Rooipremie fruit gaat waarschijnlijk omhoog ZLM-bestuur acht verhoging landbouwprijzen met 50% nu redelijk en noodzakelijk' „Fotograferen in hetweekend? Kom nou,dat is toch mannenwerk/' Tewaterlating bij Schelde ,open huis' ZLM bezint zich op haar functie STOUTJESDIJK (NF0): HULP KOMT TE TRAAG F RU ITT EELT BEDRIJF ,DE KOORNPOLDER' VERKOCHT NAJAARSVERGADERING BOND VAN GEPENSIONEERDEN IN AXEL VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 LANDBOUWBELEID EIST DRINGEND VERBETERING' ADVERTENTIE) AL TE TRAGE OVERHEID WERKT FNUIKEND VOOR ONZE FRUITTELERS GOES .Het huidige landbouwbeleid] dient op een aantal punten dringend1 verbeterd te worden', stelde het dage lijks bestuur van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij tijdens zijn laatste vergadering (nogmaals) vast. Dit geldt met name de verhoging van; de inkomensgrens en de maandelijkse uitkeringen. Het bestuur voelt zich in zijn verwachtingen ernstig teleurge steld nu de verbeterde regeling per 1 november niet is door kunnen gaan en acht een doeltreffend saneringsbe- leid een van de belangrijkste pijlers voor het te voeren landbouwbeleid. Dit beleid zal, aldus het dagelijks bestuur van de ZLM, .tevens de mobi liteit van de grond, gericht op be- drijfsvergroting van de akkerbouw- en veehouderijbedrijven, moeten aanmoe digen. Het ZLM-bestuur onderschrijft de voorstellen van de Europese com missie over de verhoging van de rooi- premie gericht op een sanering van de fruitteelt, volledig. Akkerbouw De ZLM wacht met ongeduld op de; nieuwe prijsvoorstellen in de sector: akkerbouw en beschouwt daarbij de verlangens van het bedrijfsleven, het landbouwschap en het COPA om de prijzen met tenminste 50 procent te verhogen als alleszins redelijk en noodzakelijk.' De graanprijzen, oogst 1970, blijken bevredigend te zijn en ook de afzet heeft een goed verloop: een derde, gedeelte heeft afzet gevonden terwijl dat in oktober 1969 evenwel slechts de helft was. Hoewel de tarweprijs gunstig ligt tussen de interventie- en de drempelpnjs. moet er niet op wor den gerekend dat de verdere gang van, zaken even gunstig zal zijn als vorig jaar. Goede prijzen zijn er voor brouwgerst en voor de voergranen, maar er moet een kentering in de afzet worden geconstateerd. De be sprekingen over de zogenaamde lang jarige contracten van de brouwgerst hebben een goed verloop. De afzet van erwten en bonen verloopt rustig, hoewel er geen grote perspectieven in zitten. Ten aanzien van de aardappe len kan geen vergelijking worden ge maakt met 1969, maar reden voor ongerustheid is er niet. De suikerbie tencampagne heeft een betrekkelijk vlot verloop. De opbrengsten zijn niet hoog en het suikergehalte laat nog al te wensen over. maar er moet toch rekening worden gehouden met een hoeveelheid zogenaamde magere sui ker. Medegedeeld werd voorts, dat verdere onderzoeken worden gedaan naar de contingenteringsregeling; met name heeft een commissie zich in Duitsland op de hoogte gesteld van de ervaringen met deze regeling. Wat de toeslag voor het vlas betreft was de vergadering van oordeel, dat vastgehouden moet worden aan de regeling, waarbij wordt bepaald, dat 50 pel van de toeslag naar de vlasser gaat en 50 pet naar de verwerker. Op dit moment is nog niet precies be kend hoe de regeling voor het volgen de jaar zal verlopen en men zal dan ook terdege moeten opletten welk contract men afsluit. Veehouderij De recente ontwikkelingen in de houderijsector tonen aan, dat met na me in de slachtveesector, het prijsver- loop onbevredigend is. De vetweiderij heeft in de afgelopen maanden, wan neer men het gemiddelde neemt, met tekorten moeten werken. De export van vee daarentegen toont in vergelij king met 1969 nog een stijging, maar Iedereen is welkom op 21 november CARACAS' TE WATER ook hier zijn de prijzen niet meer zo gunstig. Wat de varkenssector betreft werd medegedeeld, dat ook hier met tekorten wordt gewerkt en dat publi- katies, waarin wordt gesteld, dat er nog geen redenen zijn om de varkens stapel in te krimpen, met de nodige reserve moeten worden benaderd. In september 1970 werd 43 pet meer zeugen gedekt dan in de overeenko-, mende periode van 1969 en hierdoor moet men de toekomst toch wel met enige bezorgdheid tegemoetzien. Tuinbouw VLISSINGEN De NV Koninklijke Maatschappij ,Dc Schelde' te Vlissin- gen houdt volgende week zaterdag .open huis' ter gelegenheid van de tewaterlating van het lijnvrachtschip .Caracas'. De vele honderden bezoe kers de verwachting is dat er wel. eens twee- tot drieduizend mensen kunnen komen zullen niet alleen getuige kunnen zijn van het majestu eus in het water glijden van eenl .vrachtgigant', zij kunnen desgewenst] KROON RAAD GEVRAAGD Geest' vormt aanleiding tot naamsverandering 1 DEN HAAG De geest van een overleden grootvader kan hard nekkig zijn. Dat heeft een op Walcheren wonende Amhonese jongen de laatste tijd herhaalde malen ondervonden. De oorzaak van alle moeilijkheden is geweest e,en uitspraak van de familieraad, waartoe de jongen behoort. Men ziet er nu geen gat meer in en de kroon is te hulp gevraagd om een uitspraak te doen. Volgende week zal de vice-voor- zitter van de afdeling geschillen van bestuur van de raad van state, dr L. J. M. Beel. zich per soonlijk met deze geestelijke pro blemen bezig houden. De jongen over wie het gaat, is een buiten echtelijk kind van ouders, die na zijn geboorte zijn getrouwd. Na zijn geboorte kree" de jongen de achternaam van de moeder. De grootvader, vader van de moeder was hier erg gelukkig mee en liet zijn dochter en schoonzoon beloven, dat zij dit altijd zo zouden laten. Nadat de baby was gebore i, trouwden man eri vrouw. Om het gezin intact te houden, besloot de familieraad de jonge telg te erkenr.en, en het de naam van de vader te geven. De familieraad zag echter voorbij aan de wens van de grootvader, zonder dat hem zelfs door gebe den aan zijn graf om toestem ming was gevraagd, zoals een oud gebruik wil, voor deze naamsverandering. De jongen was inmiddels opgegroeid, had een schoolopleiding gevolgd en was gaan varen. Op zijn reizen over de wereldzeeën verscheen steeds de geest van de grootva der aan de jongen. De grootvader wilde de matroos i eenemen. Van nature is de jongen erg vro lijk, maar hier kon hij niet tegen. Steeds als de geest van zijn grootvader was verschenen, was hij zo neerslachtig, dat hij dagen lang niet wilde eten. .Die knaap is niet normaal' hebben zijn meercv.en kennelijk gedacht en daarom lieten zij hem opnemen in een zenuwinrichting. De dokto ren daar zaten met de handen in het haar, want het bleek hun al gauw, dat de jonge Ambonees niets mankeerde. Hij werd dan ook ontslagen. De ouders van de jongen weten zich nu geen raad. Zij zijn bang, dat als grootvader blijft verschijnen, de jongen zich van het leven zal beroven. Daar om hebben zij de kroon nu ver zocht te voldoen aan de wil van de grootvader om de achternaam van de jongen maar weer te wij zigen in die van zijn moeder Volgende week zal deze zaak door de raad ran state worden onderzocht, waarna advies aan de kroon zal worden uitgebracht. ccn deel van de machinefabriek be zichtigen en het proefdraaien van een 16.000 pk sterke scheepsdieselmotor gadeslaan. De tewaterlating van het. 11.650 ton dw metende lijnvrachtschip .Caracas' een zusterschip van de thans in het afbouwstadium verkerende .Venezue la' zal geschieden door mevrouw Carmen de Marquez Anez. de vrouw van dr Alfonso Marquez Anez. de pre sident van Compania Anónima Vene- zolana de Navegación te Caracas, voor wiens rekening het schip is ge bouwd. Het programma voor de .bezoekdag' niet alleen voor Scheldepersoneel en hun gezinsleden, maar ook voor andere belangstellenden, zo wordt na drukkelijk vermeld ziet er uit als volgt: 10.30-11.45 uur: bezichtiging van een deel van de machinefabriek (machina le bewerking en montage en stel- plaats) met voor het publiek als grootste attractie het proefdraaien op de proefstand van een scheepsdiesel motor. Ook zijn te bezichtigen een aantal industrieketels, die worden ge monteerd. 12.00 uur: het bijwonen op de kade van de tewaterlating van de .Cara cas'. 12.15 uur: de kiellegging van bouw- nummer 342, een vrachtschip in aan bouw voor de Koninklijke Java-China- Pakketvaart Lijnen NV. GOES De eerstvolgende algemene vergadering van de ZLM zal worden gehouden op maandag 7 december in De Prins van Oranje' te Goes om twee uur. Als spreker zal optreden de oud-voorzitter, ir M. A. Geuze, over het onderwerp: .Onderweg; maar waarnaar toe?' Aan het hoofdbestuur zal worden voorgesteld deze winter aan de afde lingen een aantal vraagpunten voor te leggen met betrekking tot het' zo doel matig mogelijk- functioneren van de verschillende organen van de ZLM (de algemene vergaderingen, het hoofdbestuur, het dagelijks bestuur, de commissies). Daarbij zullen ook betrokken worden de contacten met andere plattelandsorganisaties, stands organisaties en coöperaties in het werkgebied van de ZLM. De prijzen voor de meeste groenten zijn bevredigend en de vooruitzichten redelijk. Met genoegen werd geconsta teerd dat de subsidieregeling voor de stookolie thans In werking Is getre den en dat de procedure een vlotter verloop heeft dan bijvoorbeeld de over- bruggingsflnanciering voor de fruit teelt. Niettemin was de vergadering van oordeel dat het niet juist geacht moet worden dat de telers in de buitenge westen ƒ6,25 per ton meer moeten betalen voor extra transportkosten dan de telers in het Westland betreurd wordt dat de vooruitzichten om hierin verandering te krijgen niet hoopvol zijn. De prijzen voor het fruit zijn aanhoudend laag. Hoewel er vo-; rig jaar enige hoop werd gekoesterd dat het dieptepunt, was bereikt, blij ken thans ae prijzen voor de appels nog 5 cent per kilo lager te liggen dan in het vorige seizoen en de peren- prijzen zelfs 15 cent per kilo. Het. bestuur betreurde de trage gang van zaken bij verschillende instanties bij het treffen van maatregelen om ver betering inde situatie te verkrijgen. Het bedrijfsleven heeft een rapport samengesteld waarin een overbrug gingssubsidie wordt voorgesteld over de verbetering ln de afzet, waarvoor in het kader van de EEG-subsidies zijn toegestaan. Er is sprake van dat de EEG-rooipremie belangrijk zal worden verbeterd, maar ook hierover is een spoedige beslissing gewenst, daar anders het effect voor dit win terseizoen weer beperkt zal zijn. De minister van landbouw heeft toege zegd dat per 1 oktober aanvragen voor de nieuwe overbruggingsfinancie- ring ingediend zouden kunnen worden, maar de bekendmaking dat de rege ling verlengd zou worden is steeds weer uitgesteld. Als gevolg hiervan zullen degenen die met de uitvoering zijn belast, de instructies op zijn vroegst pas half november krijgen. i Verwacht mag worden dat het belang rijkste verschil in de nieuwe regeling I en de oude zal zijn. dat voor de kosten van levensonderhoud een be roep kan worden gedaan op de rijks groepsregeling zelfstandigen voor een periodieke uitkering gedurende 26 we ken. In het algemeen moet deze gang van zaken, met name de trage werk wijze op dit punt, bijzonder ontmoe-l digend voor de betrokken fruittelers; zijn', aldus het ZLM-bestuur. De vergadering was van oordeel dat de telers zo goed en zo tijdig moge lijk moeten worden ingelicht. Het be stuur acht het van groot belang dat voortdurend wordt gepleit voor een accentverlegging van de sociale maat regelen naar maatregelen op het eco nomische vlak. Een veel gerichter be leid is dringend noodzakelijk, temeer daar men in het buitenalnd op dit punt blijkbaar veel slagvaardiger op treedt. Overigens was de vergadering van oordeel dat de Nederlandse fruit-; teelt met name ten aanzien van de, afzet in het verleden tekort is gescho ten. Stel nu eens mevrouw, u heeft de ideale echtgenoot. Zo eenljc tegen wie je niet hoeft te zeggen: „Daar zou je eigenlijk een foto van moeten maken,* Zo eentje die al „Klik!" zei, voor u begon te praten. Stel, dat dat zo is. Zelfs dan doet zich iets heel merkwaardigs voor. Want wie slaat er op geen enkele foto? Precies, uw man! Fotografisch bekeken gaan uw kinderen als halve wezen de wereld door. Een zielige aangelegenheid. Maar goed, u boft nog. U zult ervan opkijken, maar er zijn mannen die het fototoestel ieder weckend rustig in de kast laten liggen. En er zijn er zelfs die zeggen het 's. zaterdags te druk te hebben om een nieuw filmpje te halen. Wat wilde u zeggen, roevrouw? Dw man is tóch niet helemaal volmaakt? Hij vergeet ook de ene keer de camera en de aridere maal een filmpje? Ach ja mevrouw, hij is de enige niet. Tocl) doodzonde. Want als uw kinderen later naar „vroeger* informeren, zit u met lege fotoalbums en uw mond vol tanden. TenzijTenzij aan het fotograferen slaat. Dat filmpje koopt u gewoon tussen de andere boodschappen door. En het fototoestel neemt u gewoon ieder weekend in uw tas mee. Veel te technisch? Dan heeft u het verkeerde toestel voor ogen. Dat van de bcroepsfotograaf. Kijkt u maar eens: op üw camera zit waarschijnlijk maar één knopje. Om af te drukken. Dat is alles. Zorg dus steeds voor een geladen fototoestel. En gebruik het. Want ook voor vrouwen is filmen het enige excuus om in het weckend geen foto's te nemen. Maak in') weekend géén foto's Umocht er eens plezier in krijgen. Dus mevrouw, laat u snel emanciperen door de vakman, uw fotohandelaar. Woonwagen bewoners in Goes opgepakt GOES In samenwerking met de rijkspolitie in Hulst heeft de Goese politie drie woonwagenbewoners aan gehouden wegens diefstal van een ca ravan en een kabel. In de nacht van dinsdag 20 oktober ontvreemdden de woonwagenbewo ners, de 35-jarige J. van P., de 24- jarige P. M. en de 31-jarige P J M„ in Goes een haspel met kabel. Men; brandde de kabel af, waarna men deze de volgende dag in België van de hand deed. Op zaterdag 31 oktober ontvreemdde het drietal in Hulst een caravan met inhoud. Dezelfde dag nog verkocht men deze eveneens in België. Dei woonwagenbewoners worden vandaag, vrijdag, voorgeleid voor de officier' van justitie in Middelburg. ln 's-Gravenpolder NFO-bijeenkomst in Goes trok veel belangstelling GOES ,Het is duidelijk, we zijn niet tevreden met de over-; heidsmaat regelen voor de nood lijdende fruitteelt, maar we moeten proberen te werken met wat we hebben en we moeten: proberen de maatregelen te ver- beteren'. De voorzitter van de Nederlandse Fruittelersorgani satie kring Zeeland, J. H. Stout- jesdijk, maakte met deze samen- vatting zoveel mogelijk duide lijk, dat er geen verschil van me ning heerst tussen de vele gedu peerde fruittelers en de organi saties, die hun belangen behar tigen. Met de fruittelers was de heer Stoutjesdijk het eens, dat alle overheidsmaatregelen steeds later komen dan nodig is. ,We hebben geen tijd meer', j De Zeeuwse NFO-voorman sprak op een bijeenkomst van de drie standor- ganisaties en de NFO-Zeeland donder dagmiddag ln de Korenbeurs te Goes. De als besloten aangekondigde verga dering was bedoeld om hel kader van de organisaties een overzicht te geven van de toestand in de EEG en in Nederland. Zonder dat iemand er be zwaar tegen maakte, werd de beslo tenheid echter doorbroken door een grote toeloop van verontruste fruitte lers. Ir P. M. Felius gaf een overzicht var.' de fruitsituatie in West-Duitsland. Ita-! lie en Frankrijk. Drs P. Bukman schetste het EEG-fruitbeleid en drs M. J. A. Camps gaf een overzicht van de; meest recente nationale maatregelen] voor de fruitteelt. De oorzaak van de fruitcrisis is. zoals I bekend: overproduktie in de EEG. Uit de inleiding van ir Felius bleek, dat] daar nog lang geen eind aan komt. De belangstelling voor rooien is zowel in Duitsland, als Italië als bij onze groot ste concurrent Frankrijk gering. Rede nen onder meer: te lage rooipremies en geen alternatief voor de mensen.] die hun bedrijven zullen moeten slui ten. Drs M. J. A. Camps gaf een overzicht; van de nationale maatregelen. Hi F wees er op, dat de overheid moet roeien met de riemen die er zijn. De| beperkingen zijn het beschikbare geld en de voorwaarden, die de EEG in verband met concurrentievervalsing aan de maatregelen stelt. De toehoorders kregen een groot brok informatie te verwerken, zij kregen echter geen uitzicht op een oplossing van de door overproduktie veroor zaakte fruitcrisis Omdat de proble men al heel lang slepende zijn begint dan ook bij een aantal telers, die al. lang geen vertrouwen meer hebben in de overheid, nu ook het vertrouwen! in de voor hen vechtende voormannen j van de organisaties te tanen. .We ho-1 ren personen praten, die door hun functie bij de problemen betrokken Zijn. ze praten over mensen, die met hun bestaan erbij betrokken zijn', sprak een teler, de vertrouwenskwes tie subtiel samenvattend Vertrouwen Minder subtiel was de toehoorder, die opmerkte: Als we alle centen van kredieten, rapporten, commissies, ver gaderingen enzovoort bij elkaar gooi en, hebben we geld om de hele fruit teelt te stoppen. Wie dan nog wil telen kan naar Frankrijk gaan.' Als we dat doen, ritten er 10.000 ambtenaren zonder werk', riep een andere teier in de zaal. Voorzitter Stoutjesdijk reageerde fel op deze uit latingen. Dr zijn honderden mensen, die al hun vrije tijd opofferen voor de leden van de organisaties, mensen, die offers brengen voor de gemeen schap. Het geeft geen pas die alle maal zo maar op een hoop te gooi en.' De meesten. die echter dinsdagmiddag naar de Korenbeurs waren gekomen, hielden zich bij het doel van de mid dag en dat was, zoals de voorzitter het formuleerde: het geven van infor matie en het signaleren van de toe stand. Het grote probleem met de regelingen voor bedrijfsbeëindiging is, zo werd tijdens de discussie gesteld: Wie moet ophouden en wie niet. .De overheid kan in een vrij Nederland nlemar.d dwingen', aldus de heer Camps. Hij wees er later op. dat er in ieder geval plaats blijft voor een aantal telers, die de eigen markt kunnen blijven voorzien. Vrijwel ledereen was het. ln diverse gradaties, eens met. de stelling, dat de nationale maatregelen onvolmaakt rijn. De Nederlandse steunmaatrege len zijn sociale maatregelen, .en je redt geen rieke zaak met bijstand', riep iemand uit de zaal. .De regelin gen helpen wel diverse fruittelers, maar niet de fruitteelt', beaamde de heer Stoutjesdijk. Rooipremie Afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen AXEL Voor de najaarsvergadering van de afdeling Oost-Zeeuwseh-Vlaan- deren van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden, donderdagmiddag in .Petit Restaurant' in Axel, was on danks het slechte weer grote belang stelling. De afdelingsvoorzitter, de heer J. de Vries, uit Terneuzen, gaf In rijn ope ningswoord een overzicht van de door de bond ondernomen stappen inzake de uitkering van vierhonderd gulden ineens. Gezien het verloop van de onderhandelingen bestaat goede hoop. dat ook aan de gepensioneerden in een of andere vorm deze uitkering zal worden verstrekt. Ook deelde de heer De Vries mee, dat de ravonbestuur- der. de heer De Graaf nit Sliddelburg. wegens ziekte niet op de vergadering aanwezig kon zijn. In zijn plaats was de heer De Mink, penningmeester van, het hoofdbestuur, bereid gevonden] een spreekbeurt te houden. 's-GRAVENPOLDER Ruim honderd vijftig belangstellenden woonden donderdagmiddag in liet nieuwe dorpshuis in 's-Gravenpolder de open bare verkoping bij van het fruitteelt- bedrijf ,De Koornpolder'. De verko ping werd gehouden door notaris M. E. J. F. van Dissel te Goes. Het bedrijf, dut ruim drieëntwintig hecta re groot is, was eigendom van de commanditaire vennootschap J)e Koornpolder'. Het is gelegen aan de Weeldijk te 's-Gravenpolder en omvat een woonhuis, schuren, bouwland, boomgaard en dijken. De vroegere eigenaars boden het be drijf te koop aón daar het niet meer rendabel was. Ondanks de grote be-, langstelling kon de .oproeper', de heer B. van Doezelaar uit Goes, slechts! weinig inschrijvingen noteren. De! hoogste inschrijving was van de heer M. IJzerman uit Biezelinge en be droeg ƒ285.235. Het hoogste bod kwam uiteindelijk van het administra-i tiekantoor T. de Klerk uit 's-Graven polder, dat het bedrijf qq voor een bedrag van ƒ325.000 kreeg toegewe-j zen. Overigens was het voor .oproe-i per' Van Doezelaar een gemakkelijke; middag. Binnen een kwartier was del zaak afgedaan. Bij de foto: De .oproeper", de heer B. van Doezelaar uit Goes, deelt de in- schrijvings-formulieren uit tijdens de openbare verkoping van het fruitteelt- bedrijf JDe Koornpolder' in 's-Graven- polder. (Foto PZC) Het ziet er naar uit. dat de rooipre mie omhoog gaat, zo maakte drs Buk man in zijn betoog over de EEG duidelijk. In de volgende ministerraad tan de EEG zal een voorstel aan de orde komen om de rooipremie per hectare op te trekken van de huidige, 1800 gulden tot 2900 gulden. Voorts zal de premie in één keer moeten worden uitbetaald. Nu ge-1 beurt dat nog in twee termijnen: 900] gulden direct na het rooien en de rest als controlemaatregel drie jaar' later. Een onaantrekkelijke regeling, omdat het rooien vaak meer kost dan 900 gulden, zodat men voor het weg halen van de opstand geld moet lenen. Italië is het. aldus de heer Bukman nóg niet helemaal met het nieuwe i voorstel eens. De heer De Mink had ais onderwerp van zijn inleiding de vraag of de inbouwkorting op de overheidspensi oenen juridisch wei verantwoord zijn. De heer De Mink wees erop, dat degenen die deze vraag stellen een niet al te juiste kijk op de pensioen wetten hebben. .Vroeger was het pensioen onaantast baar, daardoor kwam in de eenmaal vastgestelde pensioenen geen verande ring. Hierdoor kon worden voorko men. dat een gepensioneerde bij sala risverlaging in inkomens, nagenoeg op dezelfde hoogte kwam als de nog werkende collega's Anderzijds zag men ook. dat bij salarisverhogingen, de gepensioneerden op hetzelfde peil bleven staan, gelukkig is daar veran- dering in gekomen en kent men thans! de waardevastheid van het pensioen. Toen later, na invoering van de aow, de kortlngswet van kracht werd. kreeg de regering het recht een deel van de aow op de pensioenen te korten. Weer later kwam de zogenaamde in- bouwschikking. De vraag of de in bouw verantwoord is', aldus de heer De Mink. .moet het een volkomen .ja' worden beantwoord." Wat heeft de overheid bewogen om deze inbouw toe te passen? Enkel en alleen de vrees, dat de gepensioneerde een inko men zou kunnen krijgen, da: de sala rissen benadert. Niet omdat het een nadeel zou betekenen voor net alge meen burgerlijk pensioenfonds, want dit fonds beschikt over miljarden, be legt in allerlei projecten', aldus spre ker De heer De Mink bestreed ook de stelling riat de overheid de aov,-pre mie voor haar rekening zou nemen. De ambtenaar betaalt over deze pre mie belasting, zodat her een deel van zijn inkomen is. De bond van gepensi oneerden blijft streven om ln ceze opvatting verandering te brengen' De heer De Mink wees er met nadruk op, dat het een politieke zaak betreft Toch was hij optimistisch. Een stap in de slechte richting, noemde de inleider, de bereidheid van de regering om te overwegen het verzoek om alvast de vakantie-uitkering en de vierhonderd gulden voor de inbouw buiten beschouwing te laten. De heer De Mink bracht onder de aandacht, dat dit voor de bond geen aanleiding zal zijn om van de gestelde eiser, af te zien. .Integendeel, men zal blijven strijden tot het aan de ambtenaar aan gedane onrecht geheel van de baan zal zijn'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9