Bezwaren tegen tijdstip van invoering toeristenbelasting Middenstand gaat bij hogere instanties protesteren I 1 -§ s> Z Ruzie bij bergen van ,Esso Antwerpen' Kent u deze levenslustige man. ■Si Autobotsingen door gladheid JURIDISCHE NASLEEP VAN AANVARING WESTERSCHELDE Vechtpartij over sleepkabel PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 MAART 1( AW1 Zaterdag 6 maart 1971 g hopen onze lieve S ouders en grootouders 8 M. P. KLIPPEL M. M. KLIPPEL- 5 MOERLAND Hun dankbare kinde- j ren en kleinkinderen. Kapelle, Postweg 28. axxxnmmxxn Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes, na een langdurig, ge duldig gedragen lij den. mijn innig ge liefde man en onze zeer zorgzame vader, behuwd- en grootva der echtgenoot van Janna Katharlna Schouwenaar. op de leeftijd van bij na 59 jaar. Waarde: J. K. de Hamer- Schouwenaar Waarde: J. H. de Hamer M. de Hamer van Burg Kloetinge: K. J. de Laat- de Hamer A. L. de Laat En kleinkinderen Waarde. 5 maart 1971 Julian&straat 44. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op dinsdag 9 maart 1971, vanuit het her vormd centrum, ver trek 12.30 uur. Gele genheid tot condo leren na afloop van de begrafenis in het hervormd centrum. Geen bezoek aan huis. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, ge duldig gedragen lij den, onze geliefde broer, zwager en oom JACOBUS JAN DE HAMER, op de leeftijd van bijna 59 jaar. C. M. van Houte de Hamer P. F. van Houte Rinus W. J. Koeman- de Hamer A. Koeman Waarde, 5 maart 1971. Heden overleed onze vriend en collega JACOBUS DE HAMER. Zijn- collegialiteit en vriendschap zullen wij nooit vergeten. Personeel Jac. van Burg NV, Krabbendijke Heden heeft de Heere van ons weggenomen, na een geduldig ge dragen lijden, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante MAATJE MAAS, echtgenote van Laurens Dingemanse, op de leeftijd van 62 jaar. Fam. Maas Fam. Dingemanse Heden overleed, zacht en kalm. in het Sint- Antoniusziekenhuis te Oostburg CORNELIA SARA VLNJÉ, in de ouderdom vaa 80 jaar. Uit aller naam. Wed. S. Vermeulen- Vinjé Aardenburg. 4 maart 1971. Boodtstraat 13. De begrafenis zal plaatsvinden maan dag 8 maart 1971 op de algemene begraaf plaats te Aardenburg des namiddags 14.30 uur. Rouwdienst om 14.00 uur in de aula van het bejaardenhuis .Coens- dike' te Aardenburg. JAN MELSE, op de leeftijd van 50 jaar. D. J. Melse-Tamminga Nijkerk: A. S. Dlrksen-Melse H. M. Dirksen Leiden: J. J. Melse Voorschoten, 4 maart 1971. Tsjaikovskilaan 22. De crematie zal plaatsvinden dinsdag 9 maart 1971 om 13.00 uur in het crematorium .Ocken- burgh', Ockenburghstraat te 's-Gravenhage/ Loosduinen. Heden overleed, na een langdurige ziekte, onze geliefde broer, zwager en oom JAN MELSE, echtgenoot van Deuverdina Jeanette Tamminga, op de leeftijd van 50 jaar. Groningen: A. Harinck-Melse Goes. P. Melse H. Melse-Gunst J. J. Tamminga-Bostelaar J. W. Tamminga A. Tamminga-Buthfer J. M. Berks A A. Berks-Tamminga M. Tj. Tamminga C. H. Tamminga En neven en nichten Goes, 4 maart 1971. Heden overleed onze gewaardeerde werknemer JACOBUS DE HAMER. Zijn plichtsbetrachting zullen wij nooit ver geten. Jac. van Burg NV Krabbendijke Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat God ons in haar heeft geschonken, berichten wij u, dat heden van ons is weggenomen onze mama en oma MAATJE DINGEMANSE, geboren Maas, oud 62 jaar. .Daarboven juicht een grote schaar'. Middelburg: L. Dingemanse T. Vader-Dingemanse H. Vader Jolanda Rens Huibert-Jan H. I. Ambacht: J. Dingemanse P. G. Dingemanse-Kamermans Anette Robert Joop Göttingen: S. Kodde-Dingemanse A. Kodde Middelburg, 5 maart 1971 Arm. Schuitvlot 4. De overledene ls opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur dagelijks van 17.30-18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden DV maandag 8 maart 1971, om 16.00 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstellenden, die aanvangt om 15.00 uur ln de Getuigeniskerk aan de Adr. Lauwereyszstraat. Met diepe droefheid geven wij kennis, dat plotseling van ons is heengegaan, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder LAURINA KEUR echtgenote van Jan Martcijn, op de leeftijd van 71 jaar. Middelburg: J. Marteijn Almelo: M. A. Marteijn J. A. Marteijn-Moens Jan-Willem Martien Lydia Middelburg, 4 maart 1971, Leliestraat 20. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoek dagelijks van 17.30- 18.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 8 maart 1971, op de algemene be graafplaats te Middelburg, om 10.30 uur, van uit zaal Blanker. Pottenmarkt. Vooraf vindt een rouwdienst plaats, welke begint om 10.00 uur. Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde vader, behuwdvader, grootvader, broer, zwager en oom FREERIK LOS ln de ouderdom van 74 jaar. Amersfoort: P. L. Los M. C. Los-van Westen Els Freerik Abcoude: J. A Los K. Los-van der Paauw Freerik Marianne Jan Zaamslag: J. L. Los Amersfoort: S. O. Los C. G. Los-Pon Kinderen en kleinkinderen. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 9 maart 1971, om 11.00 uur des ochtends, vanuit het geref. be j aardencent rum d'Amandelboom, Noordhoutringelaan 82. Bilthoven. Bilthoven, 5 maart 1971. Geen bezoek - Geen bloemen IN DE GEMEENTE DOMBURG ,PRI]ZEN STONDEN AL LANG VAST' DOMBURG Het voornaamste he- zwaar, dat verschillende pensions- en hotelexploitanten in de gemeente I Domburg tegen de voorgestelde toe ristenbelasting hebben betreft de da tum van ingang. Zoals gemeld stellen burgemeester en wethouders voor om per overnachting een kwartje toeris tenbelasting te heffen om np die ma nier een deel van de kosten, die de gemeente voor het toerisme maakt, te dekken. De heer J. de Pagter van pension Golfzicht krijgt vnjwel altijd veel gas ten, die lang van tevoren reserveren. De reserveringen zijn geschied op ba sis van de deze winter vastgestelde prijzen en hierbij had de heer De Pagter uiteraard geen rekening gehou den met een toeristenbelasting: ,Ik kan bezwaarlijk nog aan deze mensen meedelen, dat de prijzen alsnog wor den verhoogd. Ik zal die toeristenbe lasting voor dit jaar dan ook hele maal zelf moeten betalen.' De toeris tenbelasting kan op zijn vroegst half mei worden ingevoerd. VW-secretaris jhr ir H. L. Boogaert te Domburg zegt persoonlijk een voorstander van toeristenbelasting te zijn. Hij onderschrijft de argumenten van b en w, dat er nu gemeenschaps gelden worden aangewend voor het toerisme, hetgeen ten koste gaat van de voorzieningen voor de eigen bevol king. Jhr Boogaert: Jarenlang al is toeristenbelasting buiten Nederland een normale zaak.' Casino's Getroffen door de zeer vele bewijzen van medeleven tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man ANTHONY PIETER JASPERSE, zeg ik allen hartelijk dank. M. Jasperse-Poppe Middelburg, maart 1971. L. Stommesweg 53. De heer C. Wattel van hotel Zeelan- dia uit Oostkapelle zegt persoonlijk een tegenstander van toeristenbelas ting te zijn: .Door middel van casi no's zouden we voldoende inkom sten voor toeristische voorzieningen hebben. De heer Wattel erkent, dat het ge meentebestuur niet bij machte is om de vestiging van casino's mogelijk te maken en hij vindt de voorgestelde maatregel vanuit het gezichtspunt van b en w alleszins redelijk. De heer Wattel is zeker van plan om het kwartje per nacht door te berekenen: .Als ik dat zeg tegen de mensen zullen ze wel begrijpen, dat dit overmacht is.' Overigens wil de heer Wattel wel kwijt, dat hij een onrechtvaardigheid in de voorgestelde regeling vindt, dat alleen de verblijfstoeristen betalen en de dagjesmensen met. Een ander veel gehoord bezwaar, dat ook door de heer Wattel naar voren wordt ge bracht is: .Net als bij de btw worden we ook hier zonder meer ingescha keld als onbezoldigd belastinginner.' De heer P. Bommeljë uit Domburg (appartementenverhuur): ,Op zichzelf vind ik toeristenbelasting een reële zaak. als de opbrengst dan ook maar voor de toerist wordt benut. Maar het is droevig dat het gemeentebestuur er zo laat mee komt. Onze prijzen heb ben we al lang vastgesteld.' De heer M. Hardeman van hotel In ternationaal te Oostkapelle vindt de toeristenbelasting geheel overbodig: .Wij doen juist al het mogelijke om de prijzen laag te houden om nog enigszins te kunnen blijven concurre ren met de zuidelijke landen. Het kan wel zijn dat een kwartje op zichzelf niet veel is en dat het op het vakan tiebudget niet veel uitmaakt, maar de mensen kijken soms op vijf centen.' Percentage De heer Coppoolse van de camping In den Bongert te Oostkapelle vindt, dat er verschil zou moeten bestaan tussen de belasting voor de kampeerterrei nen en de hotels en pensions: .Als je uitgaat van een gulden per persoon per nacht voor een kampeerterrein is dat een prijsverhoging van 25 procent. Voor de hotels, die dikwijls een over- nachtingspri.js van tegen de twintig gulden rekenen is dat kwartje te ver waarlozen.' Ook de heer Coppoolse is allerminst ingenomen met. het tijdstip van invoe ring: Dat geldt vooral voor de men sen die al gereserveerd hebben voor caravans en zomerhuisjes. Nu moet je tegen die mensen vertellen, dat er een gulden of zeven per week bijkomt, omdat de gemeente Domburg toeris tenbelasting heeft ingevoerd.' Overi gens is de heer Coppoolse geen tegen stander van toeristenbelasting op zich zelf. maar alleen van de manier waar op dat in de gemeente Domburg ge beurt. Zo heeft hij er ook bezwaar tegen, dat de exploitanten worden be last met het innen. Lezing expeditie Spitsbergen voor sociëteit Belvedère VEERE De herensociëteit Belvedè re hield één van haar winterbij een komsten. De voorzitter, dokter Ooster- hoff heette allen welkom in het bij zonder de heer De Korte, student in de biologie aan de vrije universiteit van Amsterdam en deelnemer aan een expeditie naar Spitsbergen. Aan de hand van dia's vertelde de heer De Korte over zijn ervaringen met het waarnemen van de ijsbergen in het Noordpoolgebied. Na de pauze vertelde hij iets over de gedragingen van verschillende dieren, vooral van vogels, die door hem werden geobser veerd en gefotografeerd. Na afloop was er gelegenheid tot dansen. Collecte Hartstichting De collecte voor de Nederlandse Hart stichting bracht te Zoutelande ƒ600 op en te Biggekerke 180. BIJ GOEDKEURING PRO GENADEPLAN IN RAAD Korpschef politie: Eenrichtingsverkeer voor hele binnenstad dringend gewenst' TERNEUZEN De initiatiefnemers van de handtekeningenactie, die enige dagen geleden werd gestart om pro test aan te tekenen tegen de plannen om het brede gedeelte van de Terneu- zense Noordstraat tot promenade te verbouwen, zullen wanneer de ge meenteraad met deze plannen in zee gaat. bij hogere instanties beroep aan tekenen. Dit zei de heer J. M. J. Harpe, een van de initiatiefnemers van deze actie, vrijdagavond tijdens een wat rumoerig verlopen hoorzit- Voor de bewijzen van mede leven betoond na het over lijden van mijn lieve man. onze vader, behuwdvader en i ALFRED ANTONIUS DE BREE, echtgenoot van Petronella Elisabeth van Oeffelen, betuigen wij onze oprechte dank. Voor de bewijzen van me deleven, die wij mochten ontvangen na het overlijden onze geliefde zuster, schoonzuster en tante, me vrouw MAATJE CRUCQ wed. van C. de Vogel, betuigen wij onze oprechte dank. Familie Crucq. Nieuw- en Sint Joosland, maart 1971. Voor de zeer vele bewijzen van medeleven, na het heen gaan van onze geliefde man en vader JACOB STAAL, GEMEENTE SINT-ANNALAND De burgemeester van Sint- Annaland maakt bekend, dat ter secretarie is inge komen van de heer M. C. G. van Lammeren te Bergen op Zoom, Vechtstraat 13, een aanvrage om vergun ning tot het bouwen van een tijdelijke voorziening voor een horecabedrijf op het perceel kadastraal be kend gemeente Sint-Anna- land, sectie G nr 70 (ged.), plaatselijke gemerkt Haven ongenummerd. Het bouwplan voldoet niet aan de bepalingen van het vigerend bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders zijn voornemens een vergunning te verlenen tot het uitvoeren of doen uit voeren van bedoeld werk met vrijstelling als bedoeld bij artikel 17 van de WRO van de voorschriften van het bestemmingsplan ,plan in hoofdzaak' en tot, het in standhouden van bovenbe doeld werk tot 28 februari 1973. De bouw- en situatieteke ningen liggen gedurende veertien dagen na heden ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn hebben rechthebbenden op aangrenzende en nabijgele gen gronden de bevoegd heid schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van vrij stelling in te dienen bij burgemeester en wethou ders. Sint-Annaland, 6 maart 1971. De burgemeester voornoemd, J. P. A. Rossël tandtechnicus SPREEKUUR maandag, woensdag, vrijdag 9-6, dinsdag, donderdag 6-7. Reparaties spoedig klaar. Nieuwstraat 93 - Vlissingen Telefoon 01184-4533. .<2 kV Q g Q> ting in een afgeladen raadzaal van het gemeentehuis te Terneuzen, waar belanghebbenden hun klachten konden spuien. De heer A. Ramondt, wethouder van openbare werken, ontving van de heer Harpe een lijst met 175 handtekenin gen. Vijftig middenstanders zetten hun autogram. De overige .onderteke naars' waren klanten en omwonenden. Zoals gemeld, kwam vorige week don derdag het gewraakte plan in de ge meenteraad. Omdat inmiddels een be zwaarschrift was binnengekomen, be sloot de raad op voorstel van de heren P. J. Huijbrecht (pvda) en H. de Vriend ('t '70-2000) een hearing te houden. De heer Harpe zei namens het .comité van verontrusten' niet gekant te zijn tegen de plannen om een gedeelte van Terneuzens drukste winkelstraat in een promenade te veranderen. .Het protest dat wij laten horen is tegen de afsluiting van dit stuk voor het verkeer en de daaruit voortvloeiende verkeersmaatregelen. (Zowel in de Vlooswijkstraat als in de Nieuwediep- straat zal eenrichtingsverkeer worden ingesteld). De heer Harpe meende dat het algemeen belang eist, dat deze plannen niet tot uitvoering komen. ,De straten die hierbij betrokken zijn en ook de aangrenzende straten zullen emstig nadeel ondervinden'. Harpe herinnerde aan de afsluiting bij de uitvoering van rioleringswerkzaamhe den enkele jaren geleden. .Hoewel de schade voor ons groot was, is nooit geprotesteerd. Men was ei overtuigd, dat deze maatregelen in het algemeen belang waren en ook omdat deze afsluiting voor beperkte tijd was. Met de verkeersmaatregelen die men nu op het oog heeft, ligt het anders. In de eerste plaats is het geen alge meen belang en ten tweede zou het een blijvende achterstelling beteke nen'. De ondertekenaars van de pro testbrief menen voorts dat wijziging of verdere beperking in de verkeerssi tuatie voor één of meer straten, met name de Noordstraat, Lange en Korte Kerkstraat, Nieuwstraat, Vlooswijk straat, Schoolweg en Nieuwediep- straat en verder aangrenzende straten ten zeerste moet worden afgeraden. Men is van mening, dat voor de Noordstraat wel een goede oplossing is te vinden, zonder ingrijpende ver- keersbepalingen. ,Ik verzoek u met klem', zo besloot de heer Harpe, Jiet FRONTALE BOTSING TE 'S-HEER-ARENDSKERKE: TWEE GEWONDEN 'S-HEER-ARENDSKERKE -f Twee automobilisten raakten vrijdagmiddag gewond bij een frontale botsing op de provinciale weg 37 (oude rijksweg) on der 's-Heer-Arendskerke. Het ongeluk gebeurde even voor vier uur. Uit de richting Heinkenszand reed in de richting Sloeweg een personenauto, bestuurd door W. J. van T. uit Goes. Van de andere kant naderde A. C. van O. uit Ellewoutsdijk. Van O. wilde met z'n personenauto links afslaan in de richting 's-Heer-Arendskerke. Van T„ die ongeveer 120 kilometer per uur reed. kon hem niet meer ontwijken. Na de frontale botsing moest Van O. met een hoofdwond per ambulance naar het ziekenhuis St.-Joanna in Goes wor den gebracht. Van T. werd behandeld aan een hoofdwond en kniewonden, waarna hij naar huis kon terugkeren. Beide auto's werden totaal vernield. Heden ontsliep, in het rusthuis .Ter Mantel in- ge', op de leeftijd van bijna 87 jaar, onze ge liefde zuster, tante, oudtante en nicht ADRIANA BOMMELJË sedert 1916 weduwe van Cornells Gillissen, Bellflower Californië D. Bommeljë USA. Fam Bommeljë Fam. Gillissen Fam. De Bree Domburg. 4 maart 1971. Rusthuis .Ter Mantelinge'. Domburgseweg. De teraardebestelling zal plaatsvinden, maan dag 8 maart 1971, om 14.30 uur op de begraaf plaats te Vlissingen. Correspondentie-adres: A. Bommeljë, Gerbrandystraat 107. Vlissingen Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden tijdens de ziekte en voor het medeleven, ontvan gen na het overlijden van miin geliefde man en onze lieve vader en opa, de heer DIRK KOOTSTRA betuigen wij allen onze har telijke dank. Inzonderheid de doktoren en het verple gend personeel van het Gasthuis, alsmede de lei dinggevende staf en colle ga's van de gemeentepolitie van de gemeente Middel burg. Uit aller naam. L. Kootstra-Versluis Middelburg, maart 1971. Zacharias Jansenstraat 50. Gewoon 'n man. Maar dan één die kan lachen en genieten... die met plezier werkt. Ach, iedere dag wat Sanatogen het gaat allemaal vanzelf. Sanatogen is samengesteld uit natuurlijke opbouwstoffen zoals eiwitten en vitaminen hele plan volledig terug te nemen, om een ander eveneens aantrekkelijk plan te laten ontwerpen. Korpschef E. Hubregtsen en brigadier J. Smit van de Terneuzense gemeente politie. die tijdens deze hearing de gevolgen van de verkeersmaatregelen uiteen zetten, lieten doorschemeren dat een protest bij hogere instanties weinig kans zal maken. ,Ook wanneer er geen plannen voor een promenade bestonden, blijft eenrichtingsverkeer in de Vlooswijkstraat en de Nieuwe- diepstraat noodzakelijk. Eigenlijk had dit al veel eerder ingevoerd moeten worden. De huidige toestand is on houdbaar'. De heren Smit en Hubregt- se voegden er aan toe. dat de gemeen tepolitie te zijner tijd met een voor stel zal komen om voor de hele binnenstad van Terneuzen één rijrich ting in te stellen. Na wat heen en weer gepraat of.de voorgenomen ver-, - keersplannen al dan niet nadelig voor j fhe-parkeren de haar passer® de bereikbaarheid van de binnenstad I auto. bestuurd door C. F. uit Goe zou zijn, werd de hijeenkomst gesln-1 raakte. Persoonlijke ongelukken ten. j zich niet voor. Slot van pagina 2 Vrijdagmiddag omstreeks j voor half zes raakten in de Ka.- straat te Oost-Souburg drie ar beschadigd bij een ongeval. Het co luk is ontstaan toen een persona to. bestuurd door J. W. uit Vlissi» die in de kanaalstraat richting i poortstraat reed moest afren* voor een voor hem rijdende Hierdoor begon de wagen van slippen en raakte daarbij een moet komende personenauto, stuurd door L. H. A. v. L. uit Mjjj burg, die weer tegen de geparoj staande auto van P. C. S. uit Müj burg gleed. Persoonlijke ongeluk) deden zich niet voor. De beircë personenauto's werden licht digd. Tegen zes uur botste op de IV dent Rooseveltlaan een persone- op een geparkeerd staande wag® botsing is het gevolg van een $45 tij, die ontstond toen de bestuiq van een personenauto, P. F va uit Middelburg op de President Rn veltlaan in de richting Bon«L> straat reed. Hierdoor raakte c. geparkeerd staande auto van d» i A. P. uit Vlissingen. Beide voenq werden licht beschadigd. Omstreeks kwart voor zes s; de heer C. T. uit Vlissingen met: auto op de President Roosevelt^ ter hoogte van de Leeghwatersü» naar de linker weghelft. Aan de kerkant van de weg kwam de 1 van T. tot stilstand tegen een keersbord. De auto werd aanzie beschadigd. In Yerseke gleed een personer» na een slip een tuin binnen. De 1- mobilist reed, direct nadat de 1 tot stilstand was gekomen, door' de tuin bleef een nummervord vai wagen achter, waardoor de dij spoedig kon worden opgespoord. Op de splitsing rijksweg 58 h Hendrikweg te Vlissingen begon t termiddag de auto van de heer i G. uit Vlissingen te slippen. De kwam tot stilstand tegen een h mast. Auto en lichtmast werden beschadigd. GOES tin 0 ie» foor* uM n*t Ook bij slippartijen in Oostkaiö Domburg, Arnemuiden, Schoor*' en Sas van Gent raakten tali auto's beschadigd. Lichte schade bij aanrijding VLISSINGEN Vrijdagmiddag a streeks kwart over drie zijn bij ie aanrijding op de Hobeinstraat te ft singen twee personenauto's licht j schadigd. Het ongeval is ontstaan da dat een personenauto, bestuurd d» mevrouw L. T. T. uit Vlissingen,': Ml VLISSINGEN Een ruzie tussen de Vlissingse sleepbooteigenaar T. Dijk huizen en de Belgische unie van sleep dienst en redding tijdens de bergings actie rond de ,Esso Antwerpen' vorige week zaterdag krijgt een juridische nasleep. De Vlissingse sleepbooteigc- naar verwijt de Unie ernstige sabota ge te hebben gepleegd tijdens de ber gingsactie, waardoor het risico zou zijn vergroot dat de tanker zou bre ken tijdens die actie. Door toedoen van de Belgische ber gingsmaatschappij zou tijderis de ber gingsactie de kabel die de Temi IV met de supertanker Esso Antwerpen' verbond, zijn gekapt. De heer Dijkhui zen: .Omdat er minder pk's waren doordat mijn sleepboot niet mocht worden ingezet werd het risico gro ter.' De heer Dijkhuizen zal een pro ces beginnen, waarbij de inzet zal zijn: schadevergoeding en uitkering van een deel van het bergloon. Een woordvoerder van de tegenpartij van de heer Dijkhuizen gaf zij lezing van de gebeurtenissen. De heer A. Minne- bo, bergingsleider van de Unie ontkent pertinent dat tijdens de bergingsactie van vorige week sprake is geweest van sabotage. .Wat de heer Dijkhuizen zegt zijn allemaal leugens, dat kan ik wel vertellen' aldus de heer Minnebo. Er was geen gevaar meer dat de tanker zou breken nadat we hem overdwars hadden getrokken. Wat de heer Dijkhuizen er volgens de heer Minnebo niet bij vertelt is. dat door wat hij daar op de Westerschelde heeft gedaan de .Esso Antwerpen' bij na weer gestrand is na het vlottrek- ken, maar dan op de zuideroever van de Westerschelde. De heer Minnebo zegt verder, dat de affaire berust op rivaliteit. De Unie en Dijkhuizen heb ben over en weer al meer processen gevoerd, zo deelde hij mee. De heer Dijkhuizen verklaarde vorige week zaterdag als een der eersten met zijn sleepboot bij de vastgelopen .Esso Antwerpen' te zijn aangekomen. Hij zou met toestemming van de loods aan het gestrande schip hebben mogen vastmaken, maar vervolgens zouden de mensen van de Unie een ultimatum hebben gesteld aan de ka pitein en de loods van de tanker: als de sleper van de heer Dijkhuizen niet zou losmaken zouden alle Belgische schepen zich hebben teruggetrokken, waarmee de kans groot zou zijn ge worden dat de supertanker zou zijn gebroken. Op last van de loods op de tanker zou de kabel van de Temi IV vervol gens gedeeltelijk zijn gekapt. Kort daarna kwam de ,Esso Antwerpen' vlot. Misbruik uc heer Dijkhuizen: .De mensen van de Unie hebben de loods beïnvloed. Ze hebben misbruik gemaakt van de pa nieksituatie, die op dat moment heer ste en daarom heeft de loods order gegeven dat de kabel gekapt moest worden. Eerst mochten we wel vast maken maar later ging dat opea da niet meer door. Ik wil toch nu,-, ski aandeel in de vergoeding voor 6 en e berging.' De heer Minnebo die de té s-dle bergingsactie leidde vanaf de jk te Antwerpen' zegt over de affaire: ,Tte tuin de Temi IV van de heer Dijkte* aankwam, hadden wij al met at; KG slepers vastgemaakt. Er is heienm niets bijzonders gebeurd. Ik kre j om tien over vier die zaterdagmidis 1 aan boord van de .Esso Antwerp en de Unie kreeg het contract voor i berging. Dat is een heel normale 0 I en het is ook heel normaal, da::1 Unie dan zegt, ,kijk, wij hebben contract en wij gaan het schip vlotö pen ook. En nou kan Dijkhuizen v. flink doen met zijn ene slepen,: maar wij hadden daar binnen eer. En tijd met twee schepen van Mok Terneuzen er bij negen slepers e een totaal van tussen de 14 en de r. diuzend pk. De Temi IV heeft \r£r daad aanvankelijk toestemming pfc gen om vast te maken, maar I» minuten later is dat herroepen. Er- geen sprake van sabotage. Wij hadfc •?l! het contract en hij ziet onze es; schappij gewoon als een grote coac rent. Er is geen sprake geweest rr j losmaken. Er was gewoon dat ra tract.' Volgens de bergingsleidervaac -• Unie heeft de Temi IV, nadat mee: tweede instantie niet mocht vass> ken aan het voorschip van de £5 ;,j; Antwerpen', aan stuurboordzijde de tanker gemeerd. De Temi IV r bruikte daarbij een sleeplier en t de ,Esso Antwerpen' vlot kwam te- hij ook opeens mee te trekken. Dl' dat t rekken van de Temi begon 'r. stroom vat op het schip te krtjfs Tj waardoor er gevaar was, dat de s ker c de andere kant van de 'T terschelde opnieuw zou vastlopen) kapitein van de .Esso Antwerpen te - zich er toen mee bemoeid en de heeft de Temi IV formeel gelas 'n te gooien, omdat het schip anders-" gevaar kwam. Gevecli Er is nog gevochten tussen de stt-" man van de tanker en een mitro' van de Temi IV. die aan boord vaa1 .Esso Antwerpen was gekomen en weigerde los te gooien. Uiteinde.' is de lijn toen gekapt. Dijkhui/- heeft een gevaarlijke situatie onstaan.' De heer Minnebo meent, ci het onzinnig is erop te wijzen. Belgen de berging alleen wilden richten. ,Er zijn bij ons allemaal M derlandse schepen en het persons- dat zijn ook allemaal Nederlancri Volgens de heer Minnebo is voort- de Temi IV langs stuurboord maakt» aan de tanker al een gevtf lijke situatie ontstaan, toen de skps van Dijkhuizen onder het voorst- wilde vastmaken. ,En toen de te- IV begon te trekken, hadden wij -■ schip al vlot. Noch van de zijde van het Nederig se noch van hel Belgische loodsnf- werd commentaar op de zaak ff' ven. Men zei ln beide gevallen van de zaak op de hoogte Ie omdat het een particuliere aanp genlieid Is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 6