I Zorgen om gebrandschilderd raam Breskens' gemeentehuis 1 II 1 VMZ wil democratie laten functioneren door voorlichting Raad Oostburg via motie tegen de schoolartsendienst Dl Sp 7?WB£i WébAM-ëiAtG H heetmmï^v B en w Oostburg werken aan camping-probleem FINANCIËLE RESULTAAT GEEFT REDEN TOT TEVREDENHEID Grote daling omzet energie .Ifit de boot' Ruimtelijk ordenen Microfoon (l) Microfoondl) Slimme Souburgers Vies, vuil, volk Schoonheidsfoutje Terzijde Meel-meter Sportschool 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATEROAG 19 DECEMIa l(7| RAAD AKKOORD MET VERKOOP [JtvIrWSflrd j ADVERTENTIE .....ll jong zilver nieuwe vormen vanafll.50 sieraden van deze tijd OOSTBURG ,Waar gaan we met het raam naar toe?' was donderdagavond de kardinale vraag voor het Oostburgse raadslid mevrouw M. M. Nier- mans-Gossije, toen de verkoop van het voormalige gemeente huis van Breskens aan de or de kwam. De raad had er vre de mee dat het voor 425.000,- in handen komt van de Amro- bank, maar mevrouw Niermans zat wel een beetje in over het fraaie gebrandschilderde raam, vervaardigd door Antoine Mes en ooit eens geschonken door de bevolking. .Waarom kunnen we ilat niet in de vismijn laten plaatsen? Dan blijft bet in een openbaar gebouw', stelde ze voor. Burgemeester Schipper vond bet raam mooi maar het plan niet uitvoerbaar. ,We hebben er eerlijk ge- ADVERTENTIE zegd niet aan gedacht toen de ver koop ter sprake kwam. Wettelijk mag het er trouwens niet worden uitge haald, het zit .spijkervast' aan het gebouw.' Het gemeentewapen aan de voorgevel ook een punt van zorg voor het D'66-raadslid is intussen verwijderd en opgeborgen in het oude gemeente huis van IJzendijke. Overigens vroe gen diverse raadsleden onder ande ren de heren I. P. de Bruijne (prot chr) en A. I. Verhage (dorpsbelangen en toerisme) zich af op het nut heeft de opbrengst van de verkoop van het gemeentehuis te reserveren voor de bouw van een gemeenschapscentrum in Breskens, dat al twee redelijke zalen heeft. Wethouder J. J. Vergouwe deelde echter mee. dat die accommo datie niet meer in een al te beste staat verkeert en dat bovendien de streekbibliotheek om huisvesting zit te springen. Alle voorstellen voor eventuele projecten komen echter nog uitvoerig in de raad, zodat die volle dig kan meepraten. Campings Op een vraag van de heer De Bruijne (prot. chr) deelde de burgemeester mee dat b en w momenteel hard studeren op het probleem van cam pings langs de kust. In Januari of februari in ieder geval voor het nieuwe seizoen komt er meer nieuws, al wilde hij nu al kwijt dat bonafide eigenaren van kampeerterrei nen er op kunnen rekenen dat er op hun belangen wordt gelet. De openbare lagere school in Oost burg kreeg voor 745,- een tv- toestel. Mevrouw Niermans-Gossije was erg blij met dit besluit, al vre.es- de ze met de heren Verhage en P. Zegers (prot chr) dat dit besluit wel gevolgen heeft: ook andere scho len kunnen nu aankloppen voor een kijkkastje. .Die verzoeken zullen we dan ook moeten honoreren', meende burgemeester Schipper. De raad ging akkoord met een aantal grondtransacties (er werd ondermeer grond verkocht aan Albert-Heijn voor de bouw van een supermarkt in Oost burg), garandeerde rente en aflossing van een lening van 1 miljoen van de woningbouwvereniging. Breskens en be sloot van de dienst der domeinen voor 50.- per jaar per strand de stranden Kerstviering voor Axelse bejaarden in ,'t Trefpunt' In het bejaardendienstencentrum ,'t Trefpunt' te Axel zal maandag middag om vier uur een kerstviering met de bejaarden van Axel worden gehouden. Na de kerstcantate, waarin mevrouw Verheul de meditatie zal verzorgen, wordt de bejaarden een koffiemaaltijd aangeboden. Voor diege nen, die moeilijkheden hebben met eigen vervoer, kunnen zich met ,'t Tref punt' in verbinding stellen. die binnen de gemeente vallen te hu ren. Op vragen van mevrouw Nier- mans antwoordde wethouder Vergou we dat, ten aanzien van particuliere instellingen als .Zeebad Breskens' voorlopig alles hetzelfde blijft. .Alleen komen ze nu voor hun huur bij de gemeente terecht en eerst bij de Kie- vitenpolder of de dienst van de do meinen.' B en w werken echter wel aan con aantal plannen voor de kust. Aan het begin van de vergadering herdacht de raad met enkele ogenblik ken stilte de heer H. Gruson, hoofd van de interne dienst, die op 52-jarige leeftijd plotseling overleed. Inwoners van gesaneerd Hulst kunnen mogelijk vergoeding krijgen HULST Inwoners van de gemeente Hulst, wier huurhuizen in de sanering vallen, kunnen bij onvrijwillige ontrui ming van hun woonruimte een compen satie hiervoor tegemoet zien. Het ge meentebestuur acht het billijk dat de huurders bij verhuizing een vergoeding ontvangen gelijk aan tweemaal de jaar- huur. met een minimum van duizend gulden. Men heeft deze regeling ont worpen met het oog op de afbraak van woningen, die momenteel niet alleen in de binnenstad van Hulst aan de gang is maar binnen afzienbare tijd ook in de kernen St-Jansteen, Nieuw-Namen en Grauw begint. Tentoonstelling ,Ter verbetering' De sportfokkersclub ,ter verbetering' uit Axel houdt vandaag, zaterdag, en zondag een provinciale tentoonstelling van hoenders, konijnen en sierduiven. Deze tentoonstelling, die de vereniging voor de 45e maal uitschrijft, wordt gehouden in de voormalige garage van de gebr. Esselbrugge aan de Prins Hendrikstraat te Axel. In jaarverslag van CZAV VLISSINGEN Het behaalde finan ciële resultaat van de Coöperatieve Zeeuwse aan- en verkoopwi-L-msnig G.A. uit Wemeldinge die dit jaar 41) jaar bestaat, geeft reden tot tevreden heid. Dit staat in het jaarverslag over 1969-1970 van de CZAV. Mede ten gevolge van prijsstijgingen van diver se produkten van de handelsafdeling afzet steeg de geldswaarde van de totale omzet tot 14.987.200. e.vciusief 699.200 in rekening gebrachte en 228.800 uitbetaalde omzetbelasting. Als gevolg van de stijging van de rentevoet nam de rentelast toe, even als de totale loonsom. De algemene bedrijfskosten waren dit jaar iets la ger. De gefactureerde omzet van de han delsafdelingen aankoop en afzet had betrekking op 47.671.800 kg-eenheden ter waarde van 15.686.400 (inclusief omzetbelasting). De omzet van de meststoffen bedroeg in 1969-70 ƒ6.423.600 (In 1968-69 was dit 6.401.000). Ook de omzet van het veevoer steeg van ƒ625.600 in 1968-69 tot ƒ712.300 in 1969-70, evenals de bestrijdingsmiddelen van 1.626.900 naar 1.642.100. Het verbruik van be strijdingsmiddelen in de landbouw vertoont na de snelle toename van de laatste jaren nu een vrij stabiel beeld. Door de moeilijke, economische situatie waarin de fruitteelt verkeert, zijn de bespuitingen in deze sector tot een minimum beperkt. Het hogere aantal omgezette kg-aantallen (van 276.700 kg-eenheden naar 416.900 kg- eenheden) is het .gevolg van een leve ring van 200.000 zakjes rattenbestrij- dingsmiddel aan de werkcommissie rattenbestrijding Zuid-Beveland. Deze commissie voerde als nazorg een aan vullende rattenbestrijding uit. De om zet van de energie (vaste- en vloeiba re brandstoffen) vertoonde een verla ging van ƒ2.015.500 naar ƒ1.890.200. De omzet van kolen daalde met 22 procent, die van olie voor ruimtelijke verwarming steeg daarentegen met 23 procent. Dit jaar werden weer ver schillende woonkernen op het aard- gasnet aangesloten. Bij de diverse ar tikelen nam de omzet af met ƒ34.000. De verkoop van gecreosoteerde palen was in de periode 1 juli 1969 toi 30 juni 1970 aanzienlijk (25.000 stuks) lager, evenals de verkoop van sisal oogstgarens en de gaassoorten. Ook de betekenis van verzinkt- en geplasti ficeerd draad nam af. De afdeling afzet boekte in 1969-70 een omzet van 2~3.467.100 kg voor een bedrag van 8.563.600. In het boek jaar 1968-69 was dit 22.787.800 kg voor een bedrag van 7.346.500. Voor het eigen bedrijf werden 37 binnenkomen de schepen gelost met 11.230.000 kg lading. 28 binnenschepen en 12 kust vaarders werden beladen. Voor der den werden 10 binnenschepen en 8 kustvaarders gelost, terwijl er in to taal 75 binnenschepen en 20 coasters werden behandeld. Op de 50-tons weegbrug van de CZAV werd voor het eigen bedrijf 14.001.000 kg gewogen en voor derden 9.087.000 kg. De vrachtauto's vervoerden 6.375.161 kg. Aan het beroepsvervoer werd het transport van 23.480.000 kg opgedra gen. Het aantal leden van de CZAV be droeg op 30 juni 1970 490. Met het oog op toekomstige uitbreidingen zijn drie percelen grond aangekocht met een gezamenlijke grootte van ruim 1,9 hectare. In de loop van het bedrijfsjaar werd het oliedepöt .in bedrijf genomen, terwijl ter afronding van deze appara tuur twee tankauto's zijn aangekocht. MR KANNEGIETER IN FORUMDISCUSSIE WETHOUDER FILIUS: ,VMZ GROOT INSTITUUT MET KINDERZIEKTEN' MIDDELBURG .De vereniging mi lieuhygiëne Zeeland probeert do de mocratie beter te laten functioneren door de bevolking, die er totaal niets van begrijpt en die vaak een grote drempelvrees heeft, zo goed mogelijk te informeren' Dit stelde mevrouw mr C. Kannegieter. voorzitster van de VMZ, donderdag tijdens een forumdis cussie in de christelijke pedagogische academie te Middelburg tegenover de .stelling' dat de VMZ .de laatste tijd in haar optreden naar buiten vaak eenzijdig en ondoordacht te werk is gegaan en daarmee schadelijk voor de democratie zou zijn'. De forumdiscussie werd gehouden in het kader een .milieuhygiënische week' van deze pedagogische acade mie. Het forum, waarin behalve me vrouw Kannegieter de heer I. Pilius (wethouder van Vlissingen) en drs C. de Schipper van het economisch tech nologisch instituut voor Zeeland, be handelde .stellingen, die door een actie groep van negen leerlingen onder lei ding van de aardrijkskunde leraar C. F. Bos waren opgesteld. In tegenstelling tot mr Kannegieter vond drs De Schipper het optreden van de VMZ, ,met alle respect voor de doelstelling, emotioneel, onzakelijk en niet doordacht genoeg, hoewel de VMZ het volste recht heeft ook de negatieve zijde van een bepaalde zaak te benadrukken', aldus de heer De Schipper. De heer Filius sprak in dit verband van ,een groot instituut dat de kinderzoekten nog te boven moet komen'. .Niemand heeft de bevoegdheid te oordelen over de hoeveelheid hersen werk die de VMZ verricht. Dat kun nen alleen ingewijden, die overigens de veelzijdigheid van de VMZ zullen beamen' meende mevrouw Kannegie ter, die wat de functie van de VMZ voor de democratie betreft op merkte dat het nieuws van de vesti ging van Total in Borssele bij de bewoners ,als een bom' is ingeslagen. De .stellingen' waarover het forum discussieerde waren in de aula opge hangen Behalve de stellingen waren er ook leuzen als .Pechin-nee' en .Ka- land - kaal land'. Deze laatste leus was voor wethouder Filius aan het eind van de bijeenkomst aanleiding te vragen de leus over de gedeputeerde ,maar snel weg te halen'. Bureaucratie De stelling .Naast milieu-verontreini ging zijn er andere gevaren die de democratie bedreigen, onder andere bureaucratie dat te definiëren is als de papiermolen waarin de burger ver zeild raakt als hij iets wil bereiken, lokte heel wat uit. In tegenstelling tot, enkele vragenstellers uit de zaal meende wethouder Filius dat .bureau- catie onvermijdelijk is om een goede behandeling van de vraagstukken waarover het bestuurlijk apparaat moet oordelen, mogelijk te maken. ,Als de democratie goed wil functione ren. zal de apathie en onverschillig heid bij de kiezer ook moeten ver dwijnen', aldus wethouder Filius. Hierbij aansluitend vond mr Kanne gieter dat het democratisch bestel wat .doorsmering' behoeft. De heer De Schipper stemde hiermee in, maar voegde er aan toe dat door het be stuur van deskundigen waardoor de toch al ingewikkelde situatie nog com plexer kan zijn, het logisch is dat de interesse van de leek nihil is'. .Het is moeilijk een weg aan te wij zen. De buitenparlementaire acties kunnen als beïnvloedingsmiddel in ze kere zin nuttig zijn, maar-op de lange duur leidt dit toch tot uitholling van de democratie', meende de heer De Schipper. In de discussie, die na het afwerken van de stellingen volgde, stelden de aanstaande onderwijzers veel vragen over het probleem .recreatie of indus trie'. De heer De Schipper gaf toe dat de recreatie in het gedrang zal komen met name in het Braakman-gebied en het kustgebied rond de Westerschelde' die over een aantal jaren als afvoer zal gaan fungeren van het verontrei nigde Rijnwater'. De vraag hoe verontreinigd water weer zuiver gemaakt kan worden, ont lokte aan mr Kannegieter een geïmpro viseerd college over het herstellen van het evenwicht in het water door het op grote schaal plaatsen van zoge naamde derde-traps zuiveringsinstal laties. Wat dit beterft, oefende zij kritiek uit op het rijks instituut zuive ring avalwater dat te weinig gespecia liseerd deskundigen heeft om diep gaande studie te kunnen verrichten' Aan het eind van de bijeenkomst ont spon zich tussen wethouder Filius en mr Kannegieter nog een discussie over de vraag waarom afgevaardigden van de VMZ geen zitting mogen ne men in de .Commissie voor milieube heer'. Wethouder Filius merkte op dat, de VMZ niet positief heeft gerea geerd op publikaties hierover'. Hij haalde verder gedeputeerde A. J. Ka- land aan die gezegd heeft dat de VMZ-leden met agitatorische neigin gen telt'. Mr Kannegieter was het niet eens met de mening van gedeputeerde Ka- land, die zij .emotionaliteit en onjuist heid' verweet. ,Wij handelen legaal en ten allen tijde gedocumenteerd', aldus de voorzitster van de ZVM. Wegverbreding in Clinge geraamd op 78.769 gulden CLINGE De rijbaan van de u, tuuslaan ln Clinge. die de oprit i naar het verenigingsgebouw sportvelden, is te smal Opni-'Jf** zal deze weg zes meter moe^S den verbreed De kosten voo-i voering hiervan, waartoe ba Hulst een voorstel doen. zijn t-™. op 78.769 gulden, welk bedï/fl laste komt van de gewone dw in dertig Jaar zal moeten afgeschreven. Hulst krijgt kleuterschool er 1 in plan Noord HULSST Het bestuur van de ting Katholiek Onderwijs Hul?' het plan opgevat in het plan .Noord II' te Hulst t„. zondere kleuterschool te laten! Een telling van kleuters heelt! uitgewezen, dat een school in da? onvoldoende is. De stichting m in een brief aan het college van bi medewerking te willen verlenen verwerkelijking van deze kleute die aan De Dullaertstraat zal gebouwd. ,NIET DEMOCRATISCH' OVER LEERLINGEN VAN HAVO, MAVO EN BRUGKLASSEN 10 (C 11 lus: tland .-sJft :in( :4e! OOSTBURG De gemeenteraad van Oostburg heeft donderdagavond in een motie scherp stelling genomen tegen de schoolartsendienst Zeeuwsch- Vlaanderen. In het stuk dat ter kennis zal worden gebracht aan het provinciaal bestuur, de bij de dienst aangesloten gemeen ten en het bestuur van de dienst spreekt de raad er zijn teleurstelling over uit. dat het bestuur van de dienst .als enige taak van de democra tisch gekozen gemeenteraad ziet: het zonder meer aannemen van de ge meenschappelijke regeling.' Daardoor maakt men het. aldus de motie, de raad onmogelijk .zijn taak juist te vervullen.' De enige die aan de motie zijn steun onthield was de heer A. I. Verhage van .Dorpsbelangen en toerisme' Naar zijn mening haalt een protest weinig uit. ,En verder zullen die heren die de regeling hebben vastgesteld toch ook wel weten wat ze doen', meende hij. De onenigheid over de verordening voor de dienst dateert van enkele maanden geleden, toen het PPR- raadslid F. P. Baarends erop wees dat leerlingen van brugklassen en van havo- en mavo-klassen niet in de regeling zijn opgenomen. In deze gevallen beslist het bestuur over het al dan niet handhaven van schoolonderzoek. De heer Baarends had ontdekt dat de verordening klakkeloos was overgeno men van die van Temeuzen en achtte het risico groot dat straks een bepaal de categorie scholieren ,uit de boot' valt wanneer de doktoren het te druk hebben. De raad besloot aan goedkeu- ,ASAF' geeft kerstuitvoering De christelijke gemengde zangvereni ging ,Asaf' uit Axel geeft vandaag, zaterdag, in de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef te Axel een kerstuit voering. Deze kerstzang wordt gehou den in het kader van het Belgisch- Nederlands cultureel verdrag. Mede werking wordt verleend door het Waaslandia Kamerorkest uit St-Ni- klaas. Uitgevoerd zullen worden wer ken van: Buxtehude, Bach, Freundt en Praetorius, afewisseld door enkele nummers gespeeld door het Waaslan dia Kamerorkest onder leiding van Albert Delvaux. Het geheel staat on der leiding van de dirigent Wim Was- senburg. De uitvoering begint om 20.00 uur. Dpti 3 b0' ring van de regeling de voororii a verbinden dat ook kinderen ditudrfO meer de brugklas volgen in de ü-j. me dening moeten staan. De schooiir©- dienst ging daarmee niet akfewrf ito opmerkingen kunnen alleen bij bet ,-ntp vooroverleg worden gemaakt, nt£ het bestuur. ,Ik betreur hei dat I too andere raden niet de gelegenheid lei> ben gekregen om te zeggen n\ ij] iSn- nu hebben gedaan. Dat is In sflj 1 met de democratie', meende de Isa enn Baarends donderdagavond. HU h- 7 ff treurde het dat de raad nu toch k 1 v de verordening akkoord moet üa PD om te voorkomen dat Oosllfi jf K straks buitenspel zou komen te rat De heer A. van Beest (pvda) veraj IpT de heer Verhage niet te begnjpajfl waarom het gaat, toen die opasSf bang te zijn dat Oostburg geen tie- Pj4 natief heeft. Daar zijn wij het ooi rr.1 over eens, maar daarom maken 11 nog wel onze mening over deze r«t! n j van zaken kenbaar.' De eenmaal»!" I tie van Dorpsbelangen en tcerte* bleek echter, ook door toedoen m wethouder J. J. Vergouwe, niet <r~ - te halen. Via een eigentijdse democratische procedure met inspraak, openheid en ander vóórbakwerk hebben de Zeeuwse statenleden deze week zeer persoonlijk ondervonden wat een heroriëntatie op de ruimtelijke orde ning kan betekenen, wanneer daar een beslissing uitrolt. Om niet lan ger in het vage te blijven: er is in de vergaderzaal van Zeelands staten een andere opstelling gekomen van tafels, stoelen, katheders. Bovendien is gewerkt aan technische perfectie van de geluidsinstallatie, die het in minder progressieve tijden nogal eens liet afweten. Er is zelfs een vorm van spreken in het openbaar ingevoerd, die op een soort van tele visie-presentatie begint te lijken. Wie een toespraak wil afsteken van het spreekgestoelte af krijgt een micro- foon-omhanger rond de hals. En als je dan uitgesproken bent moet je daar natuurlijk wel even om denken. De nieuwe planologie-in-de-statenzaal heeft er ook toe geleid dat de frac ties van D'66 en PRR op eigen verzoek vlak naast elkaar zijn komen zitten. Of dat een aanwijzing is? De belangstellende toeschouwer mag het zeggen. Over toeschouwers gesproken: het ambtelijk apparaat van de provincie heeft ervoor ge zorgd dat ook die zich beter kunnen oriënteren op de staten en hun poli tieke gezicht. Er is een keurige plat tegrond in nieuwe versie verschenen van de zetels in de statenzaal. Een soort cartografie van politieke posi ties, minutieus uitgewerkt door een deskundige instantie. Er staat name lijk in heel kleine letters onder: .getekend door de landmeetkundige dienst van provinciale waterstaat, december 1970. Af. in één woord Alleen is het jammer dat na zoveel grondig werk toch plotseling zo'n klopje op de schouder weer meteen moet worden teruggenomen. Want uitgerekend komt er dan een statenlid op zo'n moment toe om over te stappen van de PvdA naar DS '70. Hij zat oorspronkelijk midden in de socialistische fractie. Dat betekende ook een verhuizing naar een andere stoel, nu naast de PvdA. Bovendien had gedeputeerde Van Geesbergen een verkeerde voorletter gekregen. Jammer voor die plattegrond, heel jammer. Nog even iets over de microfoon in de statenzaal: drs Lockefeer wilde, nadat hij zijn zegje had gedaan, weer opstappen, maar werd er na drukkelijk aan herinnerd, dat hij zijn microfoonhanger had vergeten af te leggen. Het statenlid nam bij na het hele katheder mee... In Nederland doen nog al veel anek dotes over België en de Belgen de ronde. VAR A-reporter Nico Haas broek is bezig met een onderzoek om een wat genuanceerder beeldvor ming over België te krijgen. Over het incident tijdens het milieudebat waarbij hij het vorige week in Hulst aan de stok kreeg met forum voorzit Ier Eysink, zei hij in het radiopro gramma Dit is het begin'; Dit fol kloristische gebeuren rekent af met de mythe, dat er alleen maar in België gekke dingen kunnen gebeu Soms is het heel wat eenvoudiger een vereniging op te richten dan op te heffen. Dat heeft men ln Souburg voorzien, waar er voor gisteravond twee vergaderingen van de vereni ging voor christelijk volksonderwijs (CVO) waren uitgeschreven. De ene om acht uur. de tweede om negen uur. De vereniging moest namelijk ter ziele, want twee Souburgse schoolverenigingen zijn gefuseerd tot één grote nieuwe. En om die opheffing tot een feit te maken moest volgens de statuten een ledenvergadering worden uitgeschre ven, waarin tweederde van de inge schreven leden de fatale beslissing neemt. Maar ja. door ervaring wijs geworden wist het bestuur van CVO nu al dat die tweedederde meerder heid moeilijk te halen is. Doorgaans verschijnt nauwelijks tien procent van de leden ter vergadering. Volgens alle regels zou dus in zo'n onderbe zette vergadering moeten worden ge constateerd dat de vereniging niet kan worden opgeheven. De statuten schrijven dan een volgende vergade ring voor, waarin ongeacht het aan tal aanwezigen tot opheffing kan worden besloten. In Souburg dach ten ze daarom: laten we maar twee vergaderingen op één avond uit schrijven. Slim. heel slim. Wij zaten alleen nog met één ding. Wanneer kun je nu het best naar die vergadering? Om acht uur loop je de kans dat je voor niks komt, om negen uur dat je te laat komt. Zou je dan echt toch beter maar hele maal niet kunnen gaan Uit de provinciale, Overijsselsche en Zwolsche Courant. De burgemeester van Zwolle, mr J. Drijber, sprekend over milieuhygiëne: .We praten wel over milieuhygiëne, maar we zullen bij ons zelf moeten beginnen. De Nederlanders vormen een vies, vuil volk. Een groot deel van de vervui ling brengen we zelf tot stand, zo wel in het landschap, als in de steden.' Mr Drijber is in zijn vorige stand plaats Middelburg inmiddels op zijn wenken bediend. Daar wordt in de komende raadsvergadering voor de tweede keer geëmmerd over de voordelen van plastic zakken boven vuilnisemmers. Vanaf van morgen twaalf uur beschikt Zeeland over een fraai stuk autosnel weg. Er kleeft echter nog een schoon heidsfoutje aan. Er ontbreken borden, die aanduiden dat er twee routes zijn om naar Rotterdam te rijden. Zoals het nu staat aangegeven komt ieder- een die op de borden rijdt, over de Zeelandbrug. Maar men kan ook via Bergen op Zoom. Het zou attent zijn dit nader aan te geven, Bij Rotterdam kan het ook. Daar laten borden met aanwijzigen als ,via tunnel' of ,via Brienenoordbrug' de keus aan de au tomobilist Waarom hier niet? ling van de recreanten, die toch allemaal moeten eten. In vergelijking met voorgaande ja ren is gebleken dat het topselzoen, juli en augustus en een deel van juni een achteruitgang te zien gaven. Vooruit gingen mei. een halve maand juni en een deel van septem ber. Hieruit kan, zo meldt men uit Haamstede, geconcludeerd worden en dat klopt bijna overal in de Westhoek, dat het toerisme in het topseizoen wat afneemt maar dat de aansluitende rustige maanden wat drukker worden. Het centraal bureau voor de statis tiek kan wel op dak gaan zitten. Het instituut heeft liet in de Schouwse Westhoek moeten afleggen tegen een baaltje bloem. Gedeputeerde A. J. Kaland: Zeelands hoop in bange dagen! Wethouder van Zierikzee ging van PvdA naar DS '70: .Ik voel me de Keuning te rijk'. Actie-comité Zierikzee stak studie groep Oosterschelde de Loeff In Haamstede heeft men, zo meldt onze correspondent, een vrij goede en betrouwbare manier gevonden om de toeristische drukte te peilen. Dan kan, zo wordt verduidelijkt, ge beuren door het aantal baaltjes bloemmeel, dat bij een bakker wordt gebruikt te tellen. Bij bak ker Geleijnse bijvoorbeeld wordt het verbruik der baaltjes netjes bij gehouden, waardoor men een goed overzicht krijgt van de belangstel- af. Wie het beter weet, mag het zeggen, maar in Zeeland ls waarschijnlijk geen sportiever onderwijspersoneel te vinden dan de onderwijskrachten van de openbare lagere school van Nieuwdorp. Twee onderwijzers telt die school: de 58-jarige heer Iman W. Bakker en de 22-jarige Hans van Riet. Schoolhoofd Bakker behoeft ln sportief Zeeland nauwelijks een an dere introduktie: al sedert 19tf "S hij voorzitter van de afdeling zee land van de Koninklijke Nederland se Voetbalbond (KNVB). Zijn jonge collega Hans van Riet is ï°naag jongstleden toegetreden tot het gime van sportvoorzitters- hij werd toen in De Caisson te Kapelle gekozen tot voorzitter van Zeeland grootte wielerclub, de ren- en toerclub .Tneo Middelkamp.' Onderwijzer Van Kiei (die zelf vier jaar actief wielrenner is geweest wilde het wel bekennen nog nooit eerder zat hij in een bestuur en hij mist dus wel bestuurs- ervaring. Bij de discussies rond zijn verkiezing werd door de leaen van de wielerclub (niet altijd taai- vol en parlementair in hun uitspre ken) dan ook gesproken over: jie ver een half ei dan een lege dop. De goed formulerende Van Riet zich die opmerking in bet gehw niet aan omdat hij het er volstren mee eens was: ik moet nog u zen voorzitter te kunnen zijn. siew hij laconiek vast Enfin, wie ra pek omgaat, wordt er mee besmei, en wie het dichtst bij het vuur k warmt zich het best. en de appei valt trouwens ook met van boom, en zo de ouden zongen,p pen de jongen Waarmee dan m gezegd wil zijn, dat jongeheer H van Riet ook over het. .voorat»» vak' wel wat zal kunnen leren ,oude heer' Iman Bakker. Redactie: Jacques C. M. Cats. ge: Joop van den Berg, Kees der Maas. N

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 12