V rou wen-emancipatie werkelijk nog nodig Vergroting werkgelegenheid in Zeeland nu duidelijk voelbaar CRM: schorsing ran bijstandsbesluit Middelburg tereclt Chevron-Nederland degradeert' Groeneidijk-pomp tot wit punt Burgemeesters van Gent en Terneuzen houden zaken ,warm' VOORLICHTING OVER WERK, FISCUS EN CRÈCHES ALMANAK zeeuws 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 ,0P DE VROUW AF'-BIJEENKOMSTEN IN MIDDELBURG EN GOES MIDDELBURG In aanslui ting op de nationale emancipa tie-actie ,Op de vrouw af' zijn gisteren in het nieuwe gebouw van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, de Sint-Jorisdoelen aan de Balans te Middelburg en in het gebouw van het Gewestelijk Ar beidsbureau aan de Westwal te Goes bijeenkomsten belegd met het doel zoveel mogelijk infor matie te geven op een zo breed mogelijk terrein over emancipa tie en het werken van de gehuw de vrouw. Tijdens de bijeen komst in Middelburg, georgani seerd door directeur D. Boo gerd van het GAB in samenwer king met de afdeling Middel burg van het Vrouwencontact in de Partij van de Arbeid heb ben verschillende spreeksters en sprekers praktisch en princi piële kanten van dit onderwerp belicht. .Het meest principiële betoon was van mevrouw C. C. van Zanten-Le.vsen, de provinciaal correspondente van V rouwenbelangen, die concludeerde dat actie voor vrouwenemancipatie nog altijd nodig is en aan de hand van tal van praktijkvoorbeelden aller lei discriminerende bepalingen signa leerde. ,Wie van u', zo vroeg zij bijvoorbeeld haar gehoor, .kent een man die ontsla gen wordt omdat ie gaat trou wen?' De goedgevulde zaal wist daar wel raad mee: Ja. een pastoor.' Daar kwam men dus niet verder mee, maar de provinciaal correspondente had meer pijlen op haar in de St-Jorisdoe- len gespannen boog. Bijzonder interes sant waren haar onthullingen over een in Duitsland gehouden enquête waarbij onder meer werd gevraagd wat men ernstiger vond, het slaan van een hond of het slaan van een vrouw. Zevenenzeventig procent van de ondervraagden wilde het slaan van een hond gehonoreerd zien met gevan genisstraf, 61 procent wilde deze straf voor mannen, die him ADVERTENTIE J iiiiiinmiiiiimmiiiiiiiiuiiiiimm ALS U... DE IDEALE BRIL ZOEKT: kijk dan nu bii OPTICIEN Scbr<7dte een naam in brillen -eeuwse Maxi Het nu volgende relaas vindt zijn oorsprong in de voorbije herfstvakantie, toen een Vlis- singse oma haar kleinzoon van zes te logeren kreeg Het ventje werd voor beider verstrooiing mee uit wandelen genomen Bij het winkelen kregen in verband met de nakende verjaardag van sinterklaas vooral de etalages met kinderspeelgoed extra aan dacht. Oma had daarnaast ook interesse voor de modezaken. Voor een van die uitstalkasten bleef het tweetal staan .Mooi hè', sprak de vrouw tot de klei ne en ze icees op de maxi-rok waarmee een etalagepop was opgesierd.' .Ja. erg mooi', be aamde het kereltje. .Maar het is daarom toch niks voor oma hoor.' vrouw slaan. Hiermee had mevr Van Zanten het motief van haar korte toespraak wel zo ongeveer beant woord: vrouwenemancipatie, is het nog wel werkelijk nodig? Allereerst noemde zij een aantal rechten op. die voor man en vrouw gelijk zijn. Een gelijkheid, die zij niet alleen op pa pier wilde zien, maar ook in de prak tijk Ernstig vond zij. dat van de werkende jeugd van veertien en vijf tien Jaar driemaal zoveel meisjes als jongens geen vervolgonderwijs meer krijgt. Van de 17-jarige meisjes krijgt 64 procent geen onderwijs meer. Er komt een vormingsplicht, zo stelde mevrouw Van Zanten, .maar zal men er gebruik van gaan maken?' Zij ver volgde: .Waarom voor meisjes geen technische beroepen? Men ziet wel meisjes op kantoren. De top ligt voor hen bij directiesecretaresse, voor de man is een directeurspositie bereik baar. Hoeveel vrouwelijke hoofden van scholen hebben we, en (met een blik op de heer Boogerd) hoeveel vrouwelijke directeuren van geweste lijke arbeidsbureaus?' Achterstelling Met een stroom voorbeelden toonde, mevrouw Van Zanten aan, dat de achterstelling van de vrouw nog steeds een feit is. Het maximumsala ris ligt in vele gevallen lager, in de wet op het minimumloon staat dat men dispensatie kan geven aan econo misch zwakke bedrijfstakken, maar alleen voor het vrouwelijke perso neel. De pensioenregelingen: een vrouw be taalt voor een weduwen- en wezenpen sioen. .Welke vrouw krijgt er een weduwe? Maar', zo stelde spreekster, ,het ligt ook veel aan onszelf, er zijn maar weinig vrouwen georgani seerd.' Andere maatschappij-manco's, die me vrouw Van Zanten signaleerde: de on gehuwde vrouw wordt neg steeds als een tweederangs lid van die maat schappij gezien, in het nieuwe huwe lijksrecht zijn man en vrouw gelijk, maar als een minderjarig kind een girorekening opent, moet de man er voor tekenen. Het idee, dat de vrouw alleen is voorbestemd voor de zorg voor man, kinderen en huis is nog maar anderhalve eeuw oud. zo stelde mevrouw Van Zanten, maar nu het werken van de getrouwde vrouw meer doorbreekt komt men met part time werk aandragen, volkomen onin teressant routinewerk. Arbeidsreserve Als tweede sprak de heer Boogerd. Hij behandelde de arbeidsvoorwaar den en de her- en omscholing van de vrouw. De heer Boogerd begon met op te merken, dat het onjuist is de gehuwde vrouw te zien als een soort arbeidsreserve, die na het afnemen van de spanning op de arbeidsmarkt maar weer terugmoet naar huis en haard. Hij verzekerde, in aansluiting op het betoog van mevrouw Van Zan ten, dat het beleid van het arbeidsbu-, reau gericht is op een betere verde ling van de functies op alle niveaus. Als aan de voorwaarde van een pas send scholingsniveau wordt voldaan is er nog gelegenheid nodig tot herscho ling, om de achterstand, opgelopen in de huishoudelijke jaren, in te lopen. De GAB-directeur wees in dit verband op de studiekostenregeling die het ar beidsbureau hiertoe kent. De regeling is vooral bedoeld om vrouwen weer geschikt te maken voor de functies die zij eerder hadden. Hij wees ook op de centra vakopleiding voor vol wassenen. Op dit moment worden bij voorbeeld in Rotterdam vrouwen op geleid voor .draaier' en .automon teur'. Over de ammo onder vrouwen voor part-time werk kon de heer Boogerd weinig optimistisch zijn. Hiertoe werd op Walcheren bij het bedrijfsleven geënquêteerd. In Middelburg was het bij 134 bedrijven niet mogelijk deze figuur in te passen, bij 56 bedrijven wel. Bij die positieve reacties was een sterke neiging tot plaatsing ran de part-time medewerksters in de laagste beroepen, .maar', aldus de heer Boog erd. .in de mannenwereld is het pre cies hetzelfde.' Toen het arbeidsbu reau in een advertentie de mogelijkhe den tot part-time werk aankondigde, waren er negen reacties. Hij adviseer de de aanwezige dames daarom bij het nemen van actie tot een dergelijk doel wel de garantie te hebben van een aanbod van vrouwen. Nadat mevrouw J. E. Kakebeeke-Mos- selmans. de voorzitster van de afde ling Middelburg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wat had vertelt over de activiteiten van vereniging sprak mevrouw M. van der Veer-van Roon als vertegenwoordig ster van de werkcommissie kinderver- blijven in Middelburg. Deze werkcom missie gaat momenteel de mogelijkhe den tot stichting van een kinder dagverblijf na. Men bestudeert mo menteel de financiële consequenties en de organisatie. Bij de gemeente bestaat de bereidheid een gebouw op te knappen, dat dan bij de stichting in beheer zou komen. Mevrouw Van der Veer kon voorts vertellen, dat reeds vijftig aanmeldingen binnen zijn, ter wijl dertig kinderen het minimum is dat het in-stand-houden van een ver blijf lonend maakt. Het verblijf is bedoeld voor kinderen beneden vier jaar. Het zal echter nog wel een jaar duren eer dit initiatief werkelijkheid wordt. Door het geringe aantal openingsuren zijn de peuterspeelzalen van 't Tref punt aan de Nassaulaan en in Middel burg-Zuid nog niet. voldoende hulpmid del voor werkende moeders. Dit ver telde mevrouw L. A. E. Mulder-de Boer in aansluiting op de mededelin gen van mevrouw Van Veer. De heer H. Gillissen, raadslid en be lastingdeskundige nam de fiscale con sequenties van de werkende gehuwde vrouw onder de loep. In het kort behandelde hij de alternatieve voor stellen van het Nederlands Vrouwen- comité en ook gaf hij een praktijk voorbeeld afgestemd op de huidige situatie. Mevrouw C. de Dreu-Koster van de Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting gaf als laatste spreekster voor de pauze een inzicht in het werk van deze stichting, die allerlei cursussen ook geschikt voor lieren organiseert en daar naast, consumentenvoorlichting geeft. Na de pauze gaven vertegenwoordi gers van verschillende Middelburgse bedrijven voorlichting over de moge lijkheden voor de werkende gehuwde vrouw die er bij deze bedrijven lig gen. Verenigingen als UVV en Rode Kruis gaven bovendien inlichtingen over het vrijwilligsterswerk. De avond werd geleid door mevrouw J. J. van der Wel-Beije, die in een inleiding kort de bedoeling schetste; het gaat er om, de vrouw uit de schaduw te trekken, haar in de maat schappij te brengen. Goes Het gewestelijk arbeidsbureau aan de Westwal in Goes was maandagavond tussen acht en elf uur informatiecen trum. De verschillende bureaus waren afge laden met stencils boekwerkjes en folders en er achter zaten vertegen woordigers van onder meer de NVSH, de vrouwen adviescommissie en het gewestelijk arbeidsbureau. De bezoeksters en bezoekers in Goes (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Staatssecreta ris Van der Poel (erin) vindt niet, dat hij zich door het schorsen van een besluit van b en w van Middelburg met betrekking tot de verhoging van de plaatselijke bijstands uitkeringen zonder enige bij' zondere rechtsgrond een be voegdheid tot het bepalen van de hoogte van bijstandsnor men heeft toegeëigend DU blijkt uit het schriftelijtant- woord van de staatssereta- ris op eveneens schriflijke vragen van mevrouw lero- ma-Meilink (pvda) en dheer Franssen (pvda) ove het schorsingsbesluit. Staatssecretaris Van der lel be toogt, dat bij circulaire vafil juli 1970 de gemeenten werdmeege- deeld, dat de regering een ntwerp van wet tot harmonisatiefan de gemeentelijke bijstandsnonen bij ie tweede kamer had ingediend. In ie circulaire werd de gemeenten iringend verzocht zich thans reeds aaar de uihoud van het wetsont A-erp te richten .omdat afwijkingen daarvan in strijd zouden kunnen tomen met het algemeen belang, oovendien zouden afwijkingen bij iet aanvaarden van het wetsont werp achteraf ongedaan moeter A-orden gemaakt, waarmee ook de individuele belangen niet zouden worden gediend. Bovendien was >ver de kwestie van de landelijke ïormering en de hoogte daarvan reeds een bevestigende uitspraak /an de tweede kamer verkregen Het zou onder deze omstandighe ien een bestuurlijk verzuim zijn ildus staatssecretaris Van dei Poel. indien geen gebruik werd ge maakt van de aan de kroon gege ten bevoegdheid gemeentelijke be duiten te schorsen, die eventueel /oor vernietiging in aanmerking tomen omdat zij afwijken van een gedragslijn tot vaststelling waar van een wetsvoorstel is ingediend. Het niet optreden tegen deze afwij kingen zou spoedig een situatie ioen ontstaan, waarbij de staten- generaal niet meei in vrijheid ovei iet wetsontwerp zou kunnen be dissen. Volgens de staatssecretaris s het beslist niet zo, dat parle mentsleden die tegen het wetsont werp stemmen het algemeen be- ang niet zouden kennen, zoals de •raagstellers suggereren. De vraag, jf gewoon de beslissing van het aarlement afwachten niet van meer begrip voor de bestaande wetten had getuigd, wordt door de staatssecretaris tenslotte ontken lend beantwoord. POLITIE NOG STEEDS OP ZOEK NAAR SASSE .STEKER' SAS VAN GENT De rijkspolitie van Sas van Gent en Interpol zoeken nog steeds naar de Sassenaar J. .1., die, zoals bekend, zaterdag vluchtte, na zijn plaatsgenoot H. S. in de keel te hebben gestoken. De politic is er nog niet in geslaagd het slachtoffer, dat in het Sint-Elisabethziekenhuis in Sluiskil ligt. te horen. Hoewel S. bui ten levensgevaar is, was hij niet in staat te praten. werden bij binnenkomst in het ar beidsbureau-actiecentrum geconfron teerd met een groot aantal affiches en .richtingaanwijzers'. In de ont vangstkamer gaf mevrouw Anke de Jong nadere informaties omtrent de landelijke actie. Mevrouw De Jong noemde het gebaar van het geweste lijk arbeidsbureau om het gebouw voor deze actie ter beschikking te stellen lofwaardig. ,Men was hier direct enthousiast j de actie.' De heer A. van Hecke het gewestelijk arbeidsbureau die voorlichting gaf over het part-time werk, meende dat het arbeidsbureau er goed aan doet zich anders dan vroeger te presenteren. .We moeten ons met dergelijke acties zeker bezig houden', want we moeten naar een arbeidsbureau nieuwe stijl. De heer Van Hecke. Mevrouw Van Kessel, die avond opgebeld door een dame uit 's- Hertogenbosch, die hem voor een pro bleem stelde. ,Zij wilde gaan werken, maar zij mocht niet van haar man en nu wou ze van mij de oplossing. En die weet ik echt niet', aldus de heer Va Hecke. Mevrouw Va Kessel, die de NVSH vertegenwoordigde, bemerk te een zekere drempelvrees bij de bezoekers. .Momenteel is men in Zee land bezig met de vorming van een nieuwe werkgroep. De mogelijkheden om de NVSH in Zeeland verder te ontplooien zullen door deze werk groep worden onderzocht', zo zei me vrouw Van Kessel, die bovendien op merkte dat het aantal aanvragen voor abortus in Zeeland sterk toeneemt. ,Men kan zich tegenwoordig in verbin ding stellen met. het alarmnummer in Den Haag: 070-832900 en dat is al een hele verbetering', aldus de NVSH-in- formatrice. Verder zaten er maandag avond in het actiecentrum mevrouw A. Janssens, voor voorlichting om-, trent crèches, mevrouw H. H. van Ackooij van de vrouwenadviescommis sie en de heer G. Spijkstra van het gewestelijk arbeidsbureau. De belang stelling voor de actie was ma tig. VLISSINGEN Tiiens het afgelopen weekeinde Lde aan blik van het benzinwerkoop- punt bij het koopcentim Groe nendijk enigszins veraderd. De directie van Chevron-'ederland heeft nu, na vruchtelos onder handelen over een bëindiging van de .benzine-oorlo', de Che- vronschilden op de pmpen en de reclamevlaggen leen verwij deren. Dat gebeurdi overigens met de volle medevorking van de pompexploitant. Het is nu gewoon een wit punjgeworden', zo vertelde een wordvoerder van Chevron. ,Wij loeren perti nent geen benzine reer aan dit station', zo werd enog aan toe gevoegd. Bij de fot: de ontta kelde benzinepomp Foto PZC). (ADVERTETIE) baan vrij ii onze herenkledinj- speciaalzaal voor modebewuse jongedame of jonge vrouv. wie interese heeft/ belt direct (middelburg) 2606. TERNEUZEN De burgemeesters van Gent en Terneuzen hebben maan-j dagmorgen voor de eerste keer offi-i cieel overleg met elkaar gepleegd! over wederzijdse belangen. Tijdens de-' ze bijeenkomst hebben zij in hoofd zaak over de verbinding te water van Terneuzen naar Gent van gedachten AANTAL VACATURES STIJGT VRAAG IS IN RAYON GOES HET GROOTST MIDDELBURG Ondanks een lichte stijging van de werkloos heid in oktober, voornamelijk als gevolg van vrijkomend ho- recapersoneel, begint zich, als men de cijfers met die van okto ber van het vorig jaar vergelijkt, duidelijk een vergroting van de werkgelegenheid in Zeeland af te tekenen. Dat is vooral af te leiden uit de vraag! naar mannelijk zowel als vrouwelijk personeel. Het aantal vacatures voor mannen bedroeg eind oktober van dit jaar 2007 tegen 1455 op eind oktober van 1969. Ook in vergelijk met eind september van dit jaar (1946 vacatu res) is het aantal gestegen. Bij de openstaande vraag om vrou welijk personeel eenzelfde beeld: 1008 per eind oktober 1970, 968 per eind oktober 1969. Een stijgende vraag naar vrouwelijk personeel in Zeeland dus. Zeeland telde per eind oktober van dit jaar 848 mannelijke werklozen tegen 714 per eind sep tember 1970 en 1113 per eind okto ber 1969. In dezelfde volgorde wa ren de cijfers voor de vrouwelijke werklozen 259, 207 en 255. In een analyse van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland wordt gezegd, dat de toename van het aanbod van mannen in oktober vrij wel geheel in het teken stond van de seizoenwerkloosheid van horecaperso- neel, met daarnaast een kleine wrij vingswerkloosheid van bouwvakarbei ders in het rayon Hulst door het gereedkomen van enkele grote objec ten. .Het aanbod is in zijn geheel met 134, waardoor de geregistreerde arbeidsreserve thans 848 personen omvat, een aantal dat toch wel zeer gunstig afsteekt bij dat van vorig jaar oktober' zo wordt in de analyse ge zegd. Hierbij mag echter niet worden vergeten dat in de laatste maanden een belangrijk aantal minder-geschik- ten werd afgevoerd omdat zij niet meer in aanmerking kwamen voor bemiddeling naar het vrije bedrijf. Evenals bij de mannen wordt de toe name van het aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten zo goed als geheel veroorzaakt door de seizoenwerkloos heid in de borecasector, een ontwikke ling dus welke in deze tijd van het jaar volkomen normaal is te noemen'. Winterwerkloosheid Bij het districtsbureau verwacht men,! dat de winterwerkloosheid zo langza-l merhand in toenemende mate weer haar stempel op het aantal ingeschre venen gaat drukken. Dit zal vooral het geval zijn in de beroepsgroepen horecapersoneel. landbouwpersoneel. niet-varend verkeerspersoneel en losse arbeiders. .Aangenomen mag dan ook worden dat het aanbod op eind no vember een duidelijke stijging te zien zal geven', aldus het districtsbureau Procentueel uitgedrukt lag de werk loosheid onder mannen in Zeeland eind oktober 1970 (1.4 procent) dicht bij het landelijke gemiddelde van 1.3 procent. In geheel Nederland waren eind oktober 37.990 mannen werkloos tegen 35.404 eind september van dit jaar. Het meest recente cijfer van 37.999 ligt echter 5 a 6000 lager dan vorig jaar. De provincies Utrecht en Zuid-Holland hebben de gunstigste cij fers (0,9 procent). Zeeland komt met Noord-Brabant op de vijfde plaats, Drente sluit de rij met het ongunstig ste cijfer (2.8 procent). Landelijk ligt- de vraag naar mannen 15.000 hoger dan vorig jaar; de vraag naar vrou wen overtreft het cijfer van vorig jaar met 1000. Goes Liep in Zeeland in de rayons Hulst en Oostburg de vraag naar mannen iets terug, in liet rayon Goes liep dit cijfer op van 581 na3r 683. ruim eenderde van de totale iraag naar mannelijke arbeidskrachten in Zeeland (2007). In afwijking van het normale beeld is de vraag hier dus nog gestegen. De werk gelegenheid In de bouwsector is op Walcheren en op de Bcveianden erg goed. Vooral in het ra.von Goes is de vraag naar bouwvakmensen en beton- fabrieksarbeiders groot. In dit rayon kan men zelfs spreken over een zekere .spanning op de ar-' beidsmarkt', omdat tegenover een) openstaande vraag naar mannen van 683 aan geregistreerde arbeidsreserve een cijfer van 111 staat. Er is dus, statisch gezien, één man beschikbaar op zes vacatures. Bij de vrouwelijke arbeidskrachten ligt dit nog scherper, 1 op 15. want. tegenover een vraag om vrouwelijk personeel van 385 in het rayon Goes staat maar een geregi streerde arbeidsreserve van 23. In het rayon Goes is er mede zo veel werkgelegenheid door allerlei bijzondere objecten, zoals de Schel- de-Rijnverbinding en de bouw van de kerncentrale bij Borssele. Bi; het Schelde-Rijnproject werken op dit moment 43 Turken; er is een aanvraag ingediend om nog vijftig Turken voor dit werk aan te trek ken. Bij de houw van de kerncen trale werken verschillende Joegosla- ven. Voor vrouwelijk personeel staat veel emplooi open op kantoren (60) en op ateliers (er worden 109 naaisters ge vraagd). In Goes verklaart men dit tekort aan vrouwelijk personeel door het huwen op jeugdiger leeftijd en het feit. dat de jeugd tegenwoordig langer] studeert. Open huis gewisseld. Volgens burgemeester Aschoff van Terneuzen is er vooral gesproken over de .wensen van Gent' ten aanzien van het kanaal Terneuzen- Gént. Deze houden onder meer in het bevaarbaar maken van het kanaal voor schepen met een tonnage tot maximum 125.000 brt en de uitbrei ding van het Terneuzense sluizencom- plex, opdat stagnatie in het scheep vaartverkeer van en naar Gent in de Burgemeester Aschoff zei dat het stel lig de bedoeling is deze officiële ge sprekken met burgemeester G. van de Daele te herhalen, maar dat nog niet is te overzien wanneer de volgende keer zal zijn. Hierover zal nog nader beraad volgen. In hoeverre deze ge sprekken aan de openbaarheid zullen worden prijsgegeven kon de Terneu zense burgemeester ook nog niet mee delen, omdat naar zijn mening de opzet van dit gemeenschappelijke overleg pas in een pril stadium ver keert. Overigens ligt het in de bedoe ling .het gezelschap' met meerdere gesprekpartners uit te breiden, zo liet burgemeester Aschoff weten Hierbij wordt gedacht aan de wethouders en mogelijk mensen van andere officiële lichamen en instanties. Gedeeltelijk hebben beide burgemees ters tot een dergelijk periodiek over leg besloten om vooral, na verschillen de perspubiikaies die zelfs tot in Frankrijk zijn doorgedrongen, te laten uitkomen dat er van een slechte ver standhouding tussen de gemeenten Gent en Terneuzen geen sprake Hij voegde er aan toe dat deze toe komstige gesprekken inderdaad offi cieel kunnen worden genoemd, maar dat er tot nu toe regelmatig infor meel contact tussen hen is geweest- Tot slot zei de burgemeester heel nadrukkelijk, dat de raad zonder twij fel van alle besproken onderwerpen tijdens deze bijeenkomsten op de hoogte zal worden gebracht. (ADVERTENTIE) VAN WIJK DEKENS, in moderne kleuren en dessins (100°o scheerwol), in vele maten en diverse prijsklassen. Vraag advies bij: WALSTRAAT 36 - TELEFOON (01164) 2491 - VLISSINGEN Bij het gewestelijk arbeidsbureau in Goes poogt men momenteel de .open huis' gedachte ingang te doen vinden door meer informatie aan het publiek te geven, vooral voor vrouwen. Het arbeidsbureau heeft hier al, door een bemiddelende functie tusen arbeids potentieel en bedrijfsleven, resultaten bereikt. Bij het bedrijfsleven zijn nu al functies gecreëerd voor gehuwde vrouwen, die daarbij niet aan vaste werktijden gebonden zijn, maar hun werk kunnen komen verrichten op de uren, die hen zelf het beste schikt. Aangepaste arbeid dus, waarbij de werkneemster kan .binnenvallen' als. het haar uitkomt. De pogingen om hier van het geweste lijk arbeidsbureau zoveel mogelijk' een open-huis' te maken, vrij toegan kelijk voor werknemers en werkge vers, zijn al goed geslaagd. Meer dan honderd gehuwde vrouwen wisten de weg naar het bureau te vinden om inlichtingen in te winnen. De katholic-; ke werkende jeugd, die onlangs liet gebouw beplakte met stickers zal in het kader van de open-huis-gedachtc] eveneens worden uitgenodigd voor; een gesprek. 1 Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren zon: tot 2: min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal: kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent.; kans op een geheel droog etmaal: 20 pro cent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; max. temp.: van onge veer normaal tot 4 graden boven nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur; 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 pro cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2