■AGENDA* Burgemeester Terneuzen hield ,open huis' zeeuws Loodsensociëteit hield feestavond in Britannia Blijde Stemmen kreeg uniformen bij jubileum ZAALVOETBAL VLISSINGEN Verhoging grond prijs in raad Vlissingen Plastic zakken gevaar voor scheepvaart en polderbemaling WALCHEREN Amrobank opende te Vlissingen kantoor aan de Bloemenlaan Expositie Vleeshal stadhuis M'burg: op naar de 2000 MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOORLICHTINGSDAG VOOR MAVO-SCHOLIEREN VLISSINGEN Donderdag 11 fe bruari komen de leerlingen uit de der de klassen van de mai-oscholen op Walcheren aan de beurt voor beroepen- voorlichting. De beroepenvoorlichtingsdag voor de scholieren wordt gehouden In de ge bouwen van de Prins Willem Alexan- derschool voor mavo in Vlissingen. Hierbij kunnen de scholieren ook ken nis nemen van de praktijk door ver schillende excursies naar de politie Vlissingen, hts, mts, het Gasthuis in Middelburg Der Boede en Vijver vreugd. VLISSINGEN Het afscheid van loods T. Hage en de huldiging leraar L. Vleesdrager in de sociëteit van het Nederlands Loodswezen in Vlissingen, kregen donderdagavond een gezellig vervolg in hotel .Britannia' met een diner en een feestavond tot diep in de nacht. Voor de aanvang van het diner voeg de de scheidende directeur-generaal J. F. Drijfhout-van Hooff en de nieuw benoemde directeur-generaal G. van der Graaf met echtgenotes zich bij het gezelschap, In de loop van de avond memoreerde voorzitter J. Nas de vele en prettige contacten tussen de sociëteit en direc teur-generaal Drijfhout-van Hooff en bood hem een ets van de Vlissingse vissershaven aan.. Tot de scheidende directeur van het zesde district, de heer G. van der Graaf, zei de heer Nas onder meer: ,U neemt vanavond afscheid van het de district, maar door uw benoe ming tot directeur-generaal, nog niet van het loodswezen'. De heer Van der Graaf kreeg een fotoboek van de afscheidsreceptie die de sociëteit hem en zijn gezin al eerder had aangebo den. De verdere avond en een flink gedeel te van de nacht werden gevuld met cabaret door vier loodsen met hun dames en een conference door de heer R. Visser, onder wiens leiding deze avonden al zeven keer werden gehouden en die daarom met geschenkje werd bedacht. Het kwartet Leen Zietse zorgde op stijlvolle wijze voor de dansmuziek. Het Middelburgs jeugdkoor .Blijde Stemmen' vierde zaterdagavond zijn 10-jarig bestaan in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Op deze feestelijke zanga vond. waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan werden alle 54 zan gertjes van het koor in een nieuw uniform gestoken. Na de opening door voorzitter J. Bimmel zong het jubilerende koor. dat bij dit begin nog in de oude uniformen optrad, het eerste vers van psalm 75. Later op de avond presenteerden de kinderen zich in de nieuwe kostuums; een licht blauw toga-model met witte bef. Na deze presentatie zong het koor .Mijn' gebed' en .Heer, wees mijn Gids'. Het Kerkkoor Middelburg, één van de vier .gastkoren', zong ,Wer bis an das Ende beharrt' van Mendelssohn-Bar- tholdy en Jesus bleibet meine Freu- de.' Het Ontmoetingskerkkoor zong de oude berijming van de psalmen 138 en 81 en enkele gezangen. Deze beide koren zongen met orgelbegeleiding, tegenstelling tot het Middelburgs Man nenkoor dat Rueri Concinite' van Ja cob Handl en Eire zij God' van D. Borthnianski liet horen. Tot besluit van dit jubileumconcert zong het jeugdkoor .Glory Hallelujah' waarvan het refrein door het mannenkoor werd gezongen. Tijdens deze jubileumavond gaf de voorzitter van het jeugdkoor een overzicht van de afgelopen 10 jaar. Het koor werd opgericht 8 januari 1961 door de huidige dirigent, de heer M de Bree en voorzitter Bimmel. Op 21 mei van datzelfde jaar verleende het koor voor de eerste maal mede werking aan een pinksteravonddienst, in hetzelfde kerkgebouw waar nu het jubileum werd gevierd. Namens de centrale kerkeraad en de gehele ge meente feliciteerde ds Rinkema het jeugdkoor. Hij sprak de wens uit .dat het. koor nog vele malen zal mogen bijdragen ter opluistering van de kerkdiensten.' Verder werkten mee Freek de Keizer (orgel), Bernhard Davidse (trompet) en J. Wagenvoort (hobo). De uitslagen van het zaalvoetbal te Vlissingen luidde: BW III BW I MO: Vet. Walcheren - PZEM 0-1: Uiterton II Zeemacht 2- 1; BW II Uiterton I 5-2. BW 3 - BW 1 MO Het was voor BW III al direct een! zware opgave, omdat dit team door; ziekte, van twee spelers zeer gedu peerd was. Dit was aanleiding van BW I om met te hard van slapet te lopen. BW III deed er alles aan om zo goed mogelijk partij te geven.; enkele goede schoten van spelers van; BW III werden goed gestopt door| keeper De Nooijer. Toch werd voor de rust de stand al 1-3. De conditie van de spelers ging in de tweede hellt een rol spelen. Ondanks dit bleel BW III moedig door vechten. Keeper Dix- hoorn van BW III kon het niet verhinderen dat het 1-10 werd Doelpunten voor BW I door H. Bergs 3 J. Bergs 2. Dupont 3 en Leeuwenstein 2, voor BW III H Tax. VET. WALCHEREN PZEM 0-1 Door een betere mandekking konden de spelers van Veteranen Wal oberen meer aanvallend spelen. Naai gelang de tijd verstrèek van de eeiste helft begon PZEM beter spel te vertonen, zelfs zeer aardig spel. Veteranen Wal-, cheren bleef fel aanvallen, maar tot het maken van doelpunten kwam men voor de rust niet, ook PZEM niet.i Beide keepers hadden geen druk werk, het spel was voor zaalvoetbal! goed Door kort voor bet einde zelf veldspel mede te bedrijven, door de keeper werd Vet. Walcheren noodlot tig. J van Aalst strafte door het maken van een doelpunt deze fout geduchtig af. 0-1. UITERTON II - ZEEMACHT 2-1. Voor de rust een zeer slechte verto ning. Het was een heen en weer getrap en verder niets. Beide ploegen kwamen voor de rust niet tot het maken van doelpunten. Uiterton II moest het met een keeper: doen, die nog nooit tussen de palen had gestaan. Alles bij elkaar eenl zwakke wedstrijd, waarbij Uiterton II de toch zo begeerde punten binnen! kon halen. Doelpunten voor Uiterton' II: Kuiper en De Buck, voor Zee macht Bode. BW II - UITERTON I 5-2. De verassing van deze wedstrijd- avond. Beide ploegen werkten hard, maar de kansen werden te slecht! afgewerkt. De keeper van BW II mocht wat geluk betreft niet klagen. Toch gelukte het BW II he. e.erst te scoren 1-0, maar kort voor de rust kon Uiterton I gelijk maken 1-1, wat beide ploegen nogmaals deden 2-2. Na rust dacht A. Roelse nu of nooit en schoot er drie doelpunten bij voor BW II 5-2. Uiterton I kon hier geen antwoord op vinden, speelde slecht samen wat natuurlijk resulted de in een slechte afwerking. Doelpunten voor BW II A. Roelse 4, Wolff 1 voor Uiterton 1, J. Meulmeester 2. Standenlij si. 13 12 12 11 MARKTBERICHTEN VEILING ZlID-IIOLLANDSr. EILANDEN jg *14-156 per kj; •"-* BB*»-U. sro-.e peen 1 -34 per bt»; prei 62-85 per kj; i <le.-ij 26-34 per lx*. h!» 22 30 per MUk; I» «6 per kg; ld 78-136; uien 10-1»; I 2134; wltKX I* 88-128; IS» 66-M; Jb I BW I VC Vlissingen Uiterton I BW III Uiterton II Zeemacht PVS PZEM Vet. Walcheren BW II 12 5 1 0 25 85-11 1 0 23 90-17 3 4 13 40-32 12 5 2 5 12 33-45 0 7 12 28-49. 1 7 11 29-58! 2 7 8 20-44 i 3 8 7 31-51 3 8 7 22-41 1 8 7 41-73 Op de slingerende polderwegen ir buurt van Wilhelminadorp hielden de renners van de wielerclub .Theo Mid delkamp' zaterdagmiddag weer hun wegtraining. (Foto PZC;. Clubcompetitie Bridgeclub ABC Een dezer dagen speelden de leden i van de bridgeclub ABC te Middelburg de derde ronde van de clubcompetitie. De resultaten waren: A-lijn, een ge speelde Michell 6+6. N-Z-lijn. uitsla gen: 1 Laurens - Kooman 59,16 pet, 2 Vermeulen - Filius 52,50 pet. 3 Ekke- bus - Van Giesen jr 49,17 pet, 4 echtpaar Van Tilburg - 48,75 pet, 5 dames Kooman-Weststrate 45.42 pet, 6 Loekemeijer - Verstrate 45 pet. O-W lijn- 1 Bastiaanse - De Jong 63,75 pet, 2 Aarts - Morsheim 58,33 pet, 3 dames Pot - Morsheim 52,08 pet, 4 echtpaar Vlieger 47,03 pet, 5 Uijl Van de Linden 40.42 pet. 6 dames De Jong - Van de Linden 38,33 pet. De stand na drie ronden geeft weinig verschuivin gen te zien. Opvallend is deze zeer goede score van de heren Bastiaanse De Jong 1 Bastiaanse - De Jong 182,49. 2 Laurens - Kooman 167,07, 3 echtpaar Van Tilburg 164,58, 4 Aerts - Morsheim 160,41, 5 Vermeulen - Filius 152,91, 6 dames Pot - Morsheim 149,58. 7 echtpaar Vlieger 148,6! dames Kooman - Weststrate 145,83. Ekkebus - Van Giesen jr 141,25, 10 dames De Jong - Van de Linden 134.16, 11 Loekemeijer - Verstrate 132,08, 12 Uijl - Van de Linden 121,25. B-lijn Howell van 10, uitslagen derde ronde: 1 Schreinenmaker - Schuur man 62,50 pet, 2 mevrouw Roegiers - Step 58,33 pet, 3 en 4 echtpaar Bronk- horst en Westrate - Rutgers 56,67 pet. 5 echtpaar Lezer 50,67 pet, 6 echtpaar Van Giessen 49,33 pet, 7 mevrouw Smet - Roegiers 43.33 pet, 8 echtpaar Poleij 38,33 pet, 9 echtpaar Stouthart 34,17 pet. Ook hier weinig verschuivin gen in de stand: 1 Schreinenmaker - Schuurman 184,50, 2 Step 181,91, 3 mevrouw Roegiers - Smet 163,33, 4 echtpaar Bronkhorst 162,17. 5 echt paar Lezer 153,67, 6 echtpaar Poleij 153.66, 7 mevrouw De Smet Roegiers 150,99, 8 Westrate - Rutgers 149.83, 9 echtpaar Van Giesen 140,66, 10 Klomp - De Bie 127,83, 11 echtpaar Stouthart 121.67. GROENTE- EN FRUITVEILING 7WIJNDRIXIIT )«vj»ri 1871: andijvie 104 pr kt: veldsla 140-210; prei 18-5®; uien 1M5; rode kool 4,5-16; witte kool 10-18; vit kool 16-23; zroo* kool| 29-35; boerenkool 29-37; wltio' AI 108-130; Ai: 79111; Bil «6-90; spndtrai A 41-72; B 57 67; Ct 32-36; D 50-94; al» Al 18-24 per «Uk; Cl 13-14; selderij 28-31 per bos: terxeLle 38 Cox's Oransre P 30-57 per k*. Golden Delicious 15-31: Goudrelnette 20-45 VLISSINGEN B en w van Vllssin gen stellen voor de gedifferentieerde verkoopprijzen van de gronden, die zijn gelegen in het bestemmingsplan! Paauwenburg I, Paauwenburg II dit-! van de gronden, gelegen in het be-i stcmmfngsplan noord, onderdeel in dustrieterrein ten westen van het ka naal door Walcheren en die van de gronden gelegen in het haven- en industrieterrein ten oosten van het kanaal door Walcheren te verho-, gen. De grondprijs voor Paauwenburg I bedraagt volgens de in 1969 vastge-! stelde grondprijzenkaart 17,05 per vierkante meter. In de onderhandelin gen met het ministerie van onderwijs en wetenschappen is een prijs aange houden van ƒ38 per vierkante meter, welke prijs in 1970 gold voor gron den. bestemd voor openbare of bijzon dere bebouwing, gelegen in het be stemmingsplan Paauwenburg II. B en w achten het wenselijk de voor het bestemmingsplan Paauwenburg I gel-i dende prijzenkaart hiermee in over eenstemming te brengen. Ook de: grondprijzen voor Paauwenburg II zullen moeten worden aangepast. B en w willen voor het industrieterrein ten westen van het kanaal door Wal cheren (plan noord) een nieuwe forse verhoging achterwege laten Wel denkt men aan een geringe verhoging van 2,50 per vierkante meter. Dat zelfde geldt ook voor het industrieter rein. gelegen ten oosten van het ka naal door Walcheren. SEROOSKERKE (W NCB huldigde jubilaris Meijers SEROOSKERKE (W) Onder \oor- zitterschap van de heer W. Onderdijkj hield de afdeling Serooskerke (W)i van de Nederlandse christelijke bond van werknemers in de hout en bouw--, nijverheid dezer dagen haar jaarver-; gadering in het verenigingsgebouw. Het ledental was het afgelopen jaar weer toegenomen en bedraagt thans 121 leden. Het financieel overzicht van de penningmeester dc heer P. den Hollander vermelde een batig saldo van de afdelingskas. Aan vakantiegel den werd in 1970 een bedrag var. ruim ƒ170.000 uitbetaald. Spreker tij dens deze avond was de heer M Stek.l plaatselijk bestuurder te Rotterdam. Deze wees onder meer op de toene mende industrievestigingen in Zee land. Door zijn werkzaamheden in het Rijnmondgebied hiermede bekend, wees hij op de vele problemen die dit ook voor de vakbonden kan meebren gen en onderstreepte dit met enkele voorbeelden. Verder sprak hij ook over het generatieverschil, en meende dat bij het nemen van beslissingen ook de stem van de jeugd gehoord diende te worden. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende heren P. den Hollander en A. Wattel herkozen. Als nieuw bestuurslid werden gekozen de heren P. Francke en M. P. Olijsla- ger. Bij monde van de districtsbe stuurder voor Zeeland de heer P- Onderdijk uit Middelburg, werd de heer P. Meijers uit Serooskerke gehul digd vanwege het feit dat hij reeds 40 jaar lid is van de Nederlandse chris telijke bond van werknemers in de hout en bouwnijverheid. Hij mocht hiervoor de bijbehorende zilveren as bak ontvangen. Van de plaatselijke afdeling werd de heer Meijers een rokertje aangeboden. Mevrouw Meij ers bloemen in ontvangst mocht ne men. De avond werd verder onder meer gevuld met een familiespel, waarbij vooral het laatst bij de aan wezigen bijzonder in de smaak viel. Tijdens de rondvraag werden nog en kele suggesties besproken aangaande de viering van het 40-jarig bestaan van de afdeling Serooskerke welke men in het najaar van 1971 hoopt te herdenken. Kookcursus Door het succes der voorgaande jaren geeft ook thans de christelijke huis houdschool .Oranjezon' een kookcur sus, zowel voor dames als heren De cursus, die in februari as begint, staat onder leiding van mevrouw J. S. Schout-Verschuure. In april 1971 wordt met een nieuwe cursus gestart namelijk reparatie en kleine karwei tjes. Dit zijn zogenaamde zelf werkles sen. Tenslotte begint op nader vast te stellen data een cursus .bloemschik ken', een creatieve vrijetijdsbesteding. DEN HAAG (ANP) Plastic rakken die in het water terechtkomen beteke nen een groot gevaar voor de w heep- vaart en kunnen ook de bemalingsJn- h tal ia tl es van polder* onklaar maken. Gezamenlijk en in vereniging hebben de koninklijke schippersvereniging JSchuttevaer' de koninklijke Neder landse toeristenbond ANWB en het koninklijk wateraportverhond zich tot alle gebruikers van plastic zakken ge- wrnd met deze waarschuwing en met het verzoek, ervoor te zorgen dat de zakken buiten het water blijven. Ze hebben dit gedaan met instemming van het landbouwschap en van de unie van waterschappen. Het gaat hun om plastic zakken die, nadat er kunstmest mee op de akkers is gebracht, leeg op het land worden achtergelaten Het is niet zeldzaam dat deze, voordat ze opgeruimd wor den. door de wind in de sloten en vervolgens in vaarwaters terechtko men. Zelfs is het volgens de drie organisaties niet uitgesloten dat ze ook wel eens zomaar in het water worden gegooid In ieder geval blijkt dat tegenwoordig zeer veel van deze zakken ln onze binnenwateren drijven of liever zweven, want ze hebben hetzeilde soortelijk gewicht als water. De scheepvaart ondervind! er toene mende hinder van. Wikkelt zo'n zak zich om een scheepsschroef, dan kan deze rijn voortstuwingsvermogen ge heel of gedeeltelijk verliezen. Er zijn aanvaringen ontstaan, doordat een al dus gehandicapt schip niet tijdig meer kon stoppen door met de schroef achteruit te slaan. Krijgt een motor- Jacht zo'n zak in rijn schroef, dan kan de motor afslaan, met ais gevolg hulpeloos ronddrijven en gevaar voor overvaring. Koelwaterletdlngen rijn dit- wijls door plastic zakker, verstopt geraakt met duizenden guldens motor- schade als gevolg. Bemalingsinstallaties van polders rijn wel eens geheel of gedeeltelijk on klaar gemaakt door plastic zakken, en ook het machinaal reinigen van water gangen ondervindt er hinder van, ter wijl duikers erdoor verstopt kunnen raken. CBTB hield vergadering De CBTB afdeling Serooskerke-Veere- Vrouwenpolder en Gapinge hielden dinsdagavond Jongstleden in bet gere formeerde jeugd gebouw te Gapinge een gecombineerde vergadering onder leiding van de heer W. J. Sanderse uit Serooskerke. Inleider was Ir K. J. Hijlkema hoofdredacteur van .De Boerderij' over reisindrukken van de Russische landbouw' en betrok de ont wikkeling daar, op de Nederlandse landbouw Na deze inleiding volgde een geanimeerde bespreking onder an dere dat men niet te veel 'te duur) moet Investeren vooral in gebouwen en dure machines en verder kunnen de leden van een coöp. welke ook steeds groter worden het beleid nog volgen of begeleiden. Volgens spreker was het gewenst toezicht op de coöp. door deskundigen van de standsorga- msaties te houden. Het was een leer- zame vergadering met een goede be langstelling. GRIJPSKERKE Ontspanningsavond voor bejaarden Het comité voor ontspanning van be jaarden te Grijpskerke hield een ont spanningsmiddag voor de bejaarden van Grijpskerke en Meliskerke. De voorzitter, de heer F. Dronkers opepn- de deze bijeenkomst en gaf het woord aan de heer P. Schoe uit Markenesse. Op boeiende wijze vertelde hij over zijn reis naar Liberia Toegelicht met dia's kregen de bejaarden een goed beeld van het leven en werken van de bevolking. Na een gezellige koffiepau ze werden nog dia's vertoond van Amerika. De heer Schoe eindigde met dankzegging. De volgende bejaarden middag zal zijn op woensdag 24 fe bruari om 2 uur in de ontmoetings ruimte van de gereformeerde kerk, met medewerking van de NCVB, afde ling Grijpskerke. KO'IDEKERKE 0 anjevereniging stelde voorlopig programma vast De Oranjevereniging Koudekerke heeft tijdens een ledenvergadering in hotel .Walcheren' het programma voor de feestelijkheden op 30 april na enige discussie reeds voorlopig vastgesteld. Behalve de gebruikelijke reveille door herauten en een aubade bij het gemeen- j tehuis, staan voor de morgenuren voet balwedstrijden op het programma, 's Middags is er in het schema ruimte voor een brommercross, een wieler koers en een puzzelrit voor de jeugd, 's Avonds is men van plan om na de volksspelen een beat bal in het vereni gingsgebouw te organiseren en even tueel nog een oranjebal. Het ledental van de vereniging is ge stegen van 460 tot 480 en het batig saldo bedroeg per 1 januari ƒ85. De bestuursleden Chr. Schipper (voorzit ter) en Jac Wagenaar werden herko zen voor een periode van drie jaar. Avondje Canada en Amerika voor plattelandsvrouwen KOUDEKERKE De bond van platte landsvrouwen, afdeling Koudekerke, hield haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. De talrijke aanwezigen werden door één der bestuursleden verwelkomd. In 't bijzonder was er één I woord van welkom voor de heer en mevrouw Roelse-Bosschaart, die deze avond kwamen vertellen over hun reis naar Canada en Amerika. Aan de hand van dia's kregen de dames een duide lijke indruk van het leven op het platte land en in de kleine steden van Canada en het noorden van de Verenigde Sta ten. Vooraf had de heer Roelse op de landkaart uitgelegd, hoe men had ge reisd. Aan het eind van de avond dankte een bestuurslid de familie Roelse. Vooraf gaande aan deze lezing werd en korte vergadering gehouden. Door het bedan- ken van mevrouw C. Roose als presi- dente werd als nieuw bestuurslid geko zen mevrouw J. Jobse-Wielemaker. Mej. I Z. Leinse gaf een financieel overzicht, waaruit bleek, dat de vereniging over I een batig saldo beschikt. Met de be- kendmaking dat de volgende avond zal zijn op 25 februari werd deze bijeen- l komst gesloten. TERNEUZEN De burgemeester van Terneuzen en mevrouw Aschoff hebben zaterdagmiddag ,open huis' ge houden bij het betrekken van de nieu we ambtswoning in de Katspolder. Vele Temeuzenaren maakten van deze gelegenheid gebruik de riante woning aan de westelijke oever van de Otheense kreek te bezichtigen. Behal ve vele persoonlijke gelukwensen kreeg het burgemeestersechtpaar ook tal van bloemstukken aangeboden. SUBSIDIEVOORSTELLEN IN COMMISSIEVERGADERING De vaste commissie van advies en bijstand voor de financiën, gevormd uit leden van de Vlissingse gemeente raad, vergadert op dinsdag 2 februari onder andere over een aantal ontwerp- raadsvoorstellen tot het verlenen van subsidies. B en w willen een eenmali ge subsidie van 150 toekennen aan de Nederlandse vereniging van suiker zieken ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan. Samen met andere jubi leumgiften zal dit bedrag bestemd worden om de vereniging een grotere bekendheid te geven en om het werk op een hoger peil te brengen. Voorts is er een concept-voorstel om een subsidie van 180 te verlenen aan de stichting Zeeuws jeugdorkest om het geraamde tekort op de begroting 1971 te helpen verminderen. Men heeft het bedrag vastgesteld op 180. omdat men voor ieder van de 12 Vlissingse leden van het orkest 15 wil ge- Een subsidie van 5800 willen b en w verlenen aan de stichting .Kinderspeel zaal Vlissingen' ter dekking van het geraamde begrotingstekort voor 1971. Dit bedrag dient te worden onttrok ken aan de post onvoorziene uitgaven van de gemeentebegroting 1971. De commissie behandelt verder een ont- werp-voorstel om een extra subsidie van 400 te verlenen aan het Neder lands normalisatie-instituut om de li quiditeitsmoeilijkheden waarin dit stituut verkeert te helpen oplossen. Tenslotte i3 er een ontwerp-voorstel om de jaarlijkse subsidie aan de Am- manstichting te verhogen met ƒ50 tot 100. De stichting heeft om deze verhoging verzocht om de stijgende personeels- en vervoerskosten beter te kunnen opvangen. Maandag 1 februari MIDDELBURG —Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. Vleeshal Stadhuis, 14.00-17.00 uur: ten toonstelling van werk van slager Hu- gense en kwekerij Dekker. Brasserie, 13.00 uur: jaarvergadering CBTB. Koffieuurtje NVVH te St-Laurens, ten huize van mevr. Joustra, De Warande 9. ZIERIKZEE Huis van Nassau, 13.30 uur: vergadering Groenvoerdro- gerij. Mondragon, 19.45 uur: alg. ledenverga dering LTC Zierikzee. Hotel v. Oppen, 20.00 uur: bijeen komst vrijmetselarij. VLISSINGEN 't Anker, 19.30 uur: ruilavond Philatelica. MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland, St-Pieterstraat 38, 9.30-12.30 en 13,30- 17.30 uur: tentoonstelling .De Zeeuwse boerderij als monument en als be drijf'. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 9-18 uur: tentoonstelling werken Ray mond Kimpe. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur; Meisjesinternaakt', 18 j. Luxor, 20.00 uur: .Emannuelle, het. meisje dat alles toelaat GOES Grand. 20.00 uur: .De burcht in de Ardennen', 18 J. MIDDELBURG City, 20.00 uur: ,Een spookpiraat als maat' a.l. OOSTBURG Ledel, 20.00 uur: ,De brug bij de Remagen', 14 j. TERNEUZEN Luxor. 20.00 uur: .De Stuntman'. VLISSINGEN Alhambra. 20.00 uur: ,De burcht in de Ardennen', 18 j. OPGAVEN VOOR Of INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT. P/A PZC-VLISSINGEN-TEL.0I184-5144 - TOESTEL 79 VLISSINGEN Subsidie voor Vlissingse kinderspeelzaal VLISSINGEN Het bestuur van de stichting kinderspeelzaal Vlissingen heeft bij het college van b en w Vlis singen verzocht een subsidie van 5800 beschikbaar te stellen om het verwach te exploitatietekort over 1971 te kun nen dekken. Het college stelt in een ontwerp-voorstel, dat donderdag in de openbare vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor culturele- sport- en jeugdzaken wordt behandeld, voor om deze subsidie te verlenen. De gemeenteraad heeft voor 1970 aan de stichting een éénmalige subsidie van ƒ3500 gegeven. In hun ontwerp voorstel zeggen b en w dat zij, in af wachting van een rijkssubsidieregeling voor speelzalen, nog geen definitieve subsidieregeling willen treffen. VLISSINGEN De Vlissingse vesti ging van dc Amro-bank heeft er een derde kaskantoor bij. Na Souburg en Paauwenburg kunnen de cliënten nu ook terecht in de Bloemenlaan. Zater dagmorgen werd de opening van dit nieuwe kaskantoor, dat gevestigd is in een voormalig pand van de coöperatie Zeeland, feestelijk gevierd met een ,open hof.' Tussen tien en twaalf uur waren belangstellenden in de gelegen heid om het kantoor te bekijken en kennis te maken met de beheerder, de heer F. A. Pieters. Bij de behandeling van de bankzaken wordt de heer Pie ters bijgestaan door mejuffrouw T. Kesteloo. Ter gelegenheid van de opening maak te de Deltaband van .Ons Genoegen' zaterdagmorgen een rondgang door de wijk. Voor het .open hof' bestond een flinke belangstelling en de erva ring leerde dat dit eerder een zakelij ke belangstelling was dan nieuwsgie righeid. Cliënten die in het nieuwe kantoor een spaarrekening openen, krijgen een premie van 5. Men kan in het kantoor aan de Bloemenlaan terecht voor alle bankzaken. Verder heeft men er een nachtkluis en safelo ketten. Een algemene tendens in het bankwezen is momenteel dat men de bank naar de mensen wil brengen. In vroeger jaren stak dat niet zo nauw omdat een bank toen nog maar enkelen was voorbehouden. De laatste tijd evenwel, nu veel meer lonen gi raal worden verwerkt, gaan steeds meer mensen gebuik van de bank maken. Aan de opening van het kas kantoor in de Bloemenlaan was tevens een kleurwedstrijd voor de jeugd ver bonden. Naast de kantoorruimte (die ongeveer 65 m2 beslaat t met open balie (.praatpaal') beschikt het nieuwe kaskantoor over een spreekkamer, een kamertje met de safeloketten, een kluis, archiefruimte, toilet, garderobe en keuken. Met de zeer ingrijpende verbouwing van het pand is men omstreeks september 1970 begonnen. Met ingang van vandaag (maandag) is het Amro-kantoor aan de Bloemen laan dagelijks (behalve zaterdag zondag) geopend van 9.00 tot 16.00 uur en bovendien op vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. MIDDELBURG Gezelligheidsmiddag voor bejaarden MIDDELBURG In het dienstencen trum .Het Schuttershof waren woens dag meer dan zeventig bejaarden aan wezig voor een gezellig dagje, georga niseerd door de vrijwillige medewerk sters van het dienstencentrum. De ouden van dagen werden rijkelijk van koffie en thee voorzien 's Middags was er een uitgebreide maaltijd met onder andere pannekoeken, 's Middags werden er spelletjes gedaan waarna de bejaarden door vrijwilligers met de auto naar huis werden gebracht. Deze gelegenheidsmiddagen worden el ke laatste woensdag van de maand gehouden. Officiële publikatie VLISSINGEN Medewerking ex. art. 72 lo wet 1920 B en w van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente ii vergadering d d. 29 Januari 1971 medewerking is verleend aan het bestuur der Vereniging christelijk volksonderwijs te Souburg voo aanschaffing van nieuwe psalmbundels ter hoeve van de A. H. S. Stemerdingschool gewoon lager onderwijs aan de Molenweg al daar. Vlissingen, 2 februari 1971. Ds G. Post over toekomst kerk MIDDELBURG Voor de afdeling Middelburg van de gereformeerde bond in de Nederlands hervormde kerk sprak donderdagavond in de hal van de Ontmoetingskerk te Middel burg ds G. Post van Arnemuiden over het onderwerp: .Heeft de kerk nog toekomst?' Ds Post begon met er op te wijzen dat de kerk uit de wereld geroepen is en dat de waarheid in haar geopen baard is. Het wezen van de kerk is dat zij het lichaam van Christus is. Zij moet optreden als profeet en de waarheid aan de wereld laten horen. De kerk verschijnt in de wereld in vele gedaanten. Zij dient het wezen te behouden. Spreker wees op het ge vaar dat de autonome mens het voor het zeggen krijgt. Dat gevaar bestond vroeger en openbaart zich ook in deze tijd. De autonome mens wil zelf bepa len wat men doen zal en de gronden van alle dingen onderzoeken. Als nu die mens zeggenschap krijgt, verlies; de kerk evenwel haar wezen omdat Gods woord het. alleen voor het zeg gen heeft. Men vraagt dan: wat is ónze situatie het beste voor de kerk? De houding van de autonome mens die niet naar God wil luisteren richt zich tegen de prediking (men wil liever discussie), tegen de belijdenis der kerk, tegen de catechese en tegen het pastoraat (liever psychologie en sociologie). In dit verband wees ds Post er op dat dit verwoestende in vloeden heeft gehad en steeds meer krijgt. Spreker betoogde dat onze houding tegenover de Bijbel beslissend is. Zeer belangrijk is daarom de prediking, daar staat of valt de kerk mee. Op de vraag of er nog toekomst is voor de kerk, antwoordde ds Post bevestigend. Voorwaarde is, echter dat ze zich on voorwaardelijk houdt bij Gods woord, getrouw blijft en de sacramenten op de juiste wijze bedient. Bij alle bederf biijft er dan uitzicht voor ons en onze kinderen. Christus heeft immers tot haar gezegd: ,Ik ben met u tot aan het einde der wereld. En: het nieuwe Jeruzalem waarin geen kerk meer is, komt! Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. De goed bezochte vergadering stond on der leiding van de voorzitter ir H. Steur. Deze deelde nog mee dat op 14 spril weer een vergadering wordt ge houden waaraan ds W. L. Tukker uit Croot Ammers zal spreken. MIDDELBURG Zaterdagmiddag boekte de expositie .welkom in lui lekkerland' in de vleeshal van het Mid delburgse stadhuis al de duizendste bezoeker. Het was de heer P. Minder- houd uit de Zuidstraat in Westkapelle. Het echtpaar Minderhoud werd bij die gelegenheid feestelijk onthaald. Hen werden verschillende attenties aange boden. Zaterdagmiddag en ook zondag middag brachten velen een bezoek aan de expositie. Zondagmiddag bleek dat de tentoonstelling de afgelopen dagen al bijna tweeduizend bezoekers heeft getrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 5