Zonder vervoersbedrijf mogelijk Rotterdamse invloed bij de haven ,Stuvesant' onder vlag van rijkswaterstaat Geen toezegging aan Pechiney voor bouw van acht hallen Brabant en Zeeland samen in actie tegen milieu-vervuiling BURGEMEESTER IN RAAD VLISSINGEN: Nota na lange discussie voor kennisgeving aangenomen ftlviMi; subcutan ALMANAK Raad Vlissingen vergadert maandag verder Zwarte Pieten delen weer cadeaus uit in de Segeersstraat - de straat der speciaal zaken in Middelburg Nehalennia-stenen niet vóór half '71 naar Zeeland Cumulatieve verontreiniging in oog houden 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 NOVEMBER 19?[ ADVERTENTIE) VLISSINGEN Als de NV Ha ven van Vlissingen geen ver voersbedrijf opzet al dan niet met medewerking van Walcher se vervoerders is 't mogelijk j dat het transport van de in de; haven geloste ladingen door be drijven van buiten Zeeland zal gebeuren. Die vrijdagmiddag door burgemeester drs D. Roe mers tevens president-com missaris van de haven uitge sproken vrees bracht een ver deelde raad van Vlissingen weer tot één visie: het voor kennisge ving aannemen van de nota over een eventueel door de NV Ha ven op te richten vervoersbe drijf. Die bereidheid was er temeer, nadat burgemeester Roemers tot drie, vier keer toe had laten weten, dat het niet de bedoeling van de NV Haten Is de TValcherse vervoersbedrijven die nu voor het transport vanaf de haven zorgen de nek te breken. ,lk zou niets liever willen dan weer onderhandelin gen met de Walcherse vervoerders. Dat Is ook een van de redenen waar om de zaak op de raadsagenda is gezet. Als men met een haalbaar plan komt ben ik altijd bereid tot een gesprek'. Wel wees hij met beslistheid van de hand, dat het mogelijk zou zijn een oplossing te zoeken via een jaarcontract met dc Walcherse onder nemers: er moet de zekerheid zijn dat er te allen tijde kan worden ver voerd. De heer Roemers vond het mogelijk, dat bij een andere oplossing dan een vervoersbedrijf bijvoorbeeld een Rot terdamse nv het transportmonopolie aan de Vllsslngse haven zal krijgen. J)e Invloed van de gemeente op de haven is een belangrijke zaak: zo kunnen de mensen door een voordeur komen, terwijl er anders een achter deurtje moet worden opgezocht.' Het wees erop, dat het toch ook voor de Walcherse vervoerders van betekenis moet zijn, dat men weet heeft van hetgeen zich bij de haven afspeelt; ook al zou men in een dergelijk vervoersbedrijf geen meerderheid heb ber». Tegenstrijdig Er kwamen uit de raad een aantal tegenstrijdige reacties op de nota van b en w. De heer C. Bikker (ccp) voelde niet voor het vervoersbedrijf, omdat hij er het verlangen van de haven naar medezeggenschap in het hele vervoer in zag, Hij vroeg zich af waarom 30 bedrijven eerst wel wilden meedoen en zich later terugtrokken, bepleitte een machtsverhouding van 50-50 in het bedrijf en bepleitte herop ening van het overleg met de bedrij ven. omdat hij meende dat de tijd onvoldoende kan zijn geweest om alle consequenties te overzien De heer G. van Sluijs (ccp) kon er wel inkomen, dat de haven een slagvaardig beleid moet voeren met het oog op de ont wikkeling in de containervaart, maar had ook oog voor de moeilijkheden van de huidige vervoerders. Van de heer J. B. Ventevogel (ccp) kwam de opvatting, dat het .inkapse len" van het vervoer als schakel van de haven niet ten koste mag gaan van anderen Hij meende, dat de proble matiek van het vervoer van het con taineraanbod niet zo zwaar is dan de NV Haven voordoet, zag er voor alles het streven naar meer medezeggen schap in. Naar zijn mening zuilen de auto's van het vervoersbedrijf in rus tige perioden ook voor ander werk worden ingezet dan dat aan de haven, waardoor een concurrentiepositie ten aanzien van de Walcherse bedrijven zou ontstaan. Het VVD-raadslid A. A. Gillissen vroeg zich af of de hele zaak voldoende is uitgediept, hij had graag meer gege vens op tafel gezien. De heer Bannink vroeg zich af wat men precies bedoelt met de zinsnede in de nota, dat. de NV Haven des noods alleen een vervoersbedrijf op zet en meende dat er dan meer waar borgen moeten zijn onder meer ten aanzien van de financiering. De heer F. Schets (pvda-ppr) attendeerde er op, dat de gunstige gang van zaken bij de NV Haven tot nu toe alleen maar mogelijk is geweest dank zij de Walcherse vervoerders en hun scherpe prijzen en meende, dat bij inschake ling van de Nederlandse Scheepvaart- unie het gevaar van concurrentie voor deze groep niet denkbeeldig is. Hij bepleitte een nieuw gesprek met de vervoerders, waarbij dan ook de Vlissingse scheepvaart betrokken zou moeten worden, omdat ook in die kring belangstelling bestaat voor bet Motie Nadat ook de heer M. A. Hole (rpcu) verklaard had niet zot eel voor de oplossing in de nota te voelen, wees burgemeester Roemers erop, da over deze zaak niet kon worden ge-i stemd en dat afkeuring uit een motie zou moeten blijken. In zijn beant woording betrok hi.j ook vragen uit] de raad naar .de pertinent onjuiste uitlatingen van het college in de nota', zoals dat was geformuleerd in een brief van NOB Wegtransport. .Mis schien hebben we wel vergissingen gemaakt in de nota, pertinente onjuist heden die bewust zijn aangebracht, staan er niet in', aldus de burgemees ter. In tweede instantie bleef met name de heer Ventevogel gekant tegen een vervoersbedrijf zonder medewerking van de Walcherse bedrijven, waarbij hij verschillende malen werd geïnter rumpeerd. Dat gebeurde onder meer toen hij zei, dat hem uit een brief was gebleken, dat de Walcherse be drijven al maatregelen ten aanzien van het vervoer aan de haven hadden genomen. Op een vraag van de heer E. de Priester (pvda) of de heer Ventevogel een motie wilde indienen, was het antwoord: ,Ik zal er geen indienen.' Waarmee de discussie werd afgerond en de nota voor kennisgeving aange nomen. Rest te vermelden, dat van verschillende kanten waardering werd geuit aan het adres van b en w f men met deze zaak in de raad gekomen. Zoals de heer De Priester zei: .Hoewel de NV Haven ook gemeentelijk belang is. hoefden b en w niet eerst met deze zaak in de raad te komen. Openbaarheid is bij het college kennelijk geen loze kreet.' beauty-care ai ant-garde kosmetika hamol international j Parlumeiie Liberty Goes Drog. Parf De Gaper Middelburg Parfumerie Louwerse Westknpelle Parfumerie Pom ma Domburg GS KONDIGEN DE STATEN AAN: (Van één onzer redacteuren) DEN BOSCH Gedeputeerde staten van Zeeland en Noord- Brabant hebben gisteren ln Den Bosch met elkaar om de tafel gezeten voor het zogenaamde periodiek overleg over gezamen lijke aangelegenheden. Meest actuele zaak: de problematiek van de (grensoverschrijdende) milieuverontreiniging. Uitvoerig (ADVERTENTIE) ALGEMEENE ZEEUWSCHE VERZEKERING MIJ. NV. MIDDELBURG TEL.01180-3443 leeuwse Volkstelling Wie denkt, dat de volkstelling die straks wordt gehoudeneen duffe bedoening zal worden voor de medewerkers. kan het best eens mis hebben. Als je hoort hoe dat vroeger ging. kan hel nog- wel de nodige verrassingen ge ven. Over merkwaardige gebeur tenissen tijdens de volkstelling van 1880 doet de Vlissingse Cou rant een boekte open. .Bij het ophalen der telkaarten'. zo meldt de krant in die dagen, .deed zich te Bruinisse hel zonderlinge ge val voor dat een afzonderlijk wo nende ingezetene zijn biljet na lezing had verbrand en dat hij er niets van wilde weten. De tel ler. een even bezadigd als net jongmensch, presenteerde hem een nieuwe kaart ter tekening, maar de man bleef erbij dat hij er niets mede te maken wilde hebben. Toen genoemde teller hem vervolgens de strafbepalin gen onder de aandacht bracht, werd hij zoo woedend, dat hij met dreigementen en gebalde puisten den teller den deur wees. Van een en ander is aangifte ge daan bij den burgemeester'. Al dus meldt de Vlissingse Courant van 19 januari 1890. .De wet zal dezen zonderlingen persoon wel lot zijn plicht roepen', zo voegt het blad daar nog veelbetekenend aan toe Er waren in die dagen ook men sen die er geen punt van maak ten en vriendelijk meewerkten. Maar ook dat leverde problemen op. In Hansweert vroeg een volksleller aan een huismoeder: .Wanneer is dat kind van u gebo ren?' Met het antwoord kon de teller alle kanten uit. ,Op dien aevend. toen at zoo vroeg doenker was', verklaarde het mens. VLISSINGEN Nadat de raad van de gemeente Vlissingen in de vergadering van vrijdagmid dag een kleine vier uur aan de ingekomen stukken had besteed en vervolgens vier punten van de gewone agenda had behan deld. wees de klok rond kwart over zes aan. Burgemeester drs D. Roemers meende op dat mo ment dat het de vergadering niet ten goede zou komen, wan neer men de overige veertig punten van de agenda nu zou gaan afraffelen. Hij stelde daarom voor om de vergadering te schorsen tot maandagmiddag twewe uur. Niet iedereen ging daar voetstoots mee akkoord Er waren raadsle den die de vergadering gewoon wilden vervolgen, anderen wil den die zelfde avond om acht uur de behandeling van de pun ten voortzetten. Na een wat on duidelijke stemming door mid del van het opsteken der han den werd tot de maandagmid dag besloten. Vervolgens liet de burgemeester nog de keus over het tijdstip van aanvang. Hij stelde twee of drie uur voor. maar niet later, want anders vreesde hij dat men weer niet voor zes uur klaar zou komen. Tenslotte werd de vergadering geschorst tot maandagmiddag twee uur. (ADVERTENTIE) is daarover gesproken en de beide colleges besloten het over leg intensiever te voeren en waar mogelijk tot een vorm van samenwerking te komen. Een vorm van samen optrekken ont stond enkele weken geleden spontaan, dag op de rijksweg in deze gemeente Brabant moties aannamen met het oog op de luchtverontreiniging als ge volg van de voorgenomen Progil-vesti- ging bij Kallo (Antwerpen), grensge bied van beide provincies. De colleges van gedeputeerden van de twee pro vincies hebben zich over deze zaak al eerder tot de regering gewend. MIDDELBURG De Nelialenniavond- stcn zullen niet eerder dan ln de loop van 1971 in Zeeland worden tentoon gesteld, dit In verband met de ontzll- ting van de stenen. Het koninklijke Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen pleegt over deze zaak over leg met het Lclds museum. Gedepu teerde staten delen dit mee in ant woord op schriftelijke vragen. Gs zeggen van mening te zijn dat ,de Nehalleniavonds en, objectief gezien, van nationaal belang zijn voor de kennis van de vroege historie van ons land. In verband daarmee kunnen zij geacht worden te behoren tot de nati onale verzamelingen. Ook in juridisch opzicht zijn de vondsten rijkseigen dom Intussen stelt de Zeeuwse mu seumstichting pogingen in het werk om enkele stukken van de vondst ter beschikking te krijgen ter aanvulling van de eigen verzameling Nehalennia stenen en afgietsels daarvan', aldus gs. GEDEPUTEERDE C. HOEK OVERWEEGT ONTSLAG WEGENS GEZONDHEID VLISSINGEN De heer C. Hoek lid van gedeputeerde staten van Zeeland, zal waarschijnlijk ontslag nemen uit deze functie. Dit werd vrijdag desge vraagd van de zijde van het provinci aal bestuur meegedeeld. Sinds eind september lijdt de heer Hoek aan een hartkwaal. Hoewel zijn toestand de laatste weken is verbe terd. ziet het er niet naar uit. dat hij binnen de komende maanden zijn werkzaamheden als gedeputeerde zal kunnen hervatten. Hoewel de heer Hoek feitelijk en formeel nog geen beslissing heeft genomen is er toch reeds een onderzoek bezig naar zijn rechtspositie in het geval hij zou be danken als statenlid (en daarmee ui teraard ook als gedeputeerde). Van het resultaat van dat onderzoek zal de beslissing van de heer Hoek afhan gen. AANWINST VOOR SCHEEPVAART W.-SCHELDE OVERDRACHT OP VEERSE MEER VEERE Tijdens de officiële proef tocht op het Vecr.sc Meer heeft ir J. Zuurdeeg. hoofdingenieur-directeur van dc rijkswaterstaat in Zeeland, vrijdagmiddag het ms .Stuvesant' in dienst gesteld. Nadat eerder de vlag van de werf was neergehaald bevestig de Ir Zuurdeeg de overname door het hijsen van de blauwe wimpel van rijkswaterstaat. De hoofdingenieur-directeur droeg het schip op zijn beurt terstond weer over aan de Scheepvaartdienst Wes- terschelde, die deel uitmaakt van rijkswaterstaat. De mening van de heer Zuurdeeg, dat de .Stuvesant' een zeer mooi en goed schip was. werd volledig gedeeld door de heer H. Edens, rijkshavenmeester te Vlissingen. onder wiens directie het schip komt te varen. De heer Edens zei dan ook tot de .schipper' van de .Stuvesant', de heer J. van Belzen: .Uw benoeming tot kapitein van een zo voortreffelijk schip mag zeker als een mijlpaal in uw loopbaan worden be schouwd.' Ir Zuurdeeg, die al degenen die aan ontwerp .en bouw van het schip had den meegewerkt, voor hun aandeel bedankte, liet later ook blijken hoe trots rijkswaterstaat op dit grootste en eerste nleuwbouwschip van de scheepvaartdienst wel is: bij de ope ning op 19 december van de tweede brug te Middelburg over het Kanaal door Walcheren, zal de .Stuvesant' als pronkstuk van rijkswaterstaat funge ren. Met het onderdoorvaren van de nog geopende brug, zal het schip ook aangeven dat deze belangrijke kanaal overgang kan worden gesloten en voor het verkeer opengesteld. Zoals gemeld zal de brug officieel in ge bruik worden gesteld door de minis ter van verkeer en waterstaat drs J.' A. Bakker. Met aan boord een aantal genodigden werd vrijdagmiddag met het nieuwe motorschip vanaf de steiger voor de' Campveerse Toren te Veere een vaar tocht gemaakt over het Veerse Meer Van de gelegenheid om het schip en zijn moderne uitrusting te bekijken werd druk gebruik gemaakt. Bemanning en schip ,de .Stuvesant' krijgt als thuishaven Vlissingen, wach ten een reeks van taken. Daartoe be horen het bevorderen van een onbe lemmerde doorvaart op de vaarwe gen, toezicht op de naleving van een aantal vaarreglementen, op de juiste behandeling van gevaarlijke ladingen, regelend optreden bij scheepvaarton gevallen enz. Als .toezichthouder' op de rijksvaarwegen zal de .Stuvesant' ook een oogje in he' zeil houden bij bijvoorbeeld zandwinningen en de uit voering van bepaalde werken in en bij het vaarwater. Doen zich op het wa ter bepaalde ongemakken of ongeval len voor dan behoeft men vanaf de de .Stuvesant' overigens bepaald niet al tijd werkeloos toe te zien. Zo kan men, als dat nodig is de communica tie tussen een bepaald schip en de wal of tussen schepen onderling via de eigen installaties over.iemen, of bij een scheepsbrand eigenhandig aan de bestrijding daarvan deelnemen. Niet alleen beschikt de .Stuvesant' BURGEMEESTER ROEMERS IN RAAD VLISSINGEN: VLISSINGEN ,Ik vind niet, dat het een uiting van goede trouw zou zijn, als we Pechiney nu zouden zeggen: beperk uw activitei ten tot twee hallen. Dat had men dan vorig jaar bij het vestigings- besluit moeten vertellen. Het rapport van de convenantscommis sie gaat uit van de gevolgen bij vier hallen, Pechiney wilde er eigen lijk acht. Er is voor die tweede set van vier hallen geen enkele toezegging gedaan. Wij hebben de raad gezegd, dat we geen hinder wetvergunning zouden geven als de volksgezondheid te lijden zou hebben van Pechiney. Dat zal ook niet gebeuren, we zullen daar sterk op toezien'. Aldus vrijdagmiddag burgemeester drs D. Roemers van Vlissingen. toen de stand van zaken rond de Pechiney- vestiging in de Vlissingse raad ter sprake kwam naar aanleiding van vier voor kennisgeving aangenomen ingekomen stukken: het convenant, het. milieu-rapport., het. schrijven van b en w over de verlening van de hinderwetvergunning voor de kathode pasta en anode-fabriek, het meetrap- port van IG/TNO. BU de discussie kwam onder meer naar voren: met onder andere de raadsleden A. Lorier (ccp). C. Verheul (pvda) en J. M. Bannink (d '66) vindt burge meester drs D. Roemers de wettelij ke termijn van tien dagen om een bezwaarschrift tegen het verlenen van hinderwetvergunningen te kort. Drs Roemers maakte er melding van een brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, waar in desgevraagd wordt bevestigd, dat de kroon bij de behandeling van een beroepszaak ook rekening mag houden met argumenten, die niet zijn aangevoerd in een beroep schrift, maar eerst naderhand na de termijn naar voren zijn bracht: wethouder G. Jansen verklaarde zich op verzoek van de heer J. M. Bannink (d '66) bereid het IG/TNO om halfjaarlijkse inpiaais van jaar lijkse rapporten over de metingen in het Sloe en daarbij ook de kool- monoxyde te betrekken: uit verschillende fracties kwam de aandrang om toch vooral dc cumu latieve werking van de luchtveront reiniging goed in de gaten te hou den. waarbij de heer C. Verheul (pvda) noemde het ervoor pleit-' te ook de niet-industirëie verontrei niging in te calculeren. VERTROUWEN In de discussie betoogden de heren A. Lorier (ccp) en M. Braak (vvd) on der de indruk te gijn van het rapport van de convenantscommissie-Pechiney. .Het geeft ons vertrouwen', aldus de CCP.woordvoerder En de heer Braak vond: Mits er de nodige voor zorgen worden genomen en de nodige voorwaarden gesteld zullen de nadeli ge gevolgen wel meevallen." Wel atten deerde hij op de geconstateerde toe name van fluoride volgens de TNO- metingen. die .nauwkeurig in het oog moet worden gehouden.' Eenzelfde formulering gebruikte D'66- raadslid J. M. Bannink. waarbij hij eraan toevoegde dat op de meetpun ten Nieuwdorp en Borssele een zelfde fluorconcentratie is gemeten dan in Maassluis en Barendrecht. En als de tweede fosforoven van Hoechst en Pechiney in de meetresultaten tpt ui ting komen zal het gehalte nog stij gen', voorzag hij. Hij drong er ook op aan, dat in de toekomst de koolmo- noxyde ,een giftige stof, die in het Sloe veel zal worden geproduceerd' wordt gemeten. Wethouder Jansen: .Er hoeft nu helemaal geen ongerust heid te bestaan, dat we in de toe komst de zaak goed in de gaten moeten houden ben ik helemaal met u eens.' Bannink: ,De angst zal gend jaar best gerechtvaardigd kunnen blijken.' WEINIG INSPRAAK Het D '66-raadslid had wel waardering voor het rapport van de convenants commissie, maar vroeg zich toch af waarom niet eerst de mening van raad is gehoord, vóór de hinderwet vergunning voor de kathodepastafa- briek en -werkplaats werd afgegeven. De procedure ten aanzien van de inge bruikname door Pechiney van deze onderdelen van het bedrijf vond hij Een duidelijk bewijs voor de mening van veel burgers, dat er van doeltreffende inspraak maar weinig sprake is. De mogelijkheden voor doeltreffende inspraak van de raad zijn wel degelijk beperkt, bij indus triële vestiging heeft men geen enkele invloed en ook het college van b en is "oor een voldongen feit gesteld. Hij vond een en ander met name onjuist ten aanzien van de anodefabriek, waarbij de benzpyreenkwestie speelt, ook al is die uitstoot in het rapport ongevaarlijk genoemd. De heer A. Lorier (ccp) vroeg de aandacht nog voor de mogelijkheid bedrijven uit de gevaarlijke -zone ledig uit te kopen en de heer Verheul vroeg zich af hoe het te rijmen is, dat in het rapport wordt gezegd, dat de menselijke gezondheid niet wordt be dreigd. maar dat er ook op wordt ge- dat het. gebruik van met fluor besmet te gewassen van invloed kan zijn op de consumptie. Op vragen van de heer Bannink naar de lozing van afvalwater door Pechi ney betoogde drs Roemers, dat de vergunning daarvoor wordt gegeven door rijkswaterstaat, dat men daar voor dus In de tweede kamer moet zijn. Hij bestreed de opvatting van de heer Bannink ten aanzien van de in spraak. Er is over het verlenen van die vergunning overleg geweest met provinciaal bestuur en staatssecreta ris, we hebben u daarover geinfor meerd. Het is echt niet zo, dat het college Pechiney z'n gang laat gaan Als u dat zegt, vermindert u het gezag van het college bij de industrieën. De technocraten zijn niet aan de macht, maar het bestuur kan niet zonder deskundigen'. NIET LAAT In dit kader bekritiseerde de heer Roemers een uitspraak van Pechiney- zijde, dat de overheid langzaam zou hebben gewerkt ten aanzien van de hinderwetvergunning. .Dat is gewoon niet redelijk, bij Hoeehst waren w iaat. bij Pechiney is daar geen sprake van'. Drs Roemers benadrukte, dat bij de hele procedure de inspectie voor de milieuhygiëne en de arbeidsinspectie ingeschakeld zijn. Hij zegde toe, dat men de noodzaak zal benadrukken dat de fluor op planten nauwlettend wordt gecontroleerd en schetste de raad nog eens de verschillende scha- dezones, er op wijzend, dat de eerste zone landbouw en veeteelt niet economisch verantwoord vrijwel geheel in het industriegebied ligt, dat daar dus niet wordt gewoond. In dit kader attendeerde hij ook op de scha deregeling tussen landbouw en Pechi- ney-Hoechst: Eet sociale probleem in die sector is opgelost'. De heer Bannink tenslotte: .Weet u al iets van een derde raffinaderij?' Drs Roemers: .Officieel weet ik van een derde nog niets af Er zijn wel onderhandelingen gaande met een tweede raffinaderij, zoals u bekend is. De vereniging milieuhygiëne .ze heeft de verdienste het belang van het milieu sterk in de aandacht te hebben gebracht, al ben ik het niet met alle methoden eens' heeft een uitnodi ging gekregen voor een bezoek. Ze hebben in Duitsland zeker gedacht: als de VMZ vestiging goed vindt, dan vinden de autoriteiten het zeker goed! over een zelfbescherming bij ba-; door een groot aantal sproirs in berghout en ln de opbouw kan t achter een nevel van water scl gaan. maar staan ook op dek dekhuis een aantal waterkanonnen m gesteld. Bij de bouw van de .Stuvesant' ha' men nog een aantal andere .snufje op scheepsbouwkundig en elektronlï! gebied toegepast zoals een verstel!» schroef, een stabiloroer voor een p tere wendbaarheid, hydrografie echolood, een marifoon voor draadl» ze gesprekken over kortere afstande mobilofoon enz. Zeewaardig Aan de accommodatie voor de beme ning, tweepersoons hutten en ft éénpersoons en andere ruimten veel aandacht besteed. De .Stuvesant' heeft een lengte bijna 27 meter en een breedte van meter. De Cater Pillar motor hat*, een vermogen van 565 paardekrachte waarmee een maximale snelheid kc worden behaald van 21,5 k per uur. Tijdens de uitgebreide beproeving: gedurende de atgelopen dne werd deze snelheid gehaald speciaal uitgezette baan voor Vrtn wenpolder. Speciale aandacht bij to ontwerpen van het schip werd ki besteed aan een zo goed mogelijke waardigheid. Om na te kunnen gaan of het set? aan deze eigenschap voldeed werd proeftocht gemaakt op de Oost# schelde bij windkracht zeven. De ;SS vesant' gedroeg zich uitstekend. Bouwer is de scheepswerf Baans KT te Roodevaart Moerdijk terwijl to ontwerp ontstond op de tekenplante van het bureau Intveld te Delft. Het schip, dat speciaal is ontwon* en gebouwd voor werk op de dikw roerige Westerschelde, dankte naam aan een stukje verdronken ld van Zuid-Beveland, ter hoogte w Baarland, dat enkele eeuwen ge!tó werd overspoeld. De .Stuvesant' brengt het aantal kW pen van deze scheepvaartdienst rijkswaterstaat op vier. Deze dl strekt zijn werkterrein behalve lol Westerscheld» uit tot het Kanaal d» Walcheren, het Kanaal door Zuid* veland. het eerse Meer en he: gedeelte van de Zandkreek. (ADVERTENTIE) iiiiiHiiimiiiiHiiiiiiiiiiiiiimmnni! Een schoonheids- behandeling doet wonderen voor elke vrouw. Maak eens een afspraak met: 3 Schoonheidsspecialiste 1 HENNY VAN DER VELDE E Troelstraweg 339 (torenflat) Vlissingen Tel. 011KI-6949 fimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnnntf ZONNIGE PERIODEN In de vroege ochtend vooral in noorden en liet midden van hel nog mist. Overigens droog weer zonnige perioden en iets hogere peraturen dan vrijdag. Meest m»1" wind uit zuidoost tot zuid. Vooruitzichten voor zondag en Plaatselijke opklaringen, ovcrwtfj* droog en etmperaluren voorname» in de nacht iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfer® gea deld over Nederland: Voor zondag: aantal uren zon: 0* min. temp.: van ongeveer hOJtt® tot 4 graden boven normaal; na- temp.: omstreeks normaal; kans C; een droge periode van munsters uur: 90 procent; kans op een ga* droog etmaal: 80 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2