Man dwong echtgenote -onder invloed- auto te besturen Kardinale fouten aan caravan kosten jongen (9) het leven Timnel heeft meer prioriteit dan vrije Haringvlietbrug Verruiming voor dagverblijven Gezond landbouwbedrijf heeft bestaansrecht' 7 RIT EINDIGDE MET BOTSING VOOR CAFÉ ga metuw lijd mee - ga naar de nmb! OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING H. Eversdijk: nieuwe Zeeuwse CHU-kandidaat tweede kamer DIRECTEUR SIKKENS VERKOOP ZEEL AND NAM AFSCHEID Koper Pistool VRAGEN VAN DE NCB ZATERDAG 23 JANUARI 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG De raadsman kon zijn getuige niet met» zo'n geweldig gunstige introductie de rechszaal laten betreden. ,Hij wil komen verklaren wat voor een grote bruut hij is, als hij; dronken is.' Dat was klare taal en ook de getuige schonk klare i wijn, toen hij deze partiaire ka rakterschets moest bevestigen. ,Het is inderdaad onder dwang van mij gebeurd', zei hij, ,ik heb gezegd dat ze moest rijden en heb haar zelf achter het stuur gesleurd en enkele klappen ge geven. Uit angst voor mij heeft ze gereden.' En zo was het gekomen, dat de Hansweertse mevrouw K. op 19 mei in haar woonplaats na het gebruik van tien glazen bier een auto had bestuurd, terwijl haar bovendien de rijbevoegdheid was ontzegd. In de auto: een gezelschap, dat voor het grootste deel als ,in de olie' wei dj afgeschilderd, op weg naar Yerseke. K. had de Yersekenaar S. toegezegd. dat men hem wel even thuis zou brengen en S. kwam dit donderdag morgen als getuige voor politierechter mr P. van Empel bevestigen, evenals zijn eerder tegenover de politie afge legde verklaring, dat mevrouw K. voor het wegrijden verre van nuchter was. Men was niet ver gekomen. Nog in Hansweert, voor het café van de heer Den Boer, was de wagen tegen een maken, Kastelein Den Boer als getui-i andere automobiel tot stilstand geko- ge gehoord, had niet gezien dat me men. waarop het gezelschap, van de vrouw K. de auto bestuurde, maar hij! nood een (on)deugd makend, gehaast had wel die indruk gekregen. Een de verlofruimte betrad. Daar moest andere getuige, mejuffrouw J. B. ver- de politie, gewaarschuwd voor de aan klaarde dat mevrouw K. werd ge- rijding, een eind aan de gezelligheid dwongen .zij wou niet rijden' (ADVERTENTIE) leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld 3000,-. U lost af 18 x ƒ185,94. Rente en kos ten zijn daar al bij in begrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! VVD-KAMERLID GEURTSEN: OVERZICHT VVD-WENSEN TERNEIJZEN ,Het vier jaar eerder overgeven In eigen beheer van Haringvlietbrug aan het rijk heeft minder hoge prioriteit dan het tot stand brengen van een vaste oeverver binding over en onder de Westerschei- de. Zolang er nog een deel van Zee land is dat te kampen heeft met moeilijke verbindingen met de rest van t land (.met tweeëneenhalf draad-i je verbonden is met overig Nederland")., dan dient daarvoor zo spoedig moge lijk een vaste oeververbinding te ko men. Dat men daarvoor nog een tijdje I tolgeld zal moeten betalen, moet men maar voor lief nemen. Het is in bijvoorbeeld Italië en Frankrijk heel normaal dal men tolwegen aanlegt. Als dal in het belang van het verkeer is. mag dat ook best.' Deze conclusies kwamen vrijdagavond van het VVD-tweedekamerlid mr A. Geurtsen, die in hotel .Rotterdam' te Terneuzen begon met de liberale ver kiezingscampagne in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Voor een gering aantal belang stellenden (27). belichtte hij aan de hand van vijf stellingen het program ma van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Als eerste onderwerp besprak de heer Geurtsen de aspecten van de milieuhy giëne. Hij meende dat men zich moet hoeden voor overdrijving naar beide kanten. .We moeten niet alleen vragen hoeveel een bepaalde fabriek bij draagt aan de verhoging van het; nati onaal produkt, maar anderzijds ook niet iedere grasspriet en boterbloem tot heilige koe verklaren.' Uiteraard stond het tweede-kamerlid ook uitvoe rig stil bij ,de ondernemer' en wel in het bijzonder de middenstander. Hij wees erop dat deze categorie de laat ste jaren met grote moeilijkheden te kampen heeft gehad. ,In 1970 was er zelfs sprake van een gemiddelde inko mensachteruitgang.' De heer Geurtsen bepleitte meer aandacht, voor de mid denstanders. onder meer ten aanzien GOES De heer H. Eversdijk uit Heinkenszand is vrijdagavond door de Middelburgse kamerkring van de CHU aangewezen als de Zeeuwse kandidaat voor de komende verkiezing van leden van dc tweede kamer. De kamerkring kwam na een vrij lang durige discussie tijdens een besloten bijeenkomst in het Goese hotel de Ko renbeurs tot deze eenstemmig geno men beslissing. De heer Eversdijk is geboren in 1933. Hij is fractievoorzitter van de CHU in de gemeenteraad van Borsele en lid van de Unieraad. De heer Eversdijk is leraar aardrijkskun de aan de rijkspedagogische academie De kamerkringen Ie Middelburg. Til burg. Den Bosch en Maastricht zullen in een binnenkort te Breda te houden vergadering de aanwijzing van de heer nog moeten sanctioneren. De heer Eversdijk als Zeeuwse CHU kandidaat te Middelburg. Eversdijk zal als Zeeuwse kandidaat in de plaats komen van de heer C. F. van der Peijl uit Kloetinge, die bijna vijftien jaar tweede-kamerlid was en die al eerder te kennen heeft; gegeven geen nieuwe kandidatuur meer te aan vaarden. van het sociaal en planologisch beleid en de fiscale regelingen. Het YYD-tweede-kamerlid betrok ook de inflatie in zijn redevoering. .Ik wil in het midden laten wie de schuldigen zijn. de werkgevers of de werkne mers. We maken die inflatie in feite met z'n allen.' Hij had ernstige kritiek op de drie vakcentrale's, die volgens hem in hun program van actie aan de ene kant aandringen op meer uitga ven. maar aan dc andere kant bij de overheid weer op bezuinigingen aan dringen. .Dat noem ik de schijnheilig heid ten top gekroond.' De heer Geurtsen vond dat de vakbon den tegen het pakket loonmaatregelen van de regering eigenlijk .van harte' ja hadden moeten zeggen. ,Als we doorgaan met hoge loonsverhogingen, zal men ook moeten doorgaan met hoge prijsstijgingen.' De heer Geurtsen toonde zich een voorstander van het in principe hand haven van de verticale prijsbinding, .dat is ook in het belang van de consument, maar als de concurrentie door de prijsbinding geblokkeerd dreigt te raken, dan is dat onjuist.' Het tweede-kamerlid wees op het be lang van een zo groot mogelijke ver scheidenheid van winkels voor de con sument. .Men moet kunnen kopen in de winkel van eigen keuze, of het een verstandelijke keuze is of niet.' Aan het slot van zijn betoog sprak de heer Geurtsen over de .vrijheid de mens.' Hij somde de verlangens op van de VVD op het gebied van het onderwijs (.gelijke kansen'), de in spraak (,Ik zeg liever zelf zeggen wat we van de zaken vinden'), de open heid van hel. bestuur en de verant woordingsplicht van de gezagsdragers (.Dan wel zonder dat we het besturen onmogelijk maken"). Kamerlid Geurt sen kantte zich sterk tegen een .pater nalistische betutteling' van wat mens wel en niet mag doen. In dit verband noemde hij de VVD-wensen ten aanzien van herziening van de abortusbepalingen, meer vrijheid voor de homofielen, soepelheid in hot por- nografiebeleid en wijziging van de filmkeuringsregeling. Na de inleiding van de heer Geurtsen werden er door de aanwezigen schillende vragen gesteld. De WD zet de verkiezingscampagne voort met onder meer spreekbeurten van H. Wiegel op 26 januari in Aar denburg. mevrouw Veder-Smit op 22 maart in IJzendijke en lijstaanvoerder mr M. Geertsema op 1 april Hulst. Geschilderd als goed zakenman Begonnen als halpje op de boekhouding TERNEUZEN .Wanneer ooit ie mand durft ie beweren, dat u niet de eerste officië'c verkoper van Sikkens bent. gaat u hem maar te lijf met de oorkonde, die ik u hierbij aanbiedt' Dit zei de lieer E. Brockscma. direc tielid van de Sikkensgrocp. vrijdag middag tijdens het afscheid van de heer H. Ribbens als directeur van de Sikkens Yerkoop Zeeland in Terneu zen. De heer Broeksema roemde het enthousiasme van de heer Ribbens en dankte hem voor het vele werk, dat hij in de loop der jaren heeft volbracht. Ook mevrouw Ribbens werd door de directie van Sikkens niet vergeten. Zij kreeg een bloemetje. Burgemeester J. C. Aschoff van Ter- neuzen schilderde de heer Ribbens. als een waardevolle inwoner van de ge meente Terneuzen.- .In de eerste plaats was u een goed zakenman, maar daarnaast heeft u veel gedaan voor het verenigingsleven en op het gebied van maatschappelijk werk'. De heer Aschoff wenste de scheidende directeur namens het. hele gemeente bestuur nog vele goede jaren toe. Na dit officiële gedeelte werd in de zaak van Sikkens Verkoop Zeeland aan de Terneuzense mr. F. J Haarmanweg een geanimeerde receptie gehouden, die druk werd bezocht, De heer Rib bens. ontving niet alleen tal van ge schenken ook werd hij danig in de bloemetjes gezet. Bijna zevenenvijftig jaar geleden kwam de heer Ribbens als hulpje van de boekhouding in de zaak van zijn vader. De firma Ribbens was toen nog een zeilmakerij, scheeptuigerij. verfhandel en verfmakerij. In 1911 werd Ribbens de eerste officiële ver koper van Sikkens. Deze relatie is in de loop der jaren uitgebouwd en nu is de firma de vertegenwoordiger van Sikkens in heel Zeeland. Om dit dui delijk naar buiten te laten uitkomen, is de naam van de firma Ribbens vorig jaar veranderd in Sikkens Ver koop Zeeland. Dit afscheid betekent voor de zeventig' jarige heer Ribbens bepaald nog niet jiiets-doen'. Hij is altijd bijzonder actief geweest op maatschappelijk en kerkelijk gebied, waar hij veel bestuursfuncties heeft vervuld. En deze functies wil de heer Ribbens de komende jaren nog wel behouden. Mevrouw K. vulde dit met haar eigen verklaring aan; ,Ik werd gedwongen door m'n echtgenoot. En nadat zij de- ruzie met de klappen .ïad beschreven Daardoor was ik over m'n zenuwen. Maar dronken was ik met. ik was de schoonste die er bij was' Omdat de bestuurster nog een straf wacht van een week gevang en een jaar niet rijden, wilde de officier van justitie, mr Th. Lebret, volstaan met het bijvorderen van vier dagen gevan genis en nog een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdneid Verdediger mr C. Mouton wierp de vraag op, of zijn cliënte inderdaad strafbaar was. Zij had te maken met een echtgenoot, die zich. als hij ge dronken heeft, ontpopt als een agres sieve bruut. Had mevrouw K. in redelijkheid weer stand moeten bieden aan de drang van haar echtgenoot? Als ze gewei gerd had, zo stelde dc raadsman, had ze de kans gehad dat ze ln elkaar geslagen zou zijn. Daarom vroeg hij primair ontslag tan rechtsvervolging omdat in dit geval sprake zou zijn geweest van overmacht. De politierechter achtte het element van overmacht echter niet zodanig, dat de bestuurster schuldeloos zou zijn. Hij legde haar. tegen de achter grond van de straf die haar nog wacht, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf op met een proeftijd van twee jaar, toezicht van het ZCvA en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van zes maanden. Geldnood, ontstaan door cafébezoek, dreef de Oosterhoutse machinist H. van V., toen hij in Vlissingen werkte, de terreinen van Nimeta op, waar hij zeven a acht keer zware Koperen en bronskoperen voorwerpen in zijn au to laadde. Hij sleet ze aan een opko per in Middelburg, die h'ervojr al eerder terecht heeft gestaan. Van V. werd conform de eis veroordeeld tot vier weken voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd var. twee jaar en een geldboete van r 400. De komst van een muziekgezelschapje uit Aalsmeer gaf op 22 augustus in het dorpshuis van Xrutningen nogal wat complicaties. Tijdens het bat gaf de jonge B. van de P een van de gasten van de beatformatie zo'n klap. dat de getroffen jongeman met een kaakfractuur het dorpshuis moest ver laen. Omdat er zwaar lichamelijk! letsel was toegebracht wilde de offi cier naast een geldboete van 200 een voorwaardelijke gevangenisstraf opge legd zien van twee weken met een proeftijd van twee jaar. De politie rechter bespaarde cle jongeman de voorwaardelijke gev ingenisstraf liet het bij de boete van f 200 Voor een klap. gegeven bij een ruzie over boomtakken die over de weg. hingen, werd A. F. uit Zonnemaire bij; verstek veroordeeld tot een boete vanj 60 (conform). Eveneens bij verstek werd de zaak behandeld van M. C. van H; die te Middelburg een alarmpistco' met vijf gaspatronen voorhanden had gehad. De officier stipte hierbij aan. dat het! om iets heel anders ging dan oir. een; .ouderwets alarmpistooltje'. Met automatische alarmpistool produ-i ceercfe een flinke vuurstraal. Van H. werd, conform, veroordeeld tot een. boete van f 150. Het pistool werrll verbeurd verklaard. De Goesenaar J. L. hoorde voor het onder invloed besturen van <"-en auto een week gevangenisstraf tegen zich eisen en twaalf maanden ontzegging van de rijbevoegdheid waai van vier voorwaardelijk met twee jaar proef tijd. Nadat mr W. K. H. Diele.-nan als raadsman enkele achtergronden had toegelicht, bepaalde de politierechter de gevangenisstraf op één week en de ontzegging op negen maanden, waar van vier maanden voorwaardelijk, met. toezicht. De Roosendaler P. Z. kieeg eer- boete van f 150 (conform) omdat hij op 9 oktober te Wilhelminacorp ais auto mobilist geen voorrang had verleend aan een andere wagen. Een inzittende van de andere auto liep hierdoor ernstig letsel op. Z. had een stopbord niet gezien. De politierechter veroor deelde hem terzake van de verkeerso vertreding, niet voor grove schuld aan dit ongeval, zoals primair ten laste was gelegd. Slot van pagina 1 mogelijk, is een duidelijk kenmerk van vooruitgang, hoewel er groepjes! .progressieve cultuurpessimisten' zijn1 die menen dat we alleen maar bergaf waarts hollen. Dat wij als stichting kunnen uitvoeren datgene wat de overheid mogelijk maakt, stemt ons dankbaar. Juist op dit terrein blijkt telkens weer dat de op vele plaatsen aan felle kritiek blootstaande over heid. zoals het behoort, .het volk ten goede' werkzaam is.' Zich bepalend tot het kostenvraagstuk j vroeg de heer Kaland zich af of verbetering van de bestaande situatie' niet mogelijk zou zijn. De dagverpleegprijs', aldus de stich tingsvoorzitter, .die niet zo goedkoop is, wordt voor 75 procent gesubsidieerd door de minister van crm. Zij subsidieert minder nuttige zaken De heer Kaland vervolgde: .Toch res teert dan nog 25 procent. En in. principe moeten de ouders dat beta- niet. Immers, de ouders van onze pupillen in Vijvervreugd betalen niets terwijl de kinderen daar dag en nacht, op een nog kostbaarder wijze! worden verzorgd.' Gelijke bedeling Nadat ae heer Kaland er in dit ver band nog op gewezen had, dat het onderwijs, ook het buitengewoon la ger onderwijs, praktisch gratis is, stel de hij dat men naar zijn inzicht zo spoedig mogelijk moet komen tot ver ruiming van de algemene wet bijzon dere ziektekosten. Deze extramurale zorg behoort onder deze wet te wor den gebracht', aldus de heer Kaland. die vervolgde .Zolang dit echter niet het geval is kunnen minder draag krachtige ouders een beroep doen op de bijstandswet. Het schijnt dat op dit punt nog wel op verschillende golflengten wordt gewerkt en het lijkt me alleen maar aanbevelenswaardig intergemeentelijk, in dit naar; len. Dat lijkt redelijk, maar is het! mijn mening overgangstijdperk, die! In Middelburg heeft vrijdagmorgen me vrouw C van Aarts en-Stap, echtgenote van Zeelands commissaris van de ko ningin, het dagverblijf JDe Windroos' voor geestelijk gehandicapten geopend. Zij onthulde daartoe een aan de voor gevel van het complex aangebracht plastiek van de Middelburgse kunste naar Jacques Prince, waarin de naam .De Windroos' is versymboliseerd. Foto PZC) aanvullende financiering eens te be praten opdat er een gelijke rechtsbe deling ontstaat die ook voor de bur ger. in casu de ouders, begrijpelijk Ca aanvaardbaar is.' Tenslotte bracht de heer Kaland dank aan de architect, ir P. J. 't Hooft uit Goes en de aannemer, de heer W. F. C'nristiaanse uit Vllssingen. Bij de onthulling van het plastiek van Jacques Prince werd mevrouw ,ran Aartsen de schaar voor het doorknip pen van het lint aangeboden door Carline Dooms; eerder hadden Digna Duininck en Hansje de Smit mevrouw Van Aartsen bloemen aangebo den Onder de belangstellenden waren on der meer burgemeester drs P. A Wol- ters van Middelburg met zijn echtge note en burgemeester A. Schipper van Öostburg met zijn echtgenote; de heer Schipper is oud-voorzitter van de Stichting Verpleeg en Rusthuizen Zee land. DRS SCHMELZER IN 'S-HEERENHOEK s-HEERENHOEK ,IIet gezonde landbouwbedrijf in Nederland heeft be staansrecht en heeft toekomst'. Dit zei de voorzitter van de tweede-kamerfrac tie van de KVP. drs W. K. N. Schmelzer vrijdagavond tijdens een KVP-verkie- zingsbijeenkomst in De Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. Namens de NCB-Zee- Iand had de heer J. van 't Westeinde, de voorzitter van de NCB-Heinkens- zand, de heer Schmelzer gevraagd hoe de KVP staat tegenover de landbouw. De heer Van 't Westeinde wees er op, dat de welvaart voor de Nederlandse Start landbouwers de laatste jaren sterk is trekt ook van de georgani-eerde land- achter gebleven. KVP-er Schmelzer stel-, bouw', aldus de heer Van 't Wes-einde. de, dat zijn partij voorstander is van een gezond midden- en kleinbedrijf.' Dat omvat zonder meer de landbouw' Hij herinnerde zijn talrijke gehoor er aan, dat de christelijke partijen voor standers zijn gebleken van matiging van de loonstijging en dus voorstanders zijn van matiging der arbeidskosten, ten voordele onder meer van het mid den- en kleinbedrijf. De heer Schmelzer raadde de heer Van 't Westeinde aan het hoofdstuk .zelfstandigen' van het gemeenschappelijk actieprogramma van de drie christelijke partijen te le- ,De landbouw heeft er recht op, dat u voor onz opkomt. Uw verkiezingskas OFFICIER EIST TEGEN FABRIKANT BOETE VAN 1000- BUITENWAND ONDER STROOM MIDDELBURG ,Aan deze caravan kleefden vier kardinale constructiefou ten'. Aldus fulmineerde de officier van' justitie bij de rechtbank te Middel burg. mr Th. Lebret, vrijdagmorgen tegen de caravanfabrikant P. M. uit Axel. Deze fouten zo bleek uil hetzelf de betoog van de officier, betroffen vooral de elektrische bedrading, die op verschillende plaatsen van kleur was verwisseld, niet door bulzen werd beschermd en met nietjes aan de wan den was bevestigd. Deze onzorgvuldigheid kostte, zo bleek uit de tenlastelegging, het leven aan hel negenjarige jongetje Martin Schie man uit Hoofdplaat. Het kind, nog nat van het zwemmen, wilde de caravan, die geparkeerd stond op een terrein in Breskens, binnen gaan. Het greep naar de knop van de deur en bleef er onmiddellijk aan .plak ken'. De gehele buitenwand van de wagen stond onder elektrische span ning. Een ander kind, een meisje dat zich in de nabijheid bevond, dacht eerst dat het jongetje een spelletje speelde. Tenslotte trok het meisje het kameraadje van de wagen. Deze hulp was echter te laat. Het kind bleef dood in het gras liggen. Een geluk voor het meisje was, dat zij niet zoals het jon getje op blote voeten liep, maar schoe nen met rubber zolen aanhad, waar door zij geen contact met de aarde maakte. De moeder die later kwam toegelopen, ontdekte dat de wagen onder stroom stond. De officier concludeerde dat al deze bij een deskundig onderzoek aange toonde gebreken .cumulatief' een ge vaarlijke situatie hadden opgeleverd Ook de controle op de caravan, die kort daarvoor was afgeleverd, was naqr zijn mening niet deugdelijk geweest Mr Lebret sprak dan ook van onvol doende zorg voor het produkt. Hij vor derde een boete van duizend gulden of een maand gevangenisstraf. De Voorschriften Verdediger mr H. Mul, die in zijn pleidooi ook van een .zakelijke sfeer sprak, gaf uiting aan zijn voldoening over het feit. dat de officier tegen zijn cliënt geen vrijheidsstraf had geëist Mr Mul zag het ongeval als een .vre selijk toeval'. Afgezien van de vrese lijke gevolgen meende hij toch te kun nen zeggen: ,Goed dat de gebreken ontdekt zijn'. De verdediger wilde daar mee de merkwaardige omstandigheid onderstrepen, dat in Nederland, dat .overvoerd is van voorschriften' nu juist niets is vastgesteld voor cara vans. .Mijn cliënt heeft gehandeld in de lijn zoals die in deze branche gebruikelijk is'. Aldus mr Mul, die weliswaar wilde toegeven dat het ontbreken van de voorschriften de verantwoordelijkheid van zijn cliënt niet afwaste, maar dat anderzijds toch ook niet van .grove schuld', zoals ln de dagvaarding ge steld. kon worden gesproken. Dat vond hij voor het bedrijf, dat in surséance I van betaling verkeert, een toch wel; zware kwalificatie. Monteur Ook eerder tijdens de behandeling van deze zaak was het door een desk una; ge van de arbeidsinspectie uitgebrach te rapport ter sprake gekomen. De resultaten van dat onderzoek ontlokte de president van de rechtbank, mr P. van Empel de opmerking, dat de elektrische bedradingen in de wagen aangelegd dobr iemand, die daar mapunt om te komen tot lagere over- Het optreden van politicus Schmelzer in 's-Heerenhoek betekende de start voor de KVP-verkïezitigscampagne in Zeeland Yelen waren vrijdagavond naar de Jeugdhoeve gekomen. De oor spronkelijk gereserveerde kleine zaal bleek daar te klein, zodat het gezeL schap zich naar de grote zaal moest be geven. De bijeenkomst werd onder meer bijgewoond door de fractiegenoot van de heer Schmelzer in de tweede ka mer, liet Zeeuwse statenlid W. Dusar- duijn en door cie Zeeuwse gedeputeerde en KVP-er A. L. Geeshergen. Na een inleiding van de fractievoorzit ter over pohtiek in het algemeen spit ste het debat zich allereerst toe op de landbouwproblemen. De kringvoorzit ter van de NCB-afdeling Wolphaarts- dijk. Jan Boom' spaarzaam met zijn kritiek op het landbouwbeleid van de KVP. ,U heeft gezegd, dat er voldoende politiek gejoel is in Nederland', zei hij tot de heer Schmelzer, ,als liet zo door gaat met het landbouwbeleid van de KVP zult u nog veel meer gejoel krij gen'. De woorden van de heer Boom gingen vergezeld van applaus. De man uit Wolphaartsdijk gaf de politicus een tip om de avond tot een succes te ma ken. Dan moet u niet om kwart over tien naar de trein vertrekken, maar lan ger blijven. Ik heb we! een bed voor u'. De heer Schmelzer wees de uitnodiging van de hand. .Ik moet morgenochtend in Den Haag zijn' Een regeringscoalitie met. de nieuwe partij DS '70 achtte de heer Schmelzer niet uitgesloten. Dat hangt onder meer af van de verkiezingsresultaten. Een standpuntbepaling hierover vóór de verkiezingen leek hem eer. moeilijke zaak. omdat DS 70 pas na de verkiezin gen over eventuele regeringsdeelname wil denken Voor het tot samenwerking komt zal wel moeten worden bekeken, hoe het moet met het DS 70 program- totaal geen verstand van had. M. gaf toe, dat ten tijde van de fabricage van deze caravan het ongeluk vond plaats in de zomer van 1969 zijn! bedrijf inderdaad niet over een elek- tromonteur beschikte. Dat was nu wel het geval, zo verzekerde M. Mr Mul wilde ook nog aanvoeren, dat na de verkoop door de koper nog een en ander aan een contactdoos zou zijn veranderd. Mr. Van Empel reageerde daarop met een kort: .Daarvan kan niet de gehele buitenwand van de ca ravan onder stroom rijn gekomen.' heidsuitgaven. De KVP denkt hier an ders over. ,Wat komt voor die over heidssubsidies in de plaats', vroeg drs Schmelzer zich af. De afgelopen rege ringsperiode met de WD heeft volgens drs Schmelzer duidelijk gemaakt, dat een KVP. die zonder PvdA regeert, ook voor werknemers aanvaardaar is. .Het is met de VVD sociaal gesproken bepaald niet slecht geregeren'. De heer Dusarduijn toonde zich er aan het slot van de bijeenkomst tevreden over, dat er zoveel vragen over landelij ke politiek waren gesteld'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 7