Geen diploma's en toch 5 kampwinkels Niemand weet of Gessyka in Nederland mag blijven.... Jongeman (20) bekent reeds gegeven reeks inbraken in in vlissingse en rond Vlissingen Tweehonderd huizen in kom Hansweert moeten verdwijnen Geen toestemming voor cv-aanleg ALMANAK REUMAT1SCHE- EN SPIERPIJNEN Opening ,50 x 50' in Middelburg AUTO BOTST OP TRACTOR, OOSTBURGER GEDOOD VERHOOR NAM RUIM EEN DAG IN BESLAG franse autoriteiten zwijgen nog steeds VRAGEN OVER MEAO-SCHOOL IN MIDDELBURG Nogmaals kamervragen over .Progil' IN VERBAND MET KANAAL VERBETERING 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 ECONOMISCHE POLITIERECHTER ADVERTENTIE MIDDELBURG - L. P. v. d. L. uit Haamstede heeft als exploi tant van vijf kampwinkels in de westhoek van Schouwen geen enkel vakdiploma en daardoor was hij in conflict gekomen met het vestigingsbesluit levensmid- delenbedrijf en het vestigingsbe sluit kleinhandel textiel. Dins dag moest hij zich hiervoor ver antwoorden tijdens de zitting van de economische politierech-1 ter te Middelburg. Van der L. probeerde zijn zaak nog' enigszins te redden met de medede ling, dat hij kortegleden bericht had gekregen op een aanvraag om voor de verschillende diploma's cursussen in Amsterdam te volgen. Economisch po litierechter mr. P. van Empel zei. dat de wet nu eenmaal papieren vraagt: .En niet eens zulke moeilijke'. Mr. Van Empel memoreerde, dat Van der L. al vier Jaar zonder papieren werkt en dat hij niet eens een middenstands diploma heeft. Officier van justitie mr J. A. Blok noemde het ontbreken van diploma's voor vak- en handelskennis een vorm van oneerlijke concurrentie tegenóver de mensen, die deze diploma's wel hebben gehaald. Omdat het. de eerste keer was. dat Van der L. voor de rechter moest verschijnen eiste mr. Blok een boete van 500 gulden of 50 dagen, waarvan 250 gulden of 25 da gen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. Van Empel vonnis te conform. Mevrouw G. A.-van de B. uit Kapelle exploiteert een café. waarvan volgens de aanklacht de kwaliteit van de koe ling en de toiletten onvoldoende zijn. Zowel urinoir als tollet zijn buiten op het erf ondergebracht in enkele hok jes. Het toilet is voorzien van een tonnetje, dat blijkens een mededeling van mevrouw A.. door haar zelf regel matig wordt geleegd Het urinoir loost op een sloot. Volgens verdachte, die het café al dertig jaar exploiteert, moesten de verbetringen worden aan gebracht door de huisbaas: .Waar be taal je anders dertig jaar lang huur voor'. De huisbaas had, aldus me vrouw A. geen enkele poging in het werk gesteld om de ingevolge de drankwet nodige voorzieningen aan te brengen: .Hij heeft wel pogingen ge daan om het te verkopen en later om het onbewoonbaar verklaard te krij gen'. Mr. Van Empel Informeerde naar de mogelijkheden om iets anders te beginnen, aangezien hij veronder stelde. dat de omzet wel niet erg groot zou zijn. Mevrouw A. liet duide lijk weten, dat ze niet van plan was om in een .gesloten huis' te gaan wonen en ,van de bijstand te gaan leven'. Mr. Van Empel deed nog een poging om enig licht in deze affaire te brengen: .Probeert u eens zachtjes aan de bel te trekken bij bouw- en woningtoezicht van Kapelle'. Hij deed deze suggestie, nadat me vrouw A. had verteld, dat de hoofdin specteur van de brouwerij had ge zegd. dat de huisbaas wel verplicht was iets aan de bestaande toestand te verbeteren. Mr. Blok toonde begrip voor de moeilijkheden van de vrouw en eiste een boete van 60 gulden of 6 dagen. Het vonnis luidde con form. Beer? Een overtreding van de verordening berenhouderij leverde een stortvloed van woorden op geproduceerd door mevrouw M. uit Koewacht, die zei. dat ze naar Middelburg was gekomen om de waarheid te spreken. Het bleek een langdurige waarheid, waar Van Empel nauwelijks een eind kon maken. Er was proces-verbaal opgemaakt, omdat zich op het bedrijf van de familie M. te Koewacht een beertje had bevonden, dat meer dan 25 kilo woog. Als een mannelijk varken die ge- wichtsgrens te boven gaat moet het worden gecastreerd of geslacht. Blij kens het proces-verbaal was de heer M. daartoe niet hereid. Mevrouw M.. die samen met haar zoon naar Mid delburg was gekomen, omdat de heer M. ziek was, zei dat haar man helemaal niets tegen de verbalisanten had ge zegd. Bovendien ging het volgens haar om een varken, dat zowel mannelijk als vrouwelijk was en dientengevolge niet voor de volle honderd procent als beer kon worden betiteld. Ze was nog van plan geweest om een derge lijk dier mee te brengen naar de rechtszaal om daar aan mr Van Em pel te laten zien. Wat mevrouw M. bijzonder hoog zat was. dat er niet eerst een waarschuwing was gegeven. Tussen de woordenstroom door trachtte mr. Van Empel iets meer leeuwse Toto (II) U hebt vast ook wel danig mee geleefd met die slager uil het Limburgse Schirmen. wie een voetbaltotoprijs van 85 mille door zijn neus werd geboord. .Heb jij nog een advies voor deze gedupeerde mensen' zo vroeg een radiopresentator gisteren aan Tom (Doms) Manders. die wel gelukkig was in het spel. .Ja zeker', antwoordde de bol hoed: .Een nieuw formulier ko nen'. Verder van huis speelde zich een gebeurtenis af. die eveneens te denken geeft. In Peking slaagde enkele dagen geleden de Chinese atleet Ni Chih Chin erin het we reldrecord hoogspringen te verbe teren door 2.29 meter te halen. Men vermoedt echter dat deze prestatie niet geheel op de na tuurlijke wijze tot stand is geko- men. Vlak voordat de atleet dit enorme gat in de lucht sprong zou hem namelijk zijn ingefluis terd. dat hij zojuist de hoofdprijs in de staatsloterij had gewon nen... concreets te weten te komen over dit beren vraagstuk en hij stelde voor om| de zaak aan te houden om ook del verbalisanten te horen- Als dat niet bezwaarlijk is. in verband met de: verre reis'. Toen mevrouw M geen; acht gloeg op dit enkele keren her-; haalde voorstel, zei mr. Van Empel.j dat de familie M. maar beter varkens in plaats van beren kon gaan houden en dat er van aanhouden geen sprake meer was. Eis en vonnis luidden 25 gulden boete of 3 dagen en onttrek king van het (inmiddels geslachte) beertje .aan het verkeer'. Bovendien krijgt een gasfitter op aan-' vraag van de fabrikant alle appara-1 tuur en tekeningen: .Toch is het cv Aardgas De firma Van de V. uit Yerske had vorig jaar zonder de daarvoor vereis te toestemming van de Kamer van Koophandel centrale verwarmingsin stallaties van meer dan 30.000 calorie- én aangelegd. De firma had wel een ontheffing voor installaties tot die grens, omdat een van de firmanten studeerde voor het daartoe benodigde diploma. Volgens de heer J, van de V. was zijn zoon ook begonnen aan de vervolgcursus en had hij een onthef fing aangevraagd. Getuige J. T. van de Kamer van Koophandel zei hiervan niet op de hoogte te zijn. De heer Van de V: .Ze zijn veertien dagen geleden daarvoor bij me geweest'. Overigens was dit niet in het geding, want het ging om de aanleg van grote installaties in de periode fabruan-sep- tember van het vorig jaar. Officier mr. Blok stelde, dat de grens zeer ver was overschreden (tot boven de 100.000 calorieën) en dat er gevaar bij aanwezig was. hetgeen leidde tot klachten van de PZEM. Hij eiste een boete van 1000 gulden, waar mr Van Empel 1000 gulden, waarvan 500 gul den voorwaardelijk maakte. Volgens mr. M. K. Dielemna, die als raadsman van de heer K. E. uit Yer- seke optrad, zijn de wettelijke eisen voor installateurs van centrale warming uit de tijd. De komst van het aardgas maakte het aanleggen cv-installaties veel eenvoudiger dan voordien. Dit bleek aldus mr. Diele- man ook wel uit het feit, dat particu lieren bouwpaketten kunnen bestellen om zelf cv aan te leggen. ties aangelegd, terwijl hij daartoe geen toestemming had van de Kamer van Koophandel. Mr Van Empel weesi er op. dat E. reeds in 1968 hiermee was begonnen E verdedigde zich door te vertellen, dat hij was verge-; ten zich op te geven om in aanmer king te komen voor een ontheffing. Bij de Kamer van Koophandel zou hem die mogelijkheid ook niet zijn meegedeeld. Hij zei in de veronder stelling te hebben verkeerd, dat de aanleg van cv-installaties tot 30.000 calorieën vrij was. Van de eis van 200 gulden of 20 dagen maakte mr Van Empel 120 gulden of 10 dagen. Oude vleesresten in een vleesvermal- ser in de slagerij van de heer H. A. I. uit Middelburg leverden een boete van j 100 of 10 dagen op. Het vonnis was conform de eis. A. A. van den H. uit Kerkwerve had tussen 16 en 24 maart geen aangifte gedaan van het feit. dat zich een door hem gepacht dijkgedeelte een dood schaap en een dood lam bevonden. In verband met de recidive van de heer Van den H. eiste mr Blok een boete van 300 gulden of 30 dagen. Mr Van Empel vonniste 350 gulden of 35 da gen. waarvan 200 gulden of 20 dagen met een proeftijd van 2 jaar voor waardelijk. Onmiddellijke verlichting van "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit. zenuwpijnen. verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk In de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pi)» (ronder oppervlakkige warmtesensatlc of Irritatie van de huid to I veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend I weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd ccn tube Algesal bij de hand hebt om zodrj het nodig Is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. NA DIEFSTAL IN EIGEN PENSION Vergunning is U STRIP-TEASE vi.i«ei\r.irx The -vn inn* in v MIDDELBURG Woensdagavond 2 december zal in de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis de reeds eerder aangekondigde tentoonstelling van he dendaagse grafische kunst, de mani festatie ,50x50' worden geopend. De opening van de vijftig gelijktijdige en identieke tentoonstellingen in alle de len van het land zal via de NOS- televisie om zeven uur worden ver richt door koningin Juliana. SCHOOND1JKE De 68-jarige lieer P. J. Hooftman uit Oostburg Is dins dagavond gedood bij een verkeerson geval op rijksweg 58 tussen Schoondi.l- ke en Breskens. Het ongeval deed zich omstreeks zes uur voor ter hoogte van de Kruisdijk. De heer .looftman bestuurde eeen per sonenauto en reed in de richting van de veerboot. Voor hem reed met ge ringe snelheid een tractor met een laadinstallatie. bestuurd door M. R. uit Serooskerke. Op onverklaarbare wijze botste de wagen van de heer Hooftman met flinke vaart tegen de achterzijde van de atlasinstallatie. De wagen werd totaal vernield. Het slacht offer overleed vrijwel ter plaatse. De auto moest worden weggesleept. Het politieonderzoek heeft uitgewezen dat de atlasinstallatie goed verlicht was. VLISSINGEN Een diefstal van een, geldkistje (inhoud ongeveer f 700,-).| 76 a 80 zilveren rijksdaalders en gul-j dens en ongeveer 8.- aan oude dub beltjes en kwartjes uit bet pension' van mevrouw V. uit Vlissingen. heeft de twintigjarige J. Cli. E., die in dit pension woont, de das omgedaan. Na een langdurig verhoor bekende hij tot nu toe zes kleinere inbraken in Vlissingen en Souburg. De diefstal in het pension werd het afgelopen week einde gepleegd. Na een verhoor dat de gehele maan dagmiddag en -avond in beslag nam. bekende hij inbraken bij het kantoor van de NV Haven Vlissingen. bij het benzinestation aan de Sloeweg bij de nieuwe wwinkel van de Prijsslag, bij het clubgebouw van RCS op de sport velden te Souburg, bij de antiekzaak van de heer B. uit het Groenewoud en bij het koopcentrum Groenendijk. Het grootste gedeelte van de buit werd bij E. op zijn kamer aangetroffen. De inbraak in het kantoor van de NV Haven Vlissingen. die 25 sep tember werd gepleegd, leverde een paar honderd koffiemunten en een chequeboekje van de Nederlandse Middenstandsbank op. Van het che queboekje had E. nog geen gebruik gemaakt. De inbraak bij het koopcentrum Groe nendijk op het Vlissingse industrieter rein leverde heel wat meer op: een transistorradio en een platenspeler. De opbrengsten van zijn inbraakactivi teiten waren nogal wisselvallig. Zo leverde zijn .expeditie' in de nacht van 6 op 7 oktober naar het benzine station aan de Sloeweg te Vlissingen slechts 24,- op en de inbraak op 29 oktober in het clubgebouw van RCS 60 pakjes sigaretten. 20 pakjes tabak en een doos sigaren. Bij de Prijsslag op het industrieterrein (8 november) werd aanvankelijk niets vermist. La ter bleken een paar handschoenen en wat kledingstukken te zijn verdwenen. De inbraak bij de antiekhandel van de heer B. in het Groenewoud leverde daarentegen ruim duizend gulden aan sieraden en koperwaar op. De Vlissingse recherche zal E. nog maals stevig aan de tand voelen. Het is de bedoeling E. donderdag aan de officier van justitie te Middelburg voor te leiden. ,ALS ZE WEG MOET, LAAT HET DAN SNEL GEBEUREN' TERNEUZEN ,We zullen het verschrikkelijk vinden als ze straks wordt wegge haald. Maar laat het dan, als die beslissing toch moet val len, snel gebeuren. We zijn nu al zo aan haar gehecht.' Het is de noodkreet van het Terneuzense echtpaar Smol ders, sinds 5 maanden pleeg ouders van de Franse von deling Gessyka. Terwijl ze. 7 kg zwaar en ook verder blakend van gezondheid, in haar box ligt te kraaien, wacht verzekeringsinspecteur L. J. Smolders vol smart op antwoord op een dringende brief aan minis ter Luns. stuurt het ministerie van justitie het zoveelste schrij ven naar Frankrijk en zegt een vertwijfelde mr J. A. Zwarten dijk. secretaris van de raad voor de kinderbescherming in Middel burg: ,11c vind het betreurens waardig dat bet allemaal zolang moet duren, maar ik kan er echt niets aan doen. We hebben ten einde raad de hoogste instantie, liet ministerie van justitie maar ingeschakeld'. Gessyka 8 maanden oud wordt een probleem nu de Fran se autoriteiten alle interesse in haar lijken te hebben verloren. ,De toekomst van een kind staat op het spel', schreef Smolders 9 november aan minister Luns. Dat kind: het meisje Gessyka, wordt op 18 juni van dit jaar door de Temeuzense verzeke ringsman gevonden op een zerk van de oude begraafplaats, vlak achter zijn huis aan de Nassau- laan. Smolders vader van twee zoons van 11 en 17 en een doch ter van 15 neemt de baby mee naar huis. Nadat het nieuws bin nen- en buitenlandse kranten heeft gehaald wordt luttele dagen na de vondst, op 20 juni, in het Franse Duinkerken de Francaise Josiane T. aangehouden, die be kent de (ongehuwde) moeder van Gessyka te zijn. Het kindje was op 12 maart van dit jaar in Antwerpen geboren. Josiane T, af komstig uit het plaatsje Rusen- dael en al moeder van een ander kind, vertelt zich van deze twee de baby te hebben willen ontdoen om haar kansen op een nieuw huwelijk te vergroten. Op donder dag 18 juni haalt ze haar doch tertje uit de .Clara Feij Kribbe' in het Belgische Berchem en reist, na de leiding van de crèche om de tuin te hebben geleid met de mededeling pleegouders te we ten. naar Terneuzen. Daar legt ze Gessyka neer op de oude begraaf plaats, waar vrijwel niemand meer komt. Op 25 juni wijst de officier van justitie in Middel burg de baby voorlopig toe aan de raad voor de kinderbescher ming. Het kind kan bij de familie Smolders blijven. Wachten En toen is het wachten begonnen. Wachten op antwoord uit Frank rijk, wachten op een beslissing van de Franse overheid over een baby van ruim een half jaar. Smolders: ,In onze eerste opwel ling, toen we van alle kanten werden bestormd door kranten, brieven en telefoontjes kregen van mensen die de baby wilden hebben, is het woord .adoptie' onzerzijds nooit gevallen. We durfden daar eenvoudigweg niet aan te denken. Mijn vrouw en ik gingen er vanuit dat die zaak rund Gessyka binnen enkele we ken zou zijn geregeld'. En dat .geregeld' betekent het afkomen van een duidelijke beslissing van de Franse autoriteiten: moet Ges syka terug of mag ze bij een Nederlands pleeggezin blijven. Mr Zwartendijk vertelt, dat de raad voor de kinderbescherming in eerste instantie brieven heeft gericht -aan de Franse .procureur de la republique', omdat men dacht dat die ook bemoeienis zou hebben met de strafzaak tegen Josiane T. (waarover overigens ook niemand meer iets heeft ge hoord). .We hebben verscheidene malen gerappelleerd en uiteinde lijk kregen we een heel onbevre digend antwoord teruggestuurd, waaruit bleek dat de zaak in Frankrijk was overgegeven aan een andere instantie. In overleg met mijn voorzitter heb ik toen de zaak aan het ministerie over gegeven om via buitenlandse za ken of hoe dan ook tot een oplossing te komen. Het wordt nu een beerje een moeilijke situa tie. niet alleen voor het kind maar ook voor de heer en me vrouw Smolders. Er komen ban den. op de duur weet je haast niet meer wat je doen moet'. Dossier Op het ministerie van justitie, dat zijn correspondentie ook bin nen de EEG anno 1970 nog moet laten versturen door buiten landse zaken, is de affaire Gessy ka uitgegropiri tot een dossier met. van Nederlandse kant. al een flink aantal brieven. Een woordvoerder: .De kans dat het overleg over zo'n zaak traag verloopt zit er natuurlijk dik in Dat is een ervaringsfeit. Als je herkomst, identiteit en ook de rechtstoestand van het kind kent kun je als Nederlandse autoritei ten niet beslissen over blijven of niet blijven. Als er een procedure gevolgd kan worden waarbij de ouders dat kind regulair afstaan, ook volgens de Franse wet. dan pas valt er met die pleegouders te praten'. En daarom heeft het ministerie in dringende bewoor dingen aan de Franse autoriteiten geschreven, want ,Den Haag' zit. vertelt dezelfde vertegenwoordi ger van justitie, met het geval wel .een beetje in zijn maag'. De raad voor de kinderbescher ming en ook de heer en me vrouw Smolders maken er geen geheim van. dat ze het kind graag in Nederland zouden willen houden. Mevrouw Smolders (,Ik heb de afgelopen dagen weer eens met justitie gebeld'): .Dat zou voor ons het voordeel heb ben dat je ze nog eens kunt zien, dat je op de hoogte blijft van hoe het ermee gaat'. De raad voor de kinderbescherming weet in ons land genoeg pleegouders die Gessyka maar al te graag zouden willen hebben. Aanvanke lijk had de raad zelfs een in Nederland wonend Frans gezin op het oog, een mogelijkheid die later echter werd uitgesloten om dat daar al een Frans kind te recht was gekomen. Bij het plaat sen van Gessyka in een gezin, moet de raad overigens weer toestemming hebben van justitie, omdat het om een buitenlands meisje gaat. Mr Zwartendijk: .Ik ben bang dat het allemaal nog lang gaat duren'. .Gessyka. pas ingeënt tegen pokken, weet nog van niets: mevrouw Smolders brengt haar op haar arm naar bed. .Toen ze hier kwam woog ze 4800 gram, 't zijn er nu 7200'. zegt ze. Op de foto: Gessyka en pleeg moeder geen antwoord (Foto PZC) (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het kamerlid me vrouw Epema-Brugman (pvda) en de heer Laban (pvda) hebben aan de staatssecretaris van onderwijs en we tenschappen een motivering gevraagd over liet opnemen van een meao- schooi in Middelburg op het scholen plan 1971-1973, terwijl het geraamde aantal leerlingen ver beneden de nor men voor subsidiëring blijft. Zij vra gen of de bewindsman er van op de hoogte is, dat het centraal orgaan voor het gemeentelijk voortgezet on derwijs geen algemene meao-school in Middelburg heeft aangevraagd, omdat er niet voldoende leerlingen kunnen worden verwacht. De beide kamerleden suggereren, dat door het plaatsen van de school op het schoolplan 71-73 in de hand wordt gewerkt, dat verschillende instanties zoveel mogelijk scholen gaan aanvra gen en dat de bereidheid om tot plaatselijke of regionale samenwer king te komen wordt afgeremd. Wan neer het met het oog op de ontwikke ling van Zeeland gewenst is om v uitlopend op het normaliter vereiste aantal leerlingen nu reeds met n te starten, was het dan niet logischer geweest eerst de subsidiëring van een algemene school te bevorderen?, aldus de slotvraag van de beide PvdA-verte- genwoordigers. DEN HAAG (ANP) De kamerleden mejuffrouw A. A. M. Kessel (groep Aarden) en mr dr M. J. J. A. Imkamp (D '66) hebben dinsdag minister R. J. Nelissen van economische zaken en staatssecretaris dr R. J. H. Krui- singa van volksgezondheid schriftelijk gevraagd of zij kunnen meedelen of de Belgische regering een beslissing genomen heeft om de vestiging van Progil te Kallo in België goed te keuren. In een toelichting op hun vraag ver wijzen de kamerleden naar de recente mededeling, da het op vrijdag 20 no vember geplande gesprek te Bilthoven tussen de Belgische minister Nameche van volksgezondheid en dr Kruisinga uitgesteld is. De vraag dringt zich op aldus de twee kamerleden of een ge sprek met vertegenwoordigers van Belgische regering niet te laat komt. VLISSINGEN .The '70 Inn' in VU» singen zal de eerste nachtclub in Zee land zijn. waar stripteasevoorstellin- gen mogen worden gegeven. Dr rigp. naar van de nachtclub, de lieer I. P. J. Boonebeeft \an dc Vlissingse burg* meester, drs. D. Roemers een vergun, ning gekregen om stripteasc-voorstel- linten te laten uitvoeren in zijn zaak aan de Walstraat in Vlissingen. Burge meester Roemers gaf die vergunning op grond van artikel 121 van ile algemene politieverordening, waarin staat, dat het verboden is. tenzij met vergunning van de burgemeester, mu ziek. zang. vermakelijkheden of enige vertoning van welke aard dan ook te geven of toe te laten, waartoe aan het publiek met of zonder betaling de toegang wordt verleend'. Wanneer er in .The '70 Inn' voor het eerst voorstellingen door striptease- meisjes worden gegeven is nog niet bekend. Waarschijnlijk zal dat rond de jaarwisseling zijn. De heer Boone maakte duidelijk, dat aan de vergun ning een aantal voorwaarden is ver bonden. Zo zal onder meer een ver bouwing moeten plaatsvinden, omdat er kleedkamers moeten zijn voor de optredende slriptease-danseressen. De heer Boone ,Ik moet. de voorwaarden nog binnenkrijgen, maar het houdt ongeveer in. dat er geen mensen beneden de 18 binnen mogen, dat je goede kleedkamers moet hebben De meisjes, die optre den mogen niet helemaal naakt zijn. In het algemeen kun je stellen, dat ervoor moet worden gezorgd, dat het geen rommeltje wordt'. Showtje .The '70 Inn' in de Vlissingse Wal straat werd ruim een half jaar gele den geopend. De heer Boone had toen al vage plannen om het vermaak In zijn zaak uit te breiden met een striptease-show. .Je moet een striptca- se-voorstelling niet zien als het belang rijkste in een nachtclub. Het wordt gewoon door het hele programma heengeweven. We hebben hier elke avond levende muziek en we vullen de attracties nu aan met zo'n showtje. Als het goed loopt, dan trek ik er later misschien uog wat andere arties ten bij aan'. Volgens de heer Boone heeft het geen moeite gekost een vergunning voor striptease-voorstellingen los te krij gen. ,B en w van Vlissingen zien heus wel. dat er met de komst van de industrie veranderingen komen'. En verder vindt de nachtclubeigenaar: .Vlissingen zal toch eens een echte stad moeten worden, waar je behoor lijk kunt uitgaan. Er is toch eigenlijk weinig te doen hier in de stad'. Veel boze reacties verwacht de heer Boone niet op zijn beslissing. .Misschien wat ingezonden brieven in de krant, maar wie er tegen is. moet zich maar eens komen overtuigen'. Volgens de heer Boone is de beslis sing tot het geven van voorstellingen met tripteasedanseressen met name ook genomen op verzoek van veel van zijn klanten: .De mensen vragen vaak om zoiets en ik wil nu in fasen een heel programma gaan maken hier ln de zaak'. De heer Boone is ervan overtuigd, dat het allemaal goed zal draaien. .Vooral 's zomers zullen er heus veel mensen komen. En als het niet gaat, dan slop ik er zonder meer mee. Dit wordt gewoon een onderdeel van de nachtclub en als de mensen geen belangstelling hebben, dan weet ik dat gauw genoeg'. MINISTER SCHUT ANTWOORDT: zullen ongeveer 200 woningen moeten verdwijnen als gevolg van de verbetering van het Ka naal door Zuid-Beveland en de daarmee samenhangende ha venvergroting. Dit antwoordt minister Schut, minister van verkeer en waterstaat a.i., op schriftelijke vragen van me vrouw Epema-Brugman (pvda). Minister Schut betoogt, dat de studies om het Kanaal door Zuid-Beveland aan te passen aan de nieuwe water staatkundige toestand na afsluiting van de Oosterscheide en het te verbe teren voor de scheepvaart nog in volle gang zijn. Rijkswaterstaat pleegt daarbij overleg met alle belangheb bende instanties, waaronder ook de gemeenten. Het is bovendien de bedoeling een bij eenkomst te beleggen, waarbij de di rect belanghebbenden over de plannen worden geïnformeerd en waarbij met rijkswaterstaat van gedachten kan worden gewisseld. Het uiteindelijke kanaalverbeteringsplan zal worden voorgelegd aan de raad van de water staat, die de belanghebbenden vervol gens in de gelegen zal stellen. eventuele bezwaren kenbaar te ma ken. Volgens minister Schut voorziet de procedure in de mogelijkheid vroegtij dig bezwaren naar voren te brengen, waaraan dan reeds in de ontwikke lingsfase van het plan aandacht kan worden besteed. Geen geld vermist na inbraak in garage De Muijnck BORSELE In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in de winkel van het garagebedrijf De Muijnck te Borssele. Er wordt geen geld vermist, wel zijn enkele verkoop- artikelen uit de winkel TIJDELIJK REGEN Zwaar bewolkt met tijdelijk regen ln de middag van het westen uit enkel» opklaringen. Matige tot krachtige, aan de kust harde wind. ruimend van zuid naar zuidwest tot west. Ongeveer dezelfde middagtemperatu ren als gisteren. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag: Enkele perioden met regen en tempe raturen iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; Max. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal: Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 3) procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 3: Min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal: Max. temp.: van ongeveer normaal Mt 3 graden boven normaal: Kans op een droge periode van mi» stens 12 uur: 50 procent: Kans op een geheel droog etmaal: 3D procent. Normalen voor 17 tot 21 november: min. temp. max. teroP Den Helder 4 8 Eelde 2 7 De Bilt 3 8 Vlissingen 5 9 Vlv Zuid Limb 3 6 Gem over Ned 3 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2