Nachtelijk rumoer op sportveldcomplex Hulst Borsele: subsidie en vermaningen voor VMZ Bewoners van wijk Java in Terneuzen kregen informatie 4 Vrolijk gezang hield brave burgers uit hun slaap G. H. E. M. van Waes vertegen- woordfVt Borsele in PZEM Opstoppingen aan grens met België verminderen RAAD AKKOORD MET 75 PER JAAR OOK IR ZEELAND DRUK GEBRUIK GRATIS NS-REIZEN 65-PLUSSERS Reorganisatieplan douane zuidgrens is nog in beraad PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 6 JANUARI 1971 VLISSINGERS BEDIENDEN GELUIDSINSTALLATIE TERNEUZEN Het kantonge recht te Terneuzen heeft zich dinsdag gebogen over een geval van burengerucht. Verheugd ge roep, kreten als ,waar is de scheidsrechter' en vrolijk ge zang schalde op 6 september van het vorig jaar door de geluids installatie op het sportveldcom plex te Hulst. Alleen: het was 's nachts één uur en de brave burgers die zich in hun eerste slaap gestoord wisten door de luidruchtige stemmen, vonden het allemaal niet zo leuk. Wat was het geval? Er was in die dagen een hockey toernooi in Hulst en de Vlissingse deelnemers waren na afloop nog laat in de beste stemming en vrij van slaap. Kantonrechter mr C. J. M. van Hees: .Hoe kwam u erbij te gaan roepen, zo midden in de nacht? Niet dat u de hoogte had, maar er was toch enige hilariteit.' De voor het hekje verschenen zee vaartscholier R. N. P. representant van de rumoerige Vlissingers gal' lachend toe de microfoon te hebben gebruikt. Er zouden echter meer jon gens zijn geweest die hadden geroe pen. Officier van justitie mr Keyser vestigde er nu P. de schuld van allen op zich wilde nemen, de aan dacht op. dat er voor hem een moge lijkheid bestaat om de eventuele boe te hoofdelijk om te slaan. ,Er is heel wat lawaai gemaakt, midden in de nacht, straaljagers zullen wel veel meer leven veroorzaken, maar dat is voor die gemeenschap die last van u had misschien nog te tolereren. De vorm van lawaai tolereert men echter niet.' Aldus de officier. Mr Keyser vond een geldboete van dertig gulden op zijn plaats. .Dat is de nachtrust van anderen wel waard' zo vond hij. De kantonrechter dacht er anders over: wegens het veroorzaken van bu rengerucht werd de toekomstige zee man een geldboete van vijftien gulden Op 30 juli reed de transportonderne mer I. A. B. uit Oostburg als bestuur der van een vrachtwagen over de Lange Weg te Axel. Bij politiecontrole bleek dat B. wel in het bezit was van een geldig rijbewijs, doch dat dit op 6 juli door de justitie ingevorderd was wegens overtreding van artikel 26 van het W. V. R. (rijden onder invloed). Mr G. Tichelman, die als gemachtigde optrad, gaf toe, dat het van B. hoogst onvoorzichtig was geweest, toch ach ter het stuur plaats te nemen. .Door de grote drukte in zijn bedrijf heeft deze jongen zich echter laten lijmen.' Mr Tichelman wees er met nadruk op, dat B. een voortreffelijk automo bilist is, die door de ontzegging van de rijbevoegdheid zeer zwaar in zijn maatschappelijk bestaan getroffen is. De officier, mr C. G. S. F. Keyser achtte een hogere boete dan in andere gevallen voor het rijden zonder rijbe wijs, op zijn plaats. Hij vorderde 150 gulden. 3 wist wat hem boven het hoofd hing", aldus kantonrechter mr C. J. M. van Hees. die geen aanleiding zag om voor wat hij noemde ,dit ern stige feit', de uitspraak lager te stel len dan de eis. Geen geld .Natuurlijk' antwoordde de jeugdige Vlissinger C. V. op de vraag van de kantonrechter of hij de tenlasteleg ging erkende. .Waarom is dat natuur- BORSELE Burgemeester G. H. I M. van Waes van Borsele gaat de gemeente vertegenwoordigen in aandeelhoudersvergadering van PZEM. Hij werd daartoe door de ge meenteraad dinsdagavond met elf stemmen voor en vijf tegen gekozen. Vijf raadsleden waren tegen deze ver tegenwoordiging, omdat zij vreesden voor een opeenstapeling van functies op het gebied van de indutrialisa- tie. .Als burgemeester van Borsele heeft de heer Van Waes op het gebied van de industrialisatie al een hele taak', aldus raadslid A. de Jager (vvd>. Daarnaast vertegenwoordigt hij de gemeente reeds in het Havenschap en in de raad voor de luchtverontreini ging. Ook als aandeelhouder van de PZEM beweegt hij zich op het gebied van de industrialisatie.' Omdat de industrialisatie nogal emoti oneel ligt en zeker niet omdat hij geen vertrouwen heeft in de persoon van de burgemeester vroeg de heer De Jager of de PZEM-taak niet over gelaten kon worden aan wethouder A. M.Jansen. Raadslid J. de Koster (pvda/ppr) droeg zijn fractiegenoot I. A. van Royen voor als gemeentelijk vertegen woordiger. Hij wees er op. dat de functie veel tijd vraagt en dat de heer Van Royen over die tijd beschikt. Volgens de heer De Koster zouden de goede verhoudingen binnen de raad gebaat zijn bij net geven van een vertegenwoordiging met werkelijke in houd aan zijn fractiegenoot. Hij trok zijn voorstel later weer in. omdat niemand het steunde. De heer A. C. de Kooning (kvp) sprak zelfs zijn verbazing uit over het voorstel van de heer De Koster. Den onparle mentair woord ligt op mijn tong.' Als enige van zijn fractie stond het raads lid H. Eversdijk (chu) achter het voorstel van de heer De Ja ger. De meeste raadsleden vertrouwden de vertegenwoordiging echter toe aan de burgemeester, die de raad toezegde de kwestie van opeenstapeling van func ties nog eens te bezien. lijk: rijden met een scooter zonder een kentekenbewijs te bezitten, geen rijbewijs en niet verzekerd?' wilde mr Van Hees weten? .Omdat ik geen geld voor die dingen had.' .Maar wel 25 gld voor de aankoop van een scooter. Over de toestand hiervan zullen we het maar niet heb ben. Dit is niet zo maar een kwestie van interessant zijn of druk doen. maar ook het risico van mensen blij vende schade toebrengen en dat zon der verzekering', aldus de kantonrech ter. .Meneer zal wel aan een onvoor stelbare pech geloven, nu hij de eer ste dag dat hij de scooter bereed, bekeurd werd. was echter niet van plan een verzekering af te sluiten omdat u geen rijbewijs bezat, hoewel dit wel mogelijk is', sprak mr Keyser. Bij zijn vordering tot onttrekking aan het verkeer van de scooter, gaf hij V. de troost mee, dat scooters .verdwij nende artikelen zijn.' Voor het ontbre ken van het kentekenbewijs vroeg hij 25 gld, voor het rijden zonder rijbe wijs 65 en voor het onverzekerd rij den, 60 gld boete. .Dat kan ik toch niet betalen, zei V. die opgaf bankwer ker van beroep te zijn en zei .alleen te wonen.' De kantonrechter meende uit de houding van V. op te kunnen maken, dat de vordering niet bijster veel indruk op deze maakte. Hij deed van de eis van 65 gld. 15 gld af. De rest liet hij conform de eis. De scoo ter gaat door de molen. Er waren dinsdagmorgen enkele per sonen die zich moesten verantwoor den omdat ze met hun auto afsloegen op het moment dat een ander voer tuig zich dicht achter of naast hen bevond en er zodoende een aanrijding gebeurde. Zo wilde de Belg L. C. uit Deinze op de Provinciale weg Ter Hole - Hoek. de inrit afslaan naar het restaurant aan de Kraagbrug. De in het verschiet zijnde culinaire geneugten werden even uitgesteld, want een achter hem rijdende automobiliste passeerde rechts in plaats van links, waar C. op gerekend had en er vond een botsing plaats. Mr H. Tichelman die C. ver tegenwoordigde, zag in de vordering van 75 gld. die de officier inbracht, geen rechtvaardiging. Hij vroeg in eeerste instantie ontslag van rechtsver volging, omdat zijn cliënt volgens hem tijdig richting had aangegeven en voorgesorteerd had. Mr Keyser persis teerde bij zijn vordering en zei, dat ondanks deze handelingen, toch nog de verplichting bestond voor C. om mensen die links willen passeren hier toe gelegenheid te geven. .Ook al mo gen deze dit niet doen.' De kanton rechter wilde graag de betreffende automobiliste horen en bepaalde daar om aanhouding van de zaak. Onvoorzichtig G. B. uit Hulst was vanaf de Hulster- weg op onvoorzichtige wijze met een trekker met aanhangwagen, ter hoog te van de Notendijk naar links afge slagen. ,Ik was eerst recht gaan staan om te zien of er niets achter mij kwam.' Dat was volgens B. alleen een bestelwagen die ordelijk achter hem bleef. .Maar toen kwam opeens die Belg met 'n rotgang naast mij en pakte1 nog juist het rechtervoorwiel van del trekker.' Kantonrechter: .Recht gaan staan is ook een risico nemen op dat slingerende weggedeelte.' Er was nog| iets: de twee buitenspiegels van de trekker waren niet op de juiste hoog te afgesteld. .Dit is hetzelfde als rij den zonder spiegels' merkte mr Key ser op. De vordering voor het onvoor zichtig afslaan bedroeg 75 gld. uit spraak 50, voor de scheve spiegels: tweemaal een tientje, uitspraak con form. B. M. uit. Bergen op Zoom sloeg te Hontenisse de Stoofstraat in, een au to naast hem passeerde ook hem links. Een botsing was weer het ge volg. De andere automobilist, vertelde mr Van Hees. had daar niet links mogen passeren en heeft een schik king betaald. B. werd dezelfde boete, conform de eis opgelegd: 40 gul den. Uit Hedel was C. v. d. B. gekomen om zich voor eenzelfde feit te verant woorden. De overtreding vond plaats op de provinciale weg Terneuzen. bij het afslaan naar de Braakmanlaan. Eis en boete: 40 gulden. ,Wat koopt men tegenwoordig voor 25 gulden', overpeinsde mr Van Hees hard op. In ieder geval nog een bromfiets. Scholier P. H. uit Terneuzen had er voor dit aantrekkelijke prijsje een in bezit gekregen, doch het was een sta- tenloos exemplaar, niet toegelaten en merkloos. En de achterren» werkte slecht. ,Ik wist niet dat de bromfiets niet goed gekeurd was', zei H. De politie ontdek te het in de Serlippensstraat in H.'s woonplaats. De vordering van mr Keyser was: onttrekking aan het ver keer van het vehikel, een boete van 50 gulden voor de rem die niet goed was en 10 gulden voor de naamloosheid van het voertuig. Het werd: onttrek king aan het verkeer, 20 gulden en een tientje boete. D. v. L. uit Terneuzen. zou met zijn auto geen voorrang hebben verleend aan een bromfietser die reed op het rijwielpad van de Axelsestraat te Ter neuzen. V--.n L. ontkende en zei, dat de bromfietser veel te hard gereden had. Mr H. Tichelman uitte de veron derstelling. dat gezien de uitmonste ring van de bromfiets, deze inderdaad te hard reed. Hij zou een veroorde ling .bijzonder onrechtvaardig vinden en weinig vertrouwen gevend.' Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging. De officier zag niet aannemelijk ge maakt dat de bromfietser te hard gereden had. Dan zou de eis lichter geweest zijn.' Hij vorderde een boete van 60 gulden. Mr Tichelman vroeg hierna de zaak aan te houden voor getuigenverhoor. De kantonrechter willigde dit verzoek in. Gladde band Zeer overdreven noemde B. R. uit Terneuzen de tenlastelegging dat hij met een auto zou gereden hebben waar een gladde band om de wielen zat. De garagehouder die nadien de band verwijderde voor een nieuwe om te leggen, had gezegd, dat dit helemaal niet nodig was. .Maar/, aldus B., ,de agent die me aanhield zocht (Van onze correspondent) BRUSSEL (GPD) Om aan de op stoppingen bij verscheidene Belgische grensposten een einde te maken heb ben het ministerie van buitenlandse handel en dat van financiën bekend gemaakt dat tot en met zaterdag 9 januari as geen fiscale zegels behoe ven te worden geplakt op de kopie facturen, die de expediteurs aan de douane moeten overleggen. Het is ge noeg dat bij die kopie-facturen een verklaring van de expediteur wordt gevoegd waarin hij verklaart dat hij de belasting in kwestie later zal beta len. Een en ander heeft het oponthoud aan de Belgisch-Nederlandse grens wat verminderd. Maar er stonden dinsdag aan de Belgische zijde bij WuusVwezel nog wel steeds een stuk of 50 vrachtauto's terwijl aan de Ne derlandse zijde de grensoverschrijding vrijwel normaal kon verlopen. Maan dag is het erger geweest. Aanvankelijk meende men op grond van verkeerde berichtgeving dat geen fiscale zegels meer op de documenten behoefden te worden geplakt. In het Belgisch staatsblad van 31 december van het vorig jaar was een en ander recht gezet maar dat. bericht bleek vrijwel niemand te hebben gelezen. Toen de vervoerders er achter kwamen dat er wel zegels moesten worden geplakt bleken deze als gevolg van de feestda gen niet te koop bij de grenskantoren van de banken, de post en de douane diensten. Men verwacht dat voor het einde van de week de situatie weer normaal zal zijn. Bovendien kunnen de expediteurs zich nu ook elders van zegels voorzien. België heeft voorlopig wel afgezien van zijn voornemen de Nederlandse en Belgische grenskanto ren voor het vervullen van de grens- formaliteiten met ingang van 1 janua ri samen te voegen omdat de werk zaamheden als gevolg van het invoe ren van de btw nog te omvangrijk blijken. ZLM-Middelburg houdt jaarvergadering MIDDELBURG De ZLM afdeling Middelburg belegt op vrijdag 15 janu ari de jaarvergadering in De Een dracht.' De agenda voor deze bijeen komst. die om half acht begint, ver meldt onder meer een bestuursverkie zing. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heren J. Geerse en P. Janse. Voorts zal de heer C. van Iwaarden. directeur van het grond-, pacht- en taxatiebureau een inleiding houden. net zo lang tot hij iets vond.' Op de eis van 30 gulden zei hij: Dit lijkt mij toch niet eerlijk.' De kantonrech ter zei de boete .bij hoge uitzonde ring' op 20 gulden te willen bepa len. L. B. V. uit St-Jansteen werd wegens te hard rijden in de Terneuzense straat te Zaamslag tot 60 gulden boe te veroordeeld. De eis was 80 gul den. MOEITE MET WIJZE VAN WERKEN HEINKENSZAND De Vereni ging Millieuhygiëne Zeeland krijgt van de gemeente Borsele een jaarlijkse subsidie, van 75 gulden- De gemeenteraad ging met dit voorstel van burgemees ter en wethouders tijdens de dinsdagavond in Heinkenszand gehouden raadsvergadering met algemene stemmen akkoord. De meeste woordvoerders maakten van de behandeling van het voorstel gebruik om het beleid van de VMZ aan een kritische beschouwing te onderwerpen. Raadii' J. Bras (sgp) had waardering voor de doelstelling van de ver ging. Hij was er echter tegen, dat de VMZ zien bedient van wat hij noemde .verdachtinaKingcn in woord en ge schrift'. Sprekend namens de fracties van AK, KvP en CHU wees de heer H. Eversdijk (chu) er op. dat als de gemeente subsidie geeft aan de VMZ, dan ook andere instellingen, die zich bewegen op het gebied van natuurbe houd, steun moeten krijgen. Verder had de heer Eversdijk nogal wat moeite met de wijze van werken van de VMZ. De vereniging heeft zich zijns inziens niet altijd zodanig opge steld, ,dat subsidie van een overheids lichaam verantwoord zou zijn. Im mers'. aldus het CHU-raadslid, .vaak heeft de VMZ de indruk gewekt zich teg iover de overheid op te stellen, een ove/heid die men nu om subsidie vraagt.' Eén van de voor de christelijke frac-j ties moeilijke punten is het werken! met massale bezwaarschriften van dei VMZ. De heer Eversdijk noemde als voorbeeld de bezwaren tegen de kern-: centrale in Borsele. Hij wees er op,; dat velen door het ondertekenen van; zo'n door de VMZ gemaakt bezwaar schrift een .vrij onbekende juriste of, een ander bestuurslid' machtigen na-: mens hem op te treden. .Enig overleg met hen, die een gestencild model j bezwaarschrift ondertekenen is erj niet'. Het raadslid vond dit wat strijdig met de democratie, die de VMZ zo lief is. .alleen de voorzitster of eenj bestuurslid weet wat ze gaan zeg gen.' Toch verzette de heer Eversdijk zich niet tegen de gevraagde subsidie. Hij wees er op, dat de vereniging nog betrekkelijk jong is en dat er steeds meer mensen lid van de VMZ worden, ,die het niet te doen is om agitatie tegen een overheid of tegen de indus trie of tegen onze maatschappelijke orde, maar die in alle redelijkheid gewoon willen dat het goede milieu behouden blijft.' De heer Eversdijk sprak de hoop uit, dat de VMZ ,in alle redelijkheid sa men met de overheid zal vechten voor het behoud van het mi lieu.' Als er één fractie blij is met uw voorstel de VMZ te subsidiëren, dan zijn wij het wel', aldus de heer J. de Koster (pvda/ppr). Hij vond de hoog te van het subsidie-bedrag minder be langrijk dan het feit, dat b en w met het voorstel de noodza-k van het behoud van eer g"ed leefmilieu erken nen. ,We hopen. dat. u in uw beleid ook rekening wilt houden met de wensen van de VMZ, vooral ten aanzien de vestiging van Total.' De heer De Koster toonde begrip voor het mas saal indienen van bezwaarschriften, zoals via de VMZ gebeurt. .Dat kan op het ogenblik niet anders, gezien de korte termijn, die er voor het indie-' nen van de bezwaren is.' Oc:. raadslid A. de Jager (vvd) had lof voor het subsidievoorstel. Hij wees er op, dat de VMZ niet alleen een industriebestrijder is. ,De wil tot samenwerking met de overheid is er, maar omgekeerd is het niet altijd zo.' Oo!: de heer De Jager maakte duide lijk, dat het massal indienen van be zwaarschriften tegen het verlenen van een hinderwetvergunning is veroor zaakt door tijdgebrek. Dr is een bezwaartermijn van tien dagen. Daarvan worden door de VMZ twee dagen gebruikt om stukken te bekijken, te bespreken, het land af te reizen om adviezen van deskundigen in te winnen en een modelbezwaarschrift te maken. De andere dagen zijn voor het verkrijgen van handtekeningen. Veel tijd voor overleg met iedereen die tekent blijft er dan niet meer Vlag De nieuwe gemeentevlag van Borsele ■ziet er als volgt uit: hel doek is gegeerd in 12 stukken van blauw en wit uit eenderde van de vlaglengte, met op het trefpunt van de geren een smal rood omzoomd vierk: ter hoogte van ééntweede van de vlag-' hoogte, op de punt staande, waarop drie evenhoge banen van zwart-wit- zw _t. Dat zwart-wit-zwart zijn de officiële wapenkleuren van Borsele. B en w vond dat wat te somber voor een vlag en stelde de raad daarom het door KI. Sierksma ontworpen meer fantasierijke model voor. De raad ging van harte akkoord. Minder volledig was het enthousiasme van de raad voor het voorstel de restauratie van de boerderij De Steene Poorte' te Baarland gedeelte lijk te subsidiëren. De KVP-raadsle- den. de VVD en de CHU met uitzon dering van de heer Eversdijk waren tegen. De heer Eversdijk vond de restauratie goed voor de .psychologi sche leefbaarheid' van Baarland. De heer I. A. van Royen (pvda-ppr) wees er op, dat de gemeente de subsidie niet zelf hoeft te betalen. Wethouder E. Baerends rekende voor, dat het hele voorstel de gemeente niet méér. kost dan ƒ46,97. Mat tien stemmen vóór en zes tegen ging de raad ak koord. Deze maand weer mogelijk NS ontvangt vele blijken van waardering VLISSINGEN In deze eerste maand van het nieuwe jaar bieden de Nederlandse Spoorwegen aan hen die de 65 j3ar zijn gepasseerd weer de mogelijldieid om twee dagen gratis en onbeperkt te reizen. En daarvan wordt, wist men ons van de zijde de NS te vertellen, ook in Zeeland druk gebruik gemaakt. Vorig jaar konden de bejaarden in de maanden januari, mei en september twee dagen van de week uitzoeken om naar harte lust gratis te reizen. Dit jaar zijn de mogelijkheden groter. Nu kan men kiezpn uit de dagen dinsdag, woens dag. donderdag en zaterdag. Vorig jaar januari werden bewuste dagen 's ochtends in alle vroegte de perrons hoofdzakelijk be volkt door 65-plussers. Wel een bewijs van de niet geringe belangstelling. Nu het aantal dagen is uitgebreid, zal de drukte natuurlijk wat minder opval len. De NS zoekt voor d gratis reizen de rustige maandan van het jaar uit daarvai. weer de dagen waarop men de minste drukte verwacht. Een exact cijfer betreffende het aantal Zeeuwse bejaarden dat het afgelopen jaar van de gratis reismogelijkheid heeft ge profiteerd kon moeilijk vastgesteld worden. Wel kon men bij de NS vertellen dat er momenteel in Zeeland ongeveer 3000 65-pluskaarten in om-' loop zijn. Men moet in het bezit zijn van een dergelijke kaart (die normaal de mogelijkheid biedt tot het reizen voor half geld) om voor de twee gratis reisdagen in aanmerking te ko men. Men kan zich een 65-plus-kaart aanschaffen voor drie maanden (ƒ20. echtparen ƒ30) of voor een jaar (ƒ50. echtparen ƒ75). De ervaring heeft nu geleerd dat zij die in het bezit zijn van een 65-plus-kaart in de meeste gevallen ook gebruik maken van de mogelijkheid om twee dagen gratis te reizen. De 3000 Zeeuwse 65-plus-kaar- ten zijn (heel ruw geschat) als volgt verdeeld over de Zeeuwse stations: Rilland-Bath 1,7 procent, Krabbendij- ke 1,7 procent, Kruiningen 9 procent, Kapelle-Biezelinge 4,4 procent. Goes 22,5 procent, Arnemuiden 1,7 procent, Middelburg 27 procent en Vlissingen 32 procent. Opvallend op de gratis reisdagen is de trek naar Zeeland toe. Vooral Vlissingen blijkt daarbij een dankbaar reisdoel. Voor de Zeeuwse bejaarden kleeft er zó nu en dan nog wel een bezwaar aan het gratis rei zen: de verbindingen tussen de woon plaats en de plaats waar het station is gevestigd. Zij die er alleen maar een dagje op uit willen naar familie of kennissen moeten er vaak rekening mee houden voor een bepaald tijdstip weer terug te zijn omdat men anders geen verbinding naar huis meer heeft Vooral Zeeuwsvlamingen zullen zelden elders de avondmaaltijd kun nen gebruiken. overigens niet alleen prentbriefkaar ten die men ontvangt, ook brieven, waarvan sommige zelfs in dichtvorm, geschreven door bejaarden tussen de 65 en 90 jaar, bereiken de spoorwe gen. In die brieven wordt dan verteld van de reis die men gemaakt heeft, van de gezelligheid die er in de trein heerste: ,We vormden gewoon een grote fami lie, het had iets feestelijks'. Die gezel ligheid werd dan nog verhoogd door de vele rollen en zakjes snoep die er tijdens de reis werden geconsumeerd, constateerde een ander. De reizen die men op de gratis dagen maakt zijn vaak lang niet mis. Zo bracht een mevrouw uit Zeeuwsch-Vlaanderen een bezoek aan Uithuizermeeden, an deren gingen naar Antwerpen, Maas- trich' of Groesbeek. De w: rdering voor het gratis reizen komt misschien nog wel het meest tot uitdrukking wanneer men leest: ,Van onze aow kunnen wij niet zo vaak naar onze kinderen, maar nu gaan we eens een keert je extra'. Tot en met 30 januari zijn houders van 65-plus-kaarten weer in de gele genheid om twee dagen gratis te zen. Op de dagen die hiervoor ter beschikking staan wapperen op de diverse stationsgebouwen vlaggen in de kleuren groen en geel en met het duidelijke merkteken 65+. Goede reis, Slot van pagina 1 voor wat het verschil tussen huur en .kale' huur is. voorzitter Weterings vertelde graag suggesties te ontvan- gen als gegadigden geschikte huizen weten die leegkomen (.Maar dan wel ruim van te voren melden, dan kun nen we het bekijken') en de heer Stenvert, rekensommen makend op een schoolbord, betoogde nadrukkelijk dat wie een beroep doet op de bij standswet dan tevens gebonden is aan een reëel bestedingsniveau van f 95.- in de week, de norm die door de minister is vastgesteld. Daar kunnen we niet bovenuit, dan krijgen we net als Middelburg het deksel op ons hoofd.' Wethouder Ramondt, die om half ne gen een uur na de start toen ieder een was geïnformeerd, de bijeenkomst sloot toonde zich ruimschoots tevre den met dit eerste avondje inspraak, .Ik vind het fijn dat u met zovelen bent gekomen en dat de discussies niet in een emotionele sfeer zijn ver lopen. zoals je nogal eens gauw ziet.' Hei forum, naast de heren Stenvert, Ramondt. Weterings en De Putter be staande uit wethouder R. Hol, ambte naar algemene zaken de heer v. d. Bos en de heren W. J. van Drie! en P. D. Bareman (resp. vice-voorzitter en penningmeester van de woningbouw vereniging), kon naar huis. De volgen de bijeenkomsten zijn 7, 12 en 1< januari. Op de foto: de wijk het Java ...binnen 3 jaar weg... Bestuur, directie, leraren en personeel van de ambachtsschool te Goes geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer H. LUDEMA hulp-conciërge aan de ambachtsschool Goes, 5 januari 1971 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van mijn zeer geliefde man en onze zorgzame vader WILLEM JOHANNES DE LEEUW op de leeftijd van 59 jaar. S. de Leeuw-Snoep J. J. de Leeuw J. W. de Leeuw Yerspke, 5 januari 1971 Molenlaan 24 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 8 januari op de algemene begraafplaats te Yer- seke, om 13.00 uur, vanuit het verenigingsge bouw ,Dfi Haven', Dreef 4, Bedankt Het gratis reizen wordt door de 65- plussers evenwel bijzonder op prijs gesteld. Dat blijkt onder meer uit de stapels prentbriefkaarten die bij de NS-kantoren binnenstromen, kaarten niet afbeeldingen van mooie plekjes uit alle windstreken van Nederland en vaak met de simpele, maar duidelijke mededeling .bedankt NS'. Ilct zijn VLISSINGEN Het reorganisatie plan voor de douanebeambten aan de Nederlandse zuidgrens is nog steeds in beraad. De diensten van de beamb ten moeten zoals bekend worden inge krompen vanwege het wegvallen van de grenzen. Er was toegezegd dat voor het eind van 1970 opening van zaken zou worden gegeven. Dat is nog niet gebeurd. Wel hebben (Ie vakorga nisaties een schrijven ontvangen, waarin de consequenties van de reor ganisatie globaal worden aangegeven. Morgen donderdag zal tussen het ministerie en de vakorganisaties overleg worden gevoerd. De bedoeling is dat na het aanbrengen van een aantal .verfijningen' een definitief voorstel wordt geformuleerd dat aan het douane-personeel wordt aangebo den. Op welke termijn dat kan gebeu ren is nog onbekend. Het is mede afhankelijk van de donderdag te voe ren besprekingen. Heden overleed, geheel onverwachts, tot. onze diepe droefheid, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, schoonzuster en tante, mevr. ELISABETH JOHANNA DEKKER weduwe van Johannes van Holthuijzen, in de ouderdom van 82 jaar. Amsterdam: C. van Holthuijzen J. H. van Holthuijzen - Pitters Rob Eric Nichten en neven Middelburg, 5 januari 1971 Achter de Houttuinen 36 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuren dagelijks van 17.30-18.30 uur. De teraardebestelling vindt plaats vrijdag 8 januari 1971, om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de aula op de begraafplaats. Op 5 januari is van ons heengegaan, on ze geliefde vader en grootvader WILLEM DE KOK weduwnaar van Dina Verstelle, op de leeftijd van 72 jaar. Goes: J. W. de Kok Kloetinge: J. F. de Lange- de Kok J. de Lange Andre Ina Wim Goes: F. J. Verschuure de Kok M. C. Verschuure Lian Dineke De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 8 januari om 14.00 uur, op de al gemene begraaf plaats te Goes. Gelegenheid tot con doleren na de begra fenis. Beestenmarkt 1. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, nog onverwachts, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer MARINE'S ANTON ROMIJN oud-onderwijzer te Domburg, in de ouderdom van 89 jaar. Middelburg- G. A. Romijn S. W Romijn-Kwist De Bilt (Utr.)- C. Romijn L. Romijn-Boers Middelburg- M. A. Romijn jr Middelburg. 5 januari 1971. Bachten Steene 1, .Huize St-Willibrord'. Correspondentieadres: Koudekerkseweg 5. De teraardebestelling zal plaatsvinden zater dag 9 januari 1971, om 12.00 uur op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Gelegenheid de familie te condoleren na af loop van de teraardebestelling in de aula op de begraafplaats. Met- leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze beste broer, zwager en oom, de heer M. A. ROMIJN oud 89 jaar. Uit aller naam, L. Romijn Middelburg. Seisweg 127

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 4