ex tl* NON-ACTIEF LID ZIJN HEEFT GEEN ZIN' SMULPAPEN FIJNPROEVERS, EN LEKKERBEKKEN: OP NAAR BRUGGE! d\GENDAn Voor het eerst sedert 1956 nederlaag voor België tegen Frankrijk PRESIDENTE CPB VAN AFDELING W-ZWSCH-VLAANDEREN: VIJFDE SALON VAN DE GASTRONOMIE EïïKE Msr"'I3-30-'6 uur: Kaartingen ZEE UWSC H-VLAAN DEREN SCHOONDIJKE .Alleen lid zijn zonder actief te zijn heeft geen zin. Als mén lid wordt, moet men ook aan alle georganiseerde toestanden meedoen'. Dit preadvies geeft de presidente van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Chris telijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB), mevrouw C. S. de Feijter- van der Hoofd te Schoondijke, wan neer nog meer vrouwen de zin in zich mochten voelen opkomen zich als lid aan te melden bij de CPB. Vorige week kon de CPB namelijk het honderdste lid, mevrouw A. Boogaard-van Wondergem uit Schoondijke, verwelkomen. Volgens mevrouw De Feijter loopt de stijgende lijn in het ledental parallel aan de animo voor de CPB. Al is de opkomst voor de bijeenkomsten en vergaderingen niet altijd even goed (vijftig vrouwen vindt zij maar aan de matige kant), toch heb ik de indruk dat de animo voor de bond toeneemt.' Met nadruk wil ze hier nog wel eens vaststellen, dat de CPB beslist geen aparte groepering met de landbouw als achterland wil zijn .Bewust hebben we indertijd onze naam Boerinnen- bond veranderd in CPB. teneinde in het vervolg een sterke associatie met de boe rin weg te nemen. We streven er ook naar zoveel mogelijk dames uit alle groe peringen in onze bond te verenigen. Ieder een kan dus lid worden Door deze verscheidenheid van leden is het ook mogelijk de belangstelling voor allerlei zaken, die in de wereld spelen, groot te houden, omdat de CPB er vanuit gaat, dat iedereen, qua informatie, aan zijn trekken moet kunnen komen. Het ligt onder meer in de bedoeling binnenkort gespreksavonden over de actuele aangele genheid in Nederland: ja of neen. abortus provocatus toestaan? Mevrouw De Feijter meent, dat alle vrou wen over dit soort zaken willen meeden ken, dus is discussie zinvol. In even zovele andere zaken, ook op huishoudelijk gebied, kunnen gespreksavonden meewerken aan de verruiming van geest en zienswijze. Nog meer voorbeelden: excusies naar scholen en fabrieken, cursussen voor huis verzorging tot beter bewegen. Mevrouw De Feijter zegt, dat vrouwen van Biervliet tot Retranchement bij haar afde ling van de CPB van harte welkom zijn. De eerstvolgende bijeenkomst is gepland op donderdagavond 17 december, om half acht. Dan wordt het kerstdeclamatorium gehouden. X>e leden hebben echt behoefte aan een dergelijke kerstavond en die is daarom ook altijd druk bezocht.' Januari voorspelt een drukke maand te worden want er staan drie belangrijke zaken op de agenda: een vergadering, een excursie en een gespreksavond. WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 Befaamde meester-koks bereiden dagelijks de fijnste gerechten in hel Salon van de Gastronomie' in Brugge. er dus zeker wat aan. Alles wat men zich maar kan indenken om een sierlijke tafel op te bouwen en heer lijke gerechten te presenteren, zal men er aantreffen. Men kan er ook een inzicht jcrijgen in de modernste presentatie- en verkoopmethodes en de behandeling van de waren. De belangrijkste producenten van aller hande voedingswaren zijn er verte genwoordigd. WIJN EN KAAS Aantrekkelijk is bij dit alles dat er ruimschoots gelegenheid is tot proe ven. Men kan er fijne schaaldieren, zoals oesters en kreeft eten verder nog allerlei vleesbereidingen en ge bak. Dan zijn er nog de vele Belgi sche. Franse en Nederlandse kaas soorten. Ook de jonge, maar reeds befaamde .ridderorde van de Belgi sche kaas', zal er sterk vertegen woordigd zijn. Tijdens dit salon, dat in Vlaanderen en ook in Noord- Frankrijk reeds vermaardheid heeft verworven, zullen enkele personen in deze ridderorde verheven worden. Onder hen bevindt zich minister Theo Lefèvre. Veel aandacht wordt eveneens be steed aan de wijn. Hoe kan het ook anders, omdat dit juist de speciali teit is van de man, die vijf jaar geleden het initiatief nam tot het organiseren van dit salon. Het is allemaal heel bescheiden begonnen met een eenvoudige tentoonstelling in één enkele zaal en enkele feest malen. waarvan slechts een klein groepje smulpapen genoot. Dit alles was het werk van de Bruggeling Omer Sap, die nu echter een hele staf medewerkers heeft gekregen De volledige horecasector verleent aan dit salon immer haar medewer king, samen met de twaalf Belgische hotelscholen en talloze befaamde keukenpieten uit binnen- en buiten land. Vorig jaar werd deze uitzon derlijke expositie te Brugge bezocht door 30.000 personen en nu ver wacht men er nog veel meer. KOOKDEMONSTRATIES De toegangsprijs bedraagt slechts 15 fr, maar met dit bedragje kan men nog een reis van 15 dagen winnen naar Venetië. Turkije en Griekenland of een uitstapje naar Oostenrijk. Er wordt een kosteloze tombola inge richt. De dames, die jarig zijn op de dag dat zij het salon bezoeken, wor den bovendien bedacht met een mandje fruit. Men kan dagelijks van 1430 tot 15.30 en van 17 tot 18 uur kookde monstraties bijwonen toegangs prijs: 15 fr.). Bekende meesterkoks ontsluieren er hun geheimen. Enkele van de vele recepten, die op het programma staan: waterzooi met. kreeft; staartvis op Westvlaamse wijze; hazebout in roomsaus: filets van doraden op zijn Indiaans; vis met kaas; fazant in korstdeeg; schel vis in Pale-Ale; kip met rode wijn op Bourgondische manier; pladijsfi lets op Zeeburgse wijze; forellen in rode wijn; forellen als in de 13e eeuw; tong met schuimwijn en zee paling in roomsaus. Het is overbo dig om te zeggen dat er ook steeds gelegenheid is tot proeven. Vorig jaar werden deze kookdemonstraties gevolgd door 4.000 personen en tel kens moesten er nog belangstellen den geweigerd worden. FEESTMALEN Het neusje van de zalm zijn echter de feestmalen, of gastronomische banketten, zoals men dat in Vlaande ren zegt In 1969 namen er 2.000 personen aan deel en ook voor deze manifestaties was men al heel vlug volgeboekt. Dit jaar zal dit zeker ook het geval zijn. Het is werkelijk een aangelegenheid voor fijnproe vers. Het inschrijvingsgeld voor elk van deze feestmalen bedraagt van 495 fr tot 575 fr. alles inbegrepen. Het zijn steeds banketten van ten minste acht gangen, die bereid wor den door beroemde Belgische en Franse meesterkoks Deze feestma len hebben plaats op 20, 23. 24, 27 en 28 november. Inlichtingen wor den telefonisch verstrekt via de nummers 050-18076 of 050-18077. Wie belang stelt in de gastronomie moet beslist een bezoek brengen aan dit salon te Brugge. Het loont de moeite. C. S. DE FEIJTER-VAN DER HOOFD presidente CPB West-Zeeuwsch-Vlaandercn (Van onze correspondent) BRUGGE De Belgen zijn bijzonder kieskeurige smulpapen geworden. Hun betwistbare faam als kampioen-bierdrinkers is vervaagd en behoort al lang tot de folklore. Nu weet men in het buitenland best dat hun wijnKtlders tot de beste van Europa behoren en dat zij een eigen gastronemischr stijl hebben ontwikkeld, hierbij handig gebruik makend van de Franse en Duitse traditie op dit gebied. Wie van dit alles nog niet volkomen overtuigd mocht zijn, moet beslist een bezoek brengen aan het vijfde .Salon van de Gastronomie', dat van 21 tot 29 november in Brugge plaatsheeft. Het wordt op touw gezet in het .domein', ,Ter Groene Poorte' vlak bij het station, op het grondgebied van de thans door Brugge ingelijfde ge meente St-Michiels. Het geheel is een festijn voor fijn proevers en lekkerbekken, want al les wat verbad houdt met smake lijk eten en drinken is er samenge bracht in een reusachtige expositie, die een oppervlakte van niet minder dan 5.000 vierkante meter inneemt. Men kan er kennismaken met de nieuwste vindingen op het gebied van de groot- en kleinkeuken. Ook de hotel- en restauranthouders hebben Staatsminister A. van Acker, vporzitter van de Belgische kamer van volks vertegenwoordigers. ontving op een. van de vorige salons van de gastro nomie te Brugge zijn gewicht in kaas.... WOENSDAG 18 NOVEMBER BRESKENS Oranjeplein, 14.30-17 uur: bibliobus. HULST Raadzaal: tentoonstelling Hedendaagse kunst in West-Bra bant.' Koning van Engeland. 19 uur: verga dering NCB. Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling ,Pak weg, neem mee. f®pO^DIJKE Dorpsplein. 15.30- 1' 30 uur: bibliobus. JL^LUZEN Zuidlandtheater, id.30-24 uur: kindermiddag en feesta vond gymnastiekvereniging EMM. zuidlandtheater, 20 uur: lezing Hella Haasse. WATERLANDKERKJE 11.45-12.15 uur: bibliobus. DONDERDAG 19 NOVEMBER CADZAND-BAD Eglantierlaan, 14- 14-30 uur: bibliobus. im? v£!P"P0RP Markt, 14.45-16.15 uur. bibliobus. id o„ST,7„ Boekhandel Van Geyt, 9- uur: tentoonstelling .Pak- weg neem mee.' ««J&aal stadhuis: tentoonstelling Hedendaagse kunst in West-Bra- Du Commerce, mid daguren: kringvergadering NCB. kersS.erCe: toneelavond reder* ?ffiWEMENT Markt. 16.30- uur: bibliobus. rfuw,nli-EN Zuidlandtheater, ZÏ:in7iimïï,r: scboolconcert ««r' fflte- DonJsplein' UM-13 TERNEUZEN België heeft, zoals u waarschijnlijk al weet, de vriend schappelijke wedstrijd tegen Frank rijk in het Heizelstadion met 1-2 verloren. De laatste nederlaag die de Belgen tegen Frankrijk leden dateert van 1956 en het is dan ook begrijpe lijk dat deze overwinning de Franse voetbalenthousiasten weer wat nieu we moed heeft ingeblazen. In de kleedkamer van het Franse nationa le elftal bevonden zich na de wed strijd tal van bekende persoonlijkhe den. Zo waren onder andere René Hauss (trainer van Standard Luik), Van Dooren (trainer van Gantoise; en Pierre Sinibaldi (trainer van Ander- lecht) aanwezig. Maar de belangrijk ste man was alleszins de beste spe ler die Frankrijk na de oorlog heeft gekend, Raymond Kopa. Hij werd zelfs meer geïnterviewd dan de ma ker van de twee Franse doelpunten Molitor. Kopa zei het volgende over de wedstrijd: De Belgen speelden vandaag met één echte aanvaller. tal.' En hiermee had de Franse crack volledig gelijk. Voor de Belgische coach Raymond Goethals was het echter niet zo gemakkelijk. De spits- spelers zijn zeer schaars in België en hier kwam dan nog bij dat Raoul Lambert en Johan Devrindt gebles seerd zijn. De enige die nog over bleef was ex-Anderlechtspeler Jac ques Teugels. Deze Unionspeler had zondag een zeer ondankbare taak. De andere voorspelers zag men bij na nooit in de voorste linie, zodat Teugels bijna altijd twee directe te genstanders bij zich had. Belgë speelde voor het eerst sinds jaren zonder Pol van Himst en Wil- fried Puis. Zoals bekend hebben de ze spelers na de teleurstellende reis naar Mexico bedankt voor het natio naal elftal te spelen, en het is duide lijk gebleken dat men voor deze spelers nog geen goede vervangers heeft gevonden. Van de debutanten speelde vooral Pierre Garteus een goede wedstrijd. Deze man van .de laatste pass' had het wel zeer moeilijk, omdat er maar één speler was om te lance ren, maar de Brugse strateeg met zijn fabelachtige baltechniek was toch één van de uitblinkers van de Bel gische ploeg. F. B. Aan de le prijskaarting bij R. Vilder te Hulst namen 38 personen deel. De uitslag luidde: 1 E. Herre- wegh - F. Vercauteren, 2 A. v. Himst E. de Nijs, 3 J. v. Helsland - Jansen, 4 E. de Backer - W. Boussi 5 A. Taelman R. de Ryck. Aan de prijskaarting bij R. de Vilder te Hulst namen 28 personen deel. De uitslag luidde: 1 Th. Olieslagers - J. v. Osse- laer, 2 J. de Belie - A. v. Aarden, 3 G. v. Voren - R. v. d. Velde. NKV afdeling Hengstdijk hield haar kaarting bij P. van Dijk te Hengst dijk. De uitslag luidde: Aantal deelne mers 24: 1 J. Hageman - P. v. As. 2 E de Kort - V.. v. d. Berghe. 3 A. Baert G. v. Waterschoot, 4 A. de Maet - E de Kort, 5 P. v. Dijk - J. de Waal. 6 A Hulshout - Eug. de Kort, 7 J. Collet F. Vael, 8 P. Burggrave - Ed. de Kort 9 R. Lossie - E. Stroband, 10 Ed Hulshout - P. de Munck, 11 J. Burg grave J. Clippelaer, 12 R. v. Gassen J. Boeykens. Het NKV afdeling Latnswaarde hield bij de heer H. Claessens te Lams- waarde haar kaartwedst-rijden. Aan de eerste kaarting namen 40 personen deel. De uitslag luidde: 1 Joep de Bakker - P. Schelfhout, 2 Jo de Bal ker - A. de Poorter, 3 A. Louwers Ed. Hulshout. 4 C. Hayette - P. Roe land, 5 G. Baert - H. de Koek. De uitslag van de 2de NKV kaarting bij de heer H. Claessens te Lamswaarde luidde: Aantal deelnemers 30. 1 H. Schelfhout - R. Leenknecht. 2 J. IJsak- ker - Th. v. Swaal, 3 J. v. d. Poel - A. v. d. Poel. Aan de prijskaarting bij C. de Wilde te Clinge namen 72 personen deel. De uitslag luidde: 1 E. v. Haverbeke - E. Schauwaert. 2 J. Hooft - T v. Gooy, 3 F. Bauwens E. Vlaeminck, 4 J. v. Goethem - Fr. Rottier, 5 L. v. Raem- donck - R. de Kint. Aan de prijskaarting bij P. üytenhou- wen te Clinge namen 188 personen deel. De uitslag luidde: 1 G. Ferket - F. Eggermont, 2 Fr. Himbrechts - F. Vergauwen, 3 A. Maes - Tb. de Block, 4 A. Bogaert - A. de Rudder, 5 A. v. d. Berghe - E. Reyns. Schietingen Aan de schieting bij P. Leeraert te Hulst namen 40 schutters deel. De uitslag luidde: Wip I: hoge vogel: L.' Preene Hulst, eerste zijvogel: A. Nijs, Hulst: tweede zijvogel: A, v. Bran den, Clinge. Wip II hogevogel F. de Maat, Kloosterzande, eerste zijvogel: J. Leeraert, Hulst; tweede zijvogel: J. Leerart Hulst; grootste aantal: P. Ver- haegen (7 stuks) Hulst. Aan de staande wipschieting, georgani seerd door de schuttersmaatschappij ,Sint-Sebastiaan' te Zuidaorpe namen 110 schutters deel. De uitslag luidde: eerste hoge vogel: M. Valent, Westdor- pe; tweede hoge vogel: A. Inghels, Koe wacht; eerste zijvogel; R. Beghijn, Terneuzen; tweede zijvogel: E. Kaas, Zandstraat; eerste kal: E. Schillis, Vissershoek (B); tweede kal: F. de Wilde, Zaffelaar (B). Aan de schieting bij W. Blommaert te Hulst namen 47 schutters deel. De uitslag luidde: Wip I: hoge vogel: H. Jesoirens, Overslag, eerste zijvogel: V. de Vos, Hulst, tweede zijvogel: J. v. Helsland Hulst. Wip II: hogevogel: G. Baert, Terneuzen, eerste zijvogel: V. de Vos, Heikant, tweede zij vogel: Fr. Vonck, Kapellebrug, grootste aantal J. Asselman (5 stuks) Hulst. Aan de zaterdagschieting bij J. de Vilder te Clinge namen 43 fchutters deel. De uitslag luidde: Wip I: hoge vo gel: W. Roskam, Sint-Gillis TB); eerste en tweede zijvogel: R. Bouwens, Sint- Niklaas (B). Wip II: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht: eerste zijvogel: G. Verhulst. Haasdonk (B), tweede zij vo gel: L. v. Duysse, Sint-Gillis <Bi; grootste aantal: R. de Wit (5 stuks) Clinge. Gevonden voorwerpen TERNEUZEN Bij het bureau van pulitle te Terneuzen zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven, die bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen: bril in zwarte koker, Overdulve, Bella- mystraat 5, Terneuzen; zwarte cein tuur van regenjas. Axelsestraat 4a Terneuzen; step met prijskaartje. Loof, Bastionstraat 5. Terneuzen; kin derfietsje, Ruben, Axelsestraat. Ter-: neuzen; roodgevlamde kinderfiets metj aluminium spatborden en handrem men, Davidse, J. Haydenstraat 21. Ter-! neuzen; brume portemonnee met in-: houd, De Vos, P. de Hooghstraat 33, Terneuzen; bankbiljet, Schelstrate, Potgieterstraat 17, Terneuzen; fox-; hond wit met bruin, Dommanchet.i Axelstraat 49. Terneuzen; zwarte-brui ne poes, Bellamystraat 59, Terneuzen;: damesparaplu (groen), Dooms, Korte-j naalaan 15, Terneuzen; twee sleutels' met stukkende sleutelring, L. Cozijn,! E. Gneghof 4, Terneuzen; rood ge-; blokte badtas met inhoud respectieve-' lijk, overall, groen-grijs gestreept, overhemd en rookworst, Rammelo,! Sluiskil; gouden ring met 3 steentjes.. De Bruijne, Snelliusstraat 1, Temeu-, zen; zonnebril met bruin metalen; montuur, Matthijs, Reamurstraat 10,' Terneuzen; blauw-grijze regencape. v.i Klinken, J. Haydenstraat 12. Temeu- i zen: kleine colly, teef met wittekraag. Aan de vrijdagschieting bij J. de Vil der te Clinge namen 93 schutters deel. De uitslag luidde. Wip I: hoge vogel: J. Naessens, Stekene (B>. eerste zij vo gel: M. v. Stol. Meerdonk (B<: tweede zij vogel: M. Zagers. Kemzeke <B) Wip H: hoge vogel: M. Zagers. Kemze ke (B); eerste zijvogel: G. Baert, Hei kant: tweede zijvogel: H. de Wael, Ossenisse; grootste aantal: Mevr. M. Vermeulen (3 stuks), Clinge. mevr. Boom, De Feijterstraat, Terneu zen; donkergroene regenjas. Bildens, Visartstraat 41. Terneuzen; jonge poes, grijs gevlekt met witte poten, Durinck, J. v. Stolbergenstraat 33, Terneuzen; herenhorloge met leren- zwarte band merk Ruhla, K. Veling. J. Catsstraat 10, Terneuzen; bankbiljet, C. Kempe, P. C. Hoofdstraat 2, Ter neuzen, 2 sleutels met hangertje. So- nora. Noordstraat, Terneuzen; sleutel hanger met 2 sleutels van Peugeot, Rammelo, Noordstraat 32, Terneuzen; boek .Zwijg stil' A. Bouma, Jozina- straat 4. Terneuzen; goudkleurige aan steker. F. Willems. F Lisztstraat 26, Terneuzen; paar witte wanten vn kunstleer, mevr. Van Aken, Axelse straat 29, Terneuzen: handschoen, Rammelo. G. Gazellestraat 33, Terneu zen; sjaal van bont. Janzen. Zonne bloemstraat 29. Terneuzen. Aan het bureau van politie. Rose- gracht 15 te Terneuzen bevinden zich de volgende voorwerpen: autosleutel BMW; bril; rood etui met sleutel, radio: merk ,ush'; sjaal; 5 boeken .Het nieuwe Jeruzalem'; 1 sleutel nummer 14; gymschoen; jongensjasje; rode knipportemonnee met inhoud: binnen- en buitenband van auto; da mesportemonnee met inhoud en fietssleuteltje; bruine portemonnee met inhoud: groen kindersandaaltje; plastic zak met groot aantal sleutels met labels; uitknoopbare voering van kinderjasje; contactsleutel nr FS 881; verzekeringsplaat PBZ 373; contacts leutels; rood geblokt fietstasje; bruin bontstolaatje; etui met vulpen; ijzeren kilo gewicht; sleutel; zwart etui met 7 sleutels: zwembroek en badhanddoek: rood kinderpantoffeltje: Yale sleutel; zwarte herenhandschoen: bruine rech ter handschoen Dobbelwedstrijd De uitslag van de dobbelwedstrijd, georganiseerd door het NKV afdeling Hengstdijk luidde: 1 W. Herman. 2 J. Heiman, 3 P. de Ryck.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 23