Dodelijk ongeval speedboot op Veerse Meer: drie weken geëist Gewestvorming uit onderbouw Cees Rentmeester van de fiets in 't bootje Secretaris VPRO niet eens met ophefmakende sabotage-uitzending IKOR zendt morgen kerkdienst uit in Middelburg Zeeuwse Koorschool Kamermuziek Schoolconcert HU 00K HET NIEUWSTE OP TAPIJTGEBIED US RECLAME: voor 185,- 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 SCHROEF VERWONDDE ZWEMMENDE DAME DODELIJK MIDDELBURG Teeen de be- stuurder van de speedboot, waarvan de schroef op zaterdag 11 juli jl op het Veerse Meer bij Vrouwenpolder een zwemmen de dame dodelijk verwondde, Is, gisteren tijdens de zitting van de arrondissementsrechtbank te; Middelburg een gevangenisstraf van drie weken geëist. De be stuurder van de boot, de sleep bootkapitein A. P. A. S. uit Dordrecht, werd grove schuld aan dit ongeval tenlastegelegd. De rechtbank zal vrijdag 20 no vember uitspraak doen. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat S. niet als een dolleman met de speedboot op een groep badende mensen was ingevaren, maar dat hij, mede door onervaren heid een ongelukkige manoeuvre had gemaakt. Door plotseling In een schrikreactie, veel gas te geven was de neus van de boot omhoog gekomen en trof de schroef de zwemmende dame. S had het groepje zwemmende men sen wel gezien, toen hij met de speed boot in deze omgeving verscheen om een meisje op een ponton af te zetten. Hij overtrad op dat moment wel het bijzondere reglement Veerse Meer door harder dan 16 km per uur te varen, maar de snelheid 20 25 km lag op dat moment toch niet buitengewoon hoog. De speedboot had zelfs kort voor het moment van het ongeval biina stilgelegen. Toen zag S. plotseling de dame en in een schrikre actie gaf hij bij bakboord roer plotse ling vol gas. Het slachtoffer werd door de schroef zodanig verwond, dat zij korte tijd later overleed. Maar vanaf de wal had men het anders gezien. Direct na het onge val lag de boot op volle snelheid wat voor de toevallig aanwezige rijkspolitiewachtmeester G. Hok uit Middelharnis aanleiding was om aan zijn collega van Vrouwenpolder te verklaren: ,Die vent is hardstikke gek'. Dat sloeg mede op de koers, die S. had gevaren, in de richting van het groepje zwemmende men sen. „ie zag de boot omzwenken en snel wegvaren, toen had ie wel een grote snelheid' zo verklaarde de heer Hoek gisteren als getuige, .toen ik de boot al in die groep zwemmers terecht zag komen dacht Ik die meneer is blind of....' Verdachte S.: .Het was eer verkeerde reactie. Als ik was gestopt was er waarschijnlijk niets gebeurd. Ik zag haar te laat'. Rechtbankpresident mr. P. van Em- pel: Als je zoveel ruimte hebt. waar om dan nog varen bij zwemmende mensen? Het was veel verstandiger geweest als U uit de buurt van de zwemmers was gebleven'. Uit de getuigeverklaring van de eige naar van de speedboot, de schipper H. R. Verberght uit Antwerpen bleek, dat met de boot nog geen hoge snelheden mochten worden mochten worden ge maakt; de boot, had een nog niet ingelopen nieuwe motor. S. draalde op verzoek van de eigenaar rondjes met de boot en had er in totaal ongeveer vijftien uur mee geva- Roekeloos De officier van justitie mr. W. .1. Kolkert in zijn requisitoir: .De kern ligt hierin, dat een man die geen ervaren speedbootvaarder is zicli heeft begeven op een zomers, druk Veerse Meer. Het feit dat hij temidden van de zwemmers Is gekomen Is al een ernstige fout. Er Is roekeloos gehandeld, zeker voor iemand die ver trouwd is met het water en de regels op het water. I)le roekeluosheld heeft een mensenleven gekost'. De raadsman van S.. mr. Knude ginu in op de nuances van de in de rechi spraak gehanteerde begrippen roeke loos en hoogst roekeloos. Hij meende., dat zijn cliënt niet hoogst roekeloos heeft gehandeld en wees er op. dat in het algemeen het varen met speedbo ten een nauwkeuriger reglementering: behoeft. Hij vroeg zich tenslotte af of het nodig is Sdie zich het ongeval bijzonder heeft aangetrokken, een hechtenisstraf op te leggen. .Het gaat hier niet om een idioot, die zomaar wat heeft gerausd' besloot plei ter. Vier jongelui moesten gistermorgen terechtstaan voor enkele gezamenlijk gepleegde inbraken in Vlissingen. In de nacht van 18 op 19 augustus bra ken zij een consumptietent open aan de Van Woelderenlnan. waar levens middelen. versnaperingen en frisdran ken de buit vormden, zoals ook het geval was in het clubhuis van de tennisvereniging DOS te Vlissingen. Eerst verschenen de broers J. J. M. en W. M. uit Middelburg voor het hekje; W. M. bleek bovendien een auto te hebben gestolen om de grote hoeveelheid lekkernijen uit de con sumptietent te kunen vervoeren. Later in de nacht besloten ze nog een tocht je te maken met de auto. Met tien jongelui in de auto een Volks wagen-kever reden ze in de rich ting Bergen op Zoom. Bij Goes kon de wagen het niet meer aan. Het voertuig stond met df inzittenden en pech in de berm. toe een vriendelij ke Belg stopte om de helpende hand te reiken. Terwijl de hulpvaardige' man zich over het mechaniek van de' ontredderde kever boog. haastte het tiental zich op een wenk van W. M. in de richting van de wagen van de Belg. waarmee het tochtje naar Utrecht zonder verdere moeilijkheden werd, voortgezet. Spa •anmngen i .Deze jongelieden zijn bezig met losse hand inbraken te plegen', aldus de| officier van justitie, die aantekende dat de leider van de groep thans te! Schevcningen in hechtenis zit. ,Dic leider hebben zij blindelings gevolgd.' De officier zei begrip te hebben voon de spanningen, waarin de Zuidmoluk-i se jongeren thans verkeren, maar hij i hield hen voor zich aan te passen bij de situatie, zoals die thans is. .Aan de ene kant moeten we recht doen. aan de andere kant is er begrip voor de spanningen', aldus de officier, .maar zij moeten als clementie worden be toond. die dementie met beide han den aannemen'. Hij wilde tegen beiden een zodanige straf eisen, dat zij met kerstmis weer thuis kunnen zijn, zes maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en begeleiding van reclasseringsorganisa ties. Raadsman mr. W. K. H. "Dieleman schetste het tweetal als .echte meelo- pertjes'. W. kreeg van de buit alleen wat limonade en J. limonade en een zakje chips. De raadsman vond het verwijt op zijn plaats, dat zij zich in groepsverband hebben misdragen, maar stelde daar tegenover dat de Ambonees zich individeel veel beter Slot van pagina 1 noemde hij een onderverdeling van Nederland in vier of vijf departemen ten met grotere bevoegdheden en ver antwoordelijkheden van de huidige provincies. Voor de waterschappen zag mr Van Riel een streng functione le taak, evenals in het verleden. Dat de waterschappen zich 700 jaar vrij wel ongewijzigd hebben kunnen hand haven. schreef hij dan ook toe aan een .zakelijk en pragmatische' taakop vatting. Uitbreiding De voorzitter van de Unie van Water schappen, mr Th. A. J. Vosters, gaf als zijn mening dat de waterschappen een mede-bepalende rol moeten spelen bij de totstandkoming van nieuwe be stuurlijke opzetten. Een centraal punt daarbij noemde hij de vraag, in hoe verre de taken van de waterschappen kunnen worden uitgebreid cq beknot. Als een uitbreiding van de oorspron kelijke taken van de waterschappen zou kunnen worden gezien de zuive ring van afvalwater Volgens mr Vosters wijst de ervaring uit, dat de grotere waterschappen ii staat moeten worden geacht deze taak te vervullen. Wanneer geen groot waterschap aanwezig is. zou een over koepelend waterschap moeten worden opgericht. Wanneer dat niet te verwe zenlijken zou zijn, dient gestreefd te w orden naar een openbaar lichaam de vorm van een zuiveringswater schap. De waterschappen zijn nog niet hele maal gereed met een studie aanpassen aan de wet verontreiniging oppervlaktewateren. De werkgroep die HEINKENSZAND Voor beroeps- Het huwelijk werd voltrokken in hel wielrenner Cees Rentmeester uit Ove gemeentehuis van Heinkenszand. Vee! zande klonk vrijdagmiddag één van belangstelling was er in de namiddag de belangrijkste startschoten uit zijni tijdens een receptie in café JDe Een- -arriëre. Hij trad in het huwelijk met I dracht' in Ovezande. Vele prominen- j zijn plaatsgenote Clazien Ars. ten uit de Zeeuwse wielerwereld feli-| i citeerden hier bet jonge echtpaar. zich met deze studie bezighoudt zal tevens aandacht besteden aan de om slagheffing van huishoudelijke vervui lers. Tenslotte heeft de Unie van Wa terschappen het initiatief genomen om gezamenlijk met andere instellin gen en organisaties te zoeken naar de meest efficiënte methode van de be handeling van afvalwater. MIDDELBURG De kerkdienst van morgen, zondag 8 november aanstaan de te houden in de Evang. Lutherse Kerk aan de Zuidsingel te Middelburg zal worden uitgezonden door het IKOR. De dienst zal worden geleid door de lutherse predikant ds A. Nierop en zal om half elf aanvangen. In verband met de voorbereiding van de uitzen ding heeft het IKOR bepaald, dat de kerkgangers hun plaatsen om 10.00 uur ingenomen moeten hebben. Belangstellenden zijn van harte wel kom. gedraagt. Als zwakke broeders zijn zij in de groep meegetrokkenaldus plei ter. die tenslotte nog aantekende dat niet de opzet bestond, de auto te stelen. In twee andere zaken van jongens, die aan deze inbraken hadden meegedaan, kwam het niet tot een eis. In de zaak van N. E. H uit Nistelrode vroeg de officier, in afwachting van een psychi atrisch rapport schorsing en terugga ve van de zaak aan de rechter com missaris De vierde betrokkene D. H. uit Leerdam, was pas drie dagen gele den gearresteerd. Omdat men nog on voldoende informaties over hem heeft, wilde de officier deze zaak aan houden in afwachting van een voor lichtingsrapport. In raadkamer kwam de rechtbank tot een overeenkomstig besluit. G. S. uit Biggekerke hoorde een; maand onvoorwaardelijke gevangenis straf tegen zich eisen en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van anderhalf jaar. Op 24 juli had hij te Aagtekerke met zijn bromfiets: niet voldoende rechts gehouden, waar door hij in aanrijding kwam met een motorrijder, die bij de botsing een enkelbreuk opliep. G. reed zonder licht en gaf tegenover de politie toe. die dag negen glazen bier te hebben gedronken. De Middelburger L. P. de R. tenslotte had op zondag 2 augustus op de Kreekweg tussen Gapinge en Veere te snel gereden met een auto. De wagen kwam in botsing met bermpaaltjes en kantelde. Een van de inzittenden, een meisje, werd gewond. Voor hoogst roekeloos rijden eiste de officier een week onvoorwaardelijke gevangenis straf. een jaar niet rijden en onttrek king aan het verkeer van de auto, die bij het ongeluk in een wrak verander de. De rechtbank zal in alle zaken vrijdag 20 november uitspraak doen COMMISSIE-WINSEMIUS WIL EERST ALLE BELANGHEBBENDEN HOREN ROTTERDAM (ANP) Alvorens de scheepsbouwcoinmissie-Winsemius de minister van economische zaken een advies over het al of niet samengaan van Verolme en Rijn-Schelde voorlegt zal de commissie alle belanghebben den horen. Omdat de beleidscommis sie uil de ondernemingsraden van het Verolme-concern ook als belang hebbende wordt gezien zal deze van de commissie-Winsemius een uitnodi ging voor een gesprek ontvangen. De scheepsbouwcommissie schrijft dit in een brief aan de beleidscommissie van Verolme. De verwachting is dat een dergelijk gesprek begin december zal kunnen plaatsvinden. Van te voren zullen de belanghebben den de beschikking krijgen over de nodige stukken om de problematiek te bestuderen. Voor deze bestudering zal een periode van minstens veertien dagen worden uitgetrokken, aldus de scheepsbouwcommissie in de brief, die een reactie is op een telegram van de beleidscommissie aan de commis sie-Winsemius. In dat telegram werd er voor gewaarschuwd dat de beleids commissie zich tegen een eventuele fusie tussen Verolme en Rijn-Schelde zal verzetten zolang zij de gevolgen van een dergelijk samengaan niet kan overzien. Verder wilde de beleidscom missie voor de scheepsbouwcom missie enige beslissing zou nemen volledig worden ingelicht over de re sultaten van de onderzoekingen door de commissie-Winsemius en over eventuele maatregelen, die de arbeids omstandigheden kunnen beïnvloeden. ZEEUWSE KOORSCHOOL GOES. PRINS VAN ORANJE In deze tijd van popbewerkingen van thema's van grote componisten uit het verleden blijkt Charles Gounod in zijn transcriptie van Bachs openings-: preludium van het Wohltemperierte] Klavier (het beroemde Ave Mariai zijn tijd ver vooruit geweest te zijn. Zoals de orthodoxe meerderheid in het klassieke muziekwereldje thans de vermanende vinger heft als Ekseption Beethoven maltraiteert, zo betichtte zij destijds Gounod van heiligschen nis. Zijn wandaad voelen wij als zoda nig niet meer aan; in ons omzien naar een romantisch verleden zijn wij verrukt over hetgeen eens als kitsch werd aangemerkt. En als een tot ie ders vertedering optredend koor knaapje het .Weesgegroet' combineert met Bachs ijl klinkende gebroken sep tiemakkoorden. dan is ons een mo ment van het opperst geluk beschoren geweest, gisteravond in de .Prins van Oranje', waar de Zeeuwse Koorschool haar jaarlijks donateurconcert gaf. Voor de pauze een keuze uit het omvangrijk repertoire dat de hard werkende koorleider Evert Heijblok in de loop der jaren opbouwde pre senterend, na de pauze aantredend voor de eerste uitvoering van een door hem gecomponeerde musical. De dwarsdoorsnede van het repertoire toonde Heijbloks grote voorliefde voor het oude Engelse kunstlied (Morlev. Purcell). In dit genre kwam het jongenskoor opvallend goed voor de dag Schumanns Zigeunerleben. waarmee het liedprogramma afgeslo ten werd. ontketende zoveel geest drift bij het publiek dat een toegift onvermijdelijk was Het werd vol maakt in Wiener Sangerknaben-sti.il, Strauss' Tritsch Tratsch-Polka. In .Miezpah de lang-niet-mis poes', een vrije interpretatie van een Duizend en een Nacht-verhaal, gaf Heijblijk blijk een inventief componist te ziin. Met eenvoudige melodieën (enigszins Oosters gekleurd) wist hij voldoende muzikale spanning aan de geestige tekst van Leo Ruit.enburg te geven, Decors en kledij waren een lust voor het oog. .Miezpah' is een zangspel dat een lang leven beschoren lijkt. G. W. B. OFFICIEREN OCMA- MIDDELBURG BEËDIGD MIDDELBURG Onder grote belang stelling worde" vrijdag in Middelburg voor het front van de troep van het OCMA twaalf officieren van vakdien- slen beëdigd. Het betrof een aantal bij diverse derdelen van de Koninklijke Land macht te werk gestelde adjudant-on derofficieren van het dienstvak der militaire administratie, die met in gang van 1 november waren benoemd tot eerste luitenant. De eed werd afgenomen door de com mandant van het OCMA, kolonel D. H. Overdijking. Onder de beëdigde officieren bevond zich de eerste luitenant C. Nijssen te Middelburg, die sinds 1960 als onder officier-leraar bij diverse opleidingen bij het- OCMA te werk gesteld was. De overige beëdigde officieren zijn: J. A. den Blanken, T. Eenkema, A. van Vugt, C. C. Ansems, R. Mande. H. J. T. de Vries, J. W. v. d. Zanden, F. W. L. v. d. Spek. C. A. van Hoogdalen. J. H. C. Klaassen en C. Looije. .KLUNGELIG EN BENEDEN ONZE WAARDIGHEID' ZES VAN 1600 ZEEUWSE LEDEN AANWEZIG... VLISSINGEN De heer N. Im- mink, algemeen secretaris van de VPRO, heeft zich vrijdag avond tijdens de vergadering van de afdeling Zeeland openlijk gedistantieerd van de sabotage- uitzending in het programma VPRO-vrijdag'. Deze uitzending heeft zoals bekend enige tijd geleden veel ophef ver oorzaakt en was voor minister Klom- pë zelfs aanleiding de VPRO officieel te berispen. De heer Immink zei te Vlissingen de uitzending jiiet goed te keuren.' een verklaring die lijnrecht afwijkt van wat het VPRO-bestuur tot nu toe heeft aangehouden. De heer Im mink vond de uitzending op zich .eigen lijk maar klungelig en beneden onzei waardigheid'. .Evenwel heeft niet deze uitzending j als zodanig de gemoederen in bewe-j ging gebracht, maar een bekend lande-] lijk ochtendblad," aldus de algemeen: secretaris van de VPRO. Zes van de 1600 Zeeuwse VPRO-leden waren vrijdagavond naar het Strand-i hotel te Vlissingen gekomen om daar de ledenvergadering bij te wonen, on der leiding van één Zeeuws besiuurs-; lid, de heer G. den Hartog (de andere bestuursleden hadden bericht van ver hindering gestuurd), en de algemeen secretaris van de VPRO, de heer Im mink te Utrecht. De heer Immink begon de bijeenkomst met in het kort nog eens uiteen te zetten hoe het nu •irecies zit met het ledental van de VPRO. Eerst had men al 15.500 leden moeten aftrekken omdat .per abuis' maar één lid genoteerd mag staan en vervol-1 gens werd van de zijde van de over-l heid een steekproef genomen naar de. bezitters van een luisterkaart. De] overheid kwam op een percentage van' 20 pet dat geen luisterkaart zou heb ben. maar omdat een dergelijke steek-, proef nooit geheel exact is. maalde men er 17,5 pet van. En dat werd ook: weer afgetrokken. Zo kwam de VPRO op een wettelijk aantal leden vani 93.000. Donderdag en vrijdag hebben zich evenwel alweer zo'n 2000 nieuwe' leden aangemeld. De heer Immink: merkte op dat de VPRO veel jonge leden telt. die in veel gevallen nog niet zelf kijk- en luistergelden betalen. Het percentage zwartkijkers is niet bekend, bij geen enkele omroep. Wil de VPRO helemaal zeker zijn van zijn zaak. dan zal het komende jaar een ledenwinst moeten opleveren van zo'n 20.000. Voorts werd er gesproken over de sterke doorstroming in de VPRO. De heer Immink stelde dat het heel moeilijk is om te bepalen waarom iemand zijn lidmaatschap opzegt, want slechts in één van de vijftig gevallen wordt een motief gegeven. Uit het verdere gesprek bleek dat de VPRO zich de grootste buil had gevallen aan het programma .Dag ko ninginnedag' dat omstreeks 1955 werd uitgevonden. Dat kostte 10.000 leden. Een dergelijk programma zou nu. vol gens de heer Immink. geen enkel op- V rijzinnig Het vrijzinnig protestantisme van de VPRO kwam ook ter sprake. .De VPRO is omgeturnd', meende de heer Den Hartog. die zich kon voorstellen dat bijvoorbeeld VPRO-leden op Tho- len teleurgesteld kunnen zijn. Het pro gressieve karakter van de VPRO is waarschijnlijk ook niet altijd even bevorderlijk voor het groeien van hei ledental. Je moet iets achter de tijd aan lopen, dan wordt je een grote omroep', meende de heer Immink. daarbij onder andere wijzend op de NCRV. Er werd voorts gesproken over de mogelijkheid dat de VPRO zendtijd zou afstaan aan Omroep-2000 (een fusie wordt het pertinent niet. volgens de secretaris), maar deze om roep. die zich richt op het jaar 2000. vindt de VPRO veel te conservatief. Een ander onderwerp was de verte genwoordiging van Zeeland in de le denraad. Gezien het ledental heeft Zeeland recht op één vertegenwoordi ger. De huidige vertegenwoordiger, dej heer W. J. Verkerk, die overigens Zeeland heeft verlaten, bleek nogal eens niet in de gelegenheid te zijn geweest om de ledenraadvergaderin gen bij te wonen, waardoor het con tact enigszins verslapte. Aan het begin van de vergadering had de heer Den Hartog voorgesteld om de nïet-aanwezige voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer R. J. Waster- val. die aftredend was. te herkiezen. Daar had niemand bezwaar tegen STADHUIS THOLEN Voor de ZVU gaf gisteravond in de hal van het stadhuis te Tholen het! barokensemble. Musics da Camera'1 een concert, dat gekenmerkt werd] door grote verfijning en intelligente] artisticiteit. In de akoestisch zeer, goed geschikte ruimte kwam de be perkte toon der oude instrumenten uitstekend tot zijn recht. De muzikale] leider van het gezelschap. Ton Koop-; man, bespeelde het klavecimbel, eigen- dom van Musica da Camera, een in 1970 gebouwd instrument, mooie ko pie van een ongetwijfeld prachtig ori gineel. Ku Ebbinga speelde de ba- rokhobo, een instrument met kleine, maar aangename toon en blokfluit; Jaap ter Linden vertolkte zijn partij en op een barokcello. Alle drie speel-1 den zij met veel overgave en kennis van zaken. Het ensemble heeft zichi namelijk volledig gespecialiseerd in de| interpretatie van barokke muziek, het geen onder meer inhoudt dat de spe lers herhaaldelijk komen tot het ma ken van improvisaties, een boeiende bazigheid, die steeds weer nieuwe ver rassingen brengt. Vooral Ton Koop man maakte van de genoteerde basso continuo telkens weer fraai versierde realisaties. Maar ook de beide ande ren vonden steeds interessante versie ringen. Het ensemble streeft ernaar zoveel mogelijk onbekende werken op het repertoire te zetten. Daardoor kregen we naast de werken van de grote meesters Bach en Handel, die altijd boven alle twijfel verheven zijn ge weest, niet alleen muziek van Tele- mann en Vivaldi, in deze eeuw door de beoefening van de huismuziek in de belangstelling gekomen, maar ook van minder bekenden, die in de negentiende eeuw amper gewaardeerd werden. Een bijzonder waardevolle bezigheid van Musica da Camera is het opsporen van handschriften en het voor uitvoering gereed maken er van. Het concert begon met Canzona Quinta in a van Frescobaldi (1583- 1643), muziek met levenskrachtige melodieën en harmonische en figura tieve vondsten, die niet nalaten zowel speler als hoorder te boeien. Voort gaand in de geschiedenis, muziek van Giovanni Paolo Cima eveneens Itali aan, en van een derde landgenoot Martino Pesentl, een bi'zonder leven dige Corente en Gagliarde. Alle wer ken die men zelden of nooit hoort en waarvan ons gisteravond duidelijk werd dat ze zeer de moeite waard zijn. Ton Koopman speelde daarna voor treffelijk werk uit Bach's Kunst der Fuge, waarna we van Jaap ter Linden 'n mooie cellosonate van Telemann en van Ku Ebbinga een werk van de Nederlander Willem de Fesch moch ten horen. Na de pauze speelde Ebbin ga de blokfluit, samen met de ande ren in een Triosonate van Telemann, een zeldzaam mooi voorbeeld van sa menspel. Een voortreffelijk gespeeld Praeludium en Fuga van Bach en de zeer verzorgde Sonate in C voor blok fluit van Handel besloten het concert, dat door het zeer geïnteresseerde pu bliek met veel genoegen is beluisterd. Gaarne horen we Musica da Camera (dan met de violiste?) in Zeeland weer. v. M. GOES, WILLIBRORD COLLEGE Tijdens het schoolconcert voor leerlin gen van hetWillibrord College stond de trompet in het middelpunt. Paul van Belzen in zijn .koperslagerij': een heel arsenaal aan buizen en mond stukken, oude en nieuwe instrumen ten, verkocht zijn lievelingsinstrument op instructieve wijze aan zijn jonge publiek. Dat veel plezier in het gebeu ren kreeg toen Van Belzen het infor meerde over de moeilijke vorming van de tonen (bravourstukje op plas ticbuizen!) en over de verschillende speeltechnieken (glissandi, jazz-effec- ten). Was Van Belzens historische ont- wikkelingsschets over de trompet wel wat pittig (de clarino zal voor de meeste toehoorders als een bui uit heldere hemel gevallen zijn), zijn vir tuoze spel sprak de jongelui direkt aan in werken van Torelli (clarino- concert). Marcello (een transcriptie naar het bekende hoboconcert voor de zwaar te bespelen piccolotrompet), Haydn (concert voor klephoom) en Bozza (een vakkundig geschreven mo dem stuk). Van Belzens begeleider aan de piano, Stoffel Gunst, gehandi capt door de droge akoestiek van de zaal, was een ideaal partner. Het is een prijzenswaardig gedrag van het Willibrord College om in zijn school- concerten pan Zeeuwse musici voor rang te verlenen. Bij vorige gelegenhe den waren dat evenals gisteren docen ten van de Zeeuwse Muziekschool die met hun optreden prettige contacten met. de jeugd legden. Het pas gefor meerde Zeeuws Koperensemble, be staande uit de trompettist Paul van Belzen en drie ver gevorderde leerlin gen van de muziekschool (Ina Koole, comet - Gillis Dellebeke, althoom - Ko Leynse, bariton) omlijstten het programma met een delicate Saraban de van Yvonne Desportes en een fraai, in Engelse stijl geblazen kwar tet van Maldwyn Price. Directeur pa ter Buyssen van het Willibrord Colle ge dankte in enkele warme bewoor dingen de uitvoerenden. G. W. B. Parochie-gids In de parochie Koewacht wordt huis- aan-huis een parochiegids verspreid. Er zijn allerlei gegevens in opgeno men aangaande het sociaal, het cultu reel en het ontspanningsgebied. Collecte De nationale collecte voor de geeste lijk gehandicapten heeft in de woon kern Oostburg 438,53 opgebracht. Complete woninginrichting exclusieve interieur verzorging rotanmeubelen Naast onze bekende aanbieding in merktapijten: van 139,— VOOR 99. van 99.— VOOR ƒ79,— van 88.— VOOR 66,25 gefigureerd tapijt, 400 cm breed, met dikke -ubberrug (waardoor ieder ondertapijt "erbodig), in de moderne kleuren GRATIS GELEGD IN UW KAMERS Langeviele 42, 46-50 MIDDELBURG tel. 5478 ALHAMBRA VLISSINGEN GRAND GOES Zondag 3 uur, maandag en dinsdag 3 uur. 11 Jaar. T«m koloneli. rouzen In hel gevecht, trekken met heve en goed. getelelerd door bandieten. JOTM CENTURY-FOX John Wayne Rock Hudson Onverslaanbaren (THE UNDEFEATED) TonyAguiiar fOMAN GABKIEl MA«IAN McCA'GO 1EÊ MJ8IWETHEH MESIIN OlSEN MEUSSA NEWMAN BRUCE CABOI BEN JOHNSON PANAYlSlON'COIO» BY OEIUXE Austin Mini 1000 super de luxe slechts 1 mnd. oud, km-stand 1600. VW 1300 1568 kleur lichtblauw, km-stand 26.000. VW 1500 kever 1969 kleur grijs, met schuifdak en radio. VW 411 luxe 1969 kleur Perlweis. met schuifdak, 46.000 km. Fiat 124 1969 kleur rood, km-stand 48.000 Fiat 600 1969 kleur rood, km-stand 11.300. Vauxhall Viva Luxe 1968 kleur metaalblauw, km-stand 55.200. Opel Kadett Fastback 1969 kleur metaalblauw, km-stand 40.000. Opel Kadett 1969 kleur wit. km-stand 25.000. Opel Rekord 1967 kleur donkergroen, mooie auto. Fiat 850 1967 kleur sandbeige, km-stand 41.000. Triumph Herald 12-50 1969 kleur groen, mooie sportieve auto. Dat 55 marathon 1966 kleur groen, km-stand 26.600. tfllltt Taunus 17M 1965 4-deurs. VW 1600 Variant 1966 kleur groen, mooie auto. Opel Kadett Luxe 1966 kleur sandbeige. km-stand 64.000 Citroen 2CV1963 leuke auto AUTOMOBIELBEDRIJF DELTA' Lambrechtstraat 19 Tel. 01180-3029 en 5467. Inruil - Financiering - Garantie. Ons bedrijf is elke avond geopend tot 10 uur. Zater dags tot 5 uur. LEES DE PZC!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4