Goed tehuis voor Gessyka Raad Bruinisse ziet de voordelen van een streekgemeente nog niet Oostkapelle wint opnieuw de regionale EHBO-wedstrijd Nieuwe wagen- en uniformen voor korps brandweer Brouwershaven en Dreischor KRABBENDIJKE FRAAI TWEEDE ALMANAK Riije MOSSELKWEKERS VAN BRUINISSE HEBBEN ANDERE GRONDEN NODIG Water sportbond tegen afsluiting van Oosterschelde CLANDESTIENE VOGELVANGER AANGEHOUDEN Schade bij aanrijding te Oostburg Eendrachtbrug had veel bekijks ,Els Joglars', topjongleurs.... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG I FEBRUARI 1571 KAPE 1,1,E Bij de EHBO-wedstrij- den. die zaterdagmiddag in het ge meenschapshuis .De Vroone* te Kapel- ie zijn gehouden, is de ploeg uit Oostkapelle evenals twee jaar gele den winnaar geworden. Met 212,5 pun ten legde de Walcherse ploeg opnieuw beslag op dr dr Van Gelderenbeker. Deze bekerwedstrijd, die voor het eerst in 1062 door de kadergroep Zeeland van het Oranje Kruis werd Ingesteld, is genoemd naar wijlen dr Van Gelderen, een in Zeeland voor de EIIBO zeer werkzame figuur. Om de twee jaar wordt het toernooi gehou den. Het gelukte Oostkapelle op het nip pertje: met 212 punten, een halve DRS DEN UYL TIJDENS VERKIFZINfiSTOIJRNEE OP 1 MAART IN ZEELAND MIDDELBURG Drs J. M. den Uvl. lijstaanvoerder van de Partij van de Arheid voor de komende tweede-ka merverkiezingen. zal op maandag 1 maart een bezoek aan Zeeland bren gen. Dit bezoek maakt onderdeel uit van een tournee door het gehele land. Tijdens een gewestelijke bijeenkomst, zaterdagmiddag in Middelburg, werd in grote lijnen een mogelijk program ma voor die dag opgesteld. De ge dachten gingen uit naar een bezoek aan Oost-Zeeuwsch-VIaandcren in de ochtenduren. Zuid-Beveland in de na middag. Aan het eind van de middag staat er een persconferentie op het programma, 's Avonds een demonstra. tieve verkiezingsbijeenkomst in Mid delburg of Vlissingen. De presentatie van deze avond zal waarschijnlijk in handen zijn van Koos Postema of Marcel van Dam. Op korte termijn zal de heer W. Wisse, een van de Zeeuwse kandidaten voor het kamerlidmaatschap, met con crete voorstellen komen over het pro gramma van het bezoek van de heer Den Uyl. Het is daarbij de bedoeling, dat ook de Zeeuwse kandidaten moge lijkheden krijgen zich te presenteren De gewestelijke campagnecommissie, die bestond uit de eerste drie Zeeu wen op de ont verp-lijst voor de kieskring Middelburg P. A. Roels, E. J. Prins en W. Wisse, werd uitgebreid met de heren A. J. Rekveld. A. C. van. Overbeeke en C. C. Verheul. Voorts werd besloten voor deze commissie nog een lid aan te wijzen, dat zich speciaal zal bezighouden met de voor bejaarden belangrijke verkiezingsza ken. De discussie naar aanleiding van de recente ontwikkelingen met betrek king tot het feu dat dr W. Drees sr te kennen heeft gegeven, dat hij het eind deze week te houden partijcon gres afwacht alvorens een beslissing te nemen over zijn PvdA-lidmaat- schap. was uiterst kort. Gewestelijk voorzitter A. P. Schouwenaar volstond met de opmerking, dat men zich onge acht de gezichtspunten niet moest laten leiden door vrees. De eerder aangekondigde herziening van de werkwijze van het gewestelijk bestuur begon zaterdag met de vor ming van een presidium. Eerste on dervoorzitter werd de heer P. de Nooijer en tweede ondervoorzitter de heer J. Stenvert. Besloten werd' om ten minste tweemaal per jaar overleg te plegen met de statenfractie. Eén van deze vergaderingen zal plaatsvin den korte tijd voor de behandeling van de begroting door provinciale sta ten. De in te stellen werkgroepen, waarin ook niet-bestuursleden zitting hebben, zullen afhankelijk van de ac tuele situatie overleg plegen met de statenfractie. _eeuwse Wie verre reizen maakt kan veel verhalen Wie merkwaardige dingen wil be leven. hoeft Zeeland niet eens uit, zo zouden we daar aan willen toe voegen Een man uit Breskens bezoekt re gelmatig zijn moeder, die in een bejaardentehuis in het Oost- Zceuws-Vlaamse Groenendijk woont E&n enkel bezoekje levert een aar dige dagvulling op Als hij 's middags om twaalf uur vanuit Breskens vertrekt en gedu rende anderhalf uur bij zijn moe der wil vertoeven, is hij 's avonds weer om zeven uur thuis De man heeft nu een betere op lossing gevonden. Hij neemt om vijf vóór twaalf de boot vanuit Breskens. pakt in Vlis singen de trein naar Kruiningen. neemt de bus naar de veerhaven, steekt daar over naar Perkpolder om vervolgens de alternatieve route verder uit te rijden met de bus naar Groenendijk. Met gebruikmaking van al deze vormen van openbaar vervoer ziet de Bressiaander nog kans om twee uur bij zijn moeder te vertoeven, een half uur eerder thuis te zijn en bovendien nog drie gulden min- der uit te geven' punt minder, voer Krabbendijke ge vaarlijk dicht in het kielzog. De prijs voor de beste ploegleiders was voor St-Annaland, die van de jury 79 pun ten kreeg toebedeeld. Er was voor dit toernooi, waaraan de zes beste ploe gen van de koninklijke Nederlandse vereniging EHBO. de katholieke natio nale bond voor EHBO en het Neder landse Rode Kruis deelnamen, veel publieke belangstelling. Alle ploegen moesten een voor hen onbekende op dracht uitvoeren, waarvoor een werk tijd was beschikbaar gesteld van twin tig minuten. Het ging daarbij oni een ongeluk waarbij drie slachtoffers wa ren betrokken, waarvoor als figuran ten optraden leden van de Lotus- groep. Het was aan de ploegen uit te maken welke kwetsuren waren opge-j lopen, welke hulp er moest worden ingeroepen en hoe men dat het beste en snelste kon doen. Voordat tot dei prijsuitreiking werd overgegaan, gaf dokter P. C. Bom uit Oostkapelle een toelichting op de wedstrijd. Tenslotte kregen de aanwezigen te horen, datl Oostkapelle wederom winnaar was ge-| worden met Krabbendijke op de twee de plaats. Derde werd Sint Jansteen met 192 punten, vierde Sint-Annaland met 161 punten, vijfde Goes met 134 punten en zesde IJzendijke met 129 punten. Bij de leidersprijzen waren de uitslagen, 2 en 3 Oostkapelle en Sint- Jansteen, beiden 78 punten, 4 Krab bendijke 77 punten, 5 IJzendijke, 56 punten en 6 Goes, 53 punten. JONGEN (21) VERONGELUKT BIJ NW-NAMEN NIEUW NAMEN In de nacht van zaterdag op zondag is de 21-,jarige P. J. Apers uit Nieuw-Namcn dodelijk verongelukt. Door nog onbekende oor zaak raakte hij met zijn personenauto in de linkerberm van de Woestijne straat tussen Clinge en Nieuw-Namen. waarna de auto over de kop sloeg en in de sloot belandde. Het slachtoffer werd uit zijn auto ge slingerd. Ook het tijdstip waarop het ongeval heeft plaatsgevonden is nog niet bekend. Rond middernacht werd het slachtoffer gevonden door een pas serende buschauffeur. De auto werd to taal vemield. TKRNEUZEN Gessyka gaat een goed verzorgde toekomst tegemoet. Tot deze conclusie zijn de heer cn mevrouw Smolders gekomen, nadat zij twee dagen tc gast zijn geweest bij de nieuwe pleegouders van de nu negen maanden oude Tcmeuzense vondelinge. Hoewel mevrouw Smolders wat langer bij de baby kon en mocht blijven, keerde het echtpaar zondagmiddag rond twaalf uur in Temeuzen terug. .Gessyka was al zo gauw gewend, dat het niet nodig was om nog langer te blijven', vertelde de heer Smolders, die de indruk heeft gekregen dat de Franse kinderbescherming voor het vondelingetje een uitstekend onderdak heeft gevonden. De juiste woonplaats van de nieuwe pleegouders, die op Gysseka na, geen kinderen hebben, wilde de heer Smolders niet ver tellen. .Het echtpaar woont in de omgeving van Duinkerken. Meer zeg ik er niet over. in het belang van het kind. Als Franse journalisten achter het adres zouden komen, is de kans groot dat zij het pleeggezin gaan be zoeken. Dat kan het kind natuurlijk nooit ten goede komen'. Het echtpaar Smolders bracht de kleine Gessyka vrijdagmiddag naar het nieuwe pleeg gezin. De reis is. volgens de heer Smolders, volledig naar wens verlopen. De heer Smolders zei verheugd te zijn. dat de Franse autoriteiten alles in het werk hebben gesteld om de zaak zo soepel mogelijk te laten ver lopen. Hoewel Gessyka nu een paar honderd kilometer van Temeuzen woont, kan zij ervan overtuigd zijn, dat het gezin Smolders nog wel een keertje komt .overwippen'. KUNST Raad stuurt motie naar de tweede kamer A.MSTERDAM Het koninklijk Ne derlands watersportverbond heeft zich uitgesproken voor een open Oos terschelde. .Dan ontstaat er In samen hang niet het Veerse Meer en het Grcvclingemeer een gebied dat uniek in de wereld mag worden genoemd', aldus de voorzitter van het verbond, de heer V. van Coeverden, tijdens de jaarvergadering van het verbond, die zaterdag in Amsterdam werd genou- den. De heer Van Coeverden stelde verder dat de Oosterschelde, ook wanneer die zou worden afgesloten, nimmer geschikt zal zijn voor de zeilsport zoals die op de piassen wordt bedre ven. ,De Oosterschelde zal altijd een gebied blijven voor zeewaardige jach ten'. zei de heer Van Coeverden die verwacht dat er in 1980 ongeveer 240.000 zeilboten de Nederlandse wate ren zullen bevaren. Nu zijn er onge veer 95.000 zeilscheepjes in Neder land. THOLEN De politie van Tholen heeft zaterdagmiddag H. S. uit Bergen op Zoom aangehouden die achter een boomgaard in Tholen bezig was clan destien vogels te vangen. Daarvoor had hij enkele grote netten en vier kooitjes met lokvogels bij zich. Toen de politie hem aanhield, had hij nog niets gevangen. De lokvo gels werden in beslag genomen. OOSTBURG Zondagmorgen om half 12 ontstond nabij Parkzicht te IJzen dijke een kop-aan-staart-botsing tussen 2 personenauto's. De Belg C. de M. uit Ertvelde kwam vanuit de richting Waterlandkerkje gereden en stopte voordat hij de rijksweg opreed. Eén en ander gebeurde nogal plotseling waardoor de achter de Belg rijdende mevrouw J. V.-G. uit IJzendijke werd verrast en tegen de achterzijde van de Belgische auto hotste. Beide auto's lie pen blikschade op. Voorraad dreigt verloren te gaan BRUINISSE De gemeenteraad van Bruinisse besloot vrijdagavond una niem. de volgende motie aan de leden van de tweede kamer te zenden: .De raad van de gemeente Bruinisse. in vergadering bijeen, heeft de eer te uwer kennis te brengen, dat een aan tal mosselkwekers uit Bruinisse, met hun percelen liggende in de Grevelin- gen, op deze percelen nog mosselen in voorraad hebben, die in het seizoen 1970/1971 eindigend begin april 1971, niet meer kunnen worden verkocht: dat deze mosselen bij de sluiting van het Brouwershavense Gat. eq de af sluiting van de Grevelingen. in mei aanstaande verloren zullen gaan, om dat zij in het dan ontstane brakke water niet kunnen blijven leven. Dat echter buiten de Grevelingen. in Zeeland nog genoeg braak liggende grond aanwezig is, waarop nieuwe mosselpercelen kunnen worden aange legd, zodat deze mosselen in leven zouden kunnen blijven, verder kunnen groeien en in het nieuwe seizoen 1971- 1971 beginnende juli 1971 door de belanghebbenden zouden kunnen wor den verkocht. Dringt er bij u op aan, al het mogelij ke te doen om de bedoelde braak liggende mosselgrond ter beschikking van de getroffen mosselkwekers te stellen en gaat. over tot de orde van de dag', aldus de motie. THOLEN Veel mensen hebben in het afgelopen weekend de nieuwe brug o\er dr Eendracht bij Tholen, die vrijdagmiddag officieel voor het verkeer werd opengesteld, bekeken. Vanaf de boogbrug heeft men een mooi uitzicht over het stadje Tholen, de Eendracht en het al gedeeltelijk gegraven Schelde-Rijnkanaal. De politie had het druk met regelen van het verkeer omdat velen nog moeten wennen aan de nieuwe situa tie. waarbij een klein verkeersplein is ontstaan. Vooral op de kruising Ten Ankerweg - Grindweg is de drukte sterk toegenomen, omdat via de Grindweg al het verkeer uit de rich ting Poortvliet en Tholen zelf over de nieuwe burg moet. Vanaf de oude nu afgesloten brug loopt wel recht streeks een weg naar de nieuwe vaste verbinding met Noord-Brabant, maar die is alleen toegankelijk voor langza mer verkeer. VOOR UITSPRAAK EERST GESPREK MET BEVOLKING ,WAT KOMT ER VAN BELOFTE TERECHT?' BRUINISSE De gemeenteraad van Bruinisse heeft zich kunnen verenigen met het standpunt dat b en w hebben ingenomen met betrekking tot de op neming van de gemeente in een gro ter gemeentelijk geheel. De raadsleden onderschrijven de mening, dat ophef fing van een gemeente van een zoda nig ingrijpende betekenis is, dat, alvo rens de gemeenteraad een uitspraak doet, eerst een gesprek met de inwo ners dient plaats te vinden en dat de voordelen van een streekgemeente hen nog altijd niet duidelijk voor ogen staan. Bij de behandeling van begroting voor 1971 zei raadslid M. J. van dq Velde (eigen lijst) dat de gemeente, die toch al zwaar gedupeerd is, te klein is om de financiële lasten alleen te dragen.' Volgens hem dient de overheid via een extra uitkering uit het gemeente fonds hulp te verlenen. Hij zou ook wat meer aandacht willen schenken aan cle houw van .vrijgezellenflats'; meencle dat hel onderbrengen van het onderwijs in één clomplex voorlopig in de ijskast moet blijven: vroeg nogmaals aan te dringen op compen serende middelen voor de gedupeer den van de mosselcultuur en zei het diep te betreuren, dat de overheid niet heeft gereageerd op de plannen die een viertal bedrijven hebben voor industrievestiging in de Stoofpolder. BROUWERSHAVEN Onder klin- kende commando's stelden zich zater dagmorgen de brandweerkorpsen van Brouwershaven en Dreischor in linie op vóór de beide brandweerauto's, die even tevoren geparkeerd waren op bet verregende marktplein van Brou wershaven. Brandweercommandant L. M. Moermond meldde zijn manschap pen present aan burgemeester mr J. P. Boersma. De reden van dit ceremo nieel was het in gebruik nemen van 'n nieuwe brandweerwagen door het korps van Dreischor en het aanvaar den van nieuwe uniformen door het Brouwershavense korps. Burgemeester Boersma sprak na de melding de brandweerlieden toe. .Het is een bijzondere dag vandaag', zei de burgemeester. ,De brandweer van Brouwershaven heeft, nieuwe unifor men en die van Dreischor een nieuwe wagen, redenen genoeg voor de beide korpsen om zich te verheugen'. De burgemeestér zei dat zijn gemeen te over twee goede korpsen beschikt, hetgeen ook op de wedstrijden was gebleken, waar de korpsen altijd goed uit de bus komen. .Er is geen gemeen schap, die zonder een goede brand weer kan, maar veel investeren is dan ook een zaak die nodig is om de brandweer op poten te houden', aldus de burgemeester. Na zijn toespraak reikte de heer Boersma het sleuteltje van de nieuwe auto over aan de commandant. ,Ik hoop. dat u niet vaak zult moeten optreden', zei mr Boersma. .Maar als het nodig is dan hopen wij zoals altijd snel ter plaatse te zijn', ant woordde commandant Moermond- Daarna bekeken burgemeester en wet houders en raadsleden de uitrusting van de nieuwe brandweerauto, een forse, geel geverfde Mercedes, voor zien van de nieuwste technische snuf jes. De pomp heeft een capaciteit van 1600 liter per minuut, terwijl zes slangen kunnen worden aangesloten Met drie stralen gaven de in gele. waterdichte uniformen uit een stuk geklede brandweerlieden bij de haven een korte demonstratie met het mate rieel, waarmee de kernen Brouwersha ven. Dreischor, Zonnemaire en Noord-1 Gouwe bediend kunnen worden. Voor al de jeugd had nogal belangstelling voor dit waterballet. In café .Graaf Floris V' kwamen ge-. Moermond wenste burgemeester] haven had verricht, veel succes met meentebestuur en brandweerkorpsen Boersma. die met het overdragen van zijn henoeming tot gedeputeerde. Op onder een kopje koffie wat bij van de nieuwe brandweerauto een van de foto de brandweren met hun r het. vochtige buitengebeuren. De heer I zijn laatste ambtsdaden in Brouwers-I we aanwinst. (Foto PZC). De heer H. Groeneveld (prot. chr.) stond in zijn algemene beschouwing eveneens stil bij enkele economische aspecten. Hij zou .graag zien dat het recreatieplan tot ontwikkeling kan worden gebracht' en vroeg zodra er een mogelijkheid is, nieuw ontwikke lingen ter hand te nemen. In zijn beantwoording wees burgemeester Hokken er op, dat, als de groei van het werk doorgaat er niet te ontko men zal zijn aan uitbreiding van het secretariepersoneel .We hebben het af gelopen jaar al 76 begrotingswijzigin gen gehad en er komen er nog enke le.' Wat de mosselcultuur betreft, zei hij, dat ook de visserij vereniging alle mogelijkheden aftast vooral met be trekking tot de braakliggende gron den. We stuiten wel op vele moeilijk heden en je vraagt .ie dan dikwijls af: moet dit nu zo?' Volgens de burge meester zijn er nog mogelijkheden. Met betrekking tot de serieuze pogin gen tot industrievestiging stelde hij. dat. de steun van de overheid niet voldoende is. Er is in Den Haag hulp beloofd en de vraag rijst dan wel eens; .wat komt er van terecht.' Klokluider I. Reinhoud die 31 jaar zijn werk heeft gedaan kreeg eervol ontslag. In zijn plaats werd be noemd. mevrouw L. van Popering- van der Reest Raadslid M. Ver spoor (alg. bel) gaf de hint, de heer Reinhoud een presentje te geven. De precariorechten verordening werd gewijzigd en de huur van negen per ceeltjes tuingrond werd verhoogd van 7 tot. 10 cent per vierkante meter. Het oorspronkelijke voorstel was er cent van te maken. Akkoord ging de raad met het voorstel toot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor verschillende onderdelen van de ge meente. De regeling van het van meer gelegenheid voor jac ontmoette nogal bedenkingen met trekking tot, het. tarief dat men wilde verhogen van 9 tot f 10 per vierkan te meter. Met, vier tegen drie stem men werd de verhoging aanvaard. Te gen waren mevrouw Van Leeuwen- Sieling alsmede de heren Verspoor Groeneveld. Burgemeester Hokken meende men altijd nog tot wijziging over kan gaan wanneer in de loop van het jaar zou blijken, dat het, besluit niet juist is geweest. Volgens hem is door de loon- en prijsontwikkeling alles duur der geworden. Overigens wilde hij wel onderzoeken of er in het tarief een differentiatie aangebracht moet wor den naar de grootte van de jachten. De algemene bond van bejaarden had een subsidie gevraagd van ƒ200. Dei burgemeester wilde alvorens de subsi-1 die toe te kennen, eerst trachten de twee bestaande clubs tot een fusie te bewegen, waarop de heer Van de Velde vroeg, wanneer dat niet lukt. het bedrag dan toch maar te geven. De muziekvereniging .Nu met Hope' zal inplaats van 1000 dit jaar 1500 subsidie krijgen. Ingekomen was een brief van een plaatselijke middenstander die ont stemd was over de manier van behan deling bij de levering van materialen voor de Inrichting van dc burgemees terskamer. Burgemeester Hokken zei verbaasd te zijn over de brief omdat deze naast de waarheid is. ,lk heb als burgemeester niet de minste behoefte ii een verkeerde voorstelling van za-: ken te geien. Ik had het meer op prijs gesteld, wanneer de man in kwestie naar me toe was gekomen, temeer omdat er van tevoren contact over ls geweest.' ELS JOGLARS. .JOG' SCHOUWBURG, MIDDELBURG (ZVU) De Middelburgse schouwburg is aange sloten op het Mickery-circuit, hetgeen in begrijpelijke taal wil zeggen dat Middelburg een aantal voorstellin gen die in Ten Cate's theaterboerderij in Loenersloot gaan, kan overnemen. De roem die Mickery nationaal en in ternationaal en voor het grootste deel terecht heeft, is zaterdagavond in elk geval niet tot uitdrukking en onderstreping gekomen in het aantal bezette stoelen: de schouwburg was wat magertjes bevolkt en de op zich niet zo voordelige aankondiging dat er een avondje Spaans toneel gegeven zou worden zal daar wel niet vreemd aan zijn geweest. Wat wel en nogal ondubbelzinnig op de planken kwam, was een vorm van mime, een soort mengvorm van toneel (klank en scène) en zuivere mime, ge bracht door een jong Catalaans en semble, Els Joglars tde jongleurs). Ze noemen de vrucht van hun bezigheden yJoc'. spelletjes, maar in d,e vertaling die dit ,Joc' op de planken krijgt, is met behoud van alle speelse elementen veel eerder een degelijk stuk maat schappijkritisch theater gemoeid. Els Joglars zijn sinds een jaar of drie te beschouwen als de dragers van de nieuwe Spaanse .mime-school'. Zij doen dat via een op het. oude mime-patroon geente nieuwe techniek, die anders dan het vrijblijvend beurtelings lachen en huilen dat zolang het clichébeeld van de mimekunst heeft bepaald, inge speeld is op het verbeelden van een soms mild maar veelal scherp soort satiriek. De groep is eigentijds, naar onderwerp en beelding en de grimmige actualiteit krijgt volop kans om van een speelse, ook wrede, ondertiteling te worden voorzien. Els Joglars hebben veel van wat het sjabloon had vastgelegd, moeten laten vallen om hun inhoud gestalte te geven en zo is in hun onmiskenbaar nieuwe stijl een goed deel van wat vroeger de subtiliteit genoemd werd, uit de boot gevallen; cle subtiliteit dan van zaken als duidelijk ogenspel, klein- en stil achterspel. In hun .spelletjes' hebben de Spaanse jongleurs met aangenaam veel vaart een treffend evenwicht kunnen vinden tussen de lach en de bloed-ernst, die zoals bekend beide van dit leven zijn. Er zit in dit programma een brok ge nadeloze hekel; een spitse variant op ,zo zijn onze manieren', een handzame duiding van de eeuwenoude tegenstel ling in het presenteren van de droeve kwaliteiten van het lied van de arbeid. Daarnaast wordt een weldadige eigen versie van het scheppingsverhaal ge geven. te weinig bijbels en van nog minder imprimatuurs voorzien om ook voor Spanje zélf te mogen. En dan tenslotte het aangrijpende ver haal van het eeuwig verzet dat zich niet smoren laat, galg. guillotine, bijl, rad, elektrische stoel, vuurpeloton of (Spaanse specialiteit) worgpaal ten spijt. Het kost me weinig moeite ,ja te zes>- gen tegen dit theater, ja' tegen de ge gevens waarop en waarmee, ja' oolc tegen de soms sublieme verwerking. Deze produktie heeft nogmaals pijnlijk duidelijk gemaakt dat het in onze provincie aan behoorlijk eigentijdse theaterruimte ontbreekt. De opname in het Mickery-circuit zal wel geen knel lende handen meebrengen, zodat op geregelde produkties uit die hoek ge rekend kan worden. Het voorzieningen gebrek zal er alleen maar duidelijker door worden. Dat is zonde-en-ook-jam- mer, zeker voor een provincie waar op het gebied van de eigentijdse kunst- beleving hoe langer hoe meer mogelijk blijkt. De Middelburgse schouwburg al op de tekentafel in verschillende op zichten verouderd is nog steeds ga rant voor cle beste opvang, soms met verrassende resultaten. Dat neemt niet weg dat ik van mening ben (en voor lopig nog wel zal moeten blijven) dat in deze tijd van hooggeachte, geldver slindende restauraties (die de stoelen van een uiterst.-klein-maar-select pu bliek alleen maar duurder maken) de meer eigentijdse vormen van kunst, die buiten de eeuwighei dsbouw kunnen doorgaan en een veel breder samenge steld publiek aan zich verplichten, hun ruimte moeten krijgen. O. Brandweer Hulst rukte vergeefs uit HULST Twee Hulster brandweer wagens zijn zondagavond tevergeefs op zoek geweest naar een brand. Rond tien uur kwam een telefoontje binnen, dat café .Rustwat' tussen Ter hole en Hulst in brand zou staan. Eenmaal bij dit aangekomen, bleek dat er niets aan de hand was. Ver schillende telefoontjes naar de ver schillende cafés in Hulst leverde ook geen brand op Een Hulster politie man. .ach ja, zulke grapjes halen ze hier nu in Hulst uit.' NOORDELIJKE WIND Veel bewolking met enkele buien. Ma tige tot krachtige, in het Waddenge bied af en toe harde wind tussen noord en noordoost. Maximumtemperaturen omstreeks 5 graden. Iets kouder met hier en daar een bui. mogelllk niet natte sneeuw. In de nacht plaatselijk lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min.-temp. van ongeveer normaal tot 4 graden bo ven normaal; max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode yan minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 50 pet. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 3: min.-temp.: van 2 graden onder tot 4 graden boven normaal: max-temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro cent. kans op een geheel droog etmaal: 50 procent, Normalen voor 31 jan. 4 febr.: min. temp. Den Helder 0 Eel de -2 De Bilt -1 Vlissingen 1 Vlv. Zuid-Limb. l Gem. over Ned. -1 max. temp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 2