Sinterklaas dit jaar bijzonder modebewust mmm berichten 18 Muziek Veel schade bij botsing op rijksweg Ambtenaar voor de recreatie in Vlissingen Landelijk net van praatpalen BOUWBEDRIJF DE JONGE VRAAGT SURSÉANCE VAN BETALING AAN Vrachtwagen schoot door rem: personenauto vernield UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC FAMILIE. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 DEC^ig 'r (Slot van pagina 1) koop van zaken als microscopen. De sinterklaasdrukte zal ondanks het. slechte weer van gisteren niet verwa teren. Verwacnt wordt dat de belang stelling tot de sluiting van de zaken men moet er wel rekening mee houden dat verschillende winkels hun deuren vanmiddag een uurtje vroeger dicht doen zal aanhouden, want er zou er zou in de sector van de bouwnijver heid vrijdagmiddag nog een gedeelte van de vierhonderd guldenuitkering plaatsvinden, zodat aangenomen kan worden, dat een deel van dit geld tot op het allerlaatste moment nog zal worden omgezet in sint-nicolaasge- schenken. In de meeste winkelcentra droegen de feestelijke verlichting en liet toepasse lijke sinterklaasmuziek je bij tot de gezellige sfeer In de winkelstraten. De voornaamste straat In Zeelands hoofd stad. de Lange Delft liet het, waar het om de muziek ging, ook dit jaar weer afweten omdat het merendeel der win keliers in een muzikale entourage van de koopavonden een storend element zien. .Vooral de ouderen vinden het te mondain', zo werd door een bestuur- KAPELLE Op rijksweg 58 nabij het kruispunt Vierwegen bij Kapelle kwamen vrijdagmiddag omstreeks vijf uur twee personenauto's met elkaar in botsing. Beide wagens werden vrij ernstig beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat een uit de richting Kruiningen komende auto. bestuurd door J. R. uit Goes, stopte voor een daarvoor rijdende auto. Dit bemerkte de achteropkomende L. de K„ eveneens uit Goes, te laat, Het kwam tot een botsing, waarbij de twee wagens aanzienlijk werden be schadigd. Auto belandt na slip in de sloot Bij het. inhalen van een vrachtauto slipte vrijdagochtend omstreeks tien uur een personenauto, bestuurd door H. A. K. uit Zeist, op rijksweg 58 nabij de Sloedam. De auto belandde in de sloot. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De personenauto is vrij zwaar bescha digd. VLISSINGEN In de door b en w van Vlissingen noodzakelijk geachte gemeentelijke personeelsuitbreiding past ook de aanstelling van een recrea tie-ambtenaar, zo wordt aan de raad meegedeeld. Deze ambtenaar zal het door het college te voeren beleid die nen voor te bereiden en in de praktijk uit te voeren aan de hand van de ge nomen heslissingen teneinde te voorko men. dal door de betrokken wethouder zelf steeds de nodige voorbereidingen moeten worden getroffen. Voor de nieuwe functionaris zullen b en w: nog een nadere taakomschrijving opstellen. Door de sterk toegenomen werkzaam heden ten behoeve van de sport en de culturele zaken en gezien het feit dat ook het jeugdbeleid steeds meer aan dacht eist, achten b en w van Vlissin gen het verder noodzakelijk dat ook voor deze sectoren tot uitbreiding cq aantrekking ran personeel wordt over gegaan. Na overleg met de besturen van de stichtingen sportbelangen en culturele gemeenschap stelt het college zich voor de werkzaamheden ten be hoeve van de sport en de culturele be langen uit te breiden met die ten be hoeve van het jeugdbeleid en tot de ge plande personeelsuitbreiding over te gaan. De uitbreiding van het personeelsbe stand heeft verder onder meer betrek king op de secretarie, het archivariaat, de brandweer, de dienst van gemeen tewerken en de sociale dierst. Met de uitbreiding van het administratieve en het technische deel van het ambtelijke apparaat is een bedrag van twee ton gemoeid. Aan de raad wordt gevraagd een krediet ter grootte van dit bedrag te voteren. der van de winkeliersvereniging Lan ge Delft meegedeeld. Bij de foto: kijken, keuren en kopen. Sinterklaasdrukte in de winkels. (Foto PZC) AUTO TWEEMAAL IN DE SLOOT DOOR DAMPLAAG COLIJNSPLAAT Een damplaag, af komstig van een groenvoederdiogerij, was er vrijdagmiddag omstreeks kwart over vier de oorzaak van dat een per sonenauto, bestuurd door D. D. uit Colljnsplaat, op de provincialeweg 19 tussen Colljnsplaat en Kortgene, in de sloot belandde. Toen de auto later door een kraan wagen weer op de rijbaan was gezet, werd ook een naderende tractorbe stuurder, G. van D. uit Kortgene, door de damplaag misleid. De tractor bot ste tegen de achterzijde van de juist uit de sloot geviste wagen, Hie daar door opnieuw, maar nu tevens aan zienlijk beschadigd, in die sloot te- terechtkwam. De auto werd door de tractor in elkaar gedrukt. De tractor zelf werd aan de voorzijde licht be schadigd. VLISSINGEN 21 december zal mi nister Bakker van verkeer en water staat het eerste deel van het landelijk praatpalennet in het rayon 't Harde in gebruik stellen. Voor het aanleggen van een landelijk net van praatpalen was het nodig Nederland te verdelen in vijftien ray- In de komende jaren zullen de andere rayons worden ingericht. Voor Zee land is dat het rayon Zeeland- brug. NATO-smaldeel brengt bezoek aan Antwerpen VLISSINGEN Antwerpen krijgt dit weekeinde een NATO-smaldeel op be zoek. Gisteravond (vrijdag) lagen op de Vlisslngêe rede het Amerikaanse schip .Richard I. Kraus', de Canadese oorlogsbodem .Saskatchewan' en het Nederlandse fregat. ,Hr Ms Amsterdam'. Deze drie schepe'n varen vanmorgen omstreeks negen uur naar Antwerpen. Zondag zal het Engelse onderzeeboot- fregat Lowestoft' zich bij deze sche pen voegen. Lonen voorlopig gegarandeerd Personeel wil het bedrijf behouden BIEZELINGE Het bouwbedrijf Fir ma Jac de Jonge en zn te Biezelinge heeft surséance van betaling aange vraagd. Zoals wij gisteren meldden, verkeert het bedrijf in financiële moeilijkheden. De 54 werknemers heb ben gisteren evenwel allemaal hun loon ontvangen en ook de komende veertien dagen zullen de lonen, de tweehonderdgulden-uitkering en va kantiebonnen normaal uitbetaald wor den. Donderdag is er een bespreking geweest op het gemeentehuis te Kapelle waaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers van de fir ma burgemeester H. G. van Suijlo- kom. crediteuren, principalen en vak bonden, waar de situatie van het be drijf uitvoerig is besproken. Vrijdag hebben de vakbonden m de bouwnijverheid vergaderd met het personeel. De districtsbestuurders B. Wink van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond NW en J. Onder- dijk van de Christelijke Bouwbedrijfs bond hebben daar namens de op drachtgevers de lonen en salarissen uitbetaald en de situatie nader uiteen gezet. De verwachting is, dat vrijwel alle werknemers in dienst kunnen blijven, omdat er naar gestreefd wordt de onderhanden zijnde werken af te ma ken. Enkele opdrachtgever* hebben er voor gezorgd, dat het bedrijf voorlo pig kan blijven draaien. Op korte termijn zullen er besprekingen wor den gevoerd over de verdere beleids lijn. De 54 werknemers kregen dat vrijdagmiddag allemaal te horen tij dens een personeelsbijeenkomst op liet bedrijf van de heer De Jonge die was georganiseerd door de eigenaar en de drie vakbonden in de bouwnij verheid. Scherpe Kritiek werd er op deze uiter mate rustige bijeenkomst gericht aan het dagblad X>e Stem' dat gesugge reerd zou hebben, dat de vakbonden surséance van betaling aangevraagd zouden willen hebben, maar dat dit niet mogelijk was geweest omdat de directeur was ondergedoken. De vak bondsbestuurders. de heren Onderdijk en Wink wensten zich van deze uitla tingen uitdrukkelijk te distantiëren. De heer J Balkenende, die als woord voerder voor de fa De Jonge optrad, zei dat er in de toekomst voor dit nedrijf mogelijkheden blijven en hij vroeg de mensen dan ook achter hun verkgever te blijven staan. Een op roep hiertoe deed ook de heer J. D. Lukasse die ruim twintig jaar aan dit bedrijf is verbonden. Volgens deze voorman waren er gisteren al infor maties naar de namen van personeels leden ingewonnen. Hij riep zijn colle ga's op met zijn allen te trachten het bedrijf op de been te houden Een geruststellend woord liet vakbondslei der Wink horen met. de mededeling, dat er ook door de principalen al het mogelijke zal worden gedaan om net bedrijf staande te houden ofschoon hij zei. het niet voor onmogelijk te moeten houden, dat er in de naaste toekomst ontslagen zullen vallen. Dit bleek reeds met twee mensen het geval te zijn geweest De heer Wink vond dit echter een gewone zaak die in de bouwwereld vaker voorkomt naar gelang er werken in uitvoering genomen kunnen worden Op een '.•raag aan een paar werknemers of er verloop zal komen wanneer er door andere bedrijven geronseld zal wor den, Jcreeg men te horen dat dit niet verwacht wordt. J)e mensen hebben het allemaal best naar hun zin in dit bedrijf', aldus het antwoord. Men achtte het van bedrijfszijde niet opportuun commentaar te geven omtrent de oorzaak van de financiële moeilijkheden. Vergadering van aandeelhouders watermaatschappij .Zeeland' GOES De NV Watennaatschappij 1 .Zeeland' houdt donderdagmiddag 17 december in het hoofdkantoor te Goes de algemene vergadering van aandeelhouders. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van leden voor de raad van commissarissen, de financiering 1971 en bet aangaan van een rekening-courantovereenkomst. Een overzicht van de belangrijkste investeringen in 1971 vermeldt een totaal van ƒ20.330.000. Onder meer is 6 miljoen gulden uitgetrokken voor de bouw van een pompstation in de Braakman en is een bedrag van 2.2 miljoen gulden geraamd voor de aan leg van aanvoer- en transportleidingen van dit station naar Dow Chemical. Voor de leiding Nieuwdorp-PZEM is 700.000 geraamd voor reservoir en opjager in Goes ƒ640.000. Verder wordt voorgesteld het maximumbe drag van de kasgeldschuld van de maatschappij voor 1979 vast te stellen op 25.000.000 en de directeur te machtigen voor 1971 kasgeldleningen of vaste geldleningen aan te trekken tot een maximumbedrag van 15.000.000. KRUININGEN Vrijdagmiddag werd op rijksweg 58 bij de verkeers lichten te Kruinngcn een personenau to totaal vernield, doordat de remmen van een daarachter rijdende vrachtwa gen piet geheel deugden. De automobilist G. J. B uit Olden- broek. die uit de richting Goes kwam. stopte omdat het verkeerslicht op geel sprong. Ook de daarachter rijdende bestuur der van een vrachtauto met aanhang wagen. M. W. H. E. uit Nijmegen remde, maar zijn wagen schoot door en ramde de personenwagen, waarvan weinig heel bleef. De bestuurder van de personenwagen. B; klaagde over pijn in de nek. Bij behandeling door een arts bleek echter dat hij niet naar het ziekenhuis hoefde. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat er iets aan de remmen van de vrachtwagen mankeerde. Ook het door de regen glibberige wegdek heeft waarschijnlijk een rol g Heden overleed, nog vrij onverwachts, on ze lieve vrouw, zus ter, behuwdzuster en tante NEELTJE BEETS op de leeftijd van ruim 62 jaar. Middelburg, 3 december 1970 Nassaulaan 35 De overledene ligt op gebaard in het mor tuarium van het Gast huis. Bezoekuren van 10.30 tot 11.00 uur en van 18.00 tot 18.45 u. De crematie zal plaatsvinden op maandag 7 december in het crematorium Maeterlinckweg, Rot terdam, om 12.30 uur. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in de doopsgezinde kerk te Middelburg, welke aanvangt om 9.30 uur. Heden overleed on ze lieve zuster en schoonzuster, mevr. D1NA JOHANNA MINDERHOUT- HUIJBREGSEN op de leeftijd van 74 jaar. Maastricht: H. Huijbregsen- Notermans Hilversum: Chr. M. Huijbregsen J. Huijbregsen- Botbijl Middelburg: J. G. Wondergem M. Wondergem- Huijbregsen Goes: R. P. D. Huij- bregsen- van Loo Heden overleed, na een langdurig ziek bed, onze zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader GILLES NIJSSEN in de ouderdom van 77 jaar. Vlissingen: G. W. A. Nijssen- Oors Nijmegen: H. J. Rouffaer M. Rouffaer- v. d. Broek Rotterdam: W. F. Rouffaer C. Rouffaer- van Overloop Vlissingen: J. F. Nijssen C. Nijssen-van Loon Rotterdam: A. J. C. van Dam- Nijssen A. van Dam Borssele: A. C. J. Witte- Nijssen J. Witte J. C. Nijssen L. Nijssen-Toonen Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 4 december 1970 Verkuyl Quakkelaarstraat 127 De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het Sint- Josephziekenhuis. Be zoekuren van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00- 17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 7 december 1970, om 12.00 uur, op de algemene be graafplaats. Vertrek van huis om 11.45 u. Met grote droefheid geven wij kennis, dat op 3 december ten gevolge van een ern stig ongeval, plotse ling van ons ls weg genomen. mijn Innig geliefde man, onze zoon en schoonzoon Ps. 103 8, Gelijk het gras ls ons kortstondig leven. H. van Iwaarden J. J. van Iwaarden- Blok Krabbendijke: M. A. Geense M. C. Geense-Glas De teraardebestelling zal DV plaatshebben op maandag 7 dec. vanuit ,'t Centrum', vertrek om 1.30 uur. Met grote droefheid geven wij kennis, dat op 3 december tenge volge van een ernstig ongeval plotseling van ons is weggeno men. onze geliefde broeder, zwager en oom op de leeeftijd van 25 jaar Ps. 103 8, Gelijk het gras is ons kortston dig leven. Yerseke: T. J. van Damme- van Iwaarden J. J. van Damme Yerseke: H. Pekaar-Geense J. C. Pekaar Krabbendijke: J. M. Geense M. J. Geense H. M. Geense nichtjes en neefjes. Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons lid en oud speler, ADRIE VAN IWAARDEN W. .Rlllandia'. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling over lijden van onze ge achte voorzitter Zijn trouw en ijver zal steeds bij ons in dankbare herinnering voortleven. Bestuur en leden postduivenhouders- vereniging ,De Luchtpost', Rilland-Bath'. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, mijn innig geliefde man en onze zorgza me vader, behuwdva- der en opa CHRISTIAAN DE RIJKE op de leeftijd van 52 jaar. Sluis: A. P. de Rijk-v Wielemaker Souburg: J. Schot-de R*"-~ R. Schot Wendy Vlissingen: P. de Rijke M. M. de Rijke- Vinke Sluis: Marja De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het St-An- toniusziekenhuls te Oostburg. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 8 december 1970, om 15.00 uur, op de algemene begraaf plaats te Vlissingen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze geliefde zoon, broer, zwager en oom CHRISTIAAN DE RIJKE op de leeftijd van 52 jaar. J. de Rijke-Cruq J. Nachtegaal- de Rijke M. C. Nachtegaal Neven en nichten Vlissingen, 4 december 1970, Gravestraat 50. Door een noodlottig ongeval ls geheel on verwachts van ons heengegaan, mijn lie ve man, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader DIRK HUISMAN op de leeftijd van 67 jaar. Vlissingen: W. A. C. Huisman- Maliepaard Koudekerke: G. F. van Driel- Roodbol L. A van Driel Rotterdam: D. Huisman Y. Huisman- Nikken Middelburg: J. Huisman C. E. C. Huisman- de Meulder Slikkerveer: W. A. C. Wernke- Huisman J. H. Wemke Vlissingen: N. Huisman P. Huisman J. W. Loonen Kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen, 4 december 1970. Mackaystraat 1. De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het zie kenhuis 3ethesda" Bezoekuren van 14.30- 15.30 uur en van 19.00- 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 8 december 1970, om 14.00 uur, op de algemene begraaf plaats. Vertrek van huis om 13.45 uur. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden overleed onze beste schoonzuster, mevrouw DINA JOHANNA MINDERHOUT HUIJBREGSEN op de leeftijd van 74 jaar. Heden overleed, mijn geliefde vrouw t zeer geliefde, zorgzame moeder, btfccv grootmoeder DINA JOHANNA MINDERHOtT HUIJBREGSEN op de leeftijd van 74 jaar. Middelburg: A. Minderhout Koudekerke: A Minderhout jr J. Minderhout-Cumnh» Baarn: P. Minderhout H. Minderhout-Herta Leidschendam: P Minderhout B. Minderhouty.popwfc En kleinkinderen Middelburg, 4 december 1970. Seissingel 6. Flat 5. .Ter Veste'. De overledene is opgebaard in de rouwt*» van het Gasthuis te Middelburg Bez»t» dagelijks van 10.30-11.30 uur en van lBOwiu uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag I w cember 1970. om 13 30 uur, op de algcrc, begraafplaats te Middelburg Na afloop v® 4 plechtige teraardebestelling gelegenheid dt !t milie te condoleren in de recreatiezaal n Huize .Ter Veste', Seissingel 6, om 1430 ui- Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden is van ons heengegaan onze lieve vader groot- en overgrootvader, de heer FREDERIK HENDRIK VAN DER PETl weduwnaar van mevrouw Magdalene Sophia Donze, in de ouderdom van ruim 83 jaar. Terneuzen: G. J. van der Peyl J. A. van der Peyl J. van der Peyl-Fuchs W. G. van der Peyl A. van der Peyl-Wlllemsen S. M. van der Peyl Klein- en achterkleinkinderen De uitvaartdienst zal plaatshebben dinsdag i december 1970 te 14 00 uur in de aula van de Zuiderbegraafplaats aan de Bellamystraat te Terneuzen, waarna de begrafenis plaatsvind*. te ongeveer 14.30 uur. Gelegenheid tot. condoleren: maandag 7 decern ber vanaf 19.00 uur, Donze Visserstraat IJ a na afloop van de begrafenis in de aula. Wanneer uw man in het zwart is en u in een lange avondjapon, dan is het pas werkelijk feest. Wij tonen u enige zeer aparte lange modellen 1 avondjaponnen en jump suits. In de korte modellen hebben wij uit interna tionale collectie de beste modellen gekozen. Komt u eens geheel vrij- j blijvend naar onze fe collectie kijken? Om het geheel te compk* ren tonen wij u een pra® tige collectie bontmantels in edele bontsoorten, waar van de prijzen u beslist El len bevallen, oa. pw®f -;orte bontjasjes van 4o% f 575.-, lange nerts murw mantel 875,. lange pen* nermantel met edeie oen- kraag 975,-. Voor uw bontmantels en betere damesconfectie kijken bij uw modehuis in Vlissingen Promenade '68

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 18