Reorganisatie van de douane nog niet rond Geen aardgaslek op Goese Markt Provinciejubilaris Parent ridder ON Zieke leerlingen via walkie-talkie bij de les halen' Christelijk lyceum Goes geeft ouders wekelijks wiskundeles Onder dak' sloot inzamelacties af: opbrengst 5 ton Onderscheiding waar hij geen deel in had VERGADERING MILIEUHYGIËNE NU OPENBAAR Horlosfevesiter kreeg 60 boete Sint-N icolaasbezoek Sport Stemt Zonneveld ,PIETER PINEUT' KRITISEERT PROMOTIEBELEID VAN GOES 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 MASSALE OVERPLAATSING AMBTENAREN LOSPLAATSEN IN SLUIS EN KAPELLEBRUG (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Anderhalve maand vóór dc liberalisatie van het Benelux- verkeer per 1 januari aanstaande kan het ministerie van financiën nog geen zinnig woord zeggen over de daarmee samenhangende reorganisatie var douanedienst. Naar het zich laat zien, zal de liberalisering een massale overplaatsing van hoofdzakelijk lagere douaneambtenaren tot gevolg hebben. Volgens de officiële ramingen gaat het om 100 tot 200 man, maar de ambtenarenorganlsaties verwachten dat het er veel meer zullen zijn. Door het afschaffen van de grensfor- maliteiten binnen de Benelux komt een aantal grenskantoren te vervallen. De resterende zullen voorlopig als zo genaamde binnelandse losplaats wor den gebruikt voor goederen uit of bestemd voor landen buiten de Bene lux. Hoewel het ministerie hierover nog geen beslissing heeft genomen zullen in Zeeland en Brabant vermoe delijk als losplaats worden aangewe zen Sluis, Kapellebrug, Putte, Nispen, Wernhout, Goirle, Reusel en Bergeijk Het ligt in de bedoeling voor het bemannen van deze kantoren een aan tal centrale posten te stichten, waar bij gedacht wordt aan ondermeer Ter- neuzen. Vlissingen, Roosendaal, Breda, Tilburg, Eindhoven en Maastricht. Het door de reoganisatie overcompleet worden douanepersoneel zal elders in het land worden ingezet. Onaantrekkelijk Het merendeel van de betrokken dou aneambtenaren heeft tot op dit mo ment nog geen enkel inzicht in de veranderingen die hen persoonlijk te wachten staan. Het ziet er naar uit, dat velen van hen in dc haven van Rotterdam te werk zullen worden ge steld. De douanediensten In de Maas stad kampen al jaren met een tekort aan personeel. Voor een deel is dit tekort toe te schrijven aan de om standigheid, dat Rotterdam door dc douanemensen zelf als een onaantrek kelijke standplaats wordt l>e- schouwd. Het feit. dat er tot nu toe over de komende reorganisaties en de daar mee samenhangende gevolgen voor het personeel zo weinig bekend is. heeft bij de ambtenarenorganisaties de nodige wrevel gewekt. Bij de Alge mene Rooms-Katholieke Ambtenaren- vereniging (ARKA) in Den Haag be staat de indruk, dat het ministerie van financiën de overplaatsing van het personeel niet meer zal laten sa menvallen met de technische reorga nisatie op 1 januari aanstaande. Het aanwijzen van nieuwe standplaatsen of werkkringen zou dan per 1 april 1971 plaatsvinden. Overigens verwach ten de organisaties pas tegen het eind; van de maand meer concrete gege vens over de douane-reorganisatie. Tot nu toe heeft men zelf uit niet-officiële bron zoveel mogelijk gegevens trach ten te distilleren. Smokkel Een belangrijk punt is nog de vraag, hoe na de personeelsinkrimping aan de zuidgrens de smokkel moet wor den tegengegaan Ondanks principiële overeenstemming over de unificatie van accijnzen binnen de Benelux blijft er voorlopig nog een aanmerkelijk prijsverschil voor, ondermeer, sigaret ten. Ook de prijzen voor vlees en vleesprodukten liggen aan de Belgi sche kant van de grens lager. Het ziet er naar uit. dat smokkelaars van soort artikelen en produkten gouden tijden tegemoet gaan als controle straks geheel of bijna geheel ont breekt. De douanekorpsen zelf hebben al gepoogd om aan te tonen, dat het handhaven van ambtenaren voor het bestrijden van de smokkelfraude de Nederlandse staat een miljoenenstrop kan besparen. Bovendien zou dan en passant kunnen worden toegezien op de clandestiene invoer van verdovende middelen en vuurwapens, artikelen die in steeds groter hoeveelheden het land worden binnengebracht. In dit verband is al ter sprake geweest, of en in hoeverre de rijkspolitie de taak van de douane straks zal kunnen overnemen. MIDDELBURG De heer J. Pa- rent, secretaris van het kabinet van de commissaris van de ko ningin is bij zijn gisteren gevier de veertig-jarig jubileum in dienst van de provincie Zeeland benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tijdens een huldigingsbijeenkomst op de re creatiezolder van de provinciale griffie reikte commissaris mr J. van Aartsen hem de bij de on derscheiding behorende versier selen uit. Mr Van Aartsen schetste in zijn felici tatietoespraak hoe de heer Parent in de achterliggende veertig jaar is opge klommen tot een van de belangrijkste rangen, die men ter griffie kent, die van refrendaris-secretarls van het ka binet. De commissaris wees ook op het vertrouwelijke karakter van het RECTOR VAN CHRISTELIJK LYCEUM GOES: NIET OP VERONICA MAAR OP SCHOOL AFSTEMMEN... GOES Zieke leerlingen van het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes zullen binnenkort vanuit het ziekbed de lessen, die op school worden gegeven, recht streeks kunnen volgen. De rector van het lyceum aan de Bergweg, drs. K. de Jong, loopt met plan nen rond de walkie talkie op de school in te voeren. De aankoop van de walkie-talkies zal gefinan cierd worden door het schoolbe stuur. Het wachten ls alleen nog op een zendvergunning van de PTT. Drs De Jong durft rustig te spre ken van .het ei van Columbus'. .Achteraf denk je bij jezelf: Waarom ben ik daar niet eerder op gekomen, want eigenlijk ligt de Inschakeling van walkie-talkies toch voor de hand'. De rector vertelt dat hij op het idee is gekomen naar aanleiding van de activiteiten van de amateurzend- club op school. ,In deze zendclub houdt een aantal leerlingen zich bezig met bet in elkaar zetten van zenders. Hiervoor hebben wij destijds zendvergunning gekregen van de PTT. De jongens van de club experimenteren vaak. Zo zorgen zij bijvoorbeeld wel eens uitzendingen van de ene kant van het schoolgebouw naar de ande re', aldus rector De Jong, die vervolgt: .Steeds maar weer wer-, den en worden we geconfron teerd met scholieren, die bij een ongeluk gewond raken. Ze breken een been of ernstiger en moeien weken verzuimen. Hierdoor krij gen ze een grote achterstand. Volgens de rector zijn het vooral de leerlingen uit de hogere klas sen die bij ongelukken betrokken raken. Zij rijden op brommers en lopen groot gevaar. Wanneer zij dan In bet ziekenhuis terechtko men heb je kans dat ze achterop raken bij bijvoorbeeld de exa men-voorbereidingen en dat is na tuurlijk funest'. Doordenkend aan de zenderclub, kwam de heer De Jong plotseling op het idee van de walkie-talkies. .We hebben di reet weer een aanvraag voor een zendvergunning naar de PTT ge stuurd. Bij de PTT gelden op dit gebied erg strenge voorschriften, maar we hopen dat we toch toe stemming krijgen om de walkie talkies te gaan gebruiken', aldus de heer De Jong. die meent dat er wel een grote kans is dat de toestemming inderdaad afkomt. .Wanneer deze apparaten voor me dische doeleinden worden ge bruikt, schijnt het te mo gen'. Mogelijkheden Als de walkie-talkies eenmaal In gebruik zijn genomen, zijn de mogelijkheden, volgens de rector van het christelijk lyceum, onbe perkt groot. .Terwijl de andere patiënten afstemmen op Veroni ca, zoekt onze zieke leerling con tact met het schoolge bouw'. Maar ook zieke leraren kunnen van het apparaat gebruik maken. .Wanneer een leraar ziek wordt, terwijl hij een proefwerk zou ge ven. dan stuur ik gewoon de con ciërge erop uit met een walkie- talkie. De leraar leest zijn opga ven voor, op school worden ze ontvangen en het proefwerk kan toch doorgaan, tot groot verdriet van menig leerling neem ik aan'. Drs De Jong is van mening dat vooral instructieve lessen via de walkie-talkie moeten worden ge volgd. Discussies zijn, volgens hem. geen haalbare kaart, omdat men het apparaat dan steeds van leerling naar leerling door de klas moet versjouwen. .Vooral de examen-kandidaten kunen erg veel profijt uit de walkie-talkie trekken. Zij kunnen hun kennis toetsen met behulp van dit appa raat en de leraren hoeven niet meer aan het ziekbed te zitten om de stof uiteen te zetten', al dus de heer De Jong, die denkt dat de elektro-techniek in de toe komst van onschatbare waarde kan zijn voor het onderwijs. JDe audio-visuele media zullen steeds meer in gebruik komen en ik denk zelfs aan de toepassing van deze apparatuur bij diezelfde zie ke leerling. In mijn hoofd heb ik eigenlijk het idee van een geslo ten televisie-circuit, maar dan uit gebreid tot het zoekbed van de leerling'. Subsidie Dc heer De Jong meent dar het walkie-talkie-project niet in aan merking zal komen voor subsidie van het departement. .Maar het schoolbestuur gaat de hele onder neming bekostigen, dus dat is geen probleem'. De walkie-talkies, die de school zal aanschaffen, zijn te gebruiken over een afstand van drie kilome ter. De prijs voor twee exempla ren bedraagt volgens de heer De Jong ongeveer zeshonderd gulden, .Hoeveel sets we aanschaffen, hangt natuurlijk af van het aan tal zieken, dat we op school heb ben', aldus de rector van het Goese lyceum. kabinetswerk, een vertrouwen, dat de heer Parent, nooit heeft geschon den. Deze zaken, die vaak in de persoonlij ke sfeer liggen, heeft de lieer Parent steeds met een grote rust en kiesheid weten te behandelen, aldus mr Van Aartsen, die de jubilaris prees om zijn trouw en toewijding en voor Jiet ge zicht van de provincie naar buiten', dat de heer Parent mede helpt bepa len. De commissaris wees er vervolgens op, dat de jubilaris door zijn jarenlan ge ervaring en kennis van persoonlij ke zaken en omstandigheden een zeer waardevol lid van het kabinet is ge worden. Ook noemde hij de vele acti viteiten van de heer Parent bij mani festaties, koninklijke bezoeken en be vrijdingsherdenkingen en zijn aandeel bij de hulpverlening bij de waters nood van '53 en aan de Hongaarse vluchtelingen in 1956. ,Zo werd U een belangrijke figuur op het kabinet, ge zien bij vele mensen buiten en in de provincie', aldus mr. Van Aartsen, die er tenslotte aan herinnerde, dat de heer Parent zich intens bezighoudt met de koninklijke onderscheiding. ,Er is geen koninklijke onderscheiding geweest of U hebt er wel bemoeienis mee gehad' zo zei de commissaris, ,maar nu is er dan toch één waar U niets mee te maken hebt ge had'. Het was de benoeming van de jubila ris tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, waarmee mr Van Aartsen de jubilaris als eerste felicteerde en in de hulde ook mevrouw Parent betrok voor de veertig jaar, dat zij haar man in zijn vele werkzaamheden terzijde heeft gestaan. Mr. Van Aartsen reikte ook de gratificatie-enveloppe uit; me vrouw Parent had bij aankomst reeds bloemen gekregen. De griffier, dr D. van der Wel memoreerde de bemoei ingen van de heer Parent rond de interprovinciale sportwedstrijden en zijn verdiensten voor de personeels vereniging van de provincie. Hij schet ste de jubilaris als een man, die door zijn rust en toewijding uitgroeide tot een persoonlijkheid, die velen aan zich heeft verplicht. De chef van het kabinet en van de derde afdeling, mr. H. F. M. van der Heijden, bracht de gelukwensen over van deze afdeling. Hij zei zich gaarne bij de woorden van de vorige sprekers te willen aan sluiten en bood als dank voor de loyale samenwerking het personeelsge- schenk aan, een platenspeler. Tenslot te sprak de heer Parent een dank woord. In de krant van gisteren werd reeds stilgestaan bij de loopbaan en de vele functies van de heer Parent en zijn verdiensten voor de sport in Zeeland. De huldigingsbijeenkomst van gistermorgen werd bijgewoond door het vrijwel voltallige college van gs en het hoofd van de afdeling kabinetszaken van het ministerie, van binnenlandse zaken, de heer G.; Dekker. MIDDELBURG De vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland heeft besloten haar ledenvergadering van 25 novem ber, waarin mevrouw J II. Stlkkelo- rum haar beweegredenen om af te treden als secretaresse zal toelichten, toch in het openbaar te houden. Aanvankelijk was het de bedoeling deze vergadering besloten te houden omdat .dit in de eerste plaats niet correct zou zijn hangende het onder zoek dat gedeputeerde staten aan de beantwoording van de vragen van de heren Don en Stenvert vooraf liet gaan en in de tweede plaats omdat het nu eenmaal goed gebruik is verga deringen waar de zaken van personen aan de orde zijn en waarbij zelfs derden betrokken zijn. niet in het openbaar te houden', aldus de voorzit ster van de vereniging, mevrouw mrl C. Kannegieter. ,Nu het onderzoek van gs is afgeslo ten en de eerder genoemde zaken reeds in extenso In de pers zijn be handeld. is er geen reden de vergade ring besloten te houden'. De vergadering, die in de sporthal te Vlissingen wordt gehouden, begint om acht uur Als opvolgster van mevrouw Stikkelo- rum stelt het bestuur mevrouw E. J. van Weele-Holtkamp uit Middelburg voor. Na afloop van het huishoudelij ke gedeelte van de vergadering wordt de film ,N'70' vertoond. De 25-jarige koopman F. H. uit Mid delburg werd dinsdagmorgen door de kantonrechter in Temeuzen. mr C. J. M. van Hees veroirdee'-i tot .-en hop. te van f 60,wegens het verboden venten van een horloge te Hulst. De officier, mr C. G. S. F. Keyser, had dezelfde boete geëist. H. ontkende het venten. Hij zou horloge, dat zijn vader 14 dagen tevo ren aan een Belg had verkocht en dat kapot was, hebben willen omruilen voor een goed exemplaar. De getuige-verbalisant, wachtmeester P. J. Ardonnen van de rijkspolitie, vertelde, dat hij op 28 september 's- middags om vier uur over het 's- Graveniiofpleln fietste. JDe verdachte stond naar voren gebogen in een geo pende auto en maakte het voor en mijn collega's bekende gebaar venten.' De wachtmeester zag ook col lega's van H. ,Ze begonnen, toen ik op de auto afging, te schreeuwen en te roepen in hun eigen taal'. Op een desbetreffende vraag van de kanton rechter antwoordde de getuige, dat de politie van de adspirant-lcopers doorgaans Belgen geen enkele me dewerking krijgt, omdat men bang is zelf ook een strafbare daad te plegen. ,Het wemelt in Zeeuwsch-Vlaanderen van horlogeventers, ook in Hulst. De burgemeester heeft, er de grootste last mee', aldus de officier, die het ver weer van de ruilmanipulatie verwierp. De verdachte is in het verleden al eens een keer bij verstek veroordeeld voor een gelijksoortige overtreding, Voor deze maal wilde de officier zijn eis nog tot 60,beperken. MIDDELBURG De Stichting Sport Steunt Zonneveld brengt dit jaar weer een Sint-Nicolaasbezoek aan de inrichtingen, die door deze stichting zijn geadopteerd. Dat gebéurt op dins dag 1 december, 's Middags om twee uur worden geschenken aangeboden in huize ,Den Berg' te Goes, om half vier wordt een soortgelijk bezoek ge bracht aan het. dagverblijf .De Wind roos' in Middelburg, om kwart over vier is te Middelburg .Vijvervreugd' aan de beurt en om vijf uur volgt nog een bezoek aan .Kinderzorg' in Mid delburg. 's Avonds om acht uur is het feest in het zeehospium .Zonneveld' in Oostkapelle. PZEM, DIENST GEMEENTEWERKEN: GOES ,Er is geen gevaar bij'. Dit zei men bij het districtskan toor van de PZEM in Goes, toen wij vroegen naar aard en om vang van de gasgeuren, die her haaldelijk zouden worden ge constateerd bij een rioolput op de uiterste noord-westhoek van de Goese markt. Omstanders menen daar aardgas te ruiken, dat uit de put zou opstijgen. Zowel de dienst gemeentewer ken als de PZEM hebben al ge durende een half jaar tal van klachten ontvangen, maar vol gens beide diensten is er van een gevaarlijke situatie geen sprake. Nochtans zal er volgende week een begin worden gemaakt met de ver nieuwing van de gasleiding over een traject, dat loopt vanaf de Koren beurs tot de kruising Markt. Rijfe!- straat. Opril, zo deelde de PZEM mee. .Wij hebben geen bemoeiems met de zaak, maar hebben de klachten door legeven aan het openbaar nutsbedrijf, PZEM, voorheen Zegam,' deelde de heer J. G. Zwenne, adjunct-directeur van gemeentewerken Goes mee. Deze gemeentedienst heeft wel het riolen net onderzocht, maar daar niets bij zonders aan geconstateerd. Als er al gas ontsnapt, dan niet via het riool, want dat is op lekken gecontroleerd," aldus de heer Zwenne. die verklaarde niet aan een aardgaslek op deze plaats te geloven. De heer C J. Pol derman. hoofd van het PZEM-dis- trictskantoor in Goes bevestigde dat ook bij zijn dienst een aantal klach ten over aardgasgeur is ontvangen. .Wij hebben er al enkele malen geme ten. Maar voorlopig is er ernstige twijfel aan een gaslek.' aldus de heer Polderman, die verder meedeelde, dat volgende week met de werkzaamhe den aan de leidingen wordt begonnen. Hij voegde er aan toe: .Het is wel opvallend, dat de klachten vaak op dinsdag binnenkomen, als de visboer dicht bij die plaats heeft gestaan.' De vrees, die sommigen koesteren, dat een brandende, sigaret voldoende zou zijn op die plaats een explosie te veroorzaken, deelt hij niet Gezien de ligging van het putje op een plaats, die parkeer en wandelterrein is, mag worden aangenomen, dat er al menig gloeiend sigarcttepeukje in de put terecht is gekomen zonder nadelige gevolgen. Dat ls ook de mening van de heer Polderman. Wel acht hij het niet uitgesloten dat uit oude leidingen enig aardgas kan ontsnappen, doordat de verbindingen uitdrogen. Maar of dit ook op de aangeduide plaats het geval is, wordt betwijfeld. SCHERPE KRITIEK OP BRUINISSE SPORTCENTRUM WAARSCHIJNLIJK '71 IN GEBRUIK ZIERIKZEE Achter de actie .On der dak', die-door de stichting .Sport centrum Scliouwen-Duiveland' werd gevoerd om zo snel mogelijk een sporthal annex overdektzw embad in Zierikzec te realiseren, is een punt gezet. Tijdens een sportmanifestatie in de ballonhal van de koninklijke Zeelandia te Zeirlkzee deelde dc voor zitter van de stichting, de heer F. K. Vos, de paar honderd belangstellenden maandag mee dat het gestelde doel ruimschoots is bereikt. Om het pro ject te kunnen realiseren zou de be volking een half miljoen gulden op tafel moeten leggen. De verschillende activiteiten van de stichting brachten 503.310,30 op. Het grootste gedeelte, ruim ƒ460.000,-, kwam bijeen via een burgerzin lening. De andere acties, waaronder een grote loterij, brachten ƒ37.000,-. terwijl aan toegezegde giften 4275,- binnenkwam. De totalen -aan inschrijvingen per ge meente zijn: Brouwershaven ƒ24.850,-, Bruinisse 1.500,-, Duiveland ƒ24.050,-, Middenschouwen 9.500,-, Wester- schouwen ƒ23.750,- en Zierikzee 352.700,-. De heer Vos, die zich tevreden toonde over het verloop van de acties, lever de scherpe kritiek op de gemeente Bruinisse. ,In vergelijking met andere gemeen ten is Bruinisse toch wel bijzonder slecht voor de dag gekomen. Men schijnt er daar nog steeds niet van te doordrongen zijn dat het woon- en leefklimaat van Schouwen-Duive- land slechts kan worden vergroot door het creëren van regionale voorzieningen. Dit gaat niet door het plaatselijk belang te laten preia- veren boven het eilandëlij- ke.' Hierna richtte de heer Vos zich tot burgemeester D. W. Kastelein: .Nog geen half jaar na de geboorte van .Onder dak kunnen we de volbrachte opdracht terugspelen naar de gemeen te Zierikzee. Aan u de taak om met de nieuwe m het leven geroepen stich ting de organisatie en de exploitatie ter hand te nemen. We weten dat er met voortvarendheid aan wordt ge werkt.' Het stemde de heer Vos tot voldoening dat het collega van b en de .hoogste prioriteit' heeft willen ver lenen aan het project. Hij zei te hopen dat het sportcomplex in 1971 in gebruik zal kunnen worden genomen. De heer Vos bood de burgemeester een symbolische cheque aan waarop het ingezamelde bedrag stond ver meld. RIKKERT WIDERVELD EN ELLY NIEMAN IN ,WALK-INN'-SOCIËTEIT VLISSINGEN De bekende Gelderse muzikale echtelieden Rikkert Zuider- veld en Elly Nieman zullen zaterdag avond een optreden verzorgen in de Vlissingse .Walk-Inn' Jeugdsociëteit. Door ziekte van Rikkert kon een eer der gepland programma geen door gang vinden. Destijds nam de Canade se zanger Earnie Van zijn plaats in. Het duo Zuiderveld zingt uitsluitend eigen liedjes, die door beiden gecom poneerd worden, terwijl ze zichzelf en elkaar begeleiden op een keur van bekende en minder bekende instru menten zoals gitaar, luit, autoharp. viool, mandoline, xylofoon, kazoo's, fluiten, baglama, blokviool en bongo's. Rikkert en Elly zijn momenteel druk doende met. het schrijven van liedjes en arrangementen voor een in de komende winter met eigen instrumen ten op te nemen plaat. Ze doen dit in samenwerking met de Maastrichtse multi-instrumentalist Hans Sleijpen. Vermoedelijk zal de plaat als titel .De draad van Ariadne' meekrijgen. Naast het maken van eigen liedjes maakt Elly nog tekeningen en poppen. Rikkert studeerde enige tijd prehisto rie in Amsterdam, volgde vioolles, maakt liedjes, verzen en schilderijen Het optreden begint om acht uur zaterdagavond. Aanvankelijk vond ik een half mil joen erg veel voor de bevolking van Schouwen-Duiveland', zei de burge meester, .maar we hebben het gehaald en daar heb ik veel respect voor. Het is een voorbeeld voor heel Neder- Subsidies Burgemeester Kastelein deelde mee dat de gemeente Zierikzee 500.000,- zal uittrekken voor het project. .Het moet ons toch wel heel sterk tegen zitten als er niet in 1971 in het nieuwe complex kan worden gesport'. In dezelfde geest liet ook gedeputeer de A. L. van Geesbergen zich uit. Ook hij was in het begin .niet al te opti mistisch gestemd. ,Te meer omdat de acties in veel grotere agglomeraties nogal eens mislukten. De verwachtin gen zijn verre overtroffen vandaar dat het provinciaal bestuur het rijk heeft geadviseerd een subsidie te ver lenen van een kwart miljoen gulden uit het fonds voor de sociaal-culturele infrastructuur.' Ook de provincie Zee land zal subsidiëren, maar over de hoogte van het bedrag kon de heer Van Geesbergen nog niets meede len. Namens de commissie van aanbeve ling sprak ten slotte de heer Burck een gelukwens tot het bestuur van de stichting Sportcentrum Schouwen-Dui veland. Voor het officiële gedeelte van de bijeenkomst gaven de majorettes en de drumband van Rust-Roest een show. Het verdere programma werd gevuld door de boerenkapel .Kunst en Eer' en Joyce en Monique, de zingende zusjes uit Bruinisse en met een modeshow van vrijetijdskle- ding. Verder kon men zich te goed doen aan dampende porties gekookte mosselen waar, vanwege de kou hal was niet verwarmd dankbaar gebruik van werd gemaakt. GOES Een groepje van 25 volwas senen volgt sinds oktober iedere dins dagavond in het christelijk lyceum te Goes twee wiskundelessen. Het groep je bestaat uit ouders van schoolgaan de kinderen en uit enkele leerkrach. ten, die aan de Goese school niet- wiskunde vakken doceren. De wiskundecursus is opgezet door de lyceum-leraren J. A. Izeboud en C. A. Veldt. Hun doel: het vak wiskunde een betere image bezorgen en de ou ders op de hoogte te brengen van de in enkele jaren grondig gewijzigde vorm van de wiskundelessen. Het idee voor de cursus werd vorig jaar, tijdens een ouderavond op het christelijk lyceum geboren. Voor de ouders gaf men toen een proefles wiskunde. De belangstelling leek toen groot genoeg, om dit jaar met een cursus te beginnen, Met name de ou ders van kinderen in de basisklassen werden uitgenodigd om mee te doen aan een serie van tien lesavonden, elk bestaande uit twee lesuren. Dinsdag avond zat de niet geheel volledige ploeg voor de zevende keer bijeen. De beide leraren geven dezelfde lessen, die zij overdag geven. De ouders krij gen zelfs huiswerk. Als lesboek wordt het in iedere boekhandel verkrijgbare werk: .Moderne wiskunde voor ieder een' gebezigd. Behalve dat hebben de ouders veel plezier van de door de leraren in stencilvorm vereeuwigde Met de kerstvakantie is deze nieuwe vorm van bijscholing voor het christe. lijk lyceum afgelopen. De belangstel lenden kunnen zich dan via de boeken en het huiswerk van hun kinderen verder op de hoogte houden. Op de foto: de voor lyceum-begrip pen bejaarde klas luistert uiterst geïn teresseerd naar de uiteenzettingen van wiskundeleraar Izeboud. Vergadering raad Hulst over leef milieu uitgesteld HULST De vergadering die de ge meenteraad van Hulst dinsdagavond zou beleggen over de problemen be- treffende het leefmilieu en de lucht- verontreiniging is uitgesteld tot de- cember. In verband met afwezigheid van de burgemeester wegens familie- omstandigheden en het ontbreken van verwarming in het Hulster raadshuis,'- zijn de voorbereidingen voor de ver- gadering niet op tijd gereedgekomea Het college van b en w van Hulst wil nu de november- en december verga deringen van de raad combineren tot één dagvergadering, waarbij dan te vens het leefmilieu besproken zal wor den. Brief vol kritiek aan raadsleden ,Een gemeentehuis vol mokkende ambtenaren' GOES De leden van de Goese gemeenteraad heb ben een met een pseudo niem ondertekende brief ge kregen, (kennelijk afkom stig van een gemeente-amb tenaar) waarin het perso neelsbeleid van de gemeente Goes op de korrel wordt genomen. De brief drie kantjes gestencild bevat een soort toneelstuk, geti teld ,Het onvoltooide drama (of wordt het toch een blij spel)?' Het stuk is onderte kend door een ambtenaar, die uit vrees voor represtail- les zijn eigen naam niet kan noemen, en die zich dan maar noemt: ,Pieter Pineut'. In de brief wordt op de wethou der van personeelszaken en de overige leden van het college in dialoogvorm kritiek geuit over het promotiebeleid als ge volg van de herindeling. Een aantal met nanie genoemde amb tenaren wordt in het .tussenbe- drijf' van het .drama' ten tonele gevoerd. Dit tussenbedrijf heeft tot titel ,Wat in Goes onder mo dern personeelsbeleid wordt ver staan'. Geval voor geval worden de gemiste promotiekansen be schreven. Desgevraagd verklaarden een tweetal ambtenaren tegenover de PZC niets van de anonieme brief te weten. Het epistel circuleerde ook niet op de gemeentesecretarie. Wel noemden enkele ambtenaren hun geschiedenis juist weergegeven'. Volgens het schrijven zou ook een ambtenaar van rooms-katho- lieke huize niet op de afdeling sociale zaken zijn geplaatst. Jn Goes zijn geen rk bijstandsgeval- len'. ,Een schone gedachte, een stads kantoor gevuld met volplezier werkende ambtenaren. Helaas een ruw ontwaken, wanneer men nu eens rondkijkt. Een gemeente huis vol met ontevreden, mokken de en kankerende ambtenaren, die geen plezier meer in hun werk hebben. Moet dit nu zo??", aldus de schrijver, die zich af vraagt of .die veel beprate reor ganisatie wel op de goede manier is aangepakt. Hij doet de' suggestie voor iedere ambtenaar een taakinventarisatle op te stellen en een objectieve personeelsbeoordeling te laten opmaken. Het .derde bedrijf' wordt, vanavond woensdag in de raadszaal gesitueerd, met als hoofdrolspelers de leden van de raad en als .toehoorders' vele ambtenaren, die een zwijgend protest vormen tegen de reorga nisatie en het onoordeelkundig personeelsbeleid'. Zoals bekend hebben twee raads leden het college schriftelijk vra gen gesteld over het personeels beleid van de gemeente Goes als gevolg van de herindeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4