bijleveld Oost- en Westduitsers zetten overleg voort POLITIEKE VERVOLGDEN VONDEN TOEVLUCHT IN ROOMS KATHOLIEKE KERK IN INDONESIË Serie telefoontjes van mijnheer X: ,Ik doodde de verkeerde' VERLAGING LEERLINGEN SCHAAL KLEUTER- EN BASISONDERWIJS bel de Hotline'van OXY-olie voor meer warmte en service OVERHEMDEN - TRUIEN - SJAALS ZATERDAG 23 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NOG VOOR KERSTMIS NIEUWE BIJEENKOMST (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) BONN Nog voor Kerstmis zullen West- en Oostduitse politieke onderhandelaars elkaar weer ontmoeten en dan aan de Rijn. Dit was ook zo ongeveer het enige concrete althans bekend geworden resultaat van het overleg, dat Brandts staatssecretaris voor moei lijke aangelegenheden, Egon Bahr, en zijn niet minder bedreven Oostduitse collega Michael Koh), gisteren in Oost-Berlijn voerden. Ofschoon velen Kolil nog in herinne ring hebben als de man die enkele jaren geleden de laatste onderhandelin gen over een pasjesregeling voor Westberlijners voerde, ontkende Bahr gisteravond dat er direct over derge lijke Berlijnse vraagstukken was ge sproken. Uiteraard zei Bahr niet, waarover ze het dan wel hadden ge had tijdens hun vier uur durend over leg in het Oostberlijnse huis der min- steriën, de residentie van minister president Stoph. De atmosfeer, aldus liet Bahr zich wel nog ontvallen, was zakelijk geweest, in overeenstemming met de graad van moeilijkheid van de te behandelen stof en verder zonder 'n ogenblik van directe wrijving op krib bigheid. Berlijn Dit betekent overigens al heel wat. De lntem-Duitse dialoog is weer op gang gekomen in een stadium, waarin alle aandacht zich concentreert op een re geling van het vrije verkeer op West- Berlijn. Ofschoon de Oostduitsers van de Berlijnse problematiek altijd uit sluitend met de senaat van West-Ber- lijn hebben willen bespreken (de ver tegenwoordigers dus van wat in Oost duitse ogen .de zelfstandige politieke eenheid West-Berlijn' heet) moeten ze ce regeling van het transito-reizen nu wel met Bonn opnemen. Dit geschiedt niet alleen uit verkeerstechnische Roofoverval op NS- station Wormerveer WORDIER VEER (GPD) Twee met ijzeren staven bewapende mannen hebben gistermorgen om tien over vijf een roofoverval gepleegd op het NS-station te Wormerveer. Uit de kluis haalden de overvallers twee geldkistjes met een totale inhoud van 1100 gulden. Op het moment van de overval was alleen de heer H. de Jong (31) als lokettist aanwezig. De heer De Jong die om vijf uur het station had geopend zag even later een schim bij de achterdeur van het gebouw. Hij liep naar deze deur toe om pools hoogte te nemen. Twee mannen dron gen daarop het gebouw binnen en wierpen hem op de grond. Beide man nen hadden een doek over het voor hoofd getrokken die hun ogen half bedekte. In hun handen hielden zij eeu ijzeren staaf die op het eerste gezicht de indruk van een vuurwapen maakte. Terwijl een van de de over vallers op de kluis af ging die kort tevoren door de heer De Jong was geopend, hield de andere rover de lokettist in het oog. Uit de kluis werden twee geldkistjes gehaald en in een plastic zak gedaan waarop de twee mannen met de zak verdwenen. De heer De Jong waar schuwde naderhand telefonisch de po litie maar de twee mannen bleken verdwenen te zijn. Volgens de heer De Jong hadden de overvallers een don kere huidskleur en was hun leeftijd ongeveer 30 jaar. Tot nu toe is er geen spoor van de overvallers. Volgende week opbrengst actie Oost-Pakistan bekend DEN HAAG (ANP) Eerst in de loop van volgende week zal bekend worden hoeveel de blik semactie voor de hulpverlening aan Oost-Pakistan op vrijdag avond heeft opgebracht. Op deze avond waren overal in het land gemeentehuizen en kerken gedu rende enkele uren geopend voor net in ontvangst nemen van gif ten. Het comité nationale actie Oost- Pakistan besloot dinsdag jongst leden de inzamel ingopgrote- schaal te houden. Gezien de kor te tijd van voorbereiding werd afgezien van het inrichten van een centraal bureau, waar nog vrijdagavond de opbrengsten van alle inzamelingsplaatsen gemeld zouden kunnen worden. Daarom is gevraagd de ontvangen gelden te storten op giro 777 van het Rode Kruis. De bedragen worden aaama over de samenwerkende organisaties verdeeld. Door het ontbreken van een cen traal bureau was het niet mo gelijk een overzicht te verkrijgen van de belangstelling voor de ac tie. Het Rode Kruis zal vandaag een steekproef nemen bij een aantal gemeenten, om een voor lopige indruk te krijgen. overwegingen, doch vooral uit politieke gezichtspunt, dat Bonn de beide wezenlijke verlangens van de Sowjet-Unie, namelijk het ratificeren van het deze zomer afgesloten pakt van Moskou, alsmede het bijeenroe pen van een Europese veiligheidscon ferentie pas wenst in te willigen in dien er voor Berlijn een bevredigende regeling uit de bus komt. Bij al zijn pogingen dit soort voor hem verne derende ontspanningen te doorkruiser; is de oude Oostduitse partijleider Wal ter Ulbrlcht volgens Bonner taxatie toch nog altijd wel zo slim en oppor tunistisch gebleven dat hij een eventu ele opdracht van de ambassadeurscon ferentie van de grote vier aan beide Duitslanden om het, personen- en goe derentransport op Berlijn onder geal-| lieerde supervisie voor de dagelijkse! praktijk sluitend te regelen, te vlug af wil zijn. Dit zal niet alleen het plotseling zo vlotte einde van de na Erfurt en Kassei voor onbepaalde tijd ingelegde .denkpauze' verklaren, doch dit zou levens inhouden hoe men van de ab stracties rond de volkenrechtelijke er kenning die voorlopig toch niet verder voeren, In de concrete Berlijnse wer kelijkheid is beland, waar omheen hoe langer hoe minder ruimte voor ideolo gische uitwijkplaatsen overschiet. AMSTERDAM Het scheep vaartverkeer in het Amsterdam- Rijnkanaal is sinds vrtjdagmid- Rijnkanaal is sinds vrijdagna middag gestremd, doordat een wagenveer na een aanvaring is jezonken. De wagenveerpont werd tijdens dichte mist aange varen door een tankschip. Door de schok kwam de veerwagen naast de rails, kapseisde en ver dween onder de waterspiegel. Een bestelwagen welke op de pont stond, verdween eveneens onder water. De veerman en de chauffeur kwamen met natte voelen vrij Penningmeester lichtte school voor ton op BREDA (GPD) De kans bestaat S 140 leerlingen tellende christe- £ere sch00' 'n het Brabantse »Prang-Capellc zal worden gesloten. £Ms ongeveer 100.000 gulden uit de .J rcrdwenen. Daarvoor wordt aan- gesteld de 57-jarige effec tenhandelaar M. V.. die 23 jaar secre- 'aus-penningnieester van de school is v ü- e gunstig bekend staande t" 1948 een bockhoudburcau S°fa Sprang-Capelle, enkele jaren iqb-T was voor de ARP cn sedert inif6" bunsaIow in Den Bosch be- vcrHo 's enke,c weken geleden Fen van frai,de gearresteerd. sroot aantal spaarders vpl uE ?0 Waalwijk, Kaatsheu- re1 Raamsdonkveer en ande- m de Langstraat ver- bem hun geld toe. Volgens een a-8PU den £aat bet om bedra- deraïv m de tonnen lopen. Het on- 7 SuPaa/ *?e fraude van v- die op noz werd verklaard, is oog met afgesloten. beschikbare onderwijzers en onderwij- Ministerraad besluit Per 1 januari en 1 augustus (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG De ministerraad heeft gisteren officieel besloten tot verlaging van de leerlingen schalen bij het kleuteronderwijs en het basisonderwijs. In de be groting van het ministerie van onderwijs en wetenschappen voor het jaar 1971 waren deze verlagingen reeds aangekondigd. Bij het kleuteronderwijs zal de verla ging op 1 januari aanstaande ingaan De verlaging draagt een beperkt ka rakter ln verband met het aantal be schikbare kleuterleidsters. Door deze verlaging znllen ongeveer 300 kleuter leidsters meer nodig zijn dan thans. Toepassing van de nieuwe leerlingen- schaal betekent onder meer dat een kleuterschool met 113 leerlingen een vierde leidster krijgt. Sedert 1 augus tus is dat aantal 115. Daarvoor was het 118 en voor 1 januari van dit jaar waren er 121 kleuters nodig voor een vierde leidster. Bij het basisonderwijs wordt per 1 augustus 1971 de 36-schaal ingevoerd. Het aantal leerkrachten wordt door; deze verlaging uitgebreid met onge veer 750. Door deze verlaging is del invoering van de zogenaamde derde fase van de leerlingenschaalverlaging nog niet gerealiseerd. Verdergaande maatregelen zijn echter thans nie mo gelijk met het oog op het aantal De schaal houdt onder meer in dat een lagere school bij 166 leerlingen een zesde leerkracht krijgt en dus een volledige school wordt. Dat aantal is nu nog 170. Voordat in september 1963 een begin werd gemaakt met de geleidelijke leerlingenschaalverlaging waren er 211 leerlingen nodig om volledige school met 6 leerkrachten te hebben. De leerlingenschaal voor het basison derwijs gaat er als volgt uitzien: tot en met 25 leerlingen 1 leerkracht, van 26 tot en met 61 leerlingen 2 leer krachten, van 62 tot en met 93. leerkrachten en van 94 tot en met 129 vier leerkrachten. Verder komt bij elke 36 leerlingen weer een leerkracht erbij. IEREN AKKOORD MET OVERGANGSPERIODE BRUSSEL (ANP) De Ieren hebben vrijdag In Brussel op ambassadeursni veau een nieuwe onderhandelingscon ferentie met de EEG gehad en tijdens die bijeenkomst zijn zij onder meer akkoord gegaan met het principe, dat de toetredingskandidaten een unifor me overgangsperiode moeten krijgen voor aanpassing van hun industrie en landbouw aan de mechanismen van de gemeenschappelijke markt. Als eerste van de vier kandidaat-leden (het Verenigd Koninkrijk, Ierland, De nemarken en Noorwegen) heeft de Ierse delegatie vrijdag verklaard een overgangsperiode van vijf jaar aan vaardbaar te vinden. Haar voorkeur voor een korte overgangsperiode voor de landbouwprodukten en een veel langere voor de industrie heeft ze laten vallen. EINDRAPPORT CALS-DONNER IN FEBRUARI (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Naar wij vernemen zal de staatscommissie Cais-Donner reeds in reed februari gereedkomen met haar eindrapport. Hierdoor zal de toe komstige kabinetsformateur reeds re kening kunnen houden met de advie zen die in dit rapport zullen zijn verwerkt. Uit deze adviezen zullen dan reeds enkele mogelijke taken voor het toekomstige kabinet bij de formatie een rol gaan spelen. De commissie-Cals - Donner is, bekend, enige jaren geleden om adviezen te verstrekken voor mo gelijke wijzigingen van en grond- en kieswet. Een aantal belangrijke interim- adviezen is reeds uitgebracht en heeft inderdaad geleid tot voorstellen tot wetswijzigingen. Deze voorstellen zullen in de komende maanden, maar nog voor de verkiezingen, ln het par lement worden behandeld. W.Nijzink n.v. Frans den HollandeHaan "ld Goes Bouwbonden willen nu éénjarige cao LEIDSCHENDAM (GPD) De sa menwerkende bouwvakbonden hebben een nieuwe looneis voor een éénjarig contract gesteld: een stijging van het werkelijke loon ln het komende jaar met ongeveer drie procent. .Met onze nieuwe eis blijven wij iets achter bij de verwachte stijging van de produk- tlviteit in het komende jaar", aldus de heer A. Buys, voorzitter van de NW- bonwbedrijfshond. De bouwvakbonden hebben een duide lijke voorkeur voor een meerjaren- contract, maar de bouwondernemers willen alleen praten over een contract voor één jaar. Jk begrijp dat niet, want het ls toch voor de ondernemers van belang dat zij voor een wat langere termijn weten waar zij aan toe zijn', aldus do I Buys. Op aandringen van de werkgevers hebben de bonden echter deze week hun aanvankelijks eisen voor een tweejarig contract (stijging van de reële lonen met zeven procent in 1971 en met vier procent in 1972) omgezet in een pakket eisen voor het komende jaar. Volgens de heer Buys zijn de werkgevers in de bouw ook tegenstan der van halfjaarlijkse aanpassing van de lonen aan de prijsstijgingen. Zij willen een vast percentage voor die aanpassing in 1971. De bonden zijn echter niet van plan daarmee akkoord te gaan. Onverwachte wending in zaak Delftse wurgmoord DELFT (ANP) Bij bloemisten in Delft zijn vrijdagochtend door een onbekende man telefonisch grafkransen besteld voor de eer der deze week vermoorde Adriana Landsbergen-Hölscher. In alle gevallen werd de bestelling gedaan namens de recherche'. Op het lint aan de kransen moest de tekst ,Rust Zacht de Delftse re cherche' aangebracht worden. JJader' bestelde grafkransen en belde ook de Delftse krant De anoniem gebleven man stelde er prijs op dat de kransen bezorgd wer den aan de woning van het slachtof fer aan de Papsouwselaan en niet in de rouwkamer In de Noletstichtingi waar het lichaam van het slachtoffer opgebaard ligt. De rekening zou gepre- (ADVERTENTIE) en nog veel meer leuke HERENMODE in een ENORM ASSORTIMENT VH. KOEJEMANS. LANGE YH. KOEJEMANS, LANGE DELFT 19, MIOOELBURG. I sen tee rd moeten worden bij de re cherche. Volgens enkele bloemisten was de man omstreeks dertig Jaar oud en had een wat hoge stem. De anoniem gebleven man verklaard in een gesprek met medewerkers van het Delftse dagblad, (de Delftsche Cou rant) dat hij de verkeerde vrouw had vermoord. Het zou zijn bedoeling Re- weest zijn, de vrouw van een recher cheur, wonend in één een etage lager gelegen flatwoning, te vermoorden. De politie heeft reden, aan te nemen, dat de man die belde inderdaad de ge zochte moordenaar is. De man ver wees,om zijn telefonische beweringen te staven, naar een litteken op de buik van het slachtoffer. Zelfs de familie bleek, van dit litteken, dat inderdaad aanwezig was, niet op de hoogte. .Concrete aanwijzingen heeft de Delftse politie, die nog altijd met 30 man tot diep in de nacht in touw is nog niet', zo verklaarde plaatsver vangend commissaris, de hoofdinspec teur J. N. M. van der Ven vrijdaga vond tijdens een persconferentie. In dit stadium van het onderzoek wor den de feiten, die vrijdag aan deze zaak een verrassende wending hebben gegeven niet ondergewaardeerd. De politie houdt er sterk rekening mee, gezien het patroon van de serie tele foontjes, dat hier inderdaad de moor denaar aan de lijn is geweest. Mei de telefoontjes zou hij een bepaalde pu bliciteit willen krijgen. Itlijnheer X (Van een speciale verslaggever). JAKARTA Op 3 en 4 december zal paus Paulus een bezoek bren gen aan Djakarta, de hoofdstad van In donesië, waar hij de mis opdraagt in de badmintonzaal van het door de Sowjets gebouwde sportstation. Er wonen ongeveer 100.000 katholieken in de hoofdstad van Indonesië, die rond de 3 miljoen inwoners telt. Tijdens het bezoek van de paus zullen ook alle 25 bisschoppen van Indonesië, waaron der de aartsbisschoppen van Sema- rang, Medan (Sumatra), Pontianak (Borneo), Merauke (est-Irian) en Flores zich in Djakarta bevinden, waar vanaf half november tot begin decem ber een bisschoppenconferentie plaats vindt. De aartsbisschop van Semarang is kardinaal. De eerste christenen kwamen reeds in de 8e eeuw naar Indonesië. Zij stichten aan de noordkust van Sumatra gemeenschappen. De katholieke kerk begon in de Indonesische archipel haar missie in de 16e eeuw, na de ontdekking van de .kruideneilanden' in Oost- Indonesië door de Portugezen. Op Celebes (Sulwasië), Ambon, Temate, Timor en Flores werkten toen tot aan de komst van de Nederlanders, franciscanen en dominicanen. 3e Oostindische Compagnie verdreef de mis sionarissen, omdat deze te nauw waren ver bonden met de koloniale macht van Portugal. De zending begon haar werk met da komst van de Hollanders, die vooral in de Minahas- ;a (Noord-Celebes) en op de Molukken belang rijke bases schiepen. Pas in het begin van de 19e eeuw, toen gouverneur Van Imhoff vrij heid van godsdienst proclameerde, konden de missionarissen weer terugkeren. De drie be- angrijke entra van het katholicisme in Indo nesië zijn tegenwoordig de eilanden Flores en Timor (waar 70 procent van de bevolking catholiek is), daarop volgt Midden-Java en tenslotte de Bataklanden in het hart van Sumatra; Flores, Timor en Bali behoren nu tot het missiegebied van het .Gezelschap van het Goddelijke Woord,' waartoe vooral Duitse en Hollandse paters behoren. Op Midden-Java, waar in het begin van de vorige eeuw pater Van Lith ijverde voor onderwijs aan de inheemse bevolking, ligt het werk van de missie vooral op het gebied van het onder wijs. Het eigenlijke bekeringswerk staat daar bij op de achtergrond, In de Bataklanden, die oorspronkelijk aan de zending waren afge staan, werken pas sinds 1934 weer misisiona- •issen en wel Duitse capucijnen. De missie heeft na de 2e wereldoorlog ook grote vooruitgang geboekt vooral in het binnenland van Sulawesië (Celebes). De or- len van de capucijnen en de .Heilige Fami- ie' werken onder de Dayaks, en onder de Toradjas Belgische paters. Op West-Irian zijn onder de stammen in het noorden zendelin- jen en in het zuiden missionarissen werk zaam (en wel van de orden van kruisheren. Iranciscanen en de .Heilige Familie'), In de orthodox-mohammedaanse gebieden zoals in Atjeh (Noord-Sumatra), West-Java, West-Su matra en Zuid-Celebes hebben de zendelingen en missionarissen geen voet aan de grond tunnen krijgen. De kerken in die gebieden worden uitsluitend bezocht door Chinezen, zoals bijvoorbeeld in Padang het geval is. Van de Indonesische bevolking, die tegen woordig op 112 miljoen wordt geschat, is misschien 8-9 procent christen en daarvan weer minder dan de helft katholiek. De offi ciële cijfers liggen zelfs lager. Volgens het ministerie van godsdienst is 95 procent van de bevolking mohammedaans. In rk-kringen beweert men weer dat er vijf miljoen rooms- katholieken zijn. De katholieke kerk heeft na de mislukte communistische putch van 1965 en de anti-communistische zuiveringsacties die daarop volgden, vooral op Midden-Java en Bali een grote aanhang gekregen. Het was in die tijd gunstig om tot een kerk te behoren en de machtige organisatie van de RK-Kerk bood veiligheid en bescherming aan de ver volgden, Hele dorpen, in het bijzonder op Bali waar na de bloedige slachtingen geen leiders meer waren traden en masse tot de RK-Kerk toe. De paters, vooral de Jezuï- ten, beijveren zich voor een menselijke be handeling van de politieke gevangenen. De katholieke kerk neemt de uit de kampen en gevangenissen ontslagen gevangenen met open armen op, ook wanneer zij met de communisten hebben gesympathiseerd. Ook andere groepen hebben, zich de laatste tijden bij de kerk aangesloten. Daar in Indonesië het burgerlijk huwelijk niet bestaat en alleen de religieuse huwelijkssluiting wordt erkend, zijn leden van bevolkingsgroe pen. vooral in de omgeving van Cheribon (West-Java) die niet mohammedaans wilden zijn, tot de RK-Kerk toegetreden om te kun nen trouwen. Eens wilde zelfs een groep direct zonder te zijn gedoopt in de kerk in de echt worden verbonden. De RK-Kerk heeft weinig moeilijkheden ondervonden in Indonesië tijdens het regime van Soekamo, noch onder het huidige militaire regime wat zij vooral te danken heeft aan de oude leider van de katholieken, Kosoemawn die zich na de 2e wereldoorlog meteen aansloot bij onafhankelijkheidsbeweging van Indonesië. Zo konden ook tijdens de meest kritieke periode Hollandse paters in Indonesië blijven werken. President Soeharto wil evenals zijn voorganger Soekamo verhin deren dat Indonesië een islamitische staat wordt, wat de eenheid van het eilandenrijk in gevaar zou kunnen brengen. Zo nu en dan komen er incidenten voor. Zo hebben onlangs jonge mohammedanen, opgehitst door hun imans (priesters) en goeroes (godsdienstlera ren), in Atjeh, Makassar en Djakarta kerken verwoest. De mohammedanen van Indonesië voelen zich gefrustreerd, omdat ze slechts mogen toekijken hoe de kerkelijke gemeen schappen geld krijgen uit he buitenland, waarmee zij mooie kerken, scholen en sociale inrichtingen bouwen. Vooral het tactloze op treden van sommige Amerikaanse secten, die in een mohammedaans dorp naast de beschei den moskee, een grote kerk bouwden, heeft bij de mohammedanen veel kwaad bloed gezet. De positie van de RK-Kerk in Indone sië is in elk geval sterker dan het aantal gelovigen vermoeden laat. Er zijn in Indone sië drie katholieke universiteiten, talrijke se- minariën en ontelbare katholieke scholen. Op dit ogenblik vindt de RK-Kerk het onderwijs belangrijker dan het bekeringswerk- Vele hooggeplaatste Indonesiërs hebben katholieke scholen bezocht en ook onder de militairen en ambtenaren vindt men talloze katholieken. De rooms-katholieken hebben ook hun politie ke organisatie in de .Partae Katolik'. waartoe obk de minister van verkeer. Seda behoort. Het .Indonesiseren' van de clerus neemt toe. zodat er tegenwoordig reeds vijf Indonesische bisschoppen zijn, waaronder de aartsbisschop van Djakarta. Paus Paulus zal in Indonesië de gast zijn van president Soeharto. Al is men in o.ttoaox-m^mmeau.-ae kringen niet erg rfemitf nog els verdichte uiige-" gelukkig met het bezoek ven de paus. het schakeld. Over het motiet van de leger zal mogelijke demonstraties en ongere-i moord, tast de politie nog geheel in geldbeden seker weten te verhinderen. I het duister. In de loop van vrijdagmiddag werd opnieuw een Delftse bloemist door de zich meneer X noemende onbekende gebeld, met het verzoek een kran* van tachtig tot negentig gulden tc bezorgen aan het adres op de Pap. souwselaan. In de namiddag meldde de onbekende zich telefonisch aan de Noletstichting te Schiedam. De onbekende stelde zich hierbij voor als hoofdinspecteur B rekel mans van de Delftse politie (die de leiding heeft bij het rechercheonderzoek in deze moordzaak). De portier van de Nolet stichting verwees de man naar een begrafenisondernemer, die de uitvaart regelt. Na aanvankelijk nog op het verkeerde adres te zijn aangeland, kwam de onbekende telefonisch bij de juiste persoon terecht, die de recher che waarschuwde. De begrafenis ran mevrouw lansbergen vindt plaats vandaag rond het middaguur op ce begraafplaats aan de Vlaar dinger dijk in Schiedam. Hoofdinspecteur Van der Ven zei, niet te geloven in een verkeerde keuze van het slachtoffer, zoals meneer X In het anonieme telefoontje aan de Delftsche Clurant suggereerde. Volgens hem is dit een afleidingsmanoeuvre van de onbekende, van wie hij hoopt, dat deze zich binnenkort eens laat horen bij de politie. De politie heeft zich beraden over maatregelen ter bescherming van de vrouw van rechercheur H. B. van Strien, die de flatwoning direct onder die van het slachtoffer woont. Reke ning houdend met mogelijke wraakoe feningen, wordt onderzocht, of de re chercheur in zijn jarenlange dienst bij de Delftse politie, met een zaak heeft behandeld, die er uitspringt, en waar aan men mogelijk aanknopingspunten zou kunnen hebben. Ook het leven van de rechercheur in de particuliere sfeer is in het onderzoek betrokken. Mevrouw Van Strien is sinds de ano nieme mededeling, dat zij het slachtof fer had moeten zijn, ernstig over stuur. Het onderzoek van de Delftse politie beperkt zich niet alleen meer tot Deift en Schiedam, maar is uit ge- fa ried tot een groot deel van de pro vincie. De echtgenoot van het slachtoffer staat niet onder verdenking, maar. aldus hoofdinspecteur Van der Ven,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3