IGENDAh Omzet van PZEM dit jaar méér dan 80 miljoen gulden' Rijdend wrak van internationale koopliedengroep in beslag genomen Veel succes voor Mailer Mackenzie Band' in Rilland Inval Terneuzense politie leverde bijna 40 gram soft drugs op... SGP-ZEELAND PLAATST DS ABMA BOVENAAN LIJST TWEEDE KAMER FRANS KASANDER WINT TIENDE TALENTENJACHT IN KRUININGEN Volkskerstzang in overvolle Goese veilinghal Ferenc Hutijra speelt engeltjes uit de hemel 21 ECEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 IR T. BOGERD BI] HULDIGING JUBILARISSEN: fINST ONGEVEER ®ERHALF MILJOEN CBIHG De totale omzet I «Provinciale Zeeuwse Enereie- UppU (PZEM) zal dit Jaar rHinlijk de tacht'K miljoen gul- «axhrijden. De winst zal onge- y^èrhalf miljoen gulden hedra- Ijor volgend jaar verwacht men -[fl van honderd miljoen gul- [,n fn ander deelde ir T. Bo- 'irecteur van de PZEM, mee rrn bijeenkomst In de schouw- Middelburg waar de perso on die dit Jaar 25 of 40 Jaar «I zijn of die dit jaar met r. gingen, werden gehuldigd, c gelegenheid werd de heer J. chef van de administratie in tn, onderscheiden met de gou- jriliillc behorende bij de orde ■innje Nassau. De heren N. P. (portier), G. J. A. Dierks -) en W. van Aalst (chauf- nrden onderscheiden met een mrdaille. t7t\ ik me goed realiseer dat Je j. niet voor de avond mag 5S, geloof ik niet te veel risico tuien als ik stel dat we een jaar aan het afwerken zijn; itn dan wel van de teleurstel- die mij persoonlijk ten deel sei de heer Bogerd, die vertel- "■•sl het totale personeelsbestand personen tot 901 is ge-"- untal zijn de negen perso- 'lün, die reeds zijn aangetrok- de kerncentrale bij Borssele P^en, De gemiddelde leeftijd je werknemers is momenteel itertlg jaar en de gemiddelde djd is bijna 15 jaar. De heer 1 deelde verder mee dat de fdit jaar voor het eerst in haar meer dan anderhalf miljard jur per jaar heeft geleverd, jir geleden zouden we daar Op initiatief van litie Middelburg ESPREK OVER 3E1LIJKHEDEN CAFÉBEZOEK FRANSEN JELBURG Op uitnodiging va; Udtlborgse gemeentepolitie zal "•op van deze week een gesprek rindrn tussen vertegenwoordi- na Pechiney en de betreffende pflwrgse barhouders om de gere- aodlijkhedcn met een aantal werknemers te bespre- gemdd (zie de PZC van zaber- ras het gedrag van deze werkne- nssr de mening van exploitan- a dien aard. dat zij te kennen m prijs meer op hun aanwe- !e stellen. Door het gesprek :n tot een oplossing van de e problemen komen. De datum (e ontmoeting, die zal plaatsvin- het politiebureau, kon nog niet i vastgesteld. meer dan vijf jaar voor nodig hebben gehad. Dit betekent weer een stijgings percentage van ver boven het gemid delde van Nederland; ruim veertig procent. De maximale belasting zal naar schatting met 20 procent stijgen tot 240 MW, wat een bedrijfstijdverbe tering inhoudt tot circa 6500 uur. Als ik dat vergelijk met de overige Neder landse bedrijven en daarvoor moet ik me dan op de cijfers van verleden jaar baseren dan staan we echt aan de top. De hoogste kwam vorig jaar op 6221 uur', aldus de heer Bo gerd Gunst' Commissaris der koningin, mr J. van Aartsen. die de onderscheidingen (in zijn kwaliteit van voorzitter van de NOORD-ZEELAND ZIERIKZEE Ouderavonden op huishoudschool In de afgelopen weken zijn in de huishoudschool .prinses Juliana' te Zierikzee voor verschillende klassen ouderavonden en -middagen gehouden waarvoor een goede belangstelling be stond. Doel van deze bijeenkomsten is contacten te leggen tussen de ouders en de leerkrachten. Voorts was de directrice, mevrouw C. N. van Liere, steeds aanwezig om alle gewenste in lichtingen te geven. Voor de eerste klassen was een avond belegd waarop de les kinderverzor ging. mevrouw Smallegange, iets ver telde over seksuele voorlichting. Daar na praatten de ouders met de docen ten. De bijeenkomst voor de Inas-klassen stond vooral in het teken van de op handen zijnde stagetijd waaraan de leerlingen 1 april beginnen De stage leraressen vertelden over de achter grond van het stage lopen en over de ziekenhuizen, bejaardeninrichtingen en gezinnen waar de Inas-leerlingen gaan werken. De bijeenkomst van de PH-PN-afde ling hield vooral verband met het examenpakket dat de leerlingen vol gend jaar grondig moeten kennen. Het examen is een uitvloeisel van de nieuwe wet op het voortgezet onder wijs. Ook de ouders van de vormings klas hebben de school bezocht. Deze leerlingen krijgen een jaar alge meen vormend vrouwelijk onderwijs, met een verzwaard programma en kunnen later eventueel verder voor de leraarsopleiding. verpleegstersoplei ding of huishoudkundige. De ouders van de leerlingen voor de OVB-opleiding oriëntering verzorgende beroepen, bezochten de school om iets meer te horen over de 3-maande- lijkse stagetijd van hun dochter. Op initiatief van een paar leerlingen werd 4 december een inzameling ge houden voor de ramp in Oost-Paki- stan, die 156 gulden opbracht. BROUWERSHAVEN PLATTELANDSVROUWEN VIERDEN KERSTFEEST De Nederlandse bond van plattelands vrouwen afdeling Brouwershaven vierde in een stemmig versierde zaal zijn kerstavond. Onder leiding van de dames Everwijn-van de Velde en Schel ven-Wisse voerden enkele leden van de bond het kerstspel .Het Licht' op. De rest van de avond werd doorgebracht met het vertonen van dia's en samen zang. De jaarvergadering wordt 26 ja nuari gehouden. taandag 21 december BENHOEK Jeugdhoeve, ar. kaartwedstrijd NKV. 1BURG Provinciehuis. 10 5«bare vergadering algemeen a.Veerse Meer'. Hlsgebouw PZEM: reünie smeerden, tas, 19.45-20.45 uur: uitzending Walcheren. 5RGEN Alhambra, 14 uur: '«telling algemene bond van - Museum 9-12 en 14-17 stelling .Werk van amateurkun st! uit Zuid- en Noord-Beve- •7 - Boekhandel Van Geyt, 9-12 '•1 uur: tentoonstelling Bak weg. fGENE Galerie Les Deux Cha- 1318 uur: tentoonstelling wer- ta Abeleven. •ELBURG Rijksarchief Zee- Sfflt-Pieterstraat 38, 9.30-12.30 en •'AO uur: tentoonstelling .De boerderij als monument en cr tlRG Burgerzaal gemeente- lil en 14-17 uur: opening ten ding ,West-Zeeuwsch-Vlaaande- Sfcr', tëUZEN Zuidlandtheater. 16- tentoonstelling .Manifestatie ELDINGE Galerie Van Don- f. 14-21 uur: tentoonstelling wer- in Donselaar. OP ZOOM Roxy, 20 uur: jl», minnares voor meneer en 'i 18 jaar. 1 uur: Operatie Lady C. Grand. 20 uur: Woodstock, gilden. «I-BURG City, 20 uur: Wie Johnny Ringo, 14 jaar. TCLRG - Ledel, 20 uur: hem paard. 14 jaar. i'tlZEN Luxor, 20 uur: Mos- 53 we dood, dan vriezen we ^le leeftijden. 91 VOOR OF INLICHTINGEN OVER C VAN OORSCHOT. PM '**»«EN -TEL.0IIM-5144 - TOESTEL 21 raad van bestuur) uitreikte zei dat .het verlenen van een onderscheiding een gunst is en gezien moet worden als een blijk van waardering.' Hij wenste de gedecoreerden van harte geluk. De heer Meyers, die veertig Jaar In dienst is. heeft zich verdienstelijk ge maakt ais amateurmusicus. Hij is me de-oprichter van de Terneuzense mu ziekschool en hij heeft de leiding van drie amateur muziekgezelschappen (Zuldzande, Zaamslag en Kloosterzan- de). De heer Bogerd, die de jubilarissen namens de PZEM feliciteerde en de gepensineerden bedankte, bracht een speciaal woord van dank aan de in september gepensioneerde directie chauffeur, de heer De Looff, .de man waar ik de meeste uren persoonlijk heb doorgebracht', aldus de heer Bo gerd, die vertelde dat er dit Jaar 44 jubilarissen bij de PZEM zijn. Dat betekent dat meer dan vijf procent van onze personeelsleden zich dit jaar voegden bij de groep van medewer kers die een jubileummijlpaal passeer den. Namens het Zeeuwse bedrijfsleven overhandigde ir J. H. Mulock Houwer, voorzitter van het departement Zee land van de Nederlandse maatschap pij voor nijverheid en handel, de jubi larissen de .vererende getuigschriften'. De heer Mulock Houwer vertelde dat deze getuigschriften worden uitgereikt bij een langdurig trouw dienstver band.' Namens de jubilarissen en de gepensioneerden sprak de heer Mey ers een kort woord van dank. MIDDELBURG De Middelburgse politie heeft bij een controle in de nacht van donderdag op vrijdag op de Nieuwlandseweg een auto aangehou den die in een zo slechte staat ver keerde dat men de bestuurder niet meer kon toestaan nog verder te rij den. De auto werd daarom naar het poli tiebureau overgebracht. Aangezien op de wagen een buitenlands .Duits' num merbord prijkte zal vernietiging van de auto onder toezicht van de douane dienen plaats te vinden. Voor de inzittenden, twee Perzen, waarvan één met vrouw en kind. twee Pakistani en een Jordaniër, zat er niets anders op dan de nacht in een Middelburgs hotel door te brengen. Gisteren vrijdag deden zij het beroep dat zij opgaven koopman alle eer aan: Het internationale gezelschap verschafte zich terstond een andere auto en vervolgde de reis. De politie kon nog wel vaststellen dat één van de inzittenden bekend stond als beoefenaar van de zogenaamde .wisseltrucs'. RILLAND Op uitnodiging van de jeugdsoos .Iror Butterfly' trad zater dagavond met overweldigend succes de .Mailer Mackenzie Band' op in het dorpshuis .Luctor et Emergo.' Ongeveer vierhonderd jongeren had den in de grote zaal van het dorps huis zittend of leunend een plaatsje gevonden om de popformatie te zien en te beluisteren De groep die nu ruim een half jaar bestaat, speelde onder meer enkele nummers van haar eerste LP en onder daverend ge- Juich de succesnummers ,Red Ro ver' en Jdovin' met zeer verdienstelij ke zang van Foort Verbruggen, die in Wemeldinge is geboren. Het optreden bracht de jeugd volledig in vervoe ring. In januari wordt een nieuwe single van de .Mailer Mackenzie Band' uitgebracht met het nummer Alary comes along.' Het bestuur van de jeugdsoos heeft overigens plannen om in de nabije toekomst meer van der gelijke avonden te organiseren. OECUMENISCH AVONDGEBED IN GOES GOES Met een experimenteel oecu menisch avondgebed heeft men vrijdag avond in de Grote of Maria Magdale- nakerk te Goes gepoogd een nieuwe vorm te vinden voor de eredienst. Het avondgebed, dat door een paar hon derd mensen werd bijgewoond, stond in het teken van de Franse protestant se broedergemeenschap te Taizé. De organist van Taizé, de heer Jean Luc was voor dit samenzijn speciaal naar Goes overgekomen om op het pas gerestaureerde orgel een concert te geven van een zesial Franse en Duitse werken uit de 17e en 18e eeuw. Alvorens dat te doen, werd eerst de liturgie voor het avonageDea alge- werKi waaraan meewercteu ae aee noe mers aan ae cursus Kertcmuziek en aamesieuen van net Kermtoor uit Kioetinge. De muzittaie leiauig was in nanaen van iz. rtuissen, terwijl üionei Gunst voor begeieiaena orgeispei zorgae. Het koor traa uaarbij ao.wisse len a en meerstemmig op, terwu i as B. Franke uit s-xiecr-nenoiiksiunue- ren ae sctirntlezingen nieia en een woora ter overaemang sprak, na ae zegenoeae haa Jean x.uc ae orgeiuana Dtriuniinen voor zijn Despeung aai hij openae met Freiuae, auo, trio, aiaioque ae voix Huannne, uerniene- cit au secona ton van J. ueyvin. Na vervolgens Noei sur res Fiues van L. C. Dayuin en Preiude, üeuxieme Noel van C. Baioastre ten geuure te neooen georaent, vervoigue organist Luc mei. enkeie Duitse welken ais .ounste, aer Du Bist lag unü Licnt' van O. Bonm en Patoraie in vier aelen van J. Bach. De heer Luc besioot zijn con cert tenslotte met Preludium, Fuge und Ciaconna van D. Buxtenude. in a afloop van het concert was er in de consitorie gelegenheid informatie krijgen over Taize door middel van dia's, boeken, kaarten en platen. TERNEUZEN De Terneuzense ge meentepolitie heeft zaterdagavond een Inval gedaan in het jeugdclubhuls ,t Kotje' aan de Markt. De negentienjari ge H. II. werd naar het politiebureau overgebracht, omdat hij in het bezit bleek te zijn van zeveneneenhalve gram marihuana. Aansluitend op deze inval, stelde de politie een onderzoek in ln een pand aan de Zandstraat, waar enkele jongeren samen wonen. Hier trof de poPtle ln totaal dertig gram marihuana en hasjiesj aan. ter waarde van honderd gulden. De drieëntwintigjarige T de W, negentienjarige T de D en de uit Utrecht afkomstige E B., om wiens opsporing al geruime tijd door de Utrechtse politie wordt verzocht, wer den gearresteerd, Behalve B., die naar Utrecht zal wor den overgebracht, werden de Jeugdige arrestanten zondagmorgen weer op vrije voeten gesteld. De aanleiding tot deze invallen was de verklaring van een zestienjarige Belgische jongeman, die tegenover de Belgische politie had verklaard, wat soft-drugs in een pand aan de Terneuzense Zandstraat te hebben gekocht. Expositie van .Vogelvrienden' In bet cultureel centrum te Krabben- dijke werd vrijdagavond een tentoon stelling gehouden door de vereniging De Vogelvrienden. Wethouder J. Nleu- wenhuyze opende deze tentoonstelling waarna de keuringen volgden. De uit slagen zijn: Algemeen kampioen: goud-gele kana rie J. P. Jansen (90 punten); eerste prijs oranje rood ivoor schimmel A. J. de Visser (88 eerste prijs goud gele kanarie J. Koeman (89 4-eerste prijs goud-agaat A. Kaan (90); eerste prijs goud-isobel A. Kaan (89); tweede prijs citroen gele kanarie J. Koeman (89); derde prijs oranje-rood ivoor schimmel A. J. de Visser (89 tweede prijs oranje-rood agaat M. Nieu- wenhuize f89); derde prijs oranje-rood agaat Nieuwenhuize (88 tweede prijs goud-isobel A. Kaan (88 Kampioen bastaarden: Japanse meeuw zilverbek J. P. Jansen (87 Kampi oen grasparkieten: lutino M. Weststra- te (89). Grote parkieten: eerste prijs roodrug parkiet M. P. Krijnsen (87 Kampioen tropische duiven diamant duif P. C. Verburg (88). kampioen kwartel: Chinese dwergkwartel J. Koe man (90); kampioen stammen: Chi nese dwergkwartel J. Koeman f360); stammen: goud-agaten, eerste prijs A. Kaan (357); licht groene grasparkiet, eerste prijs W. Weststrate (87): opaline van M. Weststraat eerste prijs (87); licht groene parkiet M. Weststrate tweede prijs (87); groen cinamon J. P. Jansen (87) tweede prijs, groene cinamon T. van Weverbijk (86). Kam pioen papegaai roze collie M. West strate (90). Stammen goud-agaat M. Nieuwenhui ze tweede prijs (355); derde prijs goud-geel J. Koeman (352 -fJap? meeuw zilverbek eerste prijs J. Jansen (344 (allen eigen kweek van 1970). Overjarigen: Kampioen kuif kanarie van G. Iwaar- den (89 en goud-agaat M. Nieu wenhuize eerste prijs (89). Open klasse: Groenling kanarie F. Jacobs eerste pr. (89); goud-geel J. Koeman tweede pr. (89 Chinese dwergkwartel C. Rep- ko derde prijs (88 Kampioen derby goud-agaat A. Kaan (88); diamant duif P. Verburg (88). Ereprijs gemeente Reimerswaal ging naar J. Koeman. PZC-beker ging naar A. Kaan, De tentoonstelling is vandaag (zater dag) nog geopend. Jaarvergadering Zeeuwse vereniging GOES Als het aan de Zeeuwse kies verenigingen van de Staatkundig Ge reformeerde Partij ligt. zal ds Abma lijstaanvoerder voor de tweede-kamer verkiezingen worden. Ds Abma. die thans reeds in de tweede kamer zit ting heeft, kwam als hoogste uit de bus toen secretaris-penningmeester C. Boender van de provinciale vereniging Zeeland SGP de kandidaatstellingen van de 42 kiesverenigingen volgens een puntentelling had verwerkt. Het hui dige tweede-kamerlid ir Van Rossum kwam op de tweede plaats, de heer Van Dis jr op de derde en de heer R. van Ommeren, lid van provinciale sta ten van Zeeland, op de vierde. Het hoofdbestuur en de raad van vertrou wensmannen zullen aan de hand van de provinciale lijsten de definitieve kandidatenlijst vaststellen. Een Vlissingse afgevaardigde zei tij dens de zaterdagmiddag in Goes ge houden jaarvergadering van de pro vinciale vereniging Zeeland van de SGP er voorstander van te zijn. dat zich bij de eerste vier kandidaten niet alleen een financieel, maar ook een Ju ridisch deskundige zou bevinden. Spre kend namens Vlissingen en nog enkele Walcherse afdelingen stelde hij dan ook voor om de nummers vier (de heer Van Ommeren) en vijf (mr Hage) om te wisselen. Van Vlissingen was ook een suggestie afkomstig om een ander systeem van puntentelling toe te passen. Zowel voorzitter C. de Kra ker als de heer Boender vonden, dat het te laat was om nog voor de aan staande verkiezingen een ander sys teem toe te passen, temeer daar de kiesverenigingen zich daarover nog niet hebben kunnen uitspreken. De heer De Kraker vond de beste oplossing, dat de suggestie van Vlissingen als een tip voor de twee Zeeuwse vertrouwens mannen moest worden gezien. De SGP-Zeeland stelde voor de eerste kamer de heren G. van der Poel uit Middelburg en R. van Ommeren uit Zierikzee kandidaat. Uit het jaarverslag van de heer Boen der bleek, dat het aantal kiesvereni gingen met 42 constant was gebleven, evenals het ledental, dat plusminus 2500 bedraagt. De heer Boender me moreerde de gunstige verkiezingsuit slagen in het afgelopen jaar. Hij zei de mening te zijn toegedaan, dat dit voor al te danken was aan het niet-stemmen van andersdenkenden. In een kort debatje over het PZEM- beleid. verklaarde de heer Boender dat hij zich in de raad van bestuur voor het beleid van het dagelijks be stuur had uitgesproken, op grond van de inhoud van het rapport van de ex terne accountant. .Later zijn ons an dere gegevens meegedeeld in een ver klaring van gedeputeerde Kaland. die voor ons als een verrassing kwam' In een korte toespraak ging ds Abma in op de taak van de SGP. waarbij hij centraal stelde, dat de overheid Is in gesteld om der wille van de verdorven heid van het menselijk geslacht: ,We kunnen alleen maar aannemen, dat die verdorvenheid zich steeds meer gaat openbaren. En ons beginsel gaat dwars in teeen de geest van de tijd. nu vele partijen uitgaan van de humanistische of half-humanistische gedachte, dat de mens zo slecht nog niet is'. Nadrukke lijk stelde ds Abma. dat men de door God geschapen aarde niet mag over laten aan de heerschappij van de boze. 27 deelnemers brachten negen aar mnziek Popgroep Gloria besloot talent-dag KRUININGEN De tiende talenten-; jacht, die zaterdag in het dorpshuis te Kruinlngen werd gehouden is een groot succes geworden. Zevenentwintig deel nemers streden van tien uur 's mor gens tot ruim zeven uur 's avonds om een groot aantal prijzen. Voor een volle zaal reikte de burgemeester van Rei merswaal, mr C. Pijl Hogeweg. een kwartier nadat de laatste deelnemer van het podium was verdwenen de prij zen uit. De gloednieuwe, ruim een halve meter hoge ScheldepriJs kwam in het bezit van de Vlissinger Frans Kakan der die ook winnaar werd in 1967 en 1969. Prar» Kasander. die ln Vlissingen werk zaam is op het bureau van het zieken fonds Walcheren, speelde op zijn accor deon enkele zuiver klassieke nummers. De zaal was erg enthousiast en de ju ries (een officiële en een tiener Jury) deelden het enthousiasme van de zaal en kenden Frans Kasander het hoogste aantal punten toe. 287' j. In de kla- viergroep kwam Harry Schroevers uit Vlissingen op de tweede plaats met 260 punten, derde werd Rientje Kraljen- brink uit Hansweert met 254": punt. In de instrumentale afdeling kwam Ugly Joe Barrouw uit Hanswee rt op de eerste plaats met 263punt. gevolgd door Ria en Henk Hamelink uit Sas van Gent met 257 punten. Derde in deze afdeling werd de groep One Night's Service uit Kruiningen met 256": punt In de vocale afdeling eindigde Mlrella GOES In een overvolle veillnghal aan de Fruitlaan In Goes is zaterdaga vond de jaarlijkse Volkskerstzang ge houden. Het muziekgezelschap .Hosan na' opende de bijeenkomst. Hierna trader. op de Zeeuwse koor school met orgelbegeleiding onder al gemene leiding van Evert Heijblok en het mannenkoor .Noord-Beveland' dat evenals .Hosanna' onder leiding stond van Foort Smit. Na de inleiding van .Hosanna' en het eerste lied volgde het .Onze Vader'. Hierna las ds H. M. Strating het bekende kerstverhaal uit Lucas 2. Ook droeg hij het gedicht De timmermanszoon' voor In een korte toespraak belichtte ds Strating de problemen in de wereld. Het kna penkoor onder leiding van Evert Heij blok zong onder meer .Kerstlied' en .Traseamus' van Hubert Cuypers. Het mannenkoor bracht .O hoe heerlijk, hoe begeerlijk' .Ik kniel aan uw krib be neer', .Uit hoge hemel daalt hij neer" en Ere zij God'. Dit laatste lied werd door alle aanwezigen staande gezongen. Hiema besloot .Hosanna' de Volkskerstzang. uit Bergen op Zoom met 261 punten op de eerste plaats. Ria van O-velen uit Hoogerheide, die twaalf Jaar is. kwam op de tweede plaats met 244 punten en derde werd het kwartet Pierre dc Nlj» uit Nieuw-Vossemoer met 239"i Frans Kasander won naast dc Schelde- cup ook de Sennheiser microfoon Bur gemeester Pijl Hogeweg vond het tij-l dens de prijsuitreiking opmerkelijk dat het aan het Comité Concertfonds dit Jaar weer is gelukt om dc arme ge meen te Reimerswaal een rib uit te draaien'. Een arm fonds draalt een armere gemeente een rib uit. toch wel grappig'. Na de prijsuitreiking werd 't Comité Concertfonds ln de bloemetjes gezet door de gemeentelijke zangver enlging .Crescendo'. Opmerkelijk feit was weer dat Romeo Fernandez, die al sinds Jaren met zijn gitaar de tocht naar Kruiningen aanvangt (en elk Jaar weer op de laatste plaats eindigt) ook nu weer genoegen moest nemen met de laatste plaat& HlJ was er mee ln zijn nopjes en gaf de organisatoren de ver zekering dat hij ook volgend Jaar ze ker weer naar Kruiningen zou komen. .Talentendag' werd besloten met een optreden van de popgroep Unit Gloria. Fruittelers in O.-Zuid-Beveland vergaderden De afdeling Oost Zuid-Beveland van de Nederlandse Fruittelers Organisa tie hield dezer dagen een vergadering. De heren C. Geense en J. Rulssen hielden op doe avond een lezing over Jiet voortbestaan van de fruitteelt', die speciaal gericht was op de .blij vers' ln de fruitteelt. Naar aanleiding van de eerder behan delde jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester die nogal som bere mededelingen bevatten, drong de secretaris aan op meer activiteiten naar buiten en stelde hij tevens dat er een tijd van bezinning was aange broken voor de fruittelers. Om de financiële toestand van de afdeling wat verbeteren, besloten del leden om ƒ2,- in de kas te storten. De toelichting van de heer A. van Oosten op de overbruggingsrcgcling en de ONS-regelingen gaf aanleiding tot een geanimeerde bespreking. Tevens werd bekend gemaakt dat na de vijf reeds gehouden snoeimiddagen er nog twee zullen volgen op 7 en 13 Januari vol gens het zogenaamde Groesbeeksys- teem Op 28 januari wordt een ziekte- bestrijdingsavond gehouden onder lei ding van de heer H. J. Mandersloot. In plaats van de heer Chr. Nieuwen- huyse werd de heer A. B. Suy als bestuurslid aangesteld. Aftredend waren de heren G. van Kruiningen en J. Veerhoek. Beiden werden met algemene stemmen her kozen. Verder waren er drie vacatu res, namelijk van de heren J. A. van Nieuwenhuyse. J. C. Vogelaar en J van Velzen. Hiervoor in de plaats werden gekozen de heren C. Ruissen. J. J Quaak en Chr. Nieuwenhuy- MIDDELBURG NIEUWE KERK Een kerstconcert van grote hoedanig heden gaven zaterdagavond ln de Nieu we Kerk te Middelburg twee jonge musici de organist Bram Beekman en de fluitist Ferenc Hutijra. Deze kw». liteiten lagen op het vlak van een vaak verbluffende technische beheersing van hun instrumenten, op dat van een weldoordachte, niettemin levendige uitvoeringspraktijk én op het vlak van een voorbeeldige repertoirekeuze. Bram Beekman overtuigde opnieuw van zijn uitzonderlijke dispositie voor het orgel, dat hij in al zijn kleuren pracht deed schitteren in overwegend Pranse muziek- Daquin. Wldor. Dupré. Van deze componisten speelde hij ra- riatlereeksen. waarvan het Allegro vi vace uit Widors vijfde symfonie Of schoon Beekmans visie niet eenzijdig de virtuoze kant van het werk belicht- te. de vlam in de pan deed slaan het overwegend Jeugdige publiek ontlaad de zijn waardering voor het gebodene halverwege het programma met een daverend applaus In de sedert kort in Zeelands hoofdstad woonachtige Hongaarse fluitist Ferenc Hutijra (hij doceert aan de Zeeuwse Muziekschool) vond Bram Beekman een congeniaal vakbroeder. Op zijn instrument met gouden mondstuk, dat een verdragen de toon bleek te bezitten, gaf hij uit voeringen van sonates van Handel. Ben da (een eerste uitvoering in Ne derland van een recent ontdekt werk) en Frank Martin. Zijn interpretaties waren gericht op een verrassend vol ledige uitdrukking van de muzikale essentie, een verrukkelijke ervaring. Speelde hij in Benda de engeltjes uit de hemel, in de Sonata de Chlesa van Martin (oorspronkelijk voor viola d'amore) adapteerde hij zich geheel aan de geestelijke rijkdom en fantasie van deze in Nederland woonachtige Zwitserse componist. Martins markan te persoonlijkheid stond Hutijra als vertolker geenszins in de weg. Hij wist in een intens herscheppingsproces, prachtig terzijde gestaan door Bram Beekman, de sensitieve schoonheid van Martins muziek over te dragen op de honderd») aanwezigen Langdurige toejuichingen vielen de begaafde jeug dige artiesten ten deel. G.W. B. KERSTBONTSHOW KAPELLE Door een handelshuis uit Zundert wordt dinsdag 22 decem ber in het gemeenschapshuis De Vroone' te Kapelle een nertsbontshow gegeven Op deze expositie, die geo pend is van drie tot negen uur. zullen zowel hoeden, colliers, shawls, cravet- tes, stola's, kragen als korte en lange mantes te zien zijn. Met droefheid delen wij u mede, dat de Here tot Zich heeft genomen, nog vrij onverwachts, onze geliefde schoonzuster en onze innig ge liefde en zorgzame tante JOHANNA ANTHONIA LUYK op de leeftijd van 63 jaar. EU was voor ons als een moeder*. A. P. Louwerse C. A. Louwerse F. J. Louwerse Middelburg, 19 december 1970 Laan van Nieuwenhove 6 De begrafenis zal DV plaatsvinden woensdag 23 december 1970 op de algemene begraaf plaats te Veere. Vertrek van de consistorie der chr. geref. kerk aan de Nieuwstraat om 11.30 uur. Geen bloemen Heden nam de Here plotseling van ons weg onze lieve zoon en broer LEO JAN op de leeftUd van 20 jaar. Psalm 103 8 berUmd Ella en Kees Middelburg, 20 december 1970 Bogardstraat 4 De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 23 december, om 14.00 uur. op de algemene be graafplaats te Middelburg. Heden overleed, op het alleronverwachtst, mijn zeer geliefde man en onze lieve, zorgzame vader JOHANNIS ADRIAANSE echtgenoot van Elizabeth Adrlaanse, op de leeftijd van 56 jaar. Sterke de Heere ons ln deze zware weg van beproeving. ZUn diepbedroefde vrouw en kinderen. Zoutelande: E. Adriaans® - Adriaanse Scharendijke: J. Vogel - Adriaanse J. M. Vogel Zoutelande, 20 december 1970 Molenweg 27 De teraardebestelling zal DV plaatshebben donderdag 24 december 1970 te Zoutelande. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw Midden dorp om 12.00 uur Na afloop van de plechtige teraardebestelling is er in het verenigingsge bouw gelegenheid de familie te ontmoeten ter condoleantie. De overledene is opgebaard ln het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen. Bezoek uren dagelijks in overleg met de portier. Geen bloemen Heden overleed, tot mijn grote droefheid, mijn lieve kleinzoon LEO JAN VERHAGE op de nog jeugdige leeftUd van 20 jaar. J. Volkers Middelburg, 20 december 1970 Bagijnehof 34 Plotseling werd van ons weggenomen on ze geliefde zoon. kleinzoon, broer, zwa ger en oom WIES MEEUWSE Oudelande: P. Meeuwse Th. Meeuwse- DUkmar L. Westveer J. Westveer-Blok Amersfoort: Wim Lucieer Willy Lucieer- Meeuwse Antonie Dirksland: Jan Roodzant Mia Roodzant- Meeuwse Oostburg. 20 december 1970 Met grote droefheid geef ik kennis van het plotseling overlij den van mUn lieve man. de heer LAURUS CORNELIS MEEUWSE op de leeftijd van 24 jaar. Oostburg: I. J. M Meeuwse- Luuring familie Meeuwse familie Luuring Oostburg. 20 december 1970 Van Ostadestraat 32 De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 23 decern ber 1970, om 13.30 uur. vanaf het Jeugd- gebouw van de Ne derlands hervormde kerk. Na afloop van de be grafenis gelegenheid tot condoleren in ge noemd gebouw. Na een geduldig ge dragen lijden, is van ons heengegaan onze lieve vader, behuwd- grootvader en huisge noot JAN SIMPELAAR weduwnaar van C. J. van Londen, in de ouderdom van 72 jaar. P. Simpelaar S. Simpelaar- Korstanje Ria Middelburg: H. C. Simpelaar M. E. Simpelaar- de Bruin Jan en Leo mevrouw Philipse Middelburg. 20 december 1970 Jasmijnstraat 19 Correspondentie adres: •Pr. Hendrikstraat 16 De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het Gast huis. Bezoekuren van 11.00-11.30 uur en van 18.00 -18.45 uur De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 23 decern ber 1970. om 12.30 uur. op de algemene begraafplaats. Vertrek van Pr. Hen drikstraat 16 om 12.10 uur. Met verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde broe der. zwager en oom JOHANNIS ADRIAANSE op de leeftijd van 56 jaar. Meliskerke- A. Wisse - Adriaanse Zoutelande: B H. Sturm Adriaanse G. Sturm Meliskerke. J. Wisse Adriaanse J. Wisse Zoutelande: J. S Adriaanse Neven en nichten Zoutelande. 20 december 1970 Molenweg 27 Heden overleed plotseling onze geliefde zwa ger en oom JOHANNIS ADRIAANSE echtgenoot van Elizabeth Adriaanse. op de leeftijd van 56 jaar. Zoutelande: K. Maljaars - Adriaanse De diepbedroefde familie. A. Maljaars J. Koppejan - Adriaanse H Koppejan Neven en nichten Zoutelande. 20 december 1970 Met droefheid geven wij kennis, dat na het bezit van enkele uren. van ons werd weggenomen ons dochtertje en zusje MARIA Sterke de Heere ons in deze weg van be proeving. Joh. Witte M. Witte - Walhout en kinderen N'ieuwdorp. 19 december 1970 Havenweg 7 Na een bezit van maar enkele dagen is ons lief zoontje KLAAS NICO LAAS weer van ons wegge Oost-Souburg. 20 december 1970 Bermweg 47

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 21