HET GAAT DRUMBAND JHENE'-OP MARCUSSES VLEUGELS-VOOR DE WIND OZAND-BAD KAN 00K BUITEN HET WEN AANTREKKELIJK ZIJN HAN VAN DER HOOFT IS ZEKER VAN WINST TEGEN AXEL INTERESSANTE ONTMOETING VOOR ZEEUWS VLAMINGEN: BEVEREN WAAS-ANDERLECHT MIDNIGHT COWBOY, MOSQUITO SQUADRON EN RICHARD HARRIS ALS VREEMD SOORT PAARD g DECEMBER 1970 ftX.VEU7.EN In telegramstijl bracht de van hel jeugdmuzickfestival '70 in het jdjische Brasschact een paar maanden terug y lof en waardering voor de nog steeds diende drumband en het majorettenkorps jftnr' uit Terneuzen tot uitdrukking. .Voor- ^(lelijke showgroep, met haast perfecte pre- rtütic. indrukwekkende prestatie tracht jwers' nog wat te verbeteren goede (dinr'. luidde de beoordeling behorende bij frffrste prijs. Secretaris Gcrry Agterhuis, al „jrn jaar actief lid van .Irene', haakt in op ilatóte kritische noot. at bestuur wil er best alles aan doen om >ft muzikale peil van de blazers op te schroe- rtn, Maar wat kan je: we zitten al een jaar «der instructeur. Zo'n gemis gaat op de zat doorwerken. Er wordt vrijwel niks -jXKS geleerd. Er wordt alleen maar verder geborduurd op het oude. Een beweginkje er bij, een nieuw pasje er bij, dat zijn nu allemaal al prachtige resultaten Maar verder merk ik zo langzamerhand dat de leden het beu worden om muzikaal op één punt stil te staan. Momenteel zijn we in onderhandeling met iemand, die misschien de muzikale lei ding op zich zou willen nemen. Maar de toezegging is nog erg vaag. de feitelijke besprekingen moeten nog beginnen. Enfin, we zien wel hoe de zaak uitpakt.' Gerry Agterhuis vertelt nog. dat .Irene' zijn oorspronkelijke benaming noodgedwongen heeft moeten laten schieten, als direct gevolg van de afwezigheid van een instructeur. De juiste naam is tam boer- en pijperkorps .Irene.' In alle andere opzichten gaat het de leden van .Irene' voor de wind, vooral het laatste jaar. Ze worden vrij veel gevraagd voor optredens in Zeeland. Ook in het buitenland. :ktie van leden ...GERRY AGTERHUIS.. met name België. is .Irene' een graag geziene gast. .Van Wieze bijboorbeeld krijgen we elke keer steevast een uitnodiging om te komen. We verdienen er niet veel mee maar doen het verder graag want het ls maar een half uurtje lopen', vertelt Gerry Agterhuis. In gro te mate zijn deze herhaaldelijke optredens te danken aan de bemiddeling van het. verhuur kantoor Marcusse te Bergen op Zoom. .Tot voor kort gingen we eigenlijk niet meer dan een keer per jaar op stap Totdat we per ongeluk na een majorettenshow in Vlissingen in contact zijn gekomen met de heer Marcus se', vertelt Gerry Agterhuis. Marcusse maakt er namelijk zijn beroep van als impressario voor majorettenkorpsen uit het hele land te fungeren.' Bij hem komen ze om muziek vragen Voor .Irene' regelt hij alles van het begin tot het eind. Hij chartert bussen in Middelburg tegen een goedkoop tarief, die ons halen en brengen. Behalve een zakcentje voor onderweg kosten deze contractoptredens ons geen cent We krijgen gemiddeld zo'n 450 gulden in handen', aldus Gerry Agterhuis. Van al deze inkomsten gaat een hoop af. .Dit jaar hebben we 3000 gulden moeten neertel len om nieuwe trommels te kunnen aanschaf fen. Per stuk kosten die 250 gulden. En vergeet het majorettenkorps niet. Dat brengt ook de nodige financiële lasten met zich mee', vertelt Gerry- .Irene' is trouwens zeer geluk kig met zijn majorettenpeloton. .Sinds de majoretten er bij zijn, is er bij alle leden heel wat meer inspiratie gekomen om overal naar toe te gaan. Overigens, de majoretten waren een noodzaak, want zonder majoretten wordt je nergens meer gevraagd. Ze horen er tegenwoordig bij. We hebben wel lang ge wacht voordat we de oprichting \an een majorcttenpeleton aandurfden, maar we zijn blij dat we het gedaan hebben.' Om allerlei onvoorziene kosten te kunnen opvangen heeft de drumband Jrene' een lote rij uitgeschreven, waarvoor inmiddels een goedkeuring van de gemeente is ontvangen. Komende week zullen leden met de loten langs de deur komen. ^ZAJJD-BAD Het is met één oogopslag te zien dat deze - vanuit de lucht werd genomen buiten het toeristenseizoen. ■^3, boulevards en zelfs de parkeerterreinen liggen er ver dij, wachtend op de drukte van wéér een volgende zomer. ;;%ns kan het ook diep in het najaar bijzonder aantrekke nen voor een ritje naar Cadzand, hetgeen op een zondag in november bleek toen het fraaie weer honderden naar strand en duin trok. Daar er op die dag bovendien zeehengelwedstrijd voor kabeljauwvissers werd gehou- t!eek de omgeving van Cadzand op een zomerse dag wat 2 blikte betrof. Op de foto links onder de openluchtkerk van Cadzand-Bad, waarvan 's zomers druk gebruik wordt gemaakt. Meer naar rechts de (nu lege) parkeerplaatsen en het service- station langs de Boulevard Wielingen. Tussen boulevard en dui nen de villa Leopold, daarachter Strandhotel en badhotel en nog verder naar boven hotel Noordzee bovenop het duin, dat zich de laatste tijd ter plaatse nogal rustig houdt. Nog verder naar boven en naar links een stukje boven het water uitstekend de Uilenspiegel' en nog wat contouren van het Zwin. Het bebouwde gedeelte bevat naast het winkelcentrum en woonhuizen een groot aantal zomer- en vakantiewoningen. (Luchtfoto Wim Riemens) TERNEUZEN Vorig Jaar «peelde Terneuzen tot A wedstrijden voor het einde van de competitie in «li- tweede klas voor hel kampioen schap. terwijl Axel pas in de laatste wedstrijd zijn behoud In deze klas door een overwinning op VCW i ast- stelde. Uit Jaar zijn de rollen enigs zins omicedraald. Axel speelt tot nu toe «-en zeer vooraanstaande rol. Als we de ranglijst bekijken staan de Axelaars ergens in het midden maar met slechts 4 punten achterstand op leider Longa. terwijl laatstgenoemde tevens nog een wedstrijd meer heeft gespeeld. Kr zijn dus voor Axel nog volop kansen dit Jaar. Voor Trineu zen ziet de toestand er niet zo roov kleurig uit. Het jonge elftal van trainer Stehouwer staal met 8 pun ten op de voorlaatste plaats. Alleen het voor deze klas toch wel te licht bevonden NSV slaat hier met 1 punten nog onder. Hel moet echter voor Terneuzen toch zeker mogelijk zijn om RKVVü. dat met 10 punten juist boven Terneuzen s'.aat. in te lopen. De competitie is nog maar net over de helft en in de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Bavel heeft Terneuzen toch weer bewezen dat het vee! beter kan. Hel grote probleem is echter het doelpunten maken. Zondag werd er bij een 00 stand een strafschop gemist cn een kans voor een leeg doel nog naast geschoten. Als dit dus gepakt had stonden de Terncuzenaars bij de rust waarschijnlijk met 2-0 voor en had er toch zeker één puntje ingeze ten. Nu werd nog met 2-1 verloren door twee onnodige doelpunten uit vrije trappen. Voor zondag staat dus de grote derby tussen deze twee Zeeuws- Vlaamse ploegen op het programma. Voor beide ploegen een zeer belang rijke wedstrijd en zowel Terneuzen als Axel zullen verbeten zijn op de winst. We zouden Axel als licht favo riet kunnen tippen, maar iedereen wc«i dat dit bij deze wedstrijd nooit vooruit te voorspellen Ia. Een prog nose lieten wc dan ook maar over aan twee personen die bij deze wed strijd zeer nauw betrokken Allereerst de Axehe spit* Gerard Jonkman- Jk verwacht voor ons een zeer zware wedstrijd Dc algemene verwachtingen zïjn dat wij zullen winnen en dat is een punt in ons De verwachtingen voor de weds den van dit weekeinde zijn: /.ondagvoctbal: -<■ kUf:Terne uz Axel (3); 3e klas: Hontenisse sendaal (1). Kaaische Boys V< waarde <3i. HVV *24 Goe» VOETBAL TUSSEN SCHELDE EN GRENS RCS Breskens <3i. 4e klas Oo*t- burg Zeelandla <2>. Hans* cm se Boys Steen 43Biervliet - Sluiskil (2.. Walcheren Clinge <1>. Gom Boys Koewacht <1>. Res. klas: Terneuzen 2 Axc! 2 1 Res 3« klas: Breskens 2 Middelburg 3 <1). HVV 2 Vlissingen 3 <3». Zalerdagvortbal: 4c kiav. WHS AZVV tl).Hoek Kapelle <1 Afdeling Zeeland zab-rdagcompetitlr: Zaai f 1 azvv nadeel. Wel spelen wij iets gemakke lijker dan Terneuzen omdat Terneu zen eigenlijk moet winnen en wij de puntjes alleen gotxi kunnen gebrui ken. Wij zullen ln deze wedstrijd zeer verdedigend spelen en met uit vallen proberen om doelpunten te maken via onze spitsen Wat de uit slag betreft zal ik met een gelijkspel bijzonder tevreden zijn.' Verdediger Han van der Hooft van Terneuzen was iets meer optimis tisch: ,Ik verwacht dat. dit onze eer ste overwinning wordt na de inzin king. Axel heeft zich vorig jaar her steld na de wedstrijd tegen ons en ik denk dat het nu andersom zal Verder hoop ik dat we net zo goed zullen spelen als zondag tegen Bavel. en dat wij eindelijk eens het beetje geluk zullen hebben dat wij in heel de competitie al missen. Van degradatie wil ik niets weten. Ik weet zeker dat Terneuzen zich gaat herstellen van de slechte eerste helft van de competitie en ik denk dat vrij nog als goede middenmooter zullen eindigen.' 2e klas: Kapellc 2 1 Apollo iH): GPC 1 '3'. Hoek 2 kaamsiag -• Sluis 2 - Nicuwland 2 <h. Vlissingen 8 TerneuzcriM- Boys 3 4e klas E: Krabbendijke 2 Spui 3 <i), Yorseke 3 - Terneuzense Boys 4 <1): 4e klas F: Corn Boys 4 -Hoek 4 (3Terneuzense Boys 5 Spul 2 (2>. ZondagcompetltK ie klas Schoon- dljk 1 - Hu! Rla 1 (3j. Hoofdplaat I - IJzen- dijke 1 (1), Aardenburg 1 - Luctor 1 Ui; Res. !e klas: Walcheren 2 Hontenisse 2 (3). Axel 3 - Noorman nen 2 Goes 3 Vogelwaarde 2 (2t. Vlissingen 4 - Corn Boys 2 U>. Steen 2 - Oostburg 2 Ui; 2e klas: HVV 3 - Aardenburg 2 43). Grocdc 1 - Hanswee rise Boys 2 '3<. Sluiskil 2 Breskens 3 tl). Biervliet 2 Schoondijke 2 U). Graauw l -Ter neuzen 4 M>: 3e klas A Vogelwaar de 3 - Ria 2 <3). Vogelwaarde 4 Koewacht 2 Ui. CUnge 2 SDO 1 tl;, Axel 4 - Hulsterloo 2 <3i. Sluis kil 3 - Corn Boys 3 1 3e klas B: Jong Ambon 1 Hoofdplaat 2 tl), IJzendijke 2 Terneuzen G (1). Groe- de 2 Terneuzen 5 '3). IJzendijke 3 Zeeland Sport 4 (2), Vlissingen 5 Breskens 4(1). TERNEUZEN: De Zeeuws-'Vlamin gen. die zondag Jan Huider aan het werk willen zien behoeven hiervoor geen grote reis te maken. Anderlecht speelt namelijk een uitwedstrijd te gen Beveren Waas en dit kan voor de toeschouwers een interessante wedstrijd worden. Beveren moet ons inziens toch zeker in staat zijn om uit deze wedstrijd één punt over te houden Voor Beerschot staat er een zware opgave voor de deur. Het moet pro beren om de sterke Waregem-aefen- sie met als sluitstuk doelman Ka- miel van Damme te passeren en indien dat niet lukt, de snelle spit sen Zambatta en Giba het scoren te beletten Vermoedelijk zullen deze opdrachten voor de .Mannekens' iets te zwaar zijn en wij verwachten dan ook een kleine Waregem-zege. Union St.-Gillis gaat proberen om nog twee puntjes bij haar totaal te voegen. Zondag krijgen ze namelijk Gantoise op bezoek en gezien de zwakke prestaties deze competitie van de Gentenaars zal dit het elftal van Jacques Teugels wel lukken. Antwerp zal denkelijk voor eigen publiek verbeten zijn op een revan che van de nederlaag tegen Ander- VOETBAL IN BELGIË lecht van afgelopen zondag. FC Brugge staat dus een zware wed strijd te wachten en een puntenver deling ligt wel het meest voor de hand. Diest - Crossing kan een spannende ontmoeting worden. Beide ploegen spelen zeer aanvallend en de toe schouwers kunnen dus een aantrek kelijke wedstrijd te zien krijgen. We geven Diest dc meeste kansen op een overwinning. Racing White gaat als favoriet van start in de thuiswedstrijd tegen FC Luik. Bergholz die evrleden zondag geblesseerd raakte zal er vermoede lijk weer bij zijn en mede hierdoor zit er een overwinning in voor de Pool ploeg Charleroi, met Gantoise op de onderste twee plaatsen krijgt het ook zondag niet gemakkelijk, als Lierse op bezoek komt. Een gelijk spel zou voor Charleroi al een pri ma prestatie zijn. Standard Luik tenslotte speelt thuis tegen SL-Truiden. Indien alles nor maal verloopt moeten de Rouch.es 'Standard) deze wedstrijd gemakke lijk in hun voordeel kunnen beslis sen. TERNEUZEN Na zijn beroemde creatie in .The Graduate' speelt Dustin Hoffman nu in John Schelinger's .Midnight Cowboy', een film die de komende dagen in het Terneuzense Luxortheater draait. Het is het verhaal van Joe Buck (John Voight). een knappe, simpele en wei nig ontwikkelde jongen uit Texas, die er heilig van overtuigd is, dat hij vele naar liefde hunkerende dames in New York gelukkig kan maken en er bo vendien een aardig centje aan kan verdienen. Hij geeft zijn baantje als bordenwasser op, dost zich uit in een .glamoreus' cowboykostuum en ver trekt naar New York. Als hij enige tijd later rillend, eenzaam en blut in New York rondloopt, maakt hij kennis met Ratso (Dustin Hoffman) een zie kelijke scharrelaar Ratso koestert evenals Joe een «iroom: hij hoopt eens te ontsnappen aan zijn ellendige omstandigheden. Hij maakt Joe deel genoot van zijn ideaal nog voor de winter naar Florida te gaan, waar zonneschijn, kokosmelk en fraaige- bouwde meisjes zijn gezondheid weer een beetje kunnen oplappen. Langza merhand worden Joe en Ratso kame raden. Voor het eerst in hun leven maken zij zich bezorgd om iemand anders. Na veel moeite lukt het Joe geld bijeen te brengen voor de bus, die hen naar Florida zal brengen. Maar de droom van Ratso wordt geen werkelijkheid. Vlak voor aankomst van de bus in het beloofde land sterft hij. (18 jaar). Voor zondagmiddag heeft Luxor Mos quito Squadron' een film die vorige week in Oostburg draaide, op het programma staan. Een squadron Mos- quiios maakt onder leiding van com mandant Quin: een fotografische ver kenningstocht boven net chateau de Carton in het noorden van Frankrijk. Het kasteel is van strategisch belang, omdat er gewerkt wordt aan nieuwe .vliegende bommen', de opvolgers van de VI en de V2. Commander Quint moet. een noodlanding maken op vij andelijk gebied, maar slaagt erin te ontsnappen De Engelsen zijn. aan de hand van de foto's te weten gekomen. dat de Duitsers een tunnel onder het kasteel hebben gegraven, en besluiten het kasteel te vernietigen. Terwijl de tunnel wordt aangevallen, bombar deert een vliegtuig de muur rond het kasteel. Aan de Franse ondergrondse de taak om de Duitsers onschadelijk te maken (14 jaar). In het Ledelt'neater in Oostburg is Richard Harris te zien als John Mor gan. in de film. Zij noemden hem paard'. Morgan is een jonge edelman, die in 1820 zijn beschutte leventje vaarwel zegt en naar Amerika vertrekt. Verge zeld van een paar ruwe woudlopers trekt hij de bergen en prairies door. Aan dit goede leventje wordt een einde gemaakt door Sioux-Indianen. John wordt aan een paard gebonden en meegesleurd naar het Indianen dorp. Daar geeft opperhoofd Gele Hand de gevangene aan zijn moeder, die hem wil gebruiken als een vreemd soort paard. Wanneer John zich bij een overval door de Shoshones zeer moedig ge draagt. krijgt hij een veel beter leven. Hij durft zelfs de hand te vragen van Vluchtend Hert, de zuster van het opperhoofd. Om met haar te mogen trouwen moe: John eerst een zeer langdurige marteling ondergaan, om te bewijzen dat hij deze .eert waard is. Morgan doorstaat alle kwellingen en mag Vluchtend Hert tot vrouw nemen. Hij ziet haar slechts als mid del om eens op oorlogspad te mogen gaan. en dan te vluchten. Maar langza merhand gaat hij toch van haar hou den en besluit haar op zijn vlucht mee te nemen Maar het loopt niet zoals hij wel had gewild. Het dorp wordt overvallen door Shoshones en Vluchtend Hert wordt gedood. John vertrekt.eindelijk op weg naar de vrijheid. (14 jaar) Kaart competitie Het bestuur van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van het katho liek vrouwengilde organiseerde maan dagavond een kaartcompetitie in hotel ,Du Commerce' te Oostburg. waaraan 48 personen deelnamen. De uitslag was: Bieden (28 deelnemers)- respec tievelijk gew. part. en tegenpt. l mevr. Pfaf 4. 0; 2J. Carpentier 4. 0: 3 mevr. D. Rottier 3. 2; 4 C. de Jonge 3. 2; 5 mevr. W. de Rijcke 3, 3; 6 mevr O. Hamelinck 3. 3: 7 R. tie Jonge 3. 5: 8 J. Pfaf 3, 9; 9 mevr. De Badts 3. 9; 10 mevr. C. de Jonge 3, 9. Jokeren (18 deelnemers): 1 mevr. A. Verschoore 45 punten; 2 me. M. Jansens 61; 3 M. Bogers 62; 4 mevr. Van Hijfte 72; 5 mevr. Hoffman 83: 6 mevr. Dhaênens 84. Per wedstrijd één bal De voetbalvereniging .Clinge' te Clinge heeft wel een heet unieke actie jntke- tend Bij iedere thuiswedstrijd wordt aan de neringdoenden van Clinge ge vraagd een bal te schenken. Er zijn reeds zes thuiswedstrijden gespeeld en bij iedere wedstrijd hebben de Clingsc neringdoenden deze actie posi tief gesteund Als dit het gehele speelseizoen kan blijven duren, betekent dit voor de vv .Clinge' ee naardige financiële be sparing. Leerlingenparlement geïnstalleerd Op de christelijke mavo te Axel is een verkiezing gehouden om te komen tot de instelling van een leerlingenparle ment. Uit een door de leerlingen zelf opgestelde groslijst van 27 personen konden rechtstreeks 9 leerlingen geko zen worden. Tijdens de laatste feestavond in de gymnastiekzaal werd dit parlement geïnstalleerd door de heer J. Th. Klein, directeur van de school. Hij zei: .Het is de bedoeling om op deze wijze de leerlingen meer te be trekken bij de organisatie en activitei ten van de school. Samen met jullie allen kunnen er goede dingen tot stand komen De heer Klein wees daarbij op het feit. dat de leerlingen elkaar dit jaar geen cadeautjes voor Sint-Nicolaas hadden gegeven, maar de daarvoor bestemde gelden hadden besteed aan attenties voor langdurig zieken in de gemeente en daarbuiten. De nieuwbakken voorzitter van het parlement. Frans Goossen. sprak de hoop uit. dat z'n medeleerlingen het parlement niet in de kou zouden laten staan. In het eerstvolgende nummer van de Mavo-gazet' zullen de plannen nader worden toegelicht. Prijsbiljarting Aan de jaarlijkse traditionele kalkoen- biljartkamp in café De Oude Brug' te Sas van Gent namen 38 spelers deel. De einduitslag was als volgt. 1 R. Claeyssens 'Sas van Gent) - L. Dallin- ga (Sluiskil); 2 L. van Acker (Ever- gem B> - R. de Letter 'Koewacht); 3 A Lac ij se iZelzate B.i B. Saye Moeröeke4 Verschorre (Bouchaute B - Versluis 'Terdonk B); 5 Bogaert 'Sas van Gent) - Pieret (Wachtebeke B>. De hoogste ser:e werd gemaakt door R. Claeyssens 40 caramboles. Prijskaart ingen De' uitslag van de prijskaarting. ge houden in café .Ons Vermaak' te Boschkapelle luidde 1 L. Blanckaert - L. de Bruyn; 2 L. Lambert - F Roc- tus; 3 K Kc-ijzer - F van den Bran den: 4 M. Me! - J Cappendijk; 5 F. van der Velde - P. de Cock; 6 R_ Mlchielsen - G. de Nijs. Aan de prijskaarting bij C. de Wilde te Clinge namen 72 personen deel. De uitslag luidde: 1 R. van Goethem - F. Rottier; 2 L. van den Bosch - J. van Goethem: 3 A. Himbrechts - J. 09 Smet; 4 A. van Kemzeke - E. de Clerck; 5 A. van der Gucht - J. Hooft,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 41