30% DAGELIJKS BESTUUR RIJNMOND TEGEN HOOGOVEN-VESTIGING Syndicaat smokkelt mensen Zweden in Brandschade studio Vitus 12 miljoen Vijf jaar Soeharto (II) AL GAAT HET SOMS SLECHT IN INDONESIË KLANKBORD GEEN ANDER ZOU HET BETER KUNNEN DOEN trUd 3 VERGISSING IN APOTHEEK KOST KLEUTER LEVEN BELGISCHE ONDERWIJZERS IN STAKING I PHILIPS FUSIE VER0LME BOMMEN OP N.-VIETNAM Belgische moeder en 4 kinderen bij VERVOLG KANTL1 IN WNSDAO 23 MAART 1971 RROTIHCIAII ZEEUWSE COURANT BEZWAREN: ARBEIDSMARKT, INFRASTRUCTUUR EN MILIEU ROTTERDAM (ANP) Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond acht op het ogenblik de vestiging van een hoog oven- en staalbedrijf op de Maasvlakte bij Rotterdam niet aan vaardbaar. De Rijnmond-gecommiteerde drs H. P. M. van der Drift heeft dit maandagmorgen meegedeeld tijdens een commissie vergadering van de Rijnmondraad in Rotterdam. Tot maandag had het dagelijks be stuur van Rijnmond in het openbaar nog geen standpunt kenbaar gemaakt over de plannen van Hoogovens en Hoesch om op de Maasvlakte een groot hoogoven- en staalbedrijf te bouwen. Het dagelijks bestuur van de Rijmond acht een hoogovenvestiging op de Maasvlakte thans niet verantwoord gezien de situatie op de arbeidsmarkt «m die van de infrastructuur in het Jpjmondgebied en gezien de milieuhy giënische aspecten. .Pas als op deze punten nieuwe ruim te aanwezig is dan kan er over een hoogovenvestiging gepraat worden', al dus Rijnmond gecommitteerde Van der Drift. Hij noemde een raffinaderij annex chemisch bedrijf of een olieter- minal als alternatieve oplossing voor een hoogovenvestiging op de Maas vlakte. Drs Van der Drift gaf toe dat tegen de bouw van een raffinaderij annex chemisch bedrijf mogelijk de zelfde bezwaren kunnen worden inge bracht als tegen de hoogovern-vesti- ging. Zij achtte een hoogovenvestiging mogelijk in het gebied van het Noord- zeekanaal. het Scheldebekken of de Eemsmond. De Rijnmondgecommi- teerde voegde daar wel aan toe dat deze drie vestigingsplaatsen kwalita tief aanzienlijk minder aantrekkelijk zijn voor Hoogovens-Hoesch als de Maasvlakte bij Rotterdam. Nota Rijnmondraad De verklaring van de Rljmond-gecom- miteerde over de plannen van Hoogo- vens-Hoescht op de Maasvlakte kwam tijdens een commissievergadering van de Rijmondraad over een nota van het dagelijks bestuur betreffende de hoogovenvestiging. In deze nota had het dagelijks bestuur zich positief noch negatief over de plannen uitgela ten. Wel werd in de nota vastgesteld dat de uitgifte van Maasvlaktegrond voor de vestiging van een hoogoven- en staalbedrijf pas in overweging kan worden genomen als aan een aantal stringente voorwaarden kan worden voldaan. In de nota schreef het Rijmondbe- stuur dat die voorwaarden betrekking hebben op het terugdringen van het verontreinigingsniveau in het Water weggebied en de verbetering van de infrastructurele voorzieningen. Voorts moet. aldus de nota, een hoogovenves tiging pas worden overwogen als re delijkerwijs kan worden aangenomen dat deze zowel kwantiatief als kwali tatief past in de arbeidsmarkt. Via de verklaring van drs Van der Drift heeft het dagelijks bestuur van Rijmond maandag laten weten dat naar zijn oordeel op korte termijn; niet kan worden voldaan aan voor waarden op het gebied van de infra structuur, de arbeidsmarkt en de mi-i lieuhygiëne en dat op grond daarvan de hoogovenplannen moeten worden afgewezen. In tegenstelling lot het dagelijks be stuur van Rijmond staan het kabinet' en het gemeentebestuur \an Rotter dam op het standpunt dat de plannen van Hoogovens-Hoesch op de Maas vlakte moeten doorgaan. De Rijnmond draad zal zich op 14 april aanstaande uitspreken over de nota van het dage lijks bestuur betreffende hoogovens op de Maasvlakte. Deze uitspraak zal als advies worden doorgegeven aan het gemeentebestuur van Rotterdam. Saneringscommissie Op 6 april komt de Rijmondsanerings- commissie voor de luchtverontreini ging in het Rotterdamse stadhuis bij een voor het definitief vaststellen van het saneringsplan. De uitspraak van de Rijmondraad is niet bindend. De Rotterdamse gemeenteraad zal uitein delijk het laatste woord hebben in de hoogovenkwestie. Hoofdkwartier zou in Wenen zijn (ADVERTENTIE) PAASPENNING G«tl»gan In 21,0 karaati gedegen goud •n geiet met een echte diament, eym- bool ven zuiverheid. Hierbij behoort een caeeette van origineel olijfhout afkom» etlg ven de olijfberg bij Jerusalem. Dit kostbare olijfhout If 1000-2000 Jeer oud. De voorzijde toont het laatste avond maal geïnspireerd op. het beroemde schilderij ven LEONARDO DA VINCI. De achterzijde toont de frsale symbolen die betrekking hebben op de Verrijzenis. Alle penningen zijn genummerd, gezet met een echte diamant en voorzien ven een verzekeringsbewijs. •A. SOOex. 7 gr 0 22,8 •B. 350 ex. 12'/2 gr 0 28 •C. SO ex. 30 gr 0 38 •D. 25 ex. 63 gr 0 38 E. 10 ex. 120 gr 0 60 F. 5 ex. 240 gr 0 90 G. 2 ex. 480 gr 0 90 Diamant In krts. resp. voo B - 0.15 C 0.25 E 0.55 F - 0,80 Levering voor P, Ijzen INCLUSIEF jllen bij banken, rechtstreeks bij de ORANJE MUNT DEN HAAG Lange Poten 5A Tel. 070 - 64.69.24* imèf 138,- imaf 198,- imaf 398,- imèf 728.- im ƒ1428,- im f 2800.- tm f 5600,- A - 0.10 (Van onze correspondent) STOCKHOLM ,We zijn uit Po len gevlucht en ze hebben ons met een vissersboot in Zweden aan land gezet'. Dat verklaarde kort geleden een man, die met echtge note en twee kinderen op het po litiebureau in een Zuidzweedse stad verscheen. De familie bezat geen enkel identiteitsbewijs en bepaalde details in het verhaal bleken niet te kloppen. De autoriteiten besloten de familie te repatriëren, maar op weg naar Ystad, waar een veerverbinding met Polen be staat, kwam het ware verhaal voor de dag. Een verhaal dat er toe heeft ge leid dat de Zweedse rijkspolitie Inter pol om hulp heeft verzocht om een ein de te maken aan mensensmokkel door een internationaal syndicaat. Het nieuwe verhaal maakte duidelijk, dat deze familie reeds vijf jaar geleden uit één van de ooststaten was gevlucht naar Oostenrijk. Daar waren zij in con tact gekomen met deze smokkelorgani satie, die voor valse passen had ge zorgd. Met behulp hiervan reisde men via Denemarken naar Zweden en daar bevindt de familie zich momenteel nog. Hoge ftefalmg De Zweedse politie schat dat met be hulp van het syndicaat rond 200 perso nen tegen hoge betaling voorzien van valse paspoorten, erin slaagden voet aan wal te krijgen in Zweden. Het syndicaat heeft volgens politie woordvoerders zijn zetel in Wenen en een soort filiaal in Belgrado en is ge specialiseerd op Zweden, dat als een superwelvaartsland wordt afgeschil derd. De politieke vluchtelingen in mid den-Europa nemen contact op met deze organisatie of worden er door bena derd. waarna voor veel geld de reis wordt georganiseerd. Zelfs de etiketten worden uit de kleren van deze mensen verwijderd om alle sporen van her komst uit te wissen. Eenmaal in Zwe den neemt de gids van het syndicaat de paspoorten weer in en vertrekt, waar na de mensen hun vluchtelingenverhaal aan de politie moeten zien te slijten. De meesten van hen hebben verklaard val se Joegoslavische passen te hebben ge had en al hun geld in deze onderne ming te hebben gestoken om een nieu we toekomst in Zweden te kunnen op bouwen. Via Interpol en door een verscherping van de grenscontrole hoopt men nu een einde aan deze mensensmokkel te kun nen maken. Een blik in de uitgebrande, roke rige studioruimte van Studio Vi tus in Bussum. die in de nacht van zondag op maandag door een felle brand in de as is gelegd. Door het seismologische instituut in Uppsala is maandag om 5 uur 36. onze tijd, een sterke ondergrondse ontploffing geregistreerd die zich heeft voorgedaan in het gebied van Semi-Palatinsk, in Siberië. De ontplof fing had. volgens prof. Baath, een kracht van 6 op de schaal van Rich ter. AMSTERDAM (ANP) In het Wil- helminagasthuis in Amsterdam is maandagochtend de vijfjarige Wou ter M. J. Eysvogel uit de hoofdstad overleden als gevolg van verkeerd samengestelde poeders, die hem zater dagmiddag thuis waren toegediend. In opdracht van de officier van justi tie, mr J. F. Hartsuiker, wordt sectie verricht en een onderzoek ingesteld. De poeders waren door de huisarts voorgeschreven. Bij de samenstelling in een apotheek is een fatale bereke- ningsfout gemaakt. Van het bestand deel phosphascodeïne werd een ver tienvoudiging van de voorgeschreven hoeveelheid in de poeders gedaan. Daardoor kwam teveel van dit vergift in de poeders terecht, zo deelde de politie mee. De naam van de apotheek is niet vrijgegeven door de politie. BRUSSEL (ANP) Vele duizenden leerkrachten van de verscheidene soorten van onderwijs in België zijn maandag aan een driedaagse staking begonnen die voornamelijk tot doel heeft hogere bezoldigingen af te dwin gen en een herstructurering van het onderwijs in België te verkrijgen. Zesduizend tot tienduizend van deze leerkrachten hebben tijdens deze eer ste stakingsdag in Brussel een beto ging gehouden tijdens welke ze span doeken meedroegen met opschriften als .een doodgraver is gelijk aan een onderwijskracht' (dat sloeg op het salaris dat een doodgraver en een onderwijzer in België gemeen hebben, namelijk ongeveer 700 gulden per maand) en laten we maar gaan tim meren. dat brengt tenminste geld op'. Toen de betoging op een eind liep deden zich in het Brussel se centrum enkele incidenten voor. Leerkrachten raakten in lichte scher mutselingen met de politie. Vijf van de leerkrachten onder wie twee vrou wen, werden door de politie opge bracht. méér licht op tafel.. _voor dezelfde stroomkostcn ARGENTA SUPER LUX de lamp met het speciale lichtvenster aan de onderzijde Vrijwilligers trachtten te redden wat er te redden viel bij de brand in de Vitus-studio. Hier vormen zij een rij die de archiefbanden doorgeeft. Verdachte van moord op vrouw vrijgelaten UTRECHT (ANP) —Wegens gebrek aan bewijs is de 26-jarige Utrechtse koopman B., die er van werd ver dacht zijn vrouw met een jachtgeweer te hebben doodgeschoten, vorige week vrijdag vrijgelaten. Dit heeft de offi-, cier bij de Utrechtse rechtbank, mr F. G. Wuestenberg, maandag desgevraagd meegedeeld. In de nacht van 10 op 11 maart jongstleden werd de 24-jarige Cornelia B.-Minsou. hevig bloedend uit een, schotwond in de buik. door haar man. naar het ziekenhuis gebracht waar zij omstreeks 01.15 uur overleed. De man verklaarde tegenover de politie dat de vrouw, thuis liggend op de bank het 1.35 meter lange geweer met de loop op haar buik had gericht en toen per| ongeluk de trekker had overgehaald. Slot van pagina 1 gekomen om in de affaire-Verolme- Rijn-Schelde spijkers met koppen te slaan. Het grote probleem, de waardebepa ling van beide concerns schijnt te zijn opgelost, zodat begonnen kan worden aan de definitieve redactie van het rap port. Wel schijnt men in de raden van com missarissen van de beide concerns te twijfelen aan het. nut van een fusie. Het schijnt, dat in het Verolme-bestuur vooral ir Hofstra. de dwarsligger is en in het bestuur van Rijn-Schelde ir Ernste. Laatstgenoemde spreekt over een gedwongen huwelijk tussen de bei de ondernemingen. PUBLIEK ZAL ER WEINIG VAN MERKEN HILVERSUM (ANP) - De brand, in de Vitusstudio in Bussum heeft voor ongeveer twaalf mil joen gulden schade aan appara tuur aangericht. Ook het ge bouw, eigendom van de Vitus- parochie in Bussum, is geheel verloren gegaan. Van de kost bare schakel- en ampexappara- tuur heeft men helemaal niets kunnen redden. Alleen duizend programmabanden zijn gered. Hoewel de brand in dit belangrijke i schakel- en presentatiecentrum del NOS voor grote technische problemen heeft gesteld, zal het publiek er be trekkelijk weinig van merken. Volgens j de heer J. W. Rengelink, programma-; commissaris televisie van de NOS zal hoogstens de overschakeling van heti ene op het andere programma af en toe gepaard moeten gaan met een korte pauze. De voetbalwedstrijden, die de NOS woensdagavond uitzendt, lopen geen gevaar. Hoewel van NOS- zijde al herhaalde malen is gewezen op de noodzaak van een nieuw scha kel- en presentatiecentrum, ziet het er volgens de heer Rengelink naar uit, dat men voorlopig nog met tijdelijke oplossingen genoegen zal moeten ne men. Drs. Ch. E. van der Ploeg, commissa ris voor financiële en economische zaken zei maandagmiddag op een persconferentie In Hilversum, te mo gen aannemen, .dat het ministerie de NOS na een dergelijke calamiteit niet in de kou zal laten staan'. Bij de brand zijn behalve acht ampex- machines voor de beeldregistratie ook de installaties voor de ondertiteling en de apparatuur voor de tv-registra- tie op film verloren gegaan. Ook de normale kabelverbindingen me', het video-schakelcentrum en de studio's b en Concordia in Bussum zijn verbro ken. De PTT heeft echte: inmiddels voor een paar straalverbindingen ge zorgd. zodat het programma normaal doorgang kan vinden. De actualiteiten rubrieken zullen nu zoveel mogelijk vanuit gebouw .Santbergen' in Hilver sum, dat normaal gebruikt wordt voor de regiecursus, worden ver zorgd. De reclame-uitzendingen van de STER, die vanuit Concordia plaatsvin den, lopen geen gevaar, ook de beeld- uitwisseling in Eurovisieverband zal geen al te grote hinder ondervinden. Volgens de heer Rengelink zal men zich voorlopig wel van dag tot dag op de situatie moeten beraden. Slot van pagina 1 bang met raketten beschoten en vier in de nabijheid gelegen regeringsstel lingen aangevallen. Na de eerste ra ketbeschieting. waarbij circa 150 ra ketten op of bij hét vliegveld terecht kwamen. werd besloten tot de evacua tie van de in Loeang Prabang verblij vende buitenlanders. Onder hen bevon den zich 42 Amerikanen, tien Fransen, en vijf Zwitsers van een medisch team dat in een ziekenhuis werkte. De in Laos vechtende Zuid-Vietnamezen hadden maandag nog slechts drie steunpunten in handen. Het. zijn de posities .Bravo'. .Delta' en .Hotel', die op enkele kilometers van de grens met Zuid-Vietnam liggen. Twee andere steunpunten zijn zondag ont ruimd. Zondag bevonden zich nog zestien Zuidvietnamse bataljons, in totaal 10.000 man, op Laotiaans grondgebied. De Noordvietnamezen schijnen alles op alles te zetten hun de terugtocht naar Zuid-Vietnam af te snijden. Indient De Amerkaanse kapitein Carlos Pove- da. wiens mannen bij de Laotiaanse grens zondag weigerden in actie te gaan, is vervangen als commandant van zijn troepen. Brigade-generaal John Hill, commandant van de eerste Amerikaanse brigade, zei de kapitein te hebben vervangen door een van zijn meest ervaren officieren. Er zul len geen maatregelen worden geno men tegen de 53 mannen van de .Bravo-'troepen, die zondag niet op nieuw de strijd in wilden gaan toen Zuidvietnamse troepen uit Laos terug trokken. Generaal Hill zei. dat kapi tein Poveda een dapper man was, maar dat hij een tactische fout had begaan De militairen die de strijd operatic pakte voor deze mensen uit buiten het frontgebied. Generaal Hill verklaarde: .De huidige operatie oakte voor deze mensen nit ais iets nieuws. De jongens die ge wend waren als jager op te treden, merkten ineens dat zij nu het wild waren geworden'. .BLIK' SCHADE Een 43-jarige vluchteling uit Polen lieert op een auto tentoonstelling in Genève twee luxe personenwagens met een houweel be werkt. waardoor een schade ontstond van naar schatting tienduizenden gul dens. Volgens ooggetuigen haalde de man zondagavond een houweel uit een tas en begon daar mee te slaan op de motorkappen van een Rolss-Royce en een Mercedes. .Het spijt me. maar ik moest het doen', zo had hij gezegd, .ik ben bereid er voor de gevangenis in te gaan'. Het had hem bijzonder geërgerd dat iemand wel ruim 60.000 gulden kon uitgeven voor een auto, terwijl de po litieke vluchtelingen in grote ellende leven. De man, wiens naam door de politie niet onthuld is, woont sinds 1961 in Oostenrijk, ken. dan is het botte-bijlen-werk om daar niet aan te willen meewerken. De verhouding bevolking-bestuur is te de i licaat om er slordig mee om te sprin gen. We hebben de indruk, dat in Domburg dat wel is gedaan. Aldus is; opnieuw bijgedragen tot de eigenaar dige reputatie, die het gemeentebe stuur zich hier de laatste jaren heeft verworven. (Van onze correspondent) JAKARTA Een van de belang rijkste mankementen aan de toch al moeizaam draaiende machinerie van het Indonesische bestel is de ontstel lende corruptie. Vijf jaar bewind van een president, die de nadelen van dit verrottingsproces zeer wel inziet, heb ben er nog niet toe kunnen leiden dat de toestanden, die arme mensen armer maar rijken steeds rijker maken, zijn verbeterd. Vijf jaar na de machtsovername is tenslotte in een parlementszitting waar maar dertig van de 350 leden aanwezig waren een nieuwe anti-corruptie-wet aangenomen, waarover al drie jaar werd beraadslaagd. Die wet zal overigens geen terugwerkende kracht hebben, zoals door enkele partijen werd geëist en dit betekent, dat de maximum straffen (tussen de twintig jaar en de doodstraf) niet kunnen worden uitgesproken tegen hen, die zich voor het tijdstip van de aanname aan corruptie hebben schuldig gemaakt. De minister van justitie Senoadji mag dan wel beweerd hebben dat dit de menselijke rechten beschermt maar het betekent ook. dat de schuldigen worden beschermd en zelfs als ze worden vervolgd, toch met een betrek kelijk lichte straf klaar zijn. En, zoals door een geacht parlementslid werd opgemerkt, wat heeft Indonesië aan een mooie wet op papier als er van de uitvoering meestal niets of niet veel terecht komt? De machtsstructuur in Indonesië laat grover ingrijpen met toe. Het is nu eenmaal waar, dat mensen als generaal Ibno Soetowo, de .oliekoning' van Indonesië en generaal Ach- mad Tirtosoedirdjo, die verantwoordelijk is voor de rijstdistributie en rijstaankoop, in de eerste uren van Soeharto's bewind voor de fondsen hebben gezorgd, die de operaties van het leger moesten bekostigen. Rondom deze mensen heen heeft zich een kliek van profi teurs genesteld, die zich na vijf jaar moeilijk meer laat wegwerken in de schaduw van de bescherming door Soeharto-protégés. Het is ook deze Ibno Soetowo overigens, die de olie van Indonesië voortreffelijk beheert, die heeft gezorgd voor nieuwe investeringen en die pas nog een contract met de Japan ners wist te bedingen, dat voor Indonesië zestig miljoen dollar meer opbrengst per jaar betekent. In Indonesië ziet men daarvoor de kleine oneerlijkheden van enkele honderdduizen den dollars dan maar door de vingers en helemaal als een gedeelte daarvan wordt gebruikt om lastige studenten of intellectue len eens op een snoepreisje naar het buiten land te sturen of als er hier en daar een kerk of een islamitisch bedehuis ten behoeve van de goegemeente wordt gebouwd. Het is ook belangrijk dat. met de algemene verkiezingen voor de deur. zogenaamde .vrijgekomen fond sen' worden gebruikt door Soeharto's .politie ke officieren' om de golkar, een bundeling van functionele groeperingen, die het rege ringsprogramma en de nieuwe orde naar Soeharto's interpretatie steunen in hun orga nisatie en opbouw te bekostigen. Veel belangrijker is de vraag of men dit Soeharto allemaal wel mag aanrekenen. Zou er op dit moment een ander kunnen zijn. die het beter kan. Dat wil dus zeggen die het huidige regeringsprogramma, dat beslist een gezonde basis heeft, democratischer en snel ler zou kunnen uitvoeren? In alle oprechtheid herige kritiek ten spijt moet het antwoord dan neen luiden. De dominerende positie van het leger dat met al zijn nadelen nog steeds de grootste moderni serende en best lopende organisatie in Indo nesië is, voorkomt tenminste tijdelijk fricties tussen ideologieën, die het land zich niet meer kan veroorloven. De langzame vooruitgang, met oneindig veel compromissen, lijkt te verkiezen boven de onzekerheid van nog eens een verandering. Er is in Indonesië immers geen politieke figuur van formaat, die voldoende moreel gezag zou hebben om een gezonde- koers te kunnen varen en daarvoor een min of meer langdurig vertrouwen van de meerderheid zou kunnen veroveren. Soeharto heeft beloofd, dat hij werkt naar een liquidatie van de positie der militai ren. maar pas bereid zou zijn om de regering over te dragen aan de burgers, indien dezen een vereenvoudigd partijensysteem zouden hebben aangenomen. Hoewel de militairen nu officieel een verbod hebben ingesteld te twij felen aan de grootheid van de huidige grond wet van 1945 en de rijf punten van Indone- siës staatsfilosofie de pantja sila. omdat dit als sabotage van de algemene verkiezingen wordt opgevat, is het geen geheim, dat men de tweederde meerderheid in de nieuwe raad gevende volksvergadering wel degelijk wil gaan gebruiken voor het concipiëren van een betere grondwet, waarin constitutionele ga ranties voor de burgerrechten meer plaats zullen krijgen. Echter dit zijn beioften. die men nog pas binnenskamers beschroomd durft uit te spre ken en die door velen uit de politieke elite van Indonesië nog niet helemaal ernstig wor den genomen uit vrees dat zij slechts moeten dienen om Soeharto's macht voor de komen de vijf jaar te bevestigen. Voor de moralisten en principieel denkenden blijft toch ook nog de moeilijkheid in hoever re men een dergelijk pragmatisch gericht regime mag blijven steunen en in hoeverre de politiek van .het doel heiligt de middelen' die de huidige regering aanhangt, de deur opent voor activiteiten van andere groepen die er net zo over denken. Ondanks de geweldige potentiële rijkdommen van Indonesië en zijn gunstige ligging blijft de huidige conflictsituatie in Zuid-Oost-Azie remmend op de economische ontwikkelings mogelijkheden werken De politieke experimenten van Soekarno en zijn hartstochtelijk zoeken naar een Indone sische identiteit hebben het land teveel ge kost, ook al kan op de lange duur het nut wellicht toch nog blijken. Het vraagstuk van de politieke en een eigen identiteit zal iedere nieuwe regeerder met rust en wijsheid moeten benaderen, uil hij enige kans van slagen hebben. Soeharto's afgelopen 5 jaar met alle minpunten beteken den niettemin een terugkeer tot de werkelijk heid. Voor Indonesië met zijn honderden Hen miljoen mensen valt alleen maar te hopen, dat het de kracht op zal brengen om tenminste een gedeelte van de tekortkomin gen op te mimen. BRUSSEL (ANP) Vijf mensen, een 48-jarige vrouw en vier van haar kin deren. respectievelijk vijf, arht, negen en tien jaar oud. zijn maandagochtend vroeg in de Belgische plaats Ronse. in de vlammen van hun brandende wo ning omgekomen. De ni3n uit dit ge zin en de oudste twee kinderen hebben zich kunnen redden. Dit drietal en een buurman liepen ech ter zodanige brandwonden op dat ze in een ziekenhuis moesten worden opge nomen Hoe de ramp zich precies heeft voltrokken is nog niet bekend. Vast staat we! dat de man. Elie Bockstael. rond vijf uur in de ochtend wakker werd en merkte dat er brand was uit gebroken in zijn huis. De felle wind wakkerde het vuur aan en de man kon ternauwernood twee van zijn kinderen, de 17-jarige Edwige en en de 13-jarige Jan naar buiten brengen. Toen hij eenmaal buiten was heeft de man hulp gevraagd bij zijn buren. Men trachtte via een ladder opnieuw in de brandende woning tc komen om de vrouw en de vier andere kinderen te redden. Dat gelukte echter niet. De omgekomenen zijn de 13 jarige echtgenote van de man en vier meis jes. de achtjarige Lieven, de negenja rige Greta, de tienjarige Mia en de vijf jarige Katlijn Het parket van Oude naarde stelt een onderzoek in. De opperbevelhebber van de geal lieerde strijdkrachten in Euroepa. ge neraal Goodpaster, heeft maandag as benoeming bekend gemaakt van luite nant-generaal Sir Thomas Pearson, tot opperbevelhebber van de geallieerde strijdkrachten in Noord-Europa. Gene raal Pearson volgt in deze functie generaal Sir Walter Walker op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 3