Onderwijs in Wolphaartsdijk onderwerp felle discussies Grenzen stellen uitbreiding werk- woon- recreatiegebied Drie jubilarissen bij Watermaatschappij Zeeland koninklijk onderscheiden ZATEKDAG 28 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONDERWIJZERS NIET WELKOM BIJ ,OPEN GESPREK' m 5_™ Godsdienstleraar nam ontslag wegens '1 kritiek schoolkrant -I WOLPHAARTSDIJK Het openbaar lager onderwijs in W I Wolphaartsdijk is in discussie. j Een groot aantal ouders (meer 031 dan 50°») toont zich verontrust 1 - althans volgens de ouder- commissie over de onderwijs methoden, die het laatste half Jaar op de openbare lagere Prin ses Wilhelminaschool worden gebruikt. ,Men doet te veel aan expressieve vakken en de kinde ren krijgen niet voldoende les in lezen, schrijven en rekenen, om straks aansluiting te kunnen vinden bij het voortgezet on- derwijs in Goes'. Dat is de Macht van deze ouders. ,Wij vol gen onderwijsmethoden, die wij hebben geleerd tijdens onze op leiding als onderwijzer op de pedagogische academie, op de kweekschool. Wij hebben slechts de accenten wat verlegd. Wij staan er als bevoegde leer- bfjü j krachten garant voor dat de kin- uur el deren njet achter zullen raken I en onvoldoende aansluiting zul len hebben bii het voortgezet onderwijs'. Dat is het standpunt van de beide onderwijzers aan j de school, de heren B. Rensink '25) en P. Keyzer (23). Er Is ook een aantal ouders. d3t wel positief staat tegen de nieuwe lesme thoden. die volgens de onderwijzers al ïooraltlopen op die van de komende op het basisonderwi js. Deze ou ders constateren dat hun kinderen net veel plezier naar school gaan dan 'oorheen, en een opmerkelijke voor- cittang tonen In de manier waarop tij rich uiten. De nogal hevige discussie die voor een deel in de schoolkrant wordt ge werd is op gang gekomen na een tveetal ouderavonden waarvan één ln het kader van de nationale oudera vond, die in Wolphaartsdijk op 3 no vember werd gehouden en een contactavond. In de schoolkrant zijn .eerkrachten oudercommissie en ou- niet alt'id even zuinig met het twijfelen aan het wederzijdse begrip. De zaak is nu zo hoog gelopen, dat er woensdag een ,open gesprek' is gear rangeerd door de ouriereommissie. .De n«en onderwijzers zullen daarbij niet worden uitgenodigd en derhalve niet *")«ezig zijn', zegt de oudcrcommis- fc In een convocatie aan de ouders van de leerlingen. ïn diezelfde uitnodiging schrijft de oudercommissie: .Met het oog op rondgaande geruchten, waaruit bleek, <ht individuele acties zouden worden voorbereid, doet de oudercommissie «n dringend beroep op u allen geen ffucele actie, waarvan de oudercom- Mssie niet op de hoogte is gesteld, te ondersteunen of te ondernemen', al- ous de circulaire, die spreekt van ,de wente moeilijkheden .Indoctrinatie' n™!al,d? ouders dat is de stellige vJrU g van de onderwijzers en on de voorzitter van de oudercom- Wssie, de heer A. Schuit, koeste- plaf®en een hantekeningenactie zetten, om ten minste één onder- I r>ok' 'leer p- Keyzer ,te wippen.' I van nee!',1.Keyzer wordt beschuldigd ke indoctrinatie' en .anti- MDtansme' De heer Schuit beves- Wt ;»esgevraaed- -De heer Keyzer v'erklaard op één der ouder- Van tÜ?' hlJ anti-militarist is. riat vm -van, ouders heb ik vernomen, ook m dl£ zin les geeft. Hij heeft I de i-?ler de Damslapers gesproken in I r 'k ben overigens niet I her cu lessen geweest', aldus de 0T Schut, die verklaart, dat .er ocHn^o Z-13n' d'e deze kwestie nogal tan 00k wgt hij: .Ik heb iantl?^rj de belft van het totaal waarin telefoontjes gehad, de hut,? verteld, dat men het met tndtge wijze van lesgeven niet eens is', aldus de heer Schuit, die zelf nadrukkelijk stelt niet tegen de door de beide onderwijzers gevolgde me thodieken te zijn.' Wij zijn als ouder- commissie overigens ook niet bevoegd daar een oordeel over te hebben Daarvoor vind ik het zelf ook nog wat te vroeg.' Wij trachten alleen te bemiddelen tussen ouders en onder-1 wijzers.' .Damslapers' De heer P. Keyzer, sedert mei werk zaam als onderwijzer In Wolphaarts dijk. na praktijk in Zierikzee en een voltooire opleiding aan de rijkskweek school in Middelburg: ,Ik weerspreek het verwijt, als zou ik aan politieke indoctrinatie doen. Wij behandelen ac tuele problemen met de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6. De Damsla-j pers was destijds zo'n vraagstuk, dat in het nieuws was. Ik heb daarbij niet verkondigd dat .Damslapen' goed of slecht was, maar met de kinderen over het .waarom?' gepraat. Van be paalde ouders krijg Ik nu het verwijt: .Welk normaal mens is er nu voor Damslapers?.' De heer Keyzer wijst van de hand dat hij anti-militaristi sche lessen' zou geven. ,Ik heb de kinderen gevraagd: .Leven wij in een vredige wereld?' En toen op zaken als Vietnam, de NAVO en het leger enz. gewezen, en geconstateerd, dat wij nog niet aan de vrede toe zijn.' Waarnemend hoofdonderwijzer Rensink: .Binnen het kader van onze bevoegdheden en onze opleiding berei den wij de kinderen voor als .mensen van morgen.' Wij gebruiken inderdaad methodieken als toneelspelletjes, week- openingen enz, Maar ik sta er borg voor, dat de kinderen in hun kennis van vakken als lezen, rekenen en schrijven niet achter raken, en zich zo nodig straks zullen kunnen aanpassen bij het voortgezet onderwijs.' De heer Rensink staat overigens volkomen achter zijn collega, de heer Keyzer. Schoolhoofd Rensink: .Het is een feit. dat onze methodes bij de kinderen goed aanslaan. Tal van ouders erken nen, dat zij nu met meer plezier naar school gaan.' Beide onderwijzers zijn nogal ont stemd over het optreden van de ou dercommissie: .Deze commissie han delt als een klachtenbureau (Dat is volgens het reglement niet toege staan). Men vangt klachten op. en zegt ons dan op autoritaire wijze: .Dit en dat moeten jullie maar verande ren', in plaats van de ouders naar ons te verwijzen, of de zaken op voet van gelijkheid met ons te bespreken. De oudercommissie treedt op als een soort schoolbestuur, terwijl het colle ge van b en w van Goes in deze de bevoegde autoriteit is', aldus de heer Rensink. de heer Kraak trachten duidelijk te maken, dat het toch maar om uitspra ken van kinderen ging. Ook wij wor den in de schoolkrant door onze leer lingen bekritiseerd.' Verontwaardigd De beide onderwijzers zijn veront waardigd. dat zij van de oudercommis- sie niet tegenwoordig mogen zijn bij het .open gesprek' van woensdag avond'. .Dat noemt de oudercommissie nu openheid!' De heer Schuit: .De onderwijzers heb ben zelf vastgesteld, dat de ouders zich in hun bijzijn zo moeilijk uiten.' De heren Rensink en Keyzer: .Wij zijn van plan er toch heen te gaan. Uitein delijk gaat het over ons en ons onder wijs.' Voorzitter Schuit: .Wij hebben bepaalde afspraken gemaakt. De he ren komen er niet in! Op de foto: Meester' Rensink (rechts) en Meester' Keyzer (links), populair: bij hun leerlingen, maar niet bij iede-j re ouder. (Foto- PZC) Rijnmond géén succes' SIDNEY VAN DEN BERGH WIL DELTAPROVINCIE, HOOFDSTAD MIDDELBURG ROTTERDAM (GPD) Sldm-y J. van den Bergh, eerste kamerlid en lid van de provinciale staten van Zuid-Hol land, wil een Deltaprovincie die zich uitstrekt van de noordgrens van het waterweggebied tot aan dc Belgische grens, oostelijk tevens de Drechtseste-i den insluitend en ook het uiterste westen van Noord-Brabant. Het nlcu-l we industriegebied van Moerdijk zal er bij moeten zijn evenals Bergen op Zoom en Roosendaal. Hoofdstad van deze deltaprovlncle zal Middelburg moeten zijn. De heer Van den Bergh ontvouwde deze visie op de toekomstige bestu ring van Zuidwest-Nederland in een causerie, die hij in Rotterdam op een vergadering van de VVD hield. Hlji stelde daarin vast dat het openbaar] lichaam Rijnmond gebleken is geen: succes te zijn en daarom beter kan' worden opgeheven Er is echter eeni noodzaak een nieuwe provincie voor geheel Zuidwest-Nederland te vormen. Deze deltaprovincie kan ln gewesten worden opgedeeld, zoals het gewest Groot-Rotterdam, Drechtsteden, Wal cheren, Bergen op Zoom-Roosendaal en nog enkele andere agglomeraties van gemeenten. .Ons tegenwoordige systeem, waarbij drie provincies en een Rijnmond zich ver alle gemeenschappelijke haven- en industrieproblemen moeten buigen kan nooit snel genoeg de vooruitzien de beslissingen nemen die meer nodig zijn dan ooit.' aldus de heer Van den Bergh. .Het bestuur van de nieuwe deltaprovincie zal onder leiding van de rijksoverheid hiervoor een geschik te organisatie zijn.' 134 TCRIINGFN' AAN BESTUITRSSCHOOL De 3estuursschool Zeeland' wordt thans bezocht door 134 personen, waarvan er 102 werkzaam zijn bij de gemeenten. Van deze laatste groep volgen er 84 de opleiding voor het diploma gemeente-administratie I en 18 de opleiding voor het diploma ge- meente-financiën Ten opzichte van de rest van Nederland doen de examinan di het steeds beter. In 1970 was het percentage geslaagden voor gemeente administratie I voor Zeeland 68.6 pro cent en landelijk 51 procent; voor hel, examen gemeentefinanciën slaagde in Zeeland 66.7 procent van de kandida ten en landelijk 26,88 procent. Aldus gs; ten en landelijk 26,8 procent. Aldus gs1 in antwoord op vragen van provincia le staten. PPD-DIRECTEUR DE VINK IN JAARVERSLAG: ACCENTVERSCHUIVING PLANOLOGISCH WERK MIDDELBURG In een voor woord op het jaarverslag van de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland schrijft de direc teur, ir. M. de Vink, over een dui delijk merkbare accentverschui ving in het planologische werk Ir De Vink constateert, dat tot voor kort het palnologisch denken ln Zee land vooral gericht was op 't opsporen en aangeven van de ontwikkelingsmo gelijkheden, technisch en economisch,! die in de provincie voorhanden waren i .Nu het niet alleen meer gaat om een dak boven het hoofd te hebben en het verdienen van het dagelijks brood, maar de wijze van wonen, de levens omstandigheden en het ontspannen een steeds grotere rol gaan spelen is ook de vraag acuut geworden .Waar voert de technische en economische ontwikkeling ons naar toe?' aldus de PPD-dlrecteur. Het planologisch antwoord hierop, zo vervolgt hij, moet zijn: het instellen van een evenwicht tussen het schep pen van de benodigde nieuwe werkge legenheid en het behouden en of scheppen van een gunstig woon- en leefmilieu. .Dit impliceert zonder meer dat thans het. moment gekomen is om in streek plannen en andere planologische maatregelen grenzen te gaan stellen aan uitbreiding van werk-, woon- en zelfs recreatiegebieden', aldus Ir De Vink, .want wat geldt voor een techni sche en economische ontwikkelingen binnen het ruimtelijke patroon, geldt in even sterke mate voor de recreatie sector. Als we bedenken, dat de nor male bevolking van de Westhoek van Schouwen uit ongeveer 4000 inwoners bestaat maar dat er in het vakantie seizoen ongeveer 50.000 mensen ver blijven met alle niet opgeloste proble men van dien. zoals riolering, toe zicht. sociale begeleiding enz. dan is het duidelijk dat ook hier zich een evenwicht tussen .willen' en .kunnen' zal moeten instellen'. De PPD-directeur noemt het een ver heugende zaak. dat in Zeeland de ontwikkeling niet alleen tot een be per Kanaalpeil wordt verlaagd In verband met herstelwerkzaamhe ber tot en met 18 december 1970. het kanaalpeil van het Kanaal door Wal cheren tijdelijk worden verlaagd tot 30 cm boven NAP DERTIEN WERKNEMERS CEHULDICD VOOR 25 JAAR TROUWE DIENST Aansluiting Volgens de schoolkrant, en ook vol gens de heer Schuit, zouden ouders bij het voortgezet onderwijs in Goes vernomen hebben, dat de in Wol phaartsdijk gevolgde methoden geeni goede aansluiting zouden geven. De heer A. Schaper, rector van het Goese lyceum: .Daarvan heb ik nog niet vernomen. Hoewel ik niet zo'n wilde vernieuwer ben, zijn zekere experi menten in het lager onderwijs ons zeer welkom. De kinderen krijgen een losser optreden en komen wat van htm vaak al te afwachtende houding af Maar men moet aan de andere kant niet alles in de expressie gooien. Er moet een zeker basiskennis bijge bracht worden aan lezen, schrijven en rekenen. Vooral vlot uit het hoofd rekenen is belangrijk. En opstellen maken. Taalkundig ontleden leren we de kinderen wel weer hier', aldus deze rector. Mevrouw drs W. P. Bouwman, inspectrice bij het lager onderwijs: .Van de kwestie Wolphaartsdijk weet ik nog niets. Ik heb er geen klachten over doorgekregen. Laat u mij hier verder liever buiten.' De heer H. C. van de Vreugde, hoofd van de afdeling onderwijs bij de Goe se gemeentesecretarie: ,Hct is ccn be kend feit, dat de heren Rensink en Keyzer vooruitstrevende lieden zijn, die aan deze school op moderne wijze les willen geven binnen het leerplan en het lesrooster. Het is inderdaad een probleem: hoe ontvangen de ou-; ders dit? Ik heb pertinent geen klach ten over deze heren ontvangen. De kwestie zal echter wel spoedig op ons ntveau komen', aldus de heer Van de Vreugde. GOES De burgemeesters van Wes- terschouwen. Goes en Zierikzee spel den vrijdagavond in ,De Prins van Oranje' in Goes drie jubilarissen van de NV Watermaatschappij Zeeland een koninklijke onderscheiding op. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse feest- en jubiiarissenavond van de maatschappij. De jubilarissen, de he ren J. P. Put, A. M. Hoilestelle en L. Kloet, ontvingen de onderscheiding voor veertig jaar trouwe dienst. Hier na werden dertien jubilarissen, die 25 jaar in dienst zijn, gehuldigd. Na de pauze bracht Ted de Braak met zijn gezelschap de show .Tëte a Ted'. De feestavond werd geopend door de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer J. L. ten Brink. Hierna gaf de heer ir P. Stoter, directeur van de maatschappij, een overzicht van hetgeen er in het afgelopen jaar is gebeurd. Hij noemde onder meer een aantal cijfers. In juli van dit jaar had de maatschappij 108.000 aansluitingen. De aanschafwaarde van de machine rieën bedroeg op dat tijdstip ruim 300 miljoen gulden. De directeur bracht dank uit aan het gehele personeel en hoopte ook in 1971 een beroep op hun allen te kunnen doen. Na het korte jaaroverzocht van de directeur wer den de verschillende Jubilarissen ge huldigd. Burgemeester D. D. W. J. Kastelein van Zierikzee speldde de heer J. P. Put uit Zierikzee de bron zen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. De heer Put trad op 31 maart 1930 in dienst bij de NV Waterleiding maatschappij .Schou- wen-Duiveland.' Hij werd toen aange nomen als hulpfitter op arbeidsover eenkomst. In mei 1931 werd hij hulp fitter in vaste dienst. In juli 19461 werd de heer Put fitter, in januari 1959 fitter eerste klas. In januari 19681 kwam de heer Put als fitter eerste, klas in dienst bij de NV Waterleiding-: maatschappij .Midden-Zeeland', thans genaamd NV Watermaatschappij .Zee-I land.' De heer A M. Hoilestelle uit Goes ontving uit handen van burgemeester! mr F. G. A. Huber de gouden medaille; verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer Hoilestelle trad in mei 1930 in dienst bij de NV Waterlei dingmantschappij .Zuid-Beveland' als leerling fitter. In maart 1936 werd hij meterfitter, in januari 1945 werkmees ter tweede klas, in januari 1951 op zichter, in april van dat jaar contro leur en in januari 1959 inspecteur. In januari 1966 werd de heer Hoilestelle hoofd van de afdeling inspectie bij de NV Waterleidingmaatschappij Mid den-Zeeland', thans genaamd NV Wa termaatschappij .Zeeland'. Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen speldde de heer L.i Kloet uit Haamstede de zilveren me daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau voor veertig jaar dienst op. De heer Kloet trad op 30 juni 1930 in dienst bij de waterleiding maatschappij .Schouwen-Duiveland' ais graver in tijdelijke dienst. In juni van 1932 werd hij werkman in tijdelij ke dienst, in oktober 1938 motordrij ver, in januari 1959 werkman A in algemene dienst. In 1968 werd hij vakman-hulpmachinist in vaste dienst bij de NV Waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland' thans genaamd NV Watermaatschappij .Zeeland De heren A. Jansen te Goes. J. de Jonge te Terneuzen, B. de Ridder te Vlissingen, H. F. Sommeling te Vlis- singen, H. Bourgonje te Ossendrecht. C. ie Goffau te Halsteren, G. van Dljke te Zierikzee, J. de Beste te Goes, W. Hogeveen te Goes, C. van den Hoek te Zierikzee, C. J. Konings te Ossendrecht, C. Paauwe te Kruinin gen en A. Rijkse te Goes werden gehuldigd naar aanleiding van hun 25 jarig jubileum. De drie jubilarissen, die veertig jaar in dienst zijn, kregen naast de konin klijke onderscheiding het gouden in signe van de maatschappij. De overige jubilarissen ontvingen het zilverer signe en het diploma van de maat schappij voor handel en nijver heid. Na de huldiging van de jubilarissen volgde een pauze, waarna Ted de Braak, bijgestaan door José den Bur ger. Theo Roosen (piano). Wim Olij bastrompet). Eddy de Wind (gitaar i en Jan Blokker (slagwerk), de show .Téte a Ted' ten beste gaf. In de pauze van deze snow bestond in de foyer van X>e Prins van Oranje' de gelegenheid om te dansen op muziek van het kwartet .The Gold Stars'. Tussen twaalf en twee uur werd de feestavond besloten met een gezellig samenzijn. Vrijdagmorgen bood jhr mr G. F Sandberg te Middelburg aan de commissaris der koningin, mr J. van Aartsen. een exemplaar aan van het deze week door hem te Leiden verdedigde proefschrift over de veren in Zeeland. Op de foto vlnr: mevrouw Sandberg- Braat. mr Van Aartsen en jhr Sandberg Ontslag Bij dit alles komt nog, dat de heer L. Kraak, namens de hervormde kerke- raad godsdienst-onderwijzer aan de openbare Prinses Wilhelminaschool. zijn ontslag heeft aangevraagd. De heer Kraak acht zich beledigd door uitspraken van leerlingen over zijn onderwijs, in de schoolkrant gepubli- ceerd. De heer Schuit: ,Ik sta achter de heer Kraak. Men had dit uit die schoolkrant moeten houden.' De heer Rensink: .Dat was in een enkel geval I wellicht beter geweest, maar ik hebj ten staat een veelvoudige winst van anders gerichte natuur- en recreatlege bieden, zo constateert hij. De PP» ger het domein van' enkele bevoor Meer he' bezit van duizenden water sportliefhebbers is geworden met aan de oevers ruimte voor tienduizenden! mensen, die zich willen ontspannen. I .Ik geloof dal het goed Is te bedenken dal «en Veerse Meer, de Grevellngenl en straks het Zeeuwse Meer met hun enorme mogelijkheden voor de verbe-j tering van het leefmilieu, evenrens de' produkten z.ijn van de soms zo onre delijk bekritiseerde technocratie aldus ir De Vink In bel PPD-verslag over 1969. In dit verslag wordt geconstateerd.: dat het werk van de PPD voor Zee land in 1969 op normale wijze zonder opvallende gebeurtenissen is verlopen Het gestage werk aan de bij het huldiRe hoge ontwikkelingstempo van; Zeeland snel verouderende streek plannen werd gemarkeerd door het van kracht worden van het streekplan West Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit snel verouderen van streekplannen bete kent uiteraard ook een grotere in-, spanning voor de dienst om de ont wikkeling voor te blijven Het aantal, activiteiten van de afdeling onderzoek, was in 1969 van zeer uiteenlopende! aard. Veel tijd werd besteed aan1 werkzaamheden ten behoeve van de recreatie. Vooral ook ln verband met een door de provinciale recreatleraad naar verwacht in Zeeland plas Over het vers wordt ln het gin ding erd gemaak plan Midden Zeeland Het inurtw-rrlrh-iul werk voor het streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaandrrrn kon als gesolg van beslissingen om trent de situering van de vaste oever verbinding Uestersc-helde. In augustus worden herval, aldus het verslag. Een reeds geruime tijd eerder aan gs aan geboden voorontwerp kon mei bet bekend worden van de plaats van de vaste oeververbinding Westeraclielde thans aan de laatste Inzichten en ont wikkelingen worden aangepast. De dienst was ln het verMagJaar be trokken bij hei overleg omtrent de aanleg van 150 kv-bovengrondse hoog- spanningsleldingen. Over het te volgen tracé werd advies aan gs uitgebrachi Dit gold met name voor een ISO kv-lijn die de verbinding gaat \ormcn tussen een nog te bouwen 150 kv- schakelstatlon bij de centrale Borssele en de 150 kv-lijn van Goes naar MrM. dorpe: een 150 kv-lijn naar Pechiner als aftakking van de bestaande boven grondse hoogspanningslijn van Vllssin- gen naar Hoechst: een aparte 150 kv- verbinding vanaf het te bouwen scha kelstation bij de centrale Borssele naar Pechlneyeen 150 kv-leiding naar Middelburg (het rroot-lndustrleter- rein) en een aan te leggen 150 kv-IIJn van Goes vla Terneuzen naar Westdor- pe. Met diepe droefheid geven wij kennis, dat plotseling van onze zijde ls weggenomen, mijn geliefde man en onze zorgzame vader en opa DIGNUS MINNAARD op de leeftijd van 64 jaar. Ycrseke: J. C. Minnaard-van Driei L. J. Minnaard H. C. Minnaard-Priem Ina J L Minnaard Ch Minnaard P. J. MinnaardOssewaarde F. P. Minnaard Bergen op Zoom: J S. N Haverkort-Minnaard J. M. H. Haverkort IJan en Dian Yerseke P L Minnaard L. J. Minnaard J. A. Minnaard Yerseke, 27 november 1970 Pompe van Meerdervoortstraat 24. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 2 december 1970. op de algemene begraafplaats te Yerseke. om 13.00 uur. vanuit het vereni gingsgebouw. Molenlaan 1 Plotseling werd van ons weggenomen onze ge liefde broer en zwager DIGNUS MINN AARD echtgenoot van J. C. van Drlel op de leeftijd van 64 jaar. Familie Minn aard. 27 november 1970. Enige en algemene kennisgeving Op 23 november 1970 overleed onze lieve moe der, groot-, overgroot- en betovergrootmoeder MARIA VAN RIJN.BAKHUIZEN ln de ouderdom van 98 jaar. Huizen: A. M. M. Gabriëlse-van Rijn Oost-Kapelle: J. J. H. van Rijn F. van Rijn-Faber Huizen. V. Ruys-van Rijn A. H. Ruys Kleinkinderen, achter- en achterachterkleinidnüeren kleinkinderen Heden overleed, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante CATHARINA MARIA OVERBEEKE in de ouderdom van 71 jaar Ellewoutsdijk: P A. M Overbeeke M. W Overbeeke- van Doorn Neven en nichten ioes, 27 november 1970 Correspondentie adres. Markt 2, Elle woutsdijk De begrafenis zai plaatsvinden op maandag 30 novem ber a.s., om 2 uur. vanuit het vereni gingsgebouw te Baar land. Gelegenheid tot con doleren na de begra fenis in het vereni- gingsebouw. Enige kennisgeving Hierbij geven wij kennis van het over lijden van onze ge liefde vader, schoon vader en grootvader de heer A. A. VAN DER BURGT Namens de familie W. H. Verstra ten- v. d. Burgt De teraardebestelling zal te 's-Hertogen- bosch plaatsvinden op heden. 28 novem ber 1970. Middelburg. 24 november Kruitmolenlaan 118 Het behaagde de Hee- re, nog onverwachts tot Zich te nemen onze geliefde vader behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES J. MOL sedert 7 mei 1962 weduwnaar van Pieternella Leontje Trimpe op de gezegende leef tijd van 83 jaar .Zalig zijn de doden die in de Heere ster ven: van nu aan zegt de Geest'. Openb. 14 13. Nisse- M. Mol M. Mol-Katsman E. J. Brouwer-Mol J. M. Brouwer Kleinkinderen en achterkleinkind Nisse, 27 november 1970. Paul Krugerstraat 36 De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 1 december, om 14.00 uur, vanuit het dorpshuis te Nisse. Verkoop het door een KLEINTJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7