Reizigerstunnel op het station van NS te Goes Voortvluchtige ,smokkelprins' op boot gepakt Vuurwerk in Goese raad over personeelsbeleid: amateuristisch, niet modern, devaluatie rangen' ZEEUWSE SPOORLIJN ZAL NIET VEEL VERANDEREN ALMANAK WAAROM MOET SL0E AANGEWEZEN WORDEN ALS SANERINGSGEBIED Winkeliers in Terneuzen zeggen contract met Poly op PZC WINT KORT GEDING OM BEZIT VAN DE FAAM' Gewonde en schade bij aanrijding te Wemeldinge van/iere PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 fADVERTENTIE) lees deze week: LAATSTE GROET AAM DE GAULLE uitgebreide klewew reportage CUBA ZONDER CENSUUR PASTOORZONDIGTTEGEN AARDSE WETTEN vaste rubrieken voor: SPORT-AUTOMODEenr. lotte nummers 90 cent verkrijgbaar bij kiosk en boekhandel VERNIELINGEN BEPERKEN LUXE OP STATIONS GOES De grootste verande ring, die de Zeeuwse spoorlijn de komende jaren zal ondergaan is de aanleg van een reizigers tunnel die volgend jaar 2 per rons van het Goese station gaat verbinden. Verdere grote ver nieuwingen zijn volgens de chef passage en expeditie van het NS- rayon Roosendaal, de heer J. Hillenius, overbodig of niet haal baar. Binnen afzienbare tijd zullen wel de vertrekaanduidingen op de perrons er anders gaan uitzien, maar hoe het wordt hangt volledig af van de resul taten van de proeven, die nu in het NS-rayon Utrecht worden genomen. Aangenomen wordt, dat men in Zee land met vrij eenvoudige borgen kan volstaan, omdat de treinen slechts twee kanten oprijden. Per trein kun nen alleen het aantal stopplaatsen en de bestemming variëren. Zeeuwsch-Vlaanderen Per dag vervoeren gemiddeld 70 per sonentreinen van verschillende lengte een kleine 15.000 reizigers in twee richtingen over de Zeeuwse lijn. De reizigers kunnen gebruik maken van acht stations, waarvan Goes, waar per dag zo'n 4500 mensen in- en uitstap pen. de belangrijkste is. Veel mensen uit de verre omgeving, ook vanaf Schouwen-Duiveland, maken gebruik van het station Goes, dat via over het algemeen goede busverbindingen met het grote achterland is verbonden. Na Goes komt het al veel kleinere station Middelburg, dagelijks gebruikt door gemiddeld 3200 in- en uitstappende mensen. Het in grootte derde station is het eindpunt van de Zeeuwse lijn, Vlissingen. Per dag maken ruim 2200 reizigers van dit station gebruik. Iede- ADVERTENTIE) leeuwse Nota Een jongeman in Middelburg heeft zich dezer dagen een auto aangeschaft. Het is een hand zaam voertuigje, met een overi gens gulzig benzineverbruik. Maar dat is niet zo'n probleem, mant de jongeman kan bij de firma waarvoor hij hand en span diensten verricht, zijn gereden ki lometers declareren. In zijn enthousiasme om zijn be zit zo voordelig mogelijk te laten uitvallen is hij nu toch wel te ver gegaan. Voor een boodschap die hem richting Vlissingen moest brengen zette hij op de nota de post boekje wegbrengen, rif Middelburg-Vlissingen va: 20 km. Tot zover kon het nog aardig door de beugel. Maar de volgen de post ontmoette enige weer stand bij zijn werkgever. Want de onkostenrekening bevatte ver der de mededeling: boekje onder weg kwijtgeraakt. Zoeken naar exemplaar: 300 km. En de aansluitende 7>ost op de onkostenrekening (aanschaf schijnwerper voor zoeken tij dens de avonduren: f35) deed de deur helemaal met een klap dichtvallen. In dit geval achter de rug van de jongeman, die de schijnwerper thans heeft ingezet bij het zoeken naar een ander baantje. re personentrein stopt op deze drie stations. Dat lijkt logisch, het gaat hier immers om de belangrijkste Zeeuwse plaatsen langs de spoorlijn. Minder begrijpelijk lijkt het, dat ook iedere trein in Kruiningen stopt. De spoorwegen hebben dit gedaan, omdat Kruiningen beschouwd kan worden als hét station voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Gebleken is. dat dit station, waar per dag zo'n 1000 reizigers in- en uitstap pen. nauwelijks wordt gebruikt voor .buurtverkeer', maar dal er aan het loket in hoofdzaak grote afstanden verkocht worden. Voor inwoners van de plaats Kruiningen ligt het station uitermate onaantrekkelijk, wat overi gens ook geldt voor de stations Ril land en Vlissingen. Hierin zal geen verandering komen. De spoorwegen hebben er onder meer het geld niet voor. Volgens de heer Hillenius, die vanwe ge zijn functie chef is van de Zeeuwse lijn, is de spoorweg door Zeeland onrendabel en zo zal het wel blijven. Dat wil allemaal niet zeggen, dat de spoorwegen niet hun best doen het reizigersvervoer zo comfortabel moge lijk te maken. Daartoe wil men onder meer beschikken over goed geoutil leerde stations. De drie grote Zeeuwse stations hebben allemaal al een res tauratie. Deze ruimten worden door de NS aan horeca-vaklieden verpacht onder bepaalde voorwaarden van ope nings- en sluitingstijden. Ieder station moet gedurende de hele tijd. dat er treinen stoppen, beschikken over een verwarmde gesloten wachtruimte. Vroeger liet men wel de restauraties open. ook als de buffetten gesloten waren. Vernielingen Tegenwoordig kan dat niet meer: .het interieur zou binnen de kortste keren vernield zijn', aldus de heer G. Schol- ten. chef van de stations Rilland tot en met Goes. Datzelfde geldt bijvoor beeld voor de toiletten: men durft er nauwelijks een handdoek neer te han gen. Na één dag ligt zo'n ding meestal in een spoelbak. .Het is onbegonnen werk de toiletten schoon te houden en dat is ons een De reizigersoversteekplaats, die op de ze foto van het station Goes nog zicht baar is, zal volgend jaar vervangen worden door een tunnel, die onder het spoorwegdeel op de voorgrond door gaat lopen. Foto PZC Gs vragen staatssecretaris: .Noodzakelijke maatregelen worden genomen VLISSINGEN Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in een brief aan de staatssecretaris van sociale zaken en volksgez.ondheid nadere inlichtingen gevraagd naar aanleiding van berichten in de pers volgens welke de staatsse cretaris plannen zou hebben om het Sloegebled aan te wijzen als saneringsgebied voor luchtveront reiniging. Het college herinnert eraan dat in nauw overleg met het de partement van sociale zaken en volksgezondheid de nodige maatregelen worden getroffen ter voorkoming van onverantwoorde luchtverontreiniging, met name bij de voortschrijdende industria lisatie rond het Sloe. Ook wordt erop gewezen dat hier geen sprake is van een gebied waar .geregeld ernstige luchtver ontreiniging optreedt'. Dit laatste wordt in de ontwerp- wet op de luchtverontreiniging gehanteerd als criterium op grond waarvan een gebied tot saneringsgebied kan worden aan gewezen. Gs verzoeken de staatssecretaris mee te delen of zijn zienswijze in de persberichten juist is weerge geven en welke motieven hierbij dan zijn aangevoerd. doom in het oog', vertelt de heer Scholten. Overigens beginnen de wer kelijk ernstige vernielingen aan spoor wegmateriaal pas buiten Zeeland, De ze provincie wordt volgens de heer Hillenius door de NS beschouwd als een witte plek. Fietsenstallingen moeten bij ieder sta tion open zijn tot na de laatste trein 's avonds is vertrokken. Dat is in Zeeland van groot belang, zeer veel scholieren maken van de trein ge bruik voor hun vervoer. Zij komen in veel gevallen per fiets naar de stati ons. Lang niet altijd maken zij ge bruik van de fietsenstallingen, het is immers niet verplicht. De verdriet de NS wel, omdat veel stations ontsiert worden door de fietsen, die er lu- raak tegenaan gegooid. Dienstregeling De dienstregeling van de Zeeuwse lijn zal voorlopig niet veranderd worden. Vorig jaar werd de trein-frequentie in Zeeland al opgevoerd, als een soort j experiment voor de regeling van dit jaar. Spoorslag '70', aldus de heer Scholten. Binnen afzienbare tijd krijgen de gro te Zeeuwse stations een geluidsinstal latie om de reizigers op de hoogte te stellen van wijzigingen in de dienstre geling. Tot nu toe deed men dit mees tal door een omroeper met het be richt over het perron te laten lopen. Een probleem voor de NS is de bus verbinding tussen station Kruiningen en de pont. De bus rijdt een uur- dienst, terwijl de trein er ieder half uur stopt. Een ander probleem, maar dat geldt landelijk, vormen de vuile ruiten van de treinen. Veel van dat vuil is metaalslijpsel van de bovenlei dingen, dat zich in gloeiende toestand op de ruit vastzet', en dat is er bijna niet af te krijgen', aldus de heer Hillenius. RAADSLID GOES: ,Mag politiechef zijn beleid in de pers verdedigen?' GOES Mag de hoofdinspecteur van de Goese gemeentepolitie met voorbijgaan vail zijn chef de burge meester zijn beleid middels inter views en ingezonden brieven in de pers verdedigen? Dat wilde woensdagavond tijdens de Goese raadsvergadering het raadslid J. van der Hoven (pvda) weten, Bur-' gemeester F. G. A. Huber wilde hierop geen antwoord geven. Het raadslid stelde zijn vraag naar aanleiding van de recente discussies over de ,ver- baaltjesjacht' van de Goese politie. In interviews en in een ingezonden brief in de PZC heeft hoofdinspecteur J. L. de Rave de verdachtmakingen van de hand gewezen. Raadslid Van den Ho ven noemde woensdagavond de verde diging van de heer De Rave zwak.' Dezelfde politiechef heeft inmiddels van de Middelburgse officier van jus titie opdracht gekregen om een nieuw proces-verbaal op te maken tegen de kapper die in Goes-Zuid een kapsalon in zijn'woonhuis heeft Ingericht. Zoals bekend heeft de Middelburgse kantonrechter, mr A. Veenhoven. on langs beslist dat de kapper in Goes- Zuid het bedrijf in zijn woonhuis mag voortzetten. Het raadslid Van den Ho ven vroeg zich naar aanleiding van deze uitspraak af of nu b.et hek niet van de dam was. Burgemeester Huber vertelde hem toen dat er een nieuw onderzoek zal komen. Bemodderd wegdek en slecht weer: auto in de sloot AXEL Maandagavond raakte een personenauto, bestuurd door me vrouw A. M. R. van H. uit Hulst op de Langeweg te Axel aan het slippen met het gevolg dat de wagen enkele buitelingen maakte en in een links van de weg gelegen sloot terecht kwam. De slip was vermoedelijk het gevolg van het slechte weer en een bemodderd wegdek. De auto werd zeer zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. IN BELGIË VERDACHT VAN POGING TOT DOODSLAG... KRUININGEN De 33-jarige .smokkelprins' R. H. uit Sluis kil, die 27 september van dit jaar uit het politiebureau van Terneuzen ontsnapte, is weer in handen van de justitie. Woens dagmorgen omstreeks 12 uur heeft de rijkspolitie van Krui ningen hem gearresteerd op de veerboot Perkpolder-Kruinin- gen. Twee douane-ambtenaren hadden de voortvluchtige, die in Nederland wordt gezocht in verhand met enkele inbraken en in België op verdenking van poging tot doodslag, herkend. TERNEUZEN Het Arnhemse recla mebureau Poly Reclame heeft nog niet gereageerd op een brief van een aantal Temeuzense middenstanders, waarin ze de overeenkomst met het bureau over het verspreiden van een huishoudkasboek opzeggen. Wél be loofde de heer Poppe jr van Poly de betrokken winkeliers antwoord te zul len geven. In de collectieve brief, eind vorige week aangetekend verzonden en on dertekend door de naar nu blijkt 25 zakenmensen die Poly een on juist optreden verwijten, worden alle bezwaren tegen de verspreiding van het kasboek, zoals die vorige week in de PZC stonden, opgesomd. De winke liers vinden dat het Arnhemse recla mebureau zich ten aanzien van" het aantal adressen waar het boek zou worden verspreid niet aan de afspra ken heeft gehouden, ze maken er be zwaar tegen dat de verzekeringsmij. ,Vesta' gemoeid zou zijn in de bezor ging en attenderen erop, dat de bijge voegde couponboekjes vaak niet com pleet zijn. .Daar volgens de deelne mers aan uw actie uwerzijds aan vele toezeggingen en beloften niet is vol daan, hebben wij besloten met ingang van heden alle betalingen aan Poly Reclame NV io betreffende deze actie te staken. Terwijl wij de overeen komst met u voor deze actie als geëindigd beschouwen, daar uwerzijds uw verplichtingen niet zijn nageko men', aldus besluit de brief. Examens De heer J. J. de Vlieger, wonende te Middelburg en werkzaam op het bu reau financieel beheer van de gemeen tesecretarie te Oostburg slaagde dezer dagen te Den Haag voor het eerste; deel diploma gemeentefinanciën. Zij waarschuwden de kapitein van de veerboot, die op zijn beurt per marifoon de rijkspo litie in Kruiningen waarschuw- de. H. zou zich, zonder weer stand te bieden, hebben laten arresteren. Zoals bekend wordt H. er door de Belgische rijkswacht van beschuldigd, dat hij op een politieman zou zijn ingereden toen hij werd achtervolgd in verband met clandestien Jenever- stoken. Na zijn ontsnapping uit het Temeuzense politiebureau, heeft H. deze poging tot doodslag tegenover een kennis in Sas van Gent telefo nisch ontkend. H. is Inmiddels overgebracht naar het huis van bewa ring te Middelburg. Uitspraak rechtbank MIDDELBURG De cv Pro vinciale Zeeuwse Courant heeft het kort geding om het bezit van het Nieuws- en Adverten tieblad ,De Faam' gewonnen. In zijn vonnis heeft de president van de arrondissementsrecht bank te Middelburg, mr P. van Empel, woensdag bepaald dat de overeenkomst tot overname van het blad tussen cv Provin ciale Zeeuwse Courant en de heer J. Olthoff, vennoot van de drukkerij Littooy en Olthoff als perfect diende te worden be schouwd. Naar de mening van de rechtbank is dat niet het geval niet de overeen komst, eveneens tot verkoop, die de heer Olthoff vrijwel tegelijkertijd aan ging met de uitgeversmaatschappij ,De Stem' te Breda. In de toewijzing van de eis aan de PZC wordt gesteld, dat aan de over eenkomst met De Stem de goedkeu ring van de raad van commissarissen- van die onderneming nog ontbreekt en daarom ook niet als perfect kan worden gezien. Van de zijde van de directie van De Stem werd de defini tieve overeenkomst tot verkoop af hankelijk gesteld van deze goedkeu ring. Zoals ook gemeld in het verslag van de behandeling van het kort ge ding, zou deze goedkeuring eerst in de commissarissenvergadering van 27 no vember 1970 kunnen worden verleend. De met de PZC aangegane overeen komst betreft de overname, in ieder geval de uitgave, van ,De Faam' per 1 januari van het volgend jaar. De heer Olthoff is nu bij vonnis en onder een dwangsom van zestigdui zend gulden gehouden om geen ande re overeenkomsten dan met de PZC aan te gaan. De gedaagde is ook veroordeeld tot betaling van de kos ten van het proces. REORGANISATIE VOORSTEL VERWORPEN GOES De gemeenteraad van Goes heeft woensdagavond on der grote publieke belangstel ling het personeelsbeleid van het college van b en w aan zwa re kritiek onderworpen. Na langdurige discussies werd een voorstel van b en w om een krediet van 275.000 ter be schikking te stellen voor de uit breiding van het administratie ve en technische apparaat van de gemeente en voor nadere in passing van het personeel van ,oud-Goes' verworpen. Alleen de wethouders en de leden van de VVD stemden voor. Hoewel alle sprekers zich distantieer den van de brief, die onder het pseudo niem van Pieter Pineut aan de raadsle den was gezonden, en waarin door on- bekende(n) het personeelsbeleid aan de kaak werd gesteld ondervond dit per soneelsbeleid toch weinig waardering bij de fracties. De eerste spreker, de heer P. Duinkerke (pvda) wilde niet voor de schrijver van het in briefvorm toegezonden drama' worden aangezien, ook al heeft hij dan dezelfde voornaam. ,Onze fractie zou het beter gevonden hebben als .Pieter Pineut' zich in een reëel schrijven tot de raadsfractie had gewend. Wij scharen ons wel achter het schrijven, dat wij vanavond van de per soneelsvereniging hebben gekregen'. De heer Jtmg (wd) uitte zich in veel sterkere bewoordingen tegen de schrij vers van de in feite anonieme brief: .Het tart alle normen van fatsoen. Het is de stijl van een gefrustreerde bi; Het is bovendien nog verzonden in een envelop van de gemeente. Dat is dus ook nog diefstal!' Ook de heeer J. P. G. van Ooyen (chr. groepering) distanti eerde zich als zich zelf respecterend raadslid' van de klaagbrief van .Pieter Pineut'. Zelden heeft een zaak als deze zoveel gespreksstof doen opwaaien', meende de heer Duinkerke ,en zelden heeft een voorstel zoveel gemoedsonrust ver oorzaakt'. Dat is begrijpelijk als we weten dat de belangen van het over grote deel van het administratieve per soneel op het spel staan.' Open De heer Duinkerke herinnerde wet houder Dijkgraaf aan een interview met een vakbondsblad, waarin deze had gesteld: .Goes wil een modern personeelsbeleid en goede samenwer king met de bonden. De oude en nieu we personeelssituatie moet volledig open met de ambtenaren en het perso neel worden behandeld*. .Deze mooie uitspraken blijken in de praktijk sterk afwijkend te zijn. Ve len voelen zich bedrogen', stelde de heer Duinkerke vast. Hij wilde weten hoe de inspraak van de raad in dit beleid was en waarom een voorgestelde commissie ter behan deling van personeelszaken er nog steeds niet was." De wijze, waarop er bevorderingen waren gekomen ais gevolg van de nieu we organisatiestructuur, beviel de PvdA-spreker allerminst. Het bevreemdt dat voor de topfuncties geen open sollicitatie heeft plaatsgevonden, maar een .onderhandse aanbesteding'. En voor de minder zware functies is het college juist wel overgestapt op open sollicitaties. De heer Duinkerke rekende het col lege voor, dat een ander beleid, waar bij opschuiving van onder op plaats had gevonden bovendien nog goedko per was geweest. De opzet van b en w in de nota noem de hij gemakshalve en globaal. Zelf kwam hij tot heel andere, hogere be rekeningen aan salarissen en sociale lasten. Als zwaartepunt zag hij een devaluatie van rangen, met name bij de hoofdcommiezen, die hij als voor beeld stelde— ,Uw personeelsbeleid is zeer amateu ristisch en niet modern van aanpak. Onze fractie zal er geen steun aan geven', zo besloot de heer Duinkerke. Geschrokken De heer Jung (vvd) aanvaardde de begrotingsposten als gevolg van de re organisatienota. Van de nieuwe cij fers van de heer Duinkerken was hij geschrokken. Ook de heer Jung toon de zich niet gelukkig met het beleid ten opzichte van de reorganisatie: Men is te gemakkelijk over de per soonlijke kanten heen gelopen', stelde hij vast. Hij pleitte voor de aanstelling van een afzonderlijke personeelsfunctionaris van niveau en voor open sollicitaties voor alle functies, waarhij ook het huidige personeel mee kan doen. B en w moeten dan objectief de beste sollicitant beoordelen en benoemen. De werksfeer op de secretarie is niet best als gevolg van de .communicatie stoornis'. De heer Jung zag mogelijke verbeteringen door instelling van een commissie personeelszaken. ,Ik hoop overigens dat b en w de opmerkingen van de heer Duinkerke ter hBrte ne men'. zo besloot de VVD-spreker. De heer Van Ooycn sloot zich aan bij de heer Jung in zijn wens naar een personeelsafdeling. .Welke arbeidsrust. meneer de voorzit ter, verwacht u overigens van 'n amb tenaar. die onlangs werd aangesteld, een braak arbeidsveld en perspectieven zag. en amper in dienst werd ge confronteerd met de oproep voor een chef boven zich? vroeg de heer Van Ooyen, doelend op de later aangekon digde aanstelling van een hoofdcom mies A voor sport, jeugd, recreatie en culturele zaken. Hij vond het voorstel dermate vaag,; dat hij namens de christelijke groepe ring het college verzocht zich nader op het voorstel te bezinnen, ofwel terug: te nemen, zoals hij verduidelijkte. Happy Wethouder Dijkgraaf ging bü de beant woording allereerst in op de schrifte lijke vragen, ingediend door de heren L. H. de Leeuw (pvda) en Duinkerke. .We weten dat er mensen niet happy zijn in deze situatie. Dat ligt bij elke reorganisatie in de lijn der verwach tingen. We hebben de mensen ingelicht inzake de benoemingsbesluiten en met de ambtenaren gesproken. Wat de ver langens van de vakbonden betreft: We moesten ook de zwaarte van de afdelin gen wegen. Daardoor zijn de verschil len ontstaan, waar we nu over spreken. Er is geen sprake van feitelijke degra datie, maar relatief zijn de verhou dingen wel gewijzigd. Als financieel gevolg van het werken in een grotere eenheid lopen de salarisschalen voor het personeel nu wel verder uit', zo! betoogde de heer Dijkgraaf. Hij stelde verder nog steeds vast te houden aan de uitlatingen destijds in het interview met het vakbonds blad gedaan. Hij verwierp het verwijt als zou er te gemakkelijk over de men selijke kant zijn heen gelopen. Het is onvermijdelijk, dat bij een reorganisa tie bepaalde mensen gepasseerd wor den. Maar daar lopen we niet gemak kelijk langs heen'. De wethouder deel de verder mee dat men bij de sollici taties naar de topfuncties had gemeend uit het bestaande bestand capabele krachten te kunnen vinden. De nieuwe begroting van de heer Duin kerke vond hij ook een .globale begro ting'. Met klem betoogde de wethouder dat men langere termijn nodig heeft om alles te kunnen waarmaken. WEMELDINGE Bij een aanrijding op de Westelijke Kanaalweg bij We meldinge. woensdagmiddag omstreeks vier uur. brak J. S. uit Kapelle zijn linker bovenbeen en lit-p een hersen schudding op. Nadat dokter A. Eek- hardt uit Wemeldinge eerste hulp had verleend werd S. per ambulance naar een ziekenhuis in Goes ge bracht. De aanrijding ontstond doordat de 1 vrachtwagenchauffeur D.. toen hij van het terrein van de CZAV de weg op wilde rijden, geen voorrang verleende j aan de bestelwagen van S. De bestel wagen werd geheel vernield en S. i moest uit het wrak worden bevrijd. De vrachtwagen liep veel schade op. Bromfietser in ziekenhuis na aanrijding VLISSINGEN De Vlissingse brom fietser P. van D. liep woensdagavond omstreeks zes uur een ernstige been wond op, toen hij op de kruising Troelstraweg - Van Bossest.raat in botsing kwam met de auto van H. E. uit Vlissingen. Van D. werd per ambu lance naar het Bethesdaziekenhuis ge bracht waar hij werd opgenomen. Het ongeluk ontstond doordat de automo bilist bij het naar links gaan, geen doorgang verleende aan de rechtdoor- I rijdende bromfietser. Beide voertui gen werden licht beschadigd. Truck belandde in de sloot bij Souburg VLISSINGEN Een truck met op legger van de firma Gebr. De Klerk uit Middelburg is woensdagavond om streeks half acht op rijksweg 58 ter hoogte van Souburg van de weg ge raakt en in een naast de rijbaan gelegen droge sloot beland. De truck, bestuurd door W. V. tilt Middelburg, kantelde niet. Het heeft wel enige tijd geduurd voordat het beschadigde voertuig weer op de wie- len stond. Met behulp van een kraan wagen lukte dat omstreeks tien uur. De truck is toen naar Middelburg gesleept. De bestuurder is volgens de politie teveel naar rechts uitgeweken waardoor de wielen de berm raakten. Manco Duinkerke in tweede instantie de per- soneelsreorganisatie. Hij betwijfelde of de salarisschalen wel langer waren ge worden en meende dal met .hier en daar* zoals de wethouder had gesteld, maar op alle secretarieafdelingen spra ke was van gestoorde verhoudingen. De heer Van Ooyen vond het eigen aardig dat men eerst over rangen was gaan denken en toen pas in functie was gaan indelen. .Dat is het paard achter de wagen spannen!' Wethouder Dijkgraaf deelde in tweede instantie mee. dat er wel een perso neelscommissie zal komen uit de perso- neelsraad zelf. maar dat er geen voor stel te verwachten viel voor een vaste commissie personeel uit de raad. Burgemeester mr F. G. A. Huber achtte het goed dat er voor deze zaak zoveel publieke belangstelling was. Met gaat uiteindelijk om de belangen van de ambtenaren'. Hij vergeleek de gemeen telijke herindeling .die herindeling en de reorganisatie lopen door elkaar heen' met een fusie in het bedrijfs leven; een beroerde zaak voor de werk nemers. Hij kon zich voorstellen dat sommige ambtenaren zich ondanks dat men er qua salaris niet op achteruit was gegaan, niet gelukkig voelden in bepaalde functie, die zij dan verge leken met de functie vóór de herin deling. De burgemeester erkende dat er wel fouten waren gemaakt maar ,ik weer- niet wat wij nu verder nog moeten be kijken. Naar beste weten is bekeken welke posten vervuld moesten wor den'. Het was jammer dat het schrijven over het .personeelsdrama' aan de raad onder pseudoniem is toegezonden, al kon de burgemeester er ook nog wel humoristische aspecten in ontdek ken. De heer Huber zegde een na der onderzoek toe naar de zaak van een bepaald ambtenaar, die een waar nemend chefs' .ctie beloofd zou zijn, maar zich moest laten testen, ter wijl er voor de functie een oproep in de bladen verscheen. JDie toezegging aan die ambtenaar is onder getuige geschied', wist de heer Duinkerke. (ADVERTENTIE) baan vrij in onze herenkleding- speciaalzaak voor modebewuste jongedame of jonge vrouw, wie interesse heeft, kom eens informeren of bel middelburg) 2606. L KOT KM Mam MIDDEIIUIC VEEL WIND Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Krachtige, aan d» kust harde wind tot storm uit het zuidwesten. Weinig verandering in tem peratuur. Vooruitzichten voor vrijdag en zater- I dag. Perioden met regen en iets lagert temperaturen. Weersvoorzuitzichten in cijfers gemld- I deld over Nederland. Voor vrijdag: Aantal uren zon: nul tot drie: Min. temp.: een tot vijf graden boven normaal; Max. temp.; van ongeveer normaal tol drie graden boven normaal; Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: nul tot drie; Min. temp.: omstreeks normaal; Max. temp.; omstreeks normaal; Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2