Valkenisse tot 1985 naar 6500 inwoners Benzine-oorlog dreigt in Vlissingen alleen havenstad? meent u heus? BILT Marechaussee van Terneuzen in 1971 naar nieuwe kazerne PROGNOSE ETI IN STRUCTUURSCHETS ACCENT OP KOUDEKERKE ALMANAK OMZET VAN DE CEBECO STEEG MET 84 MILJOEN GULDEN Is er sprake van beïnvloeding bij aftreden mevrouw Stikkelorum (VMZ)? Steiger valt om: bouwvakker zwaar gewond VRIJ ERNSTIG GEWONDE BIJ AANRIJDING WINTERDIENSTREGELING ROND VLIEGVELD MIDDEN-ZEELAND INDUSTRIEËN IN SL0E BETALEN GEZAMENLIJK SCHADE, ONTSTAAN DOOR LUCHTVERONTREINIGING 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 KOUDEKERKE Het ETI voor Zeeland verwacht, dat Val kenisse tot 1985. zal kunnen groeien tot 6500 inwoners. Aan het einde van dit jaar heeft Valkenisse ongeveer 4500 in woners. De prognose staat in een structuurschets, die het ETI voor de gemeente heeft geproduceerd en waarin als be langrijkste pijlers voor de ont wikkeling worden genoemd: de woonfunctie met een toene mend aantal forensen de re creatie en de agrarische sector. Ü5?, ^TI s'Kna'eprl de volgende ont- wikkellngsmogelijkhedcn: een gematigde uitbouw van de woon functie. waarbij de ambities meer zijn gericht op het behoud van de intieme sfeer en het eigen karakter van de dor pen dan op een zo snel mogelijke op voering van het inwonertal: bij de verdere groei zou het accent op Koudekerke tnoeten liggen; een groei van het aantal slaap plaatsen in de recreatieve sfeer van 15.000 (1969) tot 23.000 in 1.985: een vermindering van het aantal in de landbouw werkende mensen, waar bij overigens de betekenis van de landbouw voor de gemeente gehand haafd blijft. De mogelijkheden tot groei van de industriële werkgelegenheid in het ge west Walcheren Vlissingen. Middel burg— worden gunstig beoordeeld. De ETI-schets zegt daarover ten aan zien van Valkenisse: .De ontwikkeling van hét inwonertal wordt minder beïnvloed door de ontwikkeling van de werkgelegenheid binnen de ge meentegrenzen dan door de werkgele genheid in het gewest Walcheren. Een aantal inwoners van Valkenisse zal buiten de gemeente gaan werken, maar in Valkenisse blijven wonen. Bovendien zullen een aantal mensen met een werkkring buiten de gemeen te in Valkenisse gaan wonen'. Sneller Er wordt op gewezen, dat het inwo nertal van Valkenisse sinds de herinde ling sneller groeide dan op Walcheren en in Zeeland. Voor 1970 wordt een groei met ongeveer 190 mensen ver wacht, eind 1969 waren er 4311 inwo ners. De gemiddelde groei sinds de herindeling beloopt in Valkenisse on geveer 2,5 procent. Dat percentage volgt het tempo van Middelburg en Vlissingen en het ETI vindt dat een ra ming, waarmee planologisch rekening moet worden gehouden. Vandaar de prognose voor 6500 inwoners in 1985. Men verwacht voor 1970 een vesti gingsoverschot in Vakenisse van 170 mensen. In Biggekerke en Koudekerke, die vol gens het streekplan Midden-Zeeland in het agrarische gebied liggen, zal de normale dorpsbebouwing voortgang kunnen vinden, .de kern Zoutelande ligt in een gebied, waarin verschillen de bovengemeentelijke belangen een zo voorname rol spelen, dat aan een aparte aanduiding van het gebied voor dorpsbebouwing niet viel te ont komen', zo wordt gezegd. Het ETI- rapport haalt nog aan, dat Koudeker ke in de ruimtelijke structuurschets voor Nederland in 2000 wordt be schouwd als een eenheid van 5000 inwoners, waarmee de structuurschets voor deze kern in overeenstemming ls. Woningbouw De ETI-schets wijst erop, dat Koude kerke op de ruime afstand van 8 kilometer hemelsbreed ligt van het meest dichtbij gelegen deel van het Sloegebled, terwijl met het oog op de luchtverontreiniging een afstand van 5 kilometer als gunstig kan wor den beschouwd. De goedgekeurde en ln voorbereiding zijnde bestemmings- .eeuwse Kapper In Middelburg woont een man. die net als wij een hekel heeft aan een bezoek aan de kapper. Niet. dat er iets kwaads te zeggen valt van deze vriende lijke mensen. Zij doen gewoon hun werk. al gebeurt dat soms zo grondig, dat men zich niet aan de indruk kan onttrekken dat kappers van de haarop- brengst moeten leven. Dezer da gen was de Middelburger toch echt toe aan een bezoek aan de kapsalon. Hij vond echter de ieur gesloten. Enkele straten verder nam een knipgrage colle ga waar. Of de man het toch wel gedekt loilde houden, sprak de klant zeer beslist en hij herhaalde deze aanwijzing nog enkele ma len om over zijn wens verder geen twijfel te laten bestaan. Maar het liep weer helemaal uit de hand. De vlokken vlogen in het rond en in minder dan geen tijd was de hoofdtooi van de klant zo uitgedund, dat de man zich in de spiegel niet meer terugkende. Tot overmaat van ramp zette de kapper er nog even de spuit op, zodat de klant na een half uurtje met een ge plakt brill-cream-koppie buiten stond. De gevolgen van deze ge daanteverwisseling bleven niet uit. Toen de ongelukkige diezelfde middag bij de vrouw nan een kennis moest zijn. waar hij prak tisch dagelijks over de vloer komt. werd hem aan de deur toegevoegd: .Ah. ik zie het al. wilt u een ogenblikje wachten' Even later keerde de vrouw te rug. .Zo', zei ze. .hier heb ik 'm al'. En zij overhandigde de ver bouwereerde man de zieken- fondskaart ter stempeling. plannen in de gemeente Valkenisse voorzien in de bouw van in totaal 1040 woningen: 65 in Biggekerke. in Koudekerke, 315 in Zoutelande. .Wanneer wordt uitgegaan van 3 inwo ners per woning hebben de bestem mingsplannen nog ruimte voor 3000 inwoners. Deze ruimte is voldoende om de verwachte groei tot 1985 op te vangen', aldus het ETI. In juli vorig jaar had Valkenisse 1267 woningen, waarvan er 182 in slechte staat verkeerden. In de afgelopen vier jaar zijn veertig woningen zomerwo ningen geworden. In 1985 zou Valke nisse ongeveer 2100 woningen voor z'n 6500 inwoners nodig hebben. Dat komt aldus het ETI neer op een toename van de woningvoorraad met ongeveer vijftig stuks per jaar. Als men het aantal slechte woningen voor 1985 wil vervangen, is het nodig onge veer 60 woningen per jaar te bouwen. Die woningbouw zal vooral laagbouw moeten zijn, omdat de vraag zich vooral richt op eengezinswoningen: er wordt gewezen op het belang var goedkope woningen in dit pakket. Recreatie Men constateert, dat ondanks de stag natie van de afgelopen jaren een groei van de recreatie valt te ver wachten. Er wordt op gewezen, dat de uitbreidingsmogelijkheden van het sirandbezoek aan de noordkust van Walcheren groter zijn dan aan de zuidwestzijde. Voor Valkenisse heeft men een prognose opgezet, die uitgaat van een groei van het aantal slaap plaatsen van 15.000 naar 23.000 in 1985. Tussen 1969 en 1985 ziet men die groei in de verschillende sectoren als volgt: hotels, pensions en apparte menten van 1200 naar 2000: slaap plaatsen; gemeubileerd van 2800 naar 3500; zomerwoningen van 2000 naar 4000 (waarbij wordt aangetekend, dat in goedgekeurde en nog in voorberei ding zijnde bestemmingsplannen nog 500 zomerwoningen kunnen worden gebouwd, voldoende om de groei in die sector op te vangen); camping, huisjes, caravans: van 8900 naar 13.500 en overige slaapplaatsen van 300 naar 500. Er wordt op gewezen, dat onder meer in Zoutelande al appartementgebou wen staan en dat te verwachten is, dat er in Valkenisse en Vlissingen, Westkapelle en Domburg nog bijko men. Voorts zegt het ETI: ,De gemeu bileerde verhuur neemt op Walcheren een belangrijke plaats in. Zowel aan de kust als op het platteland kan een verdere uitbreiding worden verwacht'. Men meent, dat de groei van het Deltagebied (Middelburg en Vlissingen in het bijzonder) de dagrecreatie naar de kust van Valkenisse zal stimuleren en dat met name de dagrecreanten aanpassing van verkeersvoorzieningen vragen (parkeerterreinen); er wordt op gewezen, dat de verkeersdrukte in zuidwest-Walcheren in 1985 driemaal! zo hoog zal zijn dan in 1968. Voor Valkenisse acht men het strikt economische nut van de stroom dag- recreanten gering. Als nadelen wor den de noodzaak van verkeersvoorzie ningen genoemd, waarbij als een aan trekkelijk aspect wordt beschouwd de voorziene recreatietoerweg. die een belangrijk deel van het verkeer buiten de woonkernen zal houden. Men wijst tenslotte op het belang van een zo groot mogelijke verscheidenheid aan recreatieve mogelijkheden, aan goed gesitueerde recreatieruimten en derge lijke. In dit verband worden de tacten tussen Vlissingen en Valkenisse aangehaald over het opstellen van het bestemmingsplan Westduin (slaap plaatsen via campings, appartementen, hotel, bungalows en attractie-elemen ten als speeltuin, ijsbaan, manege. BURGEMEESTER: SCHETS OM OP IN TE SPELEN KOUDEKERKE Valkenisse heeft het ETI een structuur schets over de ontwikkelings mogelijkheden van de gemeente gevraagd tegen de achtergrond van de wet op de ruimtelijke ordening, die de gemeente ver plicht de ontwikkeling in be stemmingsplannen vast te leg gen. Burgemeester H. Koevoets: .De zienswijze van een gemeentebe stuur moet worden waarge maakt en daarvoor is een der gelijke doorlichting van het woonklimaat, het leefmilieu, de samenstelling van de bevolking en dergelijke nodig. De gemeen te kan erop inspelen als ze plannen gaat maken. Juist om dat Valkenisse nogal in ontwik keling is, klemt de behoefte aan een dergelijke structuurschets des te meer. We mogen wel zeggen, dat deze hoofdlijnen ook een ruggesteun is voor het beleid, dat de gemeente de afge lopen jaren heeft gevolgd. Bij de verdere bestemmingsplannen bijvoorbeeld zullen we ter dege rekening moeten houden met het belang van de landbouw in de gemeente, we moeten probe ren gebieden voor de ontwikke ling van de kernen te bestem men. die zo min mogelijk in de agrarische sector ingrijpen. Met de gegevens uit deze schets kun nen we ook beleggers aantonen, dat belangrijke investeringen in de woningbouw bijvoorbeeld ge rechtvaardigd zijn'. Totaal van ruim f953 miljoen Omzet groep ruim 7,5 miljard gulden ROTTERDAM De Nationale Coöpe ratieve Aan- en Verkoopvereniging voor Land- en Tuinbouw G. A. ,Cebe- co' te Rotterdam, heeft in het per 30 juni 1970 afgesloten boekjaar 1969-'70 een omzet behaald van ruim 953 miljoen. Ten opzichte van het vorige boekjaar betekent dit een vooruitgang van 84 mijoen. De ln tonnen meetba re omzet steeg met bijna 160.000 ton tot 3.523.000 ton. Beide omzetcijfers zijn de hoogste die tot nu toe door Cebeco behaald wer den. De omzet van de Cebeco-groep, dat wil zeggen Cebeco, de leden-vere nigingen en de deelnemingen, heeft ln het verstreken boekjaar ruim 1,5 mil jard gulden bedragen. De financiële resultaten zijn gunstig geweest. De stijging die de kosten hebben ondergaan in vergelijking met het boekjaar 1968-'69 kon ruimschoots worden opgevangen door de toene ming van de baten van de commercië le afdelingen. Met ingang van het boekjaar 1969-'70 is overgegaan tot voorraadwaardering volgens het ijzeren voorraadstelsel Na afschrijving van 3,3 miljoen op de bezittingen en na aftrek van verschuldige vennootschapsbelasting resteert over het boekjaar 1969-'70 een bedrag van 6.6 miljoen (bestaan de uit het exploitatie-overschot en de toevoeging aan het fonds voor prijs verschillen). Dit overschot maakt het mogelijk om na de statutair voorge schreven reserveringen, een uitkering te doen aan de leden-coöperaties ten bedrage van ƒ3,2 miljoen (vorig jaar 1,5 miljoen). De omzet in meststoffen gaf een stij ging te zien van bijna 70.000 ton tot 895.000 ton. In geld uitgedrukt be droeg de toename circa 9 miljoen, zodat voor een waarde van ruim 137 miljoen aan de leden-coöperaties werd geleverd. De kolenomzet bleef prak tisch gelijk. De omzet in granen en voerartikelen bedroeg bijna 1,8 miljoen ton, een waarde vertegenwoordigende van 580 miljoen. In de loop van het jaar stegen de prijzen van deze produkten aanzienlijk, waardoor zij naar verhou ding meer dan de andere bijdroegen aan de toename van het fonds voor prijsverschillen. Samen met Coveco en een aantal leden-coöperaties werd de NV Vasta- bouw opgericht. De belangstelling om door inschakeling van de nv de bouw van varkensstallen te realiseren, bleek groot te zijn. De afdelingen zaaizaden, peulvruchten, poot- en consumptieaardappelen boek ten goede resultaten. De afdeling bestrijdingsmiddelen be haalde een omzetstijging van bijna 4 miljoen en kwam daardoor op een totale omzet van 28 miljoen. De omzet van de afdeling land- en tuinbouwmechanisatie steeg met 2,5 miljoen tot ƒ21,5 miljoen, die van de afdeling bedrijfs- en winkelartikelen met 10 miljoen tot 23 mil joen. De afdeling aardolieproduktn en mo torvoertuigen zette voor bijna 911 miljoen om. Twee statenleden vragen aan gs: MIDDELBURG Twee verte- j genwoordigers van de Partij van de Arbeid in de staten van Zee l land hebben gs schriftelijke vra- gen gesteld naar aanleiding van een publikatie in de PZC van za terdag over het aftreden van mevrouw Stikkelorum als cretaresse van de vereniging milieuhygiëne Zeeland. In het bericht stond dat een overw ging bij de beslissing die mevrouw Stikkelorum pas op de algemene ver gadering van eind november zal toe lichten zou kunnen zijn, dat de echtgenoot van mevrouw Stikkelorum een functie heeft bij de PZEM. bedrijr bepaalde relaties onderhoudt met Industriële vestigingen in Zeeland. Volgens de statenleden, W. Don en J. Stenvert wekt het in het betrokken bericht aangehaalde standpunt van PZEM-directeur ir T. Bogerd de in druk dat hier van beïnvloeding sprake is geweest. De statenleden komen tot de volgende vraagstelling. Heeft een gesprek tussen de betrok ken directie en de heer en-of me vrouw Stikkelorum inderdaad plaats gevonden? Is het college niet van mening dat het vervullen van het secretariaat van een vereniging door een echtgenote van een ambtenaar niet in verband mag worden gebracht met diens posi tie? Worden zaken en personen hier niet ten onrechte vermengd? Heeft ook een personeelslid van de PZEM. cq zijn familie niet het recht er een eigen mening op na te houden? Indien er inderdaad sprake is van een zekere beïnvloeding, welke moti vering ligt hieraan dan ten grondslag? TERNEUZEN De 50-jarige bouw vakker J. H. uit Zaamslag is woens dagmorgen ernstig gewond toen aan de Bcllamystraat in Terneuzen een bouwsteiger naar beneden lcwarn. Dat gebeurde op een bouwwerk van de firma Van der Poel, waarbij H. in dienst is. Het slachtoffer is opgeno men in het Temcuzense Jullanazleken- hpis. EEDE Op de kruising Brieversweg- Yuilpanstraat te Eede deed woensdag middag omstreeks kwart over twaalf een ernstig ongeval voor, waarbij een .persoon vrij ernstig gewond raak te. Hpt ongeval ontstond doordat de au to, bestuurd door E. de M„ die op de Brieversweg reed, geen voorrang ver leende aan de op de Vuilpanstraat rijdende auto. bestuurd door R. P. M. uit Eede. Door het ongeval kwam de auto van de M 15 meter verder op zijn kop in de berm terecht, waarbij hij een bezinepomp ramde. Dokter N. J. Rijk uit Aardenburg verleende de eerste hulp en liet M. per ambulance overbrengen naar het St Anthoniuszie kenhuis te Oostburg. Beide auto's werden totaal vernield Slot van pagina 1 sporthal en een postkantoor gebouwd worden. Door begrotingstechnische moeilijkheden kon nog niet direct met de bouw worden begonnen. In 1968 kwam de financiële goedkeuring af en op 12 augustus 1970 werd de eerste paal geslagen. Grensbewaking Dc verhuizing van de brigade van de .waterkant' naar de buitenwijken van de stad zal geen grote problemen opleveren. In het ook nieuw te bouwen havengebouw, wordt een kantoorruimte voor de marechaus seemanschappen gereserveerd, zodat een van de belangrijkste taken in Terneuzen de grensbewaking en alles wat samenhangt met de controle op het vreemdelingenvoorschrift vlot kan blijven functioneren. Na de opheffing van het toezicht op het in- en uitgaande personenverkeer aan de Beneluxgrens (in mei 1967 verdween de laast.se marechaussee- post in Sluis), is het accent komen te liggen op de controle van het zeever- keer, dat van ,zee komt en contact maakt met. Nederlandse grond', zoals de kapitein Scipio het uitdrukt. Dat betekent dat de brigade zich bezig houdt met de schepen in het kanaal Gent-Terneuzen, de vaartuigen voor de Dow-steigers en de schepen die op de rede van Terneuzen liggen. Daarnaast is de marechaussee in Terneuzen on der meer nog belast met de politie dienst voor de Nederlandse krijgs macht, in voorkomend geval het wa ken voor de veiligheid van de leden van het koninklijk huis en minder bekend aspect het uitgeven van toeristenkaarten voor de EEG-landen. Kapitein Scipio: ,Dat laatste is eigen lijk ie weinig bekend.' Vroeger liep het aanvragen van deze toeristenkaar ten via de gemeentehuizen, maar te genwoordig kan iedere Nederlander die zich niet tijdig van de juiste papieren heeft kunnen voorzien, bij de marechaussee (ook zaterdags) een toeristenkaart met een maximum gel digheidsduur van 30 dagen ook deze documentenservice is dus een van de uitgebriede taken van de mare chaussee. De commandant van het district Zeeland venvacht dat de werkzaamheden van de brigades nog wel zullen toenemen. In de nieuwe kazerne zal daar dan in ieder geval voldoende plaats voor zijn Foto: een overzicht van het bouwter rein aan de Sweelinckhof in Terneu zen, waar volgend jaar september de nieuwe marechaussee kazerne zal staan. (Foto PZC) Ontbreken nachtverlichting speelt parten Luchtdienst op Frankrijk wordt voortgezet MIDDELBURG De winterdienstre- geling Amsterdam-Rotterdam-Midden- Zeeland-Rljssel vv ziet er als volgt uit: Dinsdag tot en met vrijdag is cr vanaf Midden-Zeeland regelmatig een ochtendvlucht om 08.50 uur naar Rot terdam (aankomst 09.25 uur) en Am sterdam (aankomst 10.00 uur), met goede internationale aansluitingen. Met name is er de dienst London- Gatwick (aankomst 10.50) via Rotter dam op de BR 443. Aangezien tussen British United (overigens eveneens met de KLM) een zo genaamde .inter line agreemeent' bestaat, kan men op het vliegveld Midden-Zeeland (tel. 01196-644) rechtstreeks naar Londen boeken. Uitstekend zijn ook de aansluitingen vanaf Rotterdam op Zürich (aan komst 11.25 uur); vanaf Schiphol op München (aankomst 11.45 uur) Frankfort (aankomst 12.00 uur). Voorts geeft de winterdienst iedere maandagochtend om 10.25 uur verbin ding op Lille (aankomst 11.00 uur) met aansluiting op de IT 212 naar Parijs (aankomst 12.00 uur). Zoals u bekend, bezit het vliegveld Midden-Zeeland nog niet de benodigde outillage voor gebruik na zonsonder gang, zodat gedurende de wintermaan den het lijndienstverkeer beperkt moet blijven tot de bovengenoemde och tendverb indingen. (ADVERTENTIE) Schade te melden bij landbouwschap MIDDELBURG De industrieën in het industriegebied Zuid-Sloe zullen geza menlijk de eventuele schade betalen, die ontstaat aan land- en tuinbouwgewa«=- sen of vee door luchtverontreiniging, die deze industrieën veroorzaken. Dc schade-aangiften zullen worden onderzocht door een biervoor in het leien ge- i roepen technische commissie van deskundigen. Deze regeling kwam tot stand door overleg tussen vertegenwoordigers vap Hoechst Vlissingen NV. Pechlnev Nederland NV, de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap, pro vinciaal bestuur van Zeeland en het gemeentebestuur van Vlissingen. Deze schadevergoedingsregeling betekent in zekere zin een bevestiging van de procedure, zoals Hoechst die momenteel op basis van vrijwilligheid toepast bij schade-aangiften. Bij de nieuwe regeling moet de schade worden opgegeven bij het landbouw- schap. Met medewerking van het landbouwschap zullen nog richtlijnen ter i voorkoming of beperking van schade aan land- en tuinbouwgewassen worden gepubliceerd. Op verzoek van het landbouwschap zal de problematiek van een eventuele her structurering van het gebied rondom het haven- en industriegebied van hef Zuid-Sloe in een afzonderlijk overleg aan de orde worden gesteld bij de zoge naamde convenantspartners minister van verkeer en waterstaat, de staats- I secretaris van volksgezondheid, het provinciaal bestuur van Zeeland en het gemeentebestuur van Vlissingen). Dacht u werkelijk dat Rotterdam alleen een nijvere havenstad was vol mensen die uitsluitend nuchter en zakelijk rondrennen? U moet zich vergissen Waarom zouden wij anders een van de markantste collecties sieraden van Nederland hebben, uitgerekend in Rotterdam? J. van der Loo, juwelier, Lijnbaan 69, Rotterdam De resultaten van de dagelijkse lucht dienst van Amsterdam en Rotterdam naar het belangrijkste Noordfranse in dustriegebied Lille (Rijssel) zijn be vredigend geweest. Deze dienst, werd in juli van dit jaar door NV Natio naal Vliegt.uïgheheer gestart.. De direc tie heeft besloten de vluchten, welke onder de naam .Seaport Commuter Service' worden uitgevoerd, ook gedu rende de wintermaanden voort te zet ten. De winterdienstregeling onderhoudt op werkdagen een dagelijkse verbin ding tussen Lille, Rotterdam en Am sterdam. Ochtenddienst Het vliegveld Midden-Zeeland, dat In de zomerdlenstregeling tweemaal per dag in beide richtingen werd aange daan, is nu alleen ln de ochtenddienst vanuil Lille naar Rotterdam-Amster dam opgenomen, 's Maandagsochtends is er een vlucht vanaf Rotcrdam en Midden-Zeeland naar Lille, welke di recte aansluiting geeft op de doorver binding naar Parijs-Orly. Voor avond landingen is bet vliegveld Midden-Zee land echter nog onvoldoende uitge rust. De op de luchthaven Rotterdam geves tigde Air Agencies Holland treedt óok voor de winterdienstregeling op als centraal boekingsagent. Tussen de KLM en .Seaport Commuter Service' is kort geleden een zogenaamde .In terline agreement' tot stand gekomen, hetgeen inhoudt dat reizigers bij alle KLM-kantoren op vluchten van .Sea port Commuter Service' naar Noord- Frankrijk kunnen hoeken. Het .interli ne agreement' betekent tevens dat de vliegbiljetten van beide luchtvaart maatschappijen wederzijds op hun lijndiensten worden geaccepteerd. VERKAPTE VERLAGING LITERPRIJS VIA GROENENDIJK VLISSINGEN/ROTTERDAM In Vlissingen dreigt een benzi ne-oorlog, nu koopcentrum Groenendijk heeft aangekondigd dat iedereen, die bij de Chevron- pomp op het terrein van het cen trum benzine tankt, op vertoon van de bon acht cent per ge tankte liter terug krijgt. Deze actie heeft zoveel deinig veroor zaakt, dat de directie van de benzine maatschappij Chevron Nederland zich thans beraadt over het nemen van maatregelen. Namens de maatschappij werd meegedeeld, dat de actie in Vlis- singen geheel buiten medeweten van Chevron-Nederland geschiedt. Tijdens een directieberaad is gistermiddag be sloten, ,dat er alles aan zal worden gedaan om deze handel te stoppen'. Verschillende benzlnepomphouders ln! Zeeland hebben bij hun depotchefs en inspecteurs hun beklag gedaan over de door Groenendijk aangekondigde actie. Met name Chevron-pomphou ders op Walcheren zijn zeer verbolgen over deze verkapte benzineprijsverla ging. Vooral Vlissingse pomphouders, die dit benzinemerk verkopen vrezen gedupeerd te zullen worden. ,Dit wordt een economische ramp', zo ver klaarde een van de pomphouders. Bij de Bovag-afdeling in Zeeland zijn inmiddels ook klachten gedeponeerd. De aangekondigde actie is thans ook gemeld bij de landelijke benzinecom missie. De heer DUkwel uit Middel burg. lid van de benzinecommissie op Walcheren liet ons gisteren weten, dat het hoofdkantoor van Chevron een speciale man naar Zeeland heeft ge stuurd om nog te proberen een stokje te steken voor de actie. Gaat de benzlne-verkoop volgens het systeem van tankon. bonnetje afgeven bij Groenendijk en acht cent. per liter ontvangen toch door. dan zullen van morgen meteen de Chevronschilden van de pompen bij het koopcentrum worden verwijderd om daarmee dui delijk te maken dat de directie fel gekant is tegen deze handelwijze. De exploitant van de bewuste pomp, de heer J. Dueren-den Hollander uit het Brabantse Fijnaart was niet voor commentaar bereikbaar. Bedrijfsleider Van Hilst van Groenen- dijks koopcentrum deelde gisteravond mee niets te weten van de maatrege len die Chevron in petto heeft. .Hier Is niets bijzonders aan de hand", zo zei de heer Van Hilst. De pomp houder verkoopt benzine volgens de vastgestelde prijs. Alleen het koopcen trum zorgt voor een korting door acht cent per liter terug te betalen. Wij kunnen bijvoorbeeld net zo goed bij het stadhuis gaan staan en aan elkl bruidspaar ƒ150 uitreiken. Dat moe-! ten wij toch zelf wetenl' 1 Kettingbotsing bij Keersluisbrug j VLISSINGEN Vier personenauto's liepen dinsdagavond bij de Vlissingse Keersluisbrug deuken van verschillen de kaliber op bij een kettingbotsing die werd veroorzaakt door de auto mobilist J. J. van B. uit Missin gen. B. reed op de Prins Hendrikweg uit de richting van het station en remde niet tijdig voor het stoplicht bij de Keersluisbrug, waar drie auto's ston den te wachten. De voorste was van G. J. A. M. A. uit Vlissingen. de tweede van M. A. uit Vrouwenpolder en de achterste van P. J. uit. Middel burg. Bij de kettingbotsing die volgde liepen de vier auto's lichte tot zware schade op. VERWACHT. MEER WIND Wisselende bewolking en af en toe een hui. Tot krachtig en aan de kust tot stormachtig toenemende wind uit west tot zuidwest. Middagtemperatu- ren omstreeks 12 graden. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag: Tijdelijk opklarend, later weer regen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor vrijdag: Aantal uren zon: een tot zes; min. temp.: omstreeks normaal: max. temp.: van ongeveer normaal tot. drie graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: nul tot drie: min. temp.: van ongeveer normaal tot vier graden boven normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge perioden van minstens 12 uur: 50 pro cent; kans op een geheel droog etmaal 20 procent. Normalen voor 711 november: min. temp. max. temp. Den Helder 6 10 Eelde 3 9 De Bilt 4 10 Vlissingen 6 10 Vlv. Zuid Limburg 4 IA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2