jeerltyllaagst mogelijkeprijzen «"■""■ml 50 li JAMhh1 <18 79 «-SET POEF PATATES FRITES goudgoed SPIITERWTEN E£Q I halve QteMTji .liters jtoCjNOF Goese popgroepMountain Dew' zet twee nummers op de plaat 6 Discussie over overheid - bevolking en milieuhygiëne Kettingbotsing PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 Heden Is van ons heengegaan, geheel onverwachts, onze zeer geliefde, onver getelijke vrouw, moe der, behuwd- en grootmoeder geboren Lievensc, op de leeftijd van 60 jaar. Allen die haar gekend hebben, zullen besef fen wat wij in haar verliezen. A. Verhage N. de Witte- Verhage L. de Witte T. van Rooijen Verhage A. van Rooijen L. Maljers-Verhage P. J. Mal.iers J. Verhage W. M. Verhage- van Rooijen En kleinkinderen Westkapelle 9 november 1970 Kloosterstraat 10 De begrafenis vindt plaats op vrijdag 13 november 1970 op de algemene begraaf plaats te Westkapelle Heden overleed, tot onze diepe droefheid, vrij onverwachts, onze lieve man. vader en groot vader, zwager en oom ALBERTL'S TEN BRUGGENCATE op de leeftijd van 63 Jaar. Vllssingen: A. ten Bruggencate- Leeuwenburg A. A. K. ten Bruggencate A. B. ten Bruggencate Knoop Manon Aiike M. G. Repko - ten Bruggencate J. P. Repko Eindhoven: C. B. Leeuwenburg S. Leeuwenburg - Enthoven en kinderen Vllssingen: H. Slagter - Leeuwenburg I. M. Slagter Vlissingen, 9 november 1970 Koudekerkseweg 80 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrij dag 13 november 1970, om 14.30 uur, op de algemene begraafplaats Vertrek Koudekerkse weg 80 om 14.20 uur. Liever geen bezoek Heden overleed plot seling onze geliefde dochter, zuster en schoonzuster JAKOMINA LIEVENSE echtgenote van A. Verhage. op de leeftijd van 60 jaar. Westkapelle: J. Lievense W. Lievense J. Lievense- Huibregtse Vlissingen: A. Lievense P. Lievense- Luitwieler Westkapelle: J. Lievense W. Lievense- Westerbeke P. Lievense K. Lievense- Minderhoud Neven en nichten Westkapelle, 9 november 1970 Heden overleed, nog onverwachts, onze geliefde schoonzuster en tante JAKOMINA LIEVENSE echtgenote van Adriaan Verliage, op de leeftijd van ruim 60 jaar. Westkapelle: P. Verhage K. Verhage- Louwerse Steenbergen: L. Plasmans- Verhage M. Piasmans Westkapelle: Stef. Verhage A. Verhage-Hengst Neven en nichten Na een langdurige, doch moedig gedragen, ziekte heeft de Heer heden uit ons midden weggenomen, onze lieve, zorgzame vrouw, moeder, behuwdmoeder. oma. zuster en tante JOHANNA ELISARFTH BOUMAN', geb v. d. Visse, In de ouderdom van bijna 73 jaar. ,God heeft haar welgedaan en verlost van een ernstig lijden'. Vlissingen: P. Bouman Schiedam: S. C. Meere Bouman Chr. J. Meere Christa en René Vlissingen: A. M. Bouman En verdere familie Vlissingen, 9 november 1970 Verkuyl Quakkelaarstraat 72 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Josephziekenhuis. Bezoekuren van 10.30-1150 uur en van 16.00-17.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 13 november 1970 om 12.45 uur in gebouw ,'t Anker', Bonedijkestraat 161. De teraardebestelling zal plaatshebben daarna om 13.30 uur op de algemene begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen, voor ons heel onverwachts, on ze lieve en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder APOLONIA MEIJERS weduwe van Pieter Cornells Verton, in de ouderdom van 82 jaar. Haamstede: A. C. Tieleman-Verton L. Tieleman Bruinisse: A. P. C. Verton H. M. Verton-van der Weele Klein- en achterkleinkinderen. Zierikzee, 8 november 1970. Havenplein 22. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 11 november op de algemene begraaf plaats te Zierikzee om 14.30 uur, wordt voor afgegaan door rouwdienst in één der zalen van de Chr. Geref. Kerk, Zevenget-ijstraat. Aanvang 13.15 uur. Gelegenheid tot condole ren, in bovengenoemd gebouw van 15.30-16.00 uur, na afloop van de begrafenis. Geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, in het zie kenhuis .Sint-Joanna' te Goes, tot onze die pe droefheid, onze geliefde moeder en oma LENA VERBRUGGE weduwe van J. C. Weststrate, in de ouderdom van 74 jaar. Hans weert: A. J. Weststrate M. C. Weststrate- Ensing Voorschoten: J. A. Weststrate F. J. Weststrate- Kiviet Arnhem: M. Weststrate W. Weststrate- Spruyt En kleinkinderen Hanswee rt, 9 november 1970 Merwedestraat 27 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van zie kenhuis .Sint-Joanna' te Goes. Bezoekuren van 11.00 tot 12.00 u. en van 15.00 tot 16.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 12 november 1970, om 13.00 uur, op de algemene be graafplaats te Krui- ningen. Vertrek van Ned. herv. kerk te Hanswee rt om 12.30 uur. Geen bloemen Geen toespraken PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In het Gasthuis te Middelburg is op vrij dag 6 november 1970 overleden NEELTJE VAN LOO geboren v. d. Plank, weduwe van Mijndert van Loo; op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam, Chr. Boekhoud- van der Plank De teraardebestelling heeft op 9 november 1970 op verzoek van de overledene in stil te plaatsgevonden op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Deze klant van a leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, biykt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. geen ander reclame medium wordt zo Intensief gelezen, als de krant Logisch want die kunt I u niet missen, geen dag. 3-delig, hard-plastic blad in palissanderkleur, op zwarte houten demontabele pootjes: het grootste tafeltje is 44 cm lang, 30 cm breed en 34Vicm hoog marokkaans leder; wordt geheel gevuld geleverd; een bijzonder fraai en handig zitje, ca 23 cm hoog en ca 40 cm doorsnede +1 kaart pak 500 gram OB W nnn van Aan rnnlrumrct naar 1caii7<% ISUPER bij aankoop van een rookworst naar keuze in verschillende smaken 1*VJr I diepvries voorgebakken ga- zak 500 gram -ötl oovlijliv - ZIJN DE LAAGST prijzen MOGELIJKEPRIJZEN Bij tl,- aan boodschappen heeft u recht op 1 koopzegel met meerwaarde en bovendien gratis geldzegels bij VéGé-produkten. NA HALF JAAR PROBEREN EINDELIJK SUCCES PHONOGRAM-PRODUCER DIRECT ENTHOUSIAST GOES De Gocse popgroep .Mountain Dew* komt in decem ber met een single op de markt. Momenteel zijn onderhandelingen met de grammofoonplatenmaat schappij NV Phonogram In een vergevorderd stadium. Er zijn al verschillende proefopnamen ge maakt en eind november worden de nummers ,1' ve got to do it' en .Don't be afraid' definitief op genomen voor een single. Kees van Vredegem. de onofficië le leider van .Mountain Dew', die ook het grootste deel van de composities op zijn naam heeft staan, ziet nu zijn moeite einde lijk beloond. Jk heb meer dan een half jaar aan de telefoon en in de pen gehangen. Steeds weer moesten allerlei zaken worden uitgesteld. Maar enige maanden geleden kreeg ik dan toch het bericht dat we naar de studio in Hilversum konden komen om iets op de band te zetten.' Kees van Vredegem kan zich met zijn Benentwintig jaar al een rot in het vak noemen .Sinds m'n elfde jaar speel ik al Eerst samen met m'n broer, Charles van Vrede gem, onder de naam ,The Swin ging Brothers' Later kwam ook m'n zus erbij Daarna volgden nog verschillende groepen zoals Xeft' en .Long Life' Al deze groe pen draaiden om de gebroeders Van Vredegem. 9 Kees en Charles van Vrede gem traden tien jaar geleden voor het eerst op. Ze namen deel aan verschillende talenten jachten en met succes. Charles: ,We hebben in totaal wel zo'n twaalf bekers gewonnen.' Elke beker ging vergezeld van een jury-rapport Kees haalt ze van de zolder en krijgt enorme lachbuien als hij de meningen van de verschillende jury's nog eens naleest .Deze jongens kunnèn veel succes oogsten', ,Ga zo door mannen', .Vooral de uitspraak van het Engels is goed', het zijn allemaal uitspra ken van de jury, waarom nu hartelijk wordt gelachen. Kees: .Vergeleken met vroeger zijn we nu beestachtig verbeterd. Toen kwamen we nooit verder dan een nabootsing van de Everly Brothers, nu werken we in elk geval met eigen compo sities.' Country Kees en Charles speelden overwe gend country western-muziek. Dc eerste single (.Want we heb ben al aanzeggingen voor een tweede'), zal twee pop-nummers bevatten. .We willen het eerst commercieel gaan maken en la ter onze eigen stijl weer laten prevaleren', aldus Kees. Nadat van de NV Phonogram po sitieve berichten waren gekomen omtrent een auditie zochten Kees en Charles contact met enkele andere Goese musici Samen met Eelco Tamminga (piano en dwarsfluit). Peter Wessel (solo en basgitaar) en Jan Felius (drums) werden in Hilversum en kele nummers op de band ge zet. Direct daarna kwam producer Tony Vos naar Goes om de groep in levende lijve te horen. Zijn reactie was: .Jongens, we gaan er een plaat van maken'. Er werd een opname-datum vastge steld. Maar toen kwam het be richt dat de opname niet kon doorgaan. Tony Vos kreeg een ernstig auto-ongeluk. Gerrit den Braber van Phonogram bemoeide zich met de zaak en er werd een nieuwe producer aangewezen: Hans van Hemert. De opnamen zijn nu gepland op vrijdag 27 november. De studio is dan van twee unr 's middags tot twaalf uur 's avonds voor .Moun tain Dew' gereserveerd. ,En nu maar bopen dat de plaat goed wordt ontvangen door op de eer ste plaats de radio-mensen-aldus Kees van Vredegem, die de toe komst van de groep helemaal laat afhangen van het succes van de plaat. .Wanneer het een hit wordt, zou dat wel helemaal tc grijs zijn.' Foto: De Goese popgroep .Moun tain Dew'. Van links naar rechts: Charles van Vredegem, Eelco Tamminga, Peter Wessel, Jan Fe lius en Kees van Vrede gem. (Foto PZC) Duivententoonstellmg Zaterdag 21 november aanstaande or ganiseert de vereniging van postdui- venhouders ,De Postduif' te Wemeldin- ge de jaarlijkse tentoonstelling in het .Dorpshuis'. Ter dekking van de kos ten zal ondermeer een rad van avon tuur worden opgesteld. De tentoon stelling begint om 4 uur. NCVB vergaderde De NCVB afdeling Kloetinge. verga derde onder leiding van de presidente mevrouw Van de Linde-Minnaard. De heer Cozijnsen hield een lezing ovef het onderwerp .Leven is hopen' Na de lezing werden vragen gesteld, waarop een levendige discussie volg- Spreekbeurt Op uitnodiging van de gereformeerde bond in de Nederlands hervormde kerk zal ds G. Post, hervormd predi kant te Arnemuiden, donderdag (12 november) een spreekbeurt houden in het Trefpunt te Yerseke. De aanvang is 20.00 uur. B en w Goes stellen bijdrage voor in tekort vliegveld GOES B en w van Goes hebben de raad voorgesteld een bedrag van ƒ7143,- ter beschikking te willen stel len als jaarlijkse bijdrage in het ex ploitatietekort van de stichting .Vliegveld Midden-Zeeland'. De exploi tatie-opzet van dit vliegveld geeft over 1970 een tekort van 75.000 te zien. Indien dit eventueel minder zou be dragen, zo menen b en w, dan dient het werkelijk tekort als uitgangspunt te worden genomen voor de vaststel ling van de subsidie van de gemeente. Collecte De collecte voor de geestelijk gehandi capten heeft in 's-Heer Abtskerke 87,50 opgebracht. Tentoonstelling Volkssterrenwacht geprolongeerd MIDDELBURG De tentoonstelling van de volkssterrenwacht Middelburg, die eerst tot en met vandaag (dins dag) zou duren is wegens de grote belangstelling verlengd tot donderdag 12 november. De openingstijden zijn elke dag van 15 tot 22 uur. Op de expositie is van alles te zien op het gebied van sterrenkunde, ruimtevaart, instrumenten en waarnemingen. Het is de derde tentoonstelling, die de volkssterrenwacht Middelburg houdt in haar korte bestaan. Collecte GOES De dezer dagen gehouden nationale collecte voor het geestelijk gehandicapte kind heeft in Goes opge bracht 1186,08 en in Kloetinge 300.-. Inbrekers bezochten Goese scholen GOES Afgelopen weekeinde zijn in Goes vijf inbraken gepleegd. Liefst drie kleuterscholen, één lagere school en een winkelpand aan de Wijngaard straat werden door de Inbrekers be zocht. Bij de kleuterschool J5e Kleuterpoel' aan de Beukenstraat wordt een be drag van ƒ225 vermist. Bij een ande re kleuterschool aan de Beukenstraat, De Springplank', is een nog niet pre cies bekend bedrag ontvreemd. Dit betreft de betalingen van schoolfo to's. die in envelopjes waren opgebor gen. Deze zakjes zijn allemaal leegge haald. Zowel in de kleuterschool .Het Mezen- nest' aan de De Ruyterlaan als in de Caspar Berseschool is een ruitje ver nield, doch wordt niets vermist. Ook werd ingebroken in een winkelpand aan de Wijngaardstraat. Uit een kassa werd vijfendertig gulden meegeno men. HULST Op een bijeenkomst die op vrijdag II december zal worden be legd in de aula van de Janseniusge- meenschap (aanvang 8 uur) zal wor den gediscussieerd over bevolking overheid en milieuhygiëne. Er wordt allereerst een korte inlei ding gehouden door dr C. W. Storten beker, directeur van het rijksinstituut te Arnhem. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van het milieu-manifest sa mengesteld door dr A. J. Carë dr A. C. Perdeck en dr C. W. Stortenbeker. Od deze bijeenkomst die wordt georgani seerd door de Vereniging Milieuhygië ne Zeeland zullen de volgende deelne mers aan het gesprek deelne men: dr R. Eysink, socioloog, lid der gede puteerde staten van Zuid-Holland: prof. dr A. Heyndrickx, hoogleraar in de toxicologie aan de rijksuniversiteit te Gent (B); J. Hoevens. directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Terneuzen; prof. dr K. v. Isakkers. S. J. hoogleraar in de geschiedenis aan de universiteïtsfaculteit te Antwerpen (B); mevr. mr C. Kannegieter, voor zitster der .VerenigingMilieuhygiëne Zeeland; ir F. E. Kuycken, directeur van het stedebouwkundig adviesbu reau te Middelburg; mej. J. Laan- broek, pharm. drs. inspectrice voor de miliehygiëne in de provincie Zeeland; mr W. Melis, voorzitter van het Eco nomisch comité Waesland; dr C. W. Stortenbeker, directeur van het rijks instituut voor natuurbeheer te Ar- nehm; drs M. C. Verburg, directeur van het economisch technologisch in stituut voor Zeeland; ir M. de Vink, directeur van de provinciale planologi sche dienst voor Zeeland. KRABBENDIJKE Bij een ketting botsing op rijksweg 58 bij de spoor wegovergang nabij Krabbendijke, zijn maandagmorgen vroeg omstreeks ze ven uur drie personenauto's aanzien lijk beschadigd. Het ongeval gebeurde, doordat de automobilist A. E. H. uit Ossendrecht met zijn wagen op een voor de spoorbomen wachtende file inreed. Daarbij werden de wagens van W. R. J. G. uit Bergen op Zoom en die van J. L. uit Breda op elkaar gedrukt. Er werd niemand ge wond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 6