Grevelingen wacht op rijk Veiligheid van het gebied eist spoedige afsluiting gevaarlijke Oosterschelde' H Eremedaille ON in zilver voor F. Verpalen uit Hulst Wanklanken' rondom het muziekonderwijs Zaamslag mm IR VOORBURG: ,GEEN MEST IN ZUIVER WATER' Heftige discussies over amendement van ds Van Til op ger. synode Sneek Afwachten Examen GEDACHTEN- ONTSPORING 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 DIJKGRAAF SCHOUWEN TIJDENS VERGADERING VAN HET WATERSCHAP: pi - "T", sr ijjlgMIiiM 'S ZIERIKZEE .Nogmaals wil len wij beklemtonen dat de vei ligheid van ons gebied in hoge mate afhankelijk is van t spoedige afsluiting van de Oos terschelde'. Dit zei de dijkgraaf van het waterschap Schouwen- Duiveland, de heer A. M. Geluk tijdens zijn openingsrede van de algemene vergadering van het waterschap, dinsdag in 's-Lands- kamer te Zierikzee gehouden. De dijkgraaf deelde mee. dat de tech nische dienst van het waterschap aan de werkgroep kustverdediging Schou- wen-Duiveland gegevens heeft ver strekt over de dijken, terwijl de delta dienst van rijkswaterstaat de gehele noordelijke zeewering en de vooroe ver door middel vatf luchtfoto's foto grafisch zal vastleggen. De huidige situatie van de oeververdediging is dan bekend en voorlopig kan dan een afwachtende houding worden aang men. Het waterschap blijft doorgaan met de verdediging van de zuidelijke oe ver. De dijkgraaf zei vrede te hebben met het opheffen van de waterkerin gen van de c-alamiteuze waterschap pen in Zeeland per 1 januari 1972. .Van belang achten wij echter de ver vangende regeling, die hiervoor in de plaats zal komen. Nieuwe regelingen en overeenkomsten zullen financieel en technisch aanvaardbaar moeten zijn', merkte de heer Geluk op. Hij maakte bekend dat de laatste jaren voor meer dan 254.000 bes" is aan de taludbescherming van terlopen. Dit jaar werd voor een be drag van 158.317 aanbesteed. De dijkgraaf concludeerde dat er nieuwe waterschapstaak zal ontstaan als de provinciale staten de actieve zuiveringstaak van het water aan de waterschappen zullen delegeren na de inwerkingtreding van de wet veront reiniging oppervlaktewater per 1 janu ari 1971. .Wij vrezen deze taak niet merkte hij op hoewel wij er ons van bewust zijn dat. daarbij vele bestuurlijke, administratieve en fi nanciële problemen zullen moeten worden overwonnen', aldus de dijk graaf. Zo dacht hij aan de vraag of moet worden begonnen met overname van de zuiveringsinstallaties van de ge meenten, of met het bouwen van ei gen installaties. ,Of moeten beide doel einden worden nagestreefd?' vroeg de dijkgraaf zich af. Tijdig overleg acht te hij nodig, omdat riolering, zuive ring en lozing van afvalwater niet los van elkaar kunnen worden gezien. Voor de begroting voor 1971 is i 24 procent van de totale dekkingsmid delen afkomstig uit rijkssubsidie, het geen de dijkgraaf als een erkenning van de waterschappen door de over heid zag. Een belangrijke stimulans daartoe is geweest zo meent de heer Geluk het georganiseerd op treden van de unie van waterschappen en de Zeeuwse polder- en water- schapsbond. Een groot deel van de agenda van de morgenvergadering bestond uit .ha merstukken', velen betreffende de aan koop- en verkoop van perceeltjes grond. Zwembad Een voorstel van het dagelijks be stuur tot deelname aan de 4 procent burgerzinslening ten behoeve van het project zwembad en sporthal voor de regio Schouwen-Duiveland ten bedrage van ƒ2000 werd met algemene stem men aanvaard. Na de warme maaltijd in het .Huis van Nassau' werd de middagvergade ring daar voortgezet. Een voorstel om de rattenbestrijding, die na het succes van twee jaar geleden maar weinig aandacht meer had gekregen, weer aan te pakken, kreeg de instemming van de vergadering. De gemeenten zul len de kosten van het benodigde ver gif betalen. Zuiver water Ir J. H. Voorburg, directeur van de rijks zuivel- en agrarisch afvalwater- dienst (de RAAD) hield een inleiding over .landbouw en afvalwater". Hij ging daarbij uit van de stelling, dat zuiver water broodnodig is voor een leefbaar milieu. Aan de h3nd van uitvoerig cijfermateriaal schetste hij hoe voor zuiver water zuurstof nodig is. Bij 10 milligram zuurstof per liter is water zuiver te noemen. Iédere inwoner geeft gemiddeld 100 liter huishoudelijk afvalwater af, waarvoor 54 gram bio-chemische zuurstof be hoefte bestaat om de zaak weer in het reine te krijgen. Uit het feit dat op Schouwen-Duive land de hinderwetsvergunningen, die bedrijven eigenlijk moeten hebben voor mestopslag, nimmer worden ge realiseerd, leidde hij af, dat de land bouw hier nog geen moeilijkheden veroorzaakt. Anders wordt het daar waar de dorpen uitbreiden en dichter bij de boerderijen komen, of de cam pings dichter de boerenbedrijven na deren. waar door kippen- runder- of varkenstcelt veel mest aanwezig is. Mestgevaar De heer Voorburg gaf tal van practi- sche voorbeelden hoe de stank bestre den kon worden van mestopslag, on der meer door het inbrengen van lucht. Fietser na val in Vrasene overleden VRASENE De 51-jarige heer Cb. de Loor uit de grensgemeente Vrasene bij Hulst, is dinsdagmiddag met zijn fiets over een spoorstaaf gevallen en vrijwel ogenblikkelijk overleden. De heer De Loor was gehuwd en had zes kinderen. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis in St-GlUis (België) vervoerd. Het ongeluk deed zich voor op een weg waar men met onderhoudswerkzaam heden bezig was. Hij waarschuwde ernstig tegen het zonder meer afvoeren van meststof fen of afvalwater van zuivelfabriek in oppervlaktewater. .Eén liter kippe- mest kan 2 Va kubieke meter water volkomen verpesten'. Voor streken in het midden van ons land zoals Utrecht en Gelderland is de mest een probleem. Men kan die daar niet meer kwijt, gezien het groot aan tal mest- en fokbedrijven per ha land bouwgrond. Vervoer van de mest kost te veel. Voor Schouwen is dit echter nog geen probleem Twaalf tot vijf tien varkens per ha bouwland of 100 kippen, of 600 mestkuikens waarbor gen een goede bestemmingsruimte voor de mest. Als methoden om mest te zuiveren alvorens deze aan het oppervlaktewa ter toe te vertrouwen noemde hij de pasveersloot, of de mestvijver. of -put waarin zuurstof wordt ingepompt. Hierdoor worden de .organische stof fen wel afgebroken, maar de minera len, de fosfaten, waaraan de mest zo rijk is, blijven en bemesten op hun beurt weer de algen in het oppervlak tewater, waardoor een nieuw pro bleem kan ontstaan. Hij beval de landbouw aan bij het verontreinigings probleem van het water het gezonde verstand te gebruiken. Met nadenken en wat overleg kan al veel onheil worden voorkomen. Voor stankmaskeringsmiddelen was hij weinig enthousiast. ,Het effect is matig, het is de ene stank bestrijden met de andere', aldus de inleider, die zijn aandachtig gehoor aan de hand van dia's deed kennis maken met verschillende afvalwaterzuiveringsin stallaties voor de landbouw. Slot van pagina 1) stichting recreatieplan Grevelingen- bekken wordt een rapport aange haald van de commissie inrichting Deltawateren. Over de bestuurlijke en organisatorische aspecten staat in dat rapport: ,Voor het scheppen van een bestuurlijk en organisato risch kader ter verzekering van een goede, gecoördineerde gang van za ken bij de uitwerking van de plannen, bij de financiering en de uitvoering daarvan en bij het beheer en de exploitatie van het geheel en de onderdelen, zal men onder meer ge bruik kunnen maken van de moge lijkheden, die de wet gemeenschap pelijke regelingen biedt. Op grond van deze wet zou een schap tot stand kunnen komen dat, gelet op de doelstelling in dit geval zou kun nen worden betiteld als nationaal park. Het is mogelijk.om in een dergelijk schap alle belanghebbende overhe den samen te brengen de lagere krachtens de wet zelf, het rijk bij speciale wet waardoor een goede coördinatie van de belangen wordt verkregen'. De stichting recreatie plan Grevelingenbekken maakt op 30 juli 1969 duidelijk, dat men een der gelijk schap niet op zeer korte ter mijn van de grond ziet komen. Wel is intern inmiddels vast een opzet gemaakt van de financiële verhou ding tussen de partners: het rijk zou volgens die opzet 95 procent van de kosten moeten dragen, de provincie Zeeland 1 procent, de provincie Zuid-Holland 3 procent en de 10 betrokken gemeenten 1 procent. Pla noloog Oosterkamp van de provincie Zuid-Holland: .Zolang de belangrijk ste partner ontbreekt, is er niets te beginnen'. De heer Keuzenkamp: De stichting kan geen werken laten uit voeren'. Intussen gebeurt er hier en daar wel iets. Rijkswaterstaat ver richt hier en daar een werk. dat van recreatief belang is. Volgens de heer SNEEK Bij de behandeling van de bezwaarschriften van de verontrusten op de gereformeerde synode in Sneek heeft ds P. van Til uit Middelburg dinsdag een amendement ingediend waarin hij de synode voorstelde uit te spreken dat er geen ruimte is ,voor de opvatting dat de historiciteit van Adam en Eva als eerste ouderpaar en stamouders van het menselijk ge- I slacht ontkend kan worden'. Ds Van j Til voegde daar aan toe dat dit amen- KAPELLE Voor de fruittelers die dement zou kunnen dienen om .ver wat laat zijl met de pluk. zit het op j| fij het ogenblik niet mee. want sinds de tweede helft van vorige week zijn in. grote getale kramsvogels verschenen. Deze vogels brengen ernstige schade I aan de vruchten toe door er niet! alleen in te pikken maar ze ook te bezoedelen met uitwerpselen. Een bijkomende narigheid is. dat de vogels zeer moeilijk te verjagen zijn. Verschillende telers hebben knalappa raten in de boomgaarden geplaatst maar ook dit sorteert ten dele succes. De laatste jaren is de schade van deze JJ ol er IKtar £1JII m uc vogels niet groot geweest en ook entgereformeercje kerken plaats zou zijn jaar valt het mee omdt de meestel 6 Kramsvogels beschadigen Zeeuws fruit trouwen terug te winnen', de sv node het zou verwerpen, zou dat repercussies voor de gereformeerde kerken kunnen hebben', aldus ds Van Til. Daartegen maakte prof. dr H. N. Rid derbos bezwaar. .Onder een dergelijke pressie wens ik niet te staan', zei hij .Als verwerping zulke ernstige gevol gen zou hebben had ds Van Til zich wel drie maal mogen bedenken voor hij het amendement indiende'. Prof. dr G. C. Berkouwer vroeg aan ds Van Til of ,er naar zijn mening in voor mensen, die een andere opvat- vruenten repiukt zijn Echter voor die Ung Qver Adam en Eva hebben dan ds telers die met de pluk nog niet.rona Van Ti]. Daarop heeft ds Van Til zijn. is net een nare zaak op het eind verkiaard dat zijn .afronding op van een seizoen dat toch al veel - - - moeilijkheden gaf door het slechte weer. De kramsvogel behoort tot de hjstergroep, die in ons land op trek overwintert en soms ook wel blljrt broeden. Overigens is op de meeste bedrijven vorige week het laatste fruit geplukt- Alleen op enkele grote bedrijven han gen er nog appels aan de bomen. Het betreft voornamelijk de rassen Gol den Delicious en Jonathan. onjuiste manier was geschied'. ,Wel zou aanneming van mijn amendement veel kerkleden rust geven, maar er is ook een keerzijde'. Hij zou dus geen recht gehad hebben om te zeggen dat verwerping zulke ernstige gevolgen zou hebben. Op verzoek van de voor zitter. dr P. G. Kunst, heeft ds Van Til zijn amendement in handen ge steld van de betrokken commissie, die er met hem overleg zal plegen. Oosterkamp is er tussen de provin cies en rijkswaterstaat een goed contact. Maar alles bij elkaar genomen blijft het afwachten. Er is geen enkele garantie, dat -zelfs het meest essen tiële programmapunt, zorg voor be veiliging van de platen en eilanden, die droogvallen na sluiting van de Grevelingen, zal worden verzorgd. De heer Oosterkamp meent, dat de rijkswaterstaat het wel ,aan haar stand verplicht is', ervoor te zorgen, dat waardevolle gebieden niet verlo ren gaan, maar afspraken daarover zijn niet gemaakt. En van andere voorzieningen als jachthavens Brulnisse wordt op dit moment als het rtieest urgent beschouwd, direct gevolgd door Brouwershaven is evenmin te zeggen, wanneer ze tot stand gebracht zullen worden, lang daarover van rijkswege geen uitspraak Is gedaan. ,De toekomst van de vrouw in Zeeland' voor Nat. Vrouwen raad MIDDELBURG De nationale vrou wenraad, afdeling Zeeland, hield vrij-! dagavond een redelijk bezochte verga dering in de schouwburg te Middel burg. In deze bijeenkomst die onder leiding stond van de presidente, me vrouw A. F. v. d. Zande-Vleugels- Schutter, sprak de nationale presiden te, mevrouw A. M. v. d. Boogert- Selhorst, over .De toekomst van de| vrouw in Zeeland.' De veranderende rol van de vrouw in het maatschappelijk leven zal velen buiten hun huis brengen, zo hield ae spreekster de vertegenwoordigsters van de verschillende organisaties voor. De meeste vrouwen zijn geïnteresseerd in deze zaken, maar moeten de vorm nog vinden om zich te ontplooien. Ook het belang van de vrouwenraad op nationaal en internationaal terrein werd aan de orde gesteld. Zo heeft de vrouwenraad vertegenwoordigsters de Verenigde Naties en in de Raad van Europa. Hier worden vaak belang rijke beslissingen genomen waarbij wij als vrouwen ook onze stem kun nen laten horen, zo betoogde me vrouw v. d. Boogert, en liet er op volgen dat de vrouwen nog te weinig gebruik maken van hun rechten. De organisaties werden opgeroepen tot opinievorming ten einde een duide lijk standpunt te kunnen innemen. Voorts werd gewezen op de importan tie van samenwerking tussen de ver schillende aangesloten organisaties; dit zal ongetwijfeld wel eens tot bot singen leiden, zo stelde spreekster, waaruit echter altijd wel een goede oplossing te vinden is. Mevrouw v. d. Boogert kwam tot de slotsom dat een ieder zijn deel zal moeten leveren aan de opbouw ven de leefbaarheid van deze maatschappij. .Zorg er voor dat uw ruiten niet beslaan, om een helde re blik te houden op de vele en belangrijke maatschappelijke aspec ten', zo beslootmevrouw v. d. Boo gert haar betoog. Velen maakten in ruime mate gebruik van de gelegenheid om met de inleid- ster van gedachten te wisselen. Uitge breid werd gesproken over de vorm van samenwerking tussen de aange ten organisaties, waarbij bleek dat een scherpe taakomschrijving nodig zal zijn. De in de agenda opgenomen bestuurs verkiezing werd uitgesteld omdat bij de nieuwe samenstelling van de vrou wenraad het bestuur toch uitgebreid zal worden tot 12 leden (van iedere aangesloten organisatie 1 vertegen woordigster) om een bredere basis te verkrijgen ten einde de samenwerking beter te doen functioneren. Het was reeds ruim elf uur toen de presidente, mevr. Van de Zande. de verbadering besloot met een dank woord en een attentie voor de spreekster van deze avond, mevrouw v. d. Boogert-Selhorst. BURGEMEESTER MOLTHOFF BETROK LEEFMILIEU IN TOESPRAAK Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde-de heer M. D., vain'-'Fraas- sén uit Teriieuzen. De heer A. J. A. van Asperen uit Axel is aan de vrije universiteit te Amster dam geslaagd voor kandidaatsexamen natuurkunde. KRITIEK OP DE PERSMEDIA HULST .Onze grootste zorg gaat daar naar uit dat we niet beschikken over een juiste planning voor dit ge-I bied. En we kunnen daar niet toe komen, omdat wat in de toekomst1 gaat gebeuren zich afspeelt aan de! andere zijde van de grens.' aldus bur gemeester P. J. G. Molthoff van Hulst dinsdagmiddag tijdens het uitreiken van een koninklijke onderscheiding aan de heer F. H. L. Verpalen, die zijn 40-jarig ambtsjubileum als em ployé van de coöperatieve handelsver eniging van de NCB vierde. De eerste burger van Hulst legde nog dat het gemeentebestuur streeft naar een overleg en gezamenlijke planning op een zo kort mogelijke termijn. ,We moeten voorkomen dat hier in de toekomst niemand meer zal kunnen wonen.' De heer Molthoff wees erop dat de meningen van het Hulster college ten aanzien van het leefmilieu niet altijd even goed naar de bevolking waren overgekomen. Aan wie dat ligt weet ik niet, maar zeker niet aan b en w van Hulst.' CHV-directeur ir E. F. van Hijfte uit Veghel die in een wel komstwoord al op de gemeentelijke leefmilieubeslommeringen had gezin speeld haakte in op de .ontboeze ming van de heer Molthoff, door te stellen dat .de pers er natuurlijk al tijd in slaagt om de meningen van burgemeesters en overheid ook in het bedrijfsleven hebben wij ermee te maken verkeerd weer te geven.' Er is tijdens de jubileumbijeenkomst in de .Koning van Engeland' toch ook nog aandacht besteed aan het 40-jarig jubileum van de heer Verpalen, die als hoofd van de administratie werk zaam is op het Hulster kantoor van de CHV. Burgemeester Molthoff prees jubilaris als een accuraat vert. Ook enkele personeelsleden vam het bedrijf spraken de jubilaris toe en boden de heer en mevrouw Verpalen cadeaus aan. In een dankwoord! zwaaide de heer Verpalen veel van de -- hem toegekende lof terug naar .zijn'l administratie bedrijf. 1 bedrijf in Hulst. De jn 1912 in Rotterdam geboren lieer Verpalen, trad op 1 oktober 1930 als administratief medewerker bij de CHV In dienst. In de loop der jaren klom hij op tot hoofd van de afdeling financiën van een de geboorte van onze zoon en broertje ROGER THEOPHIEL. R. v. d. Veken M. R. W. v. d. Veken- Annaert Monique Met grote vreugde en dank- ue juujiaiia ais ecu aauiaai en ,1-- plichtsgetrouw man. .We kunnen rond- baarl\eid geven wy kennis uit zeggen dat u uw werk altijd excellent gedaan hebt en u bent een trouw dienaar van een bijzonder nut tige zaak.' De burgemeester van Hulst stelde dat die trouw ook beloond diende te worden en deelde een ver raste heer Verpalen mee dat hem de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau was toe gekend. ,In het zilver van deze onder scheiding vindt men een weerkaatsing van de bewondering die er ook van onze zijde bestaat voor uw organisa tie,' betoogde de heer Molthoff, die er al eerder op had gewezen dat Hulst na de herindeling van 1 april sterker was geconfronteerd met agrarische problemen. Voor de uitreiking van de koninklijke onderscheiding, was al het woord gevoerd door ir Van Hijfte namens de directie van de CHV. Hij had veel waardering voor de persoon en het werk van de jubilerende em ployé en overhandigde hem namens het bedrijf een geschenk onder cou- DADER VAK INBRAKEN IN AANGEHOUDEN VLISSINGEN Dinsdag is aan de officier van justitie te Middelburg de 19-jarige D. W. uit Leerdam voorge leid. Hij wordt verdacht van een aan tal inbraken de afgelopen zomer in Vlissingen en elders. De jongeman was aangehouden door de politie Leerdam. WIE GEEFT LES? TERNEUTENSE OF ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL? TERNEUZEN Tussen de Zeeuwse en de Terneuzense mu ziekscholen blijkt minder sa menspel te bestaan, dan van bei de besturen, ondanks een wat ru moerig verleden, verwacht kon worden. Breekpunt: het muziek onderwijs in het Zeeuws-Vlaam- se Zaamslag, dat tot 1 november door de Zeeuwse muziekschool werd verzorgd. Donderdag 29 ok tober echter nam de Terneuzense gemeenteraad, na een afmattend Progil-debat, zonder slag of stoot een voorstel van b en w aan, om de Terneuzense muziekschool de jeugd van Zaamslag de eerste muzikale beginselen bij te later, brengen. Dan zijn de eerste dissonanten evenwel al verklonken, via een niet van ironie ontblote corres pondentie tussen enerzijds direc teur G. W. Bergman van de Zeeuwse en anderzijds enkele be stuursleden van de Terneuzense muziekschool. Waar het om gaat is een brier van de Terneuzense muziekschool (van 15 september 1970) waarin de stichting Zeeuwse muziek school wordt bericht dat de aan vankelijk genomen beslissing om Temeuzen het muziekonderwijs in Zaamslag te laten verzorgen, niet door b en w van Temeuzen zal worden overgenomen, omdat het college meent dat het voor stel niet in overeenstemming is met de besprekingen om te ko men tot regionale muziekscholen. ,U kunt uw activiteiten in de kern Zaamslag voortzetten', schrijven de heren F. M. Berbers en S. A. Hage (respectievelijk voorzitter en secretaris in Ter- neuzen) aan hun Zeeuwse colle ga's. Een kennelijk verbaasde direc teur G. W. Bergman informeert telefonisch nog bij de heer Hage, chef onderwijs c.a. van de ge meente Temeuzen (die ook secre taris Is van de muziekschool) en verneemt dat de eerdere beslis sing inderdaad niet doorgaat. De Zeeuwse muziekschool gaat daar op in Zaamslag weer de ouders benaderen, de lesuren voor de docenten plannen, enz. De heer Bergman schrijft op 2 oktober een brief aan de Zaamslagse ou- teur Bergman. Hij neemt aan dat Temeuzen de ouders over de ver dere ontwikkelingen zal inlichten. Stoornis G. W. BERGMAN ders, vergezeld van Inschrijvings- kaarten. De verbazing zal hier en daar nog groter zijn geweest, als op 22 oktober in de PZC een bericht verschijnt waarin staat dat b en w van Temeuzen de raad voor stellen om de deelname van de voormalige gemeente Zaamslag aan de regeling Zeeuwse muziek school per 1 november in te trek ken, omdat men vindt los van de samenwerkingsplannen dat de Terneuzense school het hele gebied van nieuw Temeuzen zal moeten bestrijken. Diezelfde dag nog stuurt de heer Bergman een tweede brief aan de ouders, waarin hij meedeelt dat de stich ting Terneuzense muziekschool toch wel het muziekonderwijs in Zaamslag zal gaan verzorgen. ,Een gang van zaken, waarover u uw eigen mening vorme, die im pliceert dat ik op mijn aan u gerichte brief van 2 oktober moet terugkomen', schrijft ZMS-direc- Secretaris S. A. Hage van de Terneuzense muziekschool noemt* het een .interne gedachten-ontspo- ring'. Hij zegt dat de .minder pret tige samenloop van omstandighe den', niet is voortgevloeid uit een gewijzigd standpunt, maar dat het altijd al zo was afgesproken dat ,wij het muziekonderwijs in Zaamslag zouden gaan verzor- gen'. De heer Hage wijst erop dat de ouders steeds geïnformeerd zijn door de directeur van de Zeeuw se muziekschool en niet door het bestuur, .waarmee wij een vrij goed contact hebben'. Cultuur wet houder drs R. Barbë van Temeu zen: ,Het is gebeurd om uitwisse ling van bestuursleden mogelijk te maken'. Hij meent dat er spra ke is van een communicatie stoornis. .Wellicht is de heer Bergman niet geheel op de hoog te geweest'. De heer Barbé maakt duidelijk dat er juist sprake is van een streven naar méér sa menwerking tussen de beide scholen. Ook de voorzitter van de Zeeuw se muziekschool, gedeputeerde A. L. van Geesbergen. wil niet direct spreken van moeilijkheden, maar meer van een communicatiestoor nis. Hij legt uit dat Temeuzen meerdere mogelijkheden had: in zijn geheel overgaan naar de Zeeuwse school, Zaamslag als de enige kern binnen de Zeeuwse school houden of in heel de ge meente de Terneuzense school te laten werken. De heer Van Gees bergen zegt begrip te hebben voor het Terneuzense besluit en gelooft dat de samenwerking er daardoor beslist niet in het ge drang hoeft te komen. .We hebben al goede gesprekken gehad'. Gedeputeerde Van Gees bergen vertelt, dat het laatste ge sprek uitmondde in een voorste) aan de directeren van de Zeeuw- se- en de Terneuzense muziek school om een .blauwdruk' op te stellen over de vormen van sa menwerking. Hij verwacht dat dit advies in januari klaar kan zijn. Ondanks de .interne gedachten- ontsporing' zien de beide bestu ren de verdere samenwerking vol vertrouwen tegemoet, zonder val se tonen Heden nam de Heere nog onverwachts, in de hoop des eeuwi gen levens, uit ons midden weg, onze ge liefde zuster en schoonzuster JOHANNA ABRAHAMSE weduwe van Jacob Minderhoud, in de ouderdom van 68 jaar. Familie Abrahamse Heden overleed, tot onze droefheid, onze geliefde schoonzuster en tante MAATJE PEENE in de ouderdom van 77 jaar. Namens de familie, H. Peene-Faasse Westkapelle, 3 november 1970, Molenweg 25. Tot onze grote droef heid, ging heden van ons heen, onze lieve moeder en oma MAGDALENA JOZINA VAN DE SANDE, weduwe van J. D. Bareman, op de leeftijd van 78 jaar. Eist (Utr.): A. L. N. de Ridder- Bareman H. J. de Ridder Henk de Ridder Jaap de Ridder Amerongen, 2 november 1970. Koenestraat 26. De begrafenis zal plaatshebben te Ame rongen op de nieuwe algemene begraaf plaats, vrijdag 6 no vember 1970, om 13.30 uur. Gelegenheid tot con doleren donderdag 5 november 1970, van 19.00 uur tot 20.30 uur. Rijksstraatweg 12. Eist (Utrecht). Heden overleed zacht en kalm, onze lieve tante LEUNTJE DE JONGE an F. Burger, wed. in de ouderdom van ruim 87 jaar. Overleden in huize .Rehoboth' te Goes. 3 november 1970. PIAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC Het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg in Krabbendijke, geeft met leedwezen keruus van het overlijden van haar vice-voorzitter, de heer J. ZANDIJK. Het bestuur voornoemd, L. Cnossen, voorzitter A. van Langevelde-van der Plas, secretaresse Krabbendijke, 1 november 1970. Heden is, na een kortstondige ziekte, in volle vrede van mij heengegaan, mijn innig gelief- JACOMINA MARCUSSE SMIT, op de leeftijd van 62 jaar. De begrafenis zal plaatshebben DV op vrijdag 6 november 1970, des namiddags om 1.30 uur te Wissenkerke, vanaf het Dorpshuis. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condoleren. De overledene ligt opgebaard in het. zieken huis .Bergzicht' te Goes. Bezoekuren op woensdag 4 november 1970, van 11.00-12.00 uur en van 14.00-15.00 uur. Geen bloemen. Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland, onze geliefde vader en grootvader DANIËL JOHANNES DE WINDE weduwnaar van Johanna Joslna Melieste, in de ouderdom van 70 jaar. Breskens: Joh. de Winde Th. de Winde-Jobse Daan en verloofde Theun en verloofde Hannie Psalm 3725. Jong ben ik geweest, ook ben ik oud gewor den, maar een rechtvaardige heb ik niet ver laten gezien, noch zijn nageslacht zoekende brood. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag 6 november 1970, om 15 uur, op de be graafplaats te Breskens. Vooraf wordt een korte rouwdienst gehouden in gebouw .Irnma- nuel' aan de Weijkmanlaan, welke aanvangt om 14 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in gebouw Jmmanuel'. Met grote droefheid geven wij u kennis, dat na een langdurig lijden, zacht en kalm is overleden, onze lieve en zorgzame vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, me vrouw MAATJE BLOK-DE KORTE, echtgenote van J. Blok, op de leeftijd van ruim 80 jaar. Kortgene: J. Blok M. J. Blok L. Blok-Maarsman J. M. Blok Kleinkinderen en achterkleinkind. Kortgene. 3 november 1970. Citterstraat 14. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 6 november 1970, des morgens om 10.30 uur vanaf het .Trefpunt' te Kortgene. Heden overleed onze geliefde en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder PIETERN ELLA KODDE weduwe van Cornells Klap, in de ouderdom van bijna 84 jaar. Arnemuiden: J. M. Meerman-Klap J. Meerman Wissenkerke: L. Klap M. J. Klap-Vader Arnemuiden: C. Klap P. Dijke-Klap D. A. Dijke Klein- en achterkleinkinderen Arnemuiden, 3 november 1970, Roelse'sweg 8. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op vrijdag 6 november 1970, om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4