l eerlijke 39.° POEF PATATES FRITES m prijzen MOGELIJKE PRIJZEN goudgoed MIMI-SET EBJMMOES IFILS 2S;„8® ÜJAMhh1 JHth *$I»; ZIJN DE LAAGST i»-.;»-» MOGELIJKE PRIJZEN Kloosterzande gaat voor de elfde maal carnaval vieren 5° Terneuzense majoretten weer ,op de been PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 Heden ls van ons heengegaan, geheel onverwachts, onze zeer geliefde, onver getelijke vrouw, moe der, behuwd- en grootmoeder geboren Lievense. op de leeftijd van 60 jaar. Allen die haar gekend hebben, zullen besef fen wat wij in haar verliezen. A. Verhage N. de Witte- Verhage L. de Witte T. van Rooijen- Verhage A. van Rooijen L. Maljers-Verhage P. J. Maljers J. Verhage W. M. Verhage- van Rooijen En kleinkinderen Westkapelle 9 november 1970 Kloosterstraat 10 De begrafenis vindt plaats op vrijdag 13 november 1970 op de algemene begraaf plaats te Westkapelle. Heden overleed plot seling onze geliefde dochter, zuster en schoonzuster JAKOMINA LIEVENSE echtgenote van A. Verhage, op de leeftijd van 60 jaar. Westkapelle: J. Lievense W. Lievense J. Lievense- Huibregtse Vlissingen: P. Lievense- Luitwieler Westkapelle: J. Lievense W. Lievense- Westerbeke P. Lievense K. Lievense- Minderhoud Neven en nichten Heden overleed, tot onze diepe droefheid, vrij onverwachts, onze lieve man, vader en groot vader, zwager en oom ALBERTGS TEN BRUGGENCATE op de leeftijd van 63 jaar. Vlissingen: A. ten Bruggencate- Leeuwenburg A. A K. ten Bruggencate A. B. ten Bruggencate - Knoop Manon Auke M. G. Repko - ten Bruggencate J. P. Repko Eindhoven: C. B. Leeuwenburg S. Leeuwenburg - Enthoven en kinderen Vlissingen: H. Slagter - Leeuwenburg I. M. Slagter Vlissingen, 9 november 1970 Koudekerkseweg 80 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrij dag 13 november 1970, om 14 30 uur, op de algemene begraafplaats. Vertrek Koudekerkse weg 80 om 14.20 uur. Liever geen bezoek Heden overleed, nog onverwachts, onze geliefde schoonzuster en tante JAKOMINA LIEVENSE echtgenote van Adriaan Verhage, op de leeftijd van ruim 60 jaar. Westkapelle: P. Verhage K. Verhage- Louwerse Steenbergen: L. Plasmans- Verhage M. Piasmans Westkapelle: Stef. Verhage A. Verhage-Hengst Neven en nichten Na een langdurige, doch moedig gedragen, ziekte heeft de Heer heden uit ons midden weggenomen, onze lieve, zorgzame vrouw, moeder, behuwdmoeder, oma, zuster en tante JOHANNA ELISABETH BOUMAN, geb v. d. Visse, in de ouderdom van bijna 73 jaar. ,God heeft haar welgedaan en verlost van een ernstig lijden' Vlissingen: P. Bouman Schiedam: S. C. Meere-Boumai. Chr. J. Meere Christa en Renë Vlissingen: A. M. Bouman En verdere familie Vlissingen, 9 november 1970 Verkuyl Quakkelaarstraat 72 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het. St.-Josephziekenhuis. Bezoekuren van 10.30-11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 13 november 1970 om 12.45 uur in gebouw ,'t Anker', Bonedijkestraat 161. De teraardebestelling zal plaatshebben daarna om 13.30 uur op de algemene begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen, voor ons heel onverwachts, on ze lieve en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder APOLONIA MEIJERS weduwe van Pieter Cornells Verton, in de ouderdom van 82 jaar. Haamstede: A. C, Tieleman-Verton L. Tieleman Bruinisse: A. P. C. Verton H. M. Vert,on-van der Weele Klein- en achterkleinkinderen. Zierikzee, 8 november 1970. Havenplein 22. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 11 november op de algemene begraaf plaats te Zierikzee om 14.30 uur, wordt voor afgegaan door rouwdienst in één der zalen van de Chr. Geref, Kerk, Zevengetijstraat. Aanvang 13.15 uur. Gelegenheid tot condole ren, in bovengenoemd gebouw van 15.30-16.00 uur, na afloop van de begrafenis. Geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, in het zie kenhuis Bint-Joanna' te Goes, tot onze die pe droefheid, onze geliefde moeder en oma LENA VERBRUGGE weduwe van J. C. Weststrate, in de ouderdom van 74 jaar. Hansweert: A. J. Weststrate M. C. Weststrate- Ensing Voorschoten: J. A. Weststrate F. J. Weststrate- Kiviet Arnhem: M. Weststrate W. Weststrate- Spruyt En kleinkinderen Hansweert, 9 november 1970 Merwedestraat 27 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van zie kenhuis .Sint-Joanna' te Goes. Bezoekuren van 11.00 tot 12.00 u, en van 15.00 tot 16.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 12 november 1970, om 13.00 uur, op de algemene be graafplaats te Krui- ningen. Vertrek van Ned. herv. kerk te Hansweert om 12.30 uur. Geen bloemen Geen toespraken Prijswijzigingen voorbehouden PLAATS UW FAMILIEBERICHT EN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In het Gasthuis te Middelburg is op vrij dag 6 november 1970 overleden NEELTJE VAN LOO geboren v. d. Plank, weduwe van Mijndert van Loo, op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam, Chr. Boekhoud- van der Plank De teraardebestelling heeft op 9 november 1970 op verzoek van de overledene in stil te plaatsgevonden op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant Logisch i want die kunt I u niet missen, I geen dag. jzen, ais oe 3-delig. hard-plostic blad in palissanderkleur, op zwarte houten demontabele pootjes; het grootste tafeltje is 44 cm lang, 30 cm breed en 34'/z cm hoog +1 kaart marokkaans leder; wordt geheel gevuld geleverd: een bijzonder fraai en handig zitje, ca 23 cm hoog en ca 40 cm doorsnede ISUPERi literblik nu in verschillende smaken diepvries voorgebakken V—V Bij flr aan boodschappen heeft u recht op 1 koopzegel met meerwaarde en bovendien gratis geldzegels bij VéGé-produlcten. MEER BELANGSTELLING VERWACHT DAN ANDERS 14 NOVEMBER VOORPROEFJE KLOOSTERZANDE In Kloosterzande gaat men de komende carnavalsdagen op de vrolijke toer. Het is in 1971 namelijk voor de elfde maal dat het carnavalscomi té in Kloosterzande een car navalsfeest op poten zet. En de goede carnavaleske tradi ties eisen dan dat er bij het bereiken van het getal ,elf' eens zo hard gefeest zal wor den. Zaterdagavond 14 november kan men al genieten van een voor proefje: de viering van de .elfde van de elfde'. Omdat die dag ditmaal op een woensdag valt heeft men het feest economi sche redenen zullen daaraan niet vreemd zijn verplaatst naar de daarop volgende zaterdag. Tij dens deze bijeenkomst waarbij ook alle buurten zijn uitgenodigd worden zal prins Camillus I en zijn raad van elf aan de dorpsgemeenschap voorgesteld worden Woordvoerder (en erelid) van het carnavalscomité R van Heese vertelde dat men goede verwach tingen heeft van de al met ongeduld verbeide carnavals dagen. Men hoopt dat de belang stelling weer groter zal zijn dan voorgaande jaren. Van Heese: ,Er is een steeds meer stijgende be langstelling voor het carnaval in Kloosterzande. Afgelopen keer hadden we bijvoorbeeld al zo'n 110 verschillende groepen in de optocht meelopen.' Die belangstelling is trouwens hard nodig, want het organiseren van een ouderwets carnavalsfeest is tegenwoordig een kostbare zaak. Via een dansavond (op nieuwjaarsdag), een loterij en een huis- een huiscollecte hoopt men de benodigde financiën bij een te krijgen. De totale kosten voor het comité schommelen steeds zo rond de ƒ6000,-, een bedrag dat zonder een gemeente lijke subsidie bijeengegaard wordt. Contact De gemeentelijke herindeling zal niet van invloed zijn op de ver schillende afzonderlijke dorps feesten. .Er is wel contact ge weest met Lamswaarde en ook vorig jaar is men met alle comi tés uit Zeeuwsch-Vlaanderen tweemaal bij elkaar geweest, maar dat ls voorlopig op niets uitgelopen', zegt Van Heese. De Kloorianen (zoals de carna- valsnaam voor de inwoners van Kloosterzande luidt) hebben zelf ook duidelijk niet zoveel zin in die samenwerking: ,We willen niet als eerste iets lanceren en het zal trouwens ook erg moei lijk worden om in alle kernen tegelijk iets te organiseren.' Voorlopig zal het ook in 1971 dus wel zo zijn dat er tientallen ver schillende feesten in evenzovele dorpen gehouden worden. De Kloosterzandse raad van elf (met twee nieuwe leden en de zelfde prins carnaval als vorig jaar) is dit keer maar extra vroeg begonnen met de voorbe reidingen. Het comité verwacht dan ook dat de viering van het elfjarig bestaan door een grotere deelname aan de festiviteiten, de feestvreugde in het dorp en om geving zal vergroten. Het programma voor de vier da gen ,leut en lol' in Kloosterzande dat er globaal niet veel anders uitziet dan andere malen luidt als volgt: 27 februari: officiële ontvangst door b en w van Hontenisse, gevolgd door een ontvangst door de .grootsengroenen' in Groenen dijk. 28 februari: nog niet geheel be kend, waarschijnlijk deelname aan de optocht in Lamswaar de. 1 maart: limonadebal voor de schooljeugd. Een kroegentocht met muziek en uitreiking van on derscheidingen in de ,Orde van de Kloorianen' aan verschillende dorpsbewoners. 2 maart: de traditionele optocht, met medewerking van alle buur ten, waarna Let feest wordt be sloten met diverse bals in een aantal zalen. Gereedschap en handschoenen buit inbraak in Terneuzen TERNEUZEN Bij twee inbraakjes in Terneuzen zijn dit weekeinde enke le paren rubberhandschoenen en wat gereedschap gestolen. De diefstallen, bij de NV Keracem en de Graansilo, werden maandag ontdekt. Bij de Keracem was het ruitje van een loods vernield en werden rubber- handschoenen meegenomen. De politie denkt dat de daders kinderen zijn: aanzienlijk waardevoller gereedschap en kabel lieten ze liggen. Bij de Graansilo werd het slot van een van de deuren geforceerd. Daar mist men een set steeksleutels. een waterpomp tang, een combinatietang en een schuifmaat, die in een niet-afgesloten gereedschapskist zaten. Boekenshow CLINGE Vanavond, dinsdag, wordt er in de grote hal van de' lagere school aan de Gravenstraat te Clinge een grote boekenshow gehouden. Op deze show zijn voornamelijk boeken voor de leerlingen die de lagere school bezoeken tentoongesteld. De boekenshow, die ongeveer 1500 boe ken omvat, is geopend van 19 tot 22 uur. Carnavalsactiviteiten Dezer dagen kwam te Nieuw-Namen het carnavalscomité bijeen om te zien, welke nieuwe activiteiten konden worden ontplooid. Men wil onder meer de kinderoptocht uitbreiden. Daarvoor zal men over meer geld moeten beschikken. Besloten werd dan ook steunkaarten te gaan verkopen. Ook werd het idee geopperd de raad van elf met enkele personen uit te breiden. Grote winkelactie in Oostburg OOSTBURp De Oostburgse winke liersvereniging heeft de feestavond voor de leden gehouden In hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg. In zijn wel komstwoord deelde de voorzitter, de heer P. van der Plas, -mee dat in de periode van 21 november tot en met zaterdag 5 december een winkelactie met verloting wordt gehouden. Zaterdag 21 november komt de sint met zijn gevolg in Oostburg. De sint krijgt een officiële ontvangst op het gemeentehuis. Ook de daaropvolgende zaterdag 28 november komt de sint naar Oostburg. De actie zal niet al leen in eigen streek maar ook in Belgisch Vlaanderen met een reclame campagne worden ondersteund. Nadat voorzitter Van der Plas en zijn echtgenote een sneeuwbalfoxtrot had den ingezet, zorgde het orkest van Frans Bonne uit Gent voor een afwis selend programma. Voor deze f« avond bestond veel belangstelling. Biljartwedstrijd Aan de biljartwedstrijd bij F. Buys te Clinge namen 29 personen deel. Uit slag: 1 R. de Rop, 2 W. v. d. Kelen, 3 L. v. Puyvelde, 4 B. Thomas, 5 K. v. d. Kelen. Piognosliekwedstrijd Aan de prognostiekwedstrijd bij P. Boets te Clinge namen 75 liefhebbers deel Uitslag: 1 L. v. Haute, 2 K. Weemaes, 3 A. Bogaert, 4 M. Vermeu len, 5 E. van Dorsselaer. Bij de foto: prins Camillus I er. zijn raad van elf In burger ere lid Van Heese. Twee leden van de raad ontbreken wegens ziekte (Foto PZCJ TERNEUZEN Na de strubbelingen van enige tijd geleden, waarbij liet gehele majorettenkorps van de har monie Terneuzen zich terugtrok, heeft het bestuur van deze harmonie niet stilgezeten om weer een nieuw korps bij elkaar te krijgen. Niet zonder succes want er meldden zich in totaal vijfentwintig meisjes aan, waaronder enkele meisjes van het vroegere korps. Het zijn hoofdza kelijk meisjes in de leeftijd van 12 tot 14 jaar. Als leidster werd aangesteld mejuffrouw Truus Dieleman. Sinds 1 september is men druk aan het oefenen, waarbij als instructeurs optreden de dirigent van de harmonie, de heer P. Eekman en één der leden van de drumband, de heer P. van Langevelde. Aan het instuderen van shows is men nog lang niet toe. Voor de begeleiding van de marsoefeningen wordt gebruik gemaakt van op een bandrecorder opge nomen door de harmonie gespeelde marsen. Intussen is de training zover gevor derd dat men het afgelopen zaterdag aandurfde het majorettenkorps in het openbaar te laten optreden. Begeleid door de drumband van de harmonie werd een uitgebreide tocht gemaakt door Terneuzen-Zuid. De dirigent toonde zich over de prestaties van de meisjes zeer tevreden, zodat besloten werd aanstaande vrijdagavond een mars te maken door de Terneuzense binnenstad en om het korps zaterdag officieel te laten optreden bij de in tocht van St-Nicolaas. Het bestuur van de harmonie zit nog met één probleem, namelijk de kostu mering van de meisjes. Voorlopig is het nog slechts mogelijk om éénen twintig majoretten aan te kleden. Men heeft echter goede hoop, dat het evenals in het verleden met finan ciële steun van de inwoners zal geluk ken spoedig over voldoende kostuums te kunnen beschikken. Kaarting Aan de kaarting bij M. Megoedt te Clinge namen 312 personen deel. Uit slag: 1 G. de Meurichy - J. Seghers. 2 E. de Clercq - J. de Block, 3 P. de Moor - A. de Roeck, 4 A. de Wit - H. Wijmeersch, 5 E. Braem - P. Pauwels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 20