Verhoren Panachaïkon maken duidelijk: tanker voer door Tweede kanaalbrug in Middelburg heet ,Schroebrug' Gesprek gs-leden in Den Haag kon niet doorgaan Vlissingse loodsen: Belgische collega's hielden geen race 2 TANKER DINSDAG OP REDE VAN VLISSINGEN ALMANAK GS Zuid-Holland voor luchthaven in zuid-west Nederland m NU... GRATIS ZATERDAG OP DE WESTERSCHELDE Man (64) door auto geschept en op slag gedood PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 MAART 1971 TANKER VOOR REPARATIE IN ROTTERDAM VLISSINGEN De rijkspolitie te water heeft dinsdag voor de rede van Vlissingen de beman ning van de Liberiaanse olietan ker .Panachaïkon' verhoord naar aanleiding van de gebeurte nissen, die zaterdagmiddag op de Westerschelde hebben geleid tot de aanvaring van dit schip met de Belgische tanker ,Esso Antwerp' en de stranding van dit laatste schip op de Middel plaat. Daarbij is komen vast te staan, dat de .Panachaïkon' de Belg onvoldoende gelegenheid heeft geboden om te passeren. Dp verhoren hebben bevestigd, dat er tussen de beide schepen de afspraak was gemaakt, dat de .Esso Antwerp' zwaarder dan het andere schip in de bocht bij het Sloe zou beginnen met inhalen. Adjudant J. Bout van de rijkspolitie te water in Wemeldinge: .Op de Panachaïkon is geen vaart verminderd. De omloopmanoeuvre is wel begonnen, maar niet voltooid. De logboeken wijzen hetzelfde uit. Beide Schepen zijn naast elkaar blijven v; ren. Toen het vaarwater smaller werd zoog de een naar de ander toe.' Adjudant Bout wees er desgevraagd op, dat de Liberiaan wel de uiterste stuurboordzijde in het vaarwater heeft genomen. Uit de verhoren heeft men de indruk gekregen, dat de loods het verantwoord achtte om de .Pana chaïkon' te laten doorvaren, omdat dit schip 12 mijl liep en de .Esso Antwerp' 15 mijl per uur kon halen. De beide Belgische loodsen op de betrokken tankers zullen nog worden verhoord. .Voor ons is het onderzoek voltooid', liet adjudant Bout dinsdagavond we ten. Men zal zoals het zich aanvan kelijk ook liet aanzien tegen kapi tein N. Soulouvardos van de .Panacha ïkon' proces-verbaal opmaken. Aan de orde is daarbij in de eerste plaats de overtreding van het vijfde lid van artikel 39 van het binnevaartregle- ment: daarin staat, dat een schip dat wordt ingehaald het passerende schip gelegenheid moet geven voorbij te •varen door uit te wijken of te stop pen. Verder geldt in deze zaak arti kel 169 van het wetboek van straf recht. Dat artikel stelt strafbaar .hij. aan wiens schuld het te wijten is dat enig vaartuig zinkt of strandt, ver-| nield of beschadigd wordt.' Het proces-verbaal van de rijkspolitie te Wemeldinge gaat naar de officier van justitie in Middelburg. Die be paalt dan of de zaak in handen komt van het kantongerecht (artikel 39 van het binnenvaartreglement) of van dei rechtbank (artikel 169 wetboek van| strafrecht) of dat de Griekse kapitein; van de Liberiaan voor beide terecht zal moeten staan. De officier kan de zaak dan ten aanzien van de nautisch- technïsche aspecten nog doorsturen naar de raad voor de scheepvaart. Vrij De bemanning van de RP 10 kreeg dinsdag de kans de opvarenden van! de Liberiaanse tanker te spreken. Dei boot. maandag nog aan de ketting inj de Antwerpse haven, lag gisteren de hele dag voor de rede van Vlissingen: maandagnacht rond half twaalf werd bekend, dat de redrij Zephyr Shipping In Monrovia bereid was de door de! rederij van de .Esso Antwerp' geëiste' borgsom van zes miljoen franc te' betalen. En daarna kon het schip dei haven verlaten. De bedoeling van de rijkspolitie te water was oorspronkelijk de Liberi aan aan te houden op de Westerschel de bij de grens met België. Door een misverstand werd men echter daar voor te laat gewaarschuwd, waarna enkele rijkspolitiemensen onder lei ding van opperwachtmeester J. Kamp van de RP 10 op de rede van Vlissin gen aan boord van de .Panachaïkon' gingen. Adjudant Bout.: ,We hebben daarbij alle medewerking gehad van het Belgisch loodswezen, die voor ons Leeuwse Moei houden Dat was me een onverwacht winterdagge welgisteren. Wie zoals wij het genoegen had om uit een behaaglijk verwarmd vertrek naar buiten te kunnen kijken, kon daar sneeuw zien vallen, auto's zien slippen en paars aanlopende voetgangers zich omzichtig zien voortbewe gen. Maar terwijl buiten de sneeuw dwarrelde, dwarrelde er op onze burelen een bericht uit Ooster- land. dat wij u met het oog op die barre dag van gisteren niet willen onthouden en dat er de moed kan inhouden: .Een drieling in de schapenwe reld' zo meldt men ons .komt nog weieens voor, en kan nog niet direct als een unicum worden betiteld. Als echter een schaap vier lammeren ter we reld brengt wordt dit wel an ders. en kan dit worden aange merkt als een zeldzaamheid. Dit gebeurde maandagmorgen bij de landbouwer A. F. Schoof alhier. De borelingetjes maken het nog wel, het waren er twee van het mannelijk en twee van het vrouwelijk geslacht. Uiter aard waren ze wel kleiner als men gewoon is bij de lammetjes, die alleen of met hun tweeën ter wereld komen'. Hoe klein die lammetjes in Oosterland ook mogen zijn wij zijn 'na gisteren geneigd ze als héle grote lenteboden te be schouwen. Bij de foto's: De Liberiaanse tanker .Panachaïkon eergisteren aan de ketting in de Antwerpse haven lag gisteren op de rede van Vlissingen. Dat bood de RP 10 van de rijkspolitie te water de gelegenheid naar de tan ker te varen om er politiemannen achter te laten voor een verhoor van de bemanning in verband met de ge beurtenissen van zaterdagmiddag op de Westerschelde. is nagegaan waar net schip zich be vond.' Terwijl de RP 10 was afgemeerd aan de steiger van bet Belgisch loodswe zen in Vlissingen, bleef een ploeg rijkspolitiemannen een groot deel van de dag aan boord van de Liberiaan. De verhoren duurden mede daarom zo lang, omdat een deel van de be manning onder wie de kapitein vrij gebrekkig Engels sprak. In Ant werpen was ook een nautisch advo caat voor de rederij uit Monrovia aan boord gestapt, die de politie vroeg bij de verhoren aanwezig te mogen zijn. Hoewel er op werd geattendeerd, dat dit ongebruikelijk is, werd het na overleg met de leiding van het korps in Wemeldinge toegestaan. Zoals eerder gemeld hebben de beide POLITIE PAKTE AL TE BRUTALE WEGGEBRUIKER MIDDELBURG Op verdenking van mishandeling en afpersing is de 24- jarige J. P. uit Goes maandag in zijn woning aangehouden en later op het politiebureau van Middelburg ver hoord. P. had zaterdagavond met zijn auto op de Noordweg in Middelburg een wagen, die werd bestuurd door A. H. uit St-Laurens, ingehaald en gesneden. H. liet dat niet op zich zitten en haalde op zijn beurt weer P. in om hem door soortgelijke manoeuvres op het hinderlijke van zijn rijgedrag te wijzen. In St-Laurens gekomen vond H. het welletjes en wilde P. .kwijtra ken'. Dat gelukte echter niet. P.'s auto stopte naast die van H. Toen de laatste het raampje van zijn portier omlaag draaide om P. naar de reden van diens handelwijze te vragen kreeg hij een stomp in het gezicht. De stomp kwam zo hard aan, dat het bloed over H.'s gezicht Hep. P. was echter nog niet tevreden. Hij eiste bovendien 25,- voor vermeende scha de aan zijn auto .wegens het snijden'. H. zei het geld wel even thuis in St- Laurens te zullen halen. In plaats van dat te doen reed hij echter recht streeks naar het politiebureau in Mid delburg. P. die al spoedig H's bedoe lingen raadde, verdween met zijn auto in de binnenstad. Na zijn verhoor op het politiebureau kon P. maandag weer naar huis terugkeren. DEN HAAG (ANP) Gedeputeerde staten van Zuid-Holland vinden dat de tweede grote luchthaven in Zuidwest- Nederland gevestigd moet worden. Zij schrijven dit in een aanvulling op de in maart 1970 door hen uitgegevi nota .Ruimtelijke structuren voor Zuid-Holland.' In deze nota werd ge dacht aan de ontwikkeling van de stadsgewesten Den Haag en Rotter, dam en aan een ontwlkkelingsas Rot terdam - Antwerpen via Brabant. De Rotterdamse agglomeratie biedt naar de mening van gs samen met de bevolkingsconcentraties in delen van de provincies Noord-Brabant en Zee land een dermate groot reizigerspo- tentieel, dat vestiging van de twee grote luchthaven in Zuidwest-Neder land met kracht moet worden nage- streefd. Zij tekenen daarbij aan. dat de vraag in hoeverre hierbij met de Antwerpse stedengroep rekening kan worden gehouden nader bestudeerd zou moeten worden. Gs vinden de nabijheid van een hoogwaardig stede lijk centrum van belang voor een luchthaven, en stellen dat dit omge keerd evenzeer geldt. De vestiging van een luchthaven in Zuidwest-Nederland zal voorts bijdragen tot de gewenste differentiatie in de werkgelegenheid. Een nieuwe luchthaven zal naar schat ting aan 20.000 personen directe werk gelegenheid bieden, aldus gs. Zij noe men een grote luchthaven een struc tuurelement van enorme betekenis, dat de aanzet zou kunnen geven voor de ontwikkelingsas Rotterdam Ant werpen. Er zal namelijk een zeer goede infrastructuur voor nodig zijn, aldus gs. tankers elkaar met het achterschip geraakt bij de aanvaring. Op beide schepen werd het dek beschadigd, de .Panachaïkon verspeelde een sloep, die in het dek van de Belgische tanker bleef steken. In overleg tussen rederij en verzekering van de Liberiaanse tanker is besloten, dat de Panacha ïkon voor reparatie naar Rotterdam' zou varen. De bedoeling is, dat het schip daar vandaag woensdag in het dok gaat. Belgische reactie De Antwerpse wethouder voor de ha ven Leon Delwaide heeft intussen ook gereageerd op de Nederlandse berich ten over ,een vermeende race' van twee tankers op de Westerschelde. Hij ADVERTENTIE KWALITEITSLEKKERNIJEN MELANGE EXTRA CHOCOPED LUTTIMILK IN ELK ZAKJE PRACHTIGE KLEURENDIA van WALT DISNEY'S Jungle book 24 verschillende dia's NAAMGEVING DOOR B EN W: Personenauto's zwaar beschadigd in Wolphaartsdijk GOES Omstreeks 12 uur zijn dins dagmiddag bij een aanrijding in Wol phaartsdijk twee personenauto's zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde op het kruis punt Lepelstraat-Boomdi j k-Frederik- straat. Toen W. B. uit Wolphaartsdijk rechtsaf wilde slaan, gleed zijn auto rechtdoor en kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door L. A. H. uit Goes. De zwaar beschadigde auto's moesten worden weggesleept. AANSLUITING OP SCHROEWEG MIDDELBURG De twee de kanaalbrug in Middel burg heeft de naam Schroe- brug gekregen. Daarmee is aan de naamloze periode van deze oeververbinding, die in december van het vo rig jaar feestelijk werd ge opend, een einde gekomen. De naamgeving is afkomstig van burgemeester en wet houders van Middelburg, die daartoe zijn gemachtigd door de raad. De Schroeburg vormt in bena ming aldus een logisch verleng stuk van de Schroeweg, die vanaf de brug in zuidelijke richting loopt en eerlang een rechtstreek se aansluiting zal geven op rijks weg 58. Een deel van deze dub- belbaansweg is reeds voltooid. Ook de oude smalle weg, die ongeveer het oude tracé volgde, droeg de naam Schroeweg. De naam Schroe is waarschijn lijk ontleend aan de landbouwer Pier Schroe. die in een ver verle den hier een boerenbedrijf moet hebben uitgeoefend. Het feit. dat de brug nog geen naam droeg vindt vooral zijn oorzaak in de omstandigheid dat rijkswaterstaat, die de brug bouwde en die ook het beheer uitoefent, in het algemeen derge lijke constructies naamloos laat. Het Middelburgs gemeentebe stuur was. zoals uit de beschik king blijkt, een andere mening toegedaan. In de afgelopen tijd is trouwens al van verschillende zij den op naamgeving aangedron gen. Wijziging Tegelijk met de naamgeving van brug hebben burgemeester en wethouders nog de omschrijving van de looprichting van enkele andere wegen gewijzigd. Daartoe behoort op de eerste plaats de genoemde Schroeweg. De overige wegen betreffen: Ou de Vlissingseweg: de weg lopend vanaf de Schroeweg. nabij de Schroebrug, in zuid-westelijke richting tot de gemeentegrens; Segeersingel: de weg lopend van af de Schroeweg, nabij de Schroebrug. achter het stations emplacement tot de Nieuwland- seweg en de Havendijk (aan an- dére zijde van het kanaal): de weg die vanaf de Punt, aanvanke lijk in zuidelijke richting loopt en daarna splitsend als weg tot aan het Oud-Arnemuids voetpad en als dijk in oostelijke richting doorlopend tot aan de gemeente grens. weerlegde de veronderstelling dat België zich zou verzetten tegen het tot stand komen van een nieuw ver keersreglement op die rivier. Niets is minder waar', zo zei hij, en hij beves tigde de uitspraak van ir J. Zuurdeeg dat er een nieuwe reglementering In de maak is. Reeds vroeger was afgesproken dat een gemengde Nederlands-Belgische commissie op 26 maart aanstaande over het onderwerp een eerste keer zou bijeenkomen. De wethouder meen de ook dat het niet de taak van de Nederlandse rijkspolitie te water is te beweren dat de Schelde de gevaarlijk ste rivier van Europa is: ,De politie heeft geen commentaar te geven maar zij moet het gebeurde vaststel len.' ONGELUKKEN DOOR GLADHEID VERTRAGING DOOR ONGEVAL VLISSINGEN De vertraging ontstaan door een vrij ernstig verkeersongeluk op de Nieuwe Vlissingseweg bij Vlissingen is er gisteren oorzaak van geweest, dat een bespreking, die de com missaris van de koningin en de gedeputeerden A. J. Kaland en M. J. van Poelje in Den Haag VLISSINGEN ,De lood sen op de twee tankers, die zaterdagmiddag op de Wes terschelde na een langduri ge inhaalmanoeuvre een aan varing veroorzaakten zijn niet om het hardst aan het varen geweest'. Dat is de me ning van een Vlissingse loods, een oordeel, dat wordt gedeeld door veel col lega's, die over de kwestie verklaringen geven als ,Ik geloof nooit, dat er een soort wedstrijd is gehouden' en ,Ik acht het heel onwaar schijnlijk dat er een soort competitie is geweest'. De loodsen zijn beslist van oor deel, dat hun twee Belgische col lega's, die zaterdagmiddag hun werk deden op de tankers .Pana chaïkon' cn de .Esso AAntwerp' niet aan het racen zijn geweest. Zij stellen bovendien, dat de schepen er helemaal geen voor deel van hadden kunnen hebben om als eerste de Zandvlietsluis in Antwerpen binnen te varen, om dat dat tevoren wordt beslist door de Antwerpse havencoördi nator. In dit geval zou de .Esso Antwerp' de eerste hebben moe ten zijn. Hoe liet dan wel is gekomen, dat de schepen vanaf het Sloe een acht mijl zij aan zij over de Westerschelde voeren met een snelheid van naar schat ting 14 mijl, daarvoor geeft geen van de loodsen een oordeel. Eén van de Vlissingse loodsen, die commentaar op de kwestie gaf en die anoniem wilde blijven zegt: ,Ik weet natuurlijk niet wat er aan boord van die schepen gebeurd is. Er kunnen ontzaglijk veel factoren geweest zijn, die een bepaalde invloed kunnen heb ben gehad. Het kan zijn, dat er bij het binnenkomen een beoor delingsfout is gemaakt, waarna men door een zeer sterke stroom in een situatie is geraakt als nu is gebeurd, maar om het hardst varen over de Westerschelde, dat geloof ik nooit van mensen, die hun hele leven hier hebben geva ren. me voorstellen, dat je een punt bereikt, vanwaar geen terugkeer mogelijk is. Maar de feiten ken ik niet. Ik heb geen rapporten.' Blijven sturen ,Jk ken allebei-de loodsen. Ze hebben volgens mij altijd zo goed mogelijk hun werk gedaan en het is niet juist ze af te schilderen als ondoordachte pira ten'. Dezelfde loods vindt om die reden, dat districtscommandant Bout van de rijkspolitie te water in Wemeldinge voorbarig is ge weest met zijn verklaringen over de zaak. .Deze man heeft altijd met binnenvaart te doen gehad en hij is altijd gewend geweest met zeer kleine scheepjes als rijkspolitieboten te varen. Hij is gestationeerd in Wemeldinge. waar kwesties van zuiging enzo voort, die bij dit soort schepen op de Westerschelde aan de orde komen, niet optreden en ik kan me niet onttrekken aan het idee, dat de heer Bout zijn ervaring, die stoelt op binnenvaartschepen gaat projecteren op dit soort schepen. Als de heer Bout praat over stunts, dan vind ik dat te ver gaan'. De heer Bout zegt daar in een nadere verklaring over; .Als poli tieman geef ik geen commentaar, maar we geven de feiten. En feiten zijn. dat die schepen op de Westerschelde waren. We weten waar' ze hun inhaalmanoeuvre zijn begonnen en we weten hoe lang die geduurd heeft. Men heeft een oploopmanoeuvre acht mijl volgehouden. Of dat nou komt door storm of stroom, dat doet niets van de feiten af. Men is vakman om de feiten te voorzien. Dat wil ik enkel stellen en com mentaar geef ik niet'. De heer B. Janse. voorzitter van de Vlissingse afdeling van de Ne derlandse loodsenvereniging, zegt over de gebeurtenissen met de twee tankers: .Ik ken de berichten uit dc krant, dus ik kan er weinig zinnigs over zeggen. Ik weet wel. dat onder weg de volgorde wordt uitge maakt van binnenkomen. Het lijkt mij onwaarschijnlijk', dat twee schepen van zo'n grote om vang over zo'n lange afstand naast elkaar gevaren hebben. In de Pas van Terneuzen heb je een drempel en om daar naast elkaar te zitten, ik weet het niet. Ik kan De loods, die zijn naam er buiten wil houden zegt over de /aak nog: ,Er was zaterdag springtij. Er staat dan een stroom van 2 tot 3 mijl en als er clan eenmaal vaart zit in een schip met zo'n grote tonnage, dan kun je zo wel uitrekenen, dat je de bewe ging er moeilijk uit kunt krijgen. Daarbij komt, dat je de schepen moet blijven sturen. Eventjes achteruit slaan, dat is er dan niet bij. Om zo'n schip bestuurbaar te houden moet dc vaart er in blij ven. Ik ben er van overtuigd, dat rivaliteit geen rol lieeft gespeeld. Er kunnen ook technische facto ren In het spel zijn geweest. Je weet niet wat er in de machine kamer aan de hand Is geweest.' De loodsen beamen, dat de gezag voerder van een schip uiteinde lijk beslist over wat er moet gebeuren, maar ze geloven er niet in. dat een kapitein tegen het advies van een loods zal hande len. De Vlissingse loods M. Bannink zegt: .Ik geloof niet in een race. Ik het geen idee. waar om dat voorbij lopen zo lang heeft geduurd. Het lijkt me wel sterk, dat je niet langzaam kunt gaan varen. Normaal gesproken kun je wel drastisch vaart minde ren. Ik weet het niet, want ik ken de feiten niet. Een menselij ke fout is wel mogelijk, maar dat er een wedstrijd is gehouden, dat kan ik niet annemen.' Zijn collega, de heer J. W. A. Deynen; ,Ik ken de achtergronden niet, maar ik kan me maar moei lijk voorstellen, dat men heeft gezegd .hier is de start en daar is de finish; kijken wie er het eerst is.' Ook de heer Dyenen zegt. dat tevoren wordt uitgemaakt welk schip er eerst zal binnenlopen in de sluis. Met name de diepgang speelt daarbij een rol. De anonieme loods: .Zoiets als wat nu gebeurd is gaat ons alle maal aan. Het kan iedereen ge beuren. Men heeft mogelijk tevo ren bepaalde omstandigheden niet overzien.' Van de kant van de Belgische loodsen wordt geen commentaar over de zaak gegeven. zouden hebben niet is doorge gaan. Het ongeluk, waarbij nie mand werd gewond, maar waar bij wel ernstige schade ontstond, was een gevolg van de gladheid ontstaan door lichte sneeuwval, In totaal viel er dinsdag 4 cm sneeuw en tot 10 uur 's morgens bleef dc temperatuur een anderhalve graad on der bet vriespunt. Daarna steeg het kwik tot 2 graden en later tot 5 graden boven nul. Een en ander had tot gevolg dat de wegen glad werden waardoor er een aantal ongelukken ontstond. Bij de aanrijding in Vlissingen wer den twee auto's zwaar cn één licht beschadigd, in Meliskerkc werd auto totaal vernield, in Terhole werd een Belg licht gewond en in Bruinissc en Waarde reden respectievelijk een autobus en een truck met oplegger tegen een woonhuis. Het ongeluk op de Nieuwe Vlissingse weg te Vlissingen ontstond toen R. G. W. uit Souburg komende vanuit de richting West-Souburg om kwart over acht op de plaats waar de rijbaan zich verdubbelt, slipte. Zijn auto Schampte tegen de linkerzijde van de tegemoetkomende auto bestuurd door R. W de W. uit Vlissingen. De auto van W. draaide een halve slag én kwam met de achterzijde op de rij baan voor het tegemoetkomende ver keer tot stilstand. Daar naderde de auto van de provincie, bestuurd door •T. G. met- als passagier gedeputeerde Van Poelje. G. botste tegen de zijkant van de auto van W. Beide wagens werden dermate beschadigd, dat ze met eèn kraanwagen moesten worden weggesleept. Doordat de bestuurder van een personenauto, G. M. uit Meliskerke, toen hij dinsdagmidag omstreeks half één over de Kaasboerweg uit de rich ting Vlissingen de bebouwde kom van Meliskerke naderde, terugschakelde raakte hij met zijn auto in een slip. Hierdoor kwam de auto tegen een naast de weg staande paal terecht en kantelde. De bestuurder werd uit de auto geslingerd. De auto werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Onder Terhole raakte dinsdagmid dag omstreeks 3 uur een Belgische personenauto in een slip. De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. Een inzittende werd licht gewond. In de burgemeester Hagelaan te Bruinisse is een autobus dinsdagmid dag aanzienlijk beschadigd nadat deze in een slip was geraakt en Legen een woonhuis was gegleden. Het ongeval is ontstaan toen de bus uit moest wijken voor een bestelauto, bestuurd door W. S. uit Bruinisse. die de Hagelaan binnenreed en niet geheel rechts hield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een kleine truck met oplegger is dinsdagmorgen omstreeks kwart voor elf bij een slippartij in de gevel van een woning opgereden. De wagen, rijdende in de richting van de Zeedijk en bestuurd door H. H. uit 's-Heer-Hendrikskinderen, raakte door de slippartij naar links van de weg en kwam tegen de gevel van het hoek pand nummer één tot stilstand. De schade was gering. Alleen de voordeur werd flink beschadigd: de gevel zelf was niet noemenswaardig beschadigd. Ook de truck zelf liep alleen lichte schade op. De oplegger was geladen met hout. GEERSDIJK Op de provinciale weg 17 bij Geersdijk is dinsdagmor gen omstreeks zeven uur de 64-jarige J. P. de Haze door een auto geschept en vrijwel op slag gedood. De heer De Haze had met zijn collega vlak bij zijn woning staan wachten op een autobusje dat hun naar het werk zou brengen. Toen dat busje de richting Kortgene was aange komen en voorbijreed om in Geers dijk te draaien, liepen de mannen alvast een eindje tegemoet langs de voor hun linkér kant van de weg. Achter hen reden enkele auto's uit de richting Kortgene. die werden inge- haald door een auto, bestuurd door F. K. uit Kats. Tijdens de passeerma- noeuvre schepte die wagen de heer De Haze, die waarschijnlijk iets te ver op het wegdek heeft gelopen. K. verklaar de de politie bovendien dat hij in de duisternis de in donkere werkkleding gestoken mannen niet had opgemerkt. Het stoffelijk overchot is overge bracht naar het ziekenhuis Bergzicht in Goes. Voor eerste hulp. die niet meer mocht baten, was de arts H. Janssen uit Kortgene ter plaatse. De auto van K. werd aan de linker voorzijde beschadigd. Buit f 2.000,- bij inbraak warenhuis te Hulst HULST In de naclit van maandag op dinsdag is er ingebroken in het warenhuis van de firma Willink te Hulst. De dader of daders zijn het pand binnengedrongen door het ver nielen van een spiegelruit van een zijdeur. Men begaf zich daarop naar dc eerste verdieping, waar de deur van het directiekantoor werd geforceerd. Uit dit kantoor werd evenwel niets weg genomen. De inbrekers begaven zich daarop naar het administratiekantoor, waar uit de diverse bureaus voor zo'n ƒ2000,- werd weggenomen. Het mate riaal dat men had gebruikt om binnen te komen, werd in de winkel achterge laten. Het bleek evenwel dat dit eer der was ontvreemd bij de loodgieter M. R. te Hulst. De technische recher che uit Den Haag heeft de zaak in onderzoek. In dezelfde nacht werd eveneens de volkswagen ontvreemd van J. J. I. uit Hulst, die geparkeerd stond op het Oranjebolwerk. De auto is tot op heden nog niet teruggevonden. De rijkspolitie te Hulst sluit het niet uit dat er verband bestaat tussen de inbraak 'en de ontvreemding van de auto. - I: VERWACHT AANHOUDEND WINTERS WEER MET AFNEMENDE KANS OP SNEEUW. ENKELE OPKLARINGEN Van het noordooosten uit enkele op klaringen en hier en daar een sneeuw- buitje, maar aanvankelijk in het zui den en westen van het land nog zwaar bewolkt met sneeuw. Middagtempera- turen om het vriespunt. Meest matige wind draaiend naar richtingen tussen noord en oost. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-t.emp.: 2 tot 7 graden beneden normaal; max- temp.; 2 tot 7 graden beneden nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet; kans op een geheel droog etmaal; 70 pet. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot, 5; min.-temp.: 2 tot 7 graden beneden nor maal; max.-temp.: 2 tot 7 graden be neden normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 80 pet: kans op een geheel droog etmaal: 60 pet. 4 maart 1971 Zon: op onder; maan: op. onder 07.21 18.24 10.08 03.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2