Veiligheidsbord bij Hoechst Liniedijk-bewoners boos op gemeente Axel en Hontenisse willen in havenschap Terneuzen (Btoc Onderhoud van provinciale wegen aanbesteed Eén ongeval betekent al een flinke piek AANBIEDING VAN BEGROTING IN RAADSVERGADERING AARDENBURG BRIEF NAAR B EN W HULST Jaar geëist tegen flessentrekker Taizé-avondgebed en orgelbespeling in Grote Kerk Goes Mastiekketel raakte in brand FAMILIE BERICHTEN SGP - GOES TIJDREDE NOTARIS I.R.VAN DAM aangekondigde veiling NIET DOORGAAT. DIT MOET ZIJN: 500 gram keurgehakt 198 Keursuper Van Sabben TYPISTE/ TELEFONISTE BOEKHOUDER 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 9 OEC^j lnj Aantal ongevallen nu beneden landelijk gemiddelde MIDDELBURG Op het kantoor van dr provinciale waterstaat in Middel burg rijn dinsdagmorgen namens gs de onderhoudswerkzaamheden aanbe-' steed van de provinciale wegen, die in 1971 moeten worden uitgevoerd. De inschrijving was als volgt: Schou- wen-Duiveland: laagste inschrijver fa J. de Ruiter en Zn te Noordgouwe ƒ242.200. hoogste inschrijver aa mings- en wegenbouwbedrijf NV Ver- jaal te Bergenterblijt 259.000 Tho- len: laagste inschrijver J van Vossen en Zn te St Annaland 279 200. hoog ste inschrijver A Goedegebuure te Sint-Annaland ƒ298 000 Zuid-Beve land: laagste inschrijver fa H. van Sabben en Zn te Goes ƒ597.000. hoog ste inschrijver NV Leenhouts Aanne mingsbedrijf te Sluis 626.000 Noord- Beveland: laagste Inschrijver fa P. A. Remeeus en Zn te Kats ƒ216.000. hoogste inschrijver J de Oude's Aan nemingsbedrijf NV te Biervliet ƒ228.000. Walcheren: laagste inschrij ver fa Verduyn en Ovaa te Souburg 174.700, hoogste inschrijver NV Aan nemingsbedrijf v/h fa B. M van Noordennen te Hardinxveld 185.000. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: laagste in schrijver fa P. R. Toussaint en Zn te Cadzand ƒ377.000, hoogste inschrijver NV Aannemingsbedrijf v/h fa B. M. van Noordennen te Hardinxveld 391.000 en Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren: laagste inschrijver. M. P. Lucasse te Kloosterzande 309.100, hoogste in schrijver J. de Oude's Aannemingsbe drijf NV Biervliet 330.000. VLISSINGEN Op het fabriekster rein van Hoechst-Vllssingen NV staat sinds enige tijd een levensgroot veilig heidsbord, dat de meer dan vijfhon derd werknemers er elke dag bij be paalt, hoe het met de stand van zaken is op liet stuk van de veiligheid bij dit bedrijf. Met gekleurde en gestippelde lijnen geeft het veiligheidsbord een zodanige grafische voorstelling, dat elk bedrijfs ongeval er bij wijze van spreken als een flinke piek uitsteekt. Directeur dr, ir J. Nijman: ,We hebben bewust voor een dergelijke grafische voorstelling gekozen. Juist door de pieken al tot uitdrukking komend in één onge val blijkt juist wat voor een enor me Invloed één ongeval kan heb ben. ,Op het bord zijn een groene en rode lamp aangebracht: als het goed is brandt de groene lamp: als er een ongeval is geweest brandt de rode lamp gedurende 24 uur- Veiligheidsinspecteur J. H. Sieffers die rechtstreeks onder de directie res sorteert, houdt zich dagelijks bezig met de problematiek rond de bedrijfs ongevallen. Overigens: in het verkeer op het water en in en om het huis gebeuren veel meer dodelijke ongeval len dan bij de industrie. Dank zij het stringent doorvoeren van veiligheidsmaatregelen is het aantal ongevallen bij Hoechst sinds de inge bruikneming van de fabriek sterk af genomen. In 1968 werden op een to taal van gemiddeld 303 personeelsle den 31 ongevallen geregistreerd (10,2 pet tegen landelijk bij de chemische industrie 6,1 pet) Een jaar later be droeg het aantal ongevallen 32. maar toen was het personeelsbestand uitge groeid tot gemiddeld 406 man. Pro centueel gezien derhalve een daling tot 8,3 pet (landelijk 5,9 pet). In 1970 is bij een gemiddelde personeelsbezet ting van 536 man het aantal ongeval len teruggelopen tot 21 (3,9 pet tegen landelijk 5,7 pet). Een duidelijke ten dens dus bij Hoechst-Vlissingen van een afnemend aantal ongevallen. On der een bedrijfsongeval wordt ver staan, een gebeurtenis, waarbij de be trokken werknemers meer dan één dag na de dag van het ongeval ver zuimt. Ook het aantal verzuimdagen ten ge volge van ongevallen ontwikkelt zich gunstig bij de Hoechst-vestiging in het MOTIE GEORGANISEERD PZEM-PERSONEEL MIDDELBURG Op de najaarsver gadering dinsdagavond in .De Gouden Poortc' te Middelburg belegd voor het georganiseerde PZE.M-personeel is de volgende motie aangenomen: .Het PZEM-personeel, georganiseerd de Algemene Bond van Ambtenaren en de KABO (De Katholieke Algeme ne Beambten Organisatie) op 8 de cember 1970 te Middelburg in verga dering betreurt dat de NV PZEM in opspraak is gekomen, constaterend dat binnen het bedrijf een ernstige situatie is ontstaan, spreekt als zijn mening uit dat het PZEM-beleid met betrekking tot de kwestie Stikkelo- rum als een inbreuk moet worden gezien op de persoonlijke vrijheden van het personeel'. J>at door publiekelijk geuite beschuldi gingen betreffende het beheer de inte griteit van de bedrijfsleiding zodanig in het geding is gebracht dat een objectief en grondig onderzoek onont koombaar is geworden ,Dat in zulk een onderzoek mede be horen betrokken te worden de ver meende aan het personeel bewezen .hand- en spandiensten'. .Doet een ernstig beroep op allen die daartoe kunnen bevorderen dat ons bedrijf bij de belangrijke taak. die het moet vervullen zich verzekerd kan weten .an het vertrouwen van het personeel en van de gehele Zeeuwse bevolking .Besluit zijn opvattingen ter kennis te brengen van de provinciale staten Zeeland, de raad van bestuur van NV PZEM en van de regionale pers.' Tijdens het eerste gedeelte van de avond werd een normale huishoudelij ke agenda afgeweekt. De vergadering werd bezocht door ruim honderd per soneelsleden, een opkomst die mede in verband met de continudiensten andere oorzaken door de leiding van de vergadering als .zeer goed' werd gekenschetst De discussies werden ge leid door de heren A. van Aalst, dis- strictsbestuurder van de ABVA, die als voorzitter optrad, en de heer Van Haastert van de KABO. Sloe: 448 dagen in 1968 (op 303 perso neelsleden); 365 dagen in 1969 (op 406 personeelsleden) en 340 dagen in 1970 (op gemiddeld 536 man). Per honderd werknemers betekent dat respectieve lijk een aantal verzuimdagen van 146 in 1968; 90 in 1969 en 63 in 1970. Per man per jaar bedraagt het ver zuim nu bij Hoechst-Vlissingen 0,8 dagen; tegen een landelijk gemiddelde van drie dagen per man per jaar. Een ander cijfer, dat gunstig is voor Hoechst: 1 op de 25 werknemers bij Hoechst is dit jaar een ongeval over komen; landelijk is dit 1 op 16 man. Hoewel Hoechst dus duidelijk onder het landelijk ongevallencijfer blijft bij de chemische industrieën, is het be drijf voortdurend befeig met verhoging van de veiligheid. .We doen er heel veel aan om de mensen in ons bedrijf veiligheidsbewust te maken', aldus vei ligheidsinspecteur de heer Sieffers. ,Een van de middelen om de mensen er telkens weer bij te bepalen is het veiligheidsbord.' Op de foto: het veiligheidsbord van Hoechst. (Foto: PZC) Zuid-Amerika-avond Solidaridadactie GOES In het kader van de solidari dadactie, zal er maandagavond 14 de cember om half acht in de .Veste' te Goes een Zuid-Amerika-avond worden gehouden, waarop drs L. Kisjes, de sectie internationale hulpverlening van de Nederlands Hervormde Kerk, zal spreken over ,Onze verantwoorde lijkheid als christen tegenover de lij dende mens' en pater E. van der Walle van zijn 20-jarige ervaring in Brazilië zal vertellen. Tevens zullen er filmpjes vertoond worden. De avond wordt belegd door de kerken in sa menwerking met het informatie cen trum ontwikkelings samenwerking. Gemeente heeft financiële zorgen KINDERSPEELPLAATSEN IN WIJK EEDE GEWENST AARDENBURG In de raadszitting dinsdagavond tc Aardenburg vond de formele aanbieding van de gemeente begroting plaats. Deze zal de volgende zitting in openbare behandeling ko men. De heer A. Paridaen-Doolaege (katholieke lijst) vroeg of het college al een bepaald subsidiebeleid voor ogen had, gezien de droevige medede lingen over financiële zorgen. Wethou der J. van den Bliek (pel) antwoordde hierop dat men zich hier op wel had beraden. Bestaande vaste subsidies zijn natuurlijk moeilijk te besnoeien, maar eventuele aanvragen om verho gingen en nieuwe aanvragen zullen zorgvuldig op hun merites dienen te worden bekeken. De afdelingen van Wit-Gele en Groene Kruis kregen een subsidie gelijk aan de helft van de te innen contributies, waarbij van verschillende zijden de wens naar voren kwam dat erin de toekomst één kruisvereniging diende te zijn. De heer G. M. Paridaen kreeg eervol ontslag als districtsopziener van de technische dienst (deze dienst is opgeheven) en werd benoemd tot hoofd gemeentewerken te Aarden- burg. De voorzitter merkte hierbij op dat met het gemeentebestuur var. Sluis besprekingen gaande zijn om te1 WETHOUDER BRAND: .MENSEN NIET OP STEL EN SPRONG UIT HUIS' HULST Een tiental bewoners van huizen aan de Liniedijk in de gemeente Hulst (voor de herinde ling gemeente Graauw) hebben zich ongerust gemaakt over een schrijven van het gemeentebe stuur van Hulst, waarin hun werd herinnerd aan het aflopen van het erfpachtcontract in de cember 1972. Zij zijn boos op de gemeente, omdat nu het contract niet meer wordt verlengd, hun huizen zullen moeten verdwijnen. Een van de bewoners, een kunst schilder uit België, heeft in de aankoop en verbouwing van een van de oude huisjes enige tijd geleden nog enkele tienduizenden guldens gestoken. Hij heeft het huisje in gebruik als atelier en vakantiewoning. Het gemeentebe stuur van Hulst wordt verweten dat zij de huizen weg wil hebben, om er te zijner tijd de oude vestingwerken in de oude glorie te kunnen herstellen. .Het is de normale nakoming van een contract', vertelt de heer E. G. Borm, hoofd van de afdeling algemene zaken te Hulst. .Er is in 1942 een erfpachtcontract voor 30 jaar afgesloten en toen is overeengekomen en dat is dui delijk vermeld dat na die 30 jaar de naleving van het contract zou worden geëist, namelijk dat zij de erfpachtgrond vrij zouden opleveren.' De heer Brom wijst er op. dat de gemeente al enige jaren er in incidentele gevallen op heeft gewezen dat de verlen ging van de erfpacht in 1972 niet zou gebeuren .Ook in 1942 was de kwaliteit van die woningen al betrekkelijk slecht en het was duidelijk te voorzien dat ze na 30 jaar totaal versleten zouden zijn Het is nu een geval van sanering want het is een onmogelijke zaak om die woningen weer voor 30 jaar op erfpachtcontract te laten staan.' De heer Bron legt uit dat de brief die de gemeente heeft ge stuurd, nog meer dan twee jaar voor het contract afloopt', de mensen juist er op wilde wijzen dat zij hun destijds aangekochte contract moeten nakomen', aldus de heer Borm. .Dat wil niet zeg gen dat het in de emotionele sfeer moet worden getrokken en dat die mensen eruit worden ge zet.' De heer Brom verwacht dat gelet op het feit dat de meeste bewoners ouderen zijn. die al tientallen jaren in de desbetref fende huisjes wonen de ge meente wellicht na 31 december 1972 aan deze mensen toestem ming geeft om er nog een tijdje te blijven wonen, ook zonder erf pachtcontract. Vergunning De kunstschilder Deijaart uit Ant werpen, die erg gedupeerd lijkt te zijn, blijkt bij nader onderzoek van de voormalige gemeente Graauw en Langendam nooit een bouwvergunning te hebben gehad om het huis te verbouwen en op te knappen. Wethouder van volks huisvesting (en tevens loco-burge meester) P. Brand: J)e man had toch eerst eens goed moeten in formeren op het gemeentehuls. Hij heeft zo toch wel een riskan te koop gedaan. Nu hij niet heeft geïnformeerd, zal hij ook op de blaren moeten zitten.' De heer Brand vindt dat de be zwaren en onrust zwaar over trokken zijn. ,Ik heb de brief niet gelezen, maar ik denk dat het een herinnering voor het opzeg gen van de erfpacht zal zijn.' Wethouder Brand vertelde dat de bedoelde huizen wel zullen moe ten verdwijnen. .Maar de gemeen te Hulst is echt niet van plan om die oude mensen van 75 en 80 jaar. die er altijd gelukkig ge woond hebben, er op stel en sprong uit te gooien. Dat zou gewoon barbaars zijn en ik heb ook nooit een besluit helpen ne men om dat te doen.' De Hulster wethouder legde er de nadruk op dat de huizen zeker niet moeten verdwijnen omdat Hulst de oude vestingwerken zou willen recon strueren. ,Dat is complete non sens, die linie is zo al mooi genoeg.' komen tot coördinatie in deze tak van gemeentewerken. De winkeliersvereni ging .Wargo' kreeg 150,- bijdrage voor het gehouden sinterklaasfeest, waarbij de heer R. van Bellegem (ka tholieke lijst) pleitte voor een gelijk matige bijdrage voor de wijk Eede. In de watermaatschappij Zeeland werd de heer L. J. de Clerck (pvda) benoemd tot gemeentelijk vertegen woordiger. Het college stelde de voorzitter voor. Plaatsvervanger werd de heer J. Pari daen, gemeentesecretaris. Samen met de gemeenten Oostburg en Sluis zal de stichting streekjeugdcentrale Zeeuwsch-Vlaanderen worden gesubsi dieerd. Echter met dien verstande dat de bijdrage per inwoner maximaal gehouden is aan ƒ1,-. Het rijk draagt 45 procent bij in de subsidiabele las ten. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Bellegem aandacht voor een pas send geschenk aan de onlangs geopen de bejaardenstichting Coensdieke en hij pleitte tevens voor een snelle aan leg van een kinderspeelplaats in Eede. Naar zijn mening zou dit laatste een voudig op te lossen zijn, maar de raad meende dat er een goed degelijk plan moet komen. De heer Van Hel der (Aardenburgs belang) deelde mee dat er gevaarlijk me: vuurwerk wordt gespeeld en vroeg hiervoor aandacht en politionele medewerking In het begin van de vergadering deelde de voorzitter nog mee, dat het lang ver wachte rapport over het jeugdwerk in de gemeente gereed gekomen is. ROTTERDAM De officier van justi tie bij de rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag wegens flessentrekkerij een jaar gevangenisstraf geëist tegen de 42-jarige handelaar L. O. uit Som- melsdijk. De handelaar had in de peri ode van januari 1969 tot juli 1970 bij groothandels in Goes (Merlson NV), Breda en Rotterdam goederen ge kocht voor een bedrag van 75.000, zonder deze te betalen. De handelaar, die al een lange straf lijst had, begon vorig jaar een handel in elektrotechnische artikelen. Hij kreeg echter spoedig financiële proble men. die hij trachtte op te lossen door een grote voorraad goederen te kopen, die hij met een kleine winst verkocht. De betaling van deze goede ren bleef grotendeels achterwege en de schulden werden dermate hoog dat de handelaar failliet werd verklaard. De raadsman van O. vroeg vrijspraak. Volgens hem had zijn cliënt zich niet schuldig gemaakt aan flessentrekkerij, aangezien de crediteuren uit het fail lissement een akkoord van zestig pro cent kon worden geboden. De uit spraak is op 22 december. GOES Vrijdagavond 18 december wordt in de Grote of Maria Magdale- na Kerk te Goes een oecumenisch avondgebed gehouden. Op deze avond, die in het teken zal staan van de protestantse broedergemeenschap van Taizé (Fr) wordt tevens een or gelbespeling gegeven door broeder Jean Luc, organist aan het. kerkje van Taizé. Voorts zal er informatie wor den gegeven over deze protestantse broederorde. De avond begint om half acht met de beoefening van de litur-j gie, die verklaard zal worden door ds: B. Prakke en de heer Iz. Ruissen. Omstreeks 8 uur zal het avondgebed worden gebeden. Daarna volgt de or gelbespeling. waarna uitleg en infor matie over de broederorde zal volgen door ds J. E. L. Brummelkamp uit Middelburg. De Taizé-avond is georganiseerd door een commissie ad hoe, waarin ook zit- ting hebben ds J. Goursen uit Goes en mevrouw A. W. E. Vermeer-Eke- ring uit Goes. Slot van pagina 1 de statenfracties van D '66 en PPR en de heer S. de Vliegher, die het woord voerde namens de fracties van PvdA en D '66 in de gemeenteraad van Ter- neuzen, pleitten voor een regeling om belangrijke bselissingen van het haven schap (grondverkoop) achteraf aan de goedkeuring van een gekozen bestuurs orgaan (provinciale staten) te onder werpen Beiden pleitten daarnaast voor een vertegenwoordiger van de minister van sociale zaken en volksgezondheid in het bestuur van 't havenschap, met name om milieu-hygiënische aspecten in de gaten te houden. Provinciale staten zouden bovendien het recht moeten krijgen één van de le den van het havenschapsbestuur uit hun midden te benoemen Bij de suggestie om belangrijke beslis singen van het havenschap achteraf door provinciale staten te laten sanc tioneren, plaatste het commissielid Dijkstra een vraagteken. Hij vroeg zich namelijk af, of het toekennen van een dergelijke bevoegdheid wel in overeen stemming is met de grondwettelijke taak van provinciale staten. Een kleine discussie hierover bracht niet meer duidelijkheid. Dhr Kapenga had nog kritiek op de wijze waarop de hearing over het ha venschap Terneuzen via een adverten tie in de staatscourant was aangekon digd. Hij meende, dat ook adverten ties in de regionale pers op hun plaals waren geweest. Bovendien had hij de hearing liever in Zeeland gezien. Com missie-voorzitter J. van der Peijl wees deze bezwaren van de hand. Voldoening Burgemeester J. C. Aschoff van Ter neuzen verklaarde dat zijn gemeente volkomen achter het wetsontwerp staat. Hij noemde de snelle totstand koming van het havenschap van essen tieel belang voor de verdere ontwikke ling van de haven- en industrieterrei nen in zijn gemeente. De heer Aschoff sprak er zijn voldoening over uit, dat rekening is gehouden mét de Terneu- zense wens betreffende een adviescom missie voor het bedrijfsleven. Burge meester R A. J. den Boer van Sas van Gent pleitte voor gelijkschakeling van faciliteiten binnen bet havenschap Ter neuzen. Het ligt wel in de bedoeling, zo bleek uit de discussie, dat het haven schap het gemeentelijk industrieter rein in Sas van Gent overneemt. Vanuit de commissie werd enkele ma len nadrukkelijk geinformeerd naar het Zeeuwse standpunt met betrekking tot één havenschap voor het gehele Westerscheldegebied. Namens het pro vinciaal bestuur stelde de heer De Jonge dat men voorlopig voorrang wil geven aan afzonderlijke havenschap pen voor Vlissingen en Terneuzen uit vrees dat er anders een vertraging van jaren ontstaat. Het naar elkaar toe groeien van beide havenschappen zal naar het oordeel van gs. worden be spoedigd, doordat beide schappen de zelfde voorzitter krijgen en ook een aantal bestuursleden met elkaar delen. Ook burgemester Aschoff van Terneu zen verklaarde voorstander te zijn van één havenschap voor de Westerschel- de. maar hij voegde hier aan toe dat de totstandkoming van het havenschap Terneuzen daarvoor niet mag worden' opgeschort. De heer De Jonge moest het antwoord schuldig blijven op een vraag van het commissielid Assman of een toekom stig havengebied Reimerswaal zal wor- Botsing tegen boom Dinsdagmiddag omstreeks twaalf uur is een personenauto, bestuurd door D. van A uit Axel op de Hulsterseweg te Axel in een slip geraakt en vervolgens tegen een boom gereden. Met verschil lende fracturen is D. van A. na behan deling door dokter W. G. C. Kok te Axel per ambulance naar het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen vervoerd. De auto is volledig vernield. EXAMENS Aan de toeristische school te Breda behaalde de heer André Cijsouw te Nieuwvliet het einddiploma. In Den Haag slaagde voor het exa men schoonheids-specialiste mejuf frouw Josianne Biesbroek uit Hulst. Een mastiekketel die bij een in aan bouw zijnde loods stond op het indus trieterrein te Oostburg raakte dins dagmorgen rond elf uur in brand. De brandende mastiek die over de ketel kookte verspreidde zich over de grond waardoor ook een voorraad mastiekblokken vlam vatte. De Oost- burgse brandweer kon het vuur met brandblusapparaten bedwingen. t nabijgelegen ïcmrtwa^J den opgenomen in havenschap voor Ur m schelde. In antwoord n vraag van de heer Uwnui burgemeester Aschoff. dn nissen van het hivt-nscka w, zich ook zullen uitvtrrkla eventueel nieuw- kana*I terschelde, zoals momenter !,H wordt bepleit. De hm fclL toogde nog, dat het prwtZ* stuur voor het havemch» de gedachte aan een ad> wijst. Nieuw bestuur NFO Op een onlangs gehouden van de afdeling Zeeuwseb-hS van de Nederlandse Fnne^T* nisatie in de RMLS te hebben de fruittelers we*- over de actualiteiten na sktT' pen seizoen. De heer H Moeliker tan fc-w- bouwvoorlichtingsdlHBt een inleiding waarin de in de fruitteelt weer voren kwamen. ,De door de overheid genre regelen zijn zeer onvoldoende ken discriminerend; ook c- ar- veau gaat. het nog steed; a* met het fruitteelt beleid. v£' willen nog geen goedkewi aan de nieuwe rooiregellng né-Z deze tot nu toe niet doorpt Toch kan op grote schaal ro*» fruitbomen een oplossing bate ~- hpf nrnhlpom :,n et,, miimsin, het probleem van grote overa» aldus de heer H. Moellker D* ri~ ter. de heer M van IwanfaTt heer J. van de Bliek, beiden W' lid uit Aardenburg, traden (g nieuwe bestuursleden werien ren J. H. Schippers uit Gr«& r i O. C. van Waes uit Schoondita zen. Bij de bestuursfunctiewto werd de heer J. H Schippert ter, vice-voorzltter werd de twr i van Weynsbergen uit Biervliet s cretaris werd de heer A. 0 C i Waes. De penningmeester de heer J, te Termon deelde mede dat de coaj> tie-afdracht van de NFO uit DeaEÏy nog steeds niet was ontvjOM contributie wordt namelijk küti geind en dan worden een bedrag iv 7. —per hectare in de afdefea gestort. Blijkbaar zijn de motóuü*- den ook tot Den Haag doodeter, want, na 10 maanden is er door dt afdeling nog niets ontvangen. Jim Francis en Matty Fran- cis-de Steur geven met gro te blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon JIM Bayfield Box 18, Ontario, Canada. 7 december 1970. Ondertrouwd: JAN ZUYDWEG en MATTY GESCHIERE Wissenkerke .Steenhove'. Borssele .Noordnol'. Huwelijksvoltrekking D.V. 23 december 1970. Gelegenheid tot feliciteren! van 17.30-19.00 uur in J)e, Korenbeurs' te Kortgene. j Toekomstig adres: Soele- kerkepolder 6, Wissenkerke. Hierbij betuig ik mijn har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn 90ste verjaardag. In het bijzonder dank ik de bewoners van de Steenoven voor hun leuke attentie. J. de Koster Breskens, Steenoven 8. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons 60-jarig huwelijk ontvangen. C. G. Steendam J. Steendam-Weijermans Vlissingen, december 1970. Tandarts H. H. DE VRIES VLISSINGEN donderdag en vrijdag GEEN SPREEKUUR. H. A. DELFOS/ arts, AFWEZIG vrijdag 11 december. G. DE GREEF, arts, HERVAT donderdag 10 december DE PRAKTIJK JOHANNES ANTHONY COMMELIN op de leeftijd van 44 jaar S. Commelin-Badart. Kees Frans Emmen, 8 december 1970. Boskamp 9. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 11 december te Aardenburg (Zeeland). Aanvang rouwdienst 13.30 uur in het gebouw van het Groene Kruis, Ruiters kwartier 4. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum ,De Wolfsbergen', Weerdingerstraat 150, Emmen. Condoleantiebezoek op heden, woensdagavond, van 19.00-20.00 uur. Ds A. Hoogerland uit Werkendam hoopt D.V. woensdag 9 december een te houden in het kerkge bouw van de geref. gemeen te', Beatrixlaan. Aanvang 7.30 uur. 6ESPRDNGEN LIPPEN en koortsuitslag Pijnlijk co hoogst irritant. Gelukkig helpt BLISTEX direkt. BLISTEX. de nieuwe Amerikaanse lippen crème is snel helend en desinfecterend. Uw "ra KTWUUU nuitn; bedt gesprongen, schrale, pijnlijke lippen en loonnioUg, PIJN door KOUenVOCHT bezorgt heel wat mensen narig heid: pijnlijke spieren en gewrich ten van rug en ledematen, spit, stijve nek en schouders - ze on dermijnen uw energie en levens lust. dies gaat stroef en moeilijk. Nu is er DEEP HEAT. een zalf die speciaal werd ontwikkeld en beproefd in Engeland, waar het 1 guur en nojpvoch- helpen. Snel: terwijl u nog bezig bent de zalf inte wijven, begint DEEP HEAT zjjn pijnstillende werking binnen 30 seconden. Warmte: een diepdoordrin gende, weldadige warmte ver spreidt zich in de pijnlijke weef- seis. Verlichting: de Stijve, ge spannen spieren en gewrichten komen weer los, de zeurende pijn ebt weg. Wat kunt u zich weer heerlijk vrij bewegen en wat voelt herboren TE HULST bericht, dat de van het pand Absdaalseweg 29 te Hulst, op 15 december 1970, Het pand is inmiddels uit de hand verkocht. RECTIFICATIE In de advertentie van Keursuper Van Sabben in om nummer van maandag, hebben wij abusievelijk veraeld' 50 gram beurgehakt 198. Deze aanbieding geldt ALLEEN KOOPCENTRUM GROENENDIJK HERMESWEG - VLISSINGEN GEVRAAGD: Natuursteenhandel en kraanverhuur i. ZANDEE NV J. A. v. d. Goeskade 23 GOES Telefoon 01100-6555, b.g.g. Weldadig werkzame warmte-in-een-tube In ons bedrijf is plaats voor een Onze gedachten gaan uit naar ess man, die de militaire dlenstpltcs aee vervuld en in het bezit is van o! «P* derd is met de studie voor het pra»)1®' ploma boekhouden. De bedoeling is. dat hij na een de de gehele administratie zelfstands P* voeren. Na gebleken geschiktheid volgt opnf» 3 het bedrijfspensioenfonds. Voor een ambitieus persoon ligt hier de zich een zeer aantrekkelijke levenspositie op te Brieven met uitvoerige inlichtingen, betreW®^ ding. huidige en vorige werkkringen enz.. aJsm ve van verlangd aanvangssalaris onder leu« reau PZC. Vlissingen. Deze klant van n kwartier in de krant, blijktult het Nationaal Zo ziet u maar weer, geen ander reel medium wordt zo intensief gelezen. krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. 3iez«".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 20