Studiecommissie wil het arbeidsmarktberaad over heel Zeeland uitstrekken Enthousiaste deelname aan bondsconcours in de r-k kerk Lamswaarde Rode Kruis naar grotere eenheden SASSENAAR NA RUZIE IN DE KEEL GESTOKEN Kallo protesteert tegen Progil' Industrie en recreatie zijn in Zeeuwse kamer van koophandel slechts zeer minimaal vertegenwoordigd „(hdeüoyrf TELEFOON EEN DAG GESTOORD IN SLUISKIL EN SAS VAN GENT ALMANAK Slachtoffer ernstig gewond in ziekenhuis Man van 1500 berooid in Goes drie jongemannen aangehouden 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 ADVIES OPLEIDING BEDIENINGSVAKMAN: ÉÉRST WALCHEREN MIDDELBURG De studie commissie ter voorbereiding van de Zeeuwse Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt is geporteerd voor een arbeidsmarktberaad cie zal uitstrekken. De commis sie acht het geboden het beraad zo spoedig mogelijk op gang te brengen om een achterstand ten opzichte van andere gebieden te voorkomen. Uit een beknopt ver slag van de werkzaamheden van de studiecommissie, dat in de vergadering van de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland van aanstaande vrijdag aan de orde komt, blijkt, dat die werkzaam heden zich hebben geconcen treerd op: de voorbereiding van de instelling van de Zeeuwse Regionale Raad voor de arbeidsmarkt; opstelling van een arbeidsmarkt prognose voor Zeeland; voorbereiding van een migratie- onderzoek in de groeikernen; advisering betreffende de lokatie van de opleiding bedieningsvakman chemie; bestudering van het vraagstuk van de buitenlandse-tijdelijke arbeids krachten; samenstelling van een werkschema voor de Zeeuwse Regionale Raad voor de arbeidsmarkt: globale analysering van de geeste lijke instelling t.o.v. de arbeid; bevordering van de interregionale relaties met de aangrenzende re gio's. Dé studiecommissie, zo wordt in het verslag gesteld, is unaniem van ning, dat haar werkterrein zich dient uit te strekken over de gehele provin cie Zeeland en zich daartoe dient te beperken. Ook het college van gs heeft deze opvatting, aldus het verslag. Raad Van 18 De studiecommissie heeft unaniem be sloten om de samenstelling van een Raad van- achttien leden te bevorderen, bestaande uit zes werknemers, zes werkgevers en zes deskundigen. Zij acht het van groot belang, dat een ver tegenwoordiger van het provinciaal bestuur de bijeenkomsten steeds als waarnemercoördinator, bijwoont, een opvatting, die door het provinciaal be stuur gedeeld wordt. De omvang, de aard en de samenstelling van het ge organiseerde Zeeuwse bedrijfsleven in zijn huidige vormen hebben de studie commissie de overtuiging gegeven dat de samenstelling en bezetting voldoen de is om meer dan 90 procent van de arbeidsproblematiek in Zeeland te be handelen. De commissie heeft bij de verkenning van de taak van de Regio- (ADVERTENTIE) SJAALS wol en zijde HANDSCHOENEN van 5,95 tot 37,50 VESTEN wol en wol/suède St-Jacobsstraat 25 VLLSSINGEN nalo Raad voor de Arbeidsmarkt drie; gedeeltelijk verwante hoofdaspec- ten onderkend: vraag en aanbod, gees telijke instelling en maatschappelijke welzijn. De industriegroep Midden-Zeeland en; de werkgeverskring kanaalzönej Zeeuwscli-Vlaanderen hebben met de directie voor de arbeidsvoorziening in Zeeland prognoses opgesteld van de arbeidsmarktsituatie in Midden-Zee-, land en Zeeuwsch-Vlaanderen op mid dellange termijn. Deze prognoses zul-| len nog verfijnd en uitgebreid moeten' worden. Reeds is er een overzicht sa-| mengesteld van de gemiddelde bezet ting van bouwkundige objecten gedu-| rende 1970 en de verwachtingen voor 1971 en 1972. De studiecommissie acht het dringend gewenst, zo vervolgt het verslag, dat' men ln Zeeland nagaat wat er aan de sociale infrastructuur ontbreekt, ten einde er spoedig verbeteringen in aan te brengen .Een gebrekkige sociale in-1 fra-structuur bemoeilijkt de immigra tie en bevordert de emigratie en remi gratie. het de industrievestiging be-j moeilijkt' aldus het verslag Daarom is, de stichting Zeeland belast met een migratie-onderzoek. Het verslag tekent hierbij aan. dat .bij de ontwikkeling van het onderzoek aanzienlijke vorde ringen zijn gemaakt' Opleiding Voor wal betreft het advies lokai'e opleiding bedieningsvakman chemie wordt in het verslag gezegd, dat cle bestaande concentratie van voorop leidingen en de daaruit volgende voeding van de bedieningsvakman- opleiding en de concentratie van de vraag van het bedrijfsleven er 'op leiden dat de eerste opleiding het beste op Walcheren gesitueerd kan zijn. Over de relatie met het Waterwegge bied, West-Brabant. Vlaanderen »n! Antwerpen wordt tenslotte in het ver slag opgemerkt, dat de studiecommis sie meent dat de eerste contacten met( België op Antwerpen gericht moeten j zijn. zo mogelijk vóór een uitbouw van de contacten in zuidwest Nederland, j Mobiele telefoonposten TERNEUZEN Door een kahelbreuk is zaterdagavond en een gedeelte van de zondag interlokaal telefoonverkeer: voor de inwoners van Sas van Gent en Sluiskil onmogelijk geweest. Om dringende telefoongesprekken toch mogelijk te maken werden mobiele telefoonposten bij het ziekenhuis ln Sluiskil cn bij hel politiebureau in Sas van Gent ingericht. Het plaatselijk telefoonverkeer kon. op een paar aansluitingen na. normaal doorgang vinden In de loop van de: zondagmiddag werd het defect verhol-: pen. De storing is ontstaan doordat de kabel, die in het kanaal bij Terneu- DIT WEEKEND 3 INBRAKEN IN GOES .eeuwse Dialect Een onderwijzeres tn Souburg heeft zich geplaatst voor een bijna ondoenlijke taak Zij stelt naarstig pogingen in hel werk om haar pupillen de Nederland se taal aan te leren met uitslui ting van het soms van huis meegekregen dialect. Nu wordt zo'n lesje algemeen beschaafd Nederlands steeds moeilijker Vroeger kon men met een ge rust hart een goed voorbeeld nemen aan radio en televisie, maar sinds deze media zoveel Sterreclame in hun zendtijd doen. krijgt men op gezette tij den een man op het scherm, die in onvervalst Limburgs mee deelt wat je het beste op een Limburgse vlaai kunt kieperen. Kijk. en dan sta je als onder wijzeres met zulke nobele voor nemens meteen een stuk zwak ker. Maar de leerkracht in Souburg gaat onverschrokken door met haar kinderen er op te wijzen, dat de woorden .tuus' en .naar uus'. beter plaats kunnen maken voor uitspraken als .thuis' en .naar huis'. En waarachtig: er worden al aardige vorderingen gemaakt. Gisteren meldde zich een van de leertingetjes bij de juf om te vragen of zij een dagje vrijaf kon krijgen. Want. zo sprak de kleine: .Wij gaan naar opa en oma' in Uitrecht' Slot van pagina 1 leeft ook bij de landelijke werk- Groep Reorganisatie rode knus- korps' zei de voorzitter, die overi gens later moest constateren, dat het. nogal meeviel met de door hem in het hoenderhok geworpen knup pel. Tijdens de discussie over dit onder werp kwam vast te staan dat het gewestelijk commando wel te ma ken krijgt met een gegroeide situa tie op plaatselijk niveau. Ook heer ste de opvatting, dat het niet het doel van het Rode Kntis is om in noodtoestanden zelfstandig te opere ren maar in overleg met. plaatselijke en regionale autoriteiten. .Daarom zitten we als Rode Kruis ook in de twee Zeeuwse commissies rampenre geling. waarvan het, overigens de be doeling is, dat, het straks één com missie wordt', merkte de heer Van der Weel op. Ofschoon er in de vergadering wei nig tegenstand tegen de gedachte aan grotere regionale eenheden te bespeuren was, verwachtte de voor zitter, dat er voor het gewestelijk commando bij de uitwerking nog wel problemen zouden rijzen. Aan het begin van de vergadering die werd bijgewoond door commis saris mr J. van Aartsen in zijn kwaliteit van erevoorzitter hield ntej. Zwitser van het Rode Kruis hoofdbestuur uit Den Haag een inlei ding over de jongerenhulpdlenst, een onderwerp, dat ook al in de afdelingen in discussi was geweest. Zij constateerde dat ,de vereniging' de jongeren niet meer aanspreekt, maar dat de jongeren wél worden aangesproken door actie en activitei ten. .We moeten niet vragen aan de jongeren: ,doe eens wat voor het Rode Kruis', maar hen op bepaalde activiteiten wijzen. Het: Rode Kruis is meer. dan de traditionele vorm van hulpverlening doet vermoeden' betoogde mej. Zwitser. Jongerenhulpdiensten van het Rode Kruis kunnen zich concentreren op het- runnen van kindercrèches in zie kenhuizen. recreatie in bejaardente huizen. het bedrijven van sportacti viteiten bij de stichting sport voor gehandicapten, recreatie voor woon wagenkinderen en gehandicapte kin deren en voorts het vormen van een .vrijwilligersbank', een hulpdienst in algemene vorm. Maar men moet om jongeren te trekken geen behoeften kweken. Die behoeften moeten reëel aanwijzig zijn. De in- leidster was van mening, dat jonge ren bij het organiseren van activitei ten en bij het bestuur betrokken moesten worden. Zij zag dit naar aanleiding van een vraag hier geen overlapping van het .gewone' maatschappelijk werk: .De taak van het Rode Kruis is alles aan dienstbe toon te verrichten, wat niet door de overheid of andere instanties wordt gedaan', meende zij. Tijdens de discussie over dit onder werp bleek, dat de afdeling Middel burg reeds een functionaris voor het jongeren Rode Kruis heeft aange steld Er werd gevraagd om een beroepskracht op kringniveau, die dit werk kan begeleiden. Kringvoor zitter Van der Weel moest een op merking van de Terneuzense afge vaardigde onderschrijven, dat van hoofdbestuurszijde te weinig mensen voor de begeleiding van het jeugd- Rode Kruis beschikbaar zijn. ,Het ligt op het terrein van de afde lingen om bij de ledenacties zich ook tot deze mensen te richten. Een gerichte landelijke actie zou op dis criminatie lijken'. Dat zei de kringvoorzitter in ant woord op een vraag of men zich niet speciaal tot Ambonezen en an dere kleurlingen moest richten, .die van goeden wille zijn voor het lid maatschap. maar weinig in onze kring worden gezien'. Vanuit de ver gadering bleek overigens dat er wel degelijk mensen met een gekleurde huid als lid van het Rode Kruis waren ingeschreven. Op verzoek van de afdeling Terneuzen zal het hoofd bestuur nagaan in hoeverre het Ro de Kmis in Zeeuwsch-Vlaanderen met België kan samenwerken op het gebied van het zogenaamde .nier- transport'. De rode kruisafdelingen Wemeldinge zullen zich in het ver volg presenteren onder de gezamen lijke naam ,Zuid-Beveland Midden', zo werd op de vergadering meege deeld. De kringvergadering keurde voorts de benoeming goed van de door de afdelingen aangewezen nieu we leden van het kringbestuur: de heren P. T. Apers (Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen), S. C. Rijlaarsdam (Be- velanden). D. C. Bouwense (Tholen en St-Philipsland) en mej. Houtman (Schouwen-Duiveland) Aan het slot van de kringvergade ring werd afscheid genomen van het afgetreden kringbestuurslid mevrouw Casparie-Croon en de afgetreden kringsecretaris, de heer H. J. Min- derhoud. Beiden kregen het boek ,100 jaar Rode Kruis' aangeboden. Ook sprak de kringvoorzitter woor den van afscheid lot de voorzitter van de afdeling St.-Jansteen, mr J. I. M. Reuser in verband met zijn ver trek naar Limburg. j GOES Op drie plaatsen in Goes Is het afgelopen weekend ingebroken, waarbij slechts in één geval dc bult dc moeite waard was: speelgoed ter waarde van enkele honderden guldens. In de nacht van vrijdag op zaterdag verschaften onbekenden zich toegang tot de winkel in huishoudelijke artike len en speelgoed van de heer G. M, Broekstra aan de Koningstraat in de binnenstad. Door over een muur te klimmen kwamen zij op de binnen plaats, van waaruit zij waarschijnlijk via een niet afgesloten deur de winkel konden binnengaan. Er werd speel goed en wellicht ook een aantal huis houdelijke artikelen ontvreemd. De schade wordt op enkele honderden guldens geschat. Van de daders aangenomen wordt, dat meer dan één man in het spel is ontbreekt elk spoor. In dezelfde nacht is ingebroken in het Sauna-Instituut Speelman aan de Op- ril-Westwal, Hier kwamen onbevoeg den binnen na een stevige klauterpar- tij: via dak en zolder. Er werd niets ontvreemd. De inbraakpoging ontdekt, toen zaterdagmorgen bleek, dat een gat in het plafond was ge maakt. Ook in dit geval geen spoor van de dader(s). Zondagmorgen kwam bij de Goese politie de melding binnen, dat in de hervormde Prinses Ireneschool aan de Kamperfoeliestraat-Bergweg was inge broken. Twee ramen aan de achterzij de van de school waren ingedrukt, waardoor de daders toegang kregen tot het gebouw. Enkele zendingsbusjes in de vorm van kerkgebouwen werden opengebroken, maar de totale buit bedroeg niet meer dan vijf gul den. Ook alle lessenaars werden open gebroken, zodat, de schade groter is. dan het bedrag, waarmee de dader(s) aan de haal is (zijn) gegaan. LAMSWAARDE In een overvolle r-k kerk in Lamswaarde heeft het mu ziekgezelschap .Vrijheid Eendracht' uit Bromfietster gaf geen voorrang: hersenschudding SLUISKIL De 17-jarlge mej. W. M. G. uit Sluiskil liep zaterdagmorgen een hersenschudding op toen ze, rij dend op haar bromfiets, op de kruising bij de Middenstraat geen voorrang gaf aan de automobilist L. P., een in Sluis kil verblijvende Italiaan. P. reed. ko mend uit de richting van de Kanaal kade, door de Louisastraat. Zowel au to als bromfiets hadden schade. Geen voorrang: zware schade Op de hoek Industrieweg - Rodeweg in Vlissingen kreeg de automobilist R. B, uit Vlissingen zaterdagmiddag om streeks half twee geen voorrang van de van links komende autobestuurder IT. R. K., eveneens uit Vlissingen. Beide wagens botsten en moesten vrij ernstig beschadigd worden wegge sleept. SAS VAN GENT De 46-jari- ge J. J. uit Sas van Gent is nog steeds spoorloos nadat hij za terdagavond in een café in zijn woonplaats de 27-jarige H. S., eveneens uit Sas van Gent, had neergestoken. S. ligt met een ernstige verwonding aan zijn keel in het Sluiskilse Sint-Elisa- bethziekenhuis. De rijkspolitie van Sas van Gent heeft Inter pol ingeschakeld bij de opspo ring van de dader, die vermoe delijk naar België is gevlucht. De steekpartij deed zich zaterdaga vond rond half 7 voor in hotel-café- restaurant .Taverne', waar J. Logeer de. Tijdens een gesprek met S kregen beide mannen onenigheid. Toen S. het geschil later bij wilde leggen door J. een borreltje aan te bieden, stak deze hem onverhoeds in de keel met een mes, dat hij uit de keuken ran het hotel had gehaald. De rijkspolitie van Sas van Gent is pas drie uur later, rond half 10, ge beld door de caféhouder en de vrouw van het slachtoffer, die een aanklacht tegen J hebben ingediend. De dader nam vrijwel direct na de steekpartij de benen. Toen de politie arriveerde was S. aanvankelijk in zorgwekkende toestand al opgeno men in het Sint-Elisabet.hziekenhuis. De man, die bloedend de straat opren de. had ernstige ademhalingsmoeilijk heden. Zondag liet zijn toestand zich beter aanzien, maar hij kon nog nau welijks worden yerhoord. Niet duidelijk Volgens opperwachtmeester Hendriks van de rijkspolitie in Sas van Gent is het nog steeds niet goed duidelijk wat de aanleiding tot de woordenwisseling tussen de beide Sassenaren was .Een eerste indruk is, dat J. en S. een gesprek hadden over andermans kin deren, maar vermoedelijk zit er wel iets meer achter.' Het feit dat de politie pas 3 uur na Kind op zebra aangereden: gebroken been VLISSINGEN Het zevenjarige Vlls- singse jongetje C. G. is zaterdagavond omstreeks zes uur op een zebrapad aangereden door een auto en liep een breuk in hel rechteronderbeen op. Na behandeling in het Sint-Josephzieken- huis kon het jongetje naar huis. Het ongeval gebeurde op de zebra bij de kruising Badhuisstraat - Paul Kru- gerstraat. Het jongetje stak met zijn step het zebrapad over omdat volgens hem het voetgangerslicht op groen stond. Volgens de verklaring van de automobilist De B uit Vlissingen. die uit de richting Singel kwam. sprong het stoplicht op oranje toen hij de kruising al zeer dicht was genaderd. Hij reed door en kon niet meer tijdig remmen voor het overstekende kind. dc steekpartij werd gewaarschuwd wijt de rijkspolitie aan een misver stand. Opper Hendriks: .Iedereen dacht op een bepaald moment dat iemand ai had gebeld, tot achteraf bleek dat dat nog niet was ge beurd.' Na de steekpartij ontstond in het café geen paniek: een aantal bezoekers had niet eens door wat er zich afspeelde. J. verkeerde niet onder invloed. Hij verbleef vrij regelmatig als gast bij .Taverne'. In eerste instantie zal hem poging tot moord ten laste worden gelegd. die plaats, zondagmiddag een bonds concours voor fanfaregezel schappen gehouden. Het concours werd georga niseerd onder auspiciën van de r-k bond voor harmonie- en fanfaregezel schappen. De organiserende vereniging behaalde met 307 punten een eerste prijs in de afdeling .uitmuntendheid'. .Vondel' uit Breda veroverde in dezelf de afdeling eveneens een eerste prijs. (De Bredase harmonie kreeg 314 pun ten). De .Scheldezonen' uit Roosendaal kreeg, met 281 punten een tweede' Politie vond daders diefstal na 5 maanden RILLAND De rijkspolitie van land heeft dezer dagen de daders te pakken gekregen van een diefstal, die in juni van dit jaar werd gepleegd bij het aannemingsbedrijf Benedak, die werkzaam is bij de bouw van de Kreckraksluizen bij Rilland-Bath. M. J. E. uit Halsteren en J. van de B. uit Bergen op Zoom bekenden dat zij een lastransformator en enkele sets regen kleding hadden gestolen. De J. uit Bergen op Zoom werd aangehouden wegens heling. De politie zet het on derzoek nog voort. Nieuwe voorzitter provinciale VVV GOES De provinciale Zeeuwse ver eniging voor vreemdelingenverkeer zal in haar algemene vergadering, die 20 november ln de Prins van Oranje te Goes wordt gehouden, een nieuwe voorzitter kiezen Op de voordracht van het bestuur staat mr H. Bruin uit Middelburg als nummer één en de heer J. C. Vink uit Axel als nummer twee. De heer G. S. Lous, directeur van Euro-Nederland NV. spreekt op deze vergadering over het onderwrp .Toe risten naar Zeeland'. De vergadering begint om twee uur. BRUSSEL (ANP) In het Belgische plaatsje Kallo. bij Antwerpen, waar eventueel een nieuwe vestiging van het Franse bedrijf Progii zal komen, heeft een plaatselijk actiecomité van jeugdorganisaties zaterdag een proteslbetoging gehouden tegen deze vestiging. De opkomst bij de betoging was niet groot. Op het gemeenteplein werd een stoet gevormd die door de gemeente trok en waarin ook de bur gemeester en een aantal gemeenteraadsleden meeliepen. Er werden span doeken meegedragen waarop te lezen stond .Wie zwijgt stemt toe'. .Stop Progii'. .Wie zijn longen wil vrijwaren, moet ons Progii besparen'. .Voor Progil helpt geen pil' en .Vlerick (de staatssecretaris voor streekecono- mie) krijgt de dank en wij krijgen de stank'. Ook werd in de stoet een tien meter lange, uit karton vervaardigde draak meegedragen op de bek waarvan men het woord Progil had geschilderd. De Belgische volksvertegenwoordiger Coppietcrs. die voor de Vlaamse Volksunie zetelt in de kamer van volksvertegenwoordigers, heeft ge vraagd de ministers voor streekeconomie, van volksgezondheid en voor arbeid en tewerkstelling te mogen interpelleren over de vestiging van Progil fn Kallo en over ,een aantal aspecten die van beslissende aard zijn voor de leefruimte'. prijs. .Sint-Ant.onius' uit Lepelstraat sleepte met 309 punten de hoogste plaats weg in de derde afdeling. .De Scheldezonen' uit Hoogerheide werden tweede in de tweede afdeling. (2741 s). In de afdeling .superieur' was een eer ste prijs met lof weggelegd voor ,Sint- Cecilia' uit Breda (354-p> Het was voor de eerste maal dat .Vrij heid Eendracht' een dergelijk con cours waaraan door 6 muziekgezel schappen werd deelgenomen hield. Aan vankelijk waren de organisatoren be vreesd dat de belangstelling te wen sen zou overlaten. Niets is echter min der waar gebleken. Lamswaarde heeft de hele zondagmiddag (en ook nog des avonds) in het teken van het con cours gestaan. Waarschijnlijk wordt het volgende bondsconcours in Hulst gehouden. Foto: Het fanfare-orkest .Vondel' uit Breda behaalde een eerste plaats in de af deling .uitmuntendheid'. GOES Twee jongemannen uit Krul- ningen en één uit Wissen kerke worden vandaag maandag \oor de offi cier van justitie te Middelburg voorge leid op verdenking van beroving van de 30-jarige Zierikzeeënaar J. A. In de nacht van woensdag op donderdag werd A., van zijn portefeuille inhoud 1500 beroofd in dc Voorstad te Goes. A. had de bewuste avond in een café in de binnenstad van Goes gedobbeld met de drie verdachten, de 21-jarige trac tor-chauffeur P. H. R. uit Wissenkerke, de 19-jarige A. de K. uit Krainingen (zonder beroept en de eveneens 19-ja- rige pijpfitter W. J. S. uit Kruiningen. Nadat de inwoner van Zierikzee om streeks twaalf uur hel café had verla ten, werd hij in de Voorstad door zijn dobbelvrienden overvallen en van zijn portefeuille beroofd. Hoewel A., die een flinke borrel op had. enkele lichte verwondingen opliep hij hoefde zich echter niet onder öokterbehandeling te stellen wist hij luid schreeuwend de aandacht te trekken, o.m. van een juist passerende politiepatrouille. Deze slaag erin W J. S. korte tijd later aan te houden: zijn heide maats werden in de loop van donderdag gearresteerd. (ADVERTENTIE) VIER ZETELS MEER GEWENST MIDDELBURG Het bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland is van mening, dat de ontwikkeling van de eco nomie in het gebied van de ka mer een bezinning op de samen stelling der kamer vereist. De nieuwe, grote vestigingen in dei chemische sector en de open luchtrecreatie zijn thans niet in de kamer vertegenwoordigd, hoewel deze activiteiten een be langrijke bijdrage leveren aan het inkomen van het gebied. Bij een nadere bestudering van de samenstelling van de kamer met een vergelijkbare grootte bleek de industrie in de kamer voor Midden- en Noord-Zeeland ver houdingsgewijs minimaal verte genwoordigd. Het bestuur heeft de leden van de kamer daarom voorgesteld het aan tal zetels van 36 te brengen op 36 plus 2. In de tak industrie zal hel aantal zetels dan met twee voor de werkgevers en één voor de werkne mers worden vermeerderd In de tak horeca-recreatic zal het aantal zetels met één voor de werkgevers worden vermeerderd. In de tak groothandel en tussenpersonen en in de tak bankwezen zullen de aantallen zetels met één voor de werkgevers worden vermin derd. Aanleiding voor deze voorgestelde mu tatie is een brief van de secretaris van de commissie .Samenstelling Ka mers van Koophandel' van de Sociaal- Economische Raad. drs Hub. L. Jan sen, die vroeg na te gaan in hoeverre de sectoriële indeling van de kamer nog een juiste afspiegeling is van het bedrijfsleven in het gebied van de kamer. Dit voorstel komt aan de orde in een vergadering van de kamer, die vrijdag 13 november in Delta-Marina' te Kortgene wordt gehouden, In deze bijeenkomst zal dr ir J. Nijman voordracht houden over .Het effect van de industrialisatie op de Midden- Zeeuwse samenleving.' Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de vergadering komt de begroting 1971 aan de orde, die een tekort vertoont van 30.350. Dit wordt ver antwoord geacht door de middelen die in 1969 zijn geresteerd en die beschikbaar zijn voor dekking van dit tekort. Voorgesteld wordt voorts de heer P M. van Keulen te Zierikzee. lid van de kamer en districtebestuur der van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, tot ondervoorzitter te benoemen. Het overlegorgaan van de vakcentra les in Zeeland (CNV, NKV, NVV) zou dit op prijs stellen. Opklaringen maar nnk enkele buien, matige tot krachtige, aan de kust lijdelijke harde of stormachtige wind tussen west en noordwest. Hogere temperaturen dan zondag met maxi ma omstreeks 10 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon 0 tot 4; min. temp. 0 tot 4 graden boven normaal; max.- temp. omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 procent: kans op een geneel droog et maal 30 procent. Voor woensdag: aantal uren zon 0 tot 4; min. temp. 1 tot 5 graden boven normaal: max. temp. omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 50 procent, kans op een geheel droog etmaal 20 procent. Normalen voor 7 tot 11 nov.: min.- en max. temp.: Den Helder 6 10; Eelde 3 9; De Bilt 4 10; Vlissingen C 10; Vlv. Zuid-Limb. 4 10. Gemid deld over Nederland 5 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2