TERNEUZENAAR ARIE STEHOUWER WORDT JEUGDTRAINER FEIJENOORD naar Oost-Berlijn Vijf Zeeuwen vormen autosprintteam MICHELS: AIAX VOORBEREID OP DE ERGSTE EXPLOSIE... PSV zonder angst Alle Amsterdammers in optimale conditie Na afscheid van w Terneuzen nu ook afscheid van sporthal Cas Hubregtse en Cor van der Gijp solliciteerden ook in Rotterdam Biina vergeten Felle kritiek Groot probleem CELTIC WIL 90 MINUTEN LANG ALS EEN VLOEDGOLF KOMEN Wat een verschil Een wonder Vloedgolf Het onmogeliike LINDER: ,ALS WE ER 1 MAKEN ZITTEN WE IN DE HALVE FINALE' NEDERLANDERS UIT DE RONDE VAN CATELONIË DINSDAG 23 MAART 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 TERNEUZEN Voor Arie Stehouwer, de 31-jarige sport halbeheerder in Terneuzen, wordt per 1 juli 1971 een droom werkelijkheid. Met ingang van die datum volgt hij Ben Peeters op als jeugdtrainer bij de Rotterdamse topclub Feijenoord. Het wordt voor Arie Stehouwer zijn eerste club waar hij als full-time trainer in dienst zal treden. Tot nu toe was het altijd een vrije tijds besteding. Tegen een vergoeding overigens. In Zeeland werd. de heer Stehouwer vooral bekend als trainer van Terneuzen. Enkele weken geleden werd hij ech ter door deze club ontslagen. Het is allemaal nogal vlug gegaan voor Stehouwer. In september 1966 kwam Arie Stehouwer vafiuit Papendrecht in Sas van Gent terecht. Stehouwer was toen werkzaam op Dow Chemical in Terneuzen. Bij zijn komst in Sas van Gent werd Stehouwer spelend lid van de vv Corn Boys. In Papendrecht was hij jaren vaste keus in het eerste elftal geweest. Het voetballen voor Corn Boys was echter niet. van lange duur. Een hardnekkige blessure maakte een einde aan het actief voetballen. Maar deze sport bleef aan Stehouwer trek- cnoord had HVV'24 uit Hulst. ,1k was met de Hulstenaren serieus gaan praten als dit niet gekomen was'. Maar nu gaat de familie Stehouwer te rug naar de randstad. Volgens me vrouw Stehouwer wordt dit de record- verhuizing. ,Wij wonen nu 8 maanden in Terneuzen en nu moeten we weer verhuizen', vertelt ze. ,Ik moet eigen lijk nog steeds een paar lampen ophan gen. daar ben ik nu gelukkig vanaf. Het is jammer dat het nu allemaal zo ge gaan is, ik was liever als goede vrien den bij de vv Terneuzen weggegaan. Ik ben blij dat ik het conflict bij Feijen oord verteld heb. Er zijn mensen die het een goede revanche op Terneuzen vinden, maar zo moet men het niet zien. Ik had voor hetzelfde geld trainer van HVV kunnen zijn', aldus Arie Ste houwer. ARIE STEHOUWER: van Terneuzen (beheerder sporthal) naar Rotterdam (jeugdtrainer Feijenoord). ken. Het werd tenslotte het scheids rechteren in de afdeling. In 1967 begon hij ook met de training van de Axelse zaterdagclub AZVV, zonder een enkel trainingsdiploma Die diploma's kwamen cr in een bij zonder snel tempo. In drie jaar tijd haalde hij het B-diploma. In 1968 werd hij trainer van de zondag-tweedeklasser Terneuzen. Door een controverse be- stuur-trainer, werd hij nog maar kort geleden als trainer ontslagen. Een zwarte bladzijde in zijn trainersloop baan. Het eerste wat hij ons dan ook verzoekt is om dit punt met rust te la ten. .Het is nu voorbij, laten we geen oude koeien uit de sloot halen'. Eigenlijk waren we nog wat voorbarig toen we bij hem thuis aanbelden. Offi cieel mocht hij het nog niet bekend maken. ,Ik heb met Feijenoord afge sproken dat zij het bekend zouden ma ken'. Om ons een plezier te doen belt hij even met Feijenoord. Niet tever geefs. Feijenoord heeft er geen be zwaar tegen dat Stehouwer zijn benoe ming bekend maakt. .Voor mezelf weet ik het van vrijdagmorgen 10 uur offi cieel. Merkwaardig genoeg was ik de sollicitatie al bijna vergeten, hij liep zeker al vier of vijf maanden. Maar dinsdag 9 maart moest ik komen pra ten. er waren toen nog 4 kandidaten over. Donderdag 18 maart ben ik terug geweest. Het onderhoud was toen van dien aard. dat ik er niet meer aan twij felde. De dag daarop werd het officieel, ik heb meteen mijn ontslag ingediend bij de gemeente. Ik zal bij Feijenoord rechtstreeks onder manager Guus Brokx werken'. Het contract houdt voor Arie Stehou wer in, dat hij twee jaar aan Feijen oord verbonden zal zijn. .liet komt voor mezelf eigenlijk een jaar vroeger dan ik zelf verwacht en gesteld had. Het stond voor mij vast dat ik uit Zeeuwsch-Vlaandercn zou weggaan zo dra ik mijn A-diploma zou hebben ge haald'. Behalve bij Feijenoord had Ste houwer ook nog sollicitaties lopen voor jeugdtrainer bij GVAV en MVV. Maar de meeste kans op Stehouwer na Feij- ,Hct is voor mij de bekroning van een planning die ik nu 5 jaar geleden heb gesteld. Ik wilde steeds jeugdtrainer van een topclub worden. Daarom heb ik vorig jaar ook die financiële stap te rug gedaan toen ik solliciteerde als sporthalbehcerder. Gewoon omdat ik meer ervaring met de jeugd wilde op doen'. Hoe het precies allemaal zal worden weet Stehouwer ook nog niet. Maar het zal wel meevallen. Ik ben nogal brutaal'. De A-cursus is voor Stehouwer nog niet haalbaar. Na het behalen van het B- diploma moet men twee jaar wachten en daarvan is nog maar één jaar om. .Dat ik straks jeugdtrainer van Feijen oord ben betekent niet dat ik een jaar dispensatie zal krijgen'. Overigens kreeg Stehouwer die dispensatie al eens eerder. Hij werd rechtstreeks van de C- op de B-cursus toegelaten. Uiter aard is Arie Stehouwer niet de enige geweest die solliciteerde. .Hoeveel sol licitanten er waren weet ik ook niet. Ik weet wel dat ook Cor van der Gijp heeft gesolliciteerd. Trouwens, mijn op volger bij Terneuzen, de Vlissinger Cas Hubregtse ook. Ik kan het eigenlijk nog niet geloven, ik leef als in een droom. Na al die ellende nu dit'. PETER POST EEN MAAND GESCHORST HEERLEN (GPD) Peter Post is door de Belgische wielerbond voor een maand geschorst. Deze strafmaatregel gaat vandaag (dins dag) in en duurt tot en met 22 april. Post, bij Gazelle onder con tract. werd gestraft omdat hij tijdens de jongste zesdaagse van Antwerpen van 19 tot en met 25 februari en gewonnen door Post in een demy reeks gevaar lijk gereden zou hebben. De straf van de Belgische bond wordt automatisch door de inter nationale wielerunie overgenomen. Dit houdt o.m. in dat de Amstel- vener zondag niet aan de star zal komen in de Amstel-Gold-Race in Zuid-Limburg. Gelijkspel voor de Hoek-veteranen De Hoekveteranen speelden vrijdaga vond een oefenwedstrijd op het ge meentelijk sportterrein ter voorberei ding op de aanstaande zomeravond- competitie tegen de PTT/Advendo combinatie. De bezoekers waren tech nisch sterker en namen steeds een voorsprong. Bij de stand 3-2 enkele minuten voor het einde bepaalde H. de Mos de eindstand op 3-3. JAN VAN BEVEREN: HOOFD KOEL HOUDEN OOST - BERLIJN (GDP) Angst? Waarom eigenlijk? We gaan tegen Vorwaerts gewoon voetballen. Met die 2-0 voor sprong hebben we toch een goe de uitgangspositie'. Het klonk allemaal heel erg overtuigend uit de mond van PSV-trainer Kurt Linder, vlak voordat het uitgebreide spelers-, supporters- en journalistengezelschap gister middag op het vliegveld Zuid - Limburg in de DC9 ,Istanboel' van de KLM de lucht in ging. Nee, Kurt Linder gaf onder de laag hangende wolken boven het Limburgse land helemaal geen blijk pessimistisch te zijn. Later op 10.000 meter hoog te verduidelijkte hij wat er school achter de woorden .gewoon voetballen'. Hij liet duidelijk uitkomen, dat zijn ploeg ondanks de 2-0 voorsprong uit de eerste wedstrijd in Eindhoven woensdagavond in het Friedrich-Ludwig Jahn-sportpark de aanval allerminst wil verwaarlozen. .We moeten vanuit de WESTKAPELLE Vijf enthousiaste Zeeuwse autosprinters, die elkaar vo rig jaar hebben leren kennen tijdens de door de Vlissinger Jan de Vos in Westkapelle georganiseerde auto sprints, hebben zich verenigd in de Autosprintclub Zeeland. De club heeft een sprintteam gevormd, dat het ko mende seizoen in heel Nederland aan zoveel mogelijk sprints wil meedoen. Eén der doelen van het nieuwe team: in ieder geval bij de autosprints, die dit seizoen weer op de kartingbaan van Westkapelle worden gehouden, de prijzen in Zeeland te houden. Vorig jaar werden de meeste klassen gewon nen door rijders van buiten de provin cie. Voorlopig wil de nieuwe club zoveel mogelijk ervaring opdoen in sprintwedstrijden. Het is niet uitgeslo ten, dat later nog eens zal worden meegedaan aan rallys of races. Manager van het nieuwe team is" Ad Timmerman uit Vlissingen. Sponsor is Valvoline Oil. Op het programma voor het komende seizoen staat deel name aan sprints in Rotterdam. Leid- schendam (de officiële Nederlandse kampioenswedstrijden). Soesterberg, Breda, Bergen op Zoom en Noord- wijk. Het zwaartepunt zal uiteraard liggen op de wedstrijden in Zeeland op de kartingbaan van Westkapelle, het .thuiscircuit' van het Zeeuwse team. In Westkapelle worden weer drie wed strijden georganiseerd. Gereden wordt in de klassen 0-600 cc. 600-850 cc. 850 cc en, als daarvoor voldoende deelne mers zijn in een .special'-klasse. Via een puntentelling per wedstrijd kan na de drie races de Zeeuwse kampi oen'in iedere klas worden aangewe zen. De sprints in Westkapelle zullen verdediging in het offensief gaan. Lukt het ons op die manier een doelpunt te maken, dan geloof ik dat we in de halve finale zitten', aldus Kurt Linder. Deel man Jan van Beveren was onmiddellijk bereid zijn instemming met deze ziens wijze te betuigen. .Daarin schuilt onze sterkte', merkte hij rustig op. .Na tuurlijk zullen de Duitsers er fel tegen aan gaan en alles op alles zetten om de achterstand weg te werken. We moe ten dan evenwel het hoofd koel hou den. In Eindhoven hebben we gezien, dat zij niet zo'n produktieve voorhoe de hebben. Maar reken er maar op, dat zij er keihard zullen vechten.' worden gehouden op zaterdag 2-, april, zaterdag 22 mei en zaterdag 21 augustus. Op de foto het nieuwe team, gefoto grafeerd op de Wesikapelse karting baan van heer Passenier. Van links naar rechts: teammanager Ad Tim merman, dan naast hun auto's de rijders Jan de Vos (Ford Cortina), Ko van der Bosse (NSU TT 1200) Jan van der Driest Honda 600) Henk van Sorge (Fiat £00) en Willem Meier 1000 cc, 1000-1300 cc, boven de 1300 (Opel Kadett). Aan die laatste woorden behoeft nie mand te twijfelen. Vorwaerts heeft na de 2-0 nederlaag afgelopen zondag in Leipzig tegen JLokomotive', bij de Ber- lijnse supporters veel goed te maken. Een en ander bezorgt trainer Hans- Georg Kiupel de nodige hoofdbrekens. Hij heeft trouwens de laatste maanden vaker dan eens bloot gestaan aan felle kritiek op de zwakke verrichtingen van Vorwaerts in de competitie. Zijn com mentaar daarop? .Iedere speler moet ervan overtuigd zijn, dat de volgende wedstrijd altijd de zwaarste is. Dat vergt veel concen tratie en daaraan heeft het bij diverse spelers ontbroken. Die concentratie was ook daarom zo belangrijk, omdat we geconfronteerd werden met ver schillende zware competitie- en beker wedstrijden. Mijn jongens hebben ook vaak niet de wil gehad hun laatste krachtreserves aan te breken', aldus Kiupel. Met deze visie van Kiu- ligt het alles zins in de lnn van de verwachtingen, dat Vorwaerts woensdagavond wel uit een ander vat gaat tappen. Maar er blijft voor de Oostduitse trainer nog altijd een groot probleem. Spelers als Begerad. FTaeszdorf en Muller heeft hij noodgedwongen een andere plaats in de ploeg moeten geven. Begerad kwam als aanvalsspits niet meer mee en werd daarom teruggetrokken in de verdedi ging. Hij trachtte het hiaat op te vul len door Fraeszdorf naar voren te ha len. Muller eens de laatste man in de defensie kreeg een verdedigende taak in de middenlinie. .Maar', aldus Kiupel. iet kost enige tijd voordat die drie spelers aan hun nieuwe opgaven zijn gewend'. PSV-trainer Kurt Linder haalde gister avond in het majestueuze meer dan 30 verdiepingen hoge hotel .Stadl Ber lin' zi.ïn schouders on over de uitspraak van zijn collega. .We zullen wel zien', merkte hij onbewogen on .Mijn jon gens gaan vanavond in ieder geval niet geïntimideerd naar bed. Zij hebben er zin in en dat is bijzonder veel waard. Zij weten wat ze te winnen en te ver liezen hebben.' Maar hoe dan ook: PSV heeft in ieder geval de steun van een behoorlijk aan tal supporters, die de reis naar Berlijn per vliegtuig of auto meemaakte. Sup porters die er wel van stonden te kij ken. dat op het vliegveld Schönefeld de grensformaliteiten bijna twee uur in 1 eslag namen. De Oostduitse reis- leidster hierover: .Ik hoop dat het woensdag niet zo lang duurt voordat Vorwarts een doelpunt maakt GLASGOW (GPD) De weg van Glasgow naar Troon is smal en bochtig. Kilometers lang kronkelt het tweebaans asfalt zich ten zuiden van de Schotse havenstad over de lage heuvels. In de zomer mag Troon en Seamill, waar Celtic verblijft, zich dan verheugen in een overweldigende belang stelling van de tienduizenden, die het ongezonde Glasgow ontvluchten, in de maand maart is er niets, dat enige aan trekkelijkheid biedt. Alleen rust! En dat is wat Rinus Michels zocht voor zijn pupillen die morgenavond in Hampden Park, Celtic voor de tweede maal in veertien dagen zullen ontmoeten. Troon hotel Marine' in de avondlijke maartse uren een onaantrekkelijk gat, aan de rivier de Clyde, die alleen hoorbaar en nauwelijks zichtbaar is. Ajax is daar gisteravond neergestreken, na een omvangrijk terreinver- kennen. dat via het Hampden Park leidde. Hampden Park.... magische klank in het Schotse voetbal. In de arena, waar eens zo'n slordige 25 jaar geleden. Faas Wilkes aantrad in de rest van Europa tegen Groot-Brittan- nic (en met 62 verloor), zal Ajax morgenavond voor een zware taak staan 39! Het is een prachtige basis voor de halve finale van de Euro pacup voor landskampioenen. Maar Ajax is er nog niet! Celtic murw geslagen in het Amsterdams Olympisch Stadion heeft zich hersteld. Het richtte zich op, verdreef het gevoel van onmacht en staat klaar voor een klinkende revanche! Voor ,de wedstrijd van de eeuw'. Voor ,het her stel van het Schotse voetbalprcstige'. In de etalages van de winkels in Glas gow prijkt de Celticvaan temidden van de Europese voetbalgrootheden. Ajax ontbreekt! Vraag het een toevalige voorbijganger en hij zal het u vertel len. Ajax? Komt hier van een koude kermis thuis! Celtic redt het, geloof me maar! U hebt ze niet gezien tegen Kilmarnock, hè? In de tweede helft! In 20 minuten vielen er drie doelpun ten! Zo zal het ook gaan tegen Ajax.... Er zal in Hampden Park een ander Celtic aantreden. Een aanvallend Cel tic. Met international John Hughes! En de mensen, die ge spreekt daar in het sombere Glasgow, fluiten vol eerbied. John Hughes! Zo'n speler. Zo'n goalget- ter. Niet te houden! Ajax zal twee spe lers voor hem moeten reserveren. En dan krijgen dc andere Celticspelers kansen! Kortom, het optimisme is neergestre ken over de Schotse havenstad, waar men een uitverkocht Hampden Park verwacht. Met liefst 130.000 fanatieke Schotten op de tribunes en verloren daartussen 5000 Ajax-supporters, die alles zullen moeten geven om over het Schotse enthousiasme heen te komen. Celtic-Ajax. Het leeft in Glasgow. Wat een verschil met Amsterdam, waar je nauwelijks iets merkt als zo'n Europa cupduel op komst is. Spreek met wil lekeurige voorbijgangers, praat met taxi-chauffeurs of hotelportiers, ze zijn allen op de hoogte. Ze spreken over AjaxCeltic. Want deze return in de kwartfinale beheerst de lVa miljoen in woners van de Schotse havenstad. Ze kennen de namen van Cruyff, Kei zer.... Ze weten, dat Ajax zichzelf ge test heeft in de match eergisteren te gen Sparta en ze zeggen ronduit: ,Maar Celtic is'iets anders dan Sparta'. Celtic is niet ondersteboven van Ajax zoals in Nederland. Celtic zal aanvallen. Negen tig minuten lang. We zullen juichen, steunen, aanmoedigen. Hampden Park zal een hel worden voor Ajax. Ze zijn er nog niet, uw landgenoten, al hebben ze de beste uitgangsstelling. Ajax zal het zwaar krijgen morgen avond in Glasgow. Celtic heeft zich hersteld. Het klampt zich vast aan de uitstekende tweede helft zondag jl te gen Kilmarnock en aan het wonder. Want zonder een wonder kan, en dat weet Celtic, een 30 achterstand tegen internationaal gerijpt Ajax nooit meer worden overbrugd. Rinus Michels volgens de Schotse kranten de bestbetaalde Nederland se trainer haalt er als nuchtere Ne derlander de schouders over op. Hij weet daar in het Marine-hotel in Troon in feite weinig nieuws te vertellen. .Na tuurlijk', zegt hij, ,zal Celtic het pro beren. We zullen voor een moeilijk karwei staan. Maar gelooft u, dat we geen maatregelen zullen hebben ge troffen? Hebt u SpartaAjax gezien? Een goede kijker, om het zo maar te zeggen, heeft aan een half oog genoeg. Celtic is geen Sparta. Natuurlijk. Deze jongens zullen tot het oneindige blij ven aanvallen. U weet het van John Hughes. We kennen zijn capaciteiten. We zijn op de hoogte van de aanvals drift van verdediger Gemmell. Sjaak Swart zal hem dekken. Dat is zijn eni ge opdracht. En voor de rest. Wc heb ben Cruyff cn Keizer nog als aanvals- spltsen. Zullen die Celtic ergens niet dwingen tot een zekere reser ve? Want Celtic zal toch wel begrijpen dat écn Ajaxdoelpunt definitief een einde zal maken aan alle Schotse illu sies?' leid: ,Dit Celtic kan alles'. Jock Steln is een voorzichtig man. Daarom voegde hij er niet aan toe .En dit Celtic kan ook Ajax met meer dan 30 verslaan'. Want zelfs een optimis tische Jock Stein weet dat dit een heel moeilijk te realiseren belofte is. Rinus Michels gisteravond laat in Troon: .Die Schotten gaan zonder meer stormen. Met Lennox, met Hughes, die ik nooit heb zien spelen, maar waar over ik wel het een en ander heb ge hoord. Het wordt een vloedgolf. Re ken mapr. Daarom is zo'n Europacup- duel met niets te vergelijken en is Sparta geen generale repetitie geweest. Europacupvoetbal is heel anders. Daar presteren spelers dingen, die niet voor mogelijk gehouden worden. Bovendien zijn er de Schotse kranten, die een stemming kweken zo van: jongen, ga er naar toe. Daar gaat wat gebeuren'. Het is nog nooit voorgekomen dat Cel tic in een dergelijke positie is gema noeuvreerd. Of ik zenuwachtig ben door dit gedoe? Nee, nog steeds niet. Normaal gesproken moeten wc het redden. Er is één restrictie. Wat is nor maal in een Europacupduel? Wc ston den met 30 voor tegen Spartak Trnava en gingen daar bijna de boot in. We zijn weliswaar rijper geworden, maar reken er op, dat Celtic op het zelfde aast. Het wordt hier een krank zinnige wedstrijd. CelticAjax wordt één brok geweld'. Rinus Michels, hij is zo zeker van zijn zaak. Hij onderschat Celtic in Glasgow niet. Oh neen! Hij weet van het enthou siasme, van het lawaai. Hij heeft het zijn spelers ingeprent. .Denk erom. we zijn er nog niet. Celtic zal tot het uiter ste gaan. Celtic meteen na afloop van de wedstrijd vertrokken naar Seamill, het toevluchtsoord voor de discipelen van Jock Stein. Dit Celtic wil inder daad het onmogelijke presteren. In een laatste poging de halve finale van de Europacup voor de landskampioenen te bereiken. Het heeft de supporters geïnspireerd. Het heeft door dat fa- muleuze kwaitier tegen Kilmarnock zelfs Jock Stein tot de uitspraak ver Rinus Michels vindt in het Marineho tel in Troon dat Celtic met het even tuele opstellen van Murdock een enor me gok waagt. .Hij is pas hersteld. Een paar maal in het 'o-elftal gespeeld en nu de Europacup. Maar je kan met Celtic alles verwachten hier in Glas gow. Davidson. Auld, Lennox... noem maar op'. Ajax rekent op een keihard duel. Het is verheugd met scheidsrechter Lobel- lo. die Michels een klasse-arbiter noemt en die zeker geen home-referee zal zijn. ,We rekenen erop dat we 12 veldspelers moeten gebruiken. Daarom hebben we Van Dijk drie kwartier te gen Sparta ingezet. Het zal een niet bepaald zachtzinnige slijtageslag wor den. De Ajax-voorbereiding Is niet an ders dan de voorgaande Europacup- duels. Gisteren, na aankomst in Glasgow, heeft men het Hampden Park bekeken. .Zacht veld, niet best, wel bespeelbaar'. Vandaag gaat de Ajax-équïpe golfspe- len. Verder lekker luieren en een beet je conditietraining in Troon. Pas mor gen namiddag trekt men naar Glasgow. .We zijn voorbereid op de ergste explo sie'. zegt Michels. .Alle spelers, ook Cruyff. zijn in optimaie conditie. We zijn niet bang'. GLASGOW .Verg charming', zeiden de fotograjen van de Schot se dagbladen, toen zei Danny Cruyff in hot pants zagen, bege leid door Johan. wiens faam hem reeds vooruit was gesneld. BARCELONA (ANP) De Italiaanse wielrenner Halo Ziüoli iieeft maandag dc derde étappe van de Ronde van Ca tatonic gewonnen, een rit over 198 kilo meter van Tarragona naar Hospitaiet de Lobregat. De tweede plaats was voor de Belg Georges Pinten». De uitslag is: Ziüoli (It) 198 km in 5 uur 37 min 12 sec 2. PInteas 'Bel) zt: 3. M. Lasa 'Spa) 5.37.48: 4. Aimar 'Fra> zt; 5. E. Pettersson (Zwe) zt. De klatering van de Nederlanders in de étappe was: 50. Gerrits 5.43,53: 55. Van der Vleuten z t; 98 Kisner 6.01.50: 99. Van Midden zt. Ottenbros. Serpenti en Frijters gaven op. Buckacki en Hoekstra kwamen te laat binnen en werden van verdere deelneming uitgesloten. Het algemeen klassement na de tweede étappe is: 1. Ocana (Spa) 8 uur 25 min 22 sec; 2. Plntens (Bel) zt; 3. Ziüoli (It) 8.25.23: 4. Poulidor (Fr) 8.25,29; 5. G. Pettersson (Zwe) 8.25.38; 52 Van der Vleuten (Ned) 8.32,38; 55. Gerrits 8.53,18; 100 Van Midden (Ned) 8.51,18; 106. Kisner (Ned) 8.51.47. STUTTGART BESTRIJDT FEIJENOORDS RECHTEN OP HORST K0EPPEL BONN (GPD) Nog geen week nadat In Nederland di- aankoop van de Westduitser Horst Kocppel door Feijenoord is gemeld, doet zijn club Borussia Mbnchen Gladbach alsof de zaak nog lang niet Is beklonken. Oor zaak daarvan is een claim, die de bundesligaclub VFB Stuttgart meent te hebben op de 22-Jarlge voorhoede- speler. Feijenoord heeft 275.000 mark aange boden. Mönchen Gladbach verlangt 300.000. Beide partijen zijn ervan overtuigd, dat ze het financieel ge makkelijk eens worden. Een twee jaar lopend contract zou Koeppel zelf een handgeld van minstens 150.000 mark opleveren Het aanlokkelijke aanbod wordt be dreigd door de leider van VFB Stutt gart. Hans Weitpert. die Koeppel naar zijn vroegere club in de hoofdstad van Baden-Wuerttemberg wil terugha len. Weitpert heeft verklaard dat hij zowel van de speler als Van Borussia een schriftelijke toezegging heeft dat Koeppel naar Stuttgan komt. Weit pert heeft aangekondigd dat hij des noods een civielrechtelijke proces te gen Koeppel aan zal spannen als hij met zijn eisen bij de Duitse voetbal bond geen succes heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 9