West-Souburg uit isolement' via het plan Lammerenburg-I f® ■AGENDAa Lammerenburg III: woonruimte voor circa 2500 mensen 59 69 69 3» $9 89 @S 40 5 VERKEER (WEG, KANAAL, SPOOR) BELEMMERT DE OUDE RELATIE MET OOST-SOUBURG DIT NAJAAR EERSTE SPA DE GROND IN LAMMERENBURG: VLISSINGSE UITBREIDING VOOR 19.000 INWONERS Scholen Stedebouwkundig afgerond geheel Rijen EXCURSIE NAAR VERZORGINGS TEHUIS Arnemuiden I het nieuw SOEPBALLEN KNORRSOEP HAND-ZACHT VRIJDAG 29 JANUARI 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VLISSINGEN Zit het alle- maal een beetje mee, dan wordt nog in de herfst van dit jaar de eerste hap grond verzet om de beginfase van een totaal nieuwe Vlissingse woonwijk bouwrijp te maken: het plan-Lammerenburg I. Een stadsdeel dat in de loop van 1973 voor een belangrijk deel overeind zal staan op een heel andere plaats dan de naam eigenlijk suggereert. Lammeren- burg I wordt een wijk met 675 eengezinswoningen en zo'n 50 hoogbouwflats op een 20 hecta res groot terrein, onmiddellijk west van de (straks dubbel- baans) Nieuwe Vlissingseweg tussen West-Souburg en het genaamde klein-industrieterrein van Vlissingen, waar jp het ogenblik de grootwinkelbedrij ven en garages als paddestoelen uit de grond verrijzen. Het ziet ernaar uit dat er tussen dit nieuwe Lammerenburg I en het bestaande dorp West-Souburg over enkele jaren een nauwe re latie zal ontstaan. Dat er een verbinding komt tussen het bestaande dorp W'est-Souburg (momenteel zo'n 1200 inwoners) en de stad Vlissingen is beslist geen overbodige luxe, want vooral verkeers technisch raken het Marnlxplein en omgeving, het oude tuindorp en de bebouwing langs de Nieuwe Vlissingse weg steeds meer in een isolement. De doorgaans verstopte brug over het kanaal, het steeds drukkere verkeer op het kruispunt met de weg Vlissin gen - Middelburg en de vaak gesloten spoorwegovergang aan het eind van de Kanaalstraat maken een vlotte ver keersafwikkeling steeds moeilijker en snijden .west' 'langzamerhand af van het veel grotere Oost-Souburg aan de andere kant van het kanaal. De relatie tussen de beide delen van de voorma lige gemeente Oost- en West-Souburg zal over enkele jaren helemaal een moeizame worden, wanneer de weg Vlissingen - Middelburg is verdubbeld, wanneer het niet meer mogelijk zal zijn om van het Marnixplein per auto op deze weg te komen en wanneer een tunneltje onder deze weg door alleen voetgangers en fietsers nog ge legenheid zal bieden om rechtstreeks de brug over het kanaal te berei ken. Ongeveer een jaar g..eden zijn de toekomstige zorgen rond de verbindin gen tussen West-Souburg en Oost-Sou-, burg in de Vlissingse gemeenteraad al eens breed uitgemeten. Kort en goed komt het erop neer dat West-Souburg over een paar jaar zal worden losge weekt van Oost-Souburg en zoals wethouder F. G. Smit het zegt ,meer en meer aan de stad Vlissingen zal worden gebreid.' De omwegen, die men dan van West-Souburg per auto Vrijdag 29 januari ARNEMUIDEN Verenigingsgebouw ,De Arne.' 19.30 uur: filmavond W Arnemuiden. BRUINISSE Recreatieoord .Stoof- polder.' 20.00 uur: muziekuitvoering ,Nu met Hope.' GAPINGE Verenigingsgebouw, mu ziekuitvoering .Veere's Genoegen.' KRUINÏNGEN Dorpshuis, muziek uitvoering EMM. MIDDELBURG Gebouw openbare bibliotheek. Molstraat, 20.00 uur: alge mene ledenvergadering bibliotheek Vleeshal stadhuis, 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur: tentoonstelling var werk van slager Hugcnsc én kwekeri, Dekker. City, 20.00 uur: underground films NVSH. Gewestelijk arbeidsbureau, St-Joris- doelen, 19.30 uur: gespreksavond. on derwerp .Ontslagrecht.' RILLAND .Luctor et Emergo,' 20.00 uur: vergadering vogelhoudersver- enigingen uit Hansweert, Kapelle-Bie- zelinge, Yerseke, Krabbendijke en Ril- land-Bath. ZIERIKZEE Huis van Nassau, 20.00 uur: vergadering Vogelvreugd HULST - Stadhuis, 8,30-12.30 en 13.30-17.30 uur: tentoonstelling .De schoonheid van oude tegels.' MIDDELBURG - Rijksarchief Zee land. St-Pieterstraat 38. 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur: tentoonstelling ,De Zeeuwse boerderij als monument en als bedrijf.' WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 9-18 uur: tentoonstelling werken Ray mond Kimpe BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: .Meisjesinternaat', 18 jaar. Luxor, 20 00 uur: .Who killed Johnny Ringo?' GOES Grand, 20.00 uur: De burcht in de Ardennen.' 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: De burcht in de Ardennen,' 18 jaar. moet maken onv Oost-Souburg te be reiken zullen het contact nog verder belemmeren. Het ligt voor de hand da' de inwoners van West-Souburg zich zoals ook nu al vaak voor komt steeds meer op Vlissingen en zijn naar het noorden oprukkende winkelcentrum zullen gaan rich ten. Aansluitingen Dat zal nodig zijn ook, want West- Souburg is in allerlei opzicht niet .self-supporting'. Op het ogenblik is het dorp tc klein voor een gevarieer de middenstand, te klein voor gevari eerde onderwijsvoorzieningen, te klein voor een eigen verenigingsleven, te klein voor eigen kerkgemeenschap pen. Belangrijk bij het antwoord op de vraag of een maatschappelijke verbin ding met Lammerenburg 1 de leef baarheid van het dorp West-Souburg wat zal kunnen opvijzelen, is het punt van de onderlinge verkeersverbindin gen. Zeker, in de verdere toekomst wordt West-Souburg geheel opgeno men in het grote structuurplan Lam merenburg (een wijk van 18.600 inwo ners en benoorden het centrum van Vlissingen reikend van Paauwenburg tot het kanaal door Walcheren), een groots opgezette stadsuitbreiding met eigen winkelcentra en recreatievoor zieningen. Maar zover is het nog niet. In de komende jaren wordt een plan-Lam merenburg I gebouwd. De gemeente heeft de grond voor de aanleg ervan momenteel voor 70 procent in eigen dom. Over de rest wordt onderhan deld. Wat de vormgeving en inrichting van het plan betreft zijn de voorberei dingen al vrij ver. Er wordt nog vooroverleg gepleegd met de provinci ale commissie bestemmingsplannen en binnen enkele maanden zal aan de raad van Vlissingen het definitieve bestemmingsplan voor Lammerenburg I kunnen worden voorgelegd. Het ziet ernaar uit dat volgend voorjaar met de bouw van woningen kan worden begonnen. Voor de helft zullen dat premiewo ningen worden (van beleggerszijde heeft een van de pensioenfondsen gro te belangstelling), voor de rest gaat het om woningwetwoningen. Vlissin gen zal de contingenten 1972 en 1973 waarschijnlijk geheel in Souburg- Noord (zodra daar met laagbouw in plaats van flats kan worden doorge bouwd) en Lammerenburg I realise ren. Onderling contact Tussen West-Souburg en Lammeren burg I komt in oost-west-richting een 7 meter brede verkeersweg (de Zuid- beekseweg), die tweehonderd meter bezuiden het kruispunt van de Sou- burgse brug een haakse aansluiting zal geven op de nieuwe dubbelbaans- weg Vlissingen - Middelburg. Het ver keer van West-Souburg naar deze weg zal via de Zuidbeekseweg (zie kaart) moeten worden afgewikkeld. De nu doodlopende Parklaan in West-Sou burg zal op die Zuidbeekseweg aan sluiting geven. En op dat punt zal ook de onderlinge verbinding tussen West- Souburg en Lammerenburg komen liggen. Het is de bedoeling dat die Zuidbeekseweg in westelijke richting zo snel mogelijk wordt doorgetrok ken, zodat parallel aan de Pres. Roos- eveltlaan een goede nieuwe verbinding ontstaat, ook van belang voor de plannen Lammerenburg II, III en IV. Bovendien zal in die Zuidbeekseweg de rioolpersleiding van Vlissingen on der het kanaal döor naar de Wester- schelde worden ingegraven. fADVERTENTIEI 1 22 TM 31 JANUARI Indeling Van opzet is de eerste komende nieu we Vlissïnge stadswijk Lammeren burg I wat experimenteel. Het stede bouwkundig adviesbureau Kuyken te Middelburg heeft een wijk ontworpen, waarin tussen de huizenblokken zoge naamde loopstraten zijn uitgezet. Het rijdend verkeer zal moeten gebruik maken van een soort ringweg door de wijk, die op twee punten aansluiting geeft naar buiten en vanwaar de hui zen alleen lopend bereikt kunnen wor den. Ze staan gegroepeerd rondom een soort van hofjes (zie tekening). In het hart van de wijk is ruimte vrijgehouden voor enkele scholen of één scholencomplex. Verder kan in de toekomst nog een wijkcentrum of een ander openbaar gebouw verrijzen. Aan de zuidkant van de wijk komt een afsluiting in de vorm van hoogbouw. Gedacht wordt aan een torenflat met 11 tot 13 lagen. Lammerenburg I biedt ruimte aan minstens 605 en hoogstens 770 eengezinswoningen. Het plan Lammerenburg I wordt vooral ook een .groene wijk.' Tussen de woonblokken en langs de randen zullen plantsoenen en groenstroken worden aangelegd. Aan de zuidkant grenst de wijk aan de sportvelden en het kleinindustrieterrein. Wanneer Lammerenburg I en West-Souburg naar elkaar toe groeien zal het be staande dorp dat door nieuwe ver- keersoplossingen wat geïsoleerd raakt in een nieuwe .verhouding' tot groot- Vlissingen komen en pas dan merken dat een herindeling van gemeenten ook de richting van contacten kan aangeven. Officiële publikaties VLISSINGEN OnbCA-oonbitarverklsiring; B en w van Vlissingen brengen Ier openbare kennis, dat de behandeling van het beroep gesteld tegen het besluit van de raad van deze gemeente V3n 28 augustus 1970 tot onbewoon- bnarverklaring van de woning Nieuwstraat f thans: Kromme Nieuwstraat) 4 zal plaatsvinden ln een openbare vergadering van de derde ka- mer van gedeputeerde staten van Zeeland op| 9 februari 1971 te 9.30 uur, in het gebouw van] het provinciale bestuur. Sint-Pieterstraat 42 tc Middelburg. Vlissingen, 27 januari 1971. D. Roemers, burgemeester. MIDDELBURG De burgemeester van Middelburg brengt, ter vol doening aan het bepaalde Li artikel 29 der wet op de ruimtelijke ordening, ter openbare kennis, dat het door de gemeenteraad in zijn vergade ring van 13 Januari 1971 vastgestelde partieel bestemmingsplan gemeentelijk buitengebied, om-j vattende het gebied begrensd door de Zaagmo j lendijk en de oostelijke dijk van het Arne-| zijkanaal te Nieuw- en Slnt-.Ioosland. ingaande 3 februari 1971 ter gemeentesecretarie (kamer j 15) gedurende een maand voor een leder ter inzage ligt. Bi) de vaststelling van het plan zijn ln het ont werp geen wijzigingen aangebracht, zodat alleen ztjf die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, binnen bovenvermelde termijn bij gedeputeerde staten van Zeeland te gen het bestemmingsplan bezwnren kunnen 'n-, dienen. Middelburg. 29 januari 1971. De burgemeester voornoemd, drs P. A. WolUrs. WEEKENDDIENST ARTSEN WIJKVERPLEEGSTERS ENZ. OP WALCHEREN 30-31 JANUARI Artsen: Middelburg, za. 0.00 - 24.00 J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305. zo. 0.00 24.00 P. H. Schram. Oosterschelde- straat 2, tel. 4664 (visites aanvragen voor 10 uur. Spoedgevallen tussen 12.30 en 13.00 uur en 17.30 en 18.00 uur). Middelburg-Zuid: (alleen) patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama: zie onder Souburg. Nieuw- land en Arnemuiden. Ambulance bij ongevallen: tel. (01180) 5800. (politie). Vlissingen, za. 0.00 - 24.00 J. A. B. Cramer, Singel 210. tel. 3619. zo. 0.00 - 24.00 C. P. Dekker, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Serooskerke, Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: P. J. Bom. Dorpstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: L. Sloos. Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Arnemuiden. Souburg en Nieuwland: M. L. van der Moer, Stationsplein 1,[ Arnemuiden, tel. 01182-308. Tandarts: za. 9.00 - 10.00 vm. zo. 11.00 - 12.001 vm. M. D. Smallegange. M. Kemper-: straat 32 Vlissingen, tel. 01184-7094. Apotheken: Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Dierenarts: E. P. Oldenkamp, Torenstraat 1, Me- liskerke, tel. 01186-287. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuwland: zr A. Jas- perse. Prinses Marijkeplein 3, tel. 2919. Groene Kruis Vlissingen en Souburg: C. J. Radstake, Sottegemstr. 38, tel. 01184-2286. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Vlissingen: A. M. de Klerk. Hogeweg 83, tel. 2040. Veere, Vrouwenpolder. Serooskerke. Gapinge, Sint-Laurens, Aagtekerke en Domburg: zr M. v. d. Slikke, Oude Domburgseweg 22. Oostkapelle. tel 01188-1472. Souburg: mevr. N. Filius-Westerbeke Middenhofsingel 29, tel. 1668. Plan in raadscommissie VLISSINGEN De vaste commissie van advies en bijstand voor de ruim-; telijke ordening in Vlissingen zal op donderdag 4 februari aanstaande voor hel eerst in een openbare vergadering! bijeenkomen. Die vergadering biedt een belangwekkende agenda: de com missie zal zich namelijk bezighouden, met het ontwerp van een bestemingsm-i plan Lammerenburg. Lammerenburg het gebied tussen Paauwenburg en Oost- en West-Souburg zal plaats: kunnen bieden aan bijna 9000 inwo-j ners, en dat betekent ongeveer 6100 woningen. Bij een beschouwing over de woning bouw wordt in de toelichting tot het totale plan Lammerenburg gezegd, dat; net aantal woningen in meergezins-i huizen bijna even groot is als in eengezinswoningen voor wat heel Vlis singen betreft Als ook in Lamme renburg te hanteren richtlijn gelat] een percentage woningen in meerge-i zinshuizen van 10 tot 20 van de tota le woningvoorraad. .Uiteraard is dit voor Vlissingen niet realistisch door de historisch gegroeide situatie. Het percentage meergezinshuizen zal in Vlissingen daarom altijd aan de hoge kant blijven'. Met het oog op de winkelvoorzienin gen voor de hele wijk Lammerenbug] wordt opgemerkt, dat het gebied exen- centrisch ligt ten opzichte van het stadscentrum. .Afgezien van de ont wikkelingen op winkelgebied in de hele gemeente zijn voor een wijk van 19.000 inwoners de nodige winkelvoor zieningen in de wijk zelf onontbeer lijk. Gezien de moeilijke ligging van het stadscentrum lijken twee kleinere hoofdwinkelcentra in de hele struc tuur van Vlissingen meer geschikt dan één hoofdcentrum, ondersteund door kleine buurtwinkelcentra. Bovendien kunnen twee centra beter gefaseerd worden en bestaat voor één centrum een betere spreiding van het koopver- keer op spitsdagen. Men denkt aan twee centra van 4000 vlerkante meter, met 25 tot 30 winkels. Bij een gemiddelde schoolgrootte van 70 kinderen zullen voor Lammeren burg 10 tot 11 kleuterscholen nodig zijn en als wordt uitgegaan van een gemiddelde schoolgrootte van 170 kin deren zijn er 11 tot 13 zesklassige basisscholen nodig. Gedacht wordt voorts aan 5 tot 7 gymzalen, terwijl het mogelijk wordt geacht bij een of twee scholen een instructiebad op te nemen. Voor andere schoolvoorzienin- gen van hoger niveau is in Lammeren burg ruimte gereserveerd, omdat in de bebouwde kom van Vlissingen de mogelijkheden beperkt zijn, men denkt aan een mavQ, een nijverheids school, een lts. Voorts moet rekening worden gehou den met kerkgebouwen, waarbij het belangrijk is aldus de toelichting of er voor iedere religie een aparte kerk nodig is of dat er gezamenlijk en in combinatie met andere voorzie ningen één gebouw wordt gebruikt. Drie van dergelijke gebouwen worden noodzakelijk geacht, evenals een wijk centrum. Er wordt opgemerkt, dat tussen Vlis singen en Middelburg nieuwe sportvel den kunnen worden aangelegd, in combinatie met de groenzone tussen de twee steden. Voor Lammerenburg denkt men a3n een sportcomplex van 24 hectare en een sporthal. ,In de! toekomst kan worden venvacht, dat voor beide steden een stadion en een ijsbaan tot de mogelijkheden beho ren', wordt gezegd. In het totaalplan is rekening gehouden met groenvoor zieningen en spelelementen onder andere speelplaatsen voor kleuters oudere kinderen, speeltuinen, een kin derboerderij, speelpleinen en piasvij vers, maar ook zandbakken en gras veldjes. Voor de hoofdontsluiting van Lamme renburg als geheel zijn de rijksweg vanaf de veerhaven, de Dammenweg uit de richting Vrouwenpolder en de nieuwe secundaire weg tussen Vlissin gen en Middelburg ten westen van het kanaal bepalend. De weg Middelburg- Vlissingen geeft in het noorden van het plan een aansluiting op Lammeren burg, en er komen twee aansluitingen met de kustontsluitingsweg. In het plan wordt de wegenopbouw vooral bepaald door twee oost-west en twee noord-zuid-verbindingen, waarbij deze laatste verbinding kunnen krijgen naar het centrum I. A. Kole voor SGP- Lammerenburg III laten dat gelijktijdig of na het eerste ge deelte zou kunnen worden uitgevoerd. De bedoeling is via de twee plannen i de mogelijkheid te scheppen voor heti bouwen van grotere eenheden van woningen in een afgerond stedebouw-l kundig geheel. In het plan Lammeren burg III wordt aangegevan, dat ruim te moet worden geboden voor de bouw van: Ten minste 605 en ten hoogste 745] eensgezinshuizen. Meersgezinshuizen met 110 a 150] woningen. Na stabilisatie van de bevolking zal dat bij een gemiddelde wonlngbezet- ting van 3 personen per woning in-| houden, dat Lammerenburg III woon ruimte zal bieden aan 2.100 tot 2.700] personen. In een uiteenzetting over het doel van het plan wordt gesteld, dat het plan: Lammerenburg III, net als Lamme renburg I noodzakelijk is om de te verwachten groei van Vlissingen te] kunnen opvangen. De stedebouwkundi- ge wijst erop, dat het gewenst is het plan globaal te bestemmen met een: uitwerkingsbevoegdheid door burge meester en wethouders, omdat de in-! zichten op stedebouwkundig gebied met betrekking tot de verkavelings wij ze snel veranderen, zoals ook dei inzichten op architectonisch gebied met betrekking tot woningtypen en' woonomgeving snel veranderen. Door globale bestemming met een uitvoe ringsbevoegdheid voor b en w zal men snel op die veranderingen kun l nen reageren. De ruimte in Lamn.di.iburg II zal volgens het ontwerpplan hoofdzakelijk] moeten worden benut voor de bouw j van rljenhuizen. .Uiteraard is een differentiatie naar dichtheid mogelijk, maar voor de bouw van vrijstaande woningen of woningen twee-aaneen moet slechts Incidenteel ruimte gere-| serveerd worden', zo wordt in het! plan gesteld. En verder: ,Een d iff eren-1 tiatie naar woningwet- en premie- bouwwoningen is uit sociaal oogpunt eveneens nodig. Van liet totaal aantal] woningen moet gestreefd worden naar] 5 procent kleine woningen, die ge- schikt kunnen zijn voor bejaarden, onvolledige gezinnen en gezinnen zon der kinderen, geïntegreerd met de an- dere woningen'. Volgens het plan kunnen de in het structuurschema geprojecteerde! meersgezinshuizen ook als bejaarden- woningen of verzorgingsflat worden ingericht. Men wil nadrukkelijk aej mogelijkheid opgenomen zien tot bouw van nieuwe woonvormen. j Volgens het ontwerp-plan zullen in het' Lammerenburg III geen aanvullende' winkelvoorzieningen nodig zijn. Voor het onderwijs zijn 2 kleuterscholen, twee scholen voor basisonderwijs en1 een gymnastieklokaal nodig zijn in] Lammerenburg III. Verder moet het' plan ruimte bevatten voor een zaal voor verenigingsleven en ontspan-: ningsactiviteiten, een gebouw voor. so ciaal-medische activiteiten, een crèche] en twee clubhuizen of jeugdhonken. I Noodzakelijk acht de stedebouwkundi- ge ook, dat in directe samenhang met de woonomgeving kleine, gedeeltelijk verharde speelplaatsen voor peuters en kleuters worden geprojecteerd, die moeten bestaan uit een grasveldje, een zandbak, een speelvijvertje en zitbanken. Aan buurtgroen acht men tien vierkante meter per inwoner noodzakelijk. In het plan staat: Dit moet bevatten een buurt speelplaats van 2 tot 3.000 m2 met spelapparaten, verhard terrein en rolschaatsbaan. 1 a '2 trapvelden, een grasveld om tenten te bouwen en een speel weit je voor peuters en kleuters. Aan de noordkant van het plan zijn drive-in-woningen gesitueerd en in het noordwesten is een F. at gebouw opge nomen evenals in de zuid-oosthoek. De flatgebouwen kunnen maximaal 11 tot 13 woonlagen hebben. Bij het plan -jongeren MIDDELBURG Vandaag vrijdag! houdt de jongerengroep Walcheren der SGP een jaarvergadering in de Ontmoetingskerk. Op deze bijeen-1 komst die om half acht begint, zal de] heer I. A. Kole spreken over .reforma-i torische politiek in deze tijd'. MIDDELBURG Dinsdagmiddag! houdt het dienstencentrum ,Het Schuttershof' een excursie naar het verzorgingstehuis .Swerfrust' van de! gereformeerde kerk aan de Breewegj te Middelburg. De directrice van dit tehuis, mevrouw A. Modderman-Ever-' tse, heeft zich bereid verklaard ieder een die dit tehuis nog niet kent. te ontvangen en rond te leiden. Alle belangstellende kunnen zich opgeven bij het dienstencentrum m ARNEMUIDEN Het eerste elftal van de voetbalvereniging .Arnemuiden' zal zaterdag in een nieuw tenue opl het veld verschijnen. Bovendien dra gen de voetballers een nieuw trainings pak, dat werd aangeboden door c>e firma Groenendijk. Als de competitie: doorgaal wat gezien de weersom standigheden wel te verwachten is speelt Arnemuiden de zware wedstrijd] tegen CSVD geheel in het wit. Films ,DE BURCHT IN DE ARDENNEN' IN VLISSINGEN EN GRAND GOES VLISSINGEN In de winter van 1944 wordt een groepje Amerikaanse soldaten onder majoor Falconer (Burt Lancaster) Ingekwartierd in kasteel Maldorais, waarvan de graaf en zijn nicht-echtgenote te paard door de bossen zwerven. Dat is het begin van De burcht in de Ardennen', die tot en met dinsdag in Grand Goes en Alhambra Vlissingen draait. Op de majoor na is iedereen oorlogs moe en de droomsfeer op het slot past geheel in hun streven alle ge dachten aan de oorlog van zich af te zetten. Aan het slot wordt de verheel-] ding in beeld gebracht, een dorps- kroeg die in alle wensen van de moegestreden mannen voor-1 ziet. Als de Duitsers een uitval doen be sluit de majoor het kasteel te verdedi- gen, tot schrik van de graaf en de] kapitein, die Maldorais met zijn' kunstschatten gespaard willen zien. De majoor zet door en zijn mannen richten barricades op. Als de Duitsers komen gooien meisjes uit de dorps kroeg op Falconers aanwijzing Molo 'ow-cocktails. De graaf probeert een bestorming van de Duitsers te voorko men door ze via een onderaardse gang toegang te verschaffen. Falcone: had dit voorzien en de gang word" opgeblazen. Een homerische strijd volgt Met middeleeuwse middeier wordt de burcht verdedigd Tussen de rozenstruiken sneuvelen de oude bee! den en de jonge soldaten. Als iederee: stervende of dood is, geeft de zwaar gewonde majoor de in reserve gehou clen letterkundige negersoldaat op dracht Thërèse op wie hij inmid dels verliefd is geworden in veilig heid te brengen. City Middelburg brengt deze week .Fantomas' (de man met de duizend gezichten) met onder anderen Louis de Funès. Een film met komische gebeurtenissen. Zondagmiddag in Mid delburg eveneens een kolderfilm: .Een spookpiraat als maat'. is een proef verkaveling gemaakt, waarin wordt aangegeven hoe men in hoven zou kunnen bouwen en hoe men parkeerruimte kan scheppen. .Door het verschil in verkavelingsty- pen en het verschil in situering van deze typen, heeft het plan een grote verscheidenheid in oriëntatie van de clusters', zo wordt ten aanzien van de vormgeving opgemerkt. (ADVERTENTIE) PRIJSSLAGKLANTEN ZITTEN GOED want PRIJS-SLAG PRIJZEN zijn de LAAGSTE PRUZEN blik HONIG SOEP 440 gramsblïk bö ons 450gramspak DIEPVRIES BOERENKOOL „OU3A" ROOKWORST Vm de echte gelclerse Eogramsbusre WITTE PEPER frjUJ ptys-slag p»ya VV 50 gtayisbusje NOOTMUSKAAT prys-stag pfip „DB.M0NTE- PERZ1KEN perfiterioHk „DEIMONTE- ALASKA ZUM 220gramsblik V2. literfles EXPORT PILS alc.-vd.-5% magnum DONNA RGSA /öO vcizoete rode uyYi hH® GEMALEN UtfUUM KOFFIE 25ogamsp3k. blikje,.HOUANWA" SIASR00M klopt direkt stijf paka izstuks BASTOGNE KOEKEN 5oogt9rnspak BnsüiKB* ugfeggeI of towi liter Wik JBéRk APPELMOES vaw axjdvelreï \er> zakje ysoortgn 3paktes.6CU> WX'M tNST^>rr^J PUDHN8* Iferflacon hétmmmBL aEPVRfKLDUS BANKLAAR tQpo rnwrn iiscoqnw". JAC HERMANS ^pbijssiagiz

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 5