)rive-in show: een doodgewoon isco-avondje in St Gapon HET EINDE VAN EEN BOERENBEDRIJF VLAAMS JOURNAAL IN DE KOU? ma WATERREUZEN VAN SO.OOO TON I MEER DE ksluiskolk IERNEUZEN 00 NORD SEA'ETIKET ZONDER WAARDE Spijt, verontwaardiging, knorrige en driftige vragen stellers voor televisie en in de volksvertegenwoordi ling, allemaal rimpels in de vaderlandse vijver om ie afschaffing van het kolengeld. Kolengeld is een benaming die riekt naar armen zorg en burgerlijke liefdadigheid. We dachten dat we ;r vanaf waren. doch oud zeer laat men blijkbaar niet graag los. We dachten ook. dat er toch wel een en ander gebeurd was en nog gebeurt om de financiële draagkracht van de bejaarden wat te versterken, nisschien niet genoeg, maar dat men toch echt niet Gods water over Gods akkers liet lopen Kolengeld. voor oude. behoeftige mensen. Ze zullen straks, als het gaat winteren in de kou zitten, want de overheid was zo wreed, hen het geld te onthou den. Het oude dressoir zal eraan moeten geloven Zo heel erg is dat nu ook weer niet. omdat het toch onder de houtworm zat Maar de spaanders zijn gauw opgebrand en dan? Dit is zo ongeveer het beeld, dat uit sommtgt commentaren op het niet meer vertrekken van een winteruitkering aan bejaarde bijstandtrekkers, op roept Het wordt nog somberder gecompleteerd met het bericht, dat de sociale diensten wel tijdig lieten weten, dat de uitkering niet meer verstrekt zou worden, maar. de oudjes hebben dit niet zo goed begrepen' De bejaarde van gisteren en vandaag die van morgen is hopelijk zo ver zal nog heel wat aan zijn eigen imago bij moeten schaven om voor t o: 'e worden aangezien. Doet men de ouderen nu werkelijk een plezier, met het grootste aantal van hen. nu en vandaag, ai te schilderen als slachtoffer van sociale ellende'' Zijn ze ermee gebaat, te worden voorgesteld als zielige stakkerds'' Of onder gaan zij dit vertekend beeld voor wat het is. een belediging? Ook dat. analfabeten .Men kan een eenvoudige mededeling niet eens begrijpen 4Is die behelst, dat er geen winteruitkermg komt begrijpt men dat niet Zou er in de mededeling taanAan u zal hel dubbelebedrag worden uiige keerd. dan zou men dat dus evenmin begrijpen. Is dit niet. zelfs voor een bejaarde, om te blo '.en? Dit hele rumoer, deze hele hetze, om hel zogenoem de kolengeld. ging niet uit van de bejaarden zelf Het betrof ook niet de 1 mihoen beiaarde Neder anders, doch alleen de groep die een algemene Hjstandswet uilkering ontvangen. En die. na de :omeruitkering. gelijk met alle andera aow-ers. een -akantieuitkermg ontvingen. Alleen voor hen een ■vinteruitkering zou alle andere bijstandstrekkers cchteruitgesteld hebben Ondertussen is de hele kwestie achterhaald, omdat alle ontvangers van bijstand ongeacht of ze oud of jong zijn en alle anderen a:e uitkeringen rechtens de sociale verzekeringen beuren toch nog 'oor kerstmts een uitkering, zo maar ineens, zullen mlvangen. Zn daar mogen ze mee doen wat ze willen, zelfs kolen voor kopen ZEEUWSCH-VLAANDEREN zeeuwsch.vlaanderen i DfC!M»£* 1570 REIZEN Het is elke keer «n machtig gezicht om een ®«1, na moeizaam gemanoc- t Temeuzensc zeesluizen te fcoenjchulven. Bovenstaande t.Ti h0e krapjes zo'n sutler -TT* komt hU te liggen. Het tt haast als gegoten' in de 'n eik geva' blijft er maar J ruimte over dat er nauw e- roeiboot mcegeschut zou «orden. 'B bet de Belgische. 60.000 -dc lantier .Mineral Se- *iPn niel groler ha(l Regelmatig loopt deze 'e waterreus de Terneu- binnen om doorgang te "j* Zelzate in België. De -^ristophe Let/er" en J?™ 400r de boeR om anEzaam het schip over iwrtnht' kanaa' Terneuzcn' ONZE T0P-TIEN 1 Where have i been wrong. The Cats 121 2 To my fathers' house. Les Humphries Singers 1 3 See me. feel me. The Who. (3) 4 She likes weeds. Tee-Set. f5) 5 Memo from Turner Mick Jagger. 61 6 Hello darkness. Shocking Blue. <-1 7 Over and over. George Baker Selection. 10) 8 Paranoid. Black Sabbath. C4) 9 Cracklin' Rosie. Neil Diamond. 71 10 Love is all around Sandra and Andress - Na zes weken op de eerste plaats te hebben doorge bracht zijn Les Humphries Singers door .Where have i beer wrong' van de Volendamse Cats verdrongen. .Me mo from Turner', de soloplaat van Mick Jagger voldoe: eigenlijk niet helemaal aan de verwachtingen. De plaat steeg slechts een plaatsje. Nieuw deze week: Hello darkness" van Shocking Blue Zeeuwsch-Vlaanderen ex tra top-tien tipt en Sandra and Andress met hun Xore is all around". De alarmschijf van deze week is de nieuwe plaat van The Beach Boys. .Tears in the mor ning." De top-tien tip van Zeeuwsch-Vlaanderen extra: .Victoria', van Liesbeth List HEIKANTSE KOMEDIE .De Heikant.se Komedie' speelt twee dagen achter elkaar, op zondag 13 en maandag 14 december. .Sloep zonder visser' van Casona. De voorstellingen, in een regie van de heer W de Bruyn. worden "s avonds om acht uur gegeven in het verenigingsgebouw te Heikant Het be stuur van de toneelvereniging geeft het stuk de volgende aanbeveling mee: Jn een onvergelijkelijke stijl schildert Casona ons een boeiend verhaal, voert hij ons binnen m zijn wereld van fantasie en poëzie, de eeuwige strijd tussen droom en werkelijkheid." .De Heikantse Komedie nodigt daarom iedereen uit dit sprookje van Casona te heieven en te ondergaan HULST Non-stop niksen, lekker relaxen met een glas in de iiand en af en toe, als je zin hebt weet je wel, even de ledematen losmaken op het steen van de dansarena. Dat kan allemaal in de gloeiend rode club St-Gapon in Hulst, maar lukt in een andere club, soos of tent, mits voorzien van een goede sfeer, net zo goed. Het doet er dan ook niets meer toe en af, of de drive-in- show .Radio Nordsea', weggefrommeld tegen een muur, op hol slaat of dat gewoon de bloedeigen disc-jockey achter zijn draai tafel wat fijne nummers aan elkaar rijgt. Waarom dan zo druk in sommige clubs?, zoals deze Hulsterse Antwoord van een doorsnee bezoeker: ,Bij Gaponnetje kan je er in zoals je bent'. GO-GO-START BIERVLIET één gulden ge boden daar. een gulden vijftig, twee plek. drie. drie en een half. Memand meer dan drie en een half?een maal. andermaal, verkocht! Ken melkbus is van eigenaar veranderd. En niet alleen een simpele melkbus, maar ook een tractor, zaaimachine en een erwten- en bietenploeg voor paarden worden van de band gedaan. Het zijn echter niel alleen land bouwmachines, die door veilingmees ter J. Meesen onder hamer worden gebracht, ook huisraad en koelen worden bij opbod verkocht. Een hondertal boeren uit de wijde omtrek heeft er eens een dagje voor uitgetrokken om naar Biervliet te komen en te kijken of zij nog iets van hun gading kunnen vinden. Het is zo maar een tafereeltje van een openbare verkoping van een boeren bedrijf aan de Koninginnepolder 4 in Biervliet. Het schouwspel had zich overigens gemakkelijk ergens anders kunnen afspelen. Het is tegenwoordig geen zeldzaamheid dat boerenbedrijfjes worden opgedoekt, omdat of het be drijf niet rendabel genoeg meer is, of de kinderen er weinig voor voe len de boerderij van hun ouders over te nemen. Een groot deel van de jongere generatie ziet er immers weinig heil meer in met ploegen en melken de kost te verdienen? Dit laatste is het geval op de boerderij van Gerard Cammaert. De zoons van de 65-jarige boer voelen er niets voor het bedrijf voort te zetten, omdat zij er geen toekomst inzien. Gerard Cammaert kan zijn zoons geen ongelijk geven: .Ik kan mij best voorstellen, dat de jongens er geen zin in hebben. Bedrijfjes zoals het mijne brengen niet veel meer op', Gerard heeft er zelf genoeg van Na 35 jaar als boer door het leven te zijn gegaan, heeft hij een leuk huisje gekocht en gaat het er nu eens lekker van nemen. De verkoop gaat inmiddels verder. Een zakkenlichter. een koeler en stallantaarns worden tegen een rede lijke prijs verkocht. Kopers lopen met spullen over het erf te sjouwen. Auto's worden vol geladen en krat ten pils worden uitgeladen. Een vei ling bijwonen, is toch maar een dorstverwekkende bezigheid. Onder de vele boeren bevinden zich ook een aantal vakantiegasten, die in Zeeuwsch-Vlaanderen een zomerhuis je hebben staan. Zij hopen hun va kantiewoning voor een prikje te kunnen inrichten. Ondanks het feit dat Gerard Cam maert zo langzamerhand zijn hele hebben en houwen ziet verdwijnen, stapt hij met een opmerkelijk opge ruimd gezicht rond op de modderige deel, terwijl hij af en toe sommige kopers de werking uitlegt van de zojuist aangekochte machines. Ach ter dit opgewekte gezicht gaat toch wel een beetje weemoed schuil. .Na tuurlijk doet het mij wel iets. Dat is toch logisch, als je alle spulletjes waar je zo hard voor gewerkt hebt. ziet wegslepen? Ik heb tenslotte tien jaar op deze boerderij gewoond en ik ben me eraan gaan hechten. Maar ja. ik heb er zelf voor gekozen.' En Gerard loopt weg, om enkele minu ten later weer met het zonnigste gezicht aan iedereen die het horen wil te vertellen, hoe goed zijn trac tor het altijd wel deed. technicus Charlie altijd zijn filmpjes van de Dikke en de Dunne mee neemt. Dat leidt tenminste een beet je af. Want St-Gapon leek haast een drive-in bios De bezoekers formeer den zichzelf in rangen gelijk aan het balkon, parterre en het schellinkje. Zo stom als maar enigszins denk baar vlogen de beroemde Stan en Oliver over ae vuurstenen muur van St-Gapon. Onderwijl retettelde Wim Bylan (afgeleid van de naam van zijn fan Bod Dylan.weet-je- welles' en weet-je-nietesteksten aan elkaar. Eén opmerking zou op een gegeven moment het middelpunt van de trommelvliezen moeten raken: .We vergaan hier van de stank, als Progil hier komt. Industrie-stank. Progil-stank. weet je wel.' Bylan gooide er meteen een plaatje achter aan, want de reactie is minder dan lauw. helemaal niks. Zou Rob van Overmeeren. lid van de actiegroep Hulst net van te voren hebben gewe ten. dat zijn verzoek om deze .disco yell' een misser zou worden. Het doodgewone disco-avondje, dat een drive-in show heette, ging door. Eindelijk hebben Aleid Arends en Fernande Hecrkens na lang dubben besloten toch maar eens wat hips uit te voeren. Met het tureluurs-licht aan geven hun bewegingen al met al toch nog een swingend effect. Als er ook twee Hulsterse meisjes zwakjes tegenspartelend. zijn aangedragen, Is de go-go-dansstrip overval bewege lijkheid. Tussen de schijven door vertelt dis- co-Bylan, waar hij het idee vandaan heeft gehaald zijn bijverdiensten op vrije avonden .Radio Nord Sea' Hij heeft samen met Char lie een blauwe maandag aan de ech te .Radio Nord Sea' meegewerkt. Na het debacle van de piratenzender is hij zelf met een .Radio Nord Sea' op wieletjes gestart. Opbrengst per avond: tussen drie- en vijfhonderd gulden, al naar gelang de te overbruggen afstand. St-Gapon heelt het maar eens met Radio Nord Sea' geprobeerd. Ze heeft de sfeer in deze club in elk geval niet ontsierd. De veu.ng is begonnen Ongeveer honderd aspirant kopers us! omgeving zijn naar de landbouw schuur van Gerard Cammaert oek te zien ot zij nog iets van hun gading kunnen vinden De veilingmeester heeft de laatste spullen van boer Cammaert verkocht. Alleen een paar versleten stoelen en een oud dressoir hebben geen aftrek gevonden Vrijdagavond stonden en zaten ze daar op elkaar zoals ze waren, want al een hele tijd vooraf hadden roze .stickers' op deuren, ramen en hou ten richels aangekondigd dat .Radio Nord Sea' met de drive-in show zou aanleggen. Wat een teleurstellende gewaarwording ging er achter deze eens zo bekende piratennaam schuil. Het bleek een etiket zonder waarde te zijn. Geen Engelse .disc-talkers' geen ritmisch schokkende go-go-girls maar één gewone Hollandse jongen van achttien met een dubbelnaam en twee verlegen meisjes uit Tilburg (.Ik durf niet, ik schaam me Bof voor de bijverdienende Wim By- lan-Brik uit Bergen op Zoom, dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 23