,Mijn woorden werden onjuist weergegeven' CHU-LIJSTTREKKER UDINK ZIET GEEN REGEERAKKOORD VOOR VERKIEZINGEN Verdere verhoging prijzen onmogelijk' Opinie-onderzoek over milieubeheer This entrance is for whites only Onderwijzers:We staan nu voor Jan Joker' KANS OP COALITIEKABINET ERG WAARSCHIJNLIJK Dr Mansholt over EEG-landbouw UNIERAAD EN BENOEMING FORMATEUR ACTIE VOOR WERELDRAMPEN ORGANISATIE Grotere bewustheid bij Nederlanders Betrokkenheid Bezinning Minister Bakker over uitlatingenover Transkei: Biesheuvel als lijsttrekker AR? TELEURGESTELDE REACTIES OP NIEUWE SPELLING Geen uitlevering kapers aan Moskou VLAARDINGEN: HARDERE LIJN REORGANISATIE VAN FJG kwaliteits frisdranken MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DACCA, OOST-PAKISTAN Een beeld van de opeenhoping van hulpgoederen op het vlieg veld van Dacca in Oost-Pakistan. Omdat het vrijwel onmogelijk is de goederen naar het rampgebied te transporteren, is besloten de aanvoer door de lucht voorlopig stop te zetten. UTRECHT GPD) ,De Europe se commissie heeft dit najaar voor het eerst geweigerd prijs voorstellen te doen voor de landbouwprodukten. ,Het is mij eenvoudig onmogelijk een ver standig voorstel te doen, als ik niet weet wat de EEG-minister- raad verder nog wil aanvaarden uit het memorandum over de hervorming van de Europese landbouw. Aan een beslssing hierover heeft de raad zich nu al twee jaar onttrokken. Het is economisch niet mogelijk de prijzen te verhogen, zelfs niet voor rundvlees, als we ervan uitgaan dat de gemeenschap tot tien landen zal worden uitgebreid'. Dit zei zaterdag de vice-voorzitter van de uitvoerende commissie van de EEG, dr S. Mansholt, op een vergadering var Vereniging voor Staathuishoudkunde in Utrecht. Als men de landbouwprij zen in de EEG op dit moment zou bevriezen, aldus dr Mansholt, zou in de komende acht jaar (drie jaar on derhandelen en vijf jaar overgangspe riode) in de kandidaatlanden toch nog een geweldige prijsstijging noodzake lijk zijn, om met de EEG in de pas te komen. In Engeland zou de (consu menten-) prijs van boter met 137 procent moeten stijgen, die van rund vlees met 50 pet en van granen met 40 tot 50 pet. In Denemarken zou de melkprijs met 67 pet omhoog moeten, de kaasprijs met 67 pet en de prijs van rundvlees met 65 pet- Meer en meer kom ik tot de con clusie'. aldus dr Mansholt, .dat we om een stelsel van inkomenstoela gen niet heen kunnen' Het pro bleem, dat hierbij ontstaat is, dat men de toeslag zou moeten weige- ren aan die bedrijfshoofden, die ei- (Slot van pagina 1 zullen in de stuurgroep toch trachten bet besluit van de unieraad uit te voeren. Het was zaterdag in Zeist de bedoe ling dat de unieraad in het besloten ochtendgedeelte van de vergadering alle voorgestelde wijzigingen van het urgentieprogram zou bespreken. Ver der dan de kwestie van de benoeming van een kabinetsformateur en de zede lijkheidsparagraaf kwam men echter niet. Dat betekende dat ook de hele middag —de openbare vergadering besteed werd aan het urgentiepro gram. Daardoor kwam van het vast stellen van een nota over het bejaar denbeleid dan ook niets terecht. In de zedelijkheidsparagraaf van het urgentieprogram wil de CHU dat er wat meer genuanceerd zal worden gesproken over abortus, pornografie en druggebruik. In de abortuspara graaf wil men de inspraak van de betrokken vrouw groter maken. Bo vendien moet abortus als een noodop lossing worden gezien, hetgeen onder meer betekent dat meer aandacht be steed moet worden aan middelen ter voorkoming van zwangerschap. De unieraad gaf voorts nog haar goedkeuring aan een suggestie van de jongerengroep, dat gestreefd moet worden naar een beperkt, districten stelsel. Hierin zal de evenredige verte genwoordiging echter gehandhaafd dienen te blijven. Een ander voorstel van CHJO om de leeftijd voor het passieve kiesrecht op 18 jaar te stel len haalde geen meerderheid. Het ur- gentieprogram wil wel de leeftijd voor actief kiesrecht en meerderjarig heid op 18 jaar stellen. De defensieparagrafen van het urgen tieprogram kunnen wat de CHU be treft ongewijzigd blijven. Dat. kostte heel wat moeite want ook in de CHU zijn velen voor opvoering van de de fensie-inspanningen. ,We zijn nu al an derhalf miljoen op een doelmatige defensie ten achter', verzuchtte twee de-kamerlid Kikkert. Hij kon echter geen meerderheid krijgen. Jonkvrouw Wttewaal van Stoetwegen werd tijdens het openbare deel van de vergadering nog uitbundig gehuldigd. Niet om haar overwinning in de strijd om het. recht van de koning, maar omdat ze deze maand 25 jaar onafge broken lid van de tweede kamer is. Ze kreeg veel lieve woorden, een boe ket bloemen en een boekebon en dankte op haar eigen manier. genlijk niet meer in de landbouw thuishoren. Het gaat hier om een groep van 1,5 miljoen boeren beneden de 55 Jaar die zou moeten afvloeien, maar die blijft zitten als er een inkomenstoeslag wordt gegeven. In deze categorie zit ten een half miljoen mensen tussen 45 en 55 jaar, die men een toeslag zou kunnen geven op voorwaarde, dat zij op hun 55ste het bedrijf beëindigen. Maar dan blijven er toch nog een miljoen bedrijfshoofden op onrenda bele bedrijven over, die jonger zijn dan 45. Naar aanleiding van de uitge- brachtepreadviezen zei dr Mansholt: .Economen houden er onvoldoende re kening mee, dat een politiek orgaan moet beslissen wat er gebeurt. In de EEG is dat dus vooral de minister raad. Die beslist niet op rationele, maar op politieke gronden. BUSSUM (ANP) Twee dienstplichti ge korporaals zijn in de kolonel Palm- kazerne te Bussum een handtekeningen actie begonnen onder hun mededienst- pUchtigen ten gunste van een effectieve wereldrampenorganisatie. Zij dringen er bij regering en parle ment op aan, dat deze de oprichting van een dergeijke organisatie onder auspiciën van de UNO bevorderen. Daarnaast, kunnen de dienstplichtigen zich uitspreken of zij eventueel uitge zonden willen worden naar het ramp gebied in Oost-Pakistan. DEN HAAG (ANP) De stel ling dat de mens de natuur no dig heeft, wordt door 99 procent van de bevolking ondersteund, terwijl 91 procent geen be staansmogelijkheden voor de mens ziet, indien de natuur is bedorven. Door 98 procent wordt het gewenst geacht plan ten en dieren voor uitsterving te behoeden. Dit zijn enkele conclusies uit het opi nie-onderzoek dat in het kader van het Europese natuurbeschermingsjaar (N 70), onder de titel .milieubesef' in opdracht van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk werd uitgevoerd. Het onderzoek had ten doel het ver krijgen van inzicht in de wijze waar op men zich bewust is van en zich persoonlijk betrokken voelt bij de hui dige milieuproblematiek. Met name ging het erom, de opinies ter zake van milieuverontreiniging en aantas ting en het verloren gaan van natuur gebieden te registreren. De uitkomsten van dit onderzoek wij zen in de richting van een vrij grote bewustheid ten aanzien van de pro blemen inzake natuuraantasting milieubederf. De betrokkenheid met de milieupro blematiek is relatief het sterkst bij personen met een hogere schoolop leiding, inwoners van het westen des lands, stedelingen en onkerkelijken. Van het natuurbeschermingsjaar blijkt 57 procent van de ondervraagden wel en 43 procent niet te hebben gehoord. Mer dan 30 procent vindt dat ongerep te natuur onder alle omstandigheden behouden moet blijven; 35 procent is van mening dat ongerepte natuur be houden moet blijven tenzij er zeer grote andere belangen op het spel staan. Daarenboven vindt 20 procent dat ongerepte natuur zoveel mogelijk behouden moet blijven, maar de pro- duktie en werkgelegenheid even be langrijk zijn. Bijna 70 procent van de bevolking maakt zich tamelijk, veel of zeer veel zorgen over de milieu verontreiniging. Een kleine 40 procent heeft de gevolgen hiervan ook zelf on dervonden. Het aantal jeugdigen 16-24 jaar) dat zich zeer veel of veel zor gen maakt is in verhouding tot de ouderen geringer. Uit de resultaten van het onderzoek kan worden geconcludeerd dat 84 pro cent vindt dat er onvoldoende tegen de vervuiling wordt opgetreden. Van de jongeren van 16 - 24 jaar vond 79 procent dat er te weinig tegen milieu vervuiling wordt gedaan. Tweederde van de ondervraagden is bereid een fi nanciële bijdrage te leveren tot oplos sing van de milieuproblematiek. Bijna 50 procent van de ondervraag den was het eens met de stelling het zou mijn politieke voorkeur beïnvloe den, indien een partij meer aandacht aan natuurbescherming en milieuver ontreiniging zou besteden'. De Indische natuurkundige dr C. V. Raman, die onder meer bekendheid kreeg door zijn onderzoek van het licht, ls zaterdag op 82-jarige leeftijd in Bangalore, in het zuiden van India, aan een hartaanval overleden. Hij kreeg in 1930 de Nobelprijs voor na tuurkunde. (Van onze parlementaire redactie) ZEIST CHU-lijsttrekker minister Udink acht het niet waar schijnlijk dat voor de komende kamerverkiezingen een samen werking tot stand komt tussen de drie grote confessionele par tijen en een andere partij, een zogenaamd groot regeerakkoord. Hij acht het waarschijnlijker dat na de verkiezingen ook deze keer ,met enig zuchten en steunen' een coalitie tot stand zal ko men waarbij dan rekening zal worden gehouden met de uitspraak van de kiezers. nemen van het tweede tienjarenplan voor de sociale en economische ont-, wikkeling. Minister Udink betreurde echter dat de stem van Nederland op. het terrein van de ontwikkelingshulp niet voldoende wordt gehoord. Wel brak hij nog duidelijk een lans voor de defensielasten. .Het zou schul dige luchthartigheid zijn als wij onze verdediging in de NAVO niet op peil zouden houden of brengen en als wij daarvoor de nodige offers niet zou den brengen', aldus minister Udink. die tot slot van zijn redevoering enkele punten uit het CHU-verkiezingspro gramma nader toelichtte. In de ochtenduren heeft de CHU-unie- raad zich beziggehouden met het be oordelen van een aantal reeds binnen gekomen reacties op het gezamenlijk urgentieprogramma van de drie con fessionele partijen. In de middaguren, na de toespraken van prof. Van Huist en lijsttrekker Udink, heeft men zich beziggehouden met een discussie over het bejaardenbeleid aan de hand van een nota die opgesteld was door het tweede-kamerlid Tilanus. Minister Udink zei dit zaterdagmiddag in zijn tweede officiële speech als lijsttrekker van de CHU tijdens een openbare vergadering van het poli tiek adviescollege (de unieraad) van die partij In Zeist. Wel is het voor de heer Udink zeker dat KVP, AR en CHU ook na de komende verkiezingen samen geen meerderheid in de tweede kamer zullen krijgen. Zo goed als voor hem vaststaat de de drie confessionele partijen in elk geval wel deel van de regering zullen uitmaken, zo goed houdt hij toch rekening met de moge lijkheid dat er voor de verkiezingen nog een duidelijkheid in de politiek ontstaat die een der andere partijen tot een duidelijke regeringspartner be stemt. Mogelijk acht hij het dus wel, maar waarschijnlijk niet. Ook de voorzitter van de CHU. prof dr J. W. van Hulst, ziet de politieke situatie in ons land momenteel erg vaag. Het is volgens hem alsof je door een verrekijker staart en het beeld nu eens scherp is en dan weer plotseling wegvalt. Hij constateerde dat even eens zaterdagmiddag in zijn openings- toespraak aan de hand van de alge mene beschouwingen in de eerste ka mer. Ook hij is echter van oordeel dat de drie confessionele partijen samen een bijzonder strategische positie heb ben ingenomen voor deelneming aan een volgend kabinet. Daarbij is voor prof. Van Hulst dan erg belangrijk of KVP, AR en CHU op 12 december inderdaad tot een ge zamenlijk verkiezingsprogramma zul len komen. De CHU-kamerleden zullen loyaal moeten zijn tegenover dat pro gram, maar toch ook het eigen unie- program moeten uitvoeren. Professor Van Hulst stuurt de leider van de nieuwe tweede-kamerfractie van zijn partij dus duidelijk met eenzelfde op dracht in als de KVP-voorzitter Van der Stee twee weken geleden deed met zijn toekomstige KVP-fractieleider. Het spreekt vanzelf dat minister U- dink terug kwam op zijn eerste po litieke speech drie maanden geleden waarin hij zijn pleidooi hield voor handhaving van orde en gezag. Hij noemde die .bij sommigen tot ons- sporende verklaring leidende' speech het startschot voor een intensieve be zinning en een intensieve gedachten- wisseling. Ook ging minister Udink. die nog steeds de portefeuille van ont wikkelingshulp beheert in het, kabinet- De Jong, in op de noodzaak van ver dere uitbreiding van de ontwikkelings hulp. Al zijn de Verenigde Naties voor velen niet geworden wat men ervan had gehoopt en verwacht, op het ter rein van samenwerking tussen rijke en arme landen is in de 25ste alge mene vergadering toch gebleken dat er een mijlpaal in de verhouding der volkeren is opgericht door het aan- SCHIPHOL Vice-premier drs J. A. Bakker achter een bordje .alleen toegang voor blanken' neergezet door een onbekende De dood op de weg In Amsterdam is zondagochtend eer auto met vijf jongelui door onbekende oorzaak geslipt en tegen een zuil ge reden. De 22-jarige telefoniste Marion Gravestein uit de hoofdstad kwam daarbij om het leven. In Heerlen is zondagmiddag de 37-ja- rige Amerikaan C. M. verbonden aan de Af cent in Brunssum bij een verkeersongeval om het leven geko men. Hij verleende met zijn personen- busje, geen voorrang en kwam in bot sing met een personenauto. Zaterdagavond is in Lichtenvoorde een personenauto tegen fietser opge reden. De 16-jarige J. H. H. Rossieu kwam hierbij om het leven. In Eibergen is in de nacht van za terdag op zondag een fietser die aan de linkerkant reed door een tegemoet komende personenauto aangereden. Het slachtoffer is de 36-jarige B. Groot An tink. Zaterdag is in een ziekenhuis in Emmeloord de 13-jarige W. Marijs overleden. De jongen werd vrijdag avond door een automobilist, geschept. DEN HAAG (ANP) Het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Partij heeft zaterdag aan de kiesvere niging mr B. W. Biesheuvel als lijs taanvoerder voorgesteld. De advieslijst, die 33 namen bevat, zal begin december aan de kiesverenigin gen worden aangeboden, waarna deze zullen stemmen voor 25 kandidaten. AMSTERDAM (GPD) .Mijn indrukken over Transkei zoals die zijn weergegeven door een Engels sprekende Jongen die mij inter viewde toen ik in Durban uit het vliegtuig kwam, zijn onjuist weer gegeven. Het spijt me, maar u zult me moeten geloven', aldus za terdagmorgen de minister van verkeer en waterstaat, drs J. A. Bakker, na zijn terugkeer uit Zuid-Afrika. ,Die Jongeman die me toen aansprak, was de enige met wie ik daar heb gesproken. Ik heb er geen bandje van, zoals van andere toespraken die ik in Zuid-Afrika heb gehouden. De tekst van mijn woorden daar, zoals die hier in de kranten is gekomen via Agence France Presse en Reuter, moet derhal ve afkomstig zijn van die verslagge ver, die waarschijnlijk voor een radio- uitzending werkte'. De minister gaf wel toe, dat hij zich po sitief over Transkei had uitgesproken, maar dan in die zin, dat hij uiting had gegeven aan zijn respect t wat de regering tot stand heeft bracht. De Zuidafrikaanse regering had me gezegd, we zullen u het beste laten zien. Transkei, en het slechtste, Zoeloeland. In mijn gesprek met lei der Matanzi voelde ik mij in het beklaagdenbankje, en met een impro visatie heb ik gereageerd op zijn kri tiek. Ik heb hem er op gewezen dat de Nederlandse regering niet instemt met de opvattingen van de Zuidafri kaanse regering inzake de apartheid. Wij in Nederland zijn van mening dat alle volken gelijke kansen moeten hebben. Als u vindt dat dat zo'n goed beleid is. moet u anderen daarvan zien te overtuigen", aldus minister Bakker tegen keizer Matanzi. zoals hij dat gesprek vanmorgen weer gaf. Oppositie Op een vraag of hij nog had gesproken met de buitenparlemen taire oppositie in Transkei, ant woordde de minister dat zo'n oppo sitie daar niet is. Met de taire oppositie in Transkei had hij overigens evenmin ken. ,Ik heb mijn best gedaan, dat men naar mijn kritiek zou luisteren, ik heb niet geprobeerd mij te presenteren als DEN HAAG (GPD) In de onderwijswereld is men ontdaan over premier De Jongs mededeling van vrij dagavond dat Nederland over enkele jaren over gaat op een nieuwe spel ling met ,hij word' en met ,hij prate'. Onderwijzers dachten het afgelopen weekeinde al met angst en vrees aan de lessen van vandaag en alle volgende dagen: ,We staan dan ge woon voor Jan Joker als een beetje intelligent kind dan zegt: ik schrijf maar vast ,hij prate', want de minister-president heeft gezegd dat het dat gaat worden'. Onderwijzers uit volkswijken zeiden zelfs in gewetensnood te gaan ver keren: hoe kan je fout blij ven rekenen wat mogelij kerwijs over een paar jaar als wettelijk voorschrift zal gelden? De minister-president deelde vrijdag na het kabinetsberaad mee dat besloten was tot een spellings-wetsontwerp, en dat er eerst nog overleg met België, Su riname en de Antillen zou ko men. alsmede besprekingen met de uitgeverswereld. Vooral met het oog op de belangen van de uitgevers leek de regering te mikken op een mime overgangs periode voor de spelling. De gezamenlijke eis van de Ne derlandse onderwijswereld om voortaan altijd de eind-d te schrijven als t en om van alle ei's en alle ou's ij en ou te ma ken zit er niet in. Daarvan zeg gen niet alleen de onderwijzers dat het dus een halve' spellings omwenteling wordt. Ook uit de kring van de schoolboekenuit gevers hoort men nu de klacht dat er, als er thans iets moet gebeuren, beter iets radicaals en volledigs had kunnen gebeuren. Anders zitten we wat later wéér met zo'n kostbare zaak, want dat is een spellingswijzi ging voor ons'. Men noemt wij ziging in etappes zelfs jnoor den'. Een halve spellingwijziging? Miserabel', vinden onderwijzers ervan. Bij wijze van spreken moet je straks vóór de vakan tie iets fout rekenen en na de vakantie niet meer'. J. D. van de Bosch, hoofdbestuurder van de Algemene Bond van Onderwij zend Personeel, zei ons: Door het aankondigen van een wet op wat langere termijn gaat de lijn verloren. Er valt toch al steeds meer te constateren dat iedereen zijn eigen spelling aan het volgen is. wat allerlei niet consequente spellingen ten ge volge heeft. Ik zie niet in waar om er in dit geval een parle mentaire beslissing op langere termijn moet komen inplaats van een sneller werkende alge mene maatregel van bestuur, waardoor jaren van onzekerheid worden voorkomen. Nu krijg je de situatie dat onderwijzers hun kinderen iets nog wél moeten leren, maar dat htm houding, of ze dat willen of niet. niet zo consequent meer is. En die in vloed werkt door op de leerlin gen'. conferentie op Schiphol, meegedeeld dat .zijn uitlatingen op deze pers conferentie de mening van het comi té Zuid-Afrika bevestigen, dat hij volstrekt in gebreke is gebleven het. standpunt van de Nederlandse rege ring over te brengen, zoals voor de aanvang van de reis was be loofd. De minister heeft geweigerd de kwes tie van de politieke gevangenen ter sprake te brengen, omdat hij, zoals hij zei, onvoldoende op de hoogte ls met deze materie.' Hieruit blijkt volgens het comité dat minister Bakker hetzij niets van de apartheid begrijpt, en de ernst van de situatie niet ziet, hetzij met de rel* alleen versterking van de economische belangen heeft beoogd. Het algemeen bestuur van de Politie ke Partij Radikalen heeft zaterdag In een verklaring meegedeeld zich niet meer aan de indruk te kunnen ont trekken .dat minister Bakker zeer ver is gegaan in het opbrengen van begrip voor de wijze waarop de apartheid in Zuid-Afrika gestalte krijgt.' iemand met een pasklare oplossing', zei de heer Bakker. Minister Bakker had niet de indruk overgehouden dat binnenkort opzien barende ontwikkelingen kunnen wor den verwacht met betrekking tot de apartheid, maar het was hem wel duidelijk geworden dat er beweging zit in de opvattingen over de juisheid van die politiek. .We moeten echter geen heil verwachten van een toege spitst isolement van Zuid-Afrika', al dus de minister. .Ik heb in diverse gesprekken als mijn mening gegeven dat alleen uit een dialoog een oplos sing kan komen.' Premier Vorster zou minister Bakker hebben verzekerd dat Transkei onaf hankelijkheid zou krijgen .zodra ze erom vragen'. De minister zei er niet bang voor te zijn in de tweede kamer te moeten debatteren over deze reis, en in dit verband was hij .ook niet bang voor de heer Den Uyl.' De voorzitter van de PvdA-fractle in de tweede kamer kon gisteravond evenwel weinig meer zeggen dan dat 4e politieke betekenis van minister Bakkers reis naar Zuid-Afrika. staat of valt met wat hij daar wel en niet heeft gezegd. In het bijzonder in en over Transkei. Aan de hand daarvan zullen wij bepalen of wij een debat met minister Bakker willen.' Het comité Zuid-Afrika heeft za terdag in een verklaring, naar aan- Wdta, 'TEGEN INDUSTRIE ANKARA (AFP) Turkije zal de twee Litauers. die vorige maand een Rus sisch vliegtuig kaapten, waarbij een stewardess om het leven kwamen, niet aan de Sow jet-Unie uitleveren. ZEIST (ANP) De Federatie van Jon gerengroepen van de Partij van de Arbeid gaat zich richten op het stimu leren en coördineren van plaatselijke en linkse Jongerengroepen met het doel jongeren te politiceren door mid del van het geven van informatie en het voeren van acties. Het congres van de jongerenorganisa tie van de PvdA dat dit weekeinde in Zeist Is gehouden, besloot hier zondag toe door de aanvaarding van een mo tie, waarin werd voorgesteld de FJG te reorganiseren op basis van onder meer genoemde doelstelling. De reorganisatie bracht de verkiezing van een nieuwe FJG-bestuur mee Tot voorzitter werd gekozen de heer T. Stom, gemeenteraadslid voor de Par tij van de Arbeid in Alkmaar. De federatie meent dat de anti-KVP- motie dient te worden gehandhaafd. Een motie werd aanvaard, wat werd gesteld dat de anti-KVP-motie van het Haagse congres niet aan kracht heeft ingeboet, gezien de .ge manipuleerde consequentieloze pseu do-progressiviteit' van de Katholieke Volkspartij- Het congres sprak zich verder uit voor aanwijzing van een ka binetsformateur door de tweede ka mer. RELLEN IN EINDHOVEN EINDHOVEN (ANP) Meer dan honderd jonge mensen tussen 15 en 20 jaar waren zaterdag betrokken bij rellttjes in het centrum van Eindho ven. Er sneuvelden een reeks winkel ruiten en er zijn rijf arrestaties ver richt. Twee agenten raakten licht ge wond bij een belegering van het poli tiebureau door circa honderd jeugdi gen. VLAARDINGEN (ANP) Het Vlaar- dingse gemeentebestuur zal zo nodig tot harde maatregelen overgaan, wan neer de plaatselijke industrie niet aan de gestelde milieuhygiënische eisen voldoet. De Vlaardingse wethoudster van luchtverontreiniging, mevrouw L. van Dtrijn-Spruijt heeft dit zaterdag gezegd tegenover demonstranten te gen de luchtverontreiniging. De demonstratie was in hoofdzaak gericht tegen .Windmill Holland NV', waarvan men vaak hinder ondervindt. f ADVERTENTIE J (let op 't merk!) Sinas-vruchtenlimonade, gazeuses.cola.up, tonic, limonade-siropen. J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3