P. J. J. Dekker: een man van ,eeren ende verstande' ,Wij zullen met uitbreiding van industrie moeten leven' 7 GEEN WEG TERUG VOOR DE ZEEUWSE INDUSTRIALISATIE GOESE WINKELIERS ZIJN BOOS OVER VERNIELINGEN MET KERST Discriminatie Spoedig gevraagd NET CHAUFFEUR FIRMA VERDONK NACHTPORTIER .NSDAG 30 DECEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WEMELDINGE P. J. J. Dek- ker: een lange man. afgemeten tred. scherpzinnig maar hoffelijk. Indien nodig zeer vastberaden, ze ventig jaar oud. tot en met 31 december dijkgraaf van De brede watering van Zuid-Beveland. het waterschap waarvan hij vorige week officieel afscheid nam. Hij is een van diegenen, van wie men bij dergelijke gelegenheden zegt dat ze een .eervolle loopbaan' achter de rug hebben, maar in dit geval was het wel een loop baan waarin hard is gewerkt. Hard en intensief. Professor mr J. M Polak uit Wageningen noemde in mei van dit jaar toen P. J. J. Dekker zeventig werd dit werk .agrari sche belangenbehartiging'- een kwalificatie die is te vinden in de titel van zijn feestrede. Deze aan duiding is echter niet helemaal juist: de dijkgraaf van De brede watering heeft namelijk in zijn vele maatschappelijke functies meer gedaan dan alleen agrari sche belangen behartigd. Bij het waterschapswezen bijvoorbeeld gaat het om oneindig veel meer ■dan alleen de landbouw. In feite is er de hele samenleving bij betrokken. De Wageningse hoogle raar had evenwel in zoverre ge lijk, dat de landbouw het uitgangs punt was voor het maatschappe lijk handelen van P. J. J. Dekker. Dat begon in 1925. Of eigenlijk al eerder tenminste, het dragen van verantwoordelijkheid. De jon ge Dekker was na de rhbs in Goes naar de middelbare land bouwschool in Groningen gegaan en werd daar voorzitter van de schoolvereniging, de eerste niet- Groninger die deze functie be kleedde. Later in militaire dienst in opleiding voor reserve-offi cier werd hij in Breda voor zijn klas lid van de senaat. Beide functies vormden een kleine inlei ding. in 1925 werd het .menens'. De toenmalige secretaris van de ZLM Tjeb Kielstra meende dat P. J. J. Dekker (toen al zes jaar lid van de ZLM) de aange wezen man was voor de commis sie gewassenkeuring van deze standsorganisatie. Hij werd be noemd en moest als jongeman van vierentwintig een commissie voorzitten, waarvan hij het jong ste lid was. P. J. J. Dekker nu over die perio de: De ouderen hebben het mij in deze commissie géén moment moeilijk gemaakt. Het ZLM-be- stuur had mij benoemd en dat werd zonder meer geaccepteerd. Zonder twijfel speelde ook een rol. dat men mijn vader goed kende. Ik leerde veel van mijn medeleden: zij hebben tot mijn vorming wezenlijk bijgedragen'. Markante figuren Zij hebben tot mijn vorming bij gedragen: het is een zin, die steeds weer terugkomt wanneer men met de scheidende dijkgraaf over zijn leven en loopbaan spreekt. P. J. J. Dekker praat namelijk niet in abstracties, maar heeft het steeds over men sen: velen heeft hij er in zijn leven ontmoet, met velen samen gewerkt en vrijwel altijd leerde hij van hen. Zo wordt een ge sprek met deze dijkgraaf tevens een gesprek over menige markan te figuur, die hij op zijn levens weg ontmoette. Over zijn ouders: .Zij hebben mij verantwoordelijkheid leren dragen. Vader was een streng, maar rechtvaardig man. moeder zij kwam van Driewegen toonde ons steeds de mens in de ander'. Over een oud-leraar. .Ik denk nog altijd met dankbaarheid te rug aan een man als Ir A. K Zweede, wiskundeleraar aan de Goese hbs. ook al kon ik toen niet zo erg goed met hem op schieten. Hij leerde mij logisch denken". Over ZLM-voorzitter Diele man: .Toen ik in 1924 secretaris werd van de kring oostelijk Zuid Beveland was mr Petrus Diele man algemeen voorzitter. Een eru diete figuur met geniale trek ken. Op elk moment van de dag kon hij voor de vuist weg een redevoering houden over de meest uiteenlopende onderwer pen' Over de zuivelconsulent C Zwagerman: .Een bijzonder mens. Hij leerde mij anderen te zien in relatie tot hun specifieke achtergrond'. Aldus enkele gesprcksfragmentcn. Zij vertellen niet alleen over de mensen die er in worden ge noemd. zij maken ook veel duide lijk over P. J. J. Dekker: hij heeft zijn leven voortdurend ge zien en beleefd in relatie tot an deren. In die relatie Is hij ge vormd: hij leerde van vrienden, van ouderen, van wie velen hun sporen in het organisatieleven hadden verdiend, hij herkende in hen steeds weer de mens. Met dankbaarheid stelt hij nu vast, dat zij zijn leven en karakter mede hebben beïnvloed. Omge keerd hebben velen J. J.' Ieren kennen als een hoogstaand en beminnelijk man. In het afgelo pen jaar ziekte en afscheid hebben het de dijkgraaf niet makkelijk gemaakt heeft men hem met grote sympathie en vriendschap omringd: het heeft hem ontroerd en gesteund. W aterschapswezen Het maatschappelijk handelen van P. J. J. Dekker speelde zich globaal genomen op drie terreinen af. de standsorganisa ties, de tuinbouwveilingen en het waterschapswezen. Welk van deze drie gebieden heeft hem het sterkst geboeid? Het: antwoord komt zonder aarzelen: .Het wa terschapswezen'. Maar P. J. J. Dekker geeft geen antwoord zonder meer. hij moti veert het ook. .Natuurlijk heb ik het werk in de standsorganisatie uiterst boeiend gevonden, maar het is nogal eens vermoeiend en eigenlijk ook ondankbaar. Ver moeiend en ondankbaar in die zin, dat het resultaat niet altijd tastbaar is. Er wordt gepleit voor deze of gene maatregel, maar verder moet maar worden afgewacht of de betrokken in stantie het pleidooi wil honore ren. Ik zie graag resultaat. En dat heb ik in het waterschapswe zen wel gevonden'. Wat vond de dijkgraaf van De brede watering het aantrekke lijkst: het bestuurlijke of het technische deel van het water- schapswerk? P. J. J. Dekker: .Het technische werk boeit mij buitengewoon, maar ik zie dat altijd weer in relatie met het bestuurlijke. Het maken van een kunstwerk is iets bijzonder moois. Denkt u zich maar in: een goede dijk, een uitgebalanceerde waterbeheersing. Ik heb pas alle gemalen van ons waterschap geïnspecteerd: dat is iets groots, deze reeks van gema len. waarmee de waterbeheersing volledig wordt geregeld. Zoiets komt niet alleen de landbouw ten goede, maar dient de hele bevol king. Vroeger moesten wc op ter pen bouwen, nu kan het overaL Dat is het watersehapswezen'. En na enig nadenken: .Techniek en bestuur gaan in het water schap samen. Het is een samen spel, dat een unieke plaats in ons staatsbestel inneemt. De water schapsbesturen vormden al demo cratische instellingen vóórdat er in Nederland sprake was van een parlementaire democratie: het was de samenspraak door belang hebbenden over gemeenschappe lijke belangen. Het gaat hier om een belangrijke erfenis uit ons verleden. Wij behoren die goed en zorgvuldig te beheren'. Vraag: Voelt u zich als dijkgraaf in dit opzicht een schakel in de gang van de historie?' Antwoord: Jawel. Mij spreekt de traditie sterk aan, overigens zonder dat die traditie ons in een keurslijf moet dwingen. Wij heb ben in Zeeland overigens wel aangetoond dat we de opdracht van deze tijd verstaan, denkt u maar aan de polderconcentratie'. Vraag: Geldt deze traditie ook voor de waterkeringen aan de NoordzeeOf moeten die bij het rijk in beheer'' Antwoord: Juist hier geldt de traditie. De Noordzee-keringen be horen niet bij het rijk. Provincie en rijk oefenen toezicht en opper toezicht uit, de waterschappen beheren. Die functies moet men niet door elkaar gooien, dat is le vensgevaar li j k Vraag: .Hoe zouden de waterschap pen in dit opzicht traditie en mo dern beheer moeten combineren?' Antwoord: ,Er zijn vele moge lijkheden. Na de polderconcentra tie in Zeeianu is oij voorbeeld veel gedaan aan onderlinge nor malisering: de dijkgraven komen periodiek bijeen, zo ook de grif fiers en de hoofden van de tech nische diensten. We kunnen veel van elkaar leren, we kunnen veel van ons werk op elkaar afstem men. Binnen het bestaande kader kan nog veel gebeuren. In Zee land zijn we daar gelukkig 'nard mee bezig. We hebben in dit ver band de volledige medewerking van het provinciaal bestuur' P. J. J. Dekker is in deze zaken een uiterst gedecideerd man. En dat wil bij hem wat zeggen: een mensenleven in bestuur en beleid heeft hem geleerd, dat hoekige formuleringen vaak meer schade aanrichten dan dat zij goed doen. Maar we noteerden het al in het begin van dit artikel: hij is welis waar een hoffelijk man, maar zo nodig ook zeer vastberaden. In zulke gevallen wijkt P. J J. Dek ker niet, er zijn namelijk zaken waarover men niet onderhandelt: beginselen. Daartoe behoren voor hem óók de grondvesten van het waterschapswezen. In dit opzicht is P. J. J. Dekker modern en traditioneel beide: hij was een groot voorstander en pleitbezor ger voor polderconcent.ratie en hielp die met. grote voortvarend heid verwezenlijken, maar tevens wenste hij de tradities van het waterschapswezen in deze nieuwe bedeling hoog te houden. Zijn ambt verplicht hem daartoe. Hij behoort immers tot diegenen, van wie Karei V in 1515 voorschreef dat zij als dijkgraaf moesten zijn .luden van eeren ende van ver stande, gegoet ende geërft in heu- ren bedrive'. P. J. J. Dekker: een bekwaam dijkgraaf in de klassieke zin van het woord, een man van .eeren ende van verstande'. Vestigingsplaats V olks wagenf abriek wellicht bij Gent «Van onze correspondent» Volgens verklaringen van het Belgi sche kabinet voor sociale en economi sche programmatic zijn de Volkswa genfabrieken van plan een fabriek in België op te richten. Als mogelijke vestigingsplaatsen werden Herentals (provincie Antwerpen) en de Gentse kanaalzone vooropgesteld. Men verwacht dat het Duitse bedrijf; in het begin van 1971 zijn definitieve vestigingsplaats zal bekendma ken. Een duizendtal werklieden en bedien-1 den zullen hier werkgelegenheid vin den. H engst enkeuringen De koninklijke vereniging Jiet Seder landsche Trekpaard' houdt in januari de jaarlijkse verplichte hengstenkeu- ringen voor koudbloed. warmbloed en Haflinger hengsten. Dit Jaar voor het eerst zijn deze gecombineerd tot drie centrale keuringen waar meerde re provincies tezamen komen en waarbij tevens de premiekeuringen worden gehouden. De centrale keuring voor Noord-Brabant. Zeeland. Lim burg. Utrecht en Zuid-Holland vindt 14 januari plaats in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch. Naast het grote aantal oudere hengsten dat voor de! keuringen is aangegeven, verschijnen! bovendien nog circa 25 3-jarige heng-| sten voor het eerst ter keuring. Mr C. Pijl Hoge weg voor vereniging Schuttevaer' HANSWEERT J5r 1* r«*n weg terug voor Zeeland. Het provinciaal bestuur beeft Indertijd voor dr Indus trialisatie gekown. Men moet niet te kinderachtig zijn om nu ook b te zeggen.' Dit stelde maandagavond Rel- mirswaals burgemeester mr C. FIJI Hogewcg op de Jaarvergadering van de koninklijke schippersvereniging „Schuttevaer'. die In llansweert werd gehouden. Mr PUI Hogeweg had de indruk, dat het provinciebestuur een beetje begon .terug te krabbelen' Dat leek hem niet nodig. We! vond hij. dat men niet te kinderachtig moet zijn met het weigeren van bepaalde bedrijven. .We hoeven niet voor industrien te adver teren. ze komen zo ook wel'. .Ik hoop echter niet dat er tussen Temeuïen en Antwerpen een gebied met alleen vuile industrie komt. want we moeten toch ook met onze kinds kinderen rekening houden' Over de werkgelegenheid toonde de burge meester van Relmerswaal zich tame lijk optimistisch. „Het probleem van een overspannen arbeidsmarkt zal zichzelf oplossen. Als bijvoorbeeld het slarisnlveau op landelijk niveau ge bracht wordt, komen de gee migreerde Zeeuwen vanuit de randstad heus wel terug', vond mr Pijl Hogeweg. Een nare consequentie var. industriall sat ie noemde hij, dat vele kleine be drijfjes door het onbetaalbaar worden, van de arbeiders het moeilijk zullen krijgen. Voor de binnenvaart blijven goede, toekomstmogelijkheden bestaan, al moet men wel terdege aan bundeling van krachten gaan denken zoals ook ln de discussie naar voren werd ge bracht. Burgemeester Pijl Hogeweg hield een Inleiding over .Toekomstgedachten over Ooster en Westcrscheldebekken'. De opening van de nieuwe Schelde- Rijnverbinding zal. aldus mr PUI Ho geweg. directe gevolgen hebben voor Hansweert. Het ging ervan uit. dat de helft -.-an de 8.500 eenheden, die nu per maand van het Kanaal door Zuid- Beveland gebruik maken, dr nieuwe verbinding zullen gaan gebruiken Om dat dit kanaal verbeterd gaat worden, zal de belangstelling voor de oude route in de jaren 1975-"76 volgens de burgemeester verdubbelen. Het Ka naal door Zuid Beveland zal geschikt worden gemaakt voor kleine zeesche pen. Het vaarwater wordt 120 meter breed met een grootste diepte van 8'/j meter Zeer waarschijnlijk zal Hans- weert-Oost geheel moeien verdwijnen om plaats te maken voor de nieuwe Ingang van het kanaal. De plannen voorzien ook ln de vorming van een zoutwaterbekken ten noorden van Hansweert-Oost Met dit bekken wil men vervuiling en verrilUng van het toekomstige Veeree Meer voorkomen. Dat dit meer. de afgesloten Ooster- schelde, er komt. stond voor mr Pijl Hogeweg vast. Je moet er helaas vanuit gaan, dat het een vast gegeven Is. maar als de Ooslerschelde open blijft zal Ik de eerste zijn om de vlag uit te steken'. Straatversiering vernield Volgend jaar geen versiering in binnenstad GOES De winkeliers uit de Goese binnenstad zijn boos over de vernie lingen die dit jaar aan de kerstversie ringen in de straten zijn toegebracht. De winkeliers zijn zelfs zo boos dat ze volgend jaar geen versieringen meer in de straten willen plaatsen. Jk heb gezien dat volwassenen kerstbo men in hun auto laadden en er mee vandoor gingen', vertelde de veront waardigde heer J. M. Berks, woord voerder van de winkeliers uit de Lan ge Vorststraat. Van de 32 lantaarnpalen in de Lange Kerkstraat zouden er 16 al vroegtijdig zijn ontsierd en de emmertjes waarin) de kerstbomen stonden zouden bijna iedere nacht zijn leeggegoooid. .Zoals gebruikelijk zijn de lampen weer uit, de fittingen gedraaid en meegenomen'.' vertelde de heer G. Schout, woord voerder van de Goese middenstands centrale. .Bovendien zijn er coniferen spoorloos verdwenen evenals kersttak ken'. verklaarde de heer J. Fabery de Jonge, woordvoerder van de midden standers uit de Lange Kerkstraat. .Het is volslagen nieuw voor mij' deelde inspecteur J. L. de Rave, korp schef van de Goese gemeentepolitie' mee. De surveillerende agenten isj niets bijzonders opgevallen. Ik weet niets van echte vernielingen. Ik geloof ook dat het schromelijk wordt over dreven', aldus de heer De Rave. Dwaasheid', meende de heer Berks Dr woont nota bene een agent vlak: bij de plaats waar het bijzonder bar! is geweest. Bovendien spreekt heel j Goes er over', voegde de heer Berks1 er aan toe. ,Ik ben zelf door de Lange Kerkstraat gelopen', vertelde Inspecteur De Rave, .Maar er is mij ook niets bijzonders opgevallen.' .Nogal logisch', vond de heer Berks. Dankzij het opruiming» werk van de winkeliers zagen de stra ten er nog toonbaar uit We konden iedere morgen de emmertjes opnieuw met zand vullen.' De heer Fabery de Jonge schatte de schade, die in de Lange Kerkstraat was toegebracht op 120. De wïnke- liers hebben overigens geen klachten, bij de politie ingediend De politie lsi er toch voor om wantoestanden te signaleren', meende de heer Berks. RECTIFICATIE. Heden overleed, zacht en kalm. in het zie kenhuis te Oostburg. onze zorgzame moe der. behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevrouw S. VAN HOEVE, geb. De Rujsscher. in de gezegende ouderdom van 89 Jaar. Schoondijke: J. J. de Jonge- van Hoeve N. de Jonge Waterlandkerkje: J P. van Hoeve A. M. van Hoeve- Bartelson Klein- en achterkleinkinderen Schoondijke. 27 december 1970. Bejaardentehuis .Russchevllef. De begrafenis zal plaatshebben te Bier vliet op woensdag 30 december 1970 om 14.00 uur vanaf het jeugdgebouw herv kerk. Lezers schrijven t onder bovenstaand kopje gepu- liceerde Ingezonden stuk in de PZC 29 december, is van A. Schipper, Iriewegenhof 45, Middelburg, die dit Bhreef namens een aantal Middel- targse taxichauffeurs. Het onder dit Huk genoemde adres: J. Jobse. Brees- raat 97a, Middelburg, was alleen als Brrcspondentieadres bedoel, zo werd iter meegedeeld. UITBREIDING VAN DE TELEFOONCENTRALE TE BORSELE 3p dinsdag 5 januari wordt de capaci- voor de telefooncentrale te Bors- met 100 nummers uitgebreid Heer dan twintig gegadigden voor een ülefoonaansluiting hebben enige tijd op him aansluiting moeten wachten omdat de centrale geheel was bezet. 3ehalve in enkele gevallen, waarvoor fe kabelverbinding nog ontbreekt, kan ?IT aan alle verzoeken om een tele- loonaansluitmg te Borssele voldoen. Brand in woning van werkkamp Zondagavond ongeveer zes uur brak brand uit in één van de houten wonin gen van het voormalige werkkamp .Oosterland', bewoond door de familie Bekker. Het gezin was op kerstbezoek bij familie in Wageningen en men had. waarschijnlijk met het oog op de vorst., de oliekachel aangelaten. De brandweer van Duiveland was spoedig ter plaatse en was het vuur met de hogedrukspuit spoedig meester. Het huisraad werd eerst naar buiten ge werkt waarna men de brandhaard kon bereiken. De schade bleef beperkt tot een verbrand houten schot en een groot gat in het plafond. De bewoners arriveerden zondagavond net toen de brandweer in volle actie was Duivententoonstelling Zondag vond bij de heer P. Wentzler te Hulst de duivententoonstelling plaats van de postauivenhoudersvere- niging .De Vitesse' uit Hulst. De leden L. Wentzler en J. de Leijser stelden ongeveer 50 duiven ten toon. Tijdens de oudejaarsbijeenkomst v de NV Zuid-Chemie m .De Speye' in Sas van Gent. werden drie jubilaris sen. de heren S. Teirlinck. P. van Dij- ke en R Verstringe gehuldigd Foto PZC DIRECTEUR NEETESON VAN ZUID-CHEMIE: OUDEJAARS BIJEENKOMST PERSONEEL SAS VAN GENT .Tenzij wij in het welvaartspeil achteruit willen gaan, zullen wij met een uitbreiding van de industrie moeten leven. Tenminste, als we niet terug willen naar de konijne-, velletjes, waar onze voorouders in lie-i pen'. Dit zei de heer P. A. Neeteson. algemeen directeur van de NV Zuid- Chemie, dinsdagmiddag tijdens de ou dejaarsbijeenkomst van het personeel in het cultureel centrum De Speye* in Sas van Gent. De heer Neeteson zei ervan overtuigd te zijn. dat iedereen weet dat indus trie verschijnselen met zich mee brengt, die in wie gevallen uiterst nade lig kunnen zijn voor de gezondheid. .Maar', zo zei hij. Dat geldt evengoed voor auto's en centrale verwarming*. De heer Neeteson noemde het een duidelijke zaak. dat deze .bijverschijn selen' zoveel mogelijk beperkt moeten worden. .Dat de overheid hierbij een taak heeft is logisch. Dat daarnaast' groeperingen uit de bevolking zich met deze problemen inlaten, is op zichzelf in een democratie volkomen aanvaardbaar. Het is alleen', zo voeg-j de de algemeen directeur eraan toe.! .te betreuren dat dergelijke uitingen vaak gekleurd worden door vreemde emoties naast onbegrip en soms ook onwil tot begrip, die helaas de objec tiviteit van dit streven aantasten. Men kan zich moeilijk van de gedachte losmaken, dat sommigen de industrie niet willen zien als een uitvloeisel van hun eigen samenleving en van hurij eigen wens tot een hoger welvaartsni- veau. Sommigen zien de industrie als de grote boosdoener, daarbij verge tend dat zij hem zelf hebben opgeroe- pen'. Wat de luchtvervuiling ran de NV Zuld-Chemie aangaat, verwees de heer Neeteson naar een artikel in het laat ste personeelsorgaan, waarin staat de lezen dat de Zuid-Chemie al jaren voor de overheid met landelijke bepa lingen kwam. een eigen meetnet had. Bovendien werden schadecommissies in het leven geroepen en voor ruim 1,6 miljoen gulden aan apparatuur geïnstalleerd, ter beperking van de luchtvervuiling. De heer Neeteson ver telde. dat het bedrijf ook in de toe komst er naar zal streven de luchtver ontreiniging te verminderen. De bedrijfsdirecteur, de heer P. Palau. deelde mee dat de omzet in vergelij king met vorig jaar twintig procent is gestegen dankzij een groot .activiteits record' voor bijna alle producten. .On danks de stijgende activiteit, bereikte het omzetcijfer nauwelijks het niveau dat we in 1968 hadden met een min dere activiteit. De verkoopprijzen, vooral voor de export, blijven slecht en drukken zwaar op de resultaten. Nederland beleeft, zoals vele Europe se landen, een inflatieperiode met i loonsverhogingen, die zich onmiddel-j lijk uiten in prijsstijgingen van mate-| rialen en grondstoffen Een dergelijke i situatie kan niet lang blijven voortdu ren zonder ernstige gevolgen voor dei Nederlandse economie en een moeilij ke periode voor vele ondernemingen. Ook wij zullen de komende maanden het hoofd moeten bieden aan een moeilijke tijd', aldus de heer Palau. Hij voegde er nog aan toe, dat de bedrijfsongevallen dit Jaar een abnor maal hoog niveau hebben behaald. .Ik vraag de medewerking van iedereen, om geleidelijk de gevaarlijke situa tes te doen verdwijnen' Heden overleed na een kortstondige ziek te, onze lieve, zorgza me vader, groot- en overgrootvader JACOBUS VAN NOORDEN weduwnaar van H. van Houte, in de ouderdom van 82 jaar. Vllssingen: M. H Mulder van Noorden P. Mulder Kruiningen: W. M. van Noorden Zaamslag: H. Kusee- van Noorden J. W. Kusee Klein- en achter kleinkinderen. Kruiningen, 29 december 1970. Schotwal 12. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 31 december as, des namiddags om 13.00 uur. op ae algemene begraaf plaats te Kruiningen. Vertrek vanuit het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk te Kruiningen om 12.45 uur. Heden overleed ln volle vrede in het Gasthuis te Middelburg, onze geliefde en zorgzame moe der en oma JOHANNA KATHARINA DE VOQGD weduwe van Adriaan Dourleln. in de gezegende ouderdom van bijna 83 Jaar Familie Dourleln. Nieuw- en Sint Joosland, 29 december 1970. Rijksweg 15. Condoleantieadres. Abeelseweg 14, A. Dour lein, Middelburg. De overledene ls opgebaard in het mortuan um van bet Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren van 10.00 tot 10.30 en van 18.00 tot 18.45 uur. De teraardebestelling zal DV plaatsvinden op zaterdag 2 januari 1971 op de algemene be graafplaats te Nieuw- en Sint Joosland. Ver trek verenigingsgebouw 13.45 uur Jubilarissen Tot sIot van deze bijeenkomst werden drie jubilarissen in het zonnetje gezet. De heren S. Teirlinck «afdeling meng-, mest). P van Dijke (algemeen maga zijn), R. Verstringe (portier) werden, gehuldigd, omdat zij 25 jaar in dienst; van de NV Zuid-Chemie zijn. De heer: K H. van der Weele, Zeeuws secreta ris van de maatschappij voor nijver heid en handel, overhandigde de ziive- ren jubilarissen een getuigschrift en een eremedaille. De heer Neeteson gaf zijn jubilerende werknemers naast de gebruikelijke enveloppe met inhoud een geschenk. In een persoonlijk toe spraakje dankte hij de jubilarissen! voor het werk dat zij ln dienst van de Zuid-Chemie hebben verricht. Naast de huldiging van de .zilveren' werkne mers. .werd afscheid genomen van zeven werknemers die in het afgelo- Den jaar het bedrijf hebben veriaten. in verband met het bereiken van de oensioengerechtigde leeftijd Het wa ren de heren K Engelen «Souschef werkplaats). A. Kindt (hoofd maga zijn), M Lammens (werkplaats). M Remery (adjunct-commercieel direc 'eur), A de Smet. (afdeling kunst mest). P. J. Stout hamer (personeels -hef en P de Vrieze fzwavelzuurfa briek) De heren Kindt en Lammens •varen wegens ziekte verhinderd deze afscheidsbijeenkomst bij te wonen Evenals de jubilarissen werden de scheidende personeelsleden door de heer Neeteson toegesproken Hij dankte hun voor de inzet, waarmee zij al die jaren voor het bedrijf heb ben gewerkt. De heer Neeteson over handigde hen een persoonliik cadeau Burgemeester R A J den Boer sprak de jubilarissen en de gepensioneerden tot slot toe. Heden overleed mijn geliefde man. onze vader, groot- en over grootvader op de leeftijd van 82 jaar. Kapelle: P. J. R. van Leer sum-vaD Stappen Goes: I. W. van Leersum L. van Leersum- Simmers Rotterdam: A. I. J. van Leersum A. van Leersum- Ravestijn Ridderkerk; P. J. van Leersum J. van Leersum- de Leeuw Hoek van Holland: E. Nieuwenhuijzen van Leersum H Nieuwenhuijzen KapeUe. 29 dec 1970 Corr adres: C. D Vereekestr. 50 De overledene ligt op gehaard in het zieken huis Bergzicht te Goes. Gelegenheid tot bezoek van 14.00 tot 15.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 2 januari 1971 om 11.00 uur op de begraafplaat te Kapelle. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk lijden, in het ver pleeghuis Der Boeöe'. onze geliefde vader, be huwd-, groot' en overgrootvader JOHANNES MARINUS VAN DER WELLE weduwnaar van Magdalena Elizabeth Jurry, •n de ouderdom van 85 jaar Uit aller naam. J. Koppejan Condoleantieadres: Molenwater 6. Middelburg De overledene ligt opgebaard in het mortuan um van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren aldaar van 10.00-10.30 uur en van 18.00 18.45 uur De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 2 januari 1971. Vertrek van Molenwater 6 te Middelburg om 1030 uur. Aankomst op de al gemene begraafplaats te Middelburg om 11.00 uur. Bier- en limonadehande1 Goes STICHTING SERVICEFLAT ,DF SCHAKEL' - GOES Gevraagd voor direct vervangende gedurende vakantie, vrije dagen, e.d. van de portier Salaris nader overeen te ko men. Aaiu..„iuingen schriftelijk te richten aan het bestuur. 's-Gravenpoltierseweg 9, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7