SPONSORS TROKKEN BOYCOT WIELERRACES IN MAAR TEKENDEN EEN WAPENSTILSTAND Tactisch knappe zege van Paul Windt op Overmeijer Sprintzwemrecord verpulverd: Van Kruiningen nu naar 63.7 Herman Ürott raakte gebroeders Vlot kwijt GERUCHT: KROON ZOU POPKE OOSTERHOF 5000 GULDEN BETALEN.... Affaire Bewijs Zeeuwen MARTHA WOLFF WEER SNELLER OP DE RUGSLAG Zelfvertrouwen 20 sec. sneller Uitslagen 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 ROTTERDAM Een dreigende boycot in de amateurwielersport Is zaterdag afgewend tijdens een vergadering van wielersponsors en organisatoren van grote wedstrijden die in het splinternieuwe Rotterdamse sportpaleis gehouden werd. Degenen die dreigden met de boycot waren vele grote en kleine sponsors: zij hadden laten weten absoluut niet te zullen starten in wielerwedstrijden waarin de ploeg van de 41-jarige heer Bert Kroon (vleeswaren- fabrikant uit het Friese Zwaagwesteindeook zou rijden. Het verwijt: Kroon zou renners van andere ploegen geronseld hebben tegen forse bedragen (gesproken werd van 2000 tot 5000 gulden). Na eindeloos hefen en weer gepraat en nadat de heer Van Steen bergen van de sportcommissie van de KNWU bij herhaling had gesteld dat er niets bewezen kon worden, besloot men tenslotte toch de boycot in te trekken. Maar deze oplossing had nog lang niet het karakter van een definitieve vrede, eerder van een wa penstilstand. Woordvoerder Stoop van de Belangen groep van amateursponsors betreurde het dat de voorzitter van deze belan gengroep Herman Krott de zienswijze van de met een boycot dreigende sponsors niet kon verdedigen (aanvan kelijk zou de vergadering een week eerder gehouden zijn en Krott zou dan nog wel in Nederland zijn ge weest maar toen werd de vergadering uitgesteld in verband met de Europe se schaatskampioenschappen). Veel meer dan geruchten kon de heer Stoop (ploegleider van Peugeot-Miche- lin-BP) overigens niet ventileren. Hij stelde dat Kroon zich niet gehouden heeft aan de afspraken die gemaakt waren tijdens de sponsorvergadering op 10 oktober in Didam. als ze hoge bedragen in ontvangst zouden nemen. Heringa wilde inder daad niet tekenen, maar zijn argu mentatie was. dat hij pas wilde teke nen als alle tien renners en niet maar vijf van de ploeg zouden moeten teke nen. Ook Kroon is bij de sportcom missie geweest. Hij zei graag met de andere sponsors te willen samenwer ken. En mijne heren, ook Herman Krott kon niet met bewijzen komen.' Opmerkelijk was namelijk dat de gro te meerderheid van de sponsors met klem liet weten tegen het meerijden van de Kroon-ploeg in de grote wed strijden te zijn. Met handopsteken werd op een gegeven moment ge stemd. Daarbij bleken 11 sponsors tegen Kroon en dus vdór de boycot) te zijn terwijl 7 sponsors geen be zwaar hadden om met de Kroon-ploeg in zee te gaan. Op zichzelf was die uitslag al een wat merkwaardige zaak, want er waren op het moment van de stemming 16 sponsors vertegenwoor digd. terwijl 11 en 7 nog altijd 13 is. De oplossing van dit raadsel ligt in het feit dat enkele sponsors door meer dan één man vertegenwoordigd waren en doordat er kennelijk ver deeldheid bij enkele sponsors heerste. Bovendien hadden Amst»l (ploegleider Herman Krott is met \akantie in Tsjechoslowakije) en Caballero (Van den Ende was wel ergens in het sportpaleis maai hij liet zich in de vergadering niet zien) die beiden niet vertegenwoordigd waren bij voorbaat duidelijk laten welen absoluut tegen het meerijden van Kroon te zijn. Ook had Trico Noble uit Aardenburg (ook niet vertegenwoordigd) al voor de vergadering gesteld zich bij de meer derheid aan le sluiten. Kortom: de grote meerderheid was tegen het mee rijden van dc Kroon ploeg. Dat men Kroon tenslotte accepteerde moet dan ook voornamelijk gezien worden als gedwongen maar verstan dig eieren voor zijn geld kiezen. De heren Van Steenbergen en Goud van de sportcommissie lieten namelijk duidelijk weten dat een diepgaand onderzoek niets aan het licht heeft gebracht en dat Kroon znn ploeglicen- tie heeft gekregen. Derhalve staat de KNWU achter Kroon, die dus in alle koersen mag starten. De andere spon sors begrepen dan ook dat de KNWU voor hun dreigende boycot niet zou zwichten, dat Kroon wel zou starten en dat ze om zelf van start te kunnen gaan maar één ding kon den doen: de boycot intrekken. En dat gebeurde. Maar nogmaals: meer dan een wapen stilstand is het niet. De klassiekers en de andere grote van-stad-tot-stad-wed- strijden kunnen er sensationeel door worden, want de twisten kunnen na tuurlijk op ieder moment weer uitbre ken. Herman Krott, ploegleider van Amstel, die de gebroeders Jans en Wïchert Vlot uit Wanneperveen en Albert Huizebosch uit Nederveen aan de Kroon-ploeg kwijtraakte en die door zijn verblijf in Tsjechoslowakij' zaterdag zijn mondje niet kon roeren zinspeelt vanzelfsprekend op wTaak En ook de anderen Locomotief-Vre- destein zag topamateur Popke Ooster hof uit Eelde naar Kroon gaan) blij ven woedend. Maar nu kon men niet meer doen dan grommend vaststellen: zo gauw er wél iets te bewijzen valt gaat Kroon voor de bijl. Het bezweren van een dreigende boy cot en het tekenen van een wapenstil stand was overigens de opzet van deze vergadering helemaal niet. Spon sors en organisatoren van grote wed strijden waren bijeengekomen om on geveer vast te stellen welke merken ploegen in welke grote wedstrijden zouden starten. Maar het afwerken van dat agendapunt werd volkomen naar de achtergrond geschoven. Dick van Berkum uit Doctinchcm. organisa tor van de Ster van Zwolle en voor zitter van de gezamenlijke organisato ren van grote wielerwedstrijden voor amateurs, die de vergadering voorzat, moest de dreigende boycot wel aan de orde stellen omdat de organisato ren van de wedstrijden wilden weten waar zij aan toe zouden zijn. Zo was er bijvoorbeeld een brief van de wie lerclub De Meteoor uit Assen, de organisator van de dorpenomloop in Drente, waarin het voorstel gedaan werd: alle organisatoren acepteren de ploeg van Kroon en alle andere sponsors zijn dan wel gedwongen ook in te schrijven willen ze niet buiten spel komen te staan. Niettemin meende de heer Stoop toch een bewijs te hebben: ,We weten dat. ook de geronselde renners op het uniebureau moesten komen bij de sportcommissie. Die renners moesten een verklaring ondertekenen dat zij niet voor hoge bedragen door Kroon waren geronseld. Van de vijf renners tekenden er vier. Alleen Heringa die van Batavus naar Kroon was gegaan weigerde te tekenen. Die Heringa is namelijk student in de rechten en hij zou nooit voor de balie kunnen staan als hij valsheid in geschrifte zou ple gen.' Sportcommissielid Van Steenbergen bestreed dit echter: J)ie vijf renners moesten inderdaad bij de sportcom missie komen, maar alles bleek op geruchten te zijn gebaseerd. We heb ben die renners er op gewezen dat ze hun amateurstatus zouden verliezen De bekende sponsor Ketting liet daar op weten dat de gebroeders Vlot tijdens een bijeenkomst in de Amstel- kantine dan toch maar hebben ver klaard dat Kroon gezegd heeft: ,Wat ik jullie beloofd heb, krijgen jullie.' Daarentegen meende de heer Jaspers, een kleine sponsor uit St-Willebrord dat er niets aan de hand zou zijn geweest als Kroon alleen renners van kleine sponsors zou hebben aangetrok ken- .Nu het renners betreft van ande re grote sponsors wordt er een affai re van gemaakt.' De heer Korteweg van Esmi wist te vertellen dat Popke Oosterhof had gezegd: .Als ik ook maar 1 gulden minder krijg dan de 5000 gulden die me beloofd is door Kroon, stap ik niet over.' Maar ook dat werd door andere sprekers beti teld als een gerucht. Inmiddels kwamen er steeds meer protesten van de aanwezige organisa toren van grote wedstrijden. Men uil- de nu eindelijk eens een beslissing. Daarom werd besloten dat in de pau ze de sponsors de zaak verder zouden uitspreken. Eindelijk liet ook de heer Kroon zich nu horen: AVij hebben beloofd ons aan de afspraken te hou den en wat een Groninger of een Fries belooft, daar houdt hij zich aan. Ik heb tegen de renners gezegd dat wij ons alleen maar fatsoenlijk willen gedragen en goed willen samenwerken met de andere sponsors.' De r.tcni ming bewees overigens dat men niet temin in meerderheid nog tegei Kroon was. Maar de heer Stoor (.maak er geen heksenjacht van') hield de sponsors voor dat het beter was voorlopig een streep onder de zaak te zetten en niet langer met een boycot te dreigen. En die beslissing kon voorzitter Dick van Berkum ten slotte aan de organisatoren meedelen. Zoals bekend moeten de sponsors aan tenminste vijf grote van stad tot stad wedstrijden deelnemen. Snel lieten en kele sponsors vervolgens weten waar zij zullen starten, terwijl anderen meedeelden hun programma te zullen samenstellen in overleg met hun ren ners. In het kille café van het sport paleis. waar tenslotte iedereen zat te klappertanden van .de kou. had de vergadering bijna vijf uur geduurd.... Vanzelfsprekend waren er ook vele vertegenwoordigers van de grote wed strijden in Zeeland: Henk Segers en Paul Wissenkerke van de Omloop van de Braakman. Henk de Moet en Kees Overkleeft van de Ronde van Midden- Zeeland. Gijs Veerman en Van Pame len van de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen, Jan Moerdijk en Rinus Platschorre namens het overkoepe lend wielercomité Interscaldis, dat verschillende omlopen van nieuweun gen en Vh jaarsamateurs organiseert en Piet Rentmeester als ploegleider van Frisol.Verschillende ploegen voor de Zeeuwse wedstrijden konden reeds worden genoteerd. VLISSINGEN Paul Windt flinks/ in zijn winnende partij tegen Willem Overmeijer uit Eindhoven. (Foto PZC VLISSINGEN Wim de Kam (rechts/ de u< i? Vlissingen. en Hans Verschuure, n dat bieden de 100 meter schoolslag in 1.23.1 afgelegd hadden. (Foto PZC). WIM DE KAM GROTE VERRASSING: OP SPRINT OOK NAAR 63.7 EN OP 100 M SCHOOLSLAG NAAR 1.23.1 VLISSINGEN Het sprint zwemrecord (de 100 meter vrije slag) van Machiel de Footer van Schelde Terneuzen is zaterdag avond in het Vlissingse overdek te zwembad tijdens de eerste A- wedstrijd (voor de beste zwem mers) finaal verpulverd. Ruim 6V2 jaar hield De Pooters re cord van 64,5 sec. gevestigd op 13 juni 1964 in het Souburgse ka naalzwembad stand, ondanks verwoede aanvallen in latere ja ren van ploeggenoot Karei Wey- land, oud-Goesenaar Herman Frantzen en opkomend talent Sjaak van der Hooft, ook van Schelde. Maar nu de Zeeuwse topjeugd in de nieuwe overdekte baden na de zomer kan door zwemmen (en dus niet elk jaar opnieuw moet beginnen) was het de eerste de beste wedstrijd al goed raak! Liefst twee zwem mers duwden de recordtijd bij na een seconde omlaag: de 18- jarige Frans van Kruiningen van Luctor Middelburg en de 15-jarige Wim de Kan van de Stormvogel uit Vlissingen sne den zij aan zij in de eerste 100 meter van de vrije slag estafette naar een tijd van 63,7. Omdat Van Kruiningen zijn recordpo ging had aangekondigd en dus officieel geklokt werd (Luctor- trainer Bouwense noteerde 63.8, en het echtpaar Buijs van de Stormvogel beiden 63.7), werd de Luctoriaan die de warmte no dig heeft voor topprestaties en in het met zwemmers en publiek mudvolle benauwde zwembadje flink aan zijn trekken kwam, re cordhouder. De verrassing van de avond was zon der twijfel Wim de Kam. Immers, Frans van Kruiningen had tijdens de training in het Middelburgse overdek te bad al sneller gezwommen, name lijk 62.8, terwijl de Souburgse knaap nimmer verder was gekomen dan 68 sec. Maar Wim de Kam, die vaak dc schijn opwekt bang te zijn om moe te worden en daarom een speciale be handeling nodig heeft om naar snelle tijden te zwemmen, deed meer! Hij pakte ook 2 sec af van het adspi- rantenrecord van ploeggenoot Theo Vis op de 100 meter schoolslag: van 1.25.6 ging het nu naar 1.23.1. Luctor- trainer Bouwense: .Maar de 1.18 van Kees de Rijk. de Zeeuwse recordtijd, komen ze nog niet aan.' Dat niet, maar de tijd is binnen bereik van dc Zeeuwse topzwemmers, evenzo de mi nuut op de 100 meter vrije slag. Zeeuws TC-secretaris Wim Buijs, te vens trainer van dc selectiegroep: Als ze doorgaan, als ze elke training ook hard wilien zwemmen, dan komen die tijden er uit.' In het tumult van deze records raakte bijna een even fraai record wat in de verdrukking: want een niet geheel fitte Martha Wolff (bijna de hele familie had de afgelopen week een griepje) verbeterde het rugslagrecord op de 100 meter na lang niet glanzen de keerpunten van 1.26.1 (eigen re cord) naar 1.24 7. Om een nederlaag tegen de furieus eindsprintende Joke de Wilde van Ganze Goes te ontlopen meest Zeelands snelste zwemster alles op alles zetten. Ze zal er overigens zelf wel het meest mee ingenomen zijn. dat er nu eindelijk eens concur rentie komt opzetten. Zoals reeds gezegd de invloed van de overdekte baden op het wedstrijd- zwemmen was duidelijk te merken. De conditie kon nu na de zomerwed strijden in de buitenbaden binnen ver der opgevoerd worden inplaats van dat er rond een half jaar in feite stilgezeten moest worden. ,We zwem men allemaal stukken sneller', zegt Theo Guillet van Luctor, .Frans van Kruiningen zwom de laatste weken steeds beneden de tijd van Machiel de Pooter en Ad Koopman kwam op de 100 meter rugslag geregeld bij de 1.12 terecht.' Theo Guillet vond het Middel burgse bad in vergelijking met het Vlissingse zeer snel (in Vlissingen zou men veel last hebben van de golfslag, die overigens verminderd was omdat de Stormvogel om hoog water' ge vraagd had) waarmee nog eens aange geven zou kunnen zijn, dat er dit jaar zer scherpe tijden gezwommen zullen worden. De zwemtop wordt ook steeds breder, hetgeen blijkt uit het feit, dat dc limieten lang niet scherp genoeg zijn. Wim Buijs: ,We hebben ze verscherpt, sommige tijden zelfs met tien secon den, maar dat bleek niet voldoende te zijn. We hadden er op gerekend, dat deze eerste wedstrijd van de winter competitie ongeveer twee uur zou du ren, maar hij duurde ruim 3 uur. Er is vooral een hele grote groep meisjes onder de 14 jaar. die goed is gaan zwemmen, en zo waren er veel meer series dan waarop we gerekend hadden. Slechts enkelen hebben dc limiet niet gehaald.' Waarom Wim de Kam zaterdagavond zo snel door het water schoot werd niet helemaal duidelijk. Mogelijk was zijn zelfvertrouwen enorm versterkt toen hij onlangs tijdens en vijfkamp voor de selectiegroep de 100 meter schoolslag in 1.24.3 zwom. Nu kwam hij dus uit op 1.23.1, met aan zijn zijde ploeggenoot Hans Verschuure, die dezelfde tijd liet afdrukken maar duidelijk als tweede aantikte. Maar op een nieuwe explosie had de 15-jarige Souburgcr zelf toch echt niet gerekend. Aan clubgenoten vertelde hij na afloop van zijn fraaie race op de 100 meter vrije slag: ,Ik was weggegaan op 1J0. En onderweg had ik er niet eens erg in, dat het zo hard ging. Ik dacht eerder, dat Frans V3n Kruiningen zo langzaam zwom.' Met dit nieuwe record van de Luctor- zwemmer was het tumult eerst goed losgebroken in liet Vlissingse bad. Met name de Middelburgse aanhang weerde zich met indringende snerpen de toeters geducht, terwijl de rest van de ploeg doorging op de estafette en dan ook. gesteund door het succes van startzwemmer Van Kruiningen, een zeer geslaagde aanval deed op het Zeeuwse record van 4.33.1, in handen van de Scheldeploeg en door Luctor al geëvenaard. Van Kruiningen. Rudi Manni, Ad Koopman en Theo Guillet kwamen nu uit op 4.29.3. De Schelde ploeg. die op dat moment het zwem bad al verlaten had om met de ande re Zeeuws-Vlaamse deelnemers de boot van 5 voor 10 te kunnen halen, zal er wel van opkijken. De 4 maal 100 m wisselslag estaictte dames werd een enorme teleurstelling voor de Ganzeploeg, die toch wel op een Zeeuws record hadden gerekend. Het Goese kwartet kwam inderdaad ruimschoots onder het Zeeuws record, dal SZV vorig jaar met 6.12.4 vestig de: in 5.51.9 gingen dc Ganzemeisjes nu, maar dc geïmproviseerde ploeg van Stormvogel ging net even harder: in 5.51.8 naar een nieuw Zeeuws re cord, ruim 20 seconden onder dc oude tijd De Vlissingers moesten improviseren omdat Els Wolff te grieperig was om te zwemmen; Ella de Jonge, die eer der verrassend derde was geworden op de 100 meter rugslag (dames) nam nu de rugslag voor haar reke ning, terwijl Ineke Meeuse als vrije- slagzwemster fungeerde. Opnieuw kwam Ella de Jonge knap voor de dag: zij moest slechts weinig toegeven aan Joke de Wilde, die de Ganzeploeg in de gedachte kansrijke positie had moeten brengen. Maar een nieuwe verrassing: Anita Bracke van Storm vogel kon op de 100 m schoolslag Marleen Swenne niet benaderen, zodat Marijke Capello met een lengte voor sprong op Martha Wolff aan de vlin derslag kon beginnen. Het Souburgse meisje trok echter bij en Ineke Meeu se voltrok in een nek-aan-nekrace met An ja Klompe het vonnis over de Goe se meisjes: amper een handbreedte was het verschil Enorme spanning bracht ook de 100 nieter schoolslag (meisjes onder de 14 jaar) waarbij 5 meisjes elkaar VLISSINGEN Hartstochtelijke vanuit de sehaatsarena's overgenomen toejuichingen klonken er zaterdaga vond in dc Vlissingse sporthal voor Zeelands beste zwaargewichtbokser. ,Heya Paul Dindt (probeert u maar. gaat net zo lekker als Heya Jan Bols) zongen en schreeuwden meer dan vijf honderd boksfans uit Vlissingen en omgeving de 23-jarige heibaas toe. nadat hij in een prachtig gevecht met vooral veel tactisch inzicht de sterke 24-jarige Willem Overmeyer uit Eind hoven op punten (3 maal de volle punten van de jury) had verslagen. Deze hoofdpartij vormde een geweldig slot van een door de Vlissingse club DOS gehouden boksavond, waarin ver der de DOS-bokser Peet Wolven en Albert Abee een zege behaalden. Paul Windt, na zijn uitstekend vorig seizoen gepromoveerd tot B-klasser. had zich de tactiek tegen zijn Eindho- vense tegenstander goed ingeprent: hij liet Willem Overmeijer niet dicht bij komen, al deed de Brabander daartoe herhaaldelijk .vriendelijke' uit nodigingen door hoegenaamd zijn dek king te verwaarlozen. .Laat je', zo zette DOS-trainer Henk Dik uiteen, .Overmeijer wél dichtbij, dan komt ie met zeer gevaarlijke hoeken.' Met name aan het einde van de tweede ronde sloopte Windt met een serie slagen, waaruit drie rechtse kaakstoten goed doorkwamen, de de fensie van de bokser uit Eindhoven, waarna de Vlissinger in de derde en laatste ronde zijn werk knap voltooi de. Paul Windt veroverde daarmee de naar scherpe tijden opjutten en het record van Marlies Vercruysse van Braakman dicht benaderden. Anita Braekc van Stormvogel won tenslotte met een handbreedte verschil (1.33.4 tegen 1.33.5) voor Yvonne Klasen van Schelde. Een knappe tijd realiseerde Joke de Wilde op de 100 meter vrije sla| (1.15.6), 13-jarige Jan de Lange van Luctor zorgde voor goede perspectie ven op de 100 meter rugslag voor deze partij beschikbaar gestelde beker. De vele toeschouwers moesten wel enig geduld oefenen voordat de eerst»- boksers In de ring verschenen. Ten eerste kwamen verschillende officials te laat. nadat ze een vergadering in Zeist hadden bijgewoond, en ten twee de moest het programma gewijzigd worden omdat de boksers van school Jan Nicolaas uit Den Haag niet kwa men opdagen. Met drie man zou Nicolaas komen (Bouwhuijzen, Molenaar en Frede- riks) maar donderdag belde hij af. Via interventie van een bondsofficial be loofde telefonisch de Haagse manager toch te komen, om vlak voor de wedstrijd opnieuw te bellen met de mededeling, dat Fiederiks en Bouw huijzen ziek zijn. .Terwijl, zo vertelt een verontwaardig de secretaris-penningmeester II. Nieuwpoort van DOS, .ik opgebeld word door oud-kampioen Bob Bouw huijzen. die me vertelde, dat z'n broer helemaal niet ziek is en dat hij er wel spijt van zal hebben, dat hij niet naar Vlissingen mocht komen...' Toen dan éindelijk alle officials geze ten waren mocht Carl Olipitz (uit Oostenrijk afkomstig en werkzaam bij de Schelde) het spits afbijten tegen John Gomez uit Kerkrade, een partij, die de knap boksende Limbur ger won en waarmee hij de beker voor de stijlprijs won. Nieuweling-zwaargewicht Peet Wolven van DOS had slechts 19 seconden nodig om Rinus Ramckers uit Kerkra de op het canvas te krijgen. In de eerste seconden lieten Wolven zich even overdonderen door de driftig slaande Limburger, maar toen hij plotseling een rechtse op de kin van Ramckers liet neerflisten ging .de 127 kilo zware Limburger 5 tellen neer en gaf vervolgens op. Nieuwelinc-welter Simon van der Lin de (van DOS) incasseerde enorm veel van Nico van de Bol (uit Eindhoven) maar tenslotte moest de Vlissinger, die zich onbevreesd toonde, de eer aan zijn tegenstander laten. Theo Ma- rinussen. de talentvolle zwaarwelter van DOS.trof het niet met Ad Magiel- sen uit St-Willebrord. een .knaller' op korte afstand. .Theo liet zich verleiden cm mee te doen en toen was hij verkocht. Hij had veel meer moeten bewegen', analiseerde Henk Dik. Theo verloor door technisch ko. Albert Abee de 30-jarlge taxi-bou de,r mag ook op een grote aanhang rekenen bokste een moedige wed strijd tegen zijn 11 jaar jongere te genstander. Ad de Jong uit St-Willi- brord en won tenslotte met drie maal dc 60 punten van de jury! Minder goed verging het de 31-jarige Blaas Meulmeester van DOS, die twee maal een waarschuwing kreeg wegens klem men van scheidsrechter H. Mcijers uit Amsterdam en tenlostte op punten verloor van Bredanaar Nico de Jon ge- Zwaarwelter Wim Klein uit Breda zal zeer waarschijnlijk wel de voorge schreven rustperiode ontlopen, on danks het feit. dat hij uitgeteld werd tegen Henk v. d. Hurk uit Eindhoven. Nadat een stoot op de kin Klein versuft in de touwen had geworpen viel diens gebitsbeschermer op de grond. Al bij de zevende tel van arbiter Meijers stak Klein het door een official aangereikte instrumentje weer op z'n plaats, maar de Braban der wérd toch uitgeteld. .Omdat hij niet in de houding stond', verduidelijk te arbiter Meijers, Uitslagen van andere partijen: veder- gewicht: André Dekker (Breda) wint door opgave van Juul Curfs (Kerkra de): nieuweling Roel Jantji (Dor drecht) wint door opgave van Henk Got je (Kerkrade) en wel ter Richard Westerbeeke (Dordrecht) verliest door opgave tegen Henk van Hees- wijk (Eindhoven). (1.21.7). De voornaamste uitslagen zijn: 100 m schoolslag jongens onder 12: 1 Jaap Keymel (Stormv) 1.35.1. 2 Paul Meer man (id) 1.41.3, 3 Chris Vis (id) 1.43.4; 50 m vlinderslag meisjes onder 12: Petra Fraanje (Schelde) 42.1. 2 Carla Willems (Stormv) 44,1, 3 Tobi van Sluijs (Stormv) 47.3; 100 m schoolslag heren: 1 Wim de Kam (Stormv) 1.23.1 (NZR). 2 Hans Ver schuure (id) 1.23.1, 3 Hans Stoelhorst. (id) 1.23.9, 4 Theo Vis (Stormv) 1.24.4, 5 Guus van de Neste (Schelde) 1,24.6; 100 m rugslag dames; 1 Martha Wolff (Stormv) 1.24.7 (NZR), 2 Joke de Wilde (Ganze) 1.25.6, 3 Ella de Jonge (Stormv) 1.28.6, 4 Ineke Meeu se (id) 1.30.3, 5 Maja Jakobse (id) 1.30.8; 50 m vrije slag jongens onder 10: 1 Arendo Schipper (Stormv) 43.2, 2 Rudi van Ee (Braakman) 43.6, 3 Erwin Blauw (Stormv) 46.0; 50 m rugslag meisjes, onder 10: 1 Corrie Geers (Luctor) 47.3, 2 Karin Clem- minck (Schelde) 51.4, 3 Christian van de Waeter (Stormv) 56.2; 100 m rugs lag jongens onder 14: 1 Jan de Lange (Luctor) 1.21.7, 2 Guus van de Neste (Schelde) 1.25.3, 3 Mark van Goeye (Scheldestroom) 1.25.7, 4 Rudi Bron (ZY) 1.27.5; 100 m schoolslag meisjes onder 14: 1 Anita Bracke (Stormv) 1.33.4, 2 Yvonne Klasen (Schelde) 1.33.5, 3 Anje Vrekenhorst (Luctor) 1.36.8, 4 Petra Fraanje (Schelde) 1.36.9, 5 Anneke Kerkhof (Luctor) 1.37; 100 m vlinderslag jongens onder 16: 1 Sjaak v. d. Hooft (Schelde) 1.18.7, 2 Rudi Manni (Luctor) 1.22.3, 3 Guus v. d. Neste (Schelde) 1.25.0, Wim de Kam (Stormv) 1.26.5; 100 m vrije slag meisjes onder 16: 1 Joke de Wilde (Ganze) 1.15.6, 2 Anlta Bracke (Stormv) 1.20.0, 3 Anja Klompe (Gan ze) 1.20.1; 4 maal 100 m vrije slag est heren: 1 Luctor 4.29.3 (NZR) Stormvogel 4.42.3, 3 ZIJ 4-46.3 en 4 Ganze 4.52.4; 4 maal 100 m wisselslag est dames: 1 Stormvogel 5.51.8 (NZR). 2 Ganze 5.51.9, 3 Braakman 6.33.4.4 Luctor 6.36.0. ADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 12