Tegenstrijdige berichten over Oost-Pakistan houden aan Staatscommissie: ook de senaat rechtstreeks kiezen AUTOBIOGRAFIE GEORGE BROWN SCHEPT NIEUWE MOEILIJKHEDEN Ambtenaar krijgt 4,5 ton wachtgeld Vaticaan stelt voorwaarden voor trouwen priesters GRENSWISSELKANTOOR STATION VENL0 VAN 20.000,- BEROOFD Politiestaking in België ,EEG MOET GEEN EENZIJDIGE CONCESSIES AAN OOSTBLOK DOEN' DINSDAG 30 MAART 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 .VRIJHEIDSSTRIJDERS'-.SUCCESSEN; RADIO-PAKISTAN: RIJS (ADVERTENTIE) NEW DELHI/CALCUTTA (Reu- ter-APP) De Oostpaki- staanse .vrijheidsstrijders' van sjeik Moedjiboer Rachman bleven maandag hevige gevech ten en grote successen melden, terwijl volgens de officiële Pa kistaanse radio in de oostelijke provincie alles rustig was. De geheime zender .Vrij Bengalen' riep om dat radio-Dacca na bloedige gevechten stormenderhand door dui zenden .vrijheidsstrijders' was vero verd en dat verscheidene steden, waaronder Jessore en Comilla, even-j eens in handen van IVloedjiboers troe pen waren gevallen. Het Indiase pers-I bureau PTI meldde maandagavond' dat er volgens ,zeer betrouwbare' be-| richten in Dacca verbitterde gevech ten gaande waren en dat het Westpa- kistaanse leger zich had teruggetrok-l ken op het militaire district daar. PTll en de Indiase radio deelden voorts I mee dat radio-Dacca, de sterkste zen-I der van Oost-Pakistan, plotseling uit| de lucht was verdwenen en haar uit-1 zendingen niet had hervat. merkt sinds daar donderdagavond het leger in actie kwam na het mislukken van de besprekingen tussen president Jahja Chan, sjeik Moedjib en diens Westpakistaanse tegenspeler Bhoetto. Volgens de Pakistaanse regering was men de toestand snel meester, maar clandestiene zenders meldden zware gevechten tussen overwegend met spe ren en stokken gewapende burgers tegen troepen met tanks, vliegtuigen en artillerie. Zaterdag werden door het Indiase persbureau al tienduizend doden gemeld. Moedjiboer Sjeik Moedjiboer, wiens arrestatie door de Pakistaanse regering bekend is gemaakt maar door de clandestiene zenders herhaaldelijk wordt ontkend, zou zondag een .voorlopige regering van het Bengaalse volk' hebben ge vormd nadat hij eerder al de onafhan kelijkheid uitriep. Officiële kringen in India zeggen over inlichtingen uit neu trale bron te beschikken volgens wel ke de sjeik inderdaad nog in vrijheid Slachtoffers Dacca Radio-Pakistan daarentegen meldde i dat in Dacca het uitgaansverbod maandag gedurende twaalf uur was opgeheven, en dat alle banken in de provincie open waren maar alleen geen zaken mochten doen hangende een onderzoek naar recente transac ties. In Dacca functioneerden volgens de Pakistaanse radio alle regeringsbu reaus, bedrijven en openbare diensten normaal. De hoofdstraten waren verkeer, twee Engelstalige kranten kwamen sinds zondag weer uit en verwacht werd dat andere dagbladen vandaag weer zouden verschijnen. Ook in de grote havenstad Tsjittagong keerde de normale toestand weer snel terug, aldus de lezing van de Pakis taanse radio. Een groep gewapende .schurken' had de levens van vreedza me burgers bedreigd, maar tegen hen waren passende maatregelen genomen en men was de toestand nu weer meester. Mensen die de stad hadden verlaten, konden volgens de radio ge rust terugkeren. Volgens het Indiase persbureau echter worden er in Tsjittagong gevechten van man tegen man geleverd en heeft het leger in Oost-Pakistan versterking ontvangen van nog twee luchtmacht- squadrons en een aantal tanks. Er waren voor het eerst paratroepen in geschakeld om de vijf clandestienera- diostations van Moedjiboers volgelin gen tot zwijgen te brengen. Geen verandering dus in het ,ja-nee'- patroon dat de berichten over de toestand in Oost-Pakistan heeft geken- BREDA (GPD) In volledige over eenstemming tussen het gemeentebe stuur van Breda en cle heer J. C. M. van Campenhout is de laatste met vervroegd pensioen gegaan, vertelt een voorlichtingsfunctionaris van de gemeente Breda. De heer Van Campenhout, die vanaf 1945 als chef van het bureau militaire zaken, dat ressorteert onder de afde ling bevolking bij de gemeente werk zaam was, zal tot zijn 65ste jaar, hij is nu 56, wachtgeld en sociale lasten krijgen uitgekeerd. Dat beloopt onge veer een bedrag van 450.000 gulden. In het verleden is er sprake geweest van problemen rond deze ambtenaar.: Er was ongeveer vijf jaar geleden zelfs een klacht wegens valsheid inj geschrifte, maar deze zaak is gesepo-j neerd. De voorlichtingsambtenaar ver-1 heelt niet, dat niettemin dit gebeuren j heeft meegewerkt bij het veroorzaken van spanningen op de afdeling van de' heer Van Campenhout. Mede daar-; door heeft deze besloten vervroegd de dienst te verlaten. Volgens het Indiase persbureau heeft .Radio-Bangla Desj' gemeld dat de afgelopen 48 uur 300.000 mensen zijn .afgeslacht door de lsagers van het Pakistaanse leger'. In Calcutta heeft een commissie van de regerende con grespartij een beroep op de wereld opinie gedaan in verzet te komen tegen de .volkerenmoord' in Oost-Pakistan. India overweegt de kwestie-Oost-Pa- kistan in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties te brengen. In offi ciële kringen in Nieuw-Delhi is meege deeld dat er nog geen definitief be sluit is genomen maar dat de regering al wel contact heeft opgenomen met secretaris-generaal Thant en met am bassadeurs van enkele landen die lid van de veiligheidsraad zijn. Volgens deze kringen vluchten duizen den burgers uit Oost-Pakistan naar India om te ontkomen aan de Westpa kistaanse troepen, en heeft de rege ring contact met het Rode Kruis opgenomen voor de hulpverlening. DACCA: Een zware brand, jaagt rookwolken hoog de lucht in bij de universiteit van Dacca, terwijl militairen in een luidsprekerwa gen (onder) door de straat pa trouilleren. (Van onze correspondent) ROME Als voorbereiding tot de wereldbisschoppenconferentie van tober in Rome hebben de bisschoppen van het Vaticaan enige schriftelijke voorstellen ontvangen over het pries terschap. Naast het priesterschap in het algemeen is er nog een thema dat de bisschoppenconferentie zal beheer sen. Het luidt: .Vrede en gerechtig heid in de wereld.' Het document over het priesterschap, dat alle bisschoppen in de wereld ontvangen hebben, stelt de mogelijk heid voor om in bepaalde gevallen priesters toestemming te geven in het huwelijk te treden. Deze toestemming zou moeten worden verleend aan .rij pe mannen' in landen, waar een ge brek aan priesters is en wanneer het om duidelijk omlijnde gevallen gaat waarin de noodzaak evident is. Uit Nederlandse bisschoppelijke kringen kon nog worden gehoord dat deze uitzonderingen op de regels, dat een priester ongetrouwd dient te blijven niet op ons land zullen kunnen wor den toegepast. Aangenomen moet wor den zo is de algemene opnie dat bij de uitzonderingen in het document voornamelijk aan Zuid-Amerika is ge dacht. Slot van pagina 1 de bestaande staatsrechtelijke verhou ding tussen de koning en de ministers ongewijzigd gelaten. De commissie wil wel af van net artikel dat de koning het oppergezag over de krijgsmacht ■geeft. Zij stelt verder voor de mogelijkheid te openen om in bijzondere gevallen van de grondwettelijke bepalingen in zake de erfopvolging af te wijken. De bepaling dat de koning zijn liuis naar eigen goedvinden inricht, wil de com missie uitbreiden met de tekst: hij neemt daarbij het belang van de staat in acht. Openbaarheid De commissie wil een inlichtingen plicht voor ministers en openbaarheid van bestuur. Adviezen moeten worden gepubliceerd. De commissie komt ook met nieuwe regelen voor de werking van de ministerraad en de benoeming van staatssecretarissen. Het ambt van minister en staatssecretaris wordt on verenigbaar geacht met het lidmaat schap van de kamer. Ook leden van de SER kunnen geen kamerlid zijn. Vijf leden van de commissie willen ook burgemeesters van het kamerlidmaat schap uitsluiten. De commissie wil het mogelijk maken dat de Raad van State regelrecht advies uitbrengt aan de tweede kamer, bijvoorbeeld over initiatiefont werpen. In het advies wordt de mogelijkheid geopend om provinciale bestuurders aan te trekken, die geen lid van pro vinciale staten zijn. Niet,-ingezetenen moeten in bepaalde gevallen actief en passief kiesrecht voor de gemeente raad kunnen krijgen. Grenswijzigingen van geringe betekenis moeten via een gemakkelijker procedure dan door middel van de wet mogelijk worden gemaakt. Waterschappen moeten zo wel bij de wet als bij provinciale ver ordening kunnen worden ingesteld. De grondwet dient verder de mogelijkheid te openen gewesten in te stellen ter vervanging van provincies of gemeen ten. De regeling van het toezicht op de gemeenten en provincies wordt on geclausuleerd aan de wetgever opge dragen. EERSTE VROUWELIJKE WACHTMEESTER BIJ NIJMEEGSE POLITIE NIJMEGEN (GPD) De vrouwen ruk ken de laatste tijd flink op in de man nenwereld. Ook de rijkspolitie kan de vooruitgang niet tegenhouden. De vrou welijke krachten zijn in dit korps met een lantaarntje te zoeken, maar daar zal spoedig enige verandering in ko men. Binnenkort worden negen vrou welijke wachtmeesters bij de rijkspoli tie, die in zeventien districten opereert, aangesteld. Het district Nijmegen krijgt de pri meur, want de wachtmeester treedt hier per 1 mei in dienst. Mej. T. Dub bels (24) uit Ede zal zich speciaal met de jeugdzaken gaan bezighouden. Zij zal mej. M. Baas. officier van jeugdza ken, gaan assisteren. De Beierse grenspolitie heeft maan dag het lichaam gevonden van een Oostduitser, die kennelijk is doodge bloed toen bij een poging naar het. westen uit te wijken zijn rech tervoet door een landwijn werd af gerukt. Overval gebeurde vrijwel onder de neus van marechaussees Politie kamde bij speurtocht vergeefs een hele trein uit VENLO (ANP) Een naar schatting 25-jarige man heeft maandagmiddag even na drie uur het grenswisselkantoor op het station te Venlo overvallen. De overvaller dwóng de loket- tiste met een vuurwapen geld af te geven. Hij verdween daarop met ongeveer 20.000 gulden aan Duitse marken. Politie en mare chaussee houden een groot scheepse speurtocht. De overval is bijna onder de ogen van de marechaussee gebeurd. Het wisselkantoor is slechts door een gla- BRUSSEL (ANP) Verspreid over het gehele land zijn maandag in Bel gië enkele duizenden politiemannen in staking gegaan. Ze deden dat om kracht bij te zetten aan de looneisen van hun vakbond. ,het nationaal syn- dikaat van de Belgische politie. In tal van Belgische gemeenten werd aan de stakinsgoproep gehoor gegeven en men moest het daar maandag dan ook zonder politie doen. Uit angst, voor overvallen hielden in verschillen de plaatsen de banken hun deuren ge sloten. zen wand gescheiden van de visitatie- dienst van de marechaussee. Normaal kunnen de dienstdoende marechaussees de lokettiste zien zitten. Kennelijk is de overvaller van de situatie goed op de hoogte geweest want van de korte afwezigheid van de marechaussee heeft hij gebruik gemaakt. Direct na de overval werd alarm ge slagen. De inmiddels weer gearriveer de marechaussee zette de achtervol ging in, maar in de drukte op het per-I ron raakte men het spoor bijster. Del lokettiste heeft de politie van Venlo een vrij nauwkeurige beschrijving vanl haar overvaller kunnen geven. De man is ongeveer 25 jaar oud. Hij droeg een blauwe regenjas en had een bruine ak- tentas bij zich. De 44-jarige Th. Lijding uit Venlo, chef van het overvallen grenswisselkantoor deed maandagmiddag uit de doeken hoe de overval zich had afgespeeld. ,De man verscheen omstreeks half vier voor het loket van ons kantoor aan de perronzijde. Toen mevrouw M. Fleu- ren-Thijssen (25). de sous-chef, het lo ket opende in de veronderstelling dat de man geld wilde wisselen, keek ze in de loop van een op haar gericht pistool. De man eiste de binnen hand bereik liggende coupures (20, 50 en 100 DM) en verdween daarna met gro te passen'. Behalve mevrouw Fleuren-Thijssen was ook de 17-jarige mej. L. Wijnhoven ge tuige van de overval. Beiden waren na het gebeurde niet overstuur. Daardoor waren ze in staat op het politiebureau een vrij nauwkeurige beschrijving van de overvaller te geven. Omdat men aanvankelijk meende dat de overvaller in de trein naar Helmond was gevlucht had men zich op het sta tion daar goed voorbereid. De bin nenkomende trein werd hermetisch af gesloten, niemand mocht er in of uit. Nadat alle passagiers waren onderzocht moest men evenwel concluderen dat de gezochte overvaller zich niet in de trein had bevonden. Dies ofwel de verrassende Mercedes Een verbazingwekkender auto dan een Mercedes Diesel is nauwelijks denkbaar. U verwachtte misschien een apart model, een andere Merce des. Maar niets daarvan. Hij wijkt in niets af van andere 4-ciIinder Mercedessen. U rijdt in het originele Mercedes concept, ontworpen voor maximaal komfort en optimale veilig- j heid.Maar dan voor zien van'n wonderlijk soepele, actieve diesel motor,verrassend stil en goed voor 130 km/u. Verrassend, niet? Even verrassend als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT van Mercedes! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. GARAGE VAN OEVEREN, Goes, Couwervestraat 51, tel. 01100-6100 GARAGE MONA, Middelburg, St. Janstraat 20-22, tel. 01180-5251 De dood op de weg De 60-jarige automobilist J. Krikke uit Heerenveen is maandagavond op rijksweg 43 bij Lettelbert (gemeente Leek) omgekomen. Hij werd aange reden door een vrachtauto die een klapband kreeg. Beide auto's kwamen in de sloot terecht. De heer Krikke was op slag dood. De 12-jarige Jan van Dieren uit IJsselmuiden is maandagavond omge-| komen toen een onverlichte kar waar op hij met enige andere kinderen zat, werd aangereden door een persony-1 auto. De 12-jarige G. Vahl, eveneens uit IJsselmuiden, werd zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde op de provinci ale weg IJsselmuiden - Genemuiden. De kar was beladen met dennetakken, bestemd voor het maken van een paashoop, een gebruik dat nog op vele plaatsen in Overijssel wordt gehouden. De bestuurster van de personenauto I werd waarschijnlijk verblind door een] tegenligger. Op de Udenseweg, in het Brabantse I plaatsje Zeeland is zaterdag rond mid dernacht de 38-jarige A. J. Verstegen op zijn fiets van achter door een personenauto aangereden. De man werd 25 meter meegesleurd. Hij over leed ter plaatse. Nederlands Christelijk Werkgeversverbond: DEN HAAG (ANP-GPD) Er moet voor worden gewaakt dat de Oostbloklanden om louter politieke redenen tot het GATT (General Association Tariffs and Trade) worden toegelaten. Bij onvermij delijke toetreding van de Oostbloklanden moeten niet alleen een zijdige concessies door de GATT-landen worden verleend. Dat is de mening van de Christelijke I Werkgeversvereniging, die daar gister-1 middag tijdens een perbijeenkomst in; Den Haag nader op in is gegaan. Het! industriële bedrijfsleven, aldus de! werkgevers, is er voorstander van dat- de GATT-landen een specifieke regeling i gemeenschappelijke handelspolitiek treffen met de Oostbloklanden, waarin! een oplossing wordt gezocht voor die! problemen die inherent zijn aan liet verschil in economische orde. Mis schien biedt het toevoegen van een speciaal hoofdstuk aan het GATT, evenals dit voor de ontwikkelingslan den is gebeurd, een oplossing, zo me nen zij. De laatste jaren is er vooral door te korten aan know how en management een toenemende belangstelling in Oost- Europa voor het afsluiten van samen werkingscontracten (bijvoorbeeld ont wikkeling en vervaardiging van com plete installaties in fabrieken, uitwis seling van procédés en technieken, uit wisseling van technische documenta tie, organisatie van technische sympo sia en consultatie van deskundigen). Sinds 1965 zijn er vooral op Oosleuro- pese aandrang een aantal bilaterale economische en technische samenwer kingsakkoorden tussen westerse- en Oostbloklanden afgesloten. Wat Neder land betreft met alle Oosteuropese lan den, uitgezonderd Tsjechoslowakije, en recentelijk nog met Rusland. Deze ka derverdragen scheppen een klimaat voor samenwerking. In vergelijking met het Franse, Italiaanse, Westduitse en Engelse bedrijfsleven is de belang stelling in Nederland voor samenwer king nog gering. Hiervoor zijn een aan tal redenen aan te geven, aldus de werkgevers, zoals de grotere staats invloed in het bedrijfsleven in Frank rijk en Italië. In het algemeen gespro ken kan men zeggen en dat het aan tal zeer grote industriële ondernemin gen in Nederland geringer is dan in de zojuist genoemde landen. Ook wer ken de vaak zeer lange onderhandelin gen (hoge initiële kosten) remmend. Bovendien exporteren de Nederlandse industriële bedrijven minder zelfstan dig omdat zij vaker de exporthandel inschakelen. De verschuiving in Oost-Europa van de belangstelling voor handel naar economische samenwerking houdt mede verband met de in de Comecon (te beschouwen als een soort EEG voor de Oostbloklanden) sinds 1965 doorgevoerde hervormingsmaatregelen inzake de economische politiek. Duidelijke groei FELLE AANVAL OP WILSON EN SOCIALISTISCHE POLITIEK (Van onze correspondent) LONDEN George Brown, sinds enige maanden Lord George-Brown, kan het niet la ten moeilijkheden te veroorza ken voor zijn partij, de Engel se socialisten. Terwijl Labour- leider Harold Wilson kenne lijk had gehoopt dat hij zijn vroegere opstandige minister van buitenlandse zaken on schadelijk had gemaakt door hem lid te maken van het Ho gerhuis, heeft Lord George- Brown van deze kans gebruik gemaakt een felle aanval op Wilson en de socialistische po litiek voor te bereiden. Deze aauval zag gisteren in Londen het daglicht in de vorm van een autobiografie, die Lord George- Brown naar de bekende song van. Frank Sinatra ,In my way' heeft j gedoopt. En indien 'men Wilson en! enkele andere voormalige ministers; deze week lichtelijk verstoord in het lagerhuis zal zien rondlopen, is dit zeker niet alleen te wijten aan de begroting, die de regering van premier Edward Ileatli vandaag zal indienen. Brown begint al dadelijk met de soci alisten te verwijten zich .stompzin nig' in de oppositie te gedragen. .Even stompzinnig als de Labour- partij deed, toen zij in juni vorig jaar besloot verkiezingen te hou den.' Ook de vakbonden krijgen een veeg uit de pan. Brown vraagt zich af of j het wel juist is, dat de Labourpartij j voor het grootste deel uit de vak-! bondkassen wordt gefinancierd. ,Dej grote jongens in de bonden hebben; daardoor veel te veel te zeggen.' Openlijk spreekt Brown van vakhonds- anarchie, terwijl hij de pogingen der bonden om de conservatieve regering door middel van industrië le actie kapot te maken, bestempelt als activiteiten die in strijd zijn met de democratie. ,Als ik heel eerlijk moet zijn. geloof ik niet dat! wij een tijd gekend hebben waarin de meesten van ons het zo goed hadden als tegen het einde van 1970', aldus Brown, die het belache lijk noemt dat mannen gaan staken, terwijl hun een loonsverhoging van twee' tot drie pond sterling wordt aangeboden. Democratie vernietigen' ,Ik hoop alleen maar dat mijn partij, mijn volk en de vakbonden niet zullen ingaan op de pogingen van enkele extremisten om een rege ring, die zij niet goedkeuren, door middel van industriële acties te ver nietigen. Als men een regering op deze wijze ten gronde kan richten, kan iemand anders het een andere regering aandoen. En dan is het Britse democratische systeem voor. goed verloren.' Sprekend over de verkiezingen van juni vorig jaar, die de socialisten op vernederende wijze hebben ver loren, schrijft Lord George-Brown (lat .een rijand van de partij geen hetere datum voor een nederlaag had kunnen aanwijzen. Het vreem-l de was dat iedereen dit wist, maar, dat niemand er iets aan wilde doen.' Toen Wilson Brown op 14 mei 19701 van zijn besluit om ter stembus te gaan, op de hoogte stelde, .werd het; mij duidelijk dat de premier deze beslissing kennelijk na consultatie van alle ministers had genomen'J Brown had nog geprobeerd wat] vuur in de campagne te brengen i door enkele nieuwe ideeën te lance-i ren, .maar mijn argumenten lokten, weinig enthousiasme uit.' Niet meer terug Hijzelf trok door het hele land, maar! verloor zijn eigen zetel. Dit was het; einde van Brown als een actief politicus, na een carrière die hem' eenmaal bijna het leiderschap vanl de socialistische partij had ge- bracht. Hij is nu een lid van hei Hogerhuis en vertelde gisteren er| niet meer op te rekenen ooit weer: een kabinetsfunctie te krijgen. Na! de publikatie van zijn boek en de! kritiek op Wilson en andere La-: bourleiders zal niemand dit verba-j Oost-Europa biedt als geheel een dui delijk groeiende exportmarkt voor het westen, speciaal voor de EEG. In de jaren 1963 tot 1968 was de exportstij- ging van de EEG naar de Comeconlan- den 119 pet, vor Nederland 150 pet. De grootste stijging van de EEG-export is te vinden in industriële produkten. wat eveneens voor de Nederlandse uit voer geldt. Relatief gezien beslaat de export van Nederland naar de Come con slechts ruim twee procent van de totale Nederlandse export. In het bij zonder voor Frankrijk, West-Duitsland en' Italië lijkt dc Oosteuropese handel van grotere en groeiende importantie te zijn. In december 1969 heeft de EEG-raad van ministers o.m. besloten ten aan zien van die landen die geen gemeen schapsakkoorden wensen af te slui ten. met name de Oostbloklanden, de lidstaten toe te staan voorlopig zelf standig, zij het met een verplichte coördinatie via consultatie en goedkeu ringsprocedures, bilaterale handelsak koorden af te sluiten. Voor ons land be tekende dit een voortzetting van de Benelux-handelspolitiek ten aanzien van de Oostbloklanden. De staatshan- dellanden hebben een politieke en eco nomische structuur die afwijkt van die in de westerse landen. Deze afwijkende structuur vormt één van de oorzaken van het probleem van de oost- en westhandel, aldus de werkgevers. Geen vrije markt Voor zover op het ogenblik valt te bezien kan ten opzichte van die lan den, omdat zij vooralsnog niet streven naar een internationale arbeidsverde ling via de vrije werking van het prijs mechanisme, geen open beleid worden gevoerd. Vandaar dat de gemeenschap pelijke handelspolitiek van de EEG- landen, in het bijzonder ten aanzien van de staatshandellanden, uiterst dringend is (gemeenschapsakkoorden of communotaire invoerregïmes, ook voor handelspolitieke maatregelen). Herstructurering De Nederlandse ondernemersorganisa ties en de vakcentrales voeren thans besprekingen om tot een gemeenschap pelijk standpunt te komen over een herstructurering van de Nederlandse industrie. Hieraan wordt gedacht met het oog op de noodzaak te komen tot industrialisatie van ontwikkelingslan den. Het bluft, o m op grond van wat men in de betrokken kringen in Brus sel verneemt, optimistisch over het eindresultaat van de onderhandelin gen over toetreding van Engeland tot de EEG. PBNA EN CULEMBORG GAAN SAMEN CULEMBORG (ANP) Het Konink lijk Technicum PBNA te Arnhem en het studiecentrum Culemborg zijn van plan samen te gaan. Dit is volgens beide onderwijsorganisaties nodig in verband met diversificatie en groei van de instellingen. De technologische ontwikkeling op het gebied van de kennisoverdracht en de gevarieerdheid in de vraag naar onderwijs, vorming en training vormen de noodzaak tot bundeling van de .know how'. Een groot deel van het studiecentrum in Culemborg met ongeveer zestig werknemers zal in de loop van een jaar naar Arnhem worden overge bracht. Er zal niemand worden ontsla gen. De komende gebeurtenissen zijn met de ondernemingsraad besproken, die er zijn goedkeuring aan heeft gegeven. Maandag is het personeel ingelicht. De naam zal worden .Koninklijke PBNA'. Er zullen drie afdelingen wor den gevormd, te weten de afdeling technicum, de afdeling Culemborg en een afdeling waarvan de naam nog niet is vastgesteld (vermoedelijk on derwijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 9