Gebundeld aanbod verhuur „Fotograferen in het weekend? Ik kan m'n geld wel beter besteden/' helpt bij reumatische pijnen HET GOESE GROEN IN N-JAAR '70 Zaak-Stikkelorum Basketbal in Goes Zaak-Stikkelorum (IV) (V) Geestelijke milieu verontreiniging Incident in bus Kerstactie Leger des Heils YBJDAG 20 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 ADVERTENTIE I )«ur aanleiding van het PZC-nrtikel no dinsdag 3 november betreffende- jfbundeld aanbod verhuur, wil ik op artikel even nader Inhaken. Na hel (pen van dit schrijven vraagt men rich toch wel af waar nu ln concreto ie door de heer Wouters genoemde Jmidige problematiek' uit bestaat; dit komt bier namelijk niet uit de verf. doorenee kleine verhuurder, en deze vormen samen de grote meerder heid van de WV-Ieden. hebben nooit enige behoefte tot centralisatie van verhuur om economische motleven la ten voelen. Men ontkomt dan ook niet un de Indruk dat hier iets wordt opgedrongen, te meer daar een en der zonder enige verdere aanleiding gepubliceerd wordt. Do schrijver van het artikel schermt, dj het dan voorzichtig, met het woord dataverwerking, maar vraagt Wj zich dan wel af welk een dure ipparatuur en mankracht hiervoor nodig is en dat nog wel voor een plaatselijke WV met een paar hon derd leden, terwijl de gebruiksduur van deze apparatuur een zeer kort deel van het jaar is. Laten we liever niet Ingewikkeld gaan doen; de admi nistratie betreffende verhuur kan des noods nog wel met een lei en een griffel bij wijze van spreken!! Zoals blijkt is op de ledenvergadering van de provinciale VVV het voorstel tot centraal verhuur van tafel geveegd; nu dat hebben deze leden dan scherp gezien en hopenlijk blijft men op plaatselijke schaal ook zo scherp zien. Om bij het verhuur terug te komen, wordt, net zoals overal, aan de aanko mende gast een lijst verstrekt van vrije adressen plus een VVV-folder met alle mogelijke informatie. Bij aanvragen vroeg in het jaar krijgt de toekomstige gast de WV-folder toege stuurd en kan dus naar eigen believen adressen aanschrijven, of opbellen. Al lemaal erg eenvoudig dus, want het hele wie wat waar staat in de folders. BU ons eigen VW heb ik een paar jaar geleden enige suggesties gedaan de folder met nog meer informatie uit te breiden, maar hier is nooit op gereageerd. Een bewijs des te meer dat er al genoeg informatie is. Nee, de huidige problematiek is zo ingewik keld niet. Het is verder nog mogelijk om zo'n folder uit te breiden met richtprijzen daar men op het WV- kantoor heus wel weet hoe deze onge veer varieren. Als de heer Wouters een vergelijking wil maken met Neck- erraan, een gewoon reisbureau dus, slaat dat nergens op. Deze bureaus sluiten contracten af met grote hotels en niet met WV's en dat daarbij teleurstellingen praktisch uitgesloten zijn is wel erg optimistisch, daar heeft men al genoeg over kunnen horen en lezen. U dient te vergelijken met andere toeristische streken, bij voorbeeld de Moezel, waar men ner gens maar dan ook nergens een cen traal verhuursysteem kent. En te recht. Dat de individuele verhuurders hun zaken niet zakelijk kunnen behartigen is ver bezijden de waarheid, dit blijkt alleen al uit de vele vaste gasten die ieder Jaar bU dezelfde verhuurder te rechtkomen, een soort zakelijkheid dus met een zekere vriendschappelijke binding. Daar komt u met uw centra le verhuurkantoor beslist niet aan toe! En als u zegt; zelfs heel wat plaatselijke VW-besturen kunnen niet de ruimheid van visie opbrengen die de huidige problematiek vereist', mag tk wel antwoorden dat dit een mooie volzin is maar nergens op slaat. Zoge zegd zo maar wat poneren. Dan de brievenschrijverij. Ook dit kunnen de meesten wel, ook in het Duits. Zo dom zijn de verhuurders echt niet. De Jongeren zijn over het algemeen beter geschoold terwijl de ouderen vaak geschoolde kinderen hebben die meehelpen. Mocht u hier zelf nog wat problemen mee hebben, kom gerust even langs! Zoals de schrijver in zijn stuk puntsgewijs de voordelen van gebundeld verhuur op noemt, wil ik onderstaand op soortge lijke wijze het geheel nog eens door nemen. 1. De verhuurder correspondeert lie ver zelf omdat dit directer, sneller en beter werkt, vooral bij latere wijzigin gen in verband met ziekte, wijziging aankomstdatum en dergelijke. De gas ten stellen deze persoonlijke behande ling altijd erg op prijs. En zelf krijgt men uit de ontvangen brieven al een soort indruk van de aard van zijn gasten. Komt daarentegen al deze rompslomp in de molen van een ver huurkantoor dan is het eind zoek. 2. Als ik de heer Wouters mag gelo ven, .kan het verhuurkantoor de aan vragen beter inpassen en zodoende wordt er meer verhuurd.' Een zeer zwak argument. Door passen en me ten kun je niet meer verhuren zoals dan zeker niet spreken over betere overzichten, binding van centraal kan toor met verhuurders en behandeling van klachten. Deze laatste worden niet eens meer waargenomen. Kortom het wordt een eindeloos geharrewar en gehakketak en in het ergste geval een corrupte zaak. fi. Als lk de schrijver van het krante artikel mag geloven heeft er heel wat accommodatie leeggestaan door een niet effectieve bemiddeling en dus niet door het ontbreken van de vraag naar bedden of ruimte. Mag ik weten waar. wanneer en om hoeveel geval len het hier gaat? Die betreffende plaatselijke VVV komt dan wel als een slecht bemiddelaar uit de bus. immers ieder VVV beschikt over lijsten van vrije adressen enz. Laten we zo'n kantoor dan toch zeker niet tot centraal verhuur kantoor promoveren want door het meerwerk wat dan ontstaat wordt het op zijn minst helemóal een rom mel. Algemene conclusie. A. Een centraal verhuurkantoor is af te keuren wegens kostenverhoging bij niet meer resultaten. wordt gesteld. Of men individueel wel of niet dan wel veel of weinig ver huurd is zuiver een kwestie van vraag en aanbod en daarbij bovendien van een onpartijdige bemiddeling. 3. Bij instelling van een verhuurkan toor komt het wel of niet geschikt zijn van bepaalde ruimten ter beoor deling van één persoon die nota bene uit een korte aanvraagbrief moet be oordelen dat voor dat gezin alleen die of die ruimte geschikt is. Vaste maat staven zijn daar dus niet voor en het wordt een kwestie van gissen en maar wat doen. Blijken er nu meerde re verhuurders geschikt voor ge noemd gezin dan wordt het een kwes tie van kiezen, alweer ter beoordeling' van deze ene persoon. Willekeur dus een rol spelen. Een en ander wordt zo moeilijk en uitgebreid, dat er constant dure mankracht in zo'n kantoor aanwezig moet zijn. Zo'n plaatselijke WV wordt dan wel erg topzwaar! 4. Uit de laatste zin van punt 3 blijkt dat de vaste kosten stijgen dus m werkelijkheid de inkomsten lager zul len worden. Dit is een eenvoudig re kensommetje. Het is dan ook logi scher te streven naar kostenverlaging en in principe is dan een automaat waaruit men een lijst met vrije adres sen en folders kan trekken een een voudige oplossing. De gast kan nu vrij kiezen en het bespaart bovendien een heleboel geloop in het plaatselijke WV-kantoor. 5. Volgens de heer Wouters bevordert een centraal verhuurkantoor een ver snelling van de procedure. Centrale kantoren zijn echter meestal logge lichamen en over het algemeen moet men daar niet komen om snel iets op te vragen en dergelijke en laten we (ADVERTENTIE) „Bij m'n donkerbruine maxi zou ik zo'n gouden ketting willen hebben. Vind je dat overdreven?" VondMjniet. Kleren kosten ook geld. Bij de juwelier een prachtige choker gekocht. Kan overal bij. Kostte f235.-. Echt goud natuurlijk. De juweliers van Nederland. Bent u ook zo'n type? O nee, roept u verontwaardigd, ik geef m'n weekendgeld heus niet alleen aan drank uit.Tuurlijk, ook wel 's een pilsje. Maar ook prik voor de kinderen. En 'n lekkere hamburger voor ons allemaal. Hier, kaartjes voor Artis. En patat. Bovendien - en nu wordt uw blik pas echt triomfantelijk - ik maak wel degelijk foto's. En u toont vol trots de vakantiekiekjes die u ieder jaar trouw hebt geschoten. Een schoenendoos volTorremolinos, Ardennen en de Veluwe. Bravo! Alleen krijgen u en uw gezin over een paar jaar wel een eenzijdig beeld Yan het verleden. Waarom? Omdat uw 50 andere vakanties, de weekends, ook vol onver getelijke momenten zitten. Nou ja, onvergetelijk? Wie van ons heeft een fotografisch geheugen? Ga maar na. 't Is zo'n kleine moeite gewerkt. Nergens Is controle moge- D. Ingewikkelde rompslomp daar nu ook alle financiën via dit kantoor lopen. E. Een veel te zakelijke en onpersoon lijke behandeling van de gasten met als gevolg het langzaam verdwijnen van de dikwijls zakelijk-vriendschap- pelijke betrekkingen en dat is hoogst jammer. F. De verhuurder wordt uitgeschakeld en daar voelt déze niets voor. Men is liever vrij om de zaken zelf te rege len. Oplossing: Verbeter het verhuursysteem d-m.t de reeds genoemde automaten voor de betreffende boekwerkjes en lijsten. Dit spaart mankracht. De kleine ver huurder die zonder begeleiding van anderen per se niet wil en kan verhu ren sluite zich aan bij een grote verhuurder. Dat is mogelijk en uiter aard voor eigen risico. In geen geval echter een gedwongen centrale ver- huurmethode. Daar passen de ver huurders in ieder geval voor. Een plaatselijke VVV-bureau dient geen commerciële taken te krijgen maar te zorgen voor vrije en onpartijdige be middeling ten behoeve van de leden. Tenslotte, mijnheer Wouters, de door u geschetste verhuurmethode noem ik gewoon inkwartiering, en die tijd heb ben we dacht ik zo al enige tijd achter de rug!! J. Hengst Europaplein Westkapelle om uw camera het hele weekend schiet- klaar te hebben. 't Kost maar zo weinig. En uw beloning is een onbetaalbare schat aan kleurrijke herinneringen. Herinneringen aan koste lijke momenten die nu écht onvergetelijk zijn geworden. Haal dus'n filmpje in huis. Zorg het hele jaar voor een geladen fototoestel. Want filmen is eigenlijk uw enige excuus om geen foto's in het weckend te maken. Maak in't weekend géén foto's U mocht er eens plezier in krijgen. Praat vóór het volgende rondje even met de vakman, uw fotohandelaar. Op de avond van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en plantkunde afd. Goes namelijk de Chrysanten wedstrijd hield ik een lezing met dia's nu is gebleken, dat in het verslag daarover niet tot zijn recht is gekomen wat de lezing inhield, namelijk dat de toch mooie Goese vesten een metamorfose hebben ondergaan, die de schoonheid en hun oude geschiedenis geweld aan doen. Op die avond sprak ik mijn veront waardiging uit over de begroeiing van vesten en vestkanten. Ongeveer 35 40 jaar geleden waren deze vesten voor een groot gedeelte dichtgegroeid met riet, voorzover de riolering daar geen paal en perk aan stelde.. In de jaren 1940-1960 werden deze brede rietvelden door handkracht tot norma le breedte teruggebracht. Dankzij verantwoord gebruik van che mische bestrijdingsmiddelen is dit daarna zeer gemakkelijk in toom te houden geweest. Op verschillende plaatsen waren de vestkanten sterk aangetast door erosie (onder andere door golfslag en het aantasten van de vestkanten op waterhoogte- door de vele eenden en ganzen). In GSW-verband werden de vesten rond 1955 gerestaureerd met vlecht werk van wilgentenen, aangevuld met bagger uit de vesten. Vele vondsten van aardewerk uit de vesten staan nu te pronken in het Goese museum. Vooral aan de Oostwal ter hoogte van de Ganzepoortbrug tot aan de Bea- trixlaan hadden de wilgentenen wortel gemaakt en groeiden prachtig uit ter bescherming van de vestkanten. Jaar lijks in het late voorjaar werden deze tot aan de grond afgesneden; vooral in de zomer en met ijzel in de winter vormden zij een mooie omlijsting. Op andere plaatsen werden de bermen beplant met radijsstruikjes, riet. en gele lis. Deze hoorden toch wel thuis in ons polderlandje en zeker in de Goese vesten, ruim vier eeuwen gele den door onze voorouders gegraven. Hoe zien onze vesten er nu uit? Er is geen enkel rietblad of stengel meer te zien. De wilgen zijn na 1 april 1966 doodgespoten en die het er levend afbrachten, kregen later nog beurt. Nu ziet men niets meer doodskoppen. Het laatste stukje riet is nu verdwenen en nu gaan de mooie lissen er aan. Wat krijgen we er voor terug? Een saaie beschoeiing van ge vlochten tropisch hout. Past dit we! in onze mooie overblijfselen van de oude verdedigingswerken van vier eeuwen oud? Wat gebeurt er van de winter als de vesten worden vrijgege ven voor de ijspret? Voor het resul taat hiervan zie de vier jaar oude beschoeiing van de brandput aan de Bergweg-hoek Kamperfoeliestraat. De ze is nu al aan vernieuwing toe. Soms lopen er 10 tot 15 kinderen door de zeer lage beplanting om naar de vis jes en kikkers te kijken. Dat wordt wat straks met vorst. Maar terug naar de vesten. Waar zijn de voorheen 5 tot 6 koppels statige zwanen gebleven die de Goese vesten sierden? Zo af en toe kun je er een paar vinden in de kaai. Ze missen hun voedsel en gaan dat ergens anders zoeken. Het waren de onderwater- groeiende wortelstokken van het riet dat het hoofdbestanddeel van hun voedsel was. zowel in de winter als in de zomer. Jammer, maar het is niet meer terug te vinden, arme vogels. Ook de waterhoentjes kunnen niet meer broeden. Waar zijn de rietkra gen waarin ze dit voorheen deden? De zeer mooie vestkant vanaf de gemeen te kwekerij tot aan het Dammetje is direct na de bloei van de gele oris opgeruimd en bewerkt met houten beschoeiing. Enige weken geleden haalde men het huzarenstukje uit om de lissen-rand vanaf de gereformeerde kerk tot aan de zogenaamde r-k druk kerij op te ruimen en van een houten beschoeiing te voorzien. Volgen straks ook nog de overblijvende Irisstroken langs de Westsingel en Westwal? Wan neer men aan de waterzijde de rand inkort, bespaard men de aanschaf van een niet passende houten beschoeiing langs een eeuwen oude waterkant, die naar ik meen op de lijst van monu mentenzorg voorkomt. Indien men een natuurlijke randbeplanting aan brengt en goed onderhoud is er geen sprake van dat de -restkanten wegzak ken. Was dit materiaal nooit toege past geworden door onze voorvaders, dan bestonden onze vesten niet meer en ook niet ergens anders in ons land. Waarom spuit of maait men onder- langs de waterkanten de paardenzu- ring dood? Is er mooier decoratieve plant aan de vestkanten te zien- De zeer wonderlijke kleine ontstane kastanjestruikjes aan vestkant tegenover Oostsingel 56, waarom moesten die direct verdwij nen. De madeliefjes op de Oostwal passen niet meer Een stuk van het mooie scheppings werk de zogenaamde Lange Dijk was dit voorjaar aar. een grote opknap beurt met chemische bestrijdingsmid delen toe. Een wereldvermaard den- droloog en landschaparchitect Leo nard A. Springer werkte rond 1925 in Goes. Hij leefde van 1855-1940. Waarom mooi bloeiende vruchtdra gende veredelde meidoornstruiken in korten tot nog geen meter boven de grond. Tien tot vijftien jaar oude groenblijvende veredelde beplantingen haast gelijk bU de grond afzagen om hiervoor terug te krijgen 1/3 dode struiken. 1/3 niets anders dan wilde takken leveren, de rest ja dat loopt nog goed uit. Laat men eens aandacht hebben voor de nu eenmaal te dicht beplante coniferen op de Joodse begraafplaats. Het zijn unieke soorten maar ze zullen het niet redden. Hoe meer groen men inkort, maar vooral de plantengroei in de vesten opruimt, hoe minder zuurstof in het water. Dit ten nadele van het biolo gisch evenwicht, voor de talrijke vis sen die onze vesten bevolken, maar ook ter beschutting en berscherming van onze gevederde vrienden, zowel ln de zomer en vooral in de win ter. De gemeente Sluis was 5 Juni 1953 wat jaloers op het rijke gevarieerde vogelleven in de Goese vesten. Nu vermindert dit gevederde volkje sterk, sterk. En dit alles rond het Natuur Jaar 1970 (Zie ons poststempel op vele brieven) N 70. Kr. Goudzwaard. D. D. v. d. Boutstraat 4, Goes Lezers schr basketbal in Goes ff!!!' In het woensdag jl. gepubliceerde in gezonden stuk onder bovenstaand on derschrift is de naam van de betrok ken vereniging weggevallen. Het ls de vereniging .Volharding', welke reeds het basketbal in Goes beoefent. Met verwondering heb ik kennis geno men van de berichten in uw blad met betrekking tot de kwestie Stikkelo- rum. Tot mijn niet geringe verbazing begon de heer Kaland zUn explicatie met te zeggen dat het dagelijks be stuur behoefte had aan een volledige opening van zaken. Merkwaardig dat die behoefte pas komt nadat men er nauwelijks meer onderuit kan. Verder kan men lezen dat het dagelijks be stuur zich opstelt achter het bescher mende beleid van directeur Bogerd. Wie had van een bestuur onder lei ding van de heer Kaland anders ver wacht? De industrie heeft immers ge sproken en de arm van Hoechst is lang. Hij reikt zelfs van Franfurt tot Vlissingen. Het heeft de heren daar niet behaagd dat mevrouw Stikkelo- rum secretaresse was van de Vereni ging voor Milieuhygiëne Zeeland en middels de werkgever oefent men druk uit. In plaats van tegenspel te bieden aan deze aanmatiging is men direct door de knieën gegaan. Het trieste in deze affaire is dat mensen op hoge posten in onze provincie zich gedra gen hebben als lakeien in plaats van bestuurders met ruggegraat. Het is te hopen dat er de nodige consequenties uit getrokken worden. D. J. Blom, Thorbeckelaan 33. Vlissingen De affaire-Stikkelorum, die u terecht onder onze aandacht bracht, heeft mij verbUsterd, want terwUl ik dacht dat wij een kwart eeuw geleden bevrijd waren, blUken nu onze ambtenaren en zelfs hun familieleden, nog altUd on derworpen te zUn aan richtlijnen van onze oosterburen: niet meer van hun regering, maar wél van hun tegen woordige werkelijke Führers, de in dustriemagnaten. Ik kan mij voorstel len dat deze heren nu al zitten te azen op de resultaten van onze volk stelling, ln de hoop dat zij dan mis schien ln staat zullen zijn leden van bepaalde partijen of lezers van be paalde kranten (.linkse' natuurlijk, maar ln deze zin hoort daar de PZC óók bU) op de een of andere manier aan te pakken of naar hun hand te zetten door hen of hun familieleden te chanteren, bijvoorbeeld door broodroof. Hoe weinig deze lieden en hun Nederlandse zetbazen gehinderd worden door democratische gevoelens is wel gebleken uit de rede die de heer Nijman voor de K v. K. gehou den heeft, waarin hij Iedere verant- woordingrpllcht aan de inwoners van Zeeland afwijst hij wil alleen pra ten met .deskundigen' en wie dat zijn zal hij wel uitmaken en de verre gaande arrogantie heeft de vereniging voor milieuhygiëne, waarvan leden en bestuur zonder enig eigen belang het algemeen welzijn willen dienen, voor te stellen als 'n stelletje onverant woordelijke herrieschoppers. Vanzelf sprekend zou ik mij direct als lid van de vereniging hebben opgegeven, als ik 't niet al was. Zou een werknemer van Hoechst dat ook kunnen, zonder gevaar voor zijn carrière? Wat mij misschien nog meer verbaast er is sinds 1940 toch weinig veran derd is de argeloosheid waarmee onze gedeputeerde Kaland deze chi rurgie met t botte mes op onze samenleving tracht goed te praten, t Wordt hoog tUd dat hij door onze staten met klem gewezen wordt op de werkelijke door hem te behartigen belangen van onze provincie, die echt niet identiek hoeven te zUn met die van welk bedrijf ook en 't feit dat onze democratie geen diepvries gr oen- te Is, maar 'n levende plant, die met zorg behoed moet worden, want zo robuust is ze helemaal niet. Open brief aan de hr- r Nijman, HierbU wil lk gaarne mijn instem ming betuigen met uw uitspraken die gepubliceerd werden in de PZC van 11 en 14 november jl waarin u aantoon de dat de geestelUke milieuverontrei niging thans ernstige vormen heeft aangenomen en de .gewone' milieuver ontreiniging in belangrijkheid zelfs overtreft. Eveneens ben ik. met u. van mening dat door de pressiegroepen de (atmo)sfeer bedorven wordt. (En dat deze groeperingen, zo gezegd, in troe bel water trachten te vissen). Zoudt u mij misschien mee kunnen delen of er door IG-TNO een richtlijn is vastge steld voor het maximaal toelaatbare percentage bedorven sfeer, en zo niet of er reeds pogingen worden aange wend om dit percentage vast te stel len? Voorts zou ik willen weten of de geestehjke milieuverontreiniging geva ren voor de volksgezondheid kan ople veren en zo ja, of er dan een buffer zone in acht genomen is. en zo niet of er dan plannen zijn om op korte termijn een dergelijke bufferzone in te stellen? Ten derde meen lk gecon stateerd te hebben dat de waarschu wende geluiden van de buitenparle mentaire oppositie in Zeeland ernstige psychische overlast en geluidshinder veroorzaakt bU de Zeeuwse industrië len. Mogelijk zou dit tegen te gaar. zijn door het aanleggen van een. zó brede groengordel, dat deze oppositie door de bomen het bos niet meer kan Tien W. Mullië Middelburg Naar aanleiding van het Incident op woensdag 11 november en uw bericht daarvan in de PZC van vrijdag 13 november zou lk bij deze gaarne enig commentaar leveren. Met verbazing heb ik het artikel over het gebeurde gelezen en hoe verder ik las des te groter werd mijn verbazing. Geen der inzittenden van de bus. uit gezonderd een vrouwelijk familielid van .het Ujdend voorwerp', stak ook maar één vinger uit om te helpen, zelfs niet toen de nog jonge vrouw met vuisten werd bewerkt, zonder een vin te kunnen verroeren of zich ook maar te kunnen verdedigen. Zelfs toen eer familielid wild© helpen en deze al oudere vrouw op hardhandige wijze de bus werd uitgewerkt, zat iedereen verstomd toe te kijken. Ik vraag mij af hoe de Inzittenden van de bus. die niet alleen uit vrouwelijke passagiers bestond, zich na het ge beurde gevoeld hebben. Hadden zij misschien het Idee van .ach het is maar een Ambonees?, Of waren er misschien wel mensen die dachten; .eigenlijk had ik in moe ten grijpen, maar naderhand bekeken, ben ik maar blij dat ik dat niet gedaan heb. want .ze' hebben die chauffeur nu toch ook afgetuigd? Het zal wel altijd een raadsel blijven hoe de gedachtergangen waren, maar d:e Zuid-Molukse vrouw die waarschijn- lijk een plastische operatie zal moe ten ondergaan, wil rij niet men een misvormd uiterlijk rond blijven lopen, zU zal dus voor hoge kosten komen te staan, welke voorkomen hadden kunnen worden, wanneer Iemand had durven ingrijpen. Tot slot zou ik wil len vragen aan diegenen die getuige geweest zijn van het incident in de bus of zij zich zouden willen melden. Misschien dat u door deze daad nog iets goed kunt maken, waarin voor heen gefaald is: namelijk een mens ln noc* bijstand verlenen. J. J. G. Geldof. Bloemenlaan 146, Vlissingen. Evenals voorgaande jaren zal het Le ger des Heils in óe eerstkomende weken haar veelomvattende kerstactie gaan houden. Vanaf maandag 23 november zullen de heilsoldaten te Vlissingen huls-aan- huis de collecte houden en zij ver- wachten dan ook weer dat met milde hand wordt gegeven- De opbrengst is bestemd voor de kerstfeestvieringen voor ongeveer 600 personen Ook langdurige zieken zul len worden bedacht met een kerstver rassing. Op de zaterdagen 5, 12 en 19 decem ber zullen de kerstpotten weer staan en wij hopen met de Inhoud daarvan onze begroting sluitend te ma ken. fADVERTENTIEI verpakking:*» en 40 tabletten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13