Experimentele meanderbouw Middelburg start in januari In Middelburg 2000 woningen in één nieuwe vereniging Havenaccommodatie Middelburg vraagt om voorzieningen Voorlopig gemeentehuis Groot-Tholen in Tholen en Sint Maartendijk Expositie pluimvee en konijnen in Oostburg ,iCARACAS' GAAT OVER EEN WEEK TE WATER WELLICHT CULTUREEL PASPOORT VOOR OUDERE MIDDELBURGERS BAZEN AVOND IN VLISSINGEN OVER DEMOCRATISERING opreker Wcts kennen. De heer Rietveid kwam tot de Nieuwe voorzitter statenkring Sluis van de KVP Dienstverlening en outillage beneden peil EREHAAG VOOR GETROUWDE JUF BRUGFEEST M'BURG: ATTENTIE VOOR EERSTE 3000 PASSANTEN ZATERDAG 14 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 TOTAAL 239 WONINGEN IN ZES WOONLAGEN SLINGERFLAT' IN DAUWENDAELE MIDDELBURG De woning stichting .Volksbelang' zal in ja nuari van het volgend jaar over gaan tot de bouw van de eerste meanderflat in de nieuwe wijk Dauwendaele te Middelburg. De meanderflat bestaat uit 239 wo ningen in zes woonlagen, met een winkel en 68 garages in de onderbouw. Zoals bekend be treft het hier een bouwplan dat door de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening als experimenteel woningbouw project is aangemerkt. Bij de be oordeling van projecten welke worden ingediend als experi ment, wordt door een commis sie die de minister adviseert, aandacht besteed aan het expe rimentele van het onderwerp, waarbij afzonderlijk en in on derlinge samenhang de woning, de woonvorm en de woonomge ving wordt bezien. De adviescommissie heeft waardering voor de wijze waarop door de ont werper (het architecten- en ingenieurs bureau Berghoef, Hnndius en Lamers te Aalsmeerl is getracht de toegang tot de woningen iets meer en iets beter te laten zijn dan tot nu toe bij de gebruikelijke trappenhuizen en galerij en het geval is. Experimentele elemen ten zijn bijvoorbeeld: de toepassing van een galerijstraat op garageboxen en rijwielbergingen als toegang tot de eerste, de tweede en de derde woonlaag. voorts toepassing van een deels met glas en deels door bergingen van de buitenlucht afgeschermde galerij op de vijfde woonlaag als toegang tot de woningen op de vierde, de vijfde en de zesde laag. Andere elementen zijn: eigen voordeu ren voor de meeste woningen aan deze beide galerijen, bergingen voor elke woning in de directe nabijheid van de voordeuren en tenslotte een zodanige indeling van de woningen op galerijniveau, dat geen leefruimten aan de galerij grenzen. De 239 woningen zijn als volgt samen gesteld: 1 eenkamerwoning, 59 twee kamerwoningen, 30 driekamerwonin gen, 134 vierkamerwoningen en vijf tien vijfkamerwoningen. Omdat de bouw van deze meanderflat in de woningsector plaats zal vinden, wordt om financiële medewerking verzocht. De plannen voor dit project zijn ont wikkeld in een speciaal voor Dauwen daele ingesteld programmateam, waarin ook de vertegenwoordigers van de woningbouwverenigingen zit ting hebben. Afgezien van het feit dat het experi mentele karakter van de meanderflat extra stichtingskosten met zich mee brengt,, welke weer in de huur tot uitdrukking komen, wordt door het rijk in de exploitatiekosten van de woningen een extra bijdrage van ƒ200,- per woning per jaar verleend. Bovendien wordt het bedrag van de toe te kennen rijkslening met gemid deld 3000,- per woning ver hoogd. Minimaal f203 De slingerflat' zal in het kader van de industriële bouw worden gebouwd door de NV bouwbedrijf ,De Delta'. Dit overleg met vertegenwoordigers is het college van b en w van Middel burg gebleken, dat voor de bouw van deze woningen tijdig de benodigde contingenten beschikbaar zullen zijn. Uit de exploitatie-opzet van de wonin gen valt af te leiden dat de huurprijs, inclusief vaste lasten wegens centrale verwarming is berekend op gemiddeld minimaal 203,- per maand. In verband met de komende verho ging van de btw en de stijging van de, salarissen zal deze huur nog wijzigin gen ondergaan. Daarboven komen nog eens de servicekosten. De variabele een door het rijk te verstrekken geld lening voor de financiering van de grond en bouwkosten aan te vragen en te aanvaarden. Voorts wordt kosten voor centrale verwarming ko- gesteld een geldlening te verstrekken men voor rekening van de huurder. In de meander zal blokverwarming met centraal huishoudgas en een centrale warmwatervoorziening worden toege past. De huur van de boxen is geraamd op 32,- per box per maand. B en w van Middelburg, die de zaak van de meander op 23 november in de raad zullen brengen, stellen voor gelijk aan de rijkslening aan de: woningstichting Volksbelang. Het voorstel behelst verder het aanvragen en aanvaarden uit 's rijkskas van eenl bijdrage ineens en van jaarlijkse bij-| dragen ten behoeve van de exploitatie i van de woningen en en het verstrek-1 ken van een bijdrage ineens en vam een jaarlijkse bijdrage ten behoeve van de exploitatie van woningen de woningstichting Volksbelang. FUSIE STAAT OP STAPEL B en w stellen voor ,Goed Wonen' over te dragen aan nieuwe vereniging MIDDELBURG In Middel- burg staat een fusie op stapel van de plaatselijke woningbouw corporaties, waardoor een aan tal van tweeduizend woningen in beheer en onderhoud zal ko men bij één (nieuwe) woning bouwvereniging .Middelburg'. Bij de raadsstukken is een voorstel van b en w het gemeentelijk woning- bezit. thans in beheer bij de stichting .Goed Wonen', in eigendom over te dragen aan de nieuw op te richten woningbouwvereniging .Middelburg', Het gaat om een aantal van rond 220 woningen. De woningbouwcorporaties algemene woningbouwvereniging en woningstichting volksbelang brengen respectievelijk 960 en 780 woningen onder bij de nieuwe woningbouwvere niging. Het college noemt als datum van overdracht 23 mei 1971. In een uitvoerige toelichting schrijven b en w, dat zij reeds lang streven naar een fusie van de terplaatse werk zame woningbouwcorporaties en de gemeentelijke stichting ,Goed Wonen'. Een tussenfase was de totstandko ming per 1 maart 1967 van de stich ting samenwerkende woningbouwcor poraties (SSW), verdere voorbereiden de besprekingen mondden op 19 de cember van het vorig jaar uit in het besluit tot oprichting van een studie commissie, die de afgelopen maanden ontwerp statuten voor een nieuwe corporatie heeft opgesteld. De kern van de ontwerp-statuten, komt hier op 1. vorming van een .nieuwe' woning bouwcorporatie, genaamd woning bouwvereniging Middelburg', zijnde een voortzetting van de Algemene Wo ningbouwvereniging, de Woningstich ting Volksbelang en Goed Wonen. 2. in eerste instantie zal het algemeen bestuur gedurende een periode van drie jaar bestaan uit: vier leden uit de kring van de voormalige woning bouwvereniging AWV; vier uit de kring van de voormalige woningbouw vereniging .Volksbelang' en één lid uit de kring van de voormalige stichting ,Goed Wonen'. 3. een raad van commissarissen, be staande uit vijf leden, van wie één lid te benoemen uit en door b en w, één uuiK-u uit en door de gemeenteraad, en de. bonden. Het persoonlijk drie overige leden te formeren uit de ledenraad. Aan de commissarissen dient de be-i kennjs bet tonen Dit laatste achten b en w belangrijk. J)e .gemeentelijke' commissarissen <b en w denken in het bijzonder aan de wethouder-commissaris) zullen door regelmatige deelneming aan de ge- dachtenwisselingen binnen de bestuur organen van de nieuwe corporatie coördinatie tussen de activiteiten van de corporatie en de gemeente op het gebied van de volkshuisvesting, een goede communicatie, vruchtbaar over- - leg, snelle wederzijdse besluitvorming gelegenheid voor het houden van die- en dergelijke kunnen bevorderen', al- ren minder aantrekkelijk is Op de dus b en w in hun toelichting. uitslagen van de tentoonstelling ko- I men we nog nader terug. OOST BURG Vrijdagavond heeft Ooxtburgs burgrmrrstrr A. Schipper de clubtentoonstelling van de konij nen- en pluimveefukkernerenlglng Oostburg en omstreken in het her vormd kerkcentrum officieel geopend. Deze tentoonstelling heeft 123 inzen dingen. verdeeld over verschillende rassen. De jury bestaande uit de heren A Clement uit Amemuiden en J. Domls se uit Middelburg wezen tot algemeen kampioen aan de Witte Wener van de heer A. C. Roegiest uit Oostburg. Bur gemeester Schipper zei versteld te! hebben gestaan van wat er voor dej tentoonstelling was ingebracht. Hij zei verder grote bewondering te hebben voor de wijze waarop de dieren ver zorgd en voortgebracht worden. Hij noemde het een mooie hobby, die vooral van de zijde van de jeugd meer belangstelling zou moeten ver dienen. Namens het gemeentebestuur bracht de burgemeester dank aan het organiserend comité en noemde hier bij speciaal de secretaris de heer L, F Kaijer uit Middelburg, die ondanks zijn vertrek uit Oostburg toch zijn vereniging trouw is gebleven. Hierna reikte hij enkele ereprijzen uit, be staande uit verzendklsten, die door de heer C. Mollet uit Hoofdplaat beschik baar waren gesteld De extra prijs voor de categorie grote rassen ging naar A. Heetesonne uit Oostburg, die in het middenras na A. C. Rogiest uit Oostburg werd geklasseerd In het kleine ras was de extra prijs voor A Krane uit Zuldzande en bij de dwerg rassen was de inzending van het jeugdlid André Klijncke uit Sluis goed voor een extra prijs. Voordat burge meester Schipper de tentoonstelling voor geopend verklaarde, zei club- voorzitter W Dieleman uit Aarden burg in zijn welkomstwoord, dat de belangstelling voor de fokkerij minder wordt. Hij schreef dit toe aan het feit, dat veel mensen vanuit de buiten wijken in de bebouwde kommen van gemeente gaan wonen, waar de Jitgaande van het NIVE Cl f moet de baas ook fouten durven I conclusie dat democratisch leider- •p P;c.fxrc.]/J i schap veel persoonlijk gezag eist. l lvlcLVclCl Voorwaarden hiervoor zijn de wil tot I democratisering die in het beleid tot VLISSINGEN ,De taak van de uitdrukking moet komen, persoonlijk baas in het proces van de democrati- gezag naast het formeel gezag, de sering van het bedrijfsleven' was het baas heeft steun nodig van de be- dnjfsleiding (door coaching, cursus sen, interne besprekingen) en er moet sprak zijn van een redelijk werkende organisatie, die ruimte laat voor aan dacht voor de mensen. Als aan deze voorwaarden wordt voldaan, zal de baas veel kunnen doen. Bijvoorbeeld de selectie van de nieuwe mensen, hen introduceren in het bedrijf, hen instructies geven (wat de heer Riet veld één van de belangrijkste zaken noemde) en tenslotte het geven van opdrachten en het werkoverleg. Tot slot merkte de heer Rietveld op dat. er een sfeer zal moeten worden ge schapen waarin de mensen zich vrij voelen. Na de op deze uiteenzetting volgende pauze was er de gelegenheid tot het stellen van vragen. Aandacht werd onder meer besteed aan de vraag of men ook belangstelling moet tonen voor huishoudelijke moeilijkhe den van de werknemers, de kwestie van de gastarbeiders (de baas kan ze vaak niet verstaan) en of men elkaar moest tutoyeren. De vrees werd geuit dat men deze democratisering veel tijd verloren zou gaan door vergade ren en discussiëren. Tenslotte kwam ook nog het verschil tussen geschool den en ongeschoolden en tussen oude ren en jongeren ter sprake. De heer Rietveld zei wel te voorzien dat del democratisering de komende tien jaar. nog de nodige moeilijkheden in de bedrijven zal geven. onderwerp waar de heer P. C. Riet veld, adviseur voor kadertraining, donderdagavond over sprak in het Scheldekwartier te Vlissingen voor de jaarlijkse bazenavond. die was georga niseerd door de afdeling Zeeland van het NIVE (Nederlands Instituut voor Efficiency). Democratisering is naar de mening van de heer Rietveld het mee kunnen praten en mee kunnen denken over eigen werk. Maar daar naast hoort ook het toekennen van beslissingsbevoegdheid aan je baas. Tevens moet men de onvermijdelijk heid van beperkingen kunnen erken nen. voegdheid te worden gegeven alle be-' stuursvergaderingen, ook die van het te vormen dagelijks bestuur, bij te wonen. Op verlerlei gebied is de democratise ring al op gang, ook in het bedrijfsle ven, dat altijd een autoritair bolwerk is geweest. De heer Rietveld zag de democratisering in het bedrijfsleven meer kwalitatief, men moet zich be wust worden van zijn eigen onzeker heden en beperkingen. Een moeilijk heid zag hij in het feit dat een baas wordt benoemd en niet wordt, geko zen. Hij wordt zodoende belast met een formeel gezag, maar de heer Riet veld meende dat hij niet zou kunnen stellen zonder persoonlijk gezag. Het formeel gezag is van buitenaf opge legd en biedt door de functie geboden machtsmiddelen. Het persoonlijk ge-| zag daarentegen moet van binnenuit buiten treden en is persoonske rn. Het persoonlijk gezag bestaat, verder uit het hanteren van democra tische middelen, het bezitten van vak belangstelling MIDDELBURG Het college van b en w wil bij wijze van proef voor een jaar een garantie- subsidie beschikbaar stellen voor de Invoering van een cultureel ouderen paspoort. Het bestuur van de Zeeuwse volksuniversiteit raamt het totale bedrag van de financiële gevolgen op 2370. Dit bedrag zal door een gemeentelij ke subsidie dienen te worden ge dekt. Het bestuur van de stichting Zeeuwse volksuniversiteit heeft zich met de commissie voor cul tureel werk van de stichting dienstverlening aan bejaarden te Middelburg beraden over de vraag op welke wijze de oudere inwoners van Middelburg meer dan nu het geval is, kunnen wor den betrokken bij het culturele leven. Het uitgangspunt is daar bij geweest, dat naast het stimu leren van bestaande en het ont wikkelen van nieuwe activiteiten van en voor ouderen in hun eigen kring, het wenselijk is hen zoveel mogelijk te laten deelnemen aan culturele evenementen die in Mid delburg in het algemeen worden geboden Om dit te bereiken is het noodza kelijk daartoe faciliteiten te scheppen. Nu la men tot de slot som gekomen dat belangstellen den zich in het bezit zouden kun nen stellen van een uit te geven .cultureel ouderen paspoort tCOP). Om hiervoor in aanmer king te komen dienen de gegadig den de leeftijd van 65 jaar te hebben bereikt. De prijs van een dergelijk paspoort zal per seizoen 12,50 bedragen. De COP-bouders zullen aan verschillende activitei ten kunnen deelnemen, deels te gen gereduceerde prijzen, deels gratis. Het is de bedoeling dat het paspoort zal geleden voor de activiteiten en uitvoeringen van de bi) de stichting cultuursprei ding Zeeland aangesloten instel lingen en het Zeeuws museum. Het ligt tevens in het voornemen om hun maandelijks gratis de Zeeuwse culturele agenda toe te zenden. Volgende week zaterdag wordl de .reus' op de werf van de Schelde Vlissingen te water gelaten: de IJ 6. ton dw. metende .Caracas', voor Pen zolaanse rekening in aanbouw. (Foto PZCJ. HOORZITTING HAVENSCHAP TERNEUZEN De bijzondere commissie uit de twee de kamer, die belast is met de behan deling van het wetsontwerp inzake een gemeenschappelijke regeling tot oprichting van het havenschap Ter- neuzen. zal op dinsdag 8 september de betrokken organisaties, instellingen en personen de gelegenheid geven om hun mening kenbaar te maken tijdens een hoorzitting. Deze begint om drie uur in het gebouw van de kamer aan bet Binnenhof in Den Haag. OOSTBURG De statenkring Sluis van de KVP heeft tijdens een vrijdag avond inhotel ,Du Commerce' te Oost burg gehouden vergadering een nieuwe voorzitter gekozen. Met algemene stemmen werd de heer P. Eijnwachter te Aardenburg benoemd tot opvolger van de overleden voorzitter Ch. Buk- kens uit Sluis. Bij de aanvang van de vergadering memoreerde kringsecretaris, de heer J. Mariens uit Oostburg, het overlij den van de voorzitter, waarna ter na gedachtenis een ogenblik stilte in acht werd gekozen. Tot nieuw bestuursle den werden gekozen de heer P. d. Block uit Sluis en mevrouw H. Remijn-de Badts uit Oostburg. In een eerstvol gende bestuursvergadering zullen de verdere bestuursfuncties nader wor den verdeeld. Voorts werd tijdens de ze matig bezochte bijeenkomst het vraagstuk van de politieke verwik kelingen. zowel op landelijk als op gewestelijk niveau besproken, waarbij vooral de volgend jaar te houden ver kiezing van leden van de tweede hs- ring van de straatverlichting, aanleg Voorstel b en W: krediet van f 58.000 mer aan de orde werd gesteld. VLISSINGEN Mejuffrouw E. J. M. Goedegebure. hoofdleidster aan de kleuterschool .Mevrouw M. P. Stemer- ding' in Oost-Souburg, trad vrijdag middag in Vlissingen in het huwelijk met de heer J. A. Coppoolse uit Sou burg. Haar kleuters vormden ter ge legenheid hiervan een erehaag met versierde boogjes. (Foto PZC). de werknemer als mens. kunnen luisteren en de bereidheid tot ontwikkeling en ontplooiing van de werknemers. De heer Rietveld zag de baas als een soort dirigent. De diri gent moet wel veel van muziek afwe ten, maar men mag niet van hem eisen dat hij alle instrumenten als de beste kan bespelen. Belangrijk vond de heer Rietveld het open staan voor mensen en zo nodig hulp bieden. Ook moet er rechtvaardigheid zijn. iedereen moet gelijke kansen krijgen, ook al ligt men elkaar niet zo goed. Tenslotte Op 19 december ook festiviteiten rond opening van het zwembad MIDDELBURG De eerste drieduizend personen, die op 19 december bij de officiële opening gebruik zuilen maken van de nieuwe kanaalbrug te Mid delburg. zullen een surprise ontvangen. Dat is een van de bijzonderheden, die voorkomen in het programma dat thans wordt voorbereid door een werk comité, dat is samengesteld uit vertegenwoordigers van de wijkvereniging .Zuid', Uit het Volk-Voor het Volk, de Middelburgse centrale van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf en de gemeente. Het ligt in de bedoeling de officiële toespraken voor de openingshandeling te houden in de burgerzaal van het stadhuis. De genodigden zullen vervolgens met bussen naar de brug worden gebracht, waarna de openingshandeling wordt verricht. Aansluitend op de opening van de brug begeeft het gezelschap zich naar het overdekte zwembad om ook dit bad officieel in gebruik te gaan nemen. Alle muziekkorpsen, drumbands en majorettenkorpsen uit de stad zullen hun medewerking verlenen. Aan het feestelijke gebeuren wordt ook een aantrek kelijke etalagewedstrijd in het centrum en in Middelburg-Zuid verbonden. Ini het overdekte zwembad zal ter gelegenheid van de opening een kort program ma (schoonspringen en waterpolo) worden afgewerkt. MIDDELBURG ALs de raad ermee akkoord gaat. zal er een krediet van 58,000,- worden uitgetrokken voor verbetering van de havenaccommoda tie te Middelburg. Het gaat hier om verschillende voorzieningen: verbete- vaterleiding. inrichting van een parkeerplaats en de bouw van een onderkomen voor de havenmeester met naast gelegen openbare toiletten voor schippers en voor de passagiers van touringcars die in de zomer een plaatsje zullen krijgen op de Loskade. De plaatselijke afdeling van de konin klijke schippersvereniging jScbutte- vaer* heeft verzocht op een gedeelte van de Loswal tegenover de Nieuw- poortstraat tot aan de Mïsbaai enke le lichtpunten bij de plaatsen of de bestaande verlichting te versterken. Thans zou door de huidige onvoldoen de verlichting de mogelijkheid van ongelukken bij het van of naar boord gaan van de gemeerde schepen kun nen ontstaan. De kosten voor dit plan ƒ6000. mogen volgens b en w van Middelburg geen belemmering zijn om de veiligheid van bemanning en passagiers te verhogen. Waar het verder enerzijds de bedoe ling Is de tarieven voor de scheep vaart per 1 januari van het volgend Jaar aan te passen aan de huidige landelijke normen blijkt anderzijds de mate van dienstverlening en outillage van de havendienst beneden het mini mum te liggen. Zo geschiedt de waterlevering ten be water aan schepen die tegenover de Vitrite aan de Loskade zijn gemeerd, geschiedt met medewerking van deze nv met slangen uit de kelder van de fabriek. B en w zeggen in een voor stel aan de raad. dat aan deze toe stand, die nogal stroef en duur werkt en waarbij water van een particulier bedrijf door de gemeente aan schepen wordt geleverd, bepaald minder ge wenst is. Door het aanleggen van een waterleiding met wateraangiftepunt kan hierin verandering worden ge bracht. De kosten van deze voorzie ning worden geraamd op 12.000.-. Een ander punt betreft het gedeelte -.-an de Loskade dat grenst aan de NV Vitrite. Momenteel is dit gedeelte in gebruik voor de opslag van bestra tingsmateriaal van gemeentewerken. Deze ruimte zal waarschijnlijk nog dit jaar worden ontruimd. B en w wen sen dit gedeelte te bestemmen als parkeerruimte voor tourbussen. Voor de parkeermoeilljkheden voor deze bussen is hier een goede oplossing te vinden. Hiertoe zal het terrein moeten worden voorzien van parkeervakken en borden. De kosten van deze voor zieningen komen op f 5000.-. Volgens o en w wordt het verder hoog tijd dat er fatsoenlijke hulsvesting kom: voor de havenmeester Tezamen met ce bouw van openbare toiletten van de schippers en voor de passagiers van de touringcars gaat deze voorziening 35,000.- kosten. ZLM is met 5 pet redelijk tevreden De mededeling in onze editie van gis teren als zou het dagelijks bestuur van de ZLM een verhoging van de landbouwprijzen met \ljftig procent redelijk en noodzakelijk achten, te hev", v» de vrachtvaart nig «eed, v'ïïf™"*™ h.5"' mttTS tv» „r,,, meeueeii \au een \ernogmK mri procent wel binnen deze termen. op vreemde wijze. De levering van RAPPORT VERENIGING NEDERLANDSE GEMEENTEN SINT-ANNALAND Als op 1 juli vol gend jaar de herindeling van de zeven Thoolse gemeenten in werking treedt zullen de bestaande secretarieën van de gemeenten Tholen en Sint-Maar tensdijk als voorlopig gemeentehuls van groot-Tholen gebruikt worden. j Het Thoolse stadhuis is een represen tatief karater toegedacht onder andere voor het houden van raadsvergaderin gen en het voltrekken van huwelijken. In Sint-Maartensdijk wordt het admi nistratieve apparaat ondergebracht, waarmee het gebouw dan tjokvol is. Burgemeester W. Baas deelde dit vrij dagavond 3an de raadsleden mee in een spoed eisende raadsvergadering, die was belegd voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school. In verband met de Thoolse herindeling heeft de vereniging van Nederlandse gemeenten een rapport gemaakt be treffende de structuur, personele be zetting en huisvesting van het gemeen telijk apparaat van groot-Tholen. De colleges van burgemeester en wethou ders van de zeven bestaande gemeen ten hebben dit rapport momenteel in studie. Een belangrijk onderdeel is de huisvesting van het administratief ap paraat per 1 juli 1971. Zonder het be stuur van de nieuwe gemeente Tholen te binden of het toekomstige beleid te doorkruisen zijn verschillende moge lijkheden overwogen, waarbij terdege rekening is gehouden met de finan ciële gevolgen. De gezamenlijke col leges van b en w achten het niet ver-, antwoord een tijdelijk gebouw in te richten, omdat dit minstens een half miljoen gulden gaat kosten. De meest praktische oplossing denkt men nu gevonden te hebben door de bestaande jemeentehuizen van Tholen en Sint- Maartensdijk te gebruiken. Een kleine commissie zal dit in nadere studie ne men. Wat de hulpsecretarieën betreft zal men de doelmatigheid van de ver schillende mogelijkheden, die thans in Hulst. Oostburg. Borsele en Reimers- vaal uitgeprobeerd worden, beoorde len De personeelsbezetting heeft ook de volle aandacht van de colleges van b en w. Volgens de geplande perso neelsbehoefte van de nieuwe gemeente zal het mogelijk zijn alle ln functie zijnde ambtenaren te herplaatsen. Bur gemeester Baas voegde er nog aan toe dat deze tijdelijke oplossing geen cent kost voor de nieuwe raad. De ge meenteraad van de nieuwe gemeente Tholen zal te zijner tijd over defini tieve plannen met betrekking tot de plaats van bet nieuwe gemeentehuls beslissen. Het PvdA-raadslid P. Schet sen drong er op aan de kieskring Mid delburg te verzoeken de verkiezingen voor de gemeenteraad van groot-Tho len zo vroeg mogelijk te houden, waar door de dan gekozen raadsleden alvast over de vestiging van het gemeente huis en dergelijke konden meepraten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17