,'t Trefpunt' wil jeugdwerk uitbreiden en vernieuwen mm Raad Axel nam met 9 tegen 4 stemmen huisvuilregeling aan Aardappel centraal op expositie Schoondijkc Gemaal de Paal binnenkort gereed voor ,Baalhoek' GESPREID OVER GEHEEL MIDDELBURG Ernstig gewonde bij slippartij te Serooskerke ,Big S' hield kerstdiner GEMEENTEBELANG EN KVP TEGEN.... .TIJDIGE INSPRAAK ONTBRAK' Auto in de sloot Zeeuws Tijdschrift en Annie Romein Kinderfeest in City-theater Kerkelijke mutaties 1 N j I |i ill ,0VER KWART- EEUW RADAR- GELEIDING OP NOORDZEE1 w PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 DECEMBER 197 groepjes rich bezighouden met bij voorbeeld klei of pitriet. zich nu op vrijer en speelser wijze leren bewegen en ook meer tot eigen activiteit ko men. Autoboxen Probleem vormt in Zuid het ontbre ken van een ruimte waar een dergelij ke instuif zonder .al teveel bezwaren kan worden gehouden. Het gehuurde vertrek in Het Zuiderbaken' leent zich daar minder goed voor. Geld voor een eigen gebouw is er niet. terwijl de kinderboerderij waar wellicht wel het een en ander zou kunnen platsvinden nog ten min ste twee jaar op zich zal laten wach ten, Roger Lijnen .peinst' daarom over een noodoplossing. Zijn gedach ten gaan daarbij uit naar het gebruik van autoboxen onder flats en plaatsing, in de zomer, van een grote tent. De heren Bastiaan Schouwenaar en Opbouwwerk Middelburg. Zij nemen Roger Lijnen, sinds 1 december in een deel can het jeugdwerk in Middel- dienst van de stichting Sociaal Cultureel burg voor hun rekening (Foto PZC). ,KOFFIEKELDER' AAN DAMPLEIN MIDDELBURG ,'t Trefpunt wil zijn activiteiten door de hele stad sterk uitbreiden. De plannen, die de staf in de komende maan den wil uitvoeren betekenen niet alleen een sterke toename van het werk maar ook een, wat meer geleidelijke, ombuiging van de taak opvatting. Terwijl de inspanningen van ,'t Trefpunt' tot nu toe voor al waren gericht op het bezighouden' van op de eerste plaats de Jongere kinderen, wil men in de toekomst meer het accent leggen op zelfwerkzaamheid. Tegelijkertijd gaan de gedachten ook uit naar een treffen' van ou dere jeugd en trouwens ook de ouderen zelf. De leiding van het club- en buurthuis meent met de nieuwe opzet ook beter te kunnen voldoen aan de doelstellingen van ,'t Trefpunt', lat niet voor niets ook deel uitmaakt van de Stichting Sociaal Cul- nireel Opbouwwerk Middelburg. Zo stelt men. .hokjes' verdeeld clubwerk naar bij eenkomsten van het soort .Oebele' en .Stuif es in.' Roger: .Ik hoop dat binnen enkele maanden al een eind voor elkaar te hebben.' Grondgedachte is dat de kinderen in plaats van steeds onder leiding en In kleine Roger is aangewezen op een gehuurde ruimte in Het Zuiderbaken.' Hij leidt daar elke dag, van maandag tot en met vrijdag, 's middags van vier tot half zes clubactiviteiten voor kinderen van negen Jaar en ouder De zeer jonge kinderen, van drie tot negen jaar. kunnen er 's woensdags terecht van half vier tot half zes. Eerste doelstelling die Roger Lijnen wil ver wezenlijken ia uitbreiding van de clubs. Hij is intussen bijzonder blij met de hulp, van meisjes van de huishoudschool, die in opleiding voor kinderverzorgster, als .vrijwilligster' een van hot werk van 't Trefpunt slotte niet overal tegelijk zijn', aldus Spreiding van de activiteiten over de stad wordt geVealiseerd door op ver schillende plaatsen tegelijk bezig ie zijn. Op de eerste plaats is dat in het, overigens weinig florissante buurt- en clubhuls aan het Damplein voorheen Lange Giststraat). Voorts is al sinds geruime tUd een gehuurd deel van het wijkcentrum ,Het Zuiderba ken' in Middelburg-Zuid domein van de kinderen. Helemaal aan de andere kant van de stad hopen de leiders en hun helpers steeds meer jeugd te trekken naar het gebouwtje aan de Nassaulaan dat voorheen in gebruik was bij .Nieuw Middelburg.' Ook de dorpen Sint-Laurens en Nieuw- en Sint-Joosland worden niet vergeten. Terwijl het werk in Sint- Laurens nog ln een beginstadium ver keert (een middag per week) worden in Nieuwland de eerste voorzichtige stappen gezet, onder meer door het houden van een filmvoorstelling voor de kinderen. Men wil hier aldus een aanloop nemen tot meer en regelmati ger activiteiten, die dan eerlang zou den moeten plaatsvinden in het nog te bouwen dorpshuis. De nieuwe aanpak door ,'t Trefpunt" AXEL De gemeenteraad van Axel ls op de eerste plaats moge uk gewor-l heeft dinsdagavond met 9 tegen 4 den doordat de .mankracht door een -< uitbreiding met nog eens twee perso nen, werd verdubbeld. Nadat al het werk eerst voor rekening van directeur Tj. Schieving en zijn assistent de heer B. Oosterom. hebben nu sinds 1 december de heren R. Lijnen en B. Schouwenaar een deel van de taak op hun schouders geno men. Roger Lijnen (22) is afkomstig uit het Belgische Houthalen. Hij doorliep de sociaal pedagogische academie in Gent en deed zijn kandidaatsexamen voor sociale en politieke wetenschap pen. Zijn collega Bastiaan Schouwe naar (23) uit Amsterdam, behaalde het onderwijzersdiploma en studeert thans aan de sociale academie In de hoofdstad. Voornemens Roger Lijnen kreeg geheel Middel burg-Zuid, dus Dauwendaele en de Ma- gistraatwijk als werkgebied toegewe zen, de heer Schouwenaar nestelde zich ln Nieuw-Middelburg hij zal zijn activiteiten dus vooral in de nieuwe wijken aan deze zijde van de stad ontplooien terwijl Bud Ooste rom zich wijdt aan het .opbouwwerk' onder de jeugd van Sint-Laurens en Nieuw- en Sint-Joosland. Samen met directeur Schieving hebben ze overi gens ook hun bezigheden in ,'t Tref punt' aan het Damplein. Roger Lijnen en Bastiaan Schouwenaar zijn .bezield met goede voornemens' aan hun werk in Middelburg begonnen. Ze zijn niet tevreden met alleen maar een voort zetten, eventueel op iets grotere schaal, van het jeugdwerk zoals dat tot nu toe gebeurde. Beiden willen ook nieuwe wegen SEROOSKERKE (SCH) Bij een slippartij op de provincialeweg bij Serooskerke (Schouwen) dinsdagmid dag omstreeks kwart over een. raakte de 47-jarige automobilist J. van Don gen uit Haamstede zeer ernstig ge wond. Met zwaar hersenletsel werd hij per ambulance naar het Rode Krulsziekenhuis te Zierikzee gebracht. Door gladheid van het wegdek raakte de auto van de heer Van Dongen in een slip en kwam in de sloot langs de weg tot stilstand. De auto werd hier bij geheel vernield. Een mede-inzitten- de, L. A. V. uit Haamstede, kwam met de schrik vrij. UITBREIDING VAN DE TELEFOONCENTRALE GOES Op zaterdag 2 januari a^. wordt de capaciteit van de telefooncentrale te Goes met 200 nummers uitgebreid. Meer dan negentig gegadigden voor een telefoonaansluiting hebben enige tijd op hun aansluiting moeten wach ten omdat de centrale geheel was bezet. Behalve ln enkele gevallen, waarvoor de kabelverbinding nog ontbreekt, kan PTT voorlopig weer aan alle verzoe ken om een telefoonaansluiting te Goes voldoen. Hoewel ln de loop van 1971 opnieuw een wachtlijst zal ont-; staan, zijn de vooruitzichten ten aan-; zien van de toekomstige telefoonsitua- tie te Goes niet ongunstig. Een vol gende uitbreiding van de telefooncen trale met 400 nummers omstreeks eind 1971) en een verdere uitbreiding met 1000 telefoonnummers (in 1972)1 zullen de wachtlijst geheel doen ver dwijnen. .Eerst met een permanente eigen loka liteit in Zuid. krijgen we daar een permanent eigen trefpunt voor de jeugd', aldus Roger Lijnen. Bastiaan Schouwenaar (Zeeuw van geboorte) installeert zich in het ge bouwtje aan de Nassaulaan, dat ookl al geruime tijd wordt gebruikt als .peuterspeelplaats', eveneens een pro ject van 't Trefpunt samen met een; werkgroep. Hij is bepaald niet onte vreden over deze accommodatie. Wel zou er nog het een en ander moeten worden veranderd, zoals de plaatsing van een bar enz. Het ligt ln de bedoeling om hier op vier januari met activiteiten voor en, door de kinderen te beginnen. Opi dinsdagen en donderdagen, na school tijd. zullen er kinderen van zes tot twaalf terecht kunnen, Plannen wor den uitgewerkt, om de Jeugd hier ook op woensdagmiddagen aan bod te la ten komen. De jeugdige Amsterdammer heeft ech ter nog meer plannen. Op maandag en vrijdagavonden zou hij ln dit tref punt aan de Nassaulaan graag tot een jeugdsociéteit komen voor Jongelui van boven de veertien jaar en op donderdagavonden tot een soort .open huis' voor iedereen. Het is er Bastiaan Schouwenaar v al om te doen te proberen inhoud te geven aan het begrip sociaal cultureel opbouwwerk. Hij wil daarom graag ook de wijk ingaan, niet alleen om contacten te leggen met de bevolking en aldus te vernemen welke wensen er leven maar ook om mogelijke initi atieven uit de wijk zelf te bundelen. In 't Trefpunt aan het Damplein zal, voorts op vier januari voor het eerst het .koffiekeldertje' open gaan. Bij voorbeeld scholieren die wat met elk aar hebben te bespreken, zo maar jongelui die een praatje willen maken enz. zouden elkaar daar kunnen tref fen. De openingstijden zijn van twaalf tot twee en van vier tot zeven. In januari zal in "t Trefpunt een filmclub met zijn activiteiten begin nen terwijl men tenslotte op de dins dagavonden in het nieuwe Jaar in het oude huis aan het Damplein aan foto grafie zal kunnen doen. De jeugdsoos ,Big S' heeft haar talrij ke leden een sfeervol kerstdiner aan geboden. Het diner dat bestond uit een fonduegang aangevuld met wal kleinere gangen, was samengesteld door soosleden. De ingrediënten wa ren voor een zeer populair prijsje door plaatselijke winkeliers ter be schikking gesteld. Na het. diner bleef men nog geruime tijd bijeen. .Big S' opent ook in de nacht van oud op nieuw haar deuren zodat heilswensen in soosverband wederzijds uitgewis seld kunnen worden. stemmen een voorstel waarin het ophalen van huisvuil in de kernen Koewacht, Zuiddorpe en Over slag wordt opgedragen aan de inter communale huisvuilophaaldlenst. In de kern Axel zal het vuil opgehaald worden door een eigen gemeentelijke dienst. De gemeenteraad had even tevoren eveneens met een stemverhouding van 9 tegen 4 een voorstel van de heer P. T. A. T. A. M. R. Apers (gem. bel) verworpen, waarin b en w gevraagd werd om het voorstel over het huis- vuil-ophalen in te trekken en in een volgende raadsvergadering wat beter gedocumenteerd terug te brengen. De heer Apers was van mening, dat hem als raadslid de noodzakelijke in- GAPINGE Dinsdagmiddag om streeks vier uur is een auto, bestuurd door C. L. O. uit Serooskerke, ten gevolge van de gladheid van de weg op de Gapingseweg te Gapinge in een slip geraakt en in de sloot beland. O. bleef ongedeerd. De auto moest aan zienlijk beschadigd met een trekker uit de sloot worden gehaald. VLISSINGEN In de bespreking van het jubileumnummer van het Zeeuws Tijdschrift, gisteren in de PZC, is een artikel van M. P. de Bruin met als titel .Slib en wolken' ten onrechte als een boekbespreking aan gehaald. Het gelijknamige boekje (.Slib en wolken') van Annie Romein- Verschoor diende De Bruin overigens slechts als kapstok voor een verhan deling over het Zeeuwse landschap. Hij beschrijft de verschillende ver schijningsvormen, waarin het land schap in Zeeland zich aandient en komt tot de conclusie dat de inwo ners nog maar weinig van hun eigen landschap kennen. .Zoals een jonge Zwitser zijn bergen en dalen kent, zou een jonge Zeeuw het landschap van zijn provincie moeten kennen. Een verkeerd soort chauvinisme? Ik dacht van niet. Wij worden in ons aardrijks kunde en geschiedenisonderwijs ge confronteerd met de meest buitenissi ge onderwerpen, zonder dat we iets weten van het huis waarin we wonen. De uitbreiding v»n het werk wil hij de grond waarop we leven: zonder vooral toespitsen op de woensdagmid-j dat we weten hoe Zeeland zich heeft dagen en later ook de zaterdagen. Op ontwikkeld', aldus M. P. de Bruin in do* dagen wil hij in plaats van m' het Zeeuws Tijdschrift formatie ontbrak. ,Ik heb geen finan ciële gegevens kunnen ontdekken ter wijl ook de financiële commissie niet was ingelicht'. Het raadslid vond dat de .raad weer voor een voldongen feit geplaatst is (zoals ook met de zand en zoutstrooieraanschaf)'. Ook de heer T. A. Ch. Dierick (kvp) zei dat hij moeilijk op de waarde van het voorstel in kon gaan en dat het de raadsleden aan tijdige inspraak had ontbroken. Wethouder J. Dieleman (pvda) zei wel te hebben verwacht dat het huisvuil- voorstel ,een heet hangijzer' zou zijn. Hij gaf toe dat men niet al te veel tijd had gehad om de zaak te bekij ken. .Of dat een direct verwijt aan het college kan zijn, betwijfel ik. Hei heeft allemaal zo lang geduurd, omdal voldoende gegevens steeds ontbraken'. De wethouder wilde uitstel van het voorstel beslist ontraden. .Wij moeten voor 1 Januari 1971 beslist hebben, anders zou dat repercussies kunnen geven'. Hij betoogde dat met de dienst gemeentewerken uitvoerig over leg was gepleegd en dat was gebleken dat de eigen dienst het ophalen van huisvuil voor hooguit een maand, met veel kunst en vliegwerk' en allerlei gebreken zou kunnen overnemen. Wethouder D. J. Oggel (prot chr) wees erop dat deelname aan de inter communale vuilophaaldienst financieel gezien voordelig was. Als we het een eigen dienst willen doen. dan is er een nieuwe wagen van 80.000,nodig'. De heer Oggel ging ook nader in op de kritiek van de raadsleden Apers en Dierick ten aanzien van de inspraak. .Dat moet men zo toepassen dat het z'n waarde heeft. We kunnen niet voor ieder onderdeeltje de raad bij een roepen, of voor iedere raadsverga dering eerst een besloten bijeenkomst houden, dat zou het karakter van de raadsvergaderingen ernstig aantasten'. De heer Apers benadrukte in tweede instantie nog eens dat hij nu als raadslid geen zorgvuldig oordeel kon rellen, ,maar laat ik er verder maar over zwijgen ook'. Het voorstel van de heer Apers om de regeling uit ie stellen werd, zoals gemeld met 9 tegen 4 stemmen ver worpen. Tegen stemden de fracties van de prot. chr. groep, de PvdA en Alg. Belang. De heren A. H. van der Lee en Apers (gem bel) en J. Vink en Dierick (kvp) stemden tenslotte tegen het voorstel van b en w. De gemeenteraad heeft zich verder in een vlot tempo door de andere agen dapunten heengewerkt. Zonder op- of aanmerkingen werden een aantal sub sidieverzoeken (aan zangvereniging Asaf' en drumband .Ons Genoegen') goedgekeurd en besloot men om de oude gemeentevlag van Axel te hand haren voor de nieuw gevormde ge meente. Ook ging men akkoord met een aantal grond aan- en verkopen en het garant staan voor een lening van ƒ275.000.aan te gaan door de socia le werkplaats Hulster Ambacht', in verband met uitbreiding van deze werkplaats. Burgemeester M. K. van Dijke zegde in antwoord op vragen van de heer Apers toe dat de gemeente .binnen nu en enkele maanden' zal starten met een voorlichtingsblad. De verschijning daarvan was wat opgehouden door personeelsgebrek. Ook beloofde de heer Van Dijke dat de gemeente meti een eigen nota over de openheid en openbaarheid van het bestuur zal ko-1 men, als de regering niet voor l[ maart 1971 een wetsontwerp hierover j indient. MIDDELBURG Ruim 1200 kinderen hebben dinsdag in het Citytheater te Middelburg genoten van de kinder voorstellingen die de winkeliersvereni gingen van de Langeviele-Pottenmarkt en van de Vlasmarkt-Kromme Weele hebben georganiseerd. De toegangs kaarten voor deze voorstellingen kon men gratis verkrijgen wanneer men, tijdens de verkoopactie die de winke- lierscombinatie heeft gevoerd, voor een bepaald bedrag in deze winkel wijk besteedde. Drie voorstellingen waren er nodig om alle kinderen een paar plezierige uurtjes te bezorgen; ook de kinderen uit de verschillende Walcherse en Zuidbevelandse verpleeginrichtingen waren hierbij uitgenodigd. Op bijzondere wijze wist het gezel schap van Koos van de Velde uit Amersfoort met de show .Zet em op, o zo', de kinderen te vermaken. Met ome Henny aan het elektronisch orgel zongen de jongelui enthousiast mee met een serie populaire wijsjes. Het goochelen van ome Koos, waarvoor hij assistentie uit de zaal nodig had, werd met een daverend applaus be loond. Het hoogtepunt van deze show was evenwel het optreden van de cliwn Nikkie, die naast vele malle fratsen ook een vaardig sneltekenaar bleek te zijn. Zijn optreden werd op luidrichtige wijze door het jeugdig publiek bijgevallen. In het laatste nummer werden de kinderen meegevoerd naar een Oos ters paleis waar de Maharadja tal van toverkunsten uithaalde en tot besluit zijn paleis in een bloementuin veran derde. Na dit succesvolle optreden sprak de heer Houmes namens de winkelierseombinatie een dankwoord tot het gezelschap en bood de arties ten een attentie aan. Het- laatste woord was echter voor de kinderen die luidkeels en met een daverend applaus hun waardering lieten blijken. Collecte De collecte voor de christelijke blin denhulporganisaties bracht in Oud- Vossemeer 113,03 op. SCHOONDIJKE De aardappel, in ons land nog steeds een van de belang rijkste voedingsmiddelen, staat tot en met vandaag (donderdag) centraal op de tentoonstelling ,Van poter tot kwaliteitsaardappel', die het consulent schap voor de akkerbouw en de rund veehouderij met de .stichting ter be- NED. HÈRV. KERK Beroepen te Wieringermeer (toezeg ging) J. Breeuwsma te Hoogeveen: te Hillegom W. Doresteijn te Maarssen; te Klazinaveen (toezegging) A. S. Klu- sener te Mijnsheerenland; te Schoon oord J. C. Brokken te Rhoon, Bedankt voor Zetten-Andelst J. M. de Raad te St-Annaland; voor Dokkum J. L. Ravesloot te Veen (N-Br); voor Spijkersmilde W. de Greef te Kamper veen. Aangenomen naar Herwijnen (Gelder land) D. Heikoop te Stavenisse. Bedankt voor Zetten-Andelst J. M. de Raad te St-Annaland; voor Dokkum vacature D. J. Miedema) J. L, Raves loot te Veen (Noord-Brabant). Beroepen te Oldenbroek: C. Bos Ameide en Tienhoven. Aangenomen naar: Herwijnen (toezeg ging) D. Heikoop te Stavenisse. Bedankt voor Oostetwolde: G. van Estrik, te Genemuiden. Bedankt voor Papendrecht: A. Gooijer, te Delft. Beroepen te Raalte kandidaat J. de Roo te Middelbert; te Alblasserdam J. I. J. Knottnerus te Rotterdam; Amerongen toezegging Sj. van der Vee te Uitwijk. Aangenomen naar Neede A. van Leeuwen te Harmsen; naar Haarlem F. J. Th. van Boven te Soesterberg. Bedankt voor Randwijk J. van der Haar te Achterberg; voor Dedemsvaart A. W. J. A. Knorth te Diepenveen; voor Vlaardingen K. A. Abelsma te Wateringen. CHRISTELIJK GEREF. KERKEN Beroepen te Zaamslag kandidaat D. J. van Vuuren te Doornspijk. Aangeno men naar Nunspeet J. Westerink te Kerkwerve-Haamstede. Beroepen te Soestdijk J. Kampman te Ede. die voor dit beroep bedankte. GERF. KERKEN VRIJGEM. BUITEN VERBAND. Bedankt voor Eindhoven W. G. Riet kerk te Barendrecht. r5r~ HULST Hoewel er momenteel nog niets van bekend is, zou het best eens kunnen dat het waterschap .Hulster ambaciit' zijn nieuwe gemaal de paal straks moet opofferen aan de werken voor het Baalhoekkanaal. Het com plex, dat nu bijna klaar is, ligt ln een van de zones die mogelijk in aanmer king komen als kanaaltracé. Het waterschap trekt zich voorlopig weinig van de geruchten aan; in mei gaat het gemaal draaien en daarmee de afwatering van circa 8000 ha ver. zorgen. Bij dit gebied komt ook nog 5500 ha die tot dusver afwaterde via het Axeler ambacht. Met de bouw van dat een investering verg- Het gemaal heeft een capaciteit van 700 m3 water per minuut en het vervangt het noodgemaal in dezelfde omgeving en de afwateringssluis van de van zo'n 4 miljoen, is in de loop! de Van Alsteinpolder. vordering van het landbouwkundig oi 1 s*e derzoek' heeft ingericht in de landwr "6 bouwpraktijkschool te Sclioondl 1 herz: ke. o mei Dat gebeurt in een reeks 2-jaarlijks «voer exposities, die allemaal een gewas to 'an onderwerp hebben. Veel nadruk wont ssmt daarbij gelegd op de kwaliteit van d eerm: produkten. nu de consument steed c-,.! hogere eisen stelt aan zijn voe ding. )t Op de tentoonstelling rond de aardat *°len pel kunnen bezoekers de groei van gewas van fase tot fase volgen, wordt aandacht besteed aan de facto ren die bij teelt, oogst en bewarini van invloed kunnen zijn óp de kwal) L* teit en er staat apparatuur die bij di diverse bewerkingen wordt bruikt. Voor wat oogst en transport aanga, worden 2 machineketens geshowt een met een goede en een met ee. foutieve afstelling, waardoor bescha- digingen voorkomen. De tentoonstellinj ■nvt over de aardappel werd voorafgegaaa óee door exposities waarop suikerbiet® «en t en peulvruchten werden belicht. »r h (Foto PZC) >al jde Heen i drie Scheidende chef loodswezen: den haag (gpd) Over 25 Jaiui wordt het dan nóg drukkere scheep-L vaartverkeer op de Noordzee mei behulp van radar geregeld nel als nu al op de Nieuwe Waterweg^"™ de route naar 's-werelds groots» 1 haven. mant tstrsti aang ielde in ht narde nreau r Bo heel it mi ieuwe en. even Hand De prognose is niet van hem, maar hij staat er wel achter; de mei pensioen vertrekkende directeur-ge neraal van het loodswezen, schout bij nacht J. F. Drijfhout van Hooff, Aan de vooravond van zijn defini tieve afscheid filosofeert hij over internationale afspraken die nodlf worden voor het verkeer met olie reuzen, buik-carriers, containersche pen, vrachtvaarders en coasters in de nauwe gedeelten van de drukst bevaren zee. Hij zegt: ,We zijn er nü nog niet toe. De situatie is nü nog niet urgent. Maar er hoeft slechts vreselijk ongeluk te gebeuren iedereen brult dat er een oplossinf moet komen'. ,Ik, en ik niet alleen, verwacht dat omstreeks het, jaar 2000 voor de Noordzee een ve keersgeleidingssysteem functioneer, een internationale regeling die W vergelijken is met die op de vlieg velden'. De zee is vrij. Ook ons land heeft dat traditionele recht altijd ferm verde digd. Verkeersregels voor de Noord zee betekenen beperking van de vrijheid en beperking van de ruim te. Aan die consequenties valt, meent de hoogste chef van het loodswezen, niet te ontkomen. De aan de Noordzee grenzende landen moeten het eens zien te worden over een functionele indeling in vakken, zodat het verkeer door middel van radarstation-in-zee vei lig. snel en effeciënt kan worden geregeld. Van zijn 41 dienstjaren bij de konin klijke marine heeft de 58-iarige schout bij nacht er ruim ien door gebracht bij het loodswezen, vier als directeur in Rotterdam en zes als de hoogste ohef in Den Haag. In de laatste functie heeft hij meege werkt aan een ontwikkeling die zon der twijfel één van de meest spec taculaire in de geschiedenis van het loodswezen is: het beloodscpn van mammoetschepen van tweehonderd duizend ton en groter. De verdiensten van schout bij nacht m F. Drijfhout van Hooff hebben ninklijke waardering gekregen. HL' is benoemd tot ridder in de ont van de Nederlandse Leeuw. SI taats- secretaris A. van Es (marine) vh de scheidende directeur-gen.B van het loodswezen de versiera opgespeld. £ijn opvolger als directeur-gene:.- wordt kapitein ter zee G. van der Graaf, tot nu toe directeur van loodswezen in Zeeland. Hij is ingang van 1 januari bevorderd schout bij nacht. jDDD vaer'. Mi 1)1} saulaa mi gin SCHO 17.30 i TERN zur: F Manill VLISS jeugd: WATE ir; b GOES tentoc stenaj land.' HULS i 13- tentoc de tee K0R1 peaux Wim HIDE land. 13.30-; Zeeuv ais be Tlees! West- WEM laar, T. vai WES'] 9-18 t Fran) delin;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4