Wim Jeremiasse en Wim Hendrikse reageren op open brief Van Riet hoogte met Ion Sijbrands Hm Gantwarg op gelijke Pijnen en Loevesijn eerste in Antwerpen Sporttoto Jan Raas zegevierde in Middelkamp-cross NEDERLANDSE EN BELGISCHE RENNERS OP .ROLLEN' IN AXEL Winst vooi Pijnen in Gent 10 OPENBARE BRIEFWISSELING ROND WIELERCLUB ,THE0 MIDDELKAMP' ZINSNEDE UIT BRIEF: JE ENTREE WAS NIET DAVEREND DE BRIEF VAN HENDRIKSE DE BRIEF VAN JEREMIASSE LEII EDDY MERCKX SPORTMAN VAN HET JAAR oor akk< WIERSMA EN DROST NIET HARD GENOEG en Wim de Waal afwezig bij races cart zijn eigen supportersclub WIE» ACROSS IN AXF.I.r MAARË, 13 RENNERS 8 AP JCH ï\ki KNOCK OUT Wereldrecord gewichtheffen voor Jan Talts PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 DECEMBQ WNDA( HULST, HEINKENSZAND De Zeeuwse wielerofficials Wim Jeremiasse uit Heinkenszand en Wim Hendrikse uit Hulst hebben gereageerd op de ,open brief' van de nieuwe voorzitter van de wielerclub .Tlieo Middelkamp', de 23-jarige Hans van Riet uit Goes. Zoals bekend zegden de heren Jere miasse en Hendrikse hun lidmaatschap op aan het eind van de jaarvergadering van deze wielerclub, veertien dagen ge- leden in de Caisson te Kapelle. Beiden hadden geen ver trouwen meer in het bestuur, dat naar hun mening de er varing mist om een wielerclub goed te runnen. Zij wensten niet meer medeverantwoordelijk te zijn. Hans van Riet ver weet in zijn .open brief' (die vorige week in de PZC werd gepubliceerd) de twee .afvallige leden' gebrek aan clublief de. Zowel Wim Hendrikse als Wim Jeremiasse schreven nu ook een open brief. De brief van Wim Hendrikse luidt: WIM HENDRIKSE Hulst 25 december 1970. Beste Hans, Via het clubblad van .Theo Middel kamp' heb ik kennis kunnen nemen van je verwijten over mijn bedanken als lid van de wielerclub .Theo Mid delkamp'. Bovendien vraag je tot be sluit om een reactie op je .open brief'. Uitsluitend omdat mijn zwijgen ver keerd kan worden beoordeeld, wil ik op dit verzoek ingaan. Het komt mij voor dat een dergelijke vorm van correspondentie niet in het belang van de wielerclub kan zijn In je .open brief' proef ik iets van bepaalde grie ven. die ik tegen jou persoonlijk zou hebben. Het laten zwemmen van een om hulp vragende voorzitter. Ik meen dat je persoonlijk wel beter weet. Ondanks het feit dat Je tijdens de jaarvergadering een zeer onzekere in druk vestigde, heb ik onmiddellijk aan jouw adres mijn vertrouwen uitge sproken en je mijn steun toegezegd. Het verloop van de vergadering was er echter voor mij aanleiding toe om schriftelijk te bedanken als lid van de wielerclub .Theo Middelkamp'. Sta mij toe in het kort de gang van zaken te schetsen die tot mijn besluitvor ming hebben geleid. Je entree was niet bepaald daverend. Er was een duidelijk merkbare dosis gebrek aan zelfvertrouwen bij je aan wezig. Je had je, zonder voorwaarden, kandidaat gesteld voor het voorzitter schap. Nadat de brief van handteke ningen was voorzien plaatste je er echter nog een bepaalde voorwaarde bij. waarvan jou ondersteuners totaal niets wisten. Er kwam echter een voorstel aan de orde, dat voor een Ideale oplossing kon zorgen, namelijk: Van Stee voorzitter voor één jaar of minder en Hans van Riet vice-voorzit- ter. Geen torpedering van voorzitters plannen van Hans van Riet. Integen deel, opzet is hem een jaar gelegenheid tc geven zich volkomen In te leven in de omvangrijke problematiek van de wie lerclub ,Thco Middelkamp'. Men moet niet alleen een krachtig figuur zijn. maar ook kunnen beschikken over ervaring cn omringd zijn door capabe le mensen bij wie meningsvorming geen grote onbekende is. De aderlating door het vertrek van Jan van Stee en Ben Mulder zou je in een onmogelijke positie kunnen bren gen. hetgeen ik niemand en zeker niev een onervaren Hans van Riet toc-wens Bovendien lean dit nooit in het belang zijn van de wielerclub. Zou men ziel een betere leermeester dan Van Stee kunnen wensen? Hij is de man die de mensen kan activeren en stimuleren, beschikt over een uitstekende verga dertechniek, een brede visie op eer noodzakelijke planning. Tijdens deze vergadering liet je er geen twijfel aan bestaan dat je dit een ideale oplossing vindt, zowel voor de wielerclub als voor je eigen persoon. Ook het be stuur liet unaniem merken dit een uitstekende oplossing te vinden. ?«Es- schien klinkt het applaus van de zaa! nog in je oren na toen dit voorstel door jou persoonlijk ondersteund aan de orde kwam. Bovendien trok je ten overstaan van de vergadering je kan didatuur als voorzitter in. Je was merkbaar blij met deze oplos sing. Men zou kunnen veronderstellen dat •de zaak nu volledig was opgelost. Te meer daar Jan van Stee volkomen akkoord ging en nog een jaar wilde aanblijven om jou alle steun in de overbruggingsperiode te geven. Het was te mooi. Enkele opposanten, van wie de meesten een afschuw hebben van elke bestuurlijke of andere actie ve functie, die wel snel klaarstaan met kritiek, maar die totaal niet we ten wat er komt kijken om een grote vereniging bestuurlijk goed te runnen, zien toch kans om tot een stemming te komen. Stemmen over wat totaal niet meer aan de orde was. Immers Hans. je had toch overduidelijk je kandidatuur als voorzitter ingetrok ken? Je had gekozen voor de beste oplossing. Was dat nu niet het beste moment om ook jezelf eens te laten gelden? En duidelijk te maken dat clubbelangen prevaleren boven rancu nes tegen bepaalde personen? Je zweeg echter mogelijk door de nog alom aanwezige twijfels bij Jezelf en je wachtte gelaten de stemming af. De jeugd heeft de ernst van deze stemming niet begrepen. Men is in het algemeen wel In voor het kiezen van de zijde van de opposanten. De uitslag was bekend. Met één stem verschil koos men voor de man die zich al had teruggetrokken. Een der gelijke gang van zaken stuit me tegen de borst. Sta me dan ook toe te protesteren tegen deze gang van za ken door het schriftelijk bedanken van m'n lidmaatschap. U mag het ondemocratisch noemen, zelf denk ik er anders over. Mijn protest geldt de mensen die verantwoordelijk zijn voor deze gang van zaken. Hopelijk behoeft u te zijner tijd geen beroep te doen op deze mensen. Ge zult steeds de deur gesloten vinden als het om daadwerkelijke steun gaat. In uw open brief haakt u In op de clubliefde. Het is een beetje moeilijk om daarover van gedachten te wisse len met iemand die zich nog net voor de jaarvergadering moest aanmelden als lid van .Theo Middelkamp'. Club liefde. Hans, is niet afmeetbaar aan een Lineaal, of af te wegen op een weegschaal. Het kan best zijn dat jij ondanks het ontbreken van een lidmaatschap veel meer voor een vereniging hebt gedaan dan een van de al jaren zittende bestuurders. Club liefde valt of staat niet met een bestuurlijke functie. Ieder zal werken naar vermogen. Maar men moet dan ook de medeverantwoordelijkheid voor zijn club dragen. We zijn nu op een punt gekomen dat ik geen verantwoordelijkheid voor de club kan dragen. Het is zinloos om een opsomming te geven wat men voor zijn club in het verleden heeft gedaan. Wie bij zichzelf te rade gaat zal dit met een ja of nee moeten beantwoorden. In de afgelopen 10 jaar heb ik zeer veel kritiek moeten doorstaan. En ook zelf wel gespuit. Ik mag wijzen op de jaarvergadering van twee jaar geleden in Heinkens zand, toen mij niets bespaard bleef. Het was geen reden om uit te treden. Integendeel. Toen aan het eind van de rit opnieuw door de voltallige verga dering beroep op mij werd gedaan, heb ik ja gezegd omdat ik vertrouwen had in de leden en de zittende be stuurders. Dit vertrouwen, het spijt me het te moeten zeggen, ontbreekt nu. Laat me besluiten met te zeggen dat het geen persoonlijke rancunes zijn tegen Hans van Riet of wie dan ook van het bestuur. Je veel succes toewensend, verblijf ik met vriendelij ke groeten, Wim Hendrikc Middelkamp. Het is normaal dat u als nieuwe voorzitter de club in de publi citeit wenst ie brengen, maar ik meen, dat u door de open brief thans alleen maar koren op de molen van .anderen' aangedragen heeft. Het is mij onbekend of uw brief namens het bestuur geschreven is, doch ik meen zeker te moeten betwijfelen of u hier mee de regel van de .vuile was' niet op straat brengen een regel die het bestuur voor zover mij bekend steeds huldigt thans niet hebt overschre den. Ik meen, dat in een gesprek met het bestuur een en ander verhelder end had kunnen werken, doch nu u vraagt om reactie voel ik me ergens verplicht hierop in te gaan zonder de vuile was te moeten buitenhangen. Ik zal thans proberen een uiteenzetting te geven van de gang van zaken en het door mij genomen besluit. Het is algemeen en zeker ook u bekend, dat in het afgelopen jaar serieuze pogir. gen zijn aangewend om een nieuwe voorzitter te vinden voor de vacature, die door het vertrek van Jan van Stee was ontstaan. Ook mijn persoontje is vaak benaderd en herhaaldelijk ver zocht om kandidaat te willen zijn. Ik heb dit zoals ieder bekend steeds zonder meer van de hand gewezen, maar in uw brief stelt u onder meer .waarom stelt u zichzelf geen kandi daat?' Geachte heer Van Riet, het spijt me ontzettend, dat u deze vraag stelt, want ik ben verplicht u terug te voeren naar de jaarvergadering van 8 december 1968 te Heinkenszand. waar u zelf aanwezig was en onder meer het woord heeft gevoerd. U weet on getwijfeld. dat een bepaalde gTOep. onder wie veel leden, die u nu hebben gesteund, Wim Jeremiasse tot de grond toe afbraken, omdat hij zoveel fouten had gemaakt. Onder andere werd toen gesteld, dat een jurylid door de renners wordt gezien als een vijand en een bestuurslid als iemand, die enkel maar vóór hem is. Gelukkig heb ik daar weinig last mee en met de meeste jongens, die koer sen. ben ik goed bevriend. Ik ben er namelijk van overtuigd, dat ik in heel Zeeland nog nooit een renner maar voor het minste heb benadeeld. Inte gendeel. ik ben steeds bereid geweest ieder te helpen waar maar mogelijk was en ik zal dat blijven doen, waar bij ik altijd een gewaardeerde groep leden van Theo Middelkamp achter mij wist staan. Het zou tever vo.eren om de vergadering van 8 december 1968 hier in het geheel weer te geven, maar ik verzoek u kennis te nemen van het artikel in de PZC (9-12- '681 en van de notulen van deze vergadering. Na uw kennismaking daarvan hoop ik. dat u enigszins zult kunnen begrij pen. waarom ik toen als bestuurslid en met mij vele anderen be dankt heb voor een bestuursfunctie. Ik kom dus niet terug, noch als voor zitter noch als bestuurslid, omdat ik weet het vertrouwen van een soort, oppositiegroep te zullen missen. Wel had ik steeds waar mogelijk de belan gen van de club gediend buiten een bestuursfunctie om vanwege de club liefde, die beslist wèl aanwezig was! Doch helaas, de duizenden guldens, die we voor de club bijeenbrachten, de honderden guldens, die we er zelf bljoasten in onze bestuursperiode, ziin blijkbaar nimmer gewaardeerd. Van daar anders deze stank voor dank! Nogmaals, van mijn kant geen haat of wrok, maar omgekeerd meen ik dit van hepaalde zijde steeds te moeten ervaren. Ik zal u uitleggen waarom: als lid van een vereniging meen ik meer te moeten doen dan contributie betalen alleen, vandaar dat ik probeer een positieve bijdrage te leveren, het zij door adviezen, kritiek en zo moge lijk ook door hulp. Als nu een voor stel mijnerzijds echter steeds met argwaan wordt aangehoord omdat sommige figuren denken, dat ik iets tegen Middelkamp zou hebben, dan is op. een bepaald moment de maat vol, en bedank ik als lid. Volkomen vrij blijvend naar ik meen. Een ander punt waarom ik heb be dankt. sluit hierbij aan, namelijk: ook als lid voel ik me verantwoordelijk voor de club en zal die als het beleid nota van zult nemen. Het punt. waar het. verder in uw brief om draait is uw persoon als voorzit ter. Beste heer Van Riet, ik verklaar hierbij uitdrukkelijk niets tegen u tc hebben, een idee, dat vermoedelijk bij u diep is ingeworteld door uzel! steeds vaak weinig vermeende capaci teilen te moeten betitelen op de ver gadering en ook tegenover de pers. Ik hoop persoonlijk met u even bevrienc te mogen zijn als met de overige leden van het bestuur. Echter een bepaalde handelwijze heeft mij be vreemd: nogmaals, er was geen kandi daat voorzitter en dat hield diverse leden', ook mezelf, echt. wel even be zig. Toen is bij mij dan ook het plan gerezen om indien geen geschikte kandidaat gevonden kon worden te trachten Jan van Stee voorlopig te behouden voor de vereniging. Ik heb daar contacten voor gelegd en bespre kingen over gevoerd nog vóór er van uw kandidatuur sprake was. Desge wenst kunt u van mij de namen krijgen ter verificatie. Tijdens de rollenwedstrijd in het Olie- tunnetje kwam Ad Kuzee met uw kandidatuur en vroeg mij die te steu nen. Ik heb toen gezegd niets tegen u te hebben, maar me wenste te onthou den van ondersteuning, omdat ik meende en nog steeds meen te betwijfelen of u de geschikste per soon is. Ik heb de lijst tot behoud van Van Stee dan ook aan diverse leden voorgelegd en ter vergadering gebracht. En daar heeft mij nu de gang van zaken erg bevreemd, name lijk praktisch iedereen was het eens met het ter tafel gebrachte voorstel: Jan van Stee voorzitter voor een jaar en Hans van Riet vice-voorzitter. Bij de stemming bleek echter, dat men het met het vorenstaande helemaal niet eens kan zijn en wordt Van Riet gekozen als voorzitter, terwijl Van Stee dan. na door mij van tevoren gevraagd te zijn of hij ook vice- voorzitter wil zijn en dat bevestigd, deze functie ik nog steeds niet het hoe en waarom begrijp. U vermoedelijk ook niet, want met de mocratie heeft dit toch niets uitstaan de. Bovendien zou men uit boven staande nog kunnen concluderen, dat Jan van Stee. die met groot onthaa! werd ingehaald als voorzitter en die ontstellend veel voor de club heeft gedaan, thans door dezelfde mensen wordt afgevoerd voor laten we eerlijk zijn een volkomen onbeken de. Ik citeer nogmaals uit mijn be dankbrief: .Ik meen. dat de belangen van de club hiermee niet zijn ge diend.' Tenslotte wil ik nog enkele opmerkin gen plaatsen. Door verschillende figu ren. ook uit het bestuur, werd mijn ANTWERPEN (ANP) René Pijnen en Lijn Loevesijn hebben zoi 8000 toeschouwers in het Antwerpse sportpaleis een internationaal c.__ wonnen. Het Nederlandse duo behaalde 12 punten. De Belgen Sercu en- werden tweede voor het koppel Jonson/Porter (Austr.-Eng.i met 23 Westduitsers Altig en Wolfshohl werden slechts vierde met 29 punten. HANS VAN RIET bedanken gezien als publiciteit voor mezelf. Ik laat deze uitdrukking ge heel voor verantwoording van de be trokkenen, maar ik stel wel vast. dat er voor mij wel andere middelen zijn om in de publiciteit te komen dan op deze negatieve wijze. Het gebrek aan clubliefde, dat u aanhaalt in uw brief, ls waarschijnlijk het enige, waarmee u mij grieft, omdat ik moeilijk kan neerschrijven wat ik uit liefde voor neerschrijven wat ik uit liefde voor de club heb gedaan. Bijvoorbeeld, dat aankomsten Olympia's Toer, samen werken met het comité Ronde van Midden Zeeland, de club alleen maar voordeel hebben gebracht en waarvan nu niets meer is overgeble ven. is u misschien nog niet bekend. Het is misschien goed voor de moraal om wat breder te zien voor wat bre- treft het uiten van beschuldigingen over gebrek aan clubliefde. Als u ziet dat enkele comité's bijvoorbeeld de handen in elkaar slaan en voor een wedstrijd tienduizend gulden bij elk aar brengen, dan is er voor de leden vak Middelkamp nog veel te doen. Ik begrijp overigens ook niet, dat het bestuur nooit eens advies heeft ge vraagd aan mensen, die in bepaalde materies konden helpen. Ik vrees, dat u mij nu via uw bestuur zult aanval len voor wat betreft uw puzzelru briek. Ik zal u echter de kopij en de reglementen voor de eerste ronde kunnen toezenden, doch het zal waarschijnlijk door velen weer niet. worden gewaardeerd, dat Jeremiasse het organiseerde. Tenslotte ben ik ook de mening toegedaan, dat het bedan ken als lid juist gedaan is gezien de verhouding clublid-jurylid, vooral nu een tweede vereniging in Zeeuwsch- Vlaanderen geboren staat te worden. Ik wens u en uw bestuur alleen maar veel succes toe en de op en uitbouw van de Zeeuwse wielersport en wil zowel Theo Middelkamp als een straks nieuwe club in Zeeuwsch-Vlaan deren steunen als donateur gelijk aan het verschuldigde bedrag voor een lidmaatschap.' WARSCHAU (ANP) De Bel gische wielrenner Eddy Merckx heeft voor het tweede achtereen volgende jaar de enquête voor de beste sportman van het jaar, welke het Poolse persbureau PAP Jaarlijks houdt, gewonnen. Van de 21 persbureaus die over de gehele wereld gevraagd werden, zetten er tien Merckx op de eer ste plaats en zes op de tweede plaats. Hij kreeg daardoor 178 van de maximaal 220 punten. De verdere uitslag van de enquê te van PAP is: I. Eddy Merckx (Belg) wielren nen 178 pnt: 2. Vassili Alexejev (Rus) gewichtheffen 164 pnt: 3. Christos Pananicolaou (Griek) atletiek 159: 4. Gunnar Larson (Zwe) zwemmen 123; 5. Jochen Rindt (Oost) autosport 93; 6. Ro land Matthes (O-Dld) zwemmen 78; 7. Karl Schranz (Oost) skiën 68; 8. Heide Rosendahl (W-Dld) atletiek 50; 9. Loedmilla Toerist- sjeva (Rus) tumen 48; 10. Joeri Napalkov (Rus) skiën 43. Arsenal - Southampt. Blackpool - Burnley Coventry-West Bromwicl Crystal Pal. Chelsea Derby C - Manchester U Ipswich Tottenham Leeds Newcastle Liverpool - Stoke Manchester C - Hucldersf West Ham - N. Forest Wolves -Everton Sheffield XJ - Leicester Sunderland - Middlesbr. iCCO! ïee h£ et biji ikalen. it 'n n< ccomir Vlis: De cijfers van sporttoto 24 zija, nemers 433.875, inleg f 803.000, pi1 bedrag f 361.350, eerste en derdt Uchtin f 126.472 (elk), tweede prijs li, extraprijs f 18.068. Er waren a avond geen meldingen van i Juist voorspelde uitslagen. KAMPERLAND Met veel animo en een grote inzet werd zaterdagmorgen, tweede kerstdag, gestreden in de kerst- wielercrcss van dc wielerclub .Theo Middelkamp'. Er was bovendien een vrij grote publieke belangstelling. Al gemeen winnaar werd de nieuweling Jan Raas die zich ook sneller over het parkoers repte dan de amateurs. Ook adspirant Kees Spaans (die in de alge mene rangschikking tweede werd) was sneller dan de amateurs. Amateurs, nieuwelingen en adspiran- ten gingen tegelijkertijd van start. De amateurs moesten meer kilometers af leggen dan de nieuwelingen, die op hun beurt weer een grotere afstand moes ten afleggen dan de adspiranten. Het was de nieuwelingen en adspiranten toegestaan deel te nemen aan de maxi male afstand. Vandaar dat Jan Raas Dok h toor e voor Kees Spaans algemeen wijtoals kon worden. De uitslagen luiden: Amateurs: 1 Wim Westdorp; 5 Priem; 3 J. Marijs; 4 Jongenele bosch); 5 Schouwenaar (Oudenhcfjteed', 6 Ko de Vrieze; 7 H. Glerum; Leeuwen; 9 Remijn. Nieuwelingen: 1 Jan 1 Huijzen; 3 Trijen; 4 Hellemons; r, Herder; 6 Kuzee; 7 De Kunder; J Jager. Adspiranten: 1 Kees Spaans 2 B Scheers; 3 M. Melse; 4 L. de Jag jegd, i A. de Roo. f De prijzen werden in bet café Flip Leenderse uitgereikt door kampvoorzitter Hans van Riet. Werner! Drtaccc en gel verr (Ortbec eken JSSI Vliss eld. C 11 istiekl ordt i boir den. akele a Vanwe den as jportve al de meente dienen uik he ortnot; M itistisc JAN RAAS 5e IN CYCLO CROSS TE HELVOIRT IN SUIKERDAMTOERNOOI: VANDAAG SIJBRANDS TEGEN KOEPERMAN AMSTERDAM (GPD) Anato li Gantwarg (22 Jaar, reeds Rus sisch grootmeester en interna tionaal meester) revancheert zich wel voorbeeldig van zijn dergelijke worden aangevallen naar overtuiging verdedigen. En dat minder geslaagd debuut in het laatste was ook voor mij na dc laat- eerste Suikerdamtoernooi. Nu. ste jaarvergadering niet meer moge lijk, omdat er punten waren, die ik volkomen onjuist behandeld achtte. Het voornaamste punt is onder meer de begroting 1971, die naar mijn me ning, en van diverse anderen, volko men ontoereikend is en financieel nog dieper de mist ingaat. Ik heb dit bij de behandeling op de jaarvergadering uiteengezet, doch er werd zonder meer overheen gepraat. Ik hoop in het belang van de club, dat u hier alsnog na het lange kerstweekeinde met voor de dammers drie ronden in het tweede toernooi, met een kwalitatief nog sterkere bezet ting, deelt hij in de grootmeester- groep de eerste plaats met Ton Sijbrands. Alleen oud-wereld- kampioen ir Iser Koeperman, die vandaag Sijbrands ontmoet, heeft nog kans bij het leidende duo te komen. Het zal spannen, het programma van dc koplopers is ongeveer gelijkwaardig. Dit toernooi biedt inderdaad wat men van een toptoernooi zonder een en kele zwakke stee (al is dan niet ieder- ee.n in zijn beste vorm) mag ver wachten: goede, gave partijen, slechts een enkele grootmeester-remise, ont zettend veel spanning, enkele strubbe lingen (van door spanning en emotie .verslagen' spelers) en bovendien een hartstochtelijk meelevend publiek. Bij de vele spannende eindspelen In de achtste ronde bijvoorbeeld kon de wed strijdleiding niet verhinderen, dat de toeschouwers rijen dik op tafels gingen staan om toch maar niets te missen van de vaak ondoorgrondelijke bewegingen van de combattanten. Die, op hun beurt, er soms op uit schijnen te zijn hun tegenstander te hypnotise ren, vooral Andreiko bezit dat gevaar- WIM JEREMIASSE VLISSINGEN Wim Jeremiasse, KNWU-jurylid uit Heinkenszand. heeft gereageerd op de open brief van de nieuwe voorzitter van de ZRTC Theo Middelkamp, Hans van Riet. met eveneens een open brief, waarin hij de motiveringen van zijn besluit om te bedanken als lid van Theo Middel kamp, uiteenzet. De brief luidt als volgt. Het heeft me verbaasdInderdaad, het heeft me buitengewoon verbaasd, dat het bedanken als lid van Theo Middelkamp door Wim Hendrikse en mij zoveel reacties heeft teweegge bracht. Waarom? Omdat in het afgelo pen jaar tientallen leden door het bestuur zijn geroyeerd wegens wanbe taling en hieraan toch ook geen woord gewijd is buiten de bestuursta fel om. Nu bedanken twee leden en wordt er lang en breed over gepraat en geschreven. Dat de pers hierover een kopartikel van een jaarvergade ring wijdt kan ik al niet begrijpen, maar dat u als voorzitter door middel van een open brief hierop ingaat be treur ik ten zeerste. Niet in het belang van mezelf, maar in het belang van de wielersport en niet in het minst voor de club Theo AXEL Een krachtmeting op hometrainers tussen Nederlandse en Belgische wielrenners was zaterdagavond tweede kerstdag in bar Oase in Axel te beleven. De Nederlanders zegevierden. Voor deze wedstrijden bestond zowel van de zijde der renners als van het publiek grote belangstelling. De grote afwezige was zonder twijfel de Axelse renner Wim de Waal, wiens supportersclub deze avond organiseerde samen met Jan Dieleman van bar Oase. Wim de Waal had al een week voor deze wedstrijden op hometrainers laten doorschemeren niet aanwezig te zullen zijn. Zaterdagmiddag na de wielercross in Axel trachtte Jan Dieleman hem nog over te halen toch te komen, maar Wim de Waal wilde niet. Een reden voor zijn afwezigheid wenste hij niet op te geven. Zijn afwezig heid zette ook bij zijn supportersclub kwaad bloed omdat een deel van de opbrengst van de avond (te weten de opbrengst van het rad van avontuur) bestemd was voor deze supportersclub. De wedstrijden leverden veel spanning op, vooral bij de adspiranten en bij de Nederland-België-ontmoeting bij de amateurs. Bij de adspiranten bleek al spoedig dat de strijd zou gaan tussen Frans Verstraeten uit Philippine en Jan Begijn uit Terneuzen, die beiden tot de finale doordrongen. In die fina- lerlt, op dezelfde fiets, over 250 me ter, was de man uit Temeuzen met zijn 14,9 seconde over 250 meter een tiende van een seconde sneller dan Frans Verstraeten. Verdere uitslag bij de adspiranten: 3 Hennie Gijzel. Hei kant; 4 Fred Verschueren. Axel; 5 Wim Schalje, AxeL In de Nederland-België-ontmoeting bij de amateurs brachten de Belgen zeer sterke renners op de rollen. Ronnie de Bisschop won in het afgelopen wielerseizoen 12 wedstrijden. Gislain van Landeghem won er acht en José Ka uwer was in zes wedstrijden de snelste. Zij moesten het opnemen te gen Lucien de Clerkq uit Aardenburg, Hennie Gijsel uit Heikant en Piet van Stralen uil Axel. Gijsel. De Clercq en De Bisschop waren overtuigend de sterksten. En in de finale over 250 meter toonde Lucien de Clercq op nieuw dat hij tot de allersnelsten behoort op de rollen. Met zijn 13.4 seconde kon niemand hem meer be dreigen. Ronnie de Bisschop werd tweede met 14,1 seconde, juist een tiende van een seconde sneller dan Hennie Gijsel. De verdere uitslag: 4 en 5 Plet van Stralen en Gislain van Landeghem met 14,5 seconde en 6 Jose de Kauwer met 14,9 seconde. In de totaalstand ging de overwinning naar Nederland met 10 tegen 9 pun ten. Bovendien was er een wedstrijd voor profs en amateurs, waarbij Charles de Smit uit Hoofdplaat winnaar werd voor Ad Duijker in respectievelijk 14 en 14,5 seconde. Jan de Vos en Jan Serpenti deelden de derde plaats met een tijd van 14,7 seconde. Bij de nieuwelingen toonde Adrie Vas seur zich de snelste in twee ritten over Frans de Belie uit Hulst. De tijden waren voor Vasseur 15 en nog maals 15 seconden, voor De Belie 15,4 en 16 seconde over de 250 meter. lijke wapen. Het prachtige toernooi maakt de Ne derlanders ook duidelijk de coaches hebben het reeds opgemerkt da(; on ze jonge topspelers we doelen op Wiersma en Drost nog niet hard ge noeg zijn. Men behoort zo nodig niet alleen gedurende zes uren achtereen .zitvlees' te hebben, ook gedurende die lange periode is volkomen concentratie noodzakelijk. Dat hebben zij nu juist iets tekort in vergelijking tot Anatoli Gantwarg. (Over de routiniers behoe ven we hier niet te spreken). En dat is dan ook juist de reden, dat deze meester uit Minsk, vorig jaar kampioen van de Sowjet Unie en dit seizoen vier de op de ranglijst, thans een zoveel betere professionele toemooi-aanpak demonstreert. Grootmeestergroep: Hisard (Fr)-Sijbrands 1-1, Andreiko 'Rusl)-Drost (Ned) 2-0; Cazemier (Zwits)-Wiersma (Ned) 1-1; Koeper man Rusl)-Baba Sy (Senegal) 0-2; Smith (VS)-Van der Sluis (Ned) 1-1: Gantwarg (Rusl)-Mostovoy (Fr) 2-0. Uitslagen van de partijen in de mees tergroep zijn: Hermelink Ned)-Kemp (Sur) 2-0; Van Heerde (Ned)-Claessens (Belg) 1-1; Pip- pel (Nd)-Metsjanski (Rusl) 1-1; Werner (Ned)-Steijntjes (Ned) 2-0; De Jong (Ned)-Kaderabek (Tsj-Sl) 2-0; Dame- lincourt (Fr)-Bastiaannet (Ned) 0-2. De uitslagen van de partijen van twee de kerstdag zijn: achtste ronde: Grootmeestergroep: Drost-Hisard 1-1; Wiersma-Andreiko 0- 2: Baba Sy-Cazemier 1-1; Van der Sluis- Koeperman 0-2; Mostovoy-Smith 0-2, Sijbrands-Gantwarg 1-1. Meestergroep: Claessens-Hermelink 0-2; Bastiaannet- Van Heerde 0-2; Metsjanski-Damelin- court 1-1, Steijntjes-Pippel 2-0, Kadera- bek-Werner 0-2, Kemp-De Jong 0-2. De uitslagen van de partijen van zon dag zijn: negende ronde: Grootmeestergroep: Hisard-Wiersma 1-1: Andreiko-Baba Sy 1-1; Cazemier-Van der Sluis 1-1. Koe- perman-Mostovoy 1-1; Smith-Sijbrands 0-2; Gantwarg-Drost 2-0. Stand: 1. Sijbrands en Gantwarg 14 pnt; 3 Koeperman !2; 4. Andreiko en Baba Sy 10: 6. Smith 9; 7. Wiersma 8; 8. Caze mier. Drost en v. d. Sluis 7; 11. Hisard en Mostovoy 5. Meestergroep: Hermelink-Bastiaannet 1-1; Van Heer de-Metsianski 1-1: Damlincourt-Steijn- t.jes 2-0; Pionel-Kaderabek 2-0: Werner- Kemp 1-1; De Jong-Claessens 1-1. St3nd: 1. Hermelink 15 pnt; 2. De Jong en Metsjanski beiden 13 pnt. de nc HELVOORT De uitslagen vi fonert gisteren, zondag, te Heivoort In gehouden cyclo-cross voor niein Pfr gen luidt: 1 A. Toepoel (Bri s?erd„; kampioen); 2 Albertsen Wierde; -0' de Hoef, Baren; 4 Boom, Marké) prten Jan Raas, Heinkenszand. Tonnie pep v: zen uit Kloetinge eindigde op plaats. Er werd gereden over 15 meter en er gingen 50 deelnemers Is van s start. De wedstrijd ging tevens het kampioenschap van Noord 1.1 J bant. Bij de adspiranten behaaldi cLCl Broekse uit Heesch de titel, terwl Spetgens uit Someren zich bü seme amateurs kampioen van Noord °sen 1 bant mag noemen. Algemeen la irnard oen werd G. Wildeboer uit Apeldoo ndbah itelbaa fmveli ordt, d Keers £t in i ilegenh ilenveli AXEL Voor de wielercross In 1 u bant zaterdagmiddag, tweede kerstdag, ajn s de belangstelling gering: slechts jk eige tien deelnemers gingen van start ii mid amateurs ging de overv Wim de Waal uit Axel. Opltthts tweede plaats eindigde Jan de Va Zaamslag en de derde plaats de Engelsman Terry Carro! de ci Philippine. Ad Duijker uit Axel J beslag op de vierde plaats. Nieusfl Jenv®'' gen kwamen er niet aan de start, ®frs de adspiranten ging de eerste pil naar Begijn uit Terneuzen, ti plaats was voor Fred Verschueren Axel en de derde plaats was Schalje, evensens uit Axel. A «eld. Vli idvel ■a GENT (ANP) De Nederlandse renner René Pijnen is op eerste dag winnaar geworden van een P tenwedstrijd over dertig ronden het sportpaleis van Gent. Dc Fn man Alain Lancker werd tweede, een koppelwedstrijd «ver 50 kilotrtel werden René Pijnen en Peter tweede achter de Belgische cnmbfc tic Sercu-Van Lancker die de 50 meter aflegde in 1 uur 34,5 sect I.eijn Loevesijn eindigde als tvveedtWu een sprintwedstrijd achter de Enp man Johnson. Oe Westduitser Kem.' Ier La eiste de afvalwedstrijd op. Post v* daarin tweede. ROM gezi rs tchl ROME (ANP De Antilliaanse bok ser Creno Werleman heeft zaterdaga vond tijdens Internationale prof boks wedstrijden in Rome verloren van de Italiaanse zwaargewicht Bepi Ros. In de eerste ronde ging Werleman knock out. Het gevecht was afgesloten op acht ronden. arel Jomr artij 1 e en fen wi eid. J ptiiqu TARTOE (ANP) De Rus Jan Tj'3 6s,e *- heeft zondag in Tartoe het werc!(W j ook: cord gewichctheffen in de zwssjP wichtklasse tweehandig drukken «rel 201 kilogram gebracht. Het oude cord was met 200 kg precies reels zijn handen. Bart;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 10