DE DEUR VAN NO. 6 STAAT OPEN VOOR ALLE ACTIVITEITEN Sportvaria exit* RIJK AFWISSELEND PROGRAMMA IN DE KONINKLIJKE OPERA TE GENT .buurtflat' in terneuzen-zuid omstreeks eind november open Y/OENSDAG 18 NOVEMBER 1970 ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN In wijk Zuid van Terneuzen wordt om- it.reeks eind november een bij zondere flat officieel in gebruik genomen. Het is de parterreflat aan de Peter van Anrooylaan 6, waarvan de deur in de toe komst voor iedere buurtbewo ner op gezette tijden uitnodi gend zal openstaan. De gast vrije huurder ervan is de Cen trale stichting voor sociaal-cul tureel werk in de gemeente Terneuzen. Met de openstelling van deze ,buurtflat' beoogt men een nieuw stuk sociaal-cultu reel werk van de grond te la ten komen. Het is de stichting er namelijk om begonnen buurtgerichte activiteiten on der de buurtbewoners te bren gen en/of ze te laten groeien naar hun eigen oordeel en in zicht. Om in deze opzet een vol ledige kans van slagen te krij gen wil de stichting, het liefst over niet al te lange tijd, ook joi Momenteel wordt de laatste hond gelegd aan de inrichting van dit volkomen geabsorbeerde buurthuis. De foto toont een beeld van de grote kamer waar straks onder meer balletlessen zullen worden gegeven. De beslist nood zakelijke voorzieningen hiervoor, zoals een bar en spiegels, zijn reeds aangebracht. in andere nieuwe delen van Terneuzen dit soort ruimten of buurtcentra maken. Feitelijk is de flat in wijk Zuid de eerste aanzet in deze nieuw gepro grammeerde uitbouw en pla nologie van de centrale stich ting. INTEGRATIE RECREATIETIJD cultv' Mwbouw op de voorgrond, in éen van de parterreappartementen, heeft de Centrale stichting voor sociaal uureei werk m de gemeente Terneuzen haar eerste open huis gebouwd. .Buurtflat 6' aan de Peter van Anrooylaan Wat er precies allemaal staat te gebeuren kan de waarnemend direc teur van de stichting, de heer A. H. Huberts, nu nog niet concreet vertel len. aangezien er nog overleg gaande is met de gemeente. Maar, naar het schijnt zijn de plannen niet ver van de verwerkelijking, omdat mensen in gemeentekringen wel een open oor zouden hebben voor deze wen sen. Zegt de heer Huberts: .Deze flat in zuid is het kleine begin van een groter geheel. Het is de eerste ver vulling van een langgekoesterde wens, voortgekomen uit vele vraag stellingen. In de totaliieit van Ter neuzen bezien hebben we nog meer wijken op het oog. Maar hierover kan ik nu nog niets zeg gen.' Volgens de heer Huberts passen de ze buurgeconcentreerde centra in het raam van de huidige samenle ving, omdat ze van hoge waarde voor het woon- en leefmilieu zijn. Zo'n open ontmoetingscentrum is namelijk een onmisbare schakel in de bevordering van de communica tie tussen integratie van groepen en mensen uit de naaste omgeving van steeds wereldser wordende wooncen- tra, is de mening van de stichting. De .buurtflat' is derhalve geen open huis alleen voor de jeugd maar wil zelfs in grote mate ook voor de volwassenen de bakermat voor con tacten en gezelligheid zijn, middels conversatie en activiteiten in club verband. De heer Huberts merkt hierover op- .Voor buurtgerichte activiteiten kun je natuurlijk van alles invullen. Ik waag me er eerlijk gezegd liever niet aan om te zeggen welke ze zouden kunnen zijn. Hei. klinkt zo gauw uitgedacht en geprogram meerd. Maar goed, zo'n activiteit kan het uitoefenen van een bepaalde hobby zijn, maar kan net zo goed uit een pure ontmoeting bestaan. Of men gaat bijvoorbeeld met elkaar bepaalde problemen aansnijden, van buurtzaken waarvan men voelt dat daarin tekorten bestaan. Ik noem maar wat. Nogmaals, het kan van alles zijn.- De heer Hubergs vindt het namelijk waardevol, dat er een grote ruimte voor het experimente le. of eigenlijk simpelweg ,het ko men wat komt' moet zijn. Veel tijd is er voor de laatste opvat ting van de stichting gereserveerd in de .buurflat zuid'. Naast het geplan de werkschema blijven er namelijk zeeén van tijd over. Zomaar een greep. Voor de ongeveer vijftig kin deren, zes groepen van acht jongens cn meisjes, die van het .Knutselkot- je" naar de Van Anrooylaan 6 worden overgeplaatst, worden op nieuw clubs ingedeeld. Op de woen- dagsmiddag is er een kleuterinstuif (3 tot 5 jaar). Speciaal voor de vrouwen, maar iedere man is ook welkom, wordt er openhuis gehou den op woensdag-, donderdag- en vrijdagmorgen. Op deze morgenuren is niets ge pland. maar mag elke huisvrouw bin nenwippen om met elkaar eens een gezellig koffiezitje te houden. Dins dags en vrijdags kunnen de mannen, al of niet vergezeld van echtgenote, het zich op eenzelfde manier gezellig maken door te discussiëren of ande re zaken aan te pakken. Er is onder meer een doka voor de fotografie aanwezig. Met name zijn deze uren vrijgemaakt om elke isolering van mens tot mens in de nieuwbouw- buurten op te heffen, vertelt de heer Huberts. Zo is het een denkbare en zelfs wenselijke zaak, dat de ballet les voor Amerikaanse vrouwen op de dinsdagmorgen ook aantrekkings kracht uitoefent op de Nederlandse vrouw. Hiermee ontstaat dan een eerste vorm van integratie Tot slot vertelt de lieer Huberts nog. dat ten aanzien van de jeugd specia le regels gelden voor het betreden van de flat. Kinderen van clubjes worden in het benedenportaal opge haald. Tot dertien jaar kunnen de jongeren in de flat terecht. Als tie ners worden ze geacht hun vertier cn activiteiten in voor hen meer geëigende lokaliteiten te vin den. We beginnen vandaag voor de variatie maar »:i met een prettig bericht. Volgende week woensdag de 25e) treedt de bekende etappenrijder bij de amateurs. Popke Oosterhof. in het huwelijk met Trijntje Brust Mocht u zich gedrongen voelen het jonge paar geluk te wensen, het adres is Hoofdweg 181 E te Patcrswol .Wielersport' deelt mede dat ln de maanden maart en april van 1971 weer cursussen zullen worden gehouden voor de opleiding tot jurylid bij wielerwedstrijden Betrokkenen moeten ten minste 21 en niet ouder dan 30 taar zijn De cursus duurt vijf zaterdagen, namelijk van 13 maart tot. en met 17 april. Cursuskostcn 42.30. reid en lunchkosten zijn voor rekening van de KNWU Ei komt wat meer leven in de brouwerij voor wat betreft de te houden cyclo crossen in ons land. In het Brabantse Son worden op de zondagen 15. 22, 29 november en <5 december crossen gehouden Voorts op zondag 20 december en op 2e kerstdag. Ook Twente meldt enkele wedstrijden. Tenslotte zullen de provinciale ^eldrit.ten worden georganiseerd op zaterdag 9 of zon dag 10 januari aanstaande. Waar blijven de Zeeuws Vlaamse initiatieven? Ook de Nederlandse wielrenners gaan voetballen en wel op zaterdag 28 november aanstaande tegen de sportjournalisten. Voor het wielerelftal hebben zich al aangemeld Zoetemelk. Wagtmans. Den Hertog. Steevens. Van der Vleuten en de oud-renners Piet Rentmeester en Jaap Kei-sten Voor het reporterselftal zijn uitnodigingen verzonden aan onder andere Kuiphof. Terlingen. Heer kens, Nelissen, Verhoeff, Theo Koomen enz De wed strijd zal worden gespeeld in Stampersgat. dus niet zo ver van huis Eddy Pieters Graafland verricht de aftrap Frans Derks zal de wedstrijd leiden Rik van Looy begint nu in te zien dat het voor een topsporter van zijn formaat onmogelijk is met stille trom te vertrekken. Na het groots afscheid in Bobbe jaanland. hebben ze hem nu gestrikt in Ronse waar hij ereburger is geworden. Uitgerekend in Ronse. waar hij ii 1963 de nederlaag van zijn leven leed toen Benoni Beheyt. die de sprint voor hem moest aantrekken, bleel aoorsprinten. als eerste over de streep ging en... wereld kampioen werd Inmiddels geeft ook de .Gazet van Antwerpen' afscheid van de .keizer' genomen en hem een paard geschonken. En dat is altijd welkom als je toch al een manege heb*. Een lachertje uit Brussel. Volgens organisator en matchmaker Jan van Buggenhout zou de zesdaagse van Brussel in de soep gelopen zijn door René Pijnen .Omdat hij al niet honderd procent in orde was. bad hij nooit mogen vertrekken', meent Van Buxaenhout Dat u zoeken naar een stok om «w enz Brussel, dat al een jaar of vb-r geen baanv. edstrljden had georganiseerd en zodoende de greep op de realiteit was kwijt geraakt. <iad gewoon de zieke Se reu uit de baan moeten nemen an Monsere aan Post moeten koppelen Dan had men xen pracht koppel ec een Nederlands Belgische iverwinning gehad. Wereldkampioen Cecs Stam heeft zondag tn Dort mund een nederlaag achter de zware motoren geleden tegen de Westduitscr Horst Gnas De Duitser won de 30 km wedstrijd ln Iets meer dan een iialf uur Stam had -en achterstand van 25 meter Onze landgenoot Boom werd vijfde Bij de profs won Rtidolf (Duitsland! voor Theo Verschueren. Piet de Wit. Oudkerk en Proost. De eeuwige Franse amateur Pierre Trentln <26) heeft in Ztirich zijn eigen wereldrecord op de duizend meter met vliegende start verbeterd met een en zes-tiende (ecoi.de Volgende week zaterdag beginnen in Deventer de eerste schaatswedstrijden van formaat met de bekende IJsselcupwedstrijden, die een graadmeter kunnen zijn vooi het niveau waarop de Nederlandse Jongens en meisjes na de langdurige zomertialning staan. Persoon '.Ijk geloven wij dat dat niveau niet gering meer Is. Dit menen wij te mogen vaststellen na raadpleging van Jan Kleine'* onmisbare schaaisjaarboeken waarin de resulta ten van de laatste twee Jaar schaatsen staan vermeld. Daanill blijkt onder meer dat van onze topschaatsers Jan Bols de grootste vorderingen heeft gemaakt. Diens puntentotaal bracht hij namelijk van 172.387 naar 170.692 waarmee hij ie tweede plaat* op de wereldrang lijst Inneemt nu Kees Verkerk. Het zou ons niets verbazen als Jan Bols hel komende seizoen dc la-ste Nederlander op de schaats zou worden Zijn beste tijden «tjn nu a): 40.5. 2.03.5.7.14.7 en 15.11.1 Geen kleinigheid. In het internationale puntenklassement maakten neer Nederlanders forse sprongen Een paar voorbeel den Jappie van Dijk van 179.1B8 naar 176.677. Ronnie Nooitgedacht van 130.907 naar 178.068. Piet Vink van 183.468 naar 178.655 Plet Kleine 'kwam in '68 '69 nog niet op de lijst voor; nu met 179.590 punten. Deze iongen bracht bijvoorbeeld z'n 1500 meter van 2.12.6 maar eventjes naar 2.06.6 Forse sprongen maakten ook Jan Palsma Jan Derksen, Adrie Hekman. Co Giehng er: Wim Beukers. Allemaal jongens die staan te dringen om zich de kernploeg in te rijden. We zijn de laatste Jaren we: verwend op schaatage- bied. Gedurende de laatste vijf seizoenen behaalde Ne derland bij de wereldkampioenschappen heren drie eer ste. twee tweede en drie derde plaatsen Bij de Europe se kampioenschappen, drie eerste en twee tweede en bij de wereldkampioenschappen dames drie eerste, drie tweede en drie derde plaatsen. En nogmaals, de jeugd staat te dringen, dus dat belooft wat voor de toekomst MEEDOGENLOZE CROW-MUZIEK Crow is één van de vooraanstaande hard-rockgroepen, dit afkomstig zijn van de Amerikaanse westkust, de .sound' van de groep heeft veel weg van die van Steppenwolf en is hard en meedogenloos. De laatste Crow-elpee stond wekenlang genoteerd in de Amerikaanse .hot-hundred' en bevat ondei meer haar eerste grote singlehit .Evil woman, dont play youi games with me.' Momenteel doet Crow ook sterk van zich spreken in de States met haar grote hit .King of rock and roll.' (5C048.91374) O PARADISO' In Hollandse persing vanaf heden de nieuwe elpee van Jod- Grind. De groep is sterk gewijzigd sinds hun eerste elpee maar de steunpilaar van de groep, de uitstekende organist Tim Hinkley bleef de spil van Jody Grind. De .sound' is zoal- vele rocksounds zachter en meer uitgebalanceerd. Jody Grind is een groep met een groot gevolg in Nederland aan het worden. Dit alles tengevolge van de veelvuldige optredens m de clubs van het Hollandse Provadya?-circuit. Eén van de nummers op deze elpee is zelfs naar éen van deze clubs vernoemd: .O Paradiso.' (TRA 221 Far Canal) ONZE TOP TIEN 1 To my father's house. Les Humphries Singers 3 2 Where have I been wrong. The Cats <3) 3 Paranoid. Black Sabbath <21 4 See me, feel me. The Who (6i 5 My way Samantha Jones 4 6 Cracklin'Rosie. Neil Diamond (10) 7 I'm your little boy. Heintje <-> 8 I won't stand between them. Bonny St. Claire 5 9 Band of gold. Freda Payne <7 10 She likes weeds. The Tee-set -) Zeeuwsch-Vlaanaeren extra top-rien van vorige week heeft het op het nippertje gehaald. .She likes weeds' van The Tee set wandelde de top-tien binnen. Ons aller Heintje is op de Engelse toer gegaan en zo te zien legt dit hem geen windeieren, want J'm your littele boy' kwam op de zevende plaats binnen. Verdwenen: .Wild world' van Jimmy Cliff en .Our world' van Blue Mink. .Hello darkness' van Shocking Blue werd tot alarmschijf gebombardeerd. Zeeuwsch-Vlaanderen extra top tien is (hoe kan het ook anderwi .Memo from turner' van Mick Jagger. IJSHOCKEY IN ANTWERPEN Na het zwierige ïjsballet van de Wiener Eisrevue, nemen de ijshockey'ers bezit van de ijspiste van het sportpaleis in Antwerpen. Zondag 29 november speelt Olympia' Antwerp zijn eerste wedstrijd tegen Amsteltijgers uit Amsterdam, kampioen van Nederland. Deze eerste competitiewedstrijd wordt gehouden voor het .open' kampioenschap van Neder land. Ook Belgische teams kunnen aan deze competitie deelnemen. Bonny St. Claire zakte met haar ,i won't stand be tween them van de vijfde naar de achtste plaats n de top-tien. De liefhebbers van het lyrisch toneel hebben keuze genoeg te Gent. Om de week krijgen ze een première en tus sendoor worden ook nog spektakels gegeven die zeker de moeite van een bezoek waard zijn. Vrijdag 13 en zon dag 15 november waren de laatste twee voorstellingen van .De Bruiloft van Don Juan', de operette van Hendrik Cas peele en Jef Nachtergaele. Het was de eerste maal dat men een werk van eigen bodem kon begroeten. Voor zon dag 15 november stond de première van .Otello' op het programma met de internationaal beroemde tenor Nikola Nikolov in de titelrol. Naast hem speelt Birgit Sarata, de Weense zange res die hier vorig jaar feestelijk werd onthaald in .Das Wunder der Heliane' en die werkelijk alles heeft om een ideale Desdemona uit te beeld» Jan loris als lago, Ego Ferro als Cassio. Yola De Gruyter als Emilia en verder nog Antoon Haeck, Jef van den Berg- hen cn Franco Aramini vervolledigen de bezetting. .Otello' wordt ook nog op vrijdag 20 en zondag 22 november gege ven. telkens te 20 uur. Op woensdag 18 november is er een voorstelling van .Orphee', het klassieke meesterwerk van Gluck. met Rita Gorr in de titelrol. Haar partners zijn twee andere Gentse zangeressen met internationale exfaam: Lia Rottier en Hilda de Groote, terwijl het .Ballet van Vlaanderen' in slaat voor het zeer voorname choreografi sche gedeelte. Op zondag 22 november volgt de première van .Manon', het werk van Massenet dat in een volledig vernieuwde enscenering zal worden voorgesteld met Maité Decombe ran de Opera van Parijs. Giuseppe Todaro. Jean Laf font. Claude Berger. Francis de Paep. Jef van den Berghen e.a. SI KOLA SIKOLOV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 21