mrlands ime men ienneuzen bestaan van jongerensoos ,the underground' HANGT aan een zijden DRAADJE extia HOOP IN Luchtig' gezicht op Sint-Jansteen rtGENDta KNAPPE 1-0 ZEGE VAN STANDARD OP ANDERLECHT REPLIEK VAN .RIJMELAAR' DE RIDDER 2 DECEMBER 1970 ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN .Kijk, zei óe koning van het land ii: blinden, ik heb nu jarenlang één oogje toegedaan c ais ik het goed begrijp zijn er nog 17 koningsge- csdsn die meehobbelen achter mijn versleten vaan. Sa weet ik niet hoe Jullie dat vinden, maar ik kan ie: met meer door de vingers zien. Ik ben niet van ^13 mij nog langer op te winden, in elk geval niet roer die 17 Dit is een van de doldwaze liedjes uit het nieuwe programma van het cabaret .Neerlands hoop in tasje dagen', dat vrijdag 11 december zijn Zeeuwse premiere beleeft ln het Terneuzense .Zuidlandthea- lef. Dat gebeurt onder auspiciën van ,Uit in Zwuwsch-Vlaanderen.' .Neerlands hoop in bange dagen' verzamelnaam voor Bram Vermeulen (13) en Freek de Jonge (25) bestaat nu ruim een ]ur. Voorlopige conclusie: volle zalen en juichende kritieken, Vermeulen speelt elektrische piano, zingt en heeft alle composities gemaakt, Bram schreef teksten, zingt ook en treedt daarnaast op als conférencier. En samen zijn ze goed voor een paar uur cabaret-zonder-noemer, een kolderprodukt waar aan overigens enige vinnigheid niet ontbreekt. Neerlands hoop' ging juni vorig jaar in première in ie Haarlemse schouwburg, daarna volgden voorstel lingen in het Amsterdamse Shaffytheater, het even eens hoofdstedelijke Nieuwe de La Martheater en "net Piccolotheater in Rotterdam. In de zomer van '69 schreven Bram en Freek voor ze professioneel het cabaret indoken respec tievelijk psychologie en Nederlands studerend voor Leidse studenten de musical .De dag dat de onschuld doodging', in april van dit jaar kwam hun eerste langspeelplaat uit. De nieuwe show draait nog tot begin '71. Wat Vermeulen en De Jonge daarna gaan doen weten ze niet precies. Op de foto- Bram Vermeulen en Freek de Jonge (met bril), die 11 december te zien zijn in Terneu- KWOSTERZANDE —Gezien het geringe aantal wwren, dat het laatste half jaar op de zaterdaga- mVn in .The Underground' te Kloosterzande wnt opdagen, heeft, het bestuur een hard hoofd in verdere levenskansen van deze soos. Het is zelfs of de soosavond, gepland op zaterdag 12 k»™! er) waarop de jongelui voor de laatste hm n A&ns zouden krijgen om te bewijzen dat ze 'Underground' n'et willen laten opdoeken, door- Men» ,™den' De v''Jf bestuursleden zullen zich v. ?;.er ln de komende dagen nader beraden en wr«» n0g van gedachten wisselen over de lor^T-™ de twee laats te-kans-avonden. Want de hfhwV^ Kloos,erzande en naaste omgeving "Keiopen zaterdagavond nauwelijks gehoor aan de .noodkreet', die het soosbestuur in ^«enemies en persberichtjes heeft laten ha een gemiddelde belangstelling van zo'n vijf vu-irTv?5 en meisies Per avond acht het soosbe Pi" ■ii"6 Underground' niet langer exploitabel «stuur heeft namelijk met lede ogen moeten it btw11, soosUezoek de laatste maander sprongen achteruit is gegaan, hetgeen als ►lir's?re,tend financiële problemen met zich «itgebracht. di w!LCOmmentaar van de jeugdige voorzitter Jos - neve uit Kloosterzande blijkt, dat. .The Under ground' al verschillende pogingen heeft ondernomen om de animo van de jongeren weer aan te wakke ren, echter steeds zonder het verlangde resultaat. Gespreksavonden. waarop iedereen zijn wensen naar voren mocht bregen, noch pop-avonden bleken een sterk bindmiddel te zijn. Volgens Jos Neve zou de toeloop naar ,The Underground' misschien weer opgevoerd kunnen worden, indien de soos evenals commerciële etablissementen een langgerekte bar zou bezitten, waaraan de jongelui gezellig kunnen pimpelen en kouten. .Maar eerst moet de belang stelling voor de soos teruggewonnen worden, an ders loont het de moeite niet om hieraan te beginnen Momenteel zijn de financiële consequen ties verbonden aan de bouw van zo'n bar veel te groot voor ons', aldus het soosbestuur. Jos Neve en zijn medestanders (Ingrid Joos. Dees van Kerckhoven, Jan Aarssen en George Scheer ders) zijn het haast ontroerend met elkaar eens, lat het een trieste vertoning zal zijn, wanneer ,The Underground' inderdaad moet sluiten, om reden dat ie belangstelling onvoldoende is. .Het is jammer van al het werk dat we eraan hebben besteed. Het eerste jaar liep de soos als een trein en dat is nu ineens afgelopen', aldus Jos Neve. Daarbij kwam dat de soos veel kon ondernemen, omdat zij zich altijd wist geruggesteund door de plaatselijke r-k kerk. SINT-JANSTEEN Bij het .aanvliegen' op Hulst nam lucht- fotograaf Riemens onderweg bijgaand plaatje mee van het centrum van Sint-Jansteen. In het hart van de foto (trouwens ook in het hart van het dorp) staat centraal de kerk van de H. Johannes den Dooper. Vandaar loopt schuin naar rechts be neden de Molenstraat, die bij het van kracht worden van de gemeentelijke herindeling werd omgedoopt in Brouwerijstraat. Deze weg loopt naar het grenskantoor te Kapellebrug. De weg naar de linker benedenhoek is de St-Janstraat die leidt naar het terrein van de waterleidingmaatschappij. Precies tegenover de kerk is nog juist een gedeelte te zien van de Wilhelminastraat, die zich verder (onzichtbaar op de foto) door het landschap naar Heikant en Koewacht slingert. De weg, die langs de kerk naar boven loopt heet Hoofdstraat tot aan de bocht naar links waar de naam verandert in Hemelstraal. Nog verder (doch minder duidelijk zichtbaar) splitst deze weg zich in Steense- dijk en Tragel naar Hulst én Hogeweg naar Absdale. Langs de Hoogstraat is voorts te zien het gebouw van het Wit-Gele Kruis, de Geslechtendijk met bejaarden woningen en de Galgenstraat met de voormalige breigoederenfabriek van Van Hove. Recht tegenover de kerk het dagverblijf van de gehandicapte kinderen en iets meer naar boven zullen speurders het kleine scherpe torentje ontdekken van het voomalige gemeentehuis. Verder zijn er voor insiders tal van herkenbare punten te zien zoals de brouwerij van de Kerf, de boerderij van Remortel, de fabriek van Vermandei en vele andere dingen en zaken. Bovenaan rechts nog net een stukje van Hulst. (Luchtfoto Wim Riemens) Standard Luik is in de Belgische competieleider Anderlecht tot op I punt genaderd door een 0-1 zege op datzelfde Anderlecht. De Luike naars, die onlangs twee punten in mindering kregen, danken deze over winning vooral aan de harde, doch zeer solide defensie Voor de rust had Standard het beste van "net spel en dat het toen bij 0-1 bleef was vooral te danken aan het uitsteken de doelmanswerk van Leen Barth. Toen echter in de 22e minuut Kos- tedde de bal in een vrije positie ontving was de Nederlander op diens schot kansloos. Erwin Kosted- de was deze middag trouwens toch vrijwel ongrijpbaar. Iedere keer glipte hij langs Velkeneers en Plas- kie en was levensgevaarlijk. Na rust trok Anderlecht met man en macht in de aanval en trachtte vooral via Van Himst en Mulder nog een gelijkspel te forceren. Stan dard trok echter een muur van roodhemden op voor het doel van uitblinker Piot, en onder aanvoering van Nico Dewalque konden zij de overwinning tot het einde toe verde digen. FC Brugge en Beerschot speelden een zeer matige wedstrijd aan de Klokke. Brugge behaalde weliswaar een gemakkelijke 3-1 overwinning, maar het was een hele tijd geleden dat de supporters van Club zo'n slechte wedstrijd gezien hadden. De voornaamste reden hiervoor was wel 't ontbreken van architect Carteus die met griep op bed lag. Vooral Raoul Lambert werd nu veel te weinig gelanceerd en het moest dan ook bijna allemaal van Rob Rensenbnnk komen die met 2 doelpunten de grote man was. Lambert zorgde voor de derde treffer en de Beer schot-goal kwam op naam van Hou- ben. Beveren kwam tegen Crossing niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Kremer schoot Crossing op voor sprong en dat de voorhoedde van de Waaslanders momenteel helemaal uit vorm zijn bewijst de gelijkma ker die van de voet kwam van de Croasing-speler Marcel Lismont. Antwerp behaalde weer maar eens een zeer kleine en gelukkige over winning. De Griek Sideris bracht net voor rust de stand met een kopbal op 1-0 en Waregem was na rust niet in staat om de Antwerp-doelman ook maar een keer te passeren. Charleroi kon ook tegen Diest niet tot winst komen. De Diestenaars kwamen na rust met 1-2 achter te staan maar van Casteren en Geys bogen deze stand in extremis om in een 3-2 overwinning voor Diest. Ra cing White kwam tegen Union niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De Unionisten speelden een irriteren de wedstrijd. Keer op keer werd de bal over de zijlijn geschoten en toen Schraepen na rust Union op 1-1 had gebracht, werd het zo erg dat Peter sen het zelfs klaarspeelde om een vrije trap net buiten het strafschop gebied van Racing White keihard over de zijlijn in het publiek te trappen. Lierse - St-Truiden was de wedstrijd van Peter Ressel, Met 3 doelpunten had hij een belangrijk aandeel in de Lierse-overwinning. Ook de Neder lander Eddy Koens was weer goed voor twee doelpunten. De eindstand was 4-2. Gantoise kon bij FC Luik nog net een puntje meenemen wat betekent dat de Gentenaars nu de onderste plaats delen met Charle- De stand ziet er als volgt uit: Anderlecht Standard Brugge Antwerp Lierse Waregem Racing White Beerschot Crossing St-Truiden Beveren Union Diest FC Luik Gantoise Charleroi 1 2 19 26-11 4 1 18 28-10 3 2 17 26-14 2 4 14 16-13 0 6 12 19-15 6 3 12 13- 9 4 4 12 17-16 4 4 12 14-16 3 5 11 12-17 5 4 11 16-21 5 4 11 8-11 4 5 10 14-19 6 4 10 11-18 3 6 9 7-17 3 7 7 11-20 3 7 7 14-25 WOENSDAG 2 DECEMBER BRESKEN S Oranjeplein, 14.30-17 uur: bibliobus. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 jn 13-18 uur: tentoonstelling .Pak weg, neem mee'. SCHOONDIJKE Dorpsplein, 15.30 17.30 uur: bibliobus. SLUISKIL Gildehuis: bijeen komst vrouwenbond NKV me: caba retvoorstelling. WATERLANDKERKJE 11 45-12.15 uur: bibliobus. IJZENDIJKE Markt, 13-30-15 uur: jibliobus. Voormalig gemeentehuis: tentoon stelling .De schoonheid van oude te gels'. DONDERDAG 3 DECEMBER HULST - Boekhandel Van Geyt. 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling JPak weg, neem mee'. IJZENDIJKE Voormalig gemeen tehuis: tentoonstelling. .De schoon heid van oude tegels'. LEZERS SCHRIJVEN Naar aanleiding van het artikel, .conciërge De Ridder, eer. actieve fan van rijmelaar Alfredo' dat door u geplaatst is m de PZC van 2 november moet ik helaas bet volgen de opmerken: 1 waar gesteld dat ik vaak midden in de nacht op sta om mijn ge dachten op papier te zetten, is dit absoluut een onjuiste weergave van het gesprek. Ik heb duidelijk gesteld, dat 't wel een enkele maal voorkomt als ik iets lig te overdenken, maar dat dit zeer sporadisch gebeurt. Te vens meen ik mij goed te herinne ren dat ik daarbij verzocht heb dit niet te vermelden, juist omdat dit slechts zelden Toor- komt. 2 wat betreft het bewuste order voor de slachterijen. De rijm is erg verminkt overgekomen. Het 2e couplet moe: luiden als volgt: Ik denk dat kippeboeren ook op zo'n order loeren. Daar gaat 't beroerd, zij zeggen dus al klinkt het fatalistisch, of wel on-nationalistisch) .Geef ons ook maar de Rus.' In uw blad staat onder meer wij zeggen, dat is absoluut onjuist, wij leggen niets, zij zeggen ,t Gaat om de kippeboeren. die zeggen het. Zoals in het artikel gesteld is. lijkt het als rijm nergens op. Eerlijk gezegd is dat een belediging Voor mijn stelling, zo rijm ik niet. Ik wil aannemen dat in der haast gebeurd is of op de één of andere manier administratief foutief ls overgekomen, maar ik vertrouw dat u zul: inzien dat ik het zeer op prij* zal stellen, dat een dergelijke fout hersteld wordt. P. J. de Ridder. Oost burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 25