Steekpartij met mes in café Sas van Gent: 8 mnd geëist Scholenbouw in Terneuzen gaat in vlot tempo 111 Brouwershavense Gat afgesloten voor de zeevaart RAADSMAN VROEG ONTSLAG RECHTSVERVOLGING: NOODWEER-EXCES Genereus PLATTEGRONDEN WIJZEN DE WEG IN OOST- EN WEST-SOUBURG HAARWERK! PRUIKEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 JANUARI 1971 OFFICIER LIET DE TEN LASTE GELEGDE POGING TOT MOORD VALLEN MIDDELBURG De officier van justitie bij de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen acht maan den gevangenisstraf geëist tegen de 46-jarige J. J. P. J. uit Sas van Gent, die op 7 november bij een ruzie in een café zijn plaatsge noot Heinz Setterich met een mes in hals en borst stak. Van de acht maanden wilde de offi cier twee maanden voorwaarde lijk opgelegd zien, met een proef tijd van twee jaar. De rechtbank zal vrijdagmorgen 22 januari uit spraak doen. Een verzoek van de raadsman van J., die onmid- delijke invrijheidsstelling vroeg voor zijn sinds 14 november ge detineerde cliënt, werd door de rechtbank niet ingewilligd. In zijn requisitoir zei officier van justitie mr W. J. Kolkert niet te kunnen stellen, dat J. op doodslag is uitgeweest. Het primair tenlasteceleg- de. poging tot moord en poging ont- doodslag, wilde hij daarom laten val len. Voor deze punten uit de tenlaste legging vroeg hij vrijspraak. De offi cier viel derhalve terug op het subsi diair tenlastegelegde. het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, al dan niet met voorbedachten rade. Raads man mr P. C. Adriaanse stelde in zijn pleidooi, dat het slachtoffer S. duide lijk de aanvallende partij is geweest en dat J. die zich bedreigd voelde in een moment van hevige gemoedsbewe ging tot zijn daad is overgegaan en dat derhalve alle elementen van het noodweer-exces aanwezig waren. Tijdens de zitting van gistermorgen werden de gebeurtenissen van zater dag 7 november in het café De Taver ne' nog eens gereconstrueerd. Alle reerst liet president mr P. van Empel door het stellen van vragen verdachte J. zijn visie te geven op de ontwikkelin gen, die zulk een tragisch hoogtepunt kregen; daarna werd de in Keulen geboren, maar in Sas van Gent woon achtige en Nederlands sprekende Heinz S. 'als getuige gehoord. De 27- jarige, stoergebouwde S. was nagenoeg geheel hersteld van zijn verwondin gen. Alleen in het spreken was hij nog enigszins belemmerd. Hij kreeg mes steken in rechterborstholte en in de hals; de luchtpijp werd hierbij gedeel telijk dorgesneden Dankzij een snel medisch ingrijpen, zoals de president aanhaalde was niet alleen zijn leven gered maar was hem ook blijvende invaliditeit bespaard gebleven. JEen groot geluk voor u en voor hem' zo richtte de president zich tot J. die na de gebeurtenissen van de 7e no vember naar België vluchtte, maar zich een week later zelf bij de Neder landse politie meldde En zo zagen J. en de bankwerker- lasser Heinz elkaar dus gistermorgen terug in de rechtszaal. moment, toen S. als getuige werd gehoord en hij door ae president werd uitgenodigd dichterbij te komen, op het verhoogde gedeelte tot vlakbij de tafel om een situatietekening toe te lichten, was daarbij ook J. 's tegen woordigheid nodig. J. aarzelde even, maar deed toen toch de stappen voor waarts tot hij op de verhoging naast S. kwam. S. stak hem groomoedig de hand toe. die J. enigszins in verlegen heid, dankbaar aannam. S. gaf J. nog een schouderklopje en toen bogen ze zich samen over de stukken Hoe was het toch zover gekomen? S. had in het café, waar J. in de kost lag en met zijn verloofde hielp bij het bedienen, met enkele kinderen ge speeld. andere klanten hadden last van het lawaai en daarom had J. aanmerking gemaakt. Bij S. die flink aantal cola-cognac had gedron ken, viel dit verkeerd. J.: .Hij zei kom maar mee naar bui ten. Ik heb S. niet uitgedaagd.' Vermoedelijk zou er nog niets beurd zijn, als S. zijn autosleutels niet had vergeten. S. had met een jk kom hier nooit meer terug' het café verla ten en daarmee leek de bui te zijn overgedreven, maar hij moest terug om de sleutels. Z. bleef toen aan het eind van de bar staan en bood J. glas cognac aan. In de lezing van de verdachte liep S. met het glas i verdachte liep S. met het glas in zijn richting. Maar J. excuseerde zich; hij had geen zin. Getuige S: ,Nee. zei hij, van jou moet ik niks meer hebben.' Verdachte J: .Toen trok S. zijn vest uit en zei ik sla je in elkaar.' J. had gehoord, dat S. dit enkele weken terug ook in een ander café had gedaan. Hij vreesde de kracht van S. die hem wel eens, bij wijze van grap. om het middel greep en dan zo krachtig drukte, dat het hem erg pijn deed. J: ,Ik wist dat ie ontzettend sterk was. Ik had een panische angst voor die man.' Mes J. als een man, die in paniek, in een angstsituatie had gehandeld en duide lijk vol spijt en wroeging was; Heinz S. als een man, die een genereus kan maken. Op een gegeven En dan gebeurt, wat gistermorgen een punt was bij de vraag of ,J met voorbedachten rade had gehandeld. Hij pakt het mes, waarmee hij kort tevoren achter de bar nog bierworst jes heeft gesneden en steekt dat bij zich. Vervolgens trekt hij zich, als in een bolwerk, terug achter de bar en op het moment dat S. de eerste klap geeft of wil geven flitst het mes in dei richting van de stoergebouwde bank-j werker. J., gistermorgen: .Hij heeft me dej eerste klap gegeven. Ik had angst edelachtbare. Ik wist dat ik S. niet aankon. Ik had het mes bij me gesto ken omdat ik dacht dan kan ik me in uiterste nood verdedigen. Toen ie naar me sloeg heb ik het gepakt. Ik was over m'n zenuwen. Ik had het mes niet bij me gestoken met de bedoeling naar S. toe te gaan. Ik had het bij me gestoken om me veilig te voelen. Dat heb ik op het laatste moment gedaan. Ik heb de ruzie niet uitgelokt.' Getuige S. beaamde, dat hij zijn vest had uitgetrokken. .Als ik ergens zit' zweet ik gauw, dan doe ik altijd mijn vest uit'. S. kon niet bevestigen, dat hij de eerste klap had gegeven. Zowel de president als de officier wilden van J. weten, waarom hij het gehele conflict niet uit de weg is gegaan, desnoods door het hazenpad te kiezen, misschien in de ogen van zijn verloof de geen stoere, maar wel de meest wijze oplossing. .Inplaats van de wijste partij te kie zen en weg te gaan stak u het mes bij u' aldus de officier, .had u zich niet kunnen verwijderen?' President: .Was het niet mogelijk u aan de vechtpartij te onttrekken?' J. kon er geen antwoord op geven het was anders gegaan. In zijn requisitoir zei de officier van justitie, dat in de eerste plaats moet worden bekeken wat de toeleg was, van J. toen hij de steekbewegingen t maakte met het mes. Was het voorbe-j dachten rade aanwezig? Verdachte had het mes van te voren genomen met de gedachte. .Je weet niet wat er gebeurt, ik heb alvast wat voorhan den. Toch geloofde de offcier niet, dat in dit geval kan worden gesproken: over .rustig overleg en rijp beraad.' Daarom wilde hij het voorbedachten radelatenvallen. rade laten vallen. J. heeft, zo stelde de officier, niet de evenwichtigheid gehad te overdenken ik steek hem daar en dan gebeurt er dit enz. Hij wilde het mes bij zich steken om zich veilig te stellen en de officier meende daarom niet te kunnen stellen, dat hij op doodslag uit was. Zo viel de offi cier terug op het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, waarbij hij echter bij voorbaat een beroep op noodweer van de hand wilde wijzen. .Brandschoon' De officier ging vervolgens na, of S. helemaal als .brandschoon' kan wor den aangemerkt, ,Ik geloof niet dat kan worden gesteld, dat hij zich be scheiden heeft opgesteld, hij heeft niet terwille van de transpiratie zijn vest uitgetrokken.' De officier merkte tenslotte op, dat J. door overgevoelig heid en elementen van labiliteit nog versterkt door de situatie in een toe stand kwam, waardoor van een enigs zins verminderde toerekeningsvatbaar heid sprake was. ,Het was echter een vorm van agressie die op geen enkele manier door de beugel kwam' zo zei hij komend tot zijn eis van acht maan den. Raadsman mr P. C. Adriaanse noemde het requisitoir .eerder een pleidooi', weshalve hij een veel mildere eis had verwacht. Pleiter wees er op, dat be- halve noodweer ook nog het noodweer exces bestaat. De raadsman wees ook op de agressieve houding, die S. heeft aangenomen en de hevige ge moedsbeweging, waarin J. tot zijn daad overging, de toestand van het noodweer-exces. ,S. ontkent ook niet, dat hij de eerste klap heeft gegeven" aldus pleiter, .en als mijn cliënt verminderd toereke ningsvatbaar is in de zin van de' gebeurtenissen dan kan men tot geen andere conclusie komen dan dat nood weer-exces aanwezig is geweest. Dan zou, de jurisprudentie volgend, ont slag van rechtsvervolging moeten vol- het geval de rechtbank die over weging niet zou willen vroeg de raads man. omdat zijn cliënt reeds zes weken in voorarrest heeft doorgebracht een straf gelijk aan die van het voorarrest. Het verzoek om onmiddellijke invrij. heidsstelling dus, waarvoor de recht bank, na een korte schorsing van de zitting voor het beraad, geen termen aanwezig achtte. Voordat de uitspraak werd bepaald op 22 januari kreeg verdachte J. nog een maal het woord. ,ïk kan niets anders doen dan uw clementie vragen, ik heb; er heel veel spijt van.' Rechtszaak van Poly Reclame uitgesteld TERNEUZEN De zaak van Arnhemse reclamebureau Poly Recla me tegen de Terneuzensc tv- en radio firma J. P. F. van Baal, die vrijdag zou dienen voor het kantongerecht in Terneuzen, is uitgesteld tot 5 februari. Dat gebeurde op verzoek van mr H. J. Q. Tichelman uit Terneuzen. de raads man van de firma Van Baal, die nog een aantal gegevens over de zaak wil verzamelen. Aanleiding tot het proces is het opzeg gen van het contract met Poly Recla me door enkele tientallen Terneuzense (en later ook Vlissingse) middenstan ders, die het niet eens zijn met de manier waarop het bureau een huis- houdkasboek verspreidt. Er zouden aanzienlijk meer boeken uitgedeeld zijn dan was overeengekomen, terwijl er ook twijfels rezen over de samen stelling van een couponboekje, dat bij ht kasboek was ingesloten. Poly rea geerde op het beëindigen van het con tract door tegen één van de firma's, in dit geval Van Baal. een proces aan te spannen. (Slot van pagina 1) j op zo'n vijf mijl zichtbaar. We hebben het voorlopig gedoofd om te kijken of er nog een reële vraag naar dat licht j is. Tot nu toe heeft nog niemand ons getipt'. ,De Verklikker' Omstuwd door hoge duinbegroeiingen j staat in het duingebied achter hotel De Schouwse boer' te Haamstede dat Verklikkerlicht. Het is ongeveer drie meter hoog. De verlichtingsapparatuur is bevestigd op een stenen voetstuk. Het sectorlicht heeft een positie, 2 kilometer noordoostelijk van de Haamsteedse soiurtoren, maar functio neerde onafhankelijk daarvan. Het had een lichtsterkte van 220 en 900 kaarsen. Voor de scheepvaart be streek het sectorlicht het Brouwersha vense Gat en het Schaar van Renesse. Met de rode sector bedekte het Ver klikkerlicht de zuidwestkant van de zandbank De Ooster'. HAAMSTEDE Eenzaam en (voorlo pig) gedoofd staat in de duinbegroei ing van Haamstede het oude .Verklik ker-licht'. (Foto PZC) I VOOR KERNEN BINNENKORT ONDERWIJSNOTA'S SUvuiiKu souuurgers en zeaei degenen die niet zo bekend zijn in dit gedeelte van de gemeente Missingen I zullen in het vervolg nut kunnen heb ben van de twee plattegronden die i onlangs zijn geplaatst op het Oranje-i plein (Oost-Souburg) en bij het Mar-I nixplein (West-Souburg) Ook in Vlissingen staan reeds enige tijd hier en daar van dergelijke bor-j den met een plattegrond van de be treffende wijk (bijvoorbeeld bij Pau-j wenburg) Deze borden, voorzien van, een rand met reclameteksten, werden i op initiatief wn Bedriifal .veciaint «wdsinciu lUttMy cjuge tijd geleden heeft de BRM b en w van Vlissingen verzocht om ook in Sou burg twee van dergelijke 'oorden te mogen plaatsen Deze plaatsing is dei afgelopen dagen een feit geworden. I De borden hebben een afmeting van 100 bij 100 cm. Hiervan wordt een oppervlakte van 100 bij 60 cm ingeno men door de plattegrond van Oost- en' West-Souburg De rest is reclame van1 Souburgse winkeliers en anderen De plattegrond is gemaakt in overleg met de dienst gemeentewerken te Vlissin-; gen. (Foto PZC) BIJ KLEUTER- EN BASISONDERWIJS 4600 KINDEREN TERNEUZEN De gemeente Terneu zen wil in de loop van 1971 beginnen met de bouw van twee nieuwe basis scholen in het plan Serlippenspolder. Het eerste project waarmee begonnen wordt, is een zesklassige lagere school op gereformeerde grondslag. Deze school, die aan de Madame Curielaan komt te staan, moet het oude school gebouw aan de Terneuzense School- laan gaan vervangen. De urgentievcr- klaring is al binnen en de financie ringsmiddelen zijn aangevraagd. Het tweede nieuwbouwproject dat in 1971 van de grond moet komen is een opvangschool voor kleuter- en basis onderwijs op een terrein tussen de Serlippensstraat - Lorentzlaan - Ka- merlingh Onnesstraat en Curielaan. De gebouw (een 7-klassige basisschool met gymnastieklokaal en een 2-klassi- ge kleuterschool) zal in eerste instan tie dienst doen als opvangschool voor kinderen van alle richtingen. Rond 1975 zal het gebouw worden overge dragen aan een rooms-katholiek schoolbestuur. Men hoopt in de febru- ari-vergadering van de gemeenteraad een financierings-voorstel te kunnen doen. Het gymnastieklokaal dat erbij wordt gebouwd, blijft eigendom van de gemeente, vooral om het gebruik in de avonduren te kunnen waarbor gen. In 1974 volgt er op hetzelfde terrein in de Serlippenspolder een zes klassige hervormde school (met even eens een tweeklassige kleuterschool) en het plan wordt in 1976 afgesloten met het bouwen van een zesklassige openbare basisschool; waarbij ook twee kleuterklassen en een gymnastiek lokaal zullen komen. Begin '77 zullen als alles naar plan verloopt alle richtingen in de Serlippenswijk hun eigen kleuter- en basisschool hebben. Voor de andere kernen van Terneuzen staan in 1971 geen nieuwbouwplannen op stapel. Wel ïs het aantal leidsters op de twee kleuterscholen in Hoek (in 1970 geopend) met twee uitge breid). Begroting De gemeente Terneuzen wil proberen de vraag naar scholen zoveel mogelijk bij te houden en. als het even kan. voor te blijven. De post .onderwijs neemt op de gemeentebegroting voor '71 dan ook een belangrijke plaats in: met een bedrag van bijna 4 miljoen gulden (20.63 procent van de totale uitgaven) slaat onderwijs bijna aan de top van het uitgavenlijstje. Dat is ook wel nodig, want momenteel bezoeken in Terneuzen ongeveer 1300 kinderen de 20 kleuterscholen en ongeveer 3300 leerlingen de 27 basisscholen. Daarnaast is er ook nog een schip- persschool waar de gemeente bemoeie nissen mee heeft en bestuurd door aparte stichtingen een lom school (De Scheldeschool') en een blo-school (De Jacob Catsschool'). Die blo-school is evenals de lom school al aardig uit het gebouw gegroeid. Binnenkort gaat de gemeen te met het bestuur praten om op een oplossing voor het ruimteprobleem te zoeken. Met het voortgezet onderwijs in Terneuzen heeft men wat minder directe contacten. Wel is er een goed overleg over de aansluiting van de leerplannen van de basisscholen op het voortgezet onderwijs en de selec tieprocedure van de leerlingen. Er zijn al besprekingen geweest om de gemeentelijke mavo-school op te ne men in de Petrus Hondiusscholenge- meenschap. Door allerlei omstandighe den moesten die plannen enige tijd worden uitgesteld, maar de gemeente hoopt hierover binnen niet al te lange tijd weer te kunnen gaan praten. De plannen voor nieuwbouw van een gereformeerde- en een opvangschool zijn voorlopig de enige projecten die de gemeente voor 1971 op stapel heeft staan. Zij zijn een direct uitvloeisel van ae onderwijsnota, die de gemeen teraad in augustus 1970 aangeboden kreeg: een planning voor het onder wijs in de Scheldestad tot 1983. Die nota wordt door de afdeling onder wijs regelmatig .bijgestuurd', waarbij onder andere rekening wordt gehou-; den met de woningbouwplannen in de! stad. De kernen Biervliet, Hoek en! Zaamslag zijn niet in de nota opgeno men. Men hoopt voor deze gedeelten; van de gemeente in het eerste kwar taal van '71 een apart stuk uit te| kunnen geven. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van ons zoontje en broertje JOHANNES PIETER P. Warners G. J. Warners-van Heuven Lex Nieuwdorp. 8 januari 1971 Coudorp 3 Jeugdconcert voor middelbare scholen MIDDELBURG In de serie .jeugd- concerten voor het voortgezet onder wijs' in samenwerking met .hel schoolconcert' gaven de heren Evert van Trioht (hobo) en Johan Patist! (piano) donderdagmorgen een concert in de foyer van de concert en gehoor zaal te Middelburg. Ongeveer twee honderd leerlingen van middelbare scholen woonden het concert bij. Er werd werk ten gehore gebracht van Camille Saint-Saëns. Benjamin Go dard, Henry Purcell en J. B Loei liet1 De heer Patist gaf een uitgebreide toelichting over de te spelen muziek j en de instrumenten. De verificatievergadering in het faillissement van L. J. RIJNBERG NV gevestigd te St-Annaland. Langeweg nr 19, is nader vastgesteld op dinsdag 26 januari 1971 te 11.30 in het gerechtsgebouw Hofplein 8 te Middelburg. De lijst van voorlopig er kende schuldvorderingen ligt met ingang van 19 ja nuari 1971 kosteloos voor een ieder ter inzage ter grif fie van de arrondissements rechtbank te Middelburg en het Kantongerecht te Zie- rikzee. De curator, Mr H. Bruin. Bierkaai 3. Middelburg. Ook dit jaar zorgen wij weer de nieuwste modellen modepruiken voor u in te kopen. Thans prachtige synthe tische achterover geinplanteerd voor 79.Pruiken afge stemd op de maxi-mode 72,50. Voor kleine groep jes dames verzorgen wij de demonstratie-avond aan de zaak. Voor gehandicapten op Walcheren en Zuid-Be veland op aanvraag een be zoek aan huis. Dameskapsalon Jac. Schoenmaker Paul Krugerstraat 134 VLI^'NOEN (Tel. 01184 2410) Heden overleed tot onze grote droefheid in ziekenhuis Berg- zicht te Goes, onze geliefde man en va der FREDERIK PLATSCHORRE echtgenoot van Hendrika Verburg, op de leeftijd van 51 jaar. Kortgene: H. Platschorre- Verburg Goes: J. P. Berrevoet- Platschorre S. P. Berrevoet Kortgene: Paula Pietjan Kortgene, 8 januari 1971 Torendijk 1 De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 12 januari om 14.00 uur op de be graafplaats te Kortge ne, vanaf ,'t Tref punt'. Heden overleed nog onverwachts, onze in nig geliefde zorgza me man. vader, be huwd-, groot- en over grootvader. de heer THOMAS PIKKAART in de ouderdom van ruim 76 jaar. A. H. A. Pikkaart- Meseure Kinderen, klein- en achter kleinkinderen Ellewoutsdijk, 7 januari 1971 Zomerstraat 3 De begrafenis zal plaatsvinden op he den, zaterdag 9 janu ari. om 12 uur van uit het A. J van Hat- tumhuis. RECTIFICATIE Heden overleed, tot onze droefheid, in het rust huis van de familie Van Saane te Oostkapelle, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante CORNELIA BOLIER ln de ouderdom van 80 jaar. .Mijn genade is u genoeg'. Goes: Middelburg: Poortvliet: Maasdam: Bergen op Zoom: Poortvliet: 's-Gravenhage: M. C. van der Stel - Bolier J. J. van der Stel mevrouw P. Bolier - Cijsou H. M. Bolier L. Bolier P. Bassie - Bolier B. P. Uijl - Bolier H. M. H. Uijl C. M. J. Bolier G. Bolier - Huigens Poortvliet: J. E. Bolier Gideonse Rilland-Bath: D. M. Vermerris - Bolier C. Vermerris Neven en nichten Oostkapelle. 7 januari 1971 Oude Domburgseweg 33 Condoleantieadres: H. M. Bolier. Stoofstraat 48, Poortvliet De begrafenis zal DV plaatsvinden maandag 11 januari 1971, om 12.30 uur, op de begraaf plaats te Oostkapelle. Vertrek van het rust huis om 12 uur. Heden nam God uit ons midden weg onze geliefde man. vader, behuwd-, groot- en over grootvader WILLEM DE VOOGD op de leeftijd van 85 jaar. Middelburg: M. C. de Voogd - de Voogd Bussum: D. G. de Voogd L. A M de Voogd Weeda Amstelveen: G. D de Voogd J. M. de Voogd-van der Heyden Klein- en achterkleinkinderen Middelburg. 7 januari 1971 Noordweg 255 De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 11 januari 1971 op de begraafplaats te Sint- Laurens. gemeente Middelburg. Vertrek vanaf de zaal bij de gereformeerde kerk. Noordweg 372. om 15 uur. Geen oezoek Geen bloemen Op 1 april 1848 hing lichtwachter Cornells Blom voor de eerste maal een zogenaamde stormlantaarn aan een hoge paal op de plaats waar de lichtopstand voorlopig als een dood ding nog even blijft. ,De Verklikker" was toen een begrip geworden. Van 1867 tot in de jaren van de laatste oorlog heeft, er in de buurt ook nog een licht wachterswoning gestaan. Het kustlicht werd in de periode tussen 1928 en 1930 elektrisch. Na de tijd van de olieverlichting was nog een periode met gas gewerkt. In 1924 vertrok de laatste lichtwachter. De verlichting kwam toen onder beheer van de kustwacht, waaronder ook de vuurtoren ressorteert. Risico's Is de bebakening voor de zeevaart ia het Brouwershavense Gat weggeno men, die voor de waterstaatsvloot bij het deltawerk aan de Brouwers- dam blijft voorlopig nog even in het j Maar de directeur van het loodswezen in Rotterdam, cle heer Maas verbindt aan deze opmerking voor vissers- en pleziervaartuigen wel de waarschu wing om in het komende voorjaar uit de buurt te blijven van de sluitgaten in de dam. ,Er staat daar langzamerhand een hondse stroom. Het is net of je een stop uit het bad trekt. Bovendien ligt er veel materieel van waterstaat en aannemers. Het is uitkijken gebla zen daar. Vooral voor kleine vaartui gen zijn er aan dit soort situaties risico's verbonden'. Zoals gezegd: de rechtstreekse verbin ding van en naar zee voor de havens aan de noordkant van Schouwen (Brouwershaven. Scharendijke. Brui- nisse) en aan de zuidkant van Goeree (Ouddorp) is thans officieel geblok keerd. Wie daarheen wil vaii buitenaf zal een omweg' moeten maken via de schutsluis bij Bruinisse. Erg veel overlast zal dit overigens de scheep vaart niet opleveren, want de cijfers van door het Brouwershavense Gat passerende schepen zijn de laatste jaren echt om van achterover te val len geweest. Aanbesteding onderhoudswerken te Vlissingen VLISSINGEN Vrijdag werd door j de directeur van gemeentewerken te Vlissingen een drietal onderhoudsbe- stekken aanbesteed voor het onder houd aan gemeentelijke gebouwen te Vlissingen. De werken worden in da loop van 1971 uitgevoerd. Voor onder houd aan verf werk waren 11 inschrij vers: 1 schildersbedrijf J. C. de Kok te Middelburg ƒ86.700.08; 2 Schilders bedrijf L. Walraven te Middelburg ƒ88 640.70: 3 schildersbedrijf gebr. Van IJzerloo cv te Vlissingen ƒ93.480.00; 4 schildersbedrijf Jansen en zonen cv te Goes ƒ94.597.20;. 5 schildersbedrijf Hontman nv te Rot terdam ƒ98.610,00; 6 schildersbedrijf Pouwer te Middelburg 101.916.00; 7 schildersbedrijf de Baronie te Breda 103.284.00; schildersbedrijf De Ha mer, vh De Hamer en Van Noppen te Vlissingen 105.371.34; 9 schildersbe drijf L. M. Roozendaal te Goes f 105.792.00; 10 schildersbedrijf J. Bui telaar te Vlissingen 109.200.00; 11' schildersbedrijf M. C. van Zalen te Vlissingen 110.150,00. Voor het onderhoud aan elektrische zinkwerk was slechts een inschrijver: Ij R. Idskes te Vlissingen 17.829,60. Voor het mnderhoud aan elektrische installaties waren twee inschrijvers: Van Rietschoten en Hou wens te Rot terdam 11.026.00 x Nolten Roosen- daal nv te Roosendaal 12.597.00. In plaats van kaarten. Geheel onverwachts is heden van ons heengegaan, onze ge liefde broer, zwager en oom ADRIAAN CRUCQ weduwnaar van Fransina Licvense, in de ouderdom van bijna 82 jaar. Uit aller naam; F. Crucq Vlissingen. 8 januari 1971 Hurgronjestraat 26 Condoleantieadres: Hellebardierstraat 9 De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het St-Jo- sephziekenhuss. Be zoektijden van 10.30- 11.30 uur en van 16.00 17.00 uur, De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 11 januari a s. om 14.40 uur op de algemene begraaf plaats. Vertrek Hel lebardierstraat 9 om 14.30 uur. Ook in 1971 de PZC uw krant Heden overleed zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot-, en overgroot moeder P1ETERNELLA WESTERBF.KE- BRASSER in de ouderdom van 83 jaar P, Westerbeke K. Westerbeke- Verhulst W Westerbeke Z Westerbeke- Wouters A van Hoepen- Westerbeke R van Hoepen en achterklein kinderen Westkapelle. 5 januari 1971 Markt 91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 4