LEZERS SCHRIJVEN De overheid als kinderjuffrouw Boek 'n Culinair Trippertje o voor het volgend weekend. HOLLANDS Verbeteringen rond strand Westkapelle 2dagen Amsterdam f37.- CV-plannen? Even bellen! Hollestelle NV 01100-6395 Vuilnisbelt Vlissingen Politie als boeman Week lang geen eenzaamheid Incasso PZEM Politiek gewiebel Reactie W Clinge De rol van de CIA rrico Scheidsrechter is onpartijdig Feesten in internaat Zorg over strand ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 In uw editie van 20 oktober komt Inzake de evenementen van Jeugd Muziek een raadsver.slag voor waarin het gaat om het ai dan niet .neerzet ten van een politieagent'. Als de voor sommige aldaar vertoon de films door de Rijksfiim keuring de leeftijd van 18 jaar is vastgesteld er dan 13- en li-Jarigen tot de verto ning worden toegelaten, is het .neer zetten van een agent' blijkbaar al niet meer overbodig. De PvdA fractievoorzitter stelt dat men de overheid toch niet kan laten optreden als kinderjuffrouw. De frac tievoorzitter van de rechtse raadsfrac tie drukt zich wat genuanceerder uit als hij zegt, dat het geen .ongedeelde' taak van de overheid is om op het zedelijk heil van de burgerij toe te zien. Overigens is hier nu juist datgene gezegd wat de burger weten Het is te simplistisch te menen dat met zulke uitspraken de persoonlijke vrijheid is gediend. Wanneer vandaag de persoonlijke vrij held door dik en dun moet triomfe ren, moet men zich wel rekenschap geven van alle risico's die zich daarbij voordoen. Het is alweer enige tijd geleden, dat dr M. O. Vincent, een bekend Cana dees psychaiter in The Evangelical Christian enkele deskundigen citeert die op risico's wijzen, die voor s ons bekend hier de pers nog nooit hebben gehaald. Dr P. Sorokin, een uitgeweken Russi sche socioloog vertiet dat de leiders de Russische revolutie in begin sex-verkeer vóór het huwelijk aanprezen en verhoudingen buiten het huwelijk als normaal beschouwden. Binnen enkele jaren telde Rusland een menigte kinderen zonder ouderlijk huis en vormden een bedreiging voor de staat. Miljoenen levens, vooral van jonge meisjes gingen ten gronde. Echtscheidingen en abortus namen hand over hand toe gevolgd door zenuwziektes. Vandaag echter verheerlijkt het regi- weer de kuisheid vóór en heiligheid van het huwelijk. Abortus is. op enkele hoge uitzonderingen na, verboden, en echtscheiding is voor de grote meerderheid van het volk prak tisch onmogelijk gemaakt. Het huidi ge Rusland heeft een meer monogaam, stabiel en Victoriaans gezins - huwe lijksleven dan de meeste Westerse landen. Dr O. Skard, lid van het Noors rege ringscomité voor psychiatrische oor logsvoering en verdediging, schrijft in zijn boek .De Ideologische Strategie' dat het communisme er schijnbaar zoveel vormen van sexuele moraal op a houdt. n niet-communistische landen, zegt ADVERTENTIE ZAAGMOLENSTRAAT 1, GOES Na vele artikelen over luchtverontrei- niging en de eventuele gevaren voor mens en dier in de directe nabijheid van onder andere chemische fabrie ken. in uw blad gelezen te hebben, trof ik heden een artikel aan over de vuilnisbelt in Vlissingen. Ondanks het steeds toenemende aan tal fabrieken en straks wellicht raffina derijen. hebben we hier tot nu toe van echte stank uit de richting Sloe weinig last gehad. Echter van de kant van .Vlissingen' is er de laatste tijd een allesbehalve frisse wind komen waai die van de vuilnisstortplaats achter het voormalig Havendorp. Nu er dan in het rapport van de Vereniging voor Milieuhygiëne gespro ken wordt over een direct gevaar voor de volksgezondheid, de recreatie en de veehouderij in de directe omge ving, (en dat is Ritthem in de eerste plaats) mag dit waarachtig door de immers zo vooruitstrevende gemeen te Vlissingen wel eens bovenaan de urgentielijst worden geplaatst. De werkelijk ondraaglijke stank is bij zuidwestenwind soins dagenlang zo wel binnen- als buitenshuis aanwe zig. Als men dan een hele dag voor zijn werk in een andere gemeente verblijft en 's avonds voor zijn rust en ont spanning in een dergelijke stank komt te zitten, wil aen echt wel eens wre velig worden. Als men dan tot overmaat van ramp door het raam naar buiten kijkt, dan ziet men aan de achterkant een grijze mist van rook. Kijkt men per ongeluk aan ae voor kant. dan ziet men een zjgenaamde containerwagen vol afvaiprodukten, op weg naar de vuilstortplaats, waar van men enige uren later dan weer de resultaten aan de achterkant kan waarnemen. Onbegrijpelijk is het ook, dat er door de indertijd wel fel reagerende inwo- tegen het motorcrossterrein in het zogenaamde .Poldertje' nu wel hele avonden en weekeinden in deze vuilnisbeltstank gezeten wordt. Een lijst met handtekeningen tegen deze ellende zou mijns inziens meer op zijn plaats zijn dan toentertijd die paar motoren. hij, ondersteunden ze alle tendenzen tot zogenaamde sexuele vrijheid Ze verzetten zich met hand en tand tegen alle pogingen om het sexuele leven te onderwerpen aan enige morele of geestelijke binding en in naam van de vrijheid en de geestelijke volksgezond heid vragen ze volle sexuele voorlich ting voor Jonge mensen, enkel en alleen omdat ze weten, dat deze ken nis losgemaakt van morele bindingen, de grondslagen van de democratie dreigt te ondermijnen. In landen waar het communisme de touwtjes in handen heeft, wordt de sexuele moraal geleidelijk onderwor pen aan streng formalistische richtlij nen. Voor een ideologie als het com munisme spreekt het vanzelf, dat een van de belangrijkste drijfveren in het menselijk bestaan, de sexualitelt, op deze wijze benut moet worden om haar ideologische doeleinden te bevor deren. Tot zover dr Skard. Bij het lezen van zulke verklaringen wrijft men zich de ogen uit. Het is niet simpelweg welk toneelstuk, of welke film en tot welke leeftijd kan worden toegestaan, er staan nog wel andere dingen op het spel. Wij zijn er beslist op tegen dat de overheid zich inlaat met de persoon lijke vrijheden van de individu in eigen gezin en huis. maar wanneer een en ander publiekelijk toegankelijk is, wordt het heel anders. Om welke persoonlijke vrijheid gaat het hier eigenlijk? Niet om die van de persoonlijke vrijheid in de prive-sfeer. maar om de persoonlijke vrijheid van doen en laten van de burger ln het openbaar. Als het >,een .ongedeelde' taak van de overheid is om toe te zien op het zedelijk heil van de burgerij, dan is het omgekeerde evenzeer waar! Er ontstaat geen geringe verwarring wan neer men deze beide aspecten van de persoonlijke vrijheid door elkaar haalt. Misbruik van de persoonlijke vrijheid in de privé-sfeer kan een individu en eventueel een heel gezin te gronde richten, waartoe misbruik van per soonlijke vrijheid in het openbare le ven kan leiden blijkt overduidelijk uit wat hierboven werd aangehaald. We hopen dat én overheid én politie ke leiders voor het welzijn van d< gehele samenleving de genoemde risi co's zuilen Incalculeren bij het uitstip pelen van hun beleid, wanneer zij zich steeds opnieuw gesteld zien voor de druk van minderheidsgroepen om hun opvatting over persoonlijke vrijheid over te brengen van de privé-sfeer en die trachten op te leggen aan het openbare leven. Overheid, let op uw zaak, ze is ook de Graag een ingezonden stuk inzake de Goese politie (,wü liefst geen ver- baaltjes"). in de PZC van 29 oktober jl. Toen wijlen minister Colijn in de dertiger jaren 's avonds 8 uur zo vastberaden voor de radio verklaarde, dat de mensen rustig konden gaan slapen omdat er geen devaluatie van de munt kwam, werd even plechtig de volgende morgen om 8 uur door zijn collega van financiën verklaard, dat de gulden met zoveel procent was gedevalueerd. Als de vos de passie preekt, boer pas op je kippen. Met andere woorden: chauffeur, let op je portemonne in Goes Vele jaren be zoek ik per auto Goes, Middelburg en Vlissingen. Nergens zoveel verbalen voor parkeren als in Goes. Als ik er voor mijn zaken niet moest komen, kwam ik er nooit meer, want vanuit mijn woonplaats ben ik net zo vlug in Middelburg. Gemakkelijker zou het zijn, wanneer er bij alle ingangen van de stad borden stonden met .Verbo den, want hoogstwaarschijnlijk is je lot: een bon.' Het is voor veel mensen een nachtmerrie. Geen wonder dat er klachten waren in de Goese gemeente raad. Vraagt men de bevolking hoe het komt dat de politie zo optreedt, dat zo de puntjes op de i worden gezet, soms spijkers op laag water worden gezocht en dat de wet niet naar de geest maar naar de letter wordt toegepast, dan zegt de een: er zijn nogal jonge agenten, een ander: er is een moeilijke chef en een derde: daar is geen begrip voor in dat dool hof. Vooral bij kermis en op toonda- gen. dinsdag, vrijdag en zaterdag. Een waarschuwing is er nooit bij. Men kan praten als Broekman, maar er is geen pardon. Ik rijd nu al 52 jaar auto en motor, dus geen .broekje' in het verkeer. Eén geval: mijn vröuw lag in het ziekenhuis. Dokter en ik wisten dat zij ongeneeslijk ziek was. Er restten haar slechts enkelt weken meer. Onder spanning levend, moest ik mij haasten om op tijd terug liddeltjes die ze kreeg, maar waar ze veel baat bij had. Ik kreeg een bon omdat mijn wagen geparkeerd stond langs een dode muur, geen deuren of ramen, ruimte voor voorbijgaande verkeer. Kortom, niets kon iemand deren. In mijn angst en verdriet had ik het verbodsbord niet gezien. Ik naar de politiechef, die ik alles ver teld. Het was een mens, want hij ze:: geef die bon maar terug. Maar toen kwam de dienstdoende agent. Hij zei: dat neem ik niet. geschreven is ge schreven. De betrokken agent moest, mij bellen en zeggen waarom hij niet toegaf. Geneesmiddelen kreeg mijn vrouw van het ziekenhuis, zo zei hij. Maar mijn vrouw wilde druiven, si naasappelsap, en asperine. Eten kon ze niet meer en van het ziekenhuis kreeg ze het gevraagde niet. Er was geen pardon bij de agent. Ik vroeg hem of hij ook een vrouw had. Ja, dat had hij. Ik zei: pas op man, dan heb je ook koren te velde. Ik vroeg naar zijn naam of nummer, maar de telefoon ging op de haak. Ik wilde hem nog zeggen dat zijn ziel harder is dan het hardste staal van Krupp. Ik zou nog meer gevallen kunnen vermel den, maar dgt wordt te lang. Alleen zou ik de politiechef nog willen zeg gen: Is het wonder dat ik een agent in Goes een beetje als een boe man zie? In Middelburg nam een agent mijn contactsleutel, verzette de wagen, en zette er een brief je opsleutel op politiebureau afhalen. Ik kreeg een waarschu wing. geen bon en ze wensten me: wèl thuis. Het ging daar niet om de knikkers maar om het spel. Waarom eikaars leven vergallen, altijd maar geld uit de zak kloppen? Ik ben. als gehandicapte bejaarde, een weck lans dr gast van de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning geweest In het .Van EeghenhuU In Aardenburg. Namens de rroep van 25 gehandicapten: een hartelijk dank daarvoor. We ondervonden een vorstelijke ontvangst en een liefderij ke verzorging, in die week van 3 10 oktober. De hoofdleidster en haar staf en de vormingsleider met zijn collega heb ben alles gedaan om ons een onverge telijke week te bezorgen. De gesprek ken, de contacten, kortom alles een verrassing voor ons. Ook hartelijk dank voor de kok en zijn helpsters in de keuken Er was nog een jarige dame in die week: haar stoel was versierd en ik mocht haar als stadgenote, bloemen aanbieden We zijn nog een dag naar België geweest en er waren geen problemen om in de bus te komen. Degenen die het zelf niet konden, werden door de zoon van de kok in de bus gedragen. Dat kom je in het gewone dagelijkse leven niet tegen, want dan word je ais gehandicapte niet in de bus gehol pen! En de chauffeurs hebben daar geen tijd voor. Het publiek werkt dan met de ellebogen om er eerst in te komen: de goeden niet te na gespro ken Het geld voor deze weken komt uit cle Zeeuwse collecte. Dank aan alle collectanten die hun tijd daarvoor be schikbaar stellen (heb het zelf in mijn goede tijd ook jaren gedaanj. Zelf betalen we heel weinig. Het is zo heerlijk, dankzij de goede gevers, eens een week uit je isolement gehaald te worden. Dan is er nog een groot probleem: het vervoer! Zouden dames en heren, die in het bezit zijn van een auto, ons niet de liefdedienst willen bewijzen om degenen die slecht lopen of invalide zijn. op te halen. We beta len de benzine en de overtocht van de boot zelf. Ontfermt u zich over dege nen die geen vervoer hebben. Ter elfder ure konden twee dames geen vervoer krijgen. Het dienstencentrum .Het Schuttershof' kon maar niemand vinden. Een oud-verpleegster hielp ons! Een edele daad van de zuster. De Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening heel heel dank voor de heerlijke tijd. U kunt niet begrijpen wat dit voor ons betekent!!!! Mevrouw L. J. Klaasse-Griep Baljuwlaan 54 Middelburg-Zuid Gaarne enig commentaar op het be toog van drs De Bruijne (in de PZC van 27 oktober jl) over het besluit van de PZEM haar administratickos ten drastisch te verhogen indien de nota niet vóór of op de vervaldag is voldaan. Het is namelijk niet ter zake dienende dat de heer De Bruijne ons verblijdt met de mededeling dat deze maatregel slechts bedoeld is voor wanbetalers. Als stok achter de deur geldt deze maatregel uiteraard voor alle niet-automatische overschrijvin gen. Waar het wél om gaat is dat een betalingstermijn van 10 dagen tussen het tijdstip waarop de nota ontvangen en voldaan moet zijn, te kort is voor de vele verbruikers die om logische redenen gewoon zijn hun girorekenin gen ééns per maand uit te schrijven. Een termijn van 10 dagen verminderd met de overschrijvingstermijn van de girodienst vind ik een minder dan minimale service. De maatregel staat bovendien in geen verhouding tot de mate van aanpassing die de incasso- dienst tot dusver ongevraagd aan de verbruikers heeft opgelegd. Het beta len op voorschot-basis is een regeling die uitsluitend het belang van de le verancier dient. De tot voor kort on tijdige en onregelmatige toezending van de voorschot-nota's als gevolg van de administratieve omzetting was uitsluitend tot ongerief van de ver bruikers. Het bezitten van een monopolie-posi tie kan leiden tot een mentaliteit waarbij men stiptheid eist van de klant en zichzelf het recht toekent dit eventueel niet te zijn, en dat is de reden waarom een groot aantal men sen geïrriteerd raakt. In verband met de gehouden politieke nabeschouwingen in de tweede kamer, heeft een goed verstaander maar eer. half woord nodig om tot de conclusir te komen, dat men nu al begonnen ls met de uitverkoop van het huidige kabinet. Het ls een steeds terugkeren de ceremonie, men zou kunnen spre ken van een aflossing van de wacht Voor de verdwijners wordt het een eerste kamertje hier of een burge meestertje daar, en voor de grote belastingvrije brokken gaat men duel leren. Van premier De Jong wisten wij. dat hij beneden de maat was, een ieder gelijk geven gaat zelfs niet in dc- politiek Dat de surprise: van minister Beernink alleen golden voor onze par lementariërs in de tweede kamer, zorgde voor kwaad bloed. Daarom op de valreep nog een gul gebaar met 425.000 subsidie voor de politieke instituten van de vijf grote partijen., .1 Daar zal de heer Den Uyl ook wel i niets aan doen. BIJ excellentie Marga; Klompé liggen de zaken helemaal an ders. Na de verdwijning van het Goe de Heertje heeft men in Den Haag nog nooit zo'n royale dame gehad. Onder haar bewind steeg de naakte kunst tot grote hoogte Een ware bloeiperiode zelfs, de wiebeltax zal voor haar wellicht te laat komen. Wiebeltax ls weer eens een nieuw belastingsysteem, het is elastisch. Als straks het kabinet van Barend Bies heuvel (of wordt het Veringa) op poten staat, treedt het in werking. Wij zijn dan inmiddels allemaal nummers geworden en krijgen zo een wiebeltax (elastieken koord) om de nek. AI naar gelang je als nummer bent inge deeld wordt er vanuit de Kneuterdijk in D enHaag aan getrokken. Het is chronisch en doet verrekte pijn. De wiebeltax is nu ook weer niet zo nieuw. In andere vormen werd het al uitgeprobeerd op de groep zelfstandi gen. Vandaar de vraag van een libera le afgevaardigde in de tweede kamer, om ook de wiebeltax maar toe te passen op de btw Het is tenslotte maar een trekje meer aan het elastie ken koord. En of er nu een hoofd meer of minder rolt, ze zijn toch allemaal genummerd. Geruchten doen de ronde, dat ook de fiets Maatjes terugkomen. Het wordt de primeur van het nieuwe kabinet, de opbrengst zal bestemd worden voor het nijpend probleem van de ongehuwde moeders, die geen kind willen... maar wel bij slag: als tenminste de freule geen spaak in het wiel steekt. Tot slot. wat ondergetekende niet goed begrijpt, nu de SER regeert, dat men zich nog druk kan maken over een nieuw ka binet. Joh. de Witte 's-Heer-Hendri kskinderen (ADVERTENTIE) Piep er eens uit. 'n Culinair Trippertje da'n een weekend goed en lekker eten. Da's ook een kijkje in de keuken van de chef-kok» van zorgvuldig gekozen restaurants. Leuk om samen te doen en wat op te steken van recepten, sauzen, wijnen Er zijn 2-daagse Culinaire Trippertj naar Heelsum en Maastricht. De prijzen 60.- en 67.50 p.p.) zijn Inclusief logies en alle maaltijden. Echt een weekend voor fijnproevers. En vanaf nu kunt n tot en met maandag boeken voor het volgend weekend. Nog een paar Trippertj es: Zwerf Trippertje, Creatief Trippertje, Wandel en Fieta Trippertje, Antiek Trippertje, Huifkar Trippertje. Alle Trippertje* staan beschreven in de prachtige kieurenbrochure van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Die brochure - met boekingskaarten - ligt voor u klaar bij WV's, reisbureaus, alle kantoren van de Nederlandsche Midden-I standsbank en de winkels van Albert Heya. (ADVERTENTIE) OLIFANT MET FRANS BLOED. Reed? vele jaren wordt door de bekende firma J. J. Melchers Wz. een Olifant gekweekt met Frans bloed. Deze firma gebruikt voor haar hollandse Vieux een Cognac, die uit Frankrijk, nét Cognac-land. komt. Olifant Vieux is dan ook voor dg liefhebber» dé Hollandse Vieux. Naar aanleiding van het commentaar van scheidsrechter Karei Bömer uit Vlissingen. in uw blad van 20-10-1970, wil ik toch wel even inhaken, ook ten opzichte van uw redactie. Uw artikel begint met te citeren, dat Clinge een poging gaat ondernemen om de zon dag gespeelde wedstrijd Zlerikzee Clinge ongeldig te laten verklaren. In de kop van uw artikel schrijft u: Clinge beschuldigt arbiter van black out. Noch het één noch het ander is waar. Clinge heeft het woord black-out nooit gebruikt. De scheidsrechter, die na het ongeval met speler Blommaert wel de meest aangeslagen persoon op het terrein was. heeft aldus gerea geerd: Mijne heren, neem het me niet kwalijk, het is mijn schuld, ik heb een black-out gehad. Dit heeft hij verschil lende malen herhaald Wat betreft het ongeldig verklaren van de wedstrijd bepaal ik me even om u woordelijk een citaat t« laten horen uit het rapport dat door vv Clinge aan de KNVB is toegestuurd: Hpt bestuur van w Clinge laat het geheel te uwer competentie hoever hier reglement van toepassing ls Aandringen op een eventuele uitvoe ring hiervan wordt door w Clinge De Katholieke Werkende Jongeren'iri Zeeland hebben actie gevoerd tegen de martelingen in Brazilië. Minister Luns deelt mede dat de Nederlandse regering hiertegen (als enige) gepro testeerd heeft. Dat dit niets uithaalt is logisch, gezien het feit dat een land als de VS volledig achter deze toe standen staat, wat zeg ik, erachter zit zoals ook in Griekenland. De enige functie van protesten is, de misdadige rol van de CIA hierin aan de kaak te stellen. De hypocrisie van lieden die aankomen met dictatuur in Rusland en dergelijke is op het misda dige af. Hoe kunnen we onze vijanden dingen verwijten waarvoor onze NA VO-vrienden' zich nog niet schamen? Rob van Iren, Pres. Rooseveltlaan 132, Vlissingen. Ik las in de courant van 2 november jl, dat er gelukkig? weer een nieuwe politieke partij is opgericht en wel een partij, met een evangelisch etiket. Mijn geschreven woord .gelukkig' kun nen we mijns inziens wel met een korreltje zout nemen, althans ik doe het. Want, ondanks hun evangelisch etiket voeren ze tevens een duivels devies .Verdeel en heers'. Ik kan mij tenminste niet voorstellen, dat er on der de rechtsgeoriënteerde partijen geen partij (en) zijn, welke hun poli tiek beleid voeren vanuit het bijbelse beginsel, dus acht ik iedere evange lisch gezinde of getinte partijvorming overbodig. Het klinkt natuurlijk wel erg evange lisch. omdat zoais m de berichtgeving stond de bijbel ons leert, onze vijan den lief te heben, doch hoe is het. dan gesteld met hun liefde tegenover hun evangelische broeders, waar dan toch in feite niets van weten willen en eigen vermeende gekozen wegen inslaan Het is wel verre van het evangelische schriftwoord. Dat de broederlijke liefde blijve', wanneer we lezen in welke bocht ze meenden zich te moeten wringen. Het schijnt wel een evangelisch etiket te zijn, met een sterk rode inslag. Wanneer ik hun voornemens en hun program lees, dan schijnt het, dat ze het politiek beleid van de PvdA wel willen doorkruisen, of moet ik schrij ven: onderkruipen? Althans, ze zullen veel doen voor de sociaal zwakkeren i en de minder bevoorrechten. Welnu, wanneer htm persoonlijk han-j delen, nu tegenover de hun voorgestel den ook zo is, dan zullen er nu all zeker zijn die van hun zorg geni- ten. En anders is het zeker niet nodig, dat ze zich zo evangelisch opstellen als hun voorstelling van zaken, toch maar uitgewerkt wordt door staatsruif. (ADVERTENTIE) Ontdek de gezelligste stad van Nederland! Volledig vefzorgd, dus lncl. hotel, maaltijden, reis en tramabonnement: Vertrek dagelijks. Alle Informatie in de NS-reiskrant op de voordelig uit met NS zeker niet op de voorgrond geplaatst. En naar aanleiding van de uitlatingen van de scheidsrechter op het terrein citeer lk het volgende uit het rapport wanneer scheidsrechter K. Bömer ten opzichte van deze door hem zelf geda ne uitlatingen dezelfde verklaring ten opzichte van de KNVB zal doen. kun nen wij niet anders dan, ondanks zijn off-day van zondag jongstleden, hem een sieraad noemen van het Neder landse scheidsrechterkorps. Waar de scheidsrechter in zijn com mentaar citeerde, dat Clinge de| scheidsrechter beschuldigt, als zou het1 zijn schuld zijn geweest dat het een1 harde wedstrijd werd. is wel in schril le tegenstelling met wat de leider of: een bestuurslid van Zierikzee in het kleedlokaal van Clinge kwam verkla ren, in eerste instantie zijn medeleven kwam betuigen, naar aanleiding van, het ongeval van speler J. Blommaert en tegelijkertijd Clinge feliciteerde om zijn sportief gedrag in deze moei lijke wedstrijd. Waar de heer Bömer citeert, dat hij het als een soort afgunst beschouwt voor de snelle car rière die hij gemaakt heeft, beschouw ik als een beetje zelfingenomenheid, want ik vraag mezelf af wat dit met het geval te maken zou hebben. Wij kenden de heer Bömer niet eens en van zijn snelle carrière wisten wij totaal niets af. Daar waar de heer v. Baaien aanhaalt dat er vanaf het begin van de compe titie tot nu meer dan 100 scheidsrech ters bedankt hebben en hiervan de schuld geeft aan de walgelijke menta liteit van de clubs, meen ik te moeten concluderen, dat de heer Van Baaien ook in dit geval hieronder rangschikt. Ik zou rfp heer Van Baaien willen adviseren niet al te gemakkelijk te willen generaliseren, want het is niet altijd zo dat de schuld is af te wimpe len op de clubs. Clinge heeft in het afgelopen, seizoen geen enkele straf zaak gehad, laat staan moeilijkheden met de scheidsrechters. Dit neemt echter niet weg dat een geval zoals jongstleden zondag tijdens de wed strijd Zienkzee-CUnge. gezien het feit de scheidsrechter overgaat tot een ontkenning van de feiten, dit toch wel een ernstige wig slaat in het vertrou wen dat de clubs noodzakelijkerwijze in de scheidsrechters moeten hebben. Ik heb namens het bestuur van W Clinge mijn open en eerlijk commen taar gegeven, wat ook de reactie mo ge zijn. Voor ons is hiermee de kous af: wij sluiten alle verdere commen taar over deze onverkwikkelijke affai re, een affaire waar de voetbalsport in zijn algemeenheid zeker niet mee is gediend. een ,trap' na geeft, heeft mij doen besluiten hierop te reageren. Als wij in de krant iets over één onze collega's lezen, dan ls dat nooit omdat deze arbiter zo uitstekend heeft gefloten, maar dan zijn er vrij wel altijd onregelmatigheden geweest. Deze moeilijkheden worden dan steeds heel aanlokkelijk gemaakt voor het lezerspubliek en vrijwel altijd be zien door de veren iglngsbril. Zo ook in dit geval. Dat de heer Merckx de term .black out' noemt, als zou deze bij collega de heer Van Ravens zijn Intrede hebben gedaan, is hier totaal niet terzake. De wedstrijd is volgens de heer Bömer normaal en zo goed mogelijk geleld. Bovendien blijkt uit de brief van de heer Merckx, dat hij niet goed op de hoogte is van de gewenste en vereiste samenwerking tussen clubgrensrechters en scheids rechter. Dat doet mij bijzonder vreemd aan voor een voetballer. De heer Merckx zou toch moeten weten dat wanneer de scheidsrechter de bui tenspelregel kan overzien, hij niet mag reageren, indiende clubgrensrech- ter ten onrechte) vlagt voor buiten spel. De regel luidt nog steeds. Het moment van afspelen van de bal isj bepalend voor buitenspel. Zodra dan blijkt! dat de clubgrensrechter de bui tenspelregel verkeerd beoordeelt, dan is dit een reden (een gegronde reden) voor de scheidsrechter het vlaggen van deze grensrechter te negeren Uit het gebeurde blijkt, dat de samenwer king tussen scheidsrechter en club grensrechter nog lang niet is waar we wezen moeten. Wij moeten er te allen tijde van uitgaan, dat de scheidsrech ter onpartijdig is. Nog een goede raad aan de heer Merckx. Mocht hij stoppen met het actief voetballen, dan zullen wij hem graag voor ons scheKlsrechterscorps aanwerven. Er is, zoals bekend, nog steeds een groot tekort aan scheids rechters. Indien alle. die de voetbal sport een goed hart toedragen eraan mee willen werken om dit tekort weg te werken, dan zal dat beslist niet op de manier moeten gebeuren, zoals in dit geval. Scheidsrechter B. C. Leynse. Middelburg (ADVERTENTIE) Hij is onderweg! niet vergeten- frico eten Namens VV Clinge A. van de Kelen, Voorzitter Naar aanleiding van de reactie in de PZC van 28 oktober van de heer E. F. R. Merckx, Debussyhof 199, Terneuzen betreffende de wedstrijd Zierikzee - Clinge, wil ik graag een paar opmer kingen maken- Gezien de felle kritieken waaraan on ze collega scheidsrechter Bömer heef: blootgestaan, naar aanleiding van het leiden van genoemde wedstrijd en het! feit, dat de heer Merckx hem nu nogi Weinig zullen de bewoners van Paau- wenburg, toen zij zich vestigden in deze nieuwe Vlissingse wijk, vermoed hebben dat het internaat van ae zee vaartschool een oorzaak zou kunnen worden, waardoor zij van hun nacht rust zouden worden beroofd. Toch blijkt zulks meer en meer het geval te worden. Het verhuur van dit1 internaat in de zomermaanden, de groentijd, de feestjes als reünies enz., schijnen niet zonder lawaai te kunnen, i onder andere onnodig lawaai als bij-! voorbeeld het onwettig gebruik van de claxons in de nacht bij het wegrij den, schreeuwen, gillen en dronke- mansgelal. Het toppunt werd onlangs bereikt. Blijkbaar was het internaat ver- hhurd aan clubs uit Brabant (ge zien de vele autobussen uit die streek). Uit de sporthal door vele luid sprekers versterkte muziek tot diep in ae nacht en het nodige gebrul. Reeds enkele malen de politie hierop geattendeerd, doch resultaten bleven tot nog toe uit. De bewoners uit de naaste omgeving van dit .Internaat' vragen zich af of dit zo maar moet doorgaan. Wanneer men de exploitatie van het ïnteftiaat niet rond kan krijgen, moe-; ten dan de bewoners van de wijk de dupe worden, doordat dit internaat verhuurd wordt aan allerlei clubs! voor nachtfeesten enz. enz. Vlissingen. M. J. v. d. Meulen. Namens meerdere bewoners van dei Meesterstraat. Naar aanleiding van het raads verslag van Westkapelle in de PZC van 3 november betreffende de opmerkingen van de heer Van Rooljen over de situatie ln de touristensector, graag het volgende: Als bestuurslid van de VVV ben ik de heer Van Rooljen dankbaar dat hij de teruggang van het gastenboek ln onze gemeente in de publlkatle heeft ge trokken. Al ben lk persoonlijk over het laatste zelzoen niet somber gestemd, het is goed dat er zoals hij zegt: .Uiterste waakzaamheid betracht wordt', door leder die er bij betrok ken is. Te meer daar hij aLs raadslid blijk geeft, mede door zijn waarschu wende toon, open ogen te hebben voor de .belangrijke bron van inkom sten' die hier voor de Inwoners van ons dorp ligt opgesloten. Wat hij met .uiterste waakzaamheid' bedoelt kon ik in het verslag niet lezen, doch mag ik u enkele noemen, die de volle aandacht waard zijn. .He', is goed wonen ln onze gemeente', zegt u, wat ik ten zeerste onderscrijf. doch het gaat er om dat de gasten dit ook blijven beamen. De natuurlijke ligging van ons dorp aan 3 zijden door de zee omspoeld, geef: terecht een .dorado van frisse lucht', wat we zeker meer en meer gaan waarderen, doch dit komt de gasten slecht» volledig ten goede in combinatie met een goed strand. En juist dit laatste, baart ons de meeste zorgen. U weet dat wij noodzakelijk zijn aan gewezen op het zogenaamde nood- strand. Wat kost het veel moeite om dat strand aantrekkelijk te maken en te houden. Het ongelukkig gestorte bunkerpuin in de Zuid Westhoek is een verzamelplaats van alles wat de zee er op spoelt en wat bij warm weer een ontzaglijke stank kan verspreiden. Als bovendien door de wind het water wat hoger komt en het puin overspoelt wordt de opgespaarde vuilnisbelt over het gehele strand verspreid, om maar te zwijgen van de vele stenen die bij hoge vloeden op het strand geworpen worden. Het enige positieve van de puin dam is de zandwinning in die hoek. als is dit zand vermengd met huis-, tuin- en keukenafval, want sommigen vinden de door u genoemde sloot ln Souburg wat te ver en gebruiken het strand als stortplaats. Alleen door leder voorjaar een bulldo zer in te schakelen, is er iets toon baars van te maken. Het strand zelf is ook nog steeds niet vergeten dat het kunstmatig opgespoten ls. wat in combinatie met genoemde factoren toch al extra zorg vraagt om het aantrekkelijk te houden. De toegang bij Erika en het pad bij Westerbeke vraagt ook dringend om verbetering. En wat denkt u van de dijk langs de Achterweg? Zou een straatje vanaf de tank tot Erika ook geen grote verbe tering zijn? Gelukkig hebben we nog mooie na tuurlijk gevormde goudgele stranden in hei zuiden Deze zijn het Dorado' aan het worden van vele Westkappe- laars en gasten. Hier is dan ook nog toekomst, doch het kardinale punt is een behoorlijke ontsluiting. De puino- vergang bij de campings Joosjesweg vraagt toch zoetjes aan wel om be strating? En wat denkt u van cle gevaarlijke trappen iets verder op? Er is wel wat verbetering gekoir.en door het pad in het aardappelca!. doch het is nog een noodoplossing Parkeerruimte in deze gebieden vraagt ook dringend aandacht. Een goed voorbeeld hoe het ook kan, ziet u bij Oostkapelle in de duinen. Het schoonhouden van stranden is en blijft een taak voor de VVV die haar baten fourneert uit contributies en bijdragen van leden en gasten. Doch voor voorzieningen en verbete ringen van behoorlijke omvang (wat toch met .waakzaam zijn' te maken heeft) zijn andere fondsen no dig. Van gelden die Jaarlijks door het ministerie van erm beschikbaar ko men om voorzieningen als genoemd te verwezenlijken heeft Westkapelle. voor zover ik weet nog weinig of helemaal niet geprofiteerd. U weet dat aanvragen uit bedoeld fonds alleen vla de gemeente ln be handeling worden genomen. Dit geld wordt toch door de belasting betalers bijeengebracht. Daarom lijkt het mij vanzelfsprekend dat we hier van mee profiteren. Ik ben u en uw college dankbaar voor de verbetering in de top bij Erika, doch waarom moest dit voor 100°b uit de gemeentekas betaald worden? Of ben ik fout ingelicht? Mijn stille wens blijft een trap op het eind van de zogenaamde boulevard met een 200 meter lang wandelpad naar opgang Joosjesweg ten gerieve van gasten en inwoners. Er zijn nog veel meer wensen mijn heer Van Rooijen, die allemaal met .waakzaamheid' te maken hebben. We willen dan ook de bron die Westkapel le heeft door middel van de recreatie niet zien opdrogen,ik wil met de woorden var. de wijze prediker beslui ten, .Wie zijn huls verwaarloost zal wind erven'. Foort P. Dominicus, Noordstraat 58, Weetkapell».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13