Hulpcentrabestrijken' voortaan geheel Zeeland Improviserend begin Zeeuws Landjuweel' Vrederust' bouwt tehuis voor verplegenden met 112 kamers Koken voor mij een hobby, fijn achter de kachel' Bange uren voor snortvissers op Oosterschelde OOSTBURG WIL BASISSCHOOL IN BRESKENS UITBREIDEN Krediet van vier j ton nodig CNV HOUDT IN GEHEEL ZEE LAND FORUM AVONDEN Mr J. K. Munters in Gorinchem overleden ZATERDAG 16 JANUARI 1971 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Mr Van Aart sen (midden, zwarte hoedbij het .wagenpark' op de Goese markt. Naast hem (rechts) kabinetschef mr Van der Heyden, voorzitter Van Suylekom en burgemeester Roemers van Vtissingen. (Foto PZC) MR VAN AARTSEN OPENDE REGIONAAL CENTRUM GOES RIJK KAN STEUN BB NU GAAN OVERNEMEN... GOES Zeeland is sinds vrij dag de eerste provincie in Neder land, die volledig is gedekt door twee regionale hulpcentra. Pre cies één jaar en één dag nadat hij het hulpcentrum voor Zeeuwsch-Vlaander en opende, stelde Zeelands commissaris der koningin mr J. van Aartsen vrij dag het hulpcentrum voor .Mid den- en Noord-Zeeland in Goes in gebruik. .Het is nog maar een start,' zei de commissaris in zijn openingstoe spraak. Hij maakte duidelijk, dat Zee land nu nog niet beschikt over een volledig geïntegreerde hulpverlenings organisatie. Besprekingen om zover te komen zijn nog gaande. Wat er nu is, is volgens de commissa ris misschien niet direct een hulpcen trum, maar meer een alarmcentrum. Iedereen in Noord- en Midden-Zee land, die het nummer 01100-4444 draait, wordt verhonden met een man op het Goese politiebureau, die binnen de kortste keren brandweer, ambulan ce, wegenwacht en vele andere instan ties kan dirigeren naar de plaats waar hulp nodig is. Het alarmcentrum is daartoe uitgerust met een vernuftige dia-installatie. De man aan de alarm- telefoon drukt op een knop en onmid dellijk verschijnt op een scherm voor hem een kaart, waarop namen, adres sen en telefoonnummers van alle in de gewenste plaats of omgeving ge vestigde hulpinstanties. Zo heeft hij alle diensten in één hand, wat nodelo ze tijdverspilling en verwarring bij rampen kan voorkomen. Vele genodigden waren vrijdagmiddag voor de opening van het hulpcentrum naar de grote zaal van hotel De Korenbeurs in Goes gekomen. Voor zitter H .G. van Suijlekom van de commissie hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland vertelde in zijn ope ningswoord, dat er in het alarmcen trum praktisch niets spectaculairs te zien valt. ,Het is een bescheiden hoek in een nog bescheiden politiebureau', al dus de heer Van Suijlekom. Hij wees er echter op, dat de uitwerking van het hulpcentrum omgekeerd evenredig kan zijn aan de hoeveelheid appara tuur in de meldkamer. V oortzetting Aan de voortzetting en uitbreiding van de hulpdienst wordt, zo verzeker. VLISSINGEN Twee sportvissers uit Helmond. W. C. J. T. en A. F. L., hebben donderdag enkele angstige uren doorgemaakt in een motorvlet op de Oosterschelde nadat ze in de loop van de dag waren overvallen door de plotseling opgekomen mist. De mannen, die 's morgens waren uitgevaren met de gehuurde motor- vlet, konden pas 's avonds uit hun benarde positie worden bevrijd door het rijkspolitievaartuig RP 18, die ze met; de radar opspoorde, De motor- vlet bevond zich toen in de buurt van de Yerseke Bank. De opvarenden die flink ontredderd waren en tever geefs al handdoeken hadden verbrand om de aandacht te trekken werden aan boord genomen van de RP 18 en in Wemeldinge aan wal gezet. De motorvlet werd meegesleept. De sportvissers hadden de snelle en succesvolle opsporingsactie van de waterpolitie te danken aan het feit dat de patrouillerende RP 18 hen 's morgens had gesignaleerd bij de Schaar van Yerseke. Toen omstreeks 6 uur 's avonds de verhuurder van de motorvlet het tweetal als vermist op gaf, wist men direct waar ongeveer ge zocht moest worden. de de voorzitter, reeds hard gewerkt. Vier subcommissies zijn aan het be kijken, hoe men kan komen tot regio nalisering van de brandweer, de am bulance, de gezondheidsdienst en de rampenhulp. .Hierna moeten we stre ven naar een verdere integratie'. Hij wees de commissaris van de ko ningin er op, dat deze nu het volste recht heeft bij het ministerie van binnenlandse zaken aan te kloppen voor financiële steun voor de rampen- dienst. Voorlopig wordt het werk be taald door de Zeeuwse BB. ,Het hulpcentrum in Zeeuwsch-Vlaan- deren werkt al een jaai met succes', aldus mr J. van Aartsen in zijn toe spraak. Hij toonde zich er dankbaar voor, dat de apparatuur voor het hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land ondergebracht kon worden in het Goese politiebureau. Niet zonder trots wees de commissa ris erop, dat Zeeland als eerste pro vincie heeft voldaan aan de wens van de minister van binnenlandse zaken om te komen tot een hulporganisatie van onder op. Hij vergeleek de Zeeuwse regeling met de groots opge zette rampendienst voor Tilburg en omgeving, die volledig wordt betaald door het rijk. ,We zijn hier op be scheiden niveau begonnen, dankzij de BB, die de zaak voorlopig voor haar rekening heeft genomen. Als we ver der moeten kan dat niet zonder finan ciële bijdragen van het rijk. Als dat komt. zullen we nog eens kijken wat de provincie kan doen. De kosten zullen stijgen, zeker wanneer we ver der gaan'. Alvorens het centrum daadwerkelijk in dienst te stellen zei mr Van Aartsen ervan overtuigd te zijn, dat het nieuwe alarmcentrum de hulpverle ning kan bespoedigen en soms beter zal kunnen maken, maar ,hoe minder we ervan gebruik behoeven te maken, hoe beter het is'. Met een druk op een daartoe bij het spreekgestoelte ge reedgezette knop stelde de commissa ris een diaprojector in werking, die voor ieder zichtbaar een kaart van Zeeland projecteerde met daarop de gebieden, waarin nu beide hulpcentra werkzaam zijn. Dat was het bewijs, daf de zaak nu definitief in werking is. Na dit officiële gedeelte konden de gasten de meldpost in het Goêse poli tiebureau bezichtigen. Zij zagen daar. hoe ieder binnenkomend telefoontje automatisch op de band wordt opge nomen. Eveneens geheel automatisch wordt op die band de tijd van binnen komst ingesproken, zodat later altijd valt na te gaan, of er tijdig actie wordt ondernomen. Op de Goese markt stond een keur van voertuigen opgesteld, waarover het hulpcentrum voor uiteenlopende rampen kan be schikken. Toen dat bekeken was kon den de gasten in De Korenbeurs nog (ongedwongen) een borreltje drinken. BENOEMING LEDEN RAAD LUCHTVERONTREINIGING VLISSINGEN Op voordracht van de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid zijn gelet op de wet inzake de luchtverontreiniging dc heren ir J. A. P. Montijn (Rotterdam), ir W. Visser (IJmuiden), J. V. Duyml (Naarden), ir F. H. M. van Eyndho-j ven (Bloemendaal), dr J. Spaander: (Utrecht) en dr VV. .1. Breslau ('s-| Gravenhage) benoemd tot lid van de raad inzake de luchtverontreiniging; voor een tijd van vijf jaar. Voor dezelfde periode zijn tot plaatsvervan gend lid in deze raad benoemd: Dr Ph. A. Idenburg, te s'-Gravenhage,' mr A. B. M. Daalderop, te Amster-( dam, ir H. Kramers, te Arnhem, prof.! dr W. Maas, te Heerlen, dr ir J.; Nijman te Vlissingen, ir A. J. Elshout te Arnhem: rof. dr L. Burema te Rotterdam en J. Diepersloot, arts te Utrecht. BEHOEFTE AAN 2e TONEELADVISEUR ONDERSTREEPT VANDAAG GROTE SPEELDAG...' HULST Het Zeeuws Landjuweel] .nieuwe stijl' is met een improvisatie-: avond van start gegaan. Vrijdagavond' opende de heer Gerard Baijens. voor zitter van het Zeeuws Centrum voor liet Amateurtoneel, het landjuweel in de Janseniusscholengemeenschap te Hulst. Dc heer Baijens benadrukte nog eens, dat voor deze nieuwe opzet I is gekozen, door de sterk afnemende belangstelling van de amateurtoneel verenigingen. ,Aan het vorige landjuweel, twee jaar] geleden, deden slechts acht verenigin gen mee. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het ontbreken van animo van de verenigingen, om in| wedstrijdverband eikaars krachten tej Speelleerlokaal en gemeenschapsruimte OOSTBURG De gemeenteraad van! Oostburg zal tijdens de raadsvergade- i ring van 21 januari gevraagd worden' om een krediet van 400.000,- te verle nen voor het uitbreiden van de open bare basisschool in Breskens. Voor die vier ton krijgt de school ge bouwd als een zesklassige school er een speelleerlokaal en een gemeen schapsruimte bij. De uitbreiding is noodzakelijk geworden, omdat door vergroting van het aantal leerlingen, de school inmiddels een 7-mansschool is geworden. Tot nu toe was er een klas ondergebracht in het instructielo kaal van de brandweer. In afwachting van de verbouwing zal deze klas voor lopig gebruik mogen maken van een leslokaal van de christelijke lagere school. Voor de verbouwing wordt een bedrag gevraagd van bijna ,f 375.000,- voor de inrichtingskosten ruim 25.000,-. De regionale woningbouwvereniging in Kloosterzande wil in de gemeentel Oostburg een aantal bejaarden- en| premie-eengezinswoningen neerzetten, j De woningen worden verdeeld over de kernen, en wel 6 bejaarden woningen in IJzendijke, 8 bejaardenhuizen te Waterlandkerkje, 14 bejaardenwonin gen in Groede, 20 bejaardenhuizen in Schoondijke en eveneens in Schoon- dijke 16 premie-eengezinswoningen. De gemeenteraad krijgt een voorstel te behandelen, om garant te staan voor een gedeelte van een geldlening van twee miljoen gulden, die de regionale woningbouwvereniging aan moet gaan om de bouw te kunnen; realise ren. De gemeente Oostburg wil nu ook definitief uit de gemeenschappelijke regeling .technische dienst West- Zeeuwsch-Vlaanderen waarin na de herindeling ook Sluis, Aardenburg en Terneuzen deelnamen treden. De uittreding kan eerst nu officieel ge beuren, omdat door het college van gedeputeerde staten aangedrongen werd op handhaving van de gemeen schappelijke dienst, vooral omdat gs vond dat Aardenburg en Sluis te klein zijn om een eigen technische dienst te hebben. Besprekingen tussen de ge meenten en gs hebben ertoe geleid dat Oostburg en Terneuzen toch uit de regeling getreden zijn. Nu de ge meente over een eigen dienst openba re werken beschikt, zal de raad op 21 j januari een directeur voor deze dienst' moeten benoemen. Op de voordracht i staat als eerste M. J. B. Dooms uit Oostburg, hoofd van het bureau Van| Hasselt en De Koning, tweede is G. J. Timmerman, directeur gemeentewer- ken van Maasland en op de laatste plaats staat J. L van Ark, hoofdambte naar B van gemeentewerken in Dor drecht. De gemeenteraad zal zich ver der bezighouden met voorstellen om 361 woningwetwoningen over te dra gen aan de algemene woningbouwver eniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen te Breskens, diverse grondaan- en ver kopen, onderwij sbenoemingen- en ont slagen en een beslissing op een be roepschrift van J. P. F. Aers uit Oostburg tegen het weigeren van bouwvergunning voor een garage met berging aan de Langestraat in Oost- burg. B en w stellen voor om het beroepschrift ongegrond te verklaren, omdat het bouwplan in strijd is mei het herziene bouwplan van de ge meente Oostburg. meten, Daarom hebben wij een ande-| re formule gezocht. Drie toneelvereni gingen spelen elk een bedrijf van een verplicht gesteld stuk. We hebben ge l tracht drie verenigingen boven en drie! verenigingen onder de Westerschelde te vinden. Alleen in Zeeuwsch-Vlaande-1 ren zijn we geslaagd'. De heer Baijens i zei, dat het experimenteel toneel; steeds meer weerklank vindt. Hij j voegde er aan toe. dat er dringend behoefte bestaat aan een tweede to neeladviseur in Zeeland. Zijn werkge bied zou dan in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten liggen. ,Wij zijn hier al jaren mee bezig, maar het is er jammer genoeg nog steeds niet van gekomen'. De heer Baijens toonde zich op dit punt overigens niet al te pessimis tisch:' er verschijnen echter een paar lichtpuntjes aan de horizon'. Om op dit landjuweel te laten zien, wal in de werkbgroepen gebeurt werd onder lei-I ding van toneeladviseur Ad van Noort geïmproviseerd. Voor dit toneelgebeu- ren was een Middelburgse werkgroep, naar Hulst gekomen. Het publiek liet: zich echter ook niet onbetuigd. Begon- nen werd met een .inspringspel'. Aan de hand van een summier gegeven (een huwelijksadvertentie) werd een scene opgebouwd. De Middelburgse werkgroep hield een improvisatie op het thema .liefdesscènes door de eeu wen heen'. Vanavond zaterdag is het de beurt aan het traditionele amateurto neel. .Toneelvereniging Groede', het .Reizend Zeeuws Volkstoneel' en .St Jan ten Steene' zullen ieder een be drijf spelen van Philips King's blij spel ,En zo begon het'. Het CNV-best uurderscontact Zeeland- West-Brabant organiseert in januari en februari een aantal forumavonden die bestemd z!Jn voor alle leden van dc bij het CNV aangesloten bonden. Het forum bestaat uit bestuurders van de bonden die werkzaam zijn in Zeeland cn West-Brabant Er wordt geen inleiding gehouden. De discussie gaat uit van de vragen die de leden stellen. Dc forumavonden worden ge houden op 21 janauri in hotel JDe Eendracht' te Middelburg, op 23 Janu ari in de lunchroom Van Assche' te Terneuzen, op 2 februari in het .Oran je-Groene Krulsgebouw' te Vlissingen, op 8 februari in het CNV-vakantic- oord te Oostkapelle, op 11 februari in het gereformeerd jeugdgebouw te Scharendijke en op 16 februari in dc gereformeerde kerk te Zierikzee. Alle vergaderingen beginnen om 19.45 HALSTEREN Binnenkort zal bij het psychiatrisch ziekenhuis .Vrede rust' in Bergen op Zoom een groot nieuw tehuis voor verplegenden wor den gebouwd. Binnen twee jaar zal .Vrederust' beschikken over totaal nieuwe huisvesting voor de leerling- verpleegsters en verplegers. In het gebouw zullen 112 verpleegsters cn verplegers komen te wonen. Het com plex zal circa twee miljoen gulden gaan kosten. Het nieuwe gebouw voor .Vrederust is volgens voorzitter J. J. Duvekot uit Goes nodig, omdat op het moment met noodvoorzieningen wordt ge werkt. Een aantal personeelsleden woont in een klein zusterhuis, in een deel van het cpleidingsinternaat en in gehouwen van het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom. De meester gediplomeerde verpleegsters en verplegers wonen niet op het ter rein van .Vrederust.' De heer Duvekot: ,We krijgen nu een optimale huisves ting en dat moet ook in deze tijd,' Het nieuwe huis voor verplegenden zal bestaan uit een hoofdgebouw met twee vleugels, waarvan de ene uit drie en de andere uit 5 woonlagen bestaat. Het Goese architectenbureau Rothui zen en 't Hooft tekende in het hoofd gebouw 3 leslokalen en een praktijklo kaal en verder een recreatieruimte met televisiekamer en bibliotheek. Het geheel is vrij sober gehouden. De twee vleugels hebben per woonlaag 14 kamers van 3 bij 3.40 meter. Het complex wordt zo ingedeeld, dat een scheiding tussen de appartementen op de begane grond en de verdiepingen ontstaat, waardoor men aparte woon- afdelingen kan maken voor de verple gers en de verpleegsters. Het hoofdge bouw heeft een lengte van 55 meter en het is 15 meter breed. De beide vleugels worden 35 bij 8.50 meter. In .Vrederust' worden op het ogenblik ongeveer 830 zieken verpleegd. Dat aantal zal tot 800 worden terugge bracht, omdat de rijksoverheid niet al te grote eenheden wil hebben. In ieder geval zal volgens de heer Duve kot het huis voor verplegenden hele maal worden bewoond, omdat de be hoefte aan verplegend personeel groot is. De tekening geeft een .beeld van het nieuwe gebouw, waarvoor op het ogenblik al geleid wordt. J. H. Stoutjesdijk: ,Een gewoon kweker is er mee gestopt' GOES ,Niet de voorzitter van dit of het bestuurslid van dat, maar een gewone fruitteler stopt zijn bedrijf. In mijn geval schijnt dat moeilijk te verkopen te zijn, met alle gevolgen van dien.' Dit schrijft J. H. Stoutjes dijk in een brief die gepubliceerd is ,De Fruitteelt', het weekblad van Nederlandse fruittelers-organisatie. .Consequenties voor andere bedrijven kan mijn besluit nooit hebben. Nie mand kan de toekomst voorspellen, Mijn visie op de fruitteelt kan ei finaal naast zijn,' schrijft de heer Stoutjesdijk verder. Hij hoopt met deze brief de zaak weer tot zijn juiste proporties terug te brengen. ,Eén van de fruittelers stopt, met zijn bedrijf. Niet meer en niet minder.' De heer Stoutjesdijk verklaarde in deze brief dat bij de vraag .stoppen of doorgaan' persoonlijke omstandigheden een rol gespeeld hebben. .Indien ik zou door gaan. zouden er gezien de omvang er- leeftijd van mijn bedrijf behoorlijke investeringen gedaan moeten worden, welke in dit stadium bedrijfs-econo- miseh niet verantwoord achtte. Gezins- opbouw, leeftijd, financiële conse quenties bij beëindiging en mogelijk heden daarna zijn mede belangrijke punten van overweging geweest bij het nemen van dit besluit.' De heer Stoutjesdijk is van mening dat er een voor hem onbegrijpelijke en ook on gewilde publiciteit teweeg gebracht is. VLISSINGEN Donderdagavond is in zijn woonplaats, Gorinchem, mr J. K. Munters overleden. De heer Mun ters is 77 jaar geworden. De overlede ne, die in Fijnaart is geboren, heeft in Zeeland op het gebied van polder- en waterschapswezen een vooraanstaande positie ingenomen. Mr Munters was van 1 mei 1926 tol 16 juni 1928 secretaris-penningmeester van het waterschap Bloemendaal c.a., de Nassaupolder c.a. en van ,Vier polders'. Hierna trad hij in dienst van de provinciale griffie van Zeeland als adjunct-commies. Na diverse functies te hebben bekleed bij de tweede afde ling van de provinciale griffie, waar hij zich belastte met waterschapsaan gelegenheden, werd hij referendaris. De heer Munters was voorts secreta ris-penningmeester van de Zeeuse pol der- en watersc-hapsbond en redacteur van het blad dat door deze bond wordt uitgegeven. Bovendien was hij redacteur van de provinciale Almanak voor Zeeland. Op 1 januari 1960 ging de heer Munters met pensioen. De ter aarde bestelling vindt vandaag za terdag om kwart voor drie plaats op de algemene begraafplaats te Go rinchem. Aanbesteding onderhoud Vlielepolder te Kortgene Vrijdagochtend heeft het bestuur van de waterkering van de calamiteuze Vlietepolder in hotel ,De Korenbeurs' te Kortgene aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 31 december aan de waterkering van de calamiteuze Vlietepolder. Er waren vier inschrijvers, Leenhouts aanne mingsbedrijf te Sluis vor 39.000,-, J. Hoogesteger te Wemeldinge voor 38.000.-. firma De Ruijsscher en Zoon te Biervliet voor 37.900,- en J. F. Warrens te Ossenisse voor 37.500,-. alles exclusief bt.w. Het werk wordt onder voorbehoud van goedkeuring door gs gegund aan de laagste in schrijver. ST-JACOBSSCHOOL KRIJGT VERVOLG NATIONALE OUDERAVOND VLISSINGEN Als vervolg op de nationale ouderavond, die 5 november 1970 plaatshad houdt de St-Jacob- school te Vlissingen maandag een bij eenkomst in het schoolgebouw. Op deze bijeenkomst zal gediscussieerd worden over de punten: ,Wie is er nou eigenlijk de baas?' en ,Wat is nou eigenlijk een goeie school?' Voorts is er gelegenheid tot een gedachten wisse ling tussen ouders en leerlingen. De avond begint om acht uur. KOK C. VAN ROSSUM, VLISSINGEN: WINNAAR VAN ZILVEREN VORK (TOERIST-MENU) VLISSINGEN Voor de 38-jari ge Cor van Rossum, sous-chef de cuisine van het Vlissingse grand hotel Britannia, is koken een hob by geworden: .Achter de kachel, heerlijk. Op mijn vrije dag kook ik thuis ook.' Een glunderende Cor van Rossum is maar wat gelukkig met de eerste prijs die liij donderdag behaalde op de internationale vakbeurs voor ho recabedrijven in de Rai te Am sterdam in de afdeling .toerist menu'. Het is in één woord ge weldig', zegt hij er van., .maar dat besef je eigenlijk pas la ter.' Het was de eerste keer dat de heer Van Rossum aan een derge lijke wedstrijd deelnam, hoewel hij al vanaf zijn 24e jaar in het horecavak zit en al zo'n zeven jaar sous-chef in hotel Britannia is. Nu het de eerste de beste keer gelijk raak was, is de heer Van Rossum wel van plan om te trachten deze eerste prijs voor een toeristenmenu, de zogenaam de Zilveren Vork, nog tweemaal te winnen, zodat de wisseltrofee definitief in zijn bezit zou komen. Dat zijn evenwel toekomstgedach ten die nog bewaarheid moeten worden. Het was de tweede maal dat de Zilveren Vork inzet was van de strijd om het beste toeris tenmenu. Vorig jaar werd de eer ste prijs gewonnen door de heer D. Grössnickel, chef-kok van het hotel Polen te Amsterdam. De kok G. van Schie. toen nog werk zaam bij hotel Britannia, behaal de toen de tweede prijs. Het samenstellen van een toeris tenmenu is, naar de mening van de heer Van Rossum, geen een voudige zaak, want, het moet een voudig zijn (de prijs bedraagt 7,25) en toch smakelijk. Het menu van de heer Van Rossum bestaat uit een .Galantine du Chef' (een soort vleessalade), een .Saeftingse Watersooi' (een vis schotel van kabeljauw) en een ,Flan du Citron' (citroenvla). Met dit menu kwam de heer Van Rossum door de voorselectie en bij de laatste tien die in de Rai werden gekeurd. ,Het was een strenge jury dit jaar', meent hij. Zo moest men bijvoorbeeld zor gen dat. het geen al te kleurig geheel was, terwijl aan de deco ratie die rond het menu werd opgesteld weinig waarde werd ge hecht. Cor van Rossum werd in Katwijk geboren Op zijn dertiende jaar ging hij in een banketbakkerij werken, maar dat raakte hij na enige tijd beu. Wonend aan de zee trok deze zee hem ook aan en voor zes jaar begaf hij zich buitengaals bij de koopvaardij. Als matroos. Het meemaken van een scheepsramp deed de lust om te varen enigszins vergaan en de toen 24-jarige Cor van Rossum ging in het horecavak. Hij begon in Noordwijk aan zee. maar Kasteel Wassenaar werd wel zijn voornaamste leerschool. In Zeeland was de heer Van Rossum werkzaam in het badho tel te Domburg en in hotel Noordzeeboulevard te Vlissingen. Ruim zeven jaar staat hij nu in de keuken van hotel Britannia. .Ik ben nog nooit een dag met tegenzin naar mijn werk gegaan. Voorlopig zou ik hier niet weg willen.' In de winter heeft de heer Van Rossum er nog een hobby bij, namelijk schilderwerk. In de loop der tijd heeft, hij zo'n beetje heel Britannia va.n binnen opgeschilderd. Voor de foto gaat Cor van Rossum even zijn koks muts halen, want .een kok zonder muts is geen kok'. Het bekroond toeristenmenu wordt vanaf 1 januari reeds in hotel Britannia geser veerd. Op de foto: Sous-chef de cuisine Cor van Rossum van grand hotel Britannia te Vlissingen met prijs en menu, geplaatst in de decora tie die ook in de Rai te Amster dam werd gebruikt op de interna tionale vakbeurs voor horecabe drijven. (Foto PZC).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 11