Overigens ben ik van mening dat Saeftinge moet blijven' Één werkgroep voor problemen Waasland en O-Z-Vlaanderen 7 VOGELKENNER SPONSELEE: ,D1ER1NDICAT0R VOOR DE MENSEN UNIEK GEBIED VOOR EUROPA BEHOUDEN ONTSTEMMING OVER GEDACHTE VERDELING VAN FRUITAREAAL Kettingbotsing bij Krabbendijke EERSTE TAAK: INVENTARISATIE INDUSTRIEËN In Middelburg HERDENKING KERKHERVORMING IN INTERKERKELIJKE DIENST FAMILIE BERICHTEN Leraren van hoger zeevaartonderwijs verontrust over ontbreken beleid EXAMEN DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HULST De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels heeft eind septem ber in een brief aan de raad van Hulst gevraagd om voor het Verdronken Land van Saeftinge een voorbereidings- besluit te nemen, met de eis van een aanlegvergunning van b en w voor alle werken buiten de sfeer van het bou wen. Het verzoek hangt nauw samen met de plannen voor de aanleg van het Baalhoek- kanaal. Ook toont de vereni ging zich bezorgd over het bergen van de specie, die door het graven van het kanaal vrijkomt. De vereniging ,Het Zeeuwse Landschap' heeft zich eveneens tot b en w van Hulst gewend, waarbij men zich conformeerde aan het standpunt van de landelijke vogelbescherming. 'Nu ruim anderhlave maand la ter heeft de gemeente nog niet geantwoord op de verzoeken van de beide verenigingen en zijn de brieven ook nog niet in de raad behandeld. Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst heeft onlangs toegezegd dat het verzoek tijdens de speciale leefmilieu-zitting van de raad op 17 november behandeld zal worden. De Hulster bioloog en vogelkenner G. Sponselee (als le raar verbonden aan de Jansenius- scholengemeenschap) is een van de deskundigen, die de ontwikkelingen rond het Land van Saeftinge met zorg gadeslaan. Hij heeft het colle ge van b en w een brief geschre ven (gebruikmakend van de in het nieuwe voorlichtingsblad van de gemeente bepleite openheid en dui delijkheid) waarin hij een aantal vragen stelt. Kan men al exact aangeven welk tracé gekozen wordt voor het kanaal en wanneer denkt men te beginnen?' .Waar wordt de vrijkomende specie geborgen?' .Komen er langs het kanaal wegen en/of werkstroken. Hoe groot wordt de lenge van het gehe le complex?' .Komt er Industrialisatie langs het kanaal. Zo ja. welke en wan neer en hoe breed wordt het ge plande industrieterrein?' De heer Sponselee vraagt b en w verder om in ieder geval mee te delen wat er bekend is. ook ai is dat maar een gedeeltelijk ant woord. Het Hulster college dat onder aanvoering van burgemeester Molt hoff daadwerkelijk naar openheid streeft heeft snel gerageerd op de vragen van een van zijn ingeze tenen (men wilde kennelijk niet wachten tot de volgende uitgave van het gemeenteblad). B en w menen dat op de openheid en dui delijkheid slechts kan worden inge haakt als het zaken betreft die tot de taak behoren van degenen die openheid en duidelijkheid herhaal delijk bepleiten. Anders gezegd: Ook het Hulster college is niet Uniek Waarom is de lieer Sponselee zo bijzonder bezorgd over dc toe komst van het 3400 hectare grote natuurgebied Verdronken Land van Saeftinge? Vogelkenner Sponselee: .Saeftinge is uniek, niet omdat er wat ganzen, eenden en steltlopers zitten, maar vooral ook omdat het van belang is als doortrekplaats in de vogeltrek, een soort fourage- en rustplaats.' Het schorrengebeld van Saeftinge -s 't enige in West-Europa met brak water. Vergelijkbare gebieden lig gen er nog bij de Elbe 'Duitsland) en de Somme (Frankrijk), maar daar is de samenstelling van het water weer anders dan aan de Scheldemonding bij Saeftinge. .Het is natuurlijk onzin om te stellen dat wij voor een paar vogeltjes vechten, ook wij vechten voor het leefmilieu.' De heer Sponselee meent dat als alle specie die door het graven van het Baalhoekknaal vrij komt op het land van Saeftin ge gestort wordt, het gebied met totaal 1 meter wordt opgehoogd: .als je uitsluitend industrieminded denkt, dan sla je twee vliegen in een klap, je hebt een kanaal en een verhoogd industriege bied.' De Hulster bioloog vindt dat Ne derland een internationale verant woording ten aanzien van de vogel stand heeft: je kunt niet zeggen dat de welvaart belangrijker is dan de vogels Het dier is een belan grijke indicator voor de mensen, als dat het ergens niet meer vol kan houden, dan wij op den duur ook niet meer.' Als voorbeeld noemt de heer Spon selee de teruggang van de zeehon denstand in de Westerschelde. Eer. paar jaar geleden telde men er nog zo'n 500 a 600 zeehonden, maar dit jaar zijn er minder dan 100 geteld. De heer Sponselee denkt dat de terugloop onder meer te wijten is aan het eten' van vergiftigd voedsel en het toenemen van het scheepvaartverkeer op de Westerschelde. Als de zeehond hier geen vis meer kan eten, zijn wij 'dan nog wel zonder gevaar', vraagt de heer Sponsele zich bezorgd af. Hij meent dat wanneer de lozing van vuil en afval op de Schelde zo doorgaat, het Land van Saeftinge ook verloren zal gaan. Men heeft dan nog maar een oplossing (mis schien ook wel de gewenste:, na melijk er industriegebied van te maken. Ook voor de mogelijkhe den die de OZO (Ontwikkelingsor- ?aan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Oost) in het rapport .toekomstmo gelijkheden' genoemd heeft drie modellen, waarbij het Baalhoekka- naai geheel of gedeeltelijk door Saeftinge loopt vinden in de ogen van de heer Sponselee geen genade: Als er een gedeelte indus trieterrein wordt, dan geef je het land in feite al prijs. Nee, als we werkelijk van mening zijn dat unieke leefgemeenschappen behou den moeten blijven, dan moet Saeftinge blijven bestaan". Tellingen hebben uitgewezen dat van sommige soorten vogels soms 80 procent van de wereldpopulatie op Saeftinge verblijft Op een gege ven moment heeft men aan een winterbestand eenden meer dan 40.000 van deze dieren geteld. In de trek zijn deze aantallen door de doorstroming nauwelijks te schat ten. Uitwijkmogelijkheden voor de dieren (die uit alle landen door trekken) zijn er niet meer. De heer Sponselee toont zich over de toekomst bijzonder bezorgd: .We gaan er aan als we zo door gaan. Naar de stem van de deskun digen wordt niet geluisterd, ze worden afgespiegeld als mensen die dromen in een eigen we reld.' Vogelkenner Sponselee vindt dat niets minder waar is: .Het zijn mensen die met beide benen op de grond staan.' Mét de Vereniging tot Bescherming van Vogels blijft de Hulster leraar strijden voor het behoud van Saeftinge als uniek na tuurgebied: Ais je zegt 't interes seert mij niet dat er op de wereld geen ganzen meer zijn, dan houdt het natuurlijk op, maar wij zijn als mensen sterker gebonden aan het milieu dan we wel willen toe geven.' Voorlopig is het eerste woord aan de raad van Hulst, die als stap naar een betere bescherming van het Land van Saeftinge een voor- bereldingsbesluit kan nemen. W. de Jager te Kapelle op forumavond: Inleiding over toekomst Kapelle KAPELLE .Er is geen sprake van dat nu reeds vast zou staan, dat na de ruilverkaveling in het gebied Ka- pelle-Wemeldinge slechts 50(1 ha. be stemd zal worden voor de fruitteelt i 50 ha. voor de glastuinbouw. De getallen die hierover in dc krant ver schenen zitten mij dwars en ook bij allen die met de komende ruilverkave ling hebben te maken'. Dit zei vrijdag avond de heer \V. de Jager uit Kapel le, lid van de voorbereidingscommis sie ruilverkaveling Kapelle-Wemeldin- ge als forumlid op de goed bezochte discussiebijeenkomst van dc jeugdso- ciëteit .De Canus' in het gemeen schapshuis .De Vroonc'. Op deze bijeenkomst ging hei over de vraag, of Kapelle moet uitgroeien naar een gemeente met 40.000 tot 50.000 inwoners zoals onlangs is ge steld in een informatieve bijeenkomst met de gemeenteraad van Kapelle en de stedebouwkundige ir Kuyken. Toen zijn ook de getallen over de fruit teelt. gevallen De heer De Jager stelde vrijdagavond nadrukkelijk, dat doo - de commissie nog nimmer gestreefd naar een verdeling van het komende fruitareaal in dit gebied. De getallen die zijn genoemd, hebben be trekking op een onderzoek van de stichting voor bodemkartering die hebben geleid tot de conclusie, dat in het gebied Kapelle-Wemelclinge 500 ha. optimaal voor de fruitteelt geschikt zou zijn en 50 ha. voor de glastuin bouw. Hoeveel er straks zal komen is afhankelijk van de ondernemers, al dus de heer De Jager. De leiding van deze forumbijeenkomst berustte bij de heer C'. Balkenende. In het forum hadden zitting drs F. J. Burger, hoofd bureau ontwikkeling van de provincie Zeeland, de raadsleden J. M. Zuidweg iprot, chr.) en M. Zuijdwegt (pvda), de adjunct-directeur van de veiling te Kapelle, de heer P. G. Vermaire en de predikant van de Nederlands her vormde gemeente te Kapelle. ds E. P. J. Jebbink. Burgemeester H. G. van Suijlekom hield bij het begin van de bijeenkomst een inleiding, waarin hij wees op de plannen die er in Kapelle zijn om woongemeente te worden voor de werkers in de Zeeuwse indus trie. Kapelle heeft volgens hem altijd de bakens tijdig weten te verzetten wanneer het getij verliep en wil het weer doen. Er moeten voor de Zeeuw se industrieën woongebieden komen en de beleggingsmaatschappijen rich ten zich daarbij in sterke mate op deze gemeente. De gunstige ligging is een belangrijk punt. Afremmen Het bouwplan Bruëlis II, waarvoor een bouwtijd van 5 jaar was gepland, is in twee jaar volgebouwd en het nieuwe bouwplan van de gemeente is in één jaar (1971) vol. Volgens de burgemeester is het op het ogenblik zelfs zo, dat er teveel aanvragen van beleggers zijn en dat er afgeremd moet worden wat de bouw betreft. Hij kondigde verder een beleidsnota van b en w aan voor de komende jaren. Ds Jebbink zei dat de kerken Kapelle zich intensief bezighouden met deze nieuwe ontwikkelingen en hun programma van wensen en ver langens bekend zullen maken. Naar aanleiding van dc opmerkingen als zou de fruitteelt een afgedane zaak zijn en dat dc ruilverkaveling van een frultgebied geen zin meer heeft, zei de heer Vermaire, dat dat beslist niet zo gesteld mag worden. Hij was het er mee eens, dat er voor veel fruittelers geen toekomst is om dat ze een te klein of niet aangepast bedrijf hebben, maar zei er voorts van overtuigd te zijn, dat er fruitteelt in Nederland blijft en ook in Kapelle en omgeving, maar dan alleen op moderne bedrijven met een goede be- drijfsstructuut. En daarvoor is ruilverkaveling van het gebied Kapelle absoluut noodzake- KRABBENDIJKE Op de rijksweg 58 ter hoogte van Krabbendijke deed zich maandagmorgen omstreeks kwart over zeven een kop-aan-staart botsing voor. Van een file auto's, die in de richting Goes ree-1 moest één auto voorsorteren om af te slaan. Dit werd te laat bemerkt door de auto mobilist D. J. H. uit Den Haag, die tegen de auto van J. G. van de L. uit Zevenbergen botste. H. werd na eer ste hulp door dokter G. J. Noome met enige hoofdwonden per ambulan ce vervoerd naar het ziekenhuis Lie- vensberg te Bergen op Zoom. Zijn auto werd flink beschadigd. lijk. Met nadruk stelde hij. dat ook de Nederlandse en zeker de Zeeuwse fruitteelt recht van bestaan heeft bin nen de EEG wanneer de andere lan den hun concurentie vervalsende sub sidies afschaffen en daar vecht vooral minister Lardinois hard voor. Drs Burger stelde de moeilijkheden van een snelle groei van een gemeente voorop en vond dat deze vooral niet gebagatelliseerd mogen worden. De raadsleden brachten naar voren, dat ze een zware verantwoordelijkheid hebben bij het nemen van hun beslis singen. Volgens hen is er in Kapelle grote behoefte aan woningen met een lage huur. De woningen die worden gebouwd, komen echter in de zoge naamde vrije sector en doen zeer hoge huren waardoor ze onbereikbaar blijven voor grote groepen van de bevolking. De algemene klacht is dat er veel te veel dure huizen worden gebouwd, waarop de raadsleden in haakten met te zeggen, dat het gaat om deze dure woningen of helemaal niets en dat er toch ook voor dergelij ke woningen grote belangstelling be staat. Burgemeester Van Suijlekom bleek grote verwachtingen over de groei van zijn gemeente te hebben en zei er vast, van overtuigd te zijn, dat het geen 20 jaar zal duren of Kapelle zal veertig tot vijftigduizend inwoners hebben. Getallen, waarbij later ver schillende forumleden toch wel een vraagteken meenden te moeten zetten. Honderd gulden gestolen aan boord sleepboot De Vlissingse recherche heeft maan dag R. G. uit Vlissingen aangehouden. Hij wordt ervan verdacht aan boord! van de sleepboot .Temi IV' een bank biljet van 100,- van een collega te hebben gestolen. De man heeft bekend en zal morgen, woensdag, aan de offi cier van justitie te Middelburg wor den voorgeleid. CHRISTELIJKE PARTIJEN WILLEN: TERNEUZEN De Belgische christe lijke volkspartij, gewest Waasland, en de christelijke partijen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen willen komen tot MIDDELBURG J)e kerk van dei informatie', was het thema van de interkerkelijke herdenkingsdienst vanj de reformatie (31 oktober 1917), die; zaterdagavond werd gehouden in de kerk van de gereformeerde gemeente in de Segeersstraat en waarin driej predikanten van verschillende kerken voorgingen. Ds G. Post, Nederlands hervormd pre dikant te Arnemuiden, die ook de| opening verzorgde met gebed en het| lezen van 2 Petrus 1. sprak over het onderwerp: Sola scriptura: het Woord' alleen. Hij wees er op dat alleen de bijbel houvast biedt en ook zijn eigen uitleg geeft. Luther heeft dat ontdekt. Ieder die met het licht van de Heilige Geest dat woord leest, kan het ver staan. Ds Post stelde de vraag: hoe is in deze tijd? De traditie noch de moderne wetenschap mogen ons be dreigen want dan wordt het woord van God gebonden. Hij wees er op dat de bijbel het geopenbaarde woord van God is waar we mee moeten bezig zijn. ,Het is een levend woord dat door Gods geest aan de kerk is gegeven: niet alleen aan theologen. Die Geest wil ook door dat levende woord werken.' Ds G. A. Zijderveld, predikant van de gereformeerde gemeente te Middel burg, nam als uitgangspunt van zijn toespraak: Sola fide: door het geloof alleen. Hij begon met te zeggen dat er een band is in Gods kerk die wordt gewerkt door het geloof. Lu-: ther heeft geworsteld om licht te krijgen totdat hij het geloof kreeg. We herdenken de reformatie maar zijn bedroefd om de toestand in de kerken van de reformatie. Ds Zijder veld keerde zich tegen de wereldraad van kerken waarvan hij het uitgangs punt en de handelingen veroordeelde. Het geloof is een gave van God en we moeten dat heel persoonlijk beleven zoals de kerkhervormers. Hij gaf de raad veel te lezen in de bijbel en in boeken, die over het geloof hande len. De derde spreker was ds J. van Am- stel, christelijk gereformeerde predi kant te Middelburg. Ds Van Amstel sprak over het onderwerp: Sola gratia: alleen genade. Hij wees er op dat het spreken over genade vaak weer standen oproept en stelde de vraag: hoe komt het toch dat velen niet willen weten van genade? Genade is niet de relatie tussen de mens en zijn naaste, maar tussen God en de mens. Als we de zonde niet meer als schuld zien. hebben ook geen genade meer nodig. Paulus heeft ervaren wat bet betekent: uit genade zalig worden. De kerkhervormers hebben de juiste ver houding gezien tussen God en de mens. In het moderne denken is er geen plaats voor genade en dus ook niet voor Christus. Daarom is de pro bleemstelling sedert de reformatie niet veranderd. Deze herdenkingsdienst, die door zeer velen werd bijgewoond, werd besloten door ds Van Amstel. Tot slot zong men psalm 89 vers 8: Gij toch. Gij zijt hun roem, de kracht van hunnen kracht. een gezamenlijke werkgrorp, die de problemen van beide gebieden gaat bestuderen. Een van de belangrijkste taken van de groep, die 5 Belgen en 5 Nederlanders zal omvatten, is een inventarisatie maken van de plannen voor industrievestiging op de Antwerp se linker-Scheideoever en aan de hand daarvan, komen tot een gezamenlijk beleid ten aanzien van zaken als milieu hygiëne. .De vestiging van Progil heeft pas goed duidelijk gemaakt dat er van de Bene- luxgedachte nog weinig is gerealiseerd', vertelde maandagavond de gewestelijke secretaris van de CVP Waasland, de heer G. Lockefeer tijdens het .politiek café' van de verenigde christelijke par tijen in het Temeuzense restaurant .Vijverhof'. Volgens de heer Lockefeer staan zowel het Waasland als Oost Zeeuwsch-Vlaan deren voor ingrijpende veranderingen door de verdere industrialisatie van de linker-Scheideoever. en het Baalhoek- kanaal. .Laat Brussel en Den Haag nog wat ver uit elkaar liggen, er is geen en kele reden waarom wij, die in veel opzichten zo nauw met elkaar zijn verweven, onze gezamenlijke proble matiek niet samen zouden kunnen aanpakken', aldus de CVP-secretaris. Als belangrijke kandidaten voor de Antwerpse linker-Scheideoever noemde hij naast Progil nog Hoechst en het Bay er-concern. .Uiteindelijk zullen', zo is zijn opvatting, .Nederland en België niet kunnen ontkomen aan eensluiden de wettelijke voorschriften ten aanzien van de milieuhygiëne'. Oude contacten De grenscontacten van de CVP zijn niet splinternieuw: al eerder hadden CVP- jongeren een ontmoeting met jongeren van de KVP. .De noodzaak tot samen werking kreeg', zo is de opvatting van de heer Lockefeer, ,een nieuwe impuls door de discussie die er momenteel aan de gang is over Progil en de milieu hygiëne'. De taak van de commissie zal zich, zo bleek maandagavond, echter ook uit strekken tot zaken van ondermeer cul turele en recreatieve aard. Heden overleed, nog onverwachts, tot onze diepe droefheid in het Academisch Zieken huis te Leiden, onze lieve moeder KAATJE HOGEWONING- VAN DEN EIJKEL in de gezegende ouderdom van 79 jaar. W. Hogewoning S. A. Hogewomng- de Vos Amemuiden, 2 november 1970. Oranje Nassaustr. 38. AMSTERDAM (ANP) In de krin gen van leraren bij het zeevaartonder wijs bestaat grote ongerustheid over het ontbreken van een beleid met betrekking tot de noodzakelijk geach te structuurwijziging van het hoger zeevaartonderwijs en de concentratie van hogere zeevaartscholen. In telegram aan de ministers van keer en waterstaat en van onderwijs en wetenschappen geeft het bestuur ren de vereniging van leraren bij het hoger lucht- en zeevaartonderwijs van deze ongerustheid blijk. Het bestuur spreekt onder andere zijn bezorgdheid er over uit dat het bij besprekingen over de reorganisatie van het zeevaartonderwijs op geen enkele wijze wordt betrokken. Vol gens de vereniging bestaat voorts bij het hoger zeevaartonderwijs dringend behoefte aan de hts-structuur in ver band met de technologische ontwikke ling. Het hoger beroepsonderwijsni veau dient om dezelfde reden gehand haafd te blijven. Voor studerenden moet zo spoedig mogelijk aan de reeds bestaande opleidingen een tenta menregeling worden ingevoerd tenein de de afstudeerleeftijd te verlagen, zonder dat aan de studieduur afbreuk wordt gedaan. Voorts dienen geen ex perimenten per school te worden doorgevoerd maar moeten alle scho len zo spoedig mogelijk met de voor gestelde structuur kunnen beginnen, hetgeen volgens de vereniging niet impliceert dat door haar de noodzaak van concentratie wordt ontkend. Te Utrecht slaagde voor het doctoraal eindexamen Nedei nds recht mej Nelleke J. J. Dominicus, voorheen woonachtig te Borssele. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid, van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde man en onze lieve zeer zorgzame vader, behuwd- en grootvader JAN ZANDIJK echtgenoot van Jacoba Nijssen, op de leeftijd van 66 jaar. Krabbendijke: J. Zandijk-Nijssen C. Zandijk C. Zandijk-van der Sluijs Jacollen Jan Dingeman Yerseke: J. Koster-Zandijk J. Koster Olfert Krabbendijke: L. Zandijk Krabbendijke, 1 november 1970. Noordweg 32. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op donderdag 5 november. Vertrek vanuit Cultu reel Centrum, Noordweg 13, om 13.30 uur. Ge legenheid tot condoleren na de begrafenis, Cul tureel Centrum. Heden nam de Heere nog onverwachts in de hoop des Eeuwigen levens uit ons midden weg, onze geliefde moeder en grootmoeder JOHANNA ABRAHAMSE weduwe van Jakob Minderhoud, in de ouderdom van 68 Jaar. De bedroefde familie: J. Minderhoud S. Minderhoud-Jacobse an kleinkinderen. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren dagelijks van 11.00 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 18.45 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 5 november om 13.30 uur op de begraafplaats te Meliskerke Heden overleed onze geliefde broeder JAN ZANDIJK echtgenoot van J. Nijssen, op de leeftijd van 66 jaar. Waarde: M. Zandijk Waarde: W. Zandijk-Sinke Waarde: A. Zandijk Waarde: D. Zandijk M. Zandijk-Pranje Waarde: J. Zandijk Dordrecht: L. Zandijk A. Zandijk-Kievit Kesteren: M. A. Zandijk-van Liere Waarde, 1 november 1970. Bestuur, raad van toezicht, directie en perso neel van de Coöperatieve Raiffeisenbank Krab bendijke* geven hierbij kennis van het over lijden van de heer J. ZANDIJK in leven secretaris van het bestuur Krabbendijke. 1 november 1970. Vrij onverwachts werd uit ons midden wegge nomen ons geacht bestuurslid en voorzitter, de heer Ruim 21 jaar, waarvan 8 jaar als voorzitter, mocht hij zijn krachten geven aan onze ver eniging. Krabbendijke, 2 november 1970 Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moe der. behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARIA PATTENIER weduwe van A. Adriaanse, in de ouderdom van 86 jaar. K. Adriaanse A. Adriaanse-ae Dood L. Labruyère-Adriaanse L. Labruyëre M. J. Sonius-Adriaanse P. H. Sonius Klein- en achterkleinkinderen. Middelburg, 1 november 1970. De Ruyterstraat 19. De begrafenis zal DV plaatsvinden op woens dag 4 november om 12.30 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek van rust huis .Ter Hooge' om 12.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder DINA BAKKER WATTEL in de ouderdom van 87 jaar en 8 maanden. Gapinge: W. Bakker Middelburg: J. Bakker Th. Bakker-Rougoor Gapinge: Joh. A. de Vos-Bakker G. de Vos Souburg: M. Jasperse-Bakker C. Jas perse P. Bakker A. Bakker-Vermeulen Klein- en achterkleinkinderen. De begrafenis zal plaatshebben vanuit het ver enigingsgebouw op 5 november 1970, om 12.00 uur, op de begraafplaats te Gapinge. Condoleantieadres Schotsehoek 4. Gapinge Heden werd uit het volle leven van ons weg genomen, onze geliefde broeder en zwager CORNELUS JACOBUS DE SCHIPPER Het leven was hem Christus, het sterven gewon Dit zij ons tot troost. Familie De Schipper Nisse Plaats uw familieberichten in de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7