Bouw centrale Borssele geen financieel fiasco Belgisch-Nederlands overleg over een gemeenschappelijk havenbeleid BILT Ketel schoof van oplegger: veerboot moest uit de vaart Directeur kreeg f 750 boete voor onveilig werken 2 ALMANAK BEJAARDE MAN OVERLEDEN NA AANRIJDING TE K0UDEKERKE Auto schoof onder oplegger: niemand gewond SCHIETENDE G0ESE AGENT DISCIPLINAIR GESTRAFT Bedrijfstak industrie investeerde voor 353 miljoen Pak weg, neem mee: tentoonstelling te Hulst Rötisserie Inter Seal des7 PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 BREDERO-DIRECTEUR OP EXCURSIE BETONVERENIGING EXCURSIE NAAR KERNCENTRALE GOES Directeur ir A. M. de Broekert van Bredero's Bouw bedrijf Nederland NV heeft dinsdag in De Korenbeurs' in Goes laten weten .tevreden' te zijn over de voortgang bij de bouw van de kernenergiecen trale bij Borssele en .niet onte vreden' te zijn over de totale gang van zaken. Hij zei dat tij dens een excursie van de Ne derlandse Betonvereniging naar de kerncentrale in hetj Sloegebied, in antwoord op de vraag of Bredero's Bouwbedrijf met het bedrag van 50 mil joen voor de beton- en civiel technische werken aan de cen trale wel-.toekomt'. Ir De Broekert: .Een rechtstreeks ant woord hoeft u op dit concrete punt van mij niet te verwachten. Ik wil u wel zeggen: in de cngeneering zijn hier en daar voordelen geweest, die tegenvallers in andere sectoren com penseren. De bouw van de kerncentra le is beslist geen financieel fiasco, zoals hier en daar wel is gezegd.' Wel wees ir De Broekert erop. dat het werk het uiterste van het bedrijf vergt. .De afgifte van een vaste prijs voor een periode van vier jaar geeft ons natuurlijk de nodige kopzorg. Maar gelukkig heeft intussen ook Sie mens tegengesproken, dat er sprake zou zijn van een financieel fiasco bij de bouw'. Aldus ir De Broekert. Desgevraagd verklaarde men ons van de zijde van Siemens in Den Haag opmerking van ir De Broekert te derschrijven. .Er is geen sprake van een fiasco', zo zei men. Daarbij v erop gewezen, dat de prijzen vooi opdrachten aan Bredero's Bom drijf, de Rijn-Scheldegroep en X vastliggen. ,Een aantal andere meestal kleinere opdrachten is ter verleend, na de revaluatie var Duitse mark met 8 procent. Daai zullen de prijzen hoger liggen en e wat beperken' Eerder tijdens de bijeenkomst in .De Korenbeurs' die aan de bezichti ging van het werk bij Borssele vooraf ging had PZEM-directeur ir T. Bo- gerd gewag gemaakt van zijn vertrou wen. dat de centrale op tijd in bedrijf kan zijn: er wordt gestreefd naar begin 1973. Hij memoreerde voor het gezelschap de mogelijkheid van een vervroeging van de opleveringsdatum, maar voegde daaraan toe: ,Er zijn toch nog wel wat donkere wolken aan de horizon, ten aanzien van de ele menten van de centrale, die in Neder land worden gemaakt, maar we heb ben nog een poosje de tijd'. Ir Bogerd gaf zijn gehoor een globaal overzicht van de vorderingen bij de bouw. De stalen bol. die het nucleaire deel van het reactorgebouw omhult, is nu ver over de helft, het reactor hulpgebouw is op hoogte en tot onge veer vijf meter waterdicht, bij de turbinehal is men bezig de wanden te sluiten. Het inlaatgebouw voor het koelwater is gereed, het uitlaatge- bouw was dat al. de toe- en afvoerka nalen liggen eveneens vrijwel klaar. De verwachting is. dat men rond 1 december het hoogste punt bereikt bij de betonbouw, binnen de stalen bol. terwijl begin 1971 het betonnen schaaldak boven de stalen bol zal worden uitgevoerd. Men streeft er naar alle —nu in aanbouw zijnde gebouwen voor de winter wind- en waterdicht te krijgen. Verolme-personeel sceptisch tegenover fusie Rijn-Schelde ROTTERDAM (ANP) In een brief aan de scheepsbouwcommissie Winse- mius heeft de beleidscommissie uit de ondernemingsraden van het Verolme- concern laten weten dat zij zich tegen een eventuele fusie tussen Verolme en Rijn-Schelde zal verzetten zolang zij de gevolgen van een dergelijk samen gaan niet kan overzien. Voorts wil de beleidscommissie volle dig worden ingelicht over de resulta ten van de onderzoekingen door de Winsemius en over eventu- e maatregelen, welke de andighedi sing neeml heeft de b me in een len kunnen beïi Issie Winsemius ,it. De inhoud v? beleidscommissie mededeling aar >nnis gebracht. voor eslis- bripf Verol- perso- In zijn inleiding over .doel, opzet vorderingen van de kerncentrale' ging de PZEM-directeur voor de ongeveer honderdvijftig leden van de betonvere niging ook nog in op de achtergron den. die tot de bouw van de kerncen trale hebben geleid. Hij noemde daar bij ook de conventionele centrale in aanbouw, die volgend jaar in gebruik moet zijn. Wat de groei van het elek triciteitsverbruik in Zeeland betreft zette hij het verbruik van 1 miljard kwu in 1969 tegen de 1.5 miljard kvvu van dit jaar en de verwachting van 6 miljard kwu in 1975. Ir Bogerd: ,In 1976 zal er in Zeeland gemiddeld 17.000 kwu per inwoner per jaar worden geleverd, daarmee overtreffen we Amerika. (7000 kvvu) en Noorwegen (14.000 kwu). Hij wees in dit verband met name op het aandeel daarin van de industrieën alsj supergrote-verbruikers en zei ten aan zien van de bezwaren tegen de indus trialisatie: .Het is juist nu de moge lijkheden van water- en milieuveront reiniging te onderkennen, maar we moeten er wel voor zorgen, dat we het kind niet met het badwater weg gooien'. Krap Van de heren J. in 't Veld en ir XV. J. Petri respectievelijk hoofdbedrijfs- leider en chef van het constructiebu reau van Bredero's Bouwbedrijf kregen de bezoekers de nodige techni sche informatie over de bouw van de kerncentrale en de daarbij naar voren gekomen problemen. Beiden attei> deerden in hun betoog op het krappe tijdschema voor de bouw en voor het ontwerpen van de plannen noemden in dit verband als de groot ste zorg: het handhaven van de veilig heid en de kwaliteit van liet werk bij het straffe tempo. Tachtig procent van hun aandeel in het werk moet in de eerste helft van 1971, in twintig kalendermaanden, gereed zijn, zo derstreepten zij. De secretaris van de betonvereniging waarvan ook de Commissie Uitvoe ring Research en de Beton Mortel Centrale deel uitmaken de heer A. M. Witte had de bezoekers 's-morgens verwelkomd. Nadat men in de inlei dingen via tekeningen en dia's een beeld van de voorbereiding en de bouw van de kerncentrale had gekre gen. zag men het project 's-middags .life': er volgde een rondleiding over het bouwterrein in groepjes. leeuwse Tapperij Er woont in Vlissingen een kas telein. die niet meer van die afgezaagde kreten hoeft te sla ken als het tegen sluitingstijd loopt. In vele andere zaken wordt het tijdstip van afreke nen geruime tijd van tevoren aangekondigd met uitroepen als .dames en heren, hoogste tijd. politie te paard met blanke sa bel en stompe punt: De Vlissingse kastelein hoeft slechts ongeveer tien minuten vóór sluitingstijd een van zijn beste klanten een onopvallend knikje te geven. Dat is voor deze bezoeker het sein om een lied aan te heffen, waarbij zul ke erbarmelijke klanken wor den uitgestoten dat het schuim in de glazen bier neerslaat en bezoekers aan de bar zich in hun borrel verslikken. In min der dan geen tijd voltrekt zich dan een bijzonder schouwspel. Zelfs de grootste plakkers, die van geen ophouden welen pak ken hun biezen om snel buiten het luisterbereik te kunnen ko men van het getoonzette ge weeklaag van de gelegenheids zanger. Om twaalf uur wanneer de poli tie een kijkje komt nemen of het etablissement nog mensen in huis heeft, ligt de tapperij er praktisch verlaten bij. Slechts een enkele doorzakker moet dan nog met zachte hand v:or- den weggeleid. Ware muzieklief hebbers viorden soms zo slecht begrepen KOUDEKERKE Bij -een aanrijding op de kruising Ter Poofteweg-Koude- kerkseweg te Koudekerke raakte dins- dagmidag de 74-jarige heer A. Wagenaar uit Middelburg levensgevaarlijk ge wond en is omstreeks half acht in het Sint-Josepliziekenhuis te X'lissingen overleden. De heer Wagenaar was ge huwd. Het slachtoffer reed op zijn bromfiets tegen de vrachtwagen, bestuurd door J. S. uit Souburg, die hem geen voor rang verleende. De heer Wagenaar raakte met zijn stuur de voorzijde van de vrachtwagen, werd door de snelheid van zijn bromfiets geslingerd en kwam midden op de rijbaan terecht. De brom fiets werd nauwelijks beschadigd. THOLEN Op de provinciale weg Poortvliet-Tholen is dinsdagmorgen omstreeks zeven uur een auto-ongeluk gebeurd waarbij wonderwel niemand noemenswaardig werd gewond. Een personenauto met drie inzitten-1 den, bestuurd door T. V. van de M. uit Sc'nerpenisse. schoof onder de op legger van een vrachtauto die be stuurd werd door K. C. R. uit Sint- Annaland. De vrachtwagenbestuurder kreeg in de gaten dat de achterver- In groepjes werden de ongeveer hon- j lichting van de auto niet brandde. Hij derdvijftig leden van de Nederlandse i stopte, maar de achteropkomende Betonvereniging dinsdag rondgeleidVan de M. zag de onverlichte oplegger langs de kerncentrale-in-aanbouw bij\ niet tijdig. Zijn auto werd totaal ver- Borssele Foto PZC). nield. GOES ,De Goese politie heeft" zaterdagnacht zonder meer ten onrechte geschoten'. Dit is de stellige overtuiging van inspecteur J. L. de Rave van de Goese gemeentepolitie. Zoals bekend heeft een politie agent *s nachts een waarschu wingsschot gelost, toen een jongeman, die op verdenking van illegaal affisches plakken, nadat hij was aangehouden weer de benen nam. Op het mo ment, dat de jongen wegliep, was een collega van de agent, die later schoot, doende de naam van de jongen te noteren. De schietende agent is. aldus inspec teur De Rave, disciplinair gestraft. Een onderzoek naar een tweede inci dent in dezelfde nacht, waarbij een collega van de .plakker' was betrok ken, heeft niets opgeleverd. Deze an dere jongeman zou, aldus zijn aanvan kelijke verklaring, 's-nachts op het bureau door dezelfde agent die had geschoten, met een koppelriem in het gezicht geslagen zijn. Tegenover de politie heeft de jongen niet duidelijk willen verklaren, dat er van .slaan' sprake was. Wel is hij geraakt door de koppel, maar dat kon volgens zijn verklaring ook toeval zijn. De betrok ken agent ontkent, dat zijn koppel in aanraking is geweest met de jonge man. Man bewusteloos na elektrische schok VLISSINGEN Bij het verplaatsen van een betonmolen van de HBM op het terrein van Pechiney te Vlissingen Oost kreeg L. van G. uit Zevenbergen een sterke elektrische schok waardoor hij voor enige tijd buiten bewustzijn geraakte. Hij werd ter observatie in het Sint-Josephziekenhius te Vlissin gen opgenomen. De betonmolen kwam door nog onbekende oorzaak plotse ling onder stroom te staan. GEVAARTE (22 TON) VERNIELDE AANHANGWAGEN VLISSINGEN Op de PSD-veerbool .Prinses Irene' is dinsdagmiddag vlak voor de haven van Breskens een sta len verdampingsketel met een gewicht van ongeveer 23 Ion van de oplegger van een truck afgeschoven en terecht gekomen op de aanhangwagen van een daarnaast staande vrachtwagen combinatie. Het zware gevaarte bleef tussen de twee wagens hangen en vernielde liet laaddek en het chassis van de aanhangwagen. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart over vier tijdens zware storm. De boot, die van Vlissingen kwam, moest uit de vaart worden genomen nadat in Breskens nog even was aan gelegd om te ontschepen. Het ontbrak aan middelen om de zware lading weer op zijn plaats te krijgen. De boot is zonder passagiers naar X'lis singen teruggevaren en werd daar naast de fuik afgemeerd. De dienst werd om vijf voor vijf overgenomen door de .Prinses Margriet,' zodat er tot de avond toe toch twee boten in de vaart bleven. Men zat gisteravond met de handen in het haar om het rij dek van de boot van het obstakel te verlossen. De firma Stoof Breda NV in Terneuzen werd in de arm genomen om met geschikt materiaal de ketel weer op de oplegger te krij gen. Deze firma bleek echter op dat KANTONGERECHT TERNEUZEN WERKNEMER ENIGE TIJD IN ZIEKENHUIS TERNEUZEN In september van het vorig jaar was J. M. J. uit Dru- nen een werknemer van het bedrijf NV Descol te Deventer, bezig een muur In één der kelders van de nood- stroomcentrale van de Westsluis te Terneuzen met een oxymengsel te be werken. Het was een kleine kelder met één gat. dat uitkwam in een gang en wat diende voor toegang en venti latie. Bij controle vond een voorman J. M. J. bewusteloos op de vloer liggen. .1. werd naar het ziekenhuis vervoerd en werd pas na enige tijd. hersteld van de kwalijke gevolgen van het inademen van giftige verfdampen, daaruit ontslagen. X7oor het kantonge recht tc Terneuzen moest dinsdagmor gen M. IJ., één der directeuren van het bedrijf uit Deventer, terechtstaan, wegens overtreding van de veiligheids wet. Hij was de verantwoordelijke nian voor het feit dat S. met het schadelijke mengsel had gewerkt In een ruimte zonder voldoende ventila tie. zonder masker en helm en tevens voor het feit dat er in de kelder een ntet afgeschermde verlichting was.l waardoor de mogelijkheid van een ontploffing aanwezig was. Dit laatste feit uit de tenlastelegging zei de raadsman van IJ., mr S. J. Blaisse, niet te kunnen begrijpen. Kantonrechter mr C. J. M. van Hees, was evenmin overtuigd van dit gevaar en sprak IJ. van dit feit, waarvoor de officier mr C. G. S. Keyser 75 gulden had geëist, vrij. ,Ik ontken niets, ik betreur het gebeurde zelfs. Ons be drijf heeft alle veiligheidsapparatuur, dat is het droevige,' was het commen taar van IJ. Hij beaamde de veron derstelling van de kantonrechter, dat hij ,als een kind zo blij was, dat. S. het er levend had afgebracht. Dat is voor mij het belangrijkste'. Uit het verhoor bleek, dat hel bedrijf NV Descol een bloeiende onderneming is waarvan de raadsman een opsomming gaf van de veiligheidsapparaten die het ter beschikking heeft. De aanne mer. die het werk had opgenomen had door de vele obstakels slechts een globale indruk op kunnen doen. Men voer op zijn kompas, waarbij hij geen bijzondére veiligheidsmaatrege len voorschreef. Er was slechts een afspraak met S. gemaakt, dat tijdens zijn werk, twee anderen, onder wie ook de voorman, om de vijf minuten zouden komen kijken. .Een telefoontje naar Deventer was voldoende geweest, om het werk stop te zetten.' aldus IJ. en diens raadsman. Hekel Mr Blaisse wees er op. dat de werk nemers niet graag met een helm op het hoofd werken en ronduit een he kel hebben aan een masker. Directeur IJ. verdedigde zich nog met te zeggen, dat hij nu eenmaal niet overal per soonlijk bij aanwezig kan zijn. In geval van twijfel was het de gewoon te van zijn bedrijf om de arbeidsin spectie in te schakelen. Oordeelde de ze dat een karwei gevaarlijk was. dan gaf men de opdracht terug. Mr Keyser vorderde f 1000 voor het werken met. gevaarlijke stoffen in een ruimte zonder afvoer en ventilatie, en 250 voor het werken zonder masker en helm. De uitspraak was 500 en 250 boete subsidiair 75 dagen hechte nis. DEN HAAG Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft in het statistisch bulletin de re sultaten gepubliceerd van de en quête naar de investeringen in vaste activa in 1969 verricht door de nijverheid, dwz door de bedrijfstakken delfstoffenwin ning (inch aardgastransport net), industrie, houwnijverheid en openbare nutsbedrijven teza men." Naast de landelijke totaalgegevens werden voor de bedrijfstak industrie tevens gegevens gepubliceerd betref fende de verdeling der investeringen over de elf provincies. Van de 4.612 miljoen gulden die door deze bedrijfs tak werden geïnvesteerd, kwam Zee land op de vierde plaats met een investering van 353 miljoen gulden. XVat neer komt op ruim 7''2 procent van het totaal. Zuid-Holland was num mer één met 1.164 miljoen, daarna volgde Noord-Brabant (613 miljoen) en derde werd Gelderland met 393 miljoen. Ten opzichte van 1968 vertoonde de waarde van de ontvangen vaste activa in 1969 een lichte daling met 1.6 procent van 7.012 miljoen gulden naar 6.901 miljoen gulden. X'an de vier in de enquête onderschei den bedrijfstakken lieten de delfstof fenwinning en de bouwnijverheid da lingen zien, respectievelijk met 40,2 procent tot 265 miljoen gulden en met 9,2 procent tot 407 miljoen gul den. De investeringen door de indus trie en de openbare nutsbedrijven ver toonden stijgingen respectievelijk met 1.6 procent tot 4.612 miljoen gulden en met 2.1 procent tot 1.618 miljoen gulden. Binnen de bedrijfstak indus trie werden procentueel sterke stijgin gen van de investeringen waargeno men bij de aardolie-industrie (met 43.3 procent tot 443 miljoen gulden), bij de rubber- en kunststofverwerken- de industrie (met 20.2 procent tot 83 miljoen gulden), en bij de papier- en papierwarenindustrie (met 13,7 pro cent tot 116 miljoen gulden). De be langrijkste daling deed zich voor bij de voedings- en genotmiddelenindus trie (met 10,8 prncent. tot 678 miljoen gulden). IN DECEMBER OF JANUARI ROTTERDAM (GPD) Binnen enke le maanden zal de eerste aanzet wor den gegeven tot een poging om te ko men tot een havenbeleid op Benelux- niveau. In december of januari gaan de Nederlandse en Belgische minis ters onder wie havenzaken ressorteren (respectievelijk Bakker en De Saeger) samen met vertegenwoordigers van de grote havens in de twee landen in Brussel spreken over de richtlijnen die zullen kunnen leiden tot een ge meenschappelijk beleid. De commissie zeehayenoverleg heeft vorige week donderdag uitvoerig over dit komendt gesprek vergaderd. De Rotterdamse en Am sterdamse gemeentelijk vertegenwoordigers in de commissie bleken toen niet al te vee) hoop en vertrouwen te hebben in de bereid willigheid van België om te komen tot een zover mogelijk doorgevoerd gemeenschappe lijk zeehavenbeleid. Basis voor .de onderhan delingen is een tweetal rapporten met een grote hoeveelheid gegevens over de Neder landse en Belgische zeehavens. Onderwerpen Deze inventarisatie is uniek in het havenover leg tussen twee landen, de rapporten zijn tot stand gekomen in het kader van het overleg dat gevoerd wordt op het niveau van de Beneluxministerraad. Minister Bakker van verkeer en waterstaat heeft onlangs de com missie zeehavenoverleg verzocht hem onder werpen te verstrekker, die prioriteit moet krijgen in het overleg met de Belgen. De commissie die twee jaar geleden in het leven werd geroepen, vooral met het oog op de totstandkoming van een nationaal zeeiut venbeleid heeft vorige week een lijstje met wensen opgesteld. Gebleken is toen dat meer dere leden weinig vertrouwen hebben in een succesvol gesprek met België over havenpro blemen. Niettemin werd men het eens over de onder werpen die van Nederlandse zijde van belang worden geacht. Een kleine groep uit de com missie zal binnenkort een voorstel doen ten aanzien van de samenstelling met Bel gië. Op suggestie van commissie-voorzitter Pos thumus werd men het er over eens dat vooral gestreefd zal moeten worden naar eer gemeenschappelijk optreden van Nederland en België tegenover derde landen (met namc- West-Duitsland). Ter sprake zullen eveneens komen de kwestie rond investeringen, indus trialisatie en de exploitatie van havens. Van Rotterdamse zijde bestaat geen enkel be zwaar tegen het openbaar maken van gege vens over de haven. Burgemeester W. Thomassen meent echte; dat het toestaan van bepaalde faciliteiten aan de Belgen zoals het afsnijden van de bocht .11 net Nauw van Bath gevolgd zal moeten worden door het van Nederlandse kant stel len van eisen. Hij denkt in dat verband onder meer aan een harmonisatie van de vestigingsvoorwaarden voor industrieën in de belangrijke havengebie den van beide landen. Antwerpen krijgt vol gens hem door de bochtafsnijding een accom modatie voor containerschepen die in ons land nergens te vinden is. Voor Nederland echter zou dit een stimulans kunnen beteke nen dergelijke faciliteiten ook te creëren bijvoorbeeld in de Rijnpoorthaven of in de buitenhaven bij IJmuiden) Dc heer Posthumus hecht veel waarde aan iet komende Beneluxhavenoverleg. Hij meent dat liet een proef kan zijn voor een later tc voeren overleg in EEG-verband. Nederland heeft België voorgesteld tevens het bedrijfsle ven van beide kanten aan het overleg te laten deelnemen. Dc Belgen hebben dat echter afge wezen omdat ze menen dat hun vertegen woordigers uit de sector nog niet rijp zijn voor besprekingen op ministerieel ni- moment niet over dat materiaal te beschikken, zodat vervolgens een ver zoek werd verricht aan de firma Van Twist uit Dordrecht. Gisteravond werd meegedeeld dal de mensen van dit bedrijf in de loop van de afgelopen nacht met de nodige hulpmiddelen werden verwacht. De hoogte van de dekruimte laat geen hijskraan toe, zodat waarschijnlijk met zogenaamd persmateriaal moet worden gewerkt. Het is zelden of nooit voorgekomen dat een ongeval tijdens de bootdienst dergelijke ingrijpende gevolgen te weeg heeft gebracht. De verdampings- ketel kwam uit Duitsland en was be stemd voor de NSM in Sluiskil. De vervoerder was transportbedrijf Fie- ret uit Oostburg. de beschadigde vrachtwagen is eigendom van de fir ma Fieret-Dekker, eveneens uit Oost burg. Aangenomen wordt dat het on geval volledig te wijten is aan het hevig slingeren van de boot. Op de foto: de zware verdampingskc- tel onwrikbaar tussen de wagens. (Fo to PZC). HULST In galerie Van Geyt, te Hulst zal er op vrijdag zes no vember aanstaande een tentoon stelling geopend worden onder de naam pak weg neem mee. Een groot aantal werken van kunste naars zullen hier tentoongesteld voorden, die men kan kopen en direct mede kan nemen. De ope ning is om 20.00 uur en zal inge leid worden door de heer D. M. Hollaard. cultureel ambtenaar van de stad Hulst. De tentoon stelling zal duren tot en met 31 december. Deelnemers aan de tentoonstelling: H. Bayens, J. Bie- ruma Oosting, F. van de Burgt. J. Diederen. Fer. Hakkaart, E. Joa chim, H. op de Laak. E. van Leckwyck, Lex Metz, Yvan Theys, J. Vonk. Ans Wortel, Nico Wijn berg, Arja van de Berg, H. Brun- klaus. R. de Coninck, H. Gordijn, Jan van Heel. Th. Kurpershoek. Octave Landuyt, Keetje Lindner, Jaap Min, Tonet Timmermans. A. van de Voorde, H. J. van Wijk, en anderen. (ADVERTENTIE) voor uw vis- en wildspecialiteiten KRUININGEN Zandweg 2. Telefoon 01130-1753. VERWACHT... XVISSELEND BEWOLKT Wisselende bewolking 111e' hier en daar een bui, matig lot krachtige wind, krimpend van noordwest naar west tot zuidwest. Middagtcmperatu- ren omstreeks 12 graden. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag. Aanhoudend onbestendig met onge veer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland Voor donderdag: aantal uren zon: I tot 4; min. temp.: 0 tot. 3 graden boven normaal; max. temp.: om streeks normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent: kans op een geheel droog et maal: 40 procent Voor vrijdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; max. temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Normalen voor 2-6 nov. Min. temp. max. temp. Den Helder 6 11 Eelde 4 10 De Bilt 4 11 Vlissingen 7 1 Vlv Zd Limb 5 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2