PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WERELDLEIDERS BEWIJZEN DE GAULLE DE LAATSTE EER H Veel verzet tegen prijsbeleid Vraagstuk vuilverwerking in Zeeland moet regionaal worden opgelost Zeer veel staatshoofden naar Parijse Notre Dame Stroomstoring in het noorden BEGRAFENIS IN ALLE STILTE IN COLOMBEY De man die Frank rij li was Vandaag in de krant... PROVINCIALE STUDIEGROEP IS VAN MENING 213e jaargang - no. 266 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURG SE. VLISSINGSE, GOES E, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN •d. UI. 3346, «dm. UI. 2094 6,Inieion 52, »d». 6246). Woensdag 11 nov. 1970 Piraat op het droge... Pagina 7 H-; PARIJS (DPA, AFP, RTR) Staatslieden uit de gehele wereld zullen morgen (donderdag) in de Parijse kathedraal ,Notre Dame' de vroegere Franse president Charles de Gaulle de laatste eer be wijzen. Nederland zal in Parijs worden vertegenwoordigd door koningin Juliana en minister Luns. Tezelfdertijd zal de, reeds maandag in de leeftijd van 79 jaar overleden, staatsman worden bijgezet op de begraafplaats van Colombey-Les-Deux-Eglises. Hij zal de laatste rust vinden naast zijn doch ter Anne. Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene zal hij geen staatsbegrafenis krijgen. Slechts afgevaardigden van de Franse strijdkrachten mogen in kleinen getale aan de bijzetting deelnemen. Voor de requiem-plechtigheid in .Notre Dame' zullen een zeer groot aantal staatshoofden en staatslieden naar de Franse hoofdstad komen. Zo zal Amerika worden vertegenwoordigd door president Nixon, zijn minister van buitenlandse zaken, zijn adviseur Inzake de buitenlandse politiek en de Amerikaanse ambassadeur in Parijs. Rusland stuurt premier Kosygin, Duitsland bondspresident Heinemann en kanselier Willy Brandt, Engeland premier Heath en prins Charles, die koningin Elizabeth zal vertegenwoor digen. Verder zullen een twaalftal Af rikaanse landen hun staatshoofden of plaatsvervangers naar Parijs sturen. Genoemd kunnen worden de presiden ten van Senegal, Mauretanië, Ivoor kust, Dahomey, Niger, Gabon en Ma dagascar. Ook de Israëlische president Zalman Sjazer en oud-premier Ben-Goerion zullen de rouwdienst bijwonen. Italië wordt bij de plechtigheid vertegen woordigd door president Saragat en premier Colombo. Uit Griekenland zal vice-premier Pattakos naar Parijs ko men. De Gaulle stierf twaalf dagen voor zijn 80ste verjaardag, vermoedelijk pijnloos, aan een hartaanval in de teruggetrokkenheid van zijn Oostfran se landgoed in Colombey-les-Deux-Egli- ses. De dood overviel de generaal toen hij zat te wachten op het tv- joumaal, een dagelijkse BEGRAFENIS DE GAULLE IN RADIOREPORTAGE HILVERSUM (GPD) De NOS- radio geert donderdagmorgen van 11.30 tot 11.40 uur op Hilversum 2 rechtstreekse reportageflitsen van de begrafenis van De Gaulle, in Colombey-les Deux-Eglises en de rouwdienst in de Parijse Notre- Danie. Het is nog niet bekend of de NOS ook een rechtstreekse televisiereportage zal verzorgen, omdat het wachten is op wat de ORTF via de Eurovisie zal door geven. waaraan hij volgens kennissen van hem vaak veel plezier beleefde. Zijn stofelijk overschot staat opge baard in de grote zaal van het land goed. De dode draagt het uniform van brigade-generaal. Aan zijn voeten, ligt het .kruis van Lotharingen', het sym bool van de vrije Fransen tijdens de tweede wereldoorlog. In zijn handen houdt hij de rozenkrans die van van paus Paulus als geschenk heeft gekre gen. Verslagenheid Het overlijden van De Gaulle heeft in de gehele wereld verslagenheid te weeggebracht. Onder andere gingen in Groot-Brittannië, West-Duitsland België op alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok. Het Britse Lager huis, de algemene vergadering van de VN en parlementariërs in vele landen (ook het NAVO-parlement in Den Haag) onderbraken hun werkzaamhe den om de overleden staatsman gedenken. Het bericht van de dood van De Gaulle, pas dinsdagochtend gepubliceerd, overheerste in de radio j en tv-uitzendingen over de gehele we-: reld. In een tv-toespraak tot de bevolking! zei de Franse president Pompidou: De Gaulle Is dood. Frankrijk is wedu we'. Donderdag ls een nationale rouwdag in Frankrijk. Tot eind november zul len verder de vlaggen halfstok han gen. Nixon President Nixon verklaarde in .zijn vakantieverblijf in Key Biscayne dat .de dood van generaal De Gaulle ons herinnert aan de kwaliteiten die men sen en landen groot maakt. Hij bezat een zodanig karakter dat hij in staat was alle hindemissen te overwinnen' De dood van .De Gaulle was volgens hem een verlies, niet alleen voor Frankrijk maar voor de gehele mens heid. Hel Russische regeringsblad Izwestia, dat slechts op de tweede pagina met een kort bericht kwam, sprak van .tragisch einde' van De Gaulle en noemde hem de held van het Fn verzet. De Russische leiders Brezjnev, Pod- gornv en Koygin verklaarden ln een condnleancebnodschap aan president Pompidou, dat de naam van generaal De Gaulle .onverbrekelijk verbonden is met de herinnering aan de gemeen schappelijke strijd van de Sowjet-Unie en Frankrijk in Europa tijdens de tweede wereldoorlog en met de over winning op de nazi-tirannie'. De drie leiders herinneren eraan dat het bezoek van De Gaulle aan de Sowjet-Unie in 1966 .een belangrijke fase opende in de geschiedenis van de Russich-Franse betrekkingen'. De Sow jet-Unie val deze ontwikkeling voort zetten ,in het belang van de twee landen, de Europese veiligheid en de (Zie slot pagina 11 kolom 6) NOORDWIJK De radiopiraat .King David' met de zender Capi tol Radio' aan boord is op het Noordwijkse strand beland, doordat de ankerketting het be gaf. Vijf opvarenden van de pi raat werden van boord gehaald door de reddingboot. tZle pag. 7). OPPOSITIE: BEZWAAR TEGEN DOORBEREKENING f400 (Van onze parlementaire redactie) van de werkgevers. Ook hij vroeg zich - Minister Nelissen (economische zaken) heeft gis-, gewachtMevrouw^Bmutl DEN HAAG teren in de tweede kamer nog onverwacht veel verzet ontmoet tegen de prijsmaatregelen die hij heeft afgekondigd. De liberalen keerden zich tegen gedetailleerd ingrijpen in de prijsvorming en vroegen de minister ook de calculatiebeschikking die hij heeft uitgevaardigd, opnieuw in overweging te nemen als de SER vrij-, dag zijn advies over het conjunctuurprogramma zal hebben vast gesteld. De oppositie had vooral bezwaar tegen de door de mi nister geschapen mogelijkheid om de 400-uitkering in de prijzen j door te berekenen. gam vond dat de maatregelen langer dan tot 16 maart moeten blijven gel den. Niemand kan volgens haar nu al weten dat ze dan niet meer nodig zullen zijn. Doorberekening MEVR. BRAUTIGAM SCHAKELAAR IN HUNZECENTRALE GEËXPLODEERD GRONINGEN (ANP) In een van de afdelingen van het elek triciteitsbedrijf voor Groningen en Drente (de Hunzecentrale) in het centrum van de stad Gro ningen heeft zich dinsdagavond om tien minuten voor zes een ontploffing voorgedaan, waar door vrijwel het gehele noorden zonder stroom is komen te staan. De oorzaak van de explo sie lag in een vermogensschake laar. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tn vrijwel de gehele provincie Gronin gen en een deel van de Drentse pro vincie werd de stroomvoorziening lamgelegd. Door de hevigheid van de ontploffing viel ook de elektricitiet in een groot deel van Friesland uit. In de stad Groningen moesten de drie ziekenhuizen en het politiebureau hun Steun De RTM lieert het rijk en de provincie Zeeland om steun ge vraagd voor liet veer Zijpe-Anna .lacobapolder. Dit omdat de exploitatie van het veer de laat ste twee jaar niet meer sluitend is. (Pag. 2) Defensie MINISTER Den Toom van de fensie is bereid de uitgaven voor de verdediging met 140 miljoen op te voeren. (Pag. 3) Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2, 4 en 5. Binnen- en buitenland op de pagina's 1, 3, 7 en 11. Sport op pagina 9. Televisie op pagina 13. in werking stellen. De stad was in een volkomen duisternis gehuld. Het verkeer liep op verschil lende punten in het centrum door het uitvallen van de verkeerslichtinstalla ties volkomen vas... Het. telexverkeer ondervond ook hinder van de stroom storing. Het telefoonverkeer in de drie provincies werd niet gestoord. Direct na de ontploffing brak in de centrale brand uit. De bedrijfsbrand weer was evenwel snel ter plaatse en kon binnen enkele minuten de vlam men doven. Om kwart over zes kreeg een deel van Friesland weer stroom, maar in de provincie Groningen en Drente duurt de .duisternis' voort. Om half zeven had ook de stad Groningen weer elektriciteit gekregen. Ten gevol ge van de stroomstoring hebben de treinen naar Leeuwarden - Groningen; vertraging opgelopen. De seininstalla ties en overwegen zijn normaal blij ven werken. In delen van de provincie Groningen viel om half acht nadat de toestand weer een uur normaal ge weest was, de stroom opnieuw uit. In delen van Drente waaronder de hoofd stad Assen werd de stroomvoorzie ning omstreeks kwart voor zeven ge stoord, om half negen begonnen daar de lampen weer te branden. Vermogensschakelaar De ontploffing in de Groningse centra le van de EGD is ontstaan in een) vermogensschakelaar in de lijn naar Zie slot pag. 3 kol. 7 De woordvoerder van de VVD. mr. Rietkerk, begreep niet waarom de re gering het centrale loonoverleg, dat juist door het buiten werking stellen van artikel 8 van de loonwet weer op gang lijkt te komen, nu opnieuw in de waagschaal stelt door gedetailleerd; ingrijpen in de prijsvorming mogelijk! te maken en met een calculatiehe-| schikking te komen. De vakbeweging krijgt zijn zin, zei hij, maar de onder-; nemers blijven aan incidentele be-j schikkingen gebonden. Mr Rietkerk begreep dat de regering niet elk wapen tegen prijsopdrijving; uit de hand wil geven, maar vond dat De oppositie keurde de maatregelen De mogelijkheid tot doo roe re icing vsn de f 400,- uitkering die de regering de ondernemers heeft geboden, zat vele- partijen in de kamer dwars. Zowel! van de zijde van de oppositie als van die van de regeringspartijen werd mi-! nister Nelissen erop gewezen dat gro te bevolkingsgroepen zoals gepensio- Hij vond dat voorlopig niet van de. neerden. kleine zelfstandigen, trekkers getroffen maatregel kan worden af- van sociale uitkeringen, die de uitke- gezien. De CH-woordoverder, drs Van; ring niet hebben gehad, wel met de der Mei, begreep niet waarom de rege ring niet eerst het SER-advies heeft afgewacht en sprak van ,een minder gelukkige ingreep. 'Ook de KVP-er mr Peijnenburg vond dat de minister be-, ter eerst zijn voornemens aan de SERj kenbaar had kunnen maken alvorens; de maatregelen af te kondigen. Ook hij vroeg of er na het SER-advies nog een .opening' mogelijk is Al le dol de minister aan de SER had moeten; overlaten hoe de zaak moet worden aangepakt. Alleen gezamenlijk optre-j den van werknemers, werkgevers en| regering biedt naar zijn mening rede-; echter goed. .Het zou al te doel zijn geweest als we met een volledige prijschaos hadden moeten betalen voor het beslechten van de ruzie tus- Roolvink en de vakbeweging, al- lijk uitzicht op beteugeling van de dus Gerda Brautigam (pvcla). Ook drs huidige inflatoire ontwikkeling. Nu is! er eenzijdig, prematuur en gevaarlijk gehandeld. Ook zijn fractiegenoot mr Portheine. die sprak van .paniekvoet bal', vond de argumentatie voor de prijscalculatie beschikking gebrekkig. .Alles wat mis gaat in het loonbeleid wordt op de rug van de kleine onder nemers uitgevochten', zei hij. De libe ralen kregen bij hun verzet lichte steun van KVP en CHU .maar vonden de ARP vierkant op hun weg De anti revolutionair drs Boersma sprak smalend van een .golf van neo-libera- lisme die ons dreigt te omspoelen.' P. Janssen (ppr) vond het .al te gek' om in een tijd van inflatie artikel 2 van de prijzenwet buiten werking te stellen, zoals de werkgevers willen. De communist Marcus Bakker meende dat de calculatiebeschikking de onder nemers nog zeer veel ruimte voor prijsaanpassingen Iaat. ,Wie daarin! niets van zijn gading vindt ls een| druiloor, die maar beter kan fuseren',; riep hij uit. Alleen drs Nypels (d'66) vond het niet verstandig dat het centraal overleg over loon en prijzen opnieuw dreigt; te worden doorkruist, nu door verzet! daaruit voortvloeiende hogere prijzen (Zie slot pag. 3 kol. 5 Man gered uit brandende auto ETTEN-LEUR (ANP) Twee broe ders van een ambulancewagen van de Bredase gg en gd, hebben dinsdagmor gen om kwart voor twaalf het leven kunnen redden van de 31-jarige J. Vogelaar uit Hoogerheide. De man zat beklemd in een brandende auto langs de weg Breda Etten-Leur. Door snel ingrijpen konden de broeders hem uit de brandende auto halen. De wagen brandde volledig uit. De heer Vogelaar was tegen een lan taarnpaal en daarna de achterkant van een vrachtauto gereden, omdat de bestuurder van een trekker met oplegger hem geen voorrang verleen de en hij naar rechts moest uitwijken. De bestuurder van deze trekker reed na het ongeluk direct door. Hij kon; in de loop van de middag worden opgespoord. Het is A. D. uit Etten- Leur. De toestand van de heer Vogelaar is niet ernstig. KEUZE OP WALCHEREN: VERBRANDEN OF VERVOEREN MIDDELBURG Het vraagstuk van de verwerking van indus trieel en huisvuil is in Zeeland alleen via een regionale aanpak op te lossen. Oplossingen per gemeente zijn naar de mening van ir A. M. de Graauw, hoofd ingenieur van provinciale water staat en voorzitter van de pro vinciale werkgroep die de pro blematiek van de vuilverwer king bestudeert, niet meer aan vaardbaar. Belangrijk punt daarbij is, dat een flinke hoe veelheid afval nodig is om .ren dabel' te kunnen verwerken. De opdracht van de commissie: dt problematiek van dc verwerking van het industrie- en huisvuil vastleggen in een rapport met de aangewezen oplos sing. Op dit moment is men nog niet zover. Wèl wordt ernaar gestreefd het aantal stortplaatsen in Zeeland op het moment nog ruim vijftig kleiner te maken. De vraag of een bepaalde regio zijn afval uit oogpunt van eco nomie en milieuhygiëne zou kunnen verbranden of zou kunnen vervoeren is in dit provinciaal onderzoek nog niet aan de orde: in een van de komende vergaderingen zal de werk groep eerst nagaan welke .afvalregi- o's' er in Zeeland te formeren zonden zijn. Men zal proberen aldus ir De Graauw in de eerste helft van volgend jaar met een tussenrapport te komen, waarin een bepaalde richting ten aanzien van de vuilverwerking wordt aangegeven. Wat in de paar maanden van het bestaan van de werkgroep intussen wel is gebeurd: men heeft de hoeveel heden afval per regio in Zeeland geïn ventariseerd en een nog zeer globa le en eventueel te wijzigen progno se voor de toekomst opgesteld. Daar bij is gebleken, dat het met name moeilijk is de hoeveelheden industrie afval voor de toekomst .vast te leg gen'. Ten aanzien van het huis en het recreatief vuil komt men tot de vol- gende hoeveelheden- Tholen Sint- Philipsland 1970: 3600 ton per jaar (globlae prognose 1985: 6200 ton, 2000 12.600 ton); Schouwen-Duiveland 1970. 6400 ton (11.000 ton in 1985, 19.000 ton in 2000); Noord-Beveland 1970' 1500 ton (2400 ton en 4000 ton); Zuid Beveland 1970: 14.400 ton (28.000 tin en 48.000 t): Walcheren 1970: 26.200 ton (54.000 ton en 85 000 ton): Zeeuwsch- Vlaanderen 1970: 23.800 ton <48.000 ton en 86.000 ton). Metingen De bedoeling is, dat in de toekomst meer metingen worden verricht naar de hoeveelheden vuil om zo een nog concreter inzicht te krijgen in deze zaak. Bij deze studie zijn de giftige industriële afvalstoffen slechts zijde lings betrokken, omdat men op dit stuk van zaken niet denkt aan een regionale, oplossing, maar aan een verwerking in landelijk verband Er wordt intussen in Zeeland ook op gemeentelijk en regionaal niveau ge studeerd op de problematiek van de vuilverwerking, de stortplaatsen en de milieuhygiëne. Het verst gevorderd t die studie op Walcheren, waar verte genwoordigers van Vllssingen, Middel burg en de reiniginsdienst van t}e Walcherse plattelandsgemeenten op vrij korte termijn met een rapport op tafel kunnen komen voor de verschik lende colleges van b en w. met name voor die van Middelburg en Vlissin gen Het is mogelijk, dat dit nog voor het einde van dit jaar gebeurt In een van de komende vergaderingen van die Walcherse studiecommissie j zal men zich namelijk beraden over! de keuzemogelijkheden: verwerking van het vuil via een verbrandingsin stallatie of transport via de Vuil Af voer Maatschappij (VAM). Ir De Graauw: De situatie wordt natuurlijk wel moeilijk, als Middelburg zou kie zen voor verbranding en Vlissingen afvoer zo prefereren. Twee verschil lende oplossingen zullen de problema tiek van de vuilverwerking er voor1 Walcheren niet gemakkelijker op ma-I ken, maar ik heb wel hoop. dat men tot één oplossing komt Keuze De keuze verbranden of afvoeren is op Walcheren nog niet gemaakt. Het is met name ten aanzien van die keuze, dat er op Walcheren wat vraag tekens worden gezet bij het rapporti over de afvalverwerking in Midden-l Zeeland, dat de Vereniging Milieuhv-I giëne Zeeland recentelijk heeft. gepu-! bliceerd. In dat rapport wordt ge steld. dat vuilverbranding voor Mid den-Zeeland voorlopig onrendabel is en dat vervoer f 6 per ton goedkoper zal zijn. terwijl dan geen stortplaatsen meer nodig zullen zijn voor niet-ver- werkte stoffen, Of vervoer goedkoper zal zijn dan CZie slot pag .2 kol. 2j opschrift boven deze kolom Ls ontleend aan één van de hoofdstukken £S§(! Ult '*n boe"':Je vlm Neder- pSWsLj landsc historicus Geyl: Fran- Ej se figuren' Een rakr aan duiding voor de generaal, die thans la overleden: de man die Frank rijk was. Deze kwalificatie doet ln de verte denken aan het beroemde woord van Lodewijk de Veertiende: .L'état c'est mol', de staat ben ikzelf In feite echter gaat het om let» ander». De spreuk van Lodewijk was immers be doeld als een onweerlegbare formule ring van het absolute koningschap: hij was de vorst, bekleed met een van God gegeven gezag. In Versailles was de hele hofliturgic op de erkenning daar van ingesteld, de rituelen ln dit paleis moesten dienen om de grootheid van de gezalfde koning steeds v.eer op nieuw te bevestigen. BIJ De Gaulle daarentegen ging het niet om persoons- of gezagsverheerlljking. maar om iet* van geheel andere orde. eigenlijk om meer: hij voelde zich de personificatie van Frankrijks lot. Ja van Frankrijk zelf. Hij was Frankrijk. Europa's jongste geschiedenis kent meer van deze markante figuren; mannen, vrouwen, die in menig opzicht het einde van een tijdperk be tekenden. maar tegelijkertijd de over gang naar een nieuwe periode vorm den. vaak ondanks henzelf Churchill behoorde zonder meer tot hen. in Ne derland tot op zekere hoogte koningin Wilhelmina Generaal De Gaulle vooral was een uitgesproken voorbeeld van deze unieke groep. Het gaat hier om sterke persoonlijkheden, om mensen die op zeker ogenblik worden geplaatst voor een historische uitdaging en die dan het enig juiste antwoord geven. Zij handelen vastbe raden. niet afwij kend van een een maal gekozen koers In dit opzicht waren er treffende parallel len tussen Churchill en De Gaulle, hoe verschillend ze verder ook moch ten zijn en hoe slecht ze ook met elk aar konden opschieten. Beiden werden in hun jonge Jaren met grote arg waan bekeken door de toen oude ge neratie. beiden moesten vele tegensla gen incasseren, beiden waren op hei moment van hun historische .uitver kiezing' omstreden en voor menigeen wellicht obscuur. Beiden ook toonden een groot inzicht in. meer nog: een diep respect voor de geschiedenis van hun vaderland Aan die geschiedenis ontleenden zij hun opdracht voor het heden, er van uitgaande dat hun be leid niet aan de .waan van de dag' moest worden getoetst, maar aan da nonnen der historie Zo werd Church ill de leider van Brittannië Sn de tweede wereldoorlog, zo werd De Gaulle vooral na de oorlog tot twee maal toe de geroepene van Frank rijk. Zijn rol was als die van Jeanne d'Arc: hem was de redding van hei vaderland opgedragen. Zijn geloofsbelijdenis was kortla France ne peut ètre la France san* la grandeur. Frankrijk kan niet werkelijk zichzelf zijn zonder we laten het woord onvertaald gran deur. Zijn leven stond in dienst van dit geloof', zijn geschriften getuigen er van, zijn rechtlijnig beleid was tot dit credo terug te brengen. Het gaf hem moed zijn zware taak te vervullen in de oorlogsjaren, toen vriend noch vijand hem aanvankelijk voor vol aan zagen. Na de oorlog stelde het hem in staat zijn land te regeren volgens au tocratische normen, normen die hij formuleerde zonder dat hij er over wenste te discussiëren. Zijn roeping stempelde hem tot een hooghartig man: hij kende slechts één weg. In zijn memoires staat een uitlating, die in dit opzicht tekenend is: .Voor de Fransen v.-as ik in de oorlog het sym bool van de hoop. voor de vreemde lingen het beeld van een Frankrijk, dat onbuigzaam was onder zijn beproevin gen. Dat bepaalde mijn gedragslijn en legde mij een houding op. die ik niet meer kon veranderen. Voor mij bete kende dat een sterke, ononderbroken tucht en tevens een zwaar Juk'. In de hier reeds eerder genoemde be schouwing van Geyl maakt deze melding van een boek, geschreven door de Britse generaal Sir Edward Spears, een officier die in 1939 en 1940 in Frankrijk was gedetacheerd. Spear* zat in het vliegtuig, dat De Gaulle in juni 1940 naar Engeland bracht. Dat vertrek was een angstig avontuur, er bestond namelijk grote vrees, dat De Gaulle op net laatste moment door ce transen zelf wegens rebellie zou wor den gearresteerd Men deed daarom alsof De Gaulle Spears en zijn adju dant ging wegbrengen. Toen het vlieg tuig zich in beweging zette werd De Gaulle echter haastig naar binnen ge hesen. Hijzelf gaat in zijn memoires aan dit zonderling vertrek voorbij, maar noteerde alleen: Kei vertrek had plaats zonder romantiek en zon der moeilijkheden'. Waarom zo terug houdend en zo zonder humor"> Er kan maar één reden zijn: De Gaulle da: was: Frankrijk erkende geen en kele positie, die ook maar even de lachlust zou kunnen opwekken. Zelfs een glimlach was niet toegestaan. De nu overleden generaal was meer" dan de personificatie van zijn land. hij was ook de belichaming van een oude Europese karaktertrek, namelijk een trots nationalisme. Alcu* behoorde hij bij het oude Europa, bi: het Europa der vaderlanden. Gemeten naar de maatstaven van die .wereld van gisteren' was hij een zéér groot man. Een gewapende man heeft dinsdag een DC-3 van .Saudi Arabian Airlnes' kort na het vertrek uit Amman gekaapt en naar de Syrische hoofdstad Damas cus laten vliegen. Het toestel was met. tien passagiers op weg van Jordanië naar Saoedi-Arabië De kaper is bij aankomst in Damascus aangehouden voor een verhoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1