Nog 3 dagen expositie Perzischelapijten Bevolking Borsele mag meepraten over plan industrieterrein Sloe Kritiek uitlatingen oud-burgemeesters over huurverhoging Eerste 2000 kg vis geveild in nieuwe vismijn te Vlissingen D. Kastelein wordt nieuwe burgemeester van Loosd recht Gabriëlse Wethouders Borsele voortaan niet bij fractieberaad Jaarvergadering katholiek vrouwen gilde in Breda Met ingang van 16 december VERKLARING AR, CHU EN KVP Marokkanen niet welkom bij Combinatie Sloe zewm WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 IN RAAD REIMERSWAAL 17 1 oud-burgemeesters. HU vroeg de me- V nn flP 711flP llflTl nine van het college over de uitlatin- f U/l UC 41JUC UU.ll gen In hel bewuste interview. Burge- J 1 1 meester FIJI Hogeweg zei naar aaiiiei- nP MPlhniirlprS PTl d'n* van dc opmerking, dat hij deze UC U/Cll lUUUC/ O Cll /aah nlc, aa,, de wethouders had mo- 7 Ti 1 A t i' gcn overlaten, dat het bij een grotere (lp riin /X-trnrtlP gemeente gelukkig gebruik is. dat er 4 l/Uxl IIULllC jn collegeverband wordt gewerkt en YERSEKE Wethouder C. Slabbe- d»l d'» vc.wljt dan ook niet van koorn (pvda) van Reimerswaa) na- toepassing was. mtijj zijn collega's en J. B. Korstanjel OP opmerking van commissaris namens de PvdA-fractlc in de raad J" 11 (ADVERTENTIE) IN VOORJAAR OFFICIËLE OPENING B EN W KWAMEN KIJKJE NEMEN VLISSINGEN Het voltallige colle. je van b en w van Vlissingen was dinsdagmorgen nog net op tijd om ln de nieuw e vismijn aan de Koningsweg de mijnklok de laatste kilogrammen van de eerste aanvoer te zien weg draaien. Deze eerste aanvoer in de nieuwe vismijn werd 's morgens alle vroegte geopend door de Arne- muiden 4. spoedig gevolgd door de Vlissingen 19. de Vlissingen 7, de Ar- nemuiden 28, de Verseke 117, de ZL 9 en de ZL 43 (Lage Zwaluwe). Zodoende had mijnmeester H. J. de Witt voor de eerste afslag in BREDA In Breda vond dinsdag de jaarvergadering plaats van het Katho liek Vrouwen Gilde in het bisdom Breda, 's Morgens werd eerst het huishoudelijk gedeelte afgehandeld, waarna mevrouw Mieke Kok een (door omstandigheden) verkorte inlei ding hield naar aanleiding van de actie ,0p de vrouw af'. Na de lunch werden discussies gevoerd over verschillende stellingen, die me vrouw Kok had aangevoerd. Zo werd gesproken over de vraag Moet er op de lagere school sexuele voorlichting worden gegeven?' Het merendeel van ae deelneemsters was het hierover wel eens, evenals over het feit. dat in de hogere klassen de technische kant van dit probleem belicht moet wor den. Over de legalisering van de abor tus was men het veel minder eensge zind. De discussies liepen hierover nog al hoog op. Een gedeelte van de aanwezigen was van mening, dat het noodzakelijk was: anderen hielden zich aan opvattingen, dat abortus ab soluut af te keuren is en weer ande ren zagen in de verandering van de niaatschappij ten opzichte van de on gehuwde moeder een oplossing. De spreekster verdedigde de stelling dat men er over mocht denken zoals men wilde, maar met de absolute restrictie dat men ruimte moet laten voor andere opvatttingen. Vervolgens werd nog gediscussieerd over de functie van de huishoudschool en een oplei ding van meisjes na de lagere-school- periode. (ADVERTENTIE) Voor de veiligheid Een glas melk onderweg maakt u minder moe, laat u sneller reageren en scherper zien. Help ook anderen daaraan te denken. Plak het Rijdt veilig met melk- embleem op uw achterruit U krijgt het gratis als u een brief (kaart) je stuurt aan NZB, postbus 4530, Rijswijk (ZH) nieuwe gebouw de beschikking over zo'n 2000 kg vis. Om kwart voor elf begon de afslag, nadat de mijnmeester eerst nog even de handelaren in het nieuwe gebouw welkom had geheten en nog even stil was blijven staan bij de voorafgaande jaren. De vismijn was na de oorlog al verschillende malen verhuisd. Onder andere werd er ook geveild in een loods aan de buitenhaven, omdat de grote kotters met haring niet terecht konden in de Koopmanshaven. In 1961 kreeg de vismijn voor deze ha ring een soort dependance aan de eerste binnenhaven. Toch bleef er. vol gens mijnmeester De Witt, een trek naar de oude vismijn, die al gauw te klein raakte. .En met de nieuwe sche pen groeiden we helemaal uit ons jasje', aldus de mijnmeester. De oude afslag is nu voorgoed gesloten. De heer De Witt verwacht dat de omzet, die in het begin van de jaren vijftig rond de 300.000 lag, nu rond de drie miljoen gulden zal komen te lig gen. Hoewel de nieuwe vismijn dinsdag ln gebruik is genomen, zal het nog wel tot maart of april duren voordat het geheel officieel wordt geopend. Wet houder I. Filius zegt daarover: ,We willen eerst alles netjes in orde heb ben, ook de entree.' Voor de herbe strating van deze entree, de Konings weg, wordt de raad in de vergadering van vrijdag een krediet ge vraagd. Het college van b en w werd in de vismijn welkom geheten door de heer M. Siereveld. voorzitter van de visse rijvereniging .Draagt elkanders lasten'. Hij had eigenlijk ook de vissers wel kom willen heten, maar deze waren, gezien het mooie weer, 's ochtends weer vroeg uitgevaren. De heer Siere veld sprak de hoop uit dat de ver standhouding tussen vissers en hande laren zo goed mag blijven als deze momenteel is. Burgemeester drs D. Roemers merkte op dat dit mijngebouw met loswal een voorlopige oplossing is, maar als het goed bevalt, wordt het misschien wel definitief. Deze accommodatie moet ertoe bijdragen dat Vlissingen min of meer een vinger in de pap, of liever gezegd in de gebakken vis blijft houden. Oppervlakte De nieuwe mijnruimte is ruim drie maal zo groot ais de oude. De nieuwe heeft namelijk een oppervlakte van 400 m2, terwijl men het In de oude hal met 130 m2 moest stellen. De totale oppervlakte van het nieuwe ge. bouw bedraagt 520 m2, waarin dan verder begrepen zijn een kantine, een kantoor voor de mijnmeester en een toiletgroep. In de mijnhal staan tien telefoons ter beschikking van de han delaren. In de gang die langs de mijnruimte loopt en naar het kantoor en de kantine voert, is een groot raam aan gebracht, waardoor belangstellenden de bedrijvigheid kunnen volgen. Dit raam is aangebracht op initiatief van wethouder Filius. zodat er al wordt gesproken van het .Filius-raam'. In de mijnhal wordt momenteel ook een ijsmachine gedemonstreerd, die ge schikt is voor vissersschepen. Nu moet men voor een vaart eerst ijs inslaan in Breskens of in België. Het mijngebouw is gebouwd op 56 palen van 10 meter lengte. Met de bouw werd op 24 juni begon nen. De vloer in de nieuwe mijnhal is van een soort kunsthars, waardoor men een ruw oppervlak krijgt. In de oude vismijn kon het zo nu en dan spekglad zijn. Direct grenzend aan de nieuwe vismijn ligt een loswal van 100 meter. De vis kan nu zeer snel van het schip naar de vismijn worden geëxpedieerd. Een andere vernieuwing is dat men van houten kisten op kisten van plastic is overge stapt. Het ging er dinsdagmorgen alweer vrolijk toe op de afslag. ,Die zijn zo mager als brandhout', mopperde een handelaar. Je kletst teveel, dat had je eerder moeten zien', was de repliek van de mijnmeester. Het is voor een buitenstaander niet altijd duidelijk Westsluis in Temeuzen twee dagen gesloten In verband met het verwisselen van twee sluisdeuren van de westsluis in Temeuzen, is het zeescheepvaartver- keer door deze sluis volledig in de periode van donderdag 3 december 8 uur tot vrijdag 4 december 17.00 uur of zoveel langer of korter als noodza kelijk is. waar het nu precies over gaat: torren, lappen, een beetje slips Met torren blijkt kleine kabeljauw te worden aangeduid, lappen is synoniem voor grote tong en slips wil zoveel zeggen als kleine tongen De handelaar uit Veere liet minder vleiende uitspraken over zijn woonplaats glimlachend over zich heen gaan: ,Als de muziek vereniging in Veere optreedt, moeten ze op de toren gaan staan, anders kan niemand ze zien door het gras tussen de straatstenen' En zo had iedereen op zijn tijd wel wat te zeggen, in alle gemoedelijkheid overigens. Volgens mijnmeester De Witt werden er die eerste dag goede prijzen ge maakt. Op de foto: Kijkje in de nieuwe vismijn te Vlissingen. Rechts op ver hoging mijnmeester H. J. de Witt. (Foto PZC). •aal hebben zich eind van de dinsdagavond gehouden vergadering bijzonder gegriefd ge toond over de uitlatingen van de oud burgemeesters L. Cnossen (Krabben- dijke) en J. C. W. Jobsc (Rilland- Bathln een PZC-Interview. Beide oud-burgemeesters reageerden daarin op het besluit van de gemeenteraad van Reimerswaa! om de huren van hun (gemeente) woningen drastisch te verhogen. Met name oud-burgemeester Cnossen moest het bij wethouder Slabbekoorn ontgelden. Deze zette eerst uiteen, dat burgemeester mr C Pijl Hogeweg door zijn andere verhouding tot zijn voormalige collega's in de .huurkwes- tie' een -mder standpunt heeft ingeno men dan de wethouders De heer Slabbekoorn memoreerde, dat de meen te raad van Reimerswaal huurverhoging besloot na advies van de huuradviescommissie .Ook wij schrokken toen van het bedrag en brachten het van 388,- terug tot 340,-'. De heer Slabbekoorn was met "name gegriefd, omdat volgens hem de heer Cnossen de indruk had gegeven, dat een burgemeester zonder meer alles voor he: zeggen moet hebben De heer Cnossen had verklaard, dat burgemeester Pijl Hogeweg deze zaak niet aan zijn wethouders had mogen overlaten. De heer Slabbekoorn ver klaarde. dat hij ook de opmerking, alsl zou het besluit .laag bij de gronds' zijn bijzonder bedenkelUk vond voor iemand, die burgemeester was ge weest: .Hij heeft dan nu in ieder geval gemerkt, wie het hoogste or gaan ir. een gemeente is. Een burge meester behoort met alles voor het zegg-n te hebben. Als iemand burge me-ster wordt, doet hij dat zichzelf aan en dan dient hij ook de conse quenties te aanvaarden van het amb tenaarschap Als ambtenaar dien je dienstbaar te zijn aan de gemeen schap en wel gedurende de gehele week Dat heeft er in Krabbendijke nog weletns aan ontbroken' De heer Korstanje had zich eerder inj de rondvraag gegriefd getoond over de .laatdunkendheid' van de beide Sinds juni 1966 in Zierikzee ZIERIKZEE Burgemeester D. W. Kastelein van Zierikzee zal Zeeland volgende maand ver laten: met ingang van 16 decem ber 1970 is hij benoemd tot bur gemeester van Loosdrecht. Dat is gebeurd bij kb van 23 novem ber. De heer Kastelein is vier eneenhalf jaar burgemeester van de Schouwse centrumstad geweest. Er was vreugde in hét gezin Kastelein na de bekendmaking van de benoe ming; de heer Kastelein hoorde ervan tijdens een vergadering van aandeel houders van de NV Brugverbindinc Haringvliet op Goeree - Overflakkee. ,We zijn erg blij, dat we weer naar het centrum van het land teruggaan, hoe goed het hier ook was', aldus de burgemeester. Hij zal aanstaande vrij-, dag een bezoek brengen aan zijn nieu we gemeente. De heer Kastelein Nederlands her vormd, CHU wees er in dit ver band op, dat hij voor zijn benoeming tot burgen, .-ster van Zierikzee m ju ni 1966 tien jaar lang eerste burger is geweest van Weesperkarspel, dat in de omgeving van Loosdrecht ligt. Zijn nieuwe gemeente heeft bijna 8000 in woners. Zierikzee telt bijna 7800 zie len. De in 1916 te Aalsmeer geboren heer Kastelein kent zijn nieuwe ge meente uit de periode van zijn burge meesterschap in Weesperkarspel. ,Ik neem aan. dat de recreatie de afgelo pen vijf jaar ook in Loosdrecht nog wel drukker zal zijn geworden'. De heer Kastelein was van 1941 tot 1946 commies ter gemeentesecretarie van Wierden. Van 1946 tot 1951 was hij chef van de afdeling financiën in Acht- kaspele en daarna werd hij tot 1956 g- iee..tesecretaris van Steen wij kerwold. Daarop volgde zijn benoe ming tot burgemeester van Weesper karspel De functie van burgemeester van Zie rikzee vond de heer Kastelein bijzon der boeien I. mede d- de nevenfunc ties, op regionaal, maar ook op pro vinciaal niveau. Plezierig vindt hij. dat in zijn ambtstermijn plan-West tot stand gek men is, waardoor de wo ningbouw voortgang kan vinden, ter wijl die period- ook het bejaarden centrum met de bejaardenwoningen van de grond is gekomen. Als ander belangrijk element ziet hij de voortgang van de restauraties in monumenten- stad Zierikzee, waarbij nu ook parti culieren zich aansluiten. Voorts wijst de heer Kastelein op de vele congres sen. die Zierikzee de laatste jaren binnen de grenzen heeft en op de jumelages met St.-Hilaire en Hatfield. Functies Eén van .".e aantrekkelijke kanten het bu-gemeesterschap van Zierikzee was zoals gezegd voor de "neer Kaste'Mn de nevenfuncties. Hij heeft 3 opgeteld en kwam tot ongeveer dertig stuks. Een aantal van de belang rijkste: voorzitter van de raad van bestuur van het Zweede Rode Kruis- ziekenhuis, voorzitter van de vleeskeu ringskring Zeeland behoorden de Wes- terschclde, voorzitter van het bestuur der Beatrixschool in Zierikzee. voor zitter van de vereniging voor burge meesters, wethouders en secretarissen op Schouwen-Duiveland, voorzitter van de stichting bejaardencentrum en bejaardenwoningen in Zierikzee Dan was de heer "astelein commissaris van de NV Brugverbinding Haring vliet, commissaris van de waterlei dingmij Zeeland, secretaris van de BB-kring Zeeland benoorden de Wes- te ihelde, dagelijks bestuurslid van de Zeeuwse Muziekschool, lid van he algemeen bestuur van de stichting Grevelingenbekkenplaatsvervangend voorzitter van de schooltandverzor- ging Schouwen-Duiveland, lid van het dagelijks bestuur van het Zeeuws Mu seum. dagelijks bestuurslid van de vereniging ,Stad en Lande.' der koningin mr J. van Aartsen dat de bewuste huurverhogingen het tekort van de gemeente Reimerswaal niei zouden opheffen, had hij geen com mentaar.. In zeer vlot tempo werkte de raad zich dinsdagavond door een aantal formele agendapunten. Beslo ten werd een wijziging van de ge meenschappelijke regeling schooltand verzorging te aanvaarden, met dien verstande, dat op het voorstel van de heer J. Lako chu) het benoemlngs recht van vertegenwoordigers van de gemeente aa.- dc raad werd gegeven, Burgemeester Pijl Hogeweg kondigde een reeks openbare hoorzittingen in de verschillende kernen aan. Hij kon naa, aanleiding van een vraag van de heer J. Griep (wd) meedeien, dat de hoorzitting in Hanswee rt over de ka naalplannen tot resultaat heeft gehad, at er een actiegroep is opgericht in Hansweert, dat er binnenkort een ge sprek met de middenstand zal zijn en dat reeds begonnen is met de voorbe reiding van een bestemmingsplan De hoorzi 'ingen in de verschillende ker nen worden gehouden op 7 december <K ubbendijke), 8 december (Kruinin- gen). 10 december (Rilland). 11 cember (Oostdijk). 14 decen (Waarde) en 18 _2cember (Yersekej. i Uit een kort debat over bet voorstel akkoord te gaan met een regeling inzake de rattenbestrijding met hel waterschap Brede Watering \an Zuid-, Beveland en de andere Zuidbevelandsc' gemeenten bleek, dat b en w van Reimerswaal deze regeling liever niet -.adden gezien. Met name van de zijde van het waterschap en in het bijzon der van de dijkgraaf, aldus de heer Slabbekoorn, wilde men niet in zee gaan met bet Tilburg se bedrijf Schürman. Omdat de andere gemeen ten reeds met de regeling waren ak koord gegaan was het de raad van Reimerswaal onmogelijk een andere w eg te kiezen. uit de najaarscollectie van Con Verdonck. Er zijn veel oude stukken bij en tevens een unieke collectie tapijten uit Kaukasië. Nog tot en met zaterdag bij Lange Vorststraat 42-44, Goes BORSELE De drie wethou ders van Borsele zullen in het vervolg niet meer meedoen aan het gezamenlijk beraad van de raadsfractie van de AR, de CHU en de KVP. Dit besluit heeft de Als enige in de samenwerkende chris telijke fracties ging KVP-fractierooi zitter P. L. Pee'.ers niet akkoord me het plan de drie wethouders bulten het fractieberaad te houden. Hij *•--! zich overigens wel bij de meerde: heidsbesllsslng van rijn fractie neer- Zoals bekend vormen de drie confet onele fracties met hun wethouders t Overgrote meerderheid van de meerderheid in de Borselse raad drie confessionele fracties geno- (Slot van pagina 1) kanen ln de barakken bij het Sloe mogen verblijven. Daarna moesten zij er uit. Barakkenkamp Over dit barakkenkamp, waaropgezien de ligging buiten de bewoonde wereld en de accommodatie al eerder door de vakbonden kritiek werd geuit, zegt de heer Van Os: ,Het ligt daar inder daad ongelukkig. Maar de verzorging is er goed. De mannen houden het redelijk schoon. Maar na het beëindi gen van het contract gaan we dit kamp ontmantelen en de mensen in pension ln de stad onderbrengen.' De heer Van Os meent, dat er ter ontspanning en ontwikkeling van de sedert februari bij zijn combinatie werkzame Marokkanen wel goede po gingen zijn ondernomen: ,Wij hebben getracht een cursus Nederland en al gemene ontwikkeling op te zetten. We hebben een voetbaluitrusting ter be schikking gesteld. Voor de aanschaf van fietsen heb ik toeslag willen ge ven Maar er is weinig van terecht gekomen. Men had geen interesse. Het heeft ons enkele duizenden men om de sfeer binnen de ge meenteraad van Borsele te ver beteren. Raadslid II. Eversdljk. die dit tijdens de raadsvergadering dinsdagavond meedeelde, zei .dat ons fractieberaad nooit beoogd heeft of zal In-ogen een onderonsje te zUn. waar de beslissin gen worden genomen. Maar', aldus de heer Eversdijk. ,wU zitten in Borsele nu eenmaal met het feit dat nou net alle drie de wethouders uit de partij en komen, die gezamenlUk fractiebe raad houden. Dit zou Inderdaad de schijn kunnen wekken van een voor- raadsvergadering' liek maatschappelijk werk in Vlis singen bijeen, om met ANB-dls- trictsbestuurder B. Wlnk en de heer Tamsamanie te overleggen, wat hun verder te doen staat. ,Wij bestrijder, dus de rechtmatigheid van 't ontslag, dat uit deze situatie is voortgevloeid', zegt de heer Wink. .Wij zullen voor deze mensen een uitkering op grond van de ww-wet aanvragen en de zaak aan de kantonrechter voorleggen, om dat wij van mening zijn, dat hier geen sprake is van een wederzijds opzeg gen van het contract dat oorspronke- leijk tot maart 1971 zou duren.' Onderdak De vakbond garandeert, dat de negen Marokkanen althans voor de nacht van dinsdag op woensdag onderdak en eten hebben. Dat laatste riep al weer problemen op, aangezien men in Nederlandse hotels niet ingesteld hebben samen elf van stemmen. Tijdens de vorige raadsrer gaderir.g heeft raadslid A. de Jager (wd) het fractieberaad van de d:.e fracties omschreven als .raadsvergader ingen vooraf. De heer Eversdljk wees dinsdagavond deze wat hij noemde ,vrij zware beschuldiging' van cie hand. .Eén van de voornaamste doe len van dit gezamenlijk beraad was en is om als confessionele partijen meer naar elkaar toe te groeien en elkaar beter te leren kennen', zei hij Gezamenlijk fractieberaad is trouwen niet nieuws volgens de heer Ever sdijk. Hij vertelde, da: het onder meer gebeurt in Goes. Middelburg en Vlissingen- Toen de PvdA in die laa: ste plaats de absolute meerderheid had. vergaderde de fractie ook met cie beide wethouders erbij, vertelde de heer Eversdijk. Raadslid Peetere was het met de heer Eversdijk eens, dat het fractieberaad vroeger met de drie wethouders nim mer het karakter van een .vroege raadsvergadering' heeft gehad. HIJ zei, dat hij zich dan ook niet liet intimide ren door .onrechtvaardige druk van buitenaf. Ik wil de wethouders niet Borsele is, zo stelde de heer Peeterv niet bang voor de publieke opinie, mits dat een algehele opinie is en geen eenzijdige. .Ich gehe nicht nach Canossa'. zo verzekerde het KVP- raadslid. Goede verhoudingen Raadslid De Jager, de man die de zaak aan de orde heeft gesteld, toon de zich ingenomen me: het besluit van de drie confessionele fracties. Hu verwees naar de PZC-kantlijn van 19 november, waar werd gesproken over gekost.' Die laatste bewering wordt op menu's volgens de Monamedaanse |}et gevaar van een raadsmeerderheld, bestreden door de heer Tamsamanie. vasten-voorschriften De Marokkaanse: die de lessen gaf. .De mensen moesten kampkok in de barakken aan het Sloe zelf hun cursus betalen Eerst een is dat wel) .De mensen hebben kun-' rijksdaalder. daarna een gulden per nen weten, da: het hier contractsbe- ies. De voetbaluitrusting heb ik uit eindiging betrof. Wij hebben hen im- mijn zak betaald. Ik heb van een aan- mers het reisgeld naar Marokko ver tal mensen daarvoor geld gekregen, goed. In het con'ract staat duidelijk' De heer Van Os heeft bij mijn weten in het Arabisch, dat wij dit alleen slechts vier shirts gekocht'. Onder:us-- doen r.a beëindiging van het contract', sen zijn de uit Casablanca terugge- zegt directeur Van Os noz eens keerde Marokkanen door de Al- Districtsbestuurder B. Wink toont zich gemene Bouwbedrijfsbond waar- weinig onder de indruk van deze argu- van zij lid zijn bescherming mentatie: De directie blijft op haar genomen. Dinsdagavond kwamen zij standpunt staan Wij ook. De rechter met hun persoonlijke bezittingen moet in deze het laatste woord heb- in het gebouwtje van het katho- ben.' die met alle wethouders vergadert. .Ik onderschrijf dat van harte' De heer De Jager vond het jammer, dat de heer Peeters het niet met zijn fractie genoten eens was. Mij is kennelijk zo gefrustreerd, dat hij niet in kan zien, dat in het belang van de gemeente goede verhoudingen in de raad nood zakelijk zijn' De liberale woordvoer der beloofde de gelegenheid door de christelijke fracties geschapen om te te komen tot betere verhoudingen, met beide handen aan te zullen grij pen. Dit is een goede ontwikkeling', zo besloot burgemeester G. E. H. M. van Waes. Burgemeester inspraak achteraf geen echte inspraak komen wil hij de raad voor deze kwes tie tijdelijk op één lijn stellen met de I bevolking. Als het schets ontwerp voor het indu- b en w van Borsele. Vooral door raadslid A. de Jager (wd) werd erop gewezen, dat er al een hele boel aan het gebeuren is binnen dat strieterrein klaar is. wordt dat eerst gebied. Met name het Havenschap bekend gemaakt en vervolgens in een, openbare bijeenkomst voorgelegd aan! dc bevolking. Daar kan iedereen over' j.wij tut vuuroereiuuiKsoe: siist. Na to bljetoomltoto eeTi" toom™, to toto schetsplan opnieuw bekeken en. al of I BORSELE De burgers van Borsele krijgen bij het vaststellen van liet be- 'net plan zijn mening geven, ook de| rTL stemmingsplan .Industrieterrein Sloe raadsleden kunnen natuurlijk mee--- - II' een zo groot mogelijke gelegenheid spreken, maar tot reële inspraak. Dit is het gevolg van de dinsdagavond door burgemees- ter G. H. E. M. van Waes van Borsele "iet gewijzigd, ter beslissing voorge legd aan de raad. Eén besluit werd dinsdagavond al ge nomen: het voorbereidingsbesluit voor het terrein, waarvoor het nieuwe be stemmingsplan zal gaan gelden. Het doel van dit voorbereidingsbesluit is. dat op het terrein, in het noorden be grensd door de Sloeweg en een deel van de Molenweg, in het oosten door een deel van de Osseweg en de Borsel- sedijk. en in het zuiden en westen door de Westerschei de en de grens met Vlissingen. niets meer mag gebeuren zonder schriftelijke toestemming van De burgemeester wees erop, dat de ge meente daar niets aan kon doen. .Ais wij dit voorbereidingsbesluit een Jaar ,-oorgestelde en de door gemeenteraad goedgekeurde procedure voor het vast stellen van het bestemmingsplan. Uitgaande van het principe, dat in spraak achteraf geen echte inspraak is, stelde de Borselse burgemeester .na melijk voor om het ontw erp-bestem- mingsplan voor het nieuwe industrie terrein eerst aan de bevolking voor te leggen, voordat de raad erover gaat spreken. .Inspraak van de bevolking heeft pas echt zin. als de raad nog geen enkele beslissing heeft genomen' aldus de burgemeester. Om dit te voor wij toestemming moeten geven voor d aanleg van de Sloeweg'. Juist daarom leek het de burgemeester noodzakelijk zo snel mogelijk het besluit te nemen. De opdracht voor het maken van het ontwerp-bestemmingsplan is inmiddels aan het gemeentelijk stedebouwkundig oureau verstrekt. Er zal aandacht wor den geschonken aan de aanleg van een groengordel Wanneer het schetsplan klaar zal zijn. is onzeker .We moeten niet overhaast te werk gaan', aldus ce burgemeester. .Lukt het binnen een half jaar?', vroeg liberaal De Jager. Die orde van grote komt mij niet on- Die orde van grootte komt mij met on redelijk voor", was het antwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7