PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LAIRD: ,NOORD-VIETNAM VERLIEST INITIATIEF' Noordrijn-Westfalen wil 200.000 mark betalen als losgeld voor vermist zevenjarig jongetje VOLKSTELLING IN AMSTERDAM ZONDER PROBLEMEN VAN START Havenschap Ter neuzen vlot door de tweede kamer WEER BOMMEN OP NOORDV1ETNAMEES GEBIED ALTERNATIEF BUREAU PREMIER DE JONG HIELD TOESPRAAK VOOR RADIO EN TV Vandaag in de krant... Opvallend en moedig 214e jaargang - no. 47 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 25 februari '71 HinMen mei minister Pagina 17 it f 19.1 S Mr kwartaal, Loi>. nu ad> 5213). Ooilouf». tal. 2395. 1 blw. Giro 359300. Provincial, DÜSSELDORF (DPA) —De regering van de Westduitse deelstaat Noordrijn - West- falen is bereid 200.000 mark te betalen als losgeld voor een zevenjarig jongetje, dat sinds maandag wordt ver mist. Dinsdag eiste een on bekende via een advocaat uit München dit bedrag van de regering, als voorwaarde voor de vrijlating van Mi chael Luhmer uit Niederba- chem bij Bonn. Het geld is overgemaakt aan een bank iri München, maar de onbe kende heeft zich niet bij de tussenpersoon gemeld om het geld in ontvangst te ne men. In een telefoongesprek met de advocaat noemde hij zich een ,lid van de Actie- Riga'. De Westduitse politie heeft nog nooit van een or ganisatie, die zich zo noemt, gehoord. Volgens de onbe kende was de jongen al naar het buitenland gebracht. Carnaval De jongen vierde maandag als indiaan verkleed carna val, en is sindsdien spoor loos verdwenen. Honderden politiemannen, bijgestaan door honden en helicopters, doorzoeken tot dusver zon der resultaat een natuurbe- schermingsgebied nabij de woonplaats van de jongen. De ontvoerder heeft ook de vrijlating van een Westduit se advocaat geëist. Volgens de Münchener advocaat Rolf Bossi, die als tussenpersoon optreedt, kan de onbekende alleen de Westberlijnse ad vocaat Horst Mahler be doelen, die op het ogenblik in hechtenis is wegens mede plichtigheid aan de ontvluch ting van de journalist Baader, die in West-Berlijn gevangen zat. WASHINGTON (AFP, RTR, DPA) De Amerikaanse minister van defensie Meivin Laird heeft woensdag op een persconferentie in Washington gezegd.dat de Noordvietnamezen het initiatief in Indo-China hebben verloren dankzij de interventie van de Zuid- vietnamese strijdkrachten in Cambodja en Laos. Hij hoopte dat deze ommekeer in de situatie er toe zou leiden dat in Parijs echte onderhandelingen worden geopend op basis van -de voorstellen die president Nixon in oktober deed. Laird zei dat de tegenstand die de Zuidvietnamezen in Laos en Cambodja ontmoeten geheel voorzien' was, en dat in Zuid-Laos en bij de Tsjoep-plantage in Cambodja de aanvoerwegen van de communistische troepen al af gesneden zijn. Volgens de Amerikaanse minister blijkt uit de Zuidvietnamese operaties dat het Vietnamiseringsprogranima een succes is geworden. Wel voorspel de hij voor de komende dagen nog hevige gevechten, want de Noordviel- namese troepen zijn .vastberaden en genadeloos'. Hij wilde dan ook niet de schijn wekken dat de Zuidvietname zen in staat zullen zijn iedere slag ie winnen. Laird meende dat vaststaat dat de Verenigde Staten steeds min der bij de strijd in Zuidoost-Azic betrokken raken. Ook woensdag hebben Amerikaanse bommenwerpers weer aanvallen uitge voerd op doelen in Noord-Vietnam. Volgens een Amerikaanse woordvoer der in Saigon werden raketstelliftgen ten noorden van de gedemilitariseerde zone geL mbardeerd. De Noordvietna- mese minister van defensie generaal Giap heeft op een receptie op de Russische ambassade in Hanoi gezegd dat de veiligheid van zijn land ernstig wordt bedreigd door de Amerikaanse oorlogsvoering in Indo-China. Uit de grote troepenconcentraties ten zuiden van de 17de breedtegraad blijkt, aldus Giap, dat de Verenigde Staten een complot tegen Noord-Vietnam sme den. Het Amerikaans opperbevel in Zuid- Vietnam heeft woensdag een voorlo pig overzicht van de in Laos aange richte schade gepubliceerd. Vier benzi ne- en olieleidingen langs de Ho Tsji Minh route zouden zijn verwoest. Op 10 en 14 februari hebben B-52 bom menwerpers en jachtbommenwerpers 800 ton munitie op Laos laten vallen, 417 voertuigen, twaalf pantserwagens en een grote hoeveelheid voedsel en wapens zijn vernietigd. De tegenstan ders zouden 2.(574 man verloren heb ben, tegen 283 doden cn 101 vermisten aan Zuidvietnamese zijde. Aanvallen MINISTER WITTEVEEN: .BEREKENINGEN DS'70 OVER BEZUINIGING KLOPPEN NIET' (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Witteveen van! financiën heeft vanmorgen in een lan-j (lelijk ochtendblad ernstige kritiek ge-i leverd op het bezuinigingsplan van dr, IV. Drees jr, de lijsttrekker van DS '70. Zoals bekend vindt dr Drees dat in de| komende kabinetsperiode l.ïOO miljoen! gulden kan worden bezuinigd door al-1 lerlei posten op verschillende begrotin gen te schrappen. In werkelijkheid, zo luiden de bereke ningen van minister Witteveen. behelst het plan van dr Drees slechts een be zuiniging van 600 miljoen gulden. Daar tegenover staat, dat de wensen van DS '70 ongeveer 800 miljoen gulden kosten, wat betekent dat er ook vol gens de wensen van DS '70 geen belas tingverlaging mogelijk zal zijn. zoals de heer Drees had gesuggereerd. Vol gens de minister van financiën zal dat de bezuiniging van DS '70 op erm slechts enkele tientallen miljoenen be tekenen. In Noord-Laos zijn woensdag de aan vallen van de Pathet Lao en de Noordvietnamezen op Sam Thong, het hoofdkwartier van de regeringstroe pen van generaal van Pao en op legerposten ten noordoosten van de koninklijke residentie Loeang Prabang voortgezet. Aangenomen wordt dat het offensief niet tegen de stad zelf. maar tegen een nabijgelegen vliegveld is gericht. In Vientiane is meegedeeld dat nieuwe Noordvietnamese infiltra ties zijn waargenomen in de richting van de weg Vientiane - Loeang Pra bang. De Pathet Lao heeft woensdag een communiqué uitgegeven, waarin staat DEN HAAG (ANP) De afdeling Den Haag van de Pacifislisch-Socialis- tische Parlij steil zaterdag een alter natief volkstelHngbureau open. Dit bu reau zal gevestigd zijn in het gebouw van het GIMV in Den Haag. Degenen die niet aan de volkstelling wensen deel te nemen kunnen hun vragenlijsten in een in het bureau opgestelde alternatieve volkstellings bus deponeren. De inhoud van deze: bus zal maandag 1 maart ten stadhui- ze voor de voeten van de met. de volkstelling belaste ambtenaren wor den leeggestort. dat de Zuidvietnamese opmars in La os tot stand is gebracht. In Zuid-Vietnam zijn berichten van het front in Laos onfangen. waaruit blijkt dat een bataljon .Rangers' zich na hevige gevechten in Laos op Zuid- vietnamees grondgebeid heeft moeten terugtrekken. De acht resterende ba taljons hebben zich opnieuw gegroe peerd om hun defensieve stellingen te consolideren. De Noordvietnamezen, aldus deze berichten, schijnen vastbe sloten om verwoesting van de infra structuur van de Ho Tsji Minh-route te voorkomen. De Noordvietnames troepen, die zich aanvankelijk voor de binnenvallende Zuidvietnamezen hebben teruggetrok ken, schijnen nu op te rukken naar dat deel van de Ho Tsji Minh-route, waar zich de .Ranger-hataljons van Sai gon bevinden. Ook komen er berich ten over troepenbewegingen van Noordvietnamezen en Pathet Lao naar westelijk Zuid-Laos en de Me- kong-vallei. Kritiek Muskie De Amerikaanse senator Edmund Muskie. democratisch kandidaat voor, de presidentsverkiezing in 1972, heeft; dinsdagavond felle kritiek geleverd op de Amerikaanse regering in verband met de inval in Laos. In een rede voor de universiteit van Pennsylvania pleitte Muskie voor te-! rugtrekking van alle Amerikaanse troepen uit Vietnam tegen het eind van 1971. Als eenmaal een definitiefe datum voor de terugtrekking van Amerikaanse troepen zou zijn vastge-i steld, zouden de VS over de vrijlating van Amerikaanse krijgsgevangen kun nen onderhandelen en over de veilige terugtrekking van alle Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam. Senator Walter Mondale «it Minnesota! zal vandaag een wetsvoorstel indienen, waarin wordt gesteld, dat de VS geen steun aan een eventuele Zuidvietname se invasie in Noord-Vietnam mogen ge ven, zonder dat het congres daar toe-] stemming voor heeft gegeven. De democratische indiener zegt tot zijn voorstel te zijn gekomen, omdat president Nixon de mogelijkheid heeft opengelaten dat de Amerikaanse lucht-] macht een actie van Zuid-Vietnam te- j gen Noord-Vietnam zal steunen. ZAANDAM: in verband met de volkstelling, die vandaag begint, zijn gistermiddag in veel steden de koffertjes met tclformulieren aan de volkstellers ter hand ge steld. Op de foto een beeld van het uitdelen van deze koffertjes op de gemeentesecretarie in Zaandam. AMSTERDAM (ANP) De volkstelling in Amsterdam is woensdagmiddag vlot van start gegaan en de voorlopige indruk van de adjunct-directeur van de burgerlijke stand, mr J. Kam pers, over de gang van zaken is gunstig. De tellers, die elk 250 personen te tellen hebben, gin gen vanuit 51 wijkcentra, waar dinsdag al het materiaal in stil te was bezorgd, de wijken in. Per gezin is 14 minuten uitgetrok ken. De kaarten worden tussen 13.00 en 19.00 uur uitgereikt. Dit duurt tot en met morgen. De eerste drie dagen van de volgen de week worden zij opgehaald. De eerste drie dagen van de volgende week worden zij opgehaald. Een aan tal mensen, voornamelijk bejaarden, ■vulden met behulp van de teller de kaarten al direct in en deze werden; woensdagavond bij de wijkcentra op-[ gehaald en opgeborgen in de kluis van! het bevolkingsregister aan de Heren gracht. Een aantal tellers had aanvan-i kelijk moeite de kaarten af te geven,, omdat men wat argwanend is gewor den door de publikaties over in omloop gebrachte vervalste legitimatiekaarten voor tellers. De ac tie heeft zeker enig succes gehad, aldus mr Kampers. Kabouter-gemeenteraadslid Roel van Duijn, die zich ook als teller had aangemeld, werd afgewezen, gezien zijn in de raad verkondigde opvattin gen over de volkstelling. Ongeveer 30 tellers lieten het afweten door ziekte en andere oorzaken. Een achttal; bracht de pakken materiaal terug., omdat men de instructies toch wat te moeilijk vond of het werk fysiek te zwaar was. De hoofdstad had 3150 j tellers nodig, maar heeft een tekort van 400 man. Het aantal personen dat de eerste dag geweigerd heeft mee tel doen aan de telling viel volgens eeni der functionarissen van de burgerlijke! stand mee. Degenen die weigeren wor-j den wel genoteerd, omdat administra tief geteld worden. Toespraak Minister-president De Jong heeft woensdagavond in een toespraak voor radio en televisie verklaard dat voor zover hem bekend, geen van de volk-I stellingen die in deze jaren in 140 landen worden gehouden, omgeven is] met zoveel waarborgen van veiligheid,] van bescherming van de privésfeer,] als de volkstelling in ons land. Hij i voegde er aan toe: jk geef u de! verzekering, dames en heren, dat de overheid niet wil binnendringen in uw privé-leven." .Wie plannen maakt voor de toe komst. moet eerst weten hoe het met het heden is gesteld. En de volkstel ling verschaft ons die gegevens.' aldus de premier eerder in zijn rede. Hij werkte dit als volgt nader uit: De volkstelling zal gegevens opleveren van belang voor mensen en groepen, die aan de welvaart nauwelijks zijn' toegekomen: bejaarden, die alleen op, hun aow zijn aangewezen, mensen die! van bijstandsuitkeringen moeten rond-: komen, gehandicapten, zij die slecht; behuisd zijn. Voor hen, aldus de mi-! nister-president, zullen verbeterde of! nieuwe voorzieningen getroffen moe ten worden. Dat kan alleen goed, als, we aan de hand van de gegevens van de volkstelling precies weten om wel ke groepen het gaat, hoe groot dei aantallen zijn en welke noden eni problemen om een oplossing vragen.! ,We moeten samen vooral zien wat er! niet deugt. Zonder die gegevens kun-' nen we de maatregelen niet goed op: de behoeften afstemmen.' richten tegen mogelijk misbruik van de gegevens. Waar deze bezwaren uit drukking geven aan .oprechte veront rusting' kunnen we ze allemaal mee-; voelen, aldus de minister-president De regering heeft daar ook volop reke- Zie slot pag. 11 kol. 2) Zorg Wie niet meedoet treft daarmee niet de staat, maar zijn medemensen en juist die groepen die onze gezamenlijke zorg liet meest nodig hebben, zo stel de de minister-president in zijn toe spraak. Hij zei dat de bezwaren zich vooral SPERCIEBONEN MET MOL... HAMBURG (DPA) Een huis vrouw in het Westduitse Wedel, die in een supermarkt als .specia le aanbieding' een blik extra-fijne sperziebonen had gekocht, is woensdag onaangenaam verrast, toen zij te midden van de bonen het stoffelijk overschot van een mol aantrof. De plaatselijke politie waartoe zij zich wendde, kon er niets aan doen. De supermarkt schrapte de ingeblikte sperciebonen direct van de lijst speciale aanbiedin gen. De Nederlandse conservenfa- briek waarvan het blik afkomstig was, liet weten, dat de aanwezig heid van de mol alleen te verkla ren zou zijn uit een kwalijk soort humor van één van haar perso neelsleden. I fcani/ij' Regionale tv MINISTER Klompé zal voorlopig geen uitvoering geven aan plannen voor regionale televisie... (pag. 3) Indianen HET ZWEEDSE Rode Kruis heeft een plan ontwikkeld om 50.000 Braziliaanse indianen te redden, die met de ondergang worden be dreigd... (pag. 11) Nieuws uit Zeeland op pa gina 2, 5, 6 en 7. Binnen- en buitenland op pa gina 3 en 11. Sport op pagina 13. Radio en tv op pagina 15. Beurs en financiën op pagi na 17. MINISTER BAKKER POSITIEF OVER ADVIESCOMMISSIE VAN DE GEMEENTEN INSPRAAK GEMEENTEN BEPLEIT (Vim onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het wetsontwerp ha venschap Terneuzcn is woensdag in nauwelijks twee uur de tweede kamer gepasseerd. Deze snelle afhandeling paste volkomen hij de haast, waar mee sinds de indiening van liet ont werp (oktober) aan de totstandko ming van het havenschap Ternenzen werd gewerkt. De voortvarendheid van de laatste maanden oogstte na de uiterst trage aanloopperiode in de volksvertegenwoordiging dan ook niets dan lof. De discussie in de kamer spitste zich! vooral toe op drie onderwerpen! in spraak van de bevolking via de geko zen organen, medezeggenschap van de aangrenzende gemeenten Axel en Hon-, tenisse in het havenschapsbeleid en het overleg met. Belgie. Wat dit laat-, ste betreft: minister Bakker bleek] goede verwachtingen te hebben van het Beneluxgesprek in Middelburg op] 8 maart. Hij was het overigens niet eens met een pleidooi van ir Van Rossum (sgp) voor een geïnstitutiona liseerde en geformaliseerde vorm van overleg tussen het havenschap Terneu- zen en de zuiderburen. Er moet, aldus minister Bakker, wel een afstemming van belangen komen. Het liberale ka merlid De Beer had tevoren al duide lijk gemaakt, dat hij niet al te pessi mistisch is gestemd over de mogelijk-1 heid, dat industriële vestigingen dej neus van het havenschap Terneuzen voorbij gaan, omdat het aangrenzende] België betere voorwaarden biedt. zo'n vorm van consultatie behoefte bestaat zie ik geen enkel bezwaar', aldus de bewindsman, die hieraan toe voegde dat het initiatief na de tot standkoming van het havenschap van de gemeenten zelf zal moeten uitgaan. Hij beloofde echter, dat de vertegen woordigers van verkeer en waterstaat in het havenschapsbestuur zich ten aati2iien van een eventueel verzoek bij voorbaat positief zullen opstellen. Minister Bakker vond het. niet be- zwaarlijk, dat de Zeeuw.s-Vlaamse ka mer van koophandel in de adviescom missie voor het bedrijfsleven mensen van buiten het gebied heeft benoemd. Het moet echter wel uitzondering blij ven. j (kiescommissie Ossenisse Minister Bakker liet zich in de tweede kamer aanmerkelijk positiever uit over de instelling van een adviescom missie voor de aangrenzende gemeen ten dan in de begin deze maan verschenen memorie van antwoord. Als bij de betrokken gemeenten a.- De mededeling in het voorlopig ver slag dat voor liet gebied Ossenisse havenmodellen worden onderzocht zonder dat het gemeentebestuur van Hontenisse da.u-Mi op één of ander' manier is i»«-11 en. oogstte nog wat krilïe: .an drs Dijkstra (d'6G) Hij meende, dat dit soort optrede van technische instanties geen enkel; positief effect heeft, maar integendeel1 alleen ongenoegen teweeg brengt. fZo hoort de overheid niet meer te wer-] ken', aldus drs Dijkstra, die minister Bakker vroeg om aan geheimzinnig-! heid rond nieuwe plannen radicaal j een eind te maken, óók als het 1 zoals bij Ossenisse alleen nog] maar gaat om .gedachten', Volgens minister Bakker heeft het ten aanzien van Ossenisse nooit in de! bedoeling gelegen het gemeentebe stuur van Hontenisse buiten de plan-j nen te houden. Als de technische rap porten rond zijn, zal het gemeentebe stuur daar in worden gekend. Het KVP-kamerlid Dusarduijn betoogde bij interruptie, dat Hontenisse ook bij de studie zelf betrokken wil zijn. Volgens minister Bakker is dat in het rechnische stadium nauwelijks moge lijk. Hij beloofde echter, dat de toofdingenieur-tfirecteur van rijkswa- erstaa: :n Zeeland op korte termijn laar Hontenisse zal reizen om het •.emeenlebestunr persoonlijk var» de plannen op de hoogte te brengen er. van de laatste stand van de lopende! onderzoekingen. De verschillende woordvoerders ver-! diepten zich uitvoerig in de vraag, in. hoeverre belangrijke beslissingen van! het havenschap gronduitgifteaan de goedkeuring van een gekozen orgaan (provinciale staten) kan worden on-' derworpen. Drs Dijkstra verklaarde' ronduit zich zorgen te maken over de; geringe invloed van de bevolking op, het havenschapsbeleid. De in de me morie van antwoord opgesomde be zwaren tegen sancitonering achteraf door provinciale staten van Zeeland noemde hij met erg steekhoudend. Het belang van controle door geko zend organen werd ook door ae heer De Beer. mevrouw Epema-Brugman (pvda) en dr Van der Lek (pspi benadrukt. Zij alleen juigten het toe. dat er door de commissie zeehaven overleg naar een betere bestuurlijke oplossing voor het nationale zeehaven beheer wordt gezocht. Minister Bakker deelde mee, dat de (Zie slot pag. 6 kol. 4 1 Groningen heeft de con- (Wr'£)l sequentie getrokken uit zijn overgang van de PvdA naar DS '70' aan de minister van [- -" binnenlandse zaken heeft hij meegedeeld niet in aanmer king te willen komen voor een herbe noeming na afloop van zijn huidige ambtstermijn. Dat komt er op neer, dat hem met ingang van 16 april aan staande ontslag uit het ambt zal wor den verleertd. Een opvallend en moedig besluit. Op vallend, omdat deze vorm van po litieke rechtlijnigheid in Nederland zeldzaam is geworden. Er zijn in dit land de laatste Jaren nogal wat politi ci van partij veranderd in de kamer leek het zelfs, een soort epidemie maar de meesten bleven koppig op de door hen bezette plaats zitten. De fractie van DS '70 uitgerekend de partij van de heer Berger is daar van een somber voorbeeld. Steeds weer blijkt het dissidente politici mo gelijk enige redenering te bedenken op grond waarvan zij menen niet te moe ten bedanken. Niet alzo echter burge meester Berger: hij is deze kronkelweg niet opgegaan, maar koos de rechte weg vermoedelijk zal men bij ae PvdA van de .rechtse weg" spreken en nam ontslag. Zijn besluit is ook daarom opvallend, omdat het hier een burgemeesters ambt betreft. Velen zouden het accep tabel hebben gevonden indien de heer Berger burgemeester zou zijn geble ven. Minister Beemink en commissa ris der koningin Toxopeus hadden al laten weten, dat wat hen betrof, ont slag niet nodig was. Het is immers in Nederland verdedigbaar het burge meesterschap als een niet-politieke functie aan te merken De burgemees ter wordt benoemd, niet gekozen Geen raad, die een burgemeester naar huis kan sturen, ook al neemt men er mo ties van afkeuring of wantrouwen aan. De enige man, die moeilijkheden kan krijgen bij conflicten rond een burge meester. is de minister van binnen landse zaken: hij is verantwoordelijk voor benoemingen en ontslag. En juist deze bewindsman vond ontslag in dit geval niet nodig. Deze situatie zou het de heer Berger zonder meer mogelijk hebben gemaakt om zonder veel poli tieke gewetensconflicten aan te blij ven: hij was benoemd, niet gekozen. Aan de andere kant mag niet wor den vergeten, dat juist in zijn geval er '.vel degelijk sprake was van een politieke benoeming. Er was in dit op zicht een duidelijke binding met zijn lidmaatschap van de PvdA: in deze par tij was de heer Berger niet de eerste de beste, hij was géén meeloper, maar een vooraanstaand lid, bovendien was hij vóór zijn benoeming tot burgemees ter, lid voor de PvdA van de tweede kamer. Wanneer het hier om een zekere meneer Berger-zonder-politieke-achter- grond zou zijn gegaan, had de minister van binnenlandse zaken hem destijds nooit voor een benoeming in Groningen voorgedragen, zijn partijlidmaatschap was zonder meer een voorwaarde. Hoe het ook zij: de heer Berger heeft elke discussie over deze punten overbodig gemaakt, hij heeft een rechtlijnlng be sluit genomen, waarvoor hij respect verdient. Zijn beslissing heeft al aanleiding ge geven tot allerlei speculaties. Berger zou de aangewezen man zijn om de nieuwe DS T0-fractie in de tweede ka mer te gaan leiden. Berger zou een uit muntende minister van binnenlandse zaken zijn. Hier en daar gaat men er kennelijk al van uit, dat DS T0 bij de komende verkiezingen niet slecht za! boeren, sommigen beweren zelfs dat tien zetels niet uitgesloten zouden zijn. We geloven, dat het uiterst voorbarig is mee te doen aan dergelijke veronder stellingen: de kiezers moeten hier be slissen Het enige, dat op dit ogenblik wel duidelijk is, lijkt ons het onmis kenbare feit dat DS '70 niet met poli tieke kneuzen de verkiezingen ingaat. Er is een merkwaardig verschil met destijds de andere jaartal-partij, name lijk D '66: bij de vorige verkiezingen was dat een groep, (jie voor het meren deel uit onbekenden bestond, politieke amateurs, die echter kans zagen met elan en durf een verkiezingscampagne te beginnen. Bovendien was het een nieuwe partij DS '70 heeft dat elan niet en begint als een afsplitsing van een grote groepering. Zij heeft echter we! het voordeel over bekwame en bekende mensen te beschikken, bovendien heeft zij iets van het Drees-imago meegekre gen. De verkiezingen in april zullen in dit opzicht een .uur der waarheid' be tekenen. Berger minister? Berger frac tievoorzitter'' Berger buiten ae kamer gebleven? Niemand weet het, ook niet de huidige burgemeester van Gronin gen. Niettemin heeft hij zonder aarze len deze week het burgemeesterlijk schip achter zich verbrand: een opval lend. maar ook moedig besluit. Bezwaren tegen komst Hirohito DEN_ HAAG (ANP) Het tweede-ka merlid A. G. van der Spek (psp) heeft de minister-president schriftelijk ge vraagd of de regering bereid is Hiro hito van Japan te doen afzien van zijn bezoek aan Nederland. Ook vraagt hij of de regering ervoor wil zorgen dat elk officieel contact en elk officieel eerbetoon tijdens dit bezoek achter, wege blijft. De heer Van der Spek wijst er in zijn vragen op dat dit bezoek en eer. evn- tuele ontmoeting met koningin Juliana door zeer veel Nederlanders als uiter- mate kwetsend zouden worden ervaren met het oog op de verantwoorde lijkheid van de keizer van Japan voor de wrede oorlogs- en onderdrukkings politiek in de jaren 1941 - 1945

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 1