NA MAAND ZOEKEN NOG GEEN ENKEL SPOOR VAN VERMISTE BRESKENS-16 Toedracht van ramp nog niet opgelost Personeelsbeleid politie kan tot ernstige zaken leiden' Nederlandse vissers moeten massaal toetreden tot producenten-organisatie' BILT MYSTERIEUZE TANKER NIET OPGESPOORD GEEN BEZWAAR TEGEN FUSIE BIJ HANDHAVING CHR. SIGNATUUR ALMANAK SUBSIDIE (f 500) MIDDELBURG VOOR MILIEUHYGIËNE ZEELAND Vijfjarig kind gewond bij een aanrijding EXAMENS MET OOG OP DOORDRAAI VAN AANVOER 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 13 FEBRUARI 1971 Archiefopname van de nog steeds ver miste kotter BR-16de .André'. JAARVERSLAG POLITIE VLISSINGEN IN MINEUR OVER KNELLENDE ONDERBEZETTING KORPS BRESKENS, WEMELDINGE Het onderzoek dat sinds een maand gaande is om te weten te komen hoe zich in de nacht van 11 op 12 januari het drama met de kotter 3reskens-16' af speelde, heeft nog geen resul taat opgeleverd. De Breskense vissers hebben tot dusver ver geefs gezocht naar het wrak van de kotter; een speurtocht langs de Nederlandse havens heeft de rijkspolitie te water geen gege vens opgeleverd ten aanzien van de identiteit van de geheimzin nige tanker die schipper J. J. Aalbregtse van de ,Breskens-43' in de nacht van de ramp signa leerde, zoekacties van de marine hebben geen resultaat gehad. De poging om het wrak te vinden en iets te weten te komen over de tanker worden voortgezet. De rijkspolitie te water heeft intussen een lijst met namen van honderden schepen nagelopen en geschift maar noch uit IJmuiden noch uit Vlissingen en Hoek van Holland zijn op de dag voo de dramatische gebeurtenis sche pen vertrokken die redelijkerwijs be trokken kunnen zijn geweest bij de scheepsramp die het leven kostte aan schipper J. A. Vermenlen, zijn zoon Jos Vermeulen en de opvarenden A. Feneyn en W. de Looze. In feite is het zoeken naar de tanker een zoeken in het duister zolang men niet met zekerheid weet of er inder daad een ander schip bij het ongeluk met de kotter betrokken was. En daarover zal waarschijnlijk meer be kend zijn als het wrak van de 3res- kens-16' op de Noordzeebodem wordt gevonden. Opperwachtmeester D. R. Millenaar. die met het Breskense poli tiekorps het onderzoek vanuit Bres- kens coördineert: ,We gaan in ieder geval door tot we wat gevonden heb ben. De vissers blijven zoeken, er wordt verder gespeurd naar de tanker en de marine heeft uitdrukkelijke toe gezegd op de momenten dat dat mo gelijk is met moderne apparatuur, hulp te bieden bij de speurtocht n het wrak. Het is belangrijk dat onzekerheid over de toedracht van, het ongeluk opgeheven wordt. Vier families in Breskens wachten daarop.' Adjudant J. C. van der Hilst, recher cheur van de rijkspolitie te water in het district Dordrecht, heeft met enke le medewerkers nagegtrokken welke schepen er op de dag voor het onge luk uit Hoek van Holland zijn ver trokken. Dat leverde een lijst met 81 scheepsnamen op. Drie daarvan kun nen in de nacht van de ramp door de schipper van de ,Breskens-43' gezien zijn. Schipper Aalbregtse verklaarde tegenover de politie, dat hij om kwart, over drie 's nachts een tanker had gezien van 80.000 ton of groter. De drie schepen die men naging waren de Liberiaanse tanker .Oswego Freed om' en .Olympic Fame' en het Duitse toch nagegaan omdat schipper Aal bregtse en zijn collega's de geheimzin nige tanker van 50 meter afstand zagen, waardor een schatting over de omvang moeilijk gemaakt kon wor den. Adjudant .1. Bout van de rijkspo litie te water in Wemeldinge: .Het is moeilijk te schatten hoewel ik niet geloof dat een Breskense schipper en erg ver naast zal zitten, maar we zoeken toch zoveel mogelijk uit'. Dat is ook gebeurd in Vlissingen en IJ muiden. maar men vond niet de tan ker die gezocht werd. Volgens de Breskense politie zal men nu verder gaan in buitenlandse havens. Mogelijk zal men daarbij vragen gebruik te mogen maken van gegevens die het Engelse rapportagestation Dungeness kan verstrekken. Intussen zoeken ook de Breskense schippers. De heer Millenaar: gaan zoveel mogelijk zoeken op de vrachtschip .Maria Oldendorff', datj plaats waar de ,Breskens-16' vermist B en w Wissenkerke over Je ziekenhuiskwestie te Goes: Raad vergadert op 22 februari WISSENKERKE Burgemeester en wethouders van Wissenkerke stellen de raad voor tegen het voornemen tot vergaande samenwerking of fusie van de beide ziekenhuizen te Goes geen bezwaren in te dienen, echter onder voorwaarde dat de christelijke signa tuur behouden blijft. De zaak komt op maandag 22 februari In de raad ter discussie. Aan de orde komt dan ook onder meer de vaststelling van het bestem mingsplan ten westen van de Veer- weg. In een toelichtings schrijven b en w onder meer: daar de vigerende bestemmingsplannen van 1962 en 1964 bijna zijn volgebouwd, is voor de kom Kamperland een nieuwe uitbrei ding in noord-westelijke richting ont worpen. Dit plan wordt middels een weg, welke langs de gereformeerde kerk is gelegd en die contact maakt met de Veerweg, ontsloten. In het bebouwde komplati voor Kamperland waren in de bebouwing langs de Veer weg twee ruimten gespaard voor de ontsluiting van dit plan. waarbij men denkt aan doortrekking in de toe komst tot aan de Westhaven- dijk. Uit een eeerste exploitatieberekening kwamen echter dusdanige grondprij zen naar voren dat een plan met een dergelijke ontsluiting onaanvaardbaar werd De percelen grond waar de indertijd gedachte ontsluitingswegen op kwamen te liggen zijn weer mede in dit plan opgenomen en bestemd. ADVERTENTIE ALGEMEENEZEEUWSCHE VERZEKERING MIJ. NV. ""MIDDELBURG TEL.01180-3^43 eeuwse Frisse lacht In Borsete loopt het verhaal van een man, die zich bij een dokter vervoegde omdat htj zich niet geheel wel voelde. Drie weken in de frisse lucht zal je goed doen', sprak de arts bemoedigend. .Maar ik ben als landbouwer hele dagen buiten', liet de patiënt weten. .Dan kunt u beter drie we ken binnen blijven', zo luidde het voorschrift van de dokter. aansluitend aan het bebouwde kom- plan, tot gemengde bebouwing met achterliggende volkstuinen. De begraafplaats is met het overblij vende gedeelte van perceel 850 uitge breid in noordwestelijke richting. Het plan biedt plaats aan 166 eengezinswo ningen en 24 bejaardenwoningen in twee lagen. Dat betekent dus een totale capaciteit van 190 woningen. Verder kunnen nog 18 autoboxen wor den gebouwd. Het ontworpen plan heeft vanaf 8 december gedurende een maand ter inzage gelegen en geduren de deze termijn zijn geen bezwaren ingediend. Voor het plan is tevens een exploitatieberekening opgesteld welke berekening door de voorzitter ter ver gadering zal worden toegelicht. De gemiddelde prijs bedraagt 28,29 per vierkante meter. Zwembad evenals de door schipper Aalbregtse beschreven tanker de brug op het achterschip had. Het Duitse schip is blijkens de gegevens in het logboek vlak bij de plaats van het ongeluk geweest, maar de politie achtte het onwaarschijnlijk dat men de .Maria Oldendorff' moet hebben. Gezien de koerslijn en de plaatsbepaling en bo vendien gezien het feit dat het vracht schip 10.000 ton meet, is het hoogst- onwaarschijnlijk dat het Duitse schip bij het ongeluk betrokken was. Over de Oswego Freedom' heeft de politie gegevens van een Nederlandse loods, die in de bewuste nacht aan boord was. Ook dat schip kan niet bij het ongeluk betrokken zijn geweest. De .Oswego Freedom' meet circa 40.000 ton. De bemanning van de Oswego Freedom' zal nog gehoord worden evenals die van de .Olympic Fame' een tanker van ruim 47.000 ton. De vaarroute van de .Olympic Fame' moet. nog worden nagetrokken. Schatting Men heeft de bewegingen van de sche pen ondanks het kleinere tonnage werd. Als er een wrak gesignaleerd wordt, dan wordt dat onmiddellijk doorgegeven en de zoeken uit of dat TERREINVERLIES IN STRIJD TEGEN DE CRIMINALITEIT VLISSINGEN Het tekort in de sterkte (drie man) bij de Vlis- singse gemeentepolitie wreekt zich thans in ernstige mate, zo blijkt uit het jaaroverzicht over 1970. Het is bijvoorbeeld in hetl afgelopen jaar niet mogelijk ge-i bleken dat het personeel het toe-1 gekende verlof geheel genoot.1 Erger is echter, zo wordt in het jaaroverzicht gesteld, dat vooral 1 Door de afdeling speciale wetten wer- Zuidslaven en Indonesiërs. Door 12 vreemdelingen werd in Vlissingen een strafbaar feit gepleegd, zeven \an hen waren Duitsers. Er werden 46 onge wenste vreemdelingen uit Nederland verwijderd. Van het aantal van 6148 bekeuringen die er werden tiitgeschreven, waren er 5717 voor verkeersovertredingen, wat neerkomt op 93 procent. In 82 gevallen werd in 1970 proces verbaal opgemaakt wegens het rijden onder invloed (in 1969 waren dit er 81). Tevens werd aan 21 bestuurders een rijverbod opgelegd. In 43 gevallen was een ongeval te wijten aan het gebruik van alcohol (ongeveer 5 pro cent van het totaal aantal ongeval len). Hierbij was één ongeval met dodelijke afloop. Het rijden onder invloed vindt men hoofdzakelijk in de leeftijdsgroep van 22 tot en met 34 de psychische belasting te zwaar wordt voor verschillende en zeker niet de slechtste perso neelsleden. In verband met de arbeidstijdverkor ting verhoogde de minister vai bin nenlandse zaken de sterkte mét één man, waardoor de toch al geringe sterkte in nog sterkere mate werd aangetast. In het jaaroverzicht wordt hierover gezegd: .Opgemerkt moet worden dat het feit. dat de organieke sterkte een minimale is, met zich brengt dat ieder verlies aan man kracht terstond noodsituaties dreigt mee te brengen. Ware jaren geleden de organieke sterkte gerelateerd aan een optimum, dan zouden thans geen situaties nodig zijn geweest, waarin van een absolute overbelasting van het personeel sprake is. Het gevoerde beleid kan tot ernstige situaties lei den. De eenheidsformule welke ten departemente wordt gehanteerd ter vaststelling van de sterkte voldoet onder de huidige omstandigheden niet meer. Het departement zal nogmaals worden benaderd om een organieke sterkte toe te staan'. De inleiding vermeldt verder dat de inhoud van het begrip ,orde' weinig vastheid vertoont. Enerzijds wordt van de politieman een grote mate van souplesse verlangd. Anderzijds zijn bij een bepaalde gelegenheid van de rijks overheid directieven uitgegaan, waar de sterk aan het legaliteitsbegin- al voor de 11e januari lag. Als dat: sel gebonden (en gewende) politie let geval is geven we dat door marine zodat steeds een schifting plaatsvindt. De vissers kennen meer wrakken dan op de kaart staat aange geven en we maken gebruik van hun gegevens. Zoals gezegd: het is niet zeker dat de .Breskens 16' overvaren is. De heer Bout zegt daarvan: ,Het was eer. vrij modern schip met slip mogelijkheden. Maar dan nóg kan er iets fout gaan' Wel hoop Overigens sluit de adjudant de moge lijkheid niet uit dat de Breskense kotter werd overvaren door een zee schip zonder dat de bemanning van dat schip er iets van merkte. De heer Bout: ,We hebben wel hoop dat w« tanker opsporen en ook het wrak de ,Breskens-16', maar het is moeilijk omdat zo'n schip overal ter wereld kan zijn. De Breskense politie is nu sinds 15 januari bezig met de zaak van de vermiste kotter. In de nacht van 11 op 12 januari had de Breskens 43' contact met de ,Breskens-16'. Om kwart over drie in de morgen zag schipper Aalbregtse de tanker. Na dat tijdstip had hij nog contact met ande re schepen van de vloot. Van de ,Breskens-16' kwam geen bericht meer'. ambtenaar toch wel enige moeite heeft, hoezeer ze ook in de gegeven omstandigheden als doelmatig worden ondervonden. Bepaald ontmoedigend wordt ge noemd het gevoel dat aanmerkelijk terrein wordt verloren in de strijd tegen de criminaliteit en de ver keersveiligheid. De minimale perso neelssterkte speelt hierbij een dui delijke rol. DHet geheel overziende wordt in het jaaroverzicht gesteld dat niet kan worden gezegd dat 1970 het meest succesvolle jaar is De Vlissingse gemeentepolitie heeft nog één wens, namelijk een centraal alarmeringssysteem. Onderzocht wordt in hoeverre een dergelijk sys teem op korte termijn te verwezenlij ken is. Eind 1970 werd overgegaan tot het trainen van een eigen mobiele eenheid van 10 man. De situatie om met de korpsen Middelburg en Goes een g menlijke mobiele eenheid te forme ren, is niet langer doelmatig te ach ten. Vreemdelingen In 1970 werden er in Vlissingen 1801 vreemdelingen geregistreerd, waarbij de hoofdmoot werd gevormd door Belgen, Duitsers, Ambonezen, Fransen, den in 1970 82 processen-verbaal opge maakt, tegen 120 in 1969. Er werden in 1970 totaal 853 verkeers ongevallen geregistreerd, tegen 828 in 1969. Als plaats van de ongevallen springen in de stad Vlissingen naar voren de Paul Krugerstraat (57), de Nieuwe Vlissingseweg (49) en de Pre sident Rooseveltlaan (49). De belang rijkste oorzaken zijn: het niet verle nen van voorrang (219). het rijden door onachtzaamheid tegen een stil staand voertuig (112) en het te weinig afstand houden (73). In 1970 vielen er tengevolge van verkeersongevallen 9 doden. Er werden 46 personen zwaar gewond. Criminaliteit De recherche behandelde het afgelo pen jaar 1599 zaken waarvan 1023 aangiften van misdrijven. De crimina liteit vertoont een duidelijke toename. In 1969 werd aangifte gedaan van 895 misdrijven. Volgens het jaaroverzicht zou trouwens grotere zorgvuldigheid voor eigen zaken talrijke delicten kun nen voorkomen. Bij onderzoeken werd bi,j herhaling een bijna ongeloof lijke slordigheid aangetroffen. Bij de bestrijding van de criminaliteit zal dan ook de nadruk moeten worden gelegd op de preventie. Terzake van misdrijf kwamen 530 personen als verdachte in aanraking met de politie. Hiervan werden 231 personen aangehouden, van wie er 51 in verzekering werden gesteld. Veertig werden er tenslotte voor de officier van justitie geleid. Bij de verdachten bevonden zich 141 strafrechtelijk minderjarigen. 136 jongens en 5 meisjes. De jeugdcriminaliteit bevindt zich in Vlissingen ongeveer op lande lijk niveau. Het aantal gekwalificeerde diefstallen vertoonde een duidelijke stijging van 81 in 1969 tot 112 in 1970. Het aantal winkeldiefstallen daalde van 73 tot 49. Van de 112 gekwalifi ceerde diestallen werden 68 opgelost. Er werden in 1970 519 eenvoudige diefstallen gepleegd. Hiervan werden er 180 opgelost. In 19 van de 113 gevallen van vernieling werd de dader gepakt. Voor seksuele misdrijven was dat in 6 van de 34 gevallen. Van de 32 mishandelingszaken werden er 23 opge lost. Polentiëële wetsovertreders kunnen zich misschien nog inhouden bij do wetenschap dat onder leiding van bri gadier Krombeen de schietopleiding werd voortgezet. De schietuitkomsten zijn in het afgelopen jaar sterk verbe terd. Uit de beleidsplanning voor 1971 blijkt tenslotte dat het zeker niet uitgesloten lijkt dat naar een andere korpsopbouw gezocht zal moeten wor den. Voorts zal onder meer meer dan vroeger aandacht worden besteed aan de veiligheid van het personeel, zowel bij het optreden op de weg, als bij de ordehandhaving. Vorig jaar raakten vier politieambte naren gewond, van wie één langere tijd geen dienst kon doen. Twee ambtenaren waren vrij spoedig her steld. B en w: levenskrachtige vereniging ,Niet strijdig met de overheidstaak' MIDDELBURG B en w van Middelburg hebben de gemeenteraad voorgesteld de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland een eenmalige sub sidie van 500 toe te ken nen. De vereniging heeft zich tot het gemeentebestuur in een dergelijk verzoek ge richt om voortzetting van haar werkzaamheden moge lijk te maken. .Deze vereniging is in april 1970 met haar activiteiten begonnen en heeft getoond levenskrachtig te zijn' zo formuleren b en w in hun voorstel. .Het doel van deze vereniging is blijkens art. 5 van de statuten het bevorderen van de millieuhygiëne en de psychohy- giëne in Zeeland ln de meest uit gebreide zin'. B en w sommen in hun toelichting vervolgens de in artikel 6 van de statuten vermelde middelen op, waarmee de vereni ging dit doel wil bereiken. Hierin worden ondermeer ge noemd het beleggen van verga deringen, het verspreiden van ge schriften. het bevorderen van openbaarheid van alle weten schappelijke gegevens en rappor ten die betrekking hebben op ver ontreiniging van het milieu. Het Middelburgse college van b en w concludeert hierna: .Naar onze mening kan de vereniging, mits zij deze middelen juist han teert. een nuttige functie in het maatschappelijk leven vervullen daar zij hiermede de betrokken heid van de bevolking bij de milieuhygiënische problemen en de oplossing daarvan stimuleert wat in wezen niet strijdig is met de overheidstaak'. Het voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering van maan dag 22 februari. Bij de behandeling van de begroting 1971 is aan de raad voorgesteld het zwembad te Wissenkerke uit te brei den met een diep bad. Er werd toen van uitgegaan dat een bedrag ƒ32.500.- hiervoor voldoende was. Het is echter intussen gebleken dat deze uitbreiding belangrijk meer zal kosten dan genoemd bedrag. Omdat bij de behandeling van genoemde begroting is geopperd dat men liever zag dat dit bad werd verwarmd inplaats van uit breiding met een diep bad willen burgemeester en wethouders tot ver warming van dit bad overgaan. Mo menteel wordt door de dienst van gemeentewerken berekend wat de ver warming van dit bad zal gaan kosten. Burgemeester en wethouders zeggen echter toe. dat dit bad niet verwarmd zal worden, wanneer de kosten hier van meer dan ƒ32.500,- zullen bedra gen. TERNEUZEN De vijfjarige Fran cois Verhels' uit Terneuzen is vrijdag middag gewond geraakt, toen hij op een oversteekplaats op de Guido Ge- zellestraat in zijn woonplaats werd ge schept door een auto. Het jongetje liep een ernstige hoofdwond en een hersenschudding op en hij werd in het Terneuzense Julianaziekenhuis opge nomen. Het ongeluk gebeurde doordat de Belgische automobiliste mevrouw F. N. - T. uit Sint Niklaas het jonge tje te laat op de oversteekplaats zag. vlak nadat zij een stilstaande auto was gepasseerd. Het kind werd enke le meters door de auto meegesleurd. Dokter Nijsten verleende eerste hulp. Aan de economische hogeschool te Rotterdam slaagde de heer J. Knol uit Haamstede voor het kandidaatsexa men economische wetenschap- DR BOELMANS KRANENBURG OVER GEZAMENLIJK VISSERIJBELEID EEG BERGEN (N-H) (ANP) ,In uw eigen belang: treedt met u allen loc tot een producentenorganisatie.' Die raad kregen d< Nederlandse vissers vrijdag van dr II. A. H. Boelmans Kranenburg, secretaris van de stich ting van de Nederlandse visserij en voorzitter van het visserijschap. Hij sprak op de jaarlijkse volkshoge school bijeenkomst voor de zeevisserij in Bergen (NH). ditmaal gewijd aan het gemeenschappelijk visserijbeleid in de EEG dat op 1 februari jongstle-! den officieel van start is gegaan, maar waarvan de praktische uitvoe ring in Nederland nog moet beginnen. Bij dat beleid behoren vergoedingen voor doorgedraaide vis uit het Euro-1 pese landbouwfonds, die alleen gege ven zullen worden via op te richten kend overzicht voor van enerzijds de nationale Nederlandse minimumprij zen van dit ogenblik, anderzijds de ophoudprijzen, zoals die bij toepas sing van het EEG-stelsel op dit mo ment zouden zijn en het aandeel dat het Europese landbouwfonds daarvan voor zijn rekening neemt. Voor ha ring, kabeljauw, koolvis, schelvis, wij ting, makreel, schol en garnalen blij ken de EEG-ophoudprijzen hoger te liggen dan de huidige minimumprij zen, terwijl ln verschillende gevallen ook het door het Europese fonds te betalen gedeelte nog hoger ligt dan die minimumprijzen, die gehandhaafd! moeten worden met hulp van door de] visserij zelf gevulde fondsen. concurrentievervalsing uitgebannen zal zijn. De marktverordenlng leek hem meer te passen bU de Franse en Westduitse, dan bij de Nederlandse situatie. In Nederland hebben aanvoerders, handel en verwerkende industrie bij 't vaststellen van minimumaanvoerprij- zen een taak die bij toepassing van de EEG-regeling door Brussel zal wor den overgenomen steeds ook reke ning gehouden met de afzetmogelijkhe den. Aanvoerders hebben daarom zelfs wel een sop verlaging van de minimum- aanvoerprijzen aangedrongen. Brusselse interventieprijzen daarente- dat de overheidsbijdrage in de prijs- steunfonilsrn, waar de Nederlandse visserij lang voor gevochten beeft, maar waar de Nederlandse overheid nooit aanwilde, er nu toch gekomen is. Wel waarschuwde hij dat men geen gewoonte zal moeten maken van vis sen terwille van de ophoudprijs. Zou len met de Brusselse interventieprijs, omdat Brussel dan steeds voor alle doordraai een vergoeding geeft. Een producentenorganisatie die zo'n bij drage van Brussel wil claimen, zal moeten aantonen dat zij actief in de markt optreedt en vooral tracht afzet te vinden voor consumptie. Fiasco (ADVERTENTIE) l?JI;W!H I I SOLINGEN tafelgerei van topkwaliteit SPECIAALZAAK VAN DER MADEN VLISSINGEN VERWACHT... gen liggen niet aan de lage kant en Dr Kranenburg was er gelukkig meej houden slechts in zeer beperkte mate dat de overheidsbijdrage in de pri.is-: rekening met de afzetmogelijkheden. Aan de producentenorganisaties ried! drs Van Dijk aan goed te bekijken welke afzetmogelijkheden er zijn bij welk prijsniveau, in plaats van de schijnbaar eenvoudigste weg te kie-i zen: hun ophoudprijs steeds gelijkstel producentenorganisaties die zelf ook men dat toch doen, dan zou de desbe- een deel van de doordraai zullen moe ten bekostigen. Bij de stichting van de Nederlandse zeevisserij, kring der Nederlandse aanvoerders dus. is het nu het plan gerezen tot zo'n producentenorganisatie voor Ne derland te komen door een reeds bestaande coöperatie voor gezouten haring om te zetten in een nationale coöperatie voor alle visserijprodukten. Statuten voor die nieuwe coöperatie zijn al opgesteld en met het Neder landse ministerie van landbouw en visserij besproken. Dat gebeurde al treffende vissoort wel eens snel van de Brusselse lijst kunnen worden af gevoerd Bezwaren Allerlei bezwaren zullen aan de nieu we EEG-regeling ook wel kleven, meende dr Boelmans Kranenburg, maar laat men die op de koop toe nemen. Laat men er op reglementaire wijze aan beginnen, dan zuilen binnen een paar maanden de notoire fouten er wel uit zijn. Vele bezwaren tegen de nieuwe EEG-regeling zowel tegen - - UB 1UCUWB II£AI-1C6CIUIS 4.UWC1 ICJCII voordat de BnKselso vissen,verorde- het marktMeid. als ,ekB„ he, slruc- ningen bekend werden remaakLrnaar tuurbeleid dat er in zit. werden in de statuten blijken nu toch redelijk i ^eze bijeenkomst te berde gebracht aan de in die verordeningen gesteldel door de voorzitter van het produkt- eisen te voldoen. scbap voor vis en visprodukten. drs D. J. van Dijk, en de voorzitter van het bedrijfschap voor de groothandel in vis en van de Nederlandse zeevis- groothandelvereniging, de heer W. N. Gouda. Drs Van Dijk had uit de structuurver ordening niet de hoop kunnen putten dat binnen de eerstkomende jaren del Formulier De heer Gouda voorspelde dat de EEG-regeling na verloop van tijd produktic en handel een fiasco zal I betekenen. Er is geen rekening mee j gehouden dat dc EEG-landcn hun tra ditionele en niet onder een noemer tc|' brengen visserij hebben. De verorde ningen maken een nog grotere concur rentievervalsing mogelijk dan de al bestaande Ook de marktregeling geeft volgens de heer Gouda mogelijkheid tot con currentievervalsing doordat de produ centen van verschillende landen ieder op verschillend niveau kunnen gaan manipuleren tussen de ophoudprijs en het gedeelte daarvan dat door Brussel wordt vergoed. Overschotten, zo vreesde de heer Gouda, zullen niet Vooruitzichten in cijfers gemiddeld WISSELVALLIG Aanvankelijk in tic oostelijke provin cies nog enige regen, overigens ver spreide opklaringen en plaatselijk en kele buien. Matige tot krachtige, aan «Ie kust stormachtige wind tot storm uit zuidwest tot west. Maximum tem peraturen omstreeks 6 graden. temperaturen Dr Kranenburg bereidde de vissers erop voor dat ze per formulier zullen kunnen melden of ze zich bij zo'n nationale producentenorganisatie wil len aansluiten. Nu legde hij hun al vast een vergellj- HEDENDAAGS TONEEL Muziek-Theater de free jazz opera ,DE BOODSCHAP' door koor, orkest en ballet van het MIME THEATER WILL SPOOR KWARTET WILLEM BREUKER naar de vismeelindustrie of naar het, veevoer gaan, maar Frankrijk en Duitsland zullen proberen ze regen de hoogst mogelijke prijs ai te zetten Ir Th. J. Tienstra, directeur der visse rij bij het ministerie van landbouw en visserij, vond het .van de grootste betekenis, dat de zes landen nu inzake het structuurbeleid tot een samen spraak zijn gekomen. Zonder dat zou het tot een subsidie-oorlog zijn geko men. De overheid geeft nu bij de ontwikkeling van de visserij een hulp die niet een stoppen van gaten bete kent. maar het kan niet de taak de overheid zijn eik bedrijf en elke man in de visserij tot in lengte jaren een redelijk inkomen en een sterke kapitaalspositie te verzekeren. Door de nieuwe EEG-regeling. merkte de heer Tienstra op. zal ook Nederland wel wat water in de wijn moeten doen. Daar staat dan tegen over dat bijvoorbeeld de Franse sardi-| nevissers niet zo gelukkig zijn met dei door hun regering geaccepteerde i EEG-maatregelen. over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: een tot vier: min. temp. drie tot zeven graden boven max. temp.: een tot vier graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Normalen voor 15 tot V ^ruarl Den Helder 0 4 Eelde -1 4 De Bilt -1 5 Vlissingen 1 5 Vlv Zuid Limburg -1 5 gemiddeld over Nederland 0 5 14 februari 1971 Zon: op onder; maan: op, onder 07.59 17.51 22.46 08.55 15 februari 1971 Zon: op onder; maan: op, onder 07.57 17.53 23.58 09.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2