Westkapelle, dorado van de frisse lucht Verhuur van toeristische accommodatie op provinciale schaal niet haalbaar GESLAAGDE CONTACTAVOND VAN TENNISCLUB ,BATHSE KREEK' ZORGENKIND' WIL: DAGVERBLIJF EN GEZINVERVANGEND TEHUIS MORGEN START DE OPHEFFINGSUITVERKOOP Bietenlijntje door Zuid-Beveland gaat waarschijnlijk weg FRAAIE EXEMPLAREN OP EXPOSITIE VAN TROPISCHE VOGELS IN SLUIS Doorsnee-verhuurder is er nog niet aan toe bieten op het wegdek 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 RAADSLID OVER GOED WONEN IN HET DIJKDORP .SOMMIGE BESTUURDERS LEZEN TE WEINIG IN PREDIKER' WESTKAPELLE In de maan- dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van West kapelle heeft het chu-raadslid P. K. van Rooijen in een algeme ne beschouwing op de gemeente begroting voor 1971 de benij denswaardige positie aangesne den, die Westkapelle, gelegen op de meest westelijke punt van Walcheren en aan drie kanten omgeven door de zee, inneemt op het stuk van de luchtveront reiniging. De heer Van Rooijen had eerst de vele verontrustende artikelen aangehaald, die men de laatste tijd over de luchtver ontreiniging in de kranten leest. .Het Is goed wonen in onze gemeen te. Westkapelle is een van de ge meenten in Midden-Zeeland waar de minste luchtverontreiniging op treedt.' zo formuleerde hij. .Laten we blij zijn dat we in deze gunstige positie verkeren en laten we hopen dat niet teveel mensen dit in de gaten krijgen. Voor mij hoeft West kapelle niet uit te groeien tot gemeente met 5000 inwoners, wens mij niet te scharen in de rij van bestuurders die vinden dat juist het inwonertal van hun ge meente in de komende twintig jaar dient te verdubbelen. Deze mensen hebben vast niet veel in Prediker gelezen.' Aldus de heer Van Rooijen over de frisse atmosfeer in Westkapelle, waar gisteravond een milde, zuivere herfst wind rond het raadhuis woei, toen de raad zonder veel bedenkingen zijn goedkeuring hechtte aan de begroting voor 1971, die op de gewone dienst kon worden afgesloten met een posi tief saldo van 15.856,76. De heer Van Rooijen was het enige raadslid, dat een algemene beschouwing hield. Hij constateerde daarbij, dat de financiële positie van Westkapelle gunstig is te noemen. Voor het negatieve saldo van de kapitaaldienst had de heer Van Rooijen alleen maar goede woorden: .Men kan zijn geld wel aan slechtere dingen uitgeven dan aan een diensten centrum bij een bejaardentehuis.' Terugblikkend op 1970 constateerde het CHU-raadslid, dat in dit jaar geen spectaculaire projecten zijn gereali seerd. .Dit neemt niet weg dat toch verschillende projecten van groter of kleiner formaat in de uitvoering kon den worden genomen of konden wor den voltooid,' zo zei hij, denkend aan de bouw van de bejaardenwoningen in het plan Noord-West.' T oerisme Minder optimistisch was de heer Van Rooijen gestemd over de ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer. De laatste jaren is hierin een stagnatie opgetreden, zo zei hij, .dit vraagt van ons uiterste waakzaamheid. Getracht zal moeten worden het toerisme als bron van inkomsten te handhaven speciaal voor hen die door middel van gemeubileerd verhuur willen ko men tot eigen woningbezit en voor de middenstand.' Nu Westkapelle in 1971 overgaat op de plastic zak voor het huisvuil vroeg de heer Van Rooijen zich af of een uitgaaf van ƒ3500 voor het afgraven van de vuilnisbelt wel ver antwoord is. .Voor ƒ3500 per jaar kan men de ophaalkosten van één plastic zak met bijna vijf cent ver lagen of, ik noem nu iets geheel anders, een aardig kinderspeel- plaatsje in stand houden.' Het CHU-raadslid werd hierin bijge vallen door de heer J. de Pagter (pvda). En passant werd de vTees voor een manco in het nieuwe sys teem uitgesproken. Het is de bedoe ling, dat geen reinigingsrechten meer worden geheven, maar dat die in de prijs van de plastic zak die op ongeveer ƒ0,35 zal komen verdis conteerd zijn. De heer De Pagter: ,Ik heb al horen zeggen ik koop geen zakken, ik neem het wel mee naar het land.' Het PvdA- raadslid bepleitte daarom een jaarlijk se minimum-afname van vijftig zak ken, want, zo formuleerde hij. .als je mensen hebt die zeggen ik koop geen zak. dan komen er geen centen binnen ook. Vooral de heer Van Rooijen had een onplezierige ervaring achter de rug. Op een ZLM-vergadering, zo ont hulde hij, was hem in de schoenen geschoven, dat een Westkappelaar in een sloot te Souburg vuil had gestort. ,Er zat een krantebandje bij, ik kon er niet onderuit' aldus de heer Van Rooijen. daarmee zijn vrees uitspre kend voor de wegwerp-mcntaliteit. Onzekerheid dus over voldoende afna me van de plastic zak, waardoor de gemeente voor het betalen van de reinigingskosten aan de centrale vuil ophaaldienst niet aan haar trekken zou komen. Burgemeester F. Bulder zegde toe, het hele probleem nog eens Eerste bijeenkomst sinds oprichting Volgend jaar definitief bij de KNLTB Het bestuur van de onlangs opgerich te lawn-tennisciub .Bathse Kreek' te Rilland-Bath kan terugzien op een ge slaagde contactavond die dit weekein de in het Dorpshuis .Luctor et Emer ge' werd gehouden. Het was de eerste bijeenkomst sinds de oprichting van de vereniging op 21 augustus van dit jaar. De belangstelling voor deze avond was groot. In totaal waren er 67 belangstellenden. De voorzitter, de heer Minderhoud, gaf in zijn openings woord een korte schets van de tot op heden verrichte activiteiten. Hij deel de mee dat de samenstelling van de statuten en het huishoudelijk regle ment nu in een zo vergevorderd stadi um zijn dat deze op de algemene j ledenvergadering in de eerste week' van .januari 1971, aan de leden terl goedkeuring kunnen worden voorge legd. Voorts wees hij er op dat tennis een uitgesproken zomersport is en dat. in sportverband gedurende de winter-1 maanden geen contact tussen de leden bestaat. Het bestuur is dan ook van plan om tijdens de .stille periode'j regelmatig bijeenkomsten te houden zodat de band tussen de leden blijft bestaan of liever: nog wordt ver stevigd. De vice-voorzitter, de heer Jeremi- asse, deelde mee dat het bestuur de medewerking van b en w heeft gekregen voor de aanleg van een terras naast de tennisbaan. Op kor te termijn zal een aanvang worden gemaakt met het uitdunnen van de omliggende bebossing en zal ook een pad naar het terras worden De heer Jeremiasse zei verder dat in het volgende speelseizoen een trainer wordt aangesteld, die zowel privé als in groepsverband les zal geven. De tennisvereniging zal zich begin vol gend jaar definitief aansluiten bij de KNLTB. Het ligt niet in de bedoeling om in 1971 al in competitieverband aan wedstrijden deel te nemen. Het bestuur acht het wenselijk vooralsnog met een interne competitie te starten en de daaruit voortkomende sterkste spelers in 1972 aan de competitie te laten deelnemen. De heer Schwartz hield vervolgens een lezing over het ontstaan van de tennissport en de hierbij geldende eti quette. Zijn lezing werd geïllustreerd met een tennisfilm waarin zowel in animatie als slow-motion de grondre gels van het tennisspel werden ge toond. fADVERTENTIE opnieuw met de wethouders te zullen bekijken. In een van de volgende gaderingen moet de definitieve prijs van de plastic zak worden vastgesteld. Burgemeester Bulder kondigde nog aan. dat na de invoering speciaal gelet zal worden op het illigaal storten vuil. In de vergadering van gisteravond werd ten behoeve van het bestem mingsplan Noord-West voor 59.280 een perceel grond aangekocht van de heer J. Minderhoud. Men besloot het niet meer in gebruik zijnde gemeente lijke slachthuis te slopen; de vrijko mende grond zal als bouwgrond wor den verkocht voor 30 per vierkante meter. Besloten werd voorts deel te nemen aan de gemeenschappelijke re geling woonwagencentrum Midden- Zeeland.' Aan het begin van de vergadering deelde burgemeester Bulder nog i dat thans de portefeuilles onder de wethouders zijn verdeeld. Wethouder Minderhoud doet publieke werken en de brandweer, wethouder De Visser sociale zaken. De eerste bejaardenwo- ningen, zo bleek voorts uit. de mede delingen, zullen reeds half januari worden opgeleverd. Er is ook veel belangstelling voor van oud-Westkap- pelaars, die thans buiten de gemeente wonen. Rechtbank Gent behandelt op 24 november zaak tegen gevluchte H. TERNEUZEN Hoewel de verdach te, na een spectaculaire ontsnapping uit het politiebureau van Terneuzen, nog steeds voortvluchtig is, behandelt de Gentse rechtbank dinsdag 24 no vember toch de zaak tegen de Sluis- killenaar R. R M. H. H. wordt blij kens de dagvaarding .weerspannigheid' en .bedreiging' ten laste gelegd. Op 14 september meldde hij zich vrij willig bij de rijkspolitie van Sas van Gent, die hem zocht in verband met een reeks diefstallen en een poging in te rijden op twee Belgische rijkswach ters, in Evergem, op 27 augustus. Op 28 september wrong H., in smokkel- kringen geen onbekende, zich via een raam van het Terneuzense politiebu reau naar de vrijheid. Hij was er opgesloten in verband met bewakings problemen in Sas van Gent. Van H. heeft de politie sindsdien weinig ver nomen. Wel schreef hij in de week van zijn ontsnapping een uitvoerige brief naar de dagbladen, waarin hij onder meer ontkende de rijkswach ters in Evergem te hebben willen doodrijden. H.'s zaak komt 24 novem ber voor de vijfde kamer van het Gentse gerechtshof. ADVERTENTIE VERGADER/NG IN OOSTBURG Herstructurering ouderverenigingen OOSTBURG De oudervereniging ,Het Zorgenkind' hield zaterdagmid dag in hotel ,Du Commerce' te Oost burg een ledenvergadering, waarvoor vice-voorzitter E. Wauters uit Hulst een behoorlijk aantal belangstellenden welkom kon heten. Meegedeeld werd, dat sedert enkele maanden is gestart met een dagverblijf in St-Jansteen, welke nu door 7 kinderen wordt be zocht. Het ligt in de bedoeling elke maand 1 kind toe te laten totdat de maximum capaciteit van 25 kinderen zal zijn bereikt. De heer Wauters bracht dank aan het initiatief van de vrouwenvere niging van het KAB in Terhole die een fancy-fair heeft georganiseerd ten bate van ,Het Zorgenkind', welke ba ten zullen worden bestemd voor de instuif, de dagverblijven en de vakan tiekampen. De instuif te Hulst heeft haar le lustrum gevierd en de heer Wauters bracht de medewerkenden dank voor het mooie werk dat in deze eerste 5 jaar is verricht, heer Van Beurden, sociaal-pedagoog, deelde mee, dat ook de instuif in IJzendijke, die nu ongeveer 2Va jaar draait, goed loopt. Daarna sprak de heer J. van de Voorde over ,de sociale wetgeving met betrekking tot het ge handicapte kind.' Inzake de sociale werkplaatsen be streed hij met klem de nog altijd bestaande opvatting dat de tewerkge- stelden minderwaardig werk zouden verrichten. .Laat een ieder die deze mening nog is toegedaan eens op een werkplaats voor minder-validen gaan kijken', aldus de heer v. d. Voorde, ,en men zal algauw tot andere gedachten komen.' Tot slot brak de heer Van de Voorde een lans voor de totstandko ming van een dagverblijf voor gehan dicapte kinderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en meende hiertoe een beroep te mogen doen op de gemeen te Terneuzen, waar plannen bestaan een dergelijk dagverblijf te stichten. Als deze grote gemeente zou kunnen besluiten dit dagverblijf op te richten in de kern Biervliet, dus nog binnen de eigen gemeentegrenzen, dan zou daarvan ook het westen kunnen profi teren, zo meende spreker. De heer G. van Schaik uit Breskens. voorzitter van de afdeling Zeeland van de bond van lichamelijk gehandi capten deed de suggestie om te ko men tot een noodzakelijke bundeling om zodoende meer te kunnen berei ken. In dit verband zag hij mogelijk heden te komen tot vereenvoudiging van de onder meer voor de gehandi capten van belang zijnde sociale wet geving, het druk uitoefenen op de regering om de reeds aangekondigde afschaffing van belastingfaciliteiten voor gehandicapten niet door te laten gaan, en dergelijke. Tot slot bracht vice-voorzitter Wau ters enkele nieuwe plannen ter spra ke. Het ligt onder meer in de bedoe ling om een in St-Jansteen staand huis dat is aangekocht te bestemmen voor een gezinsvervangend tehuis. Verder kwam ook nog de herstructu rering van de ouderverenigingen aan de orde. OPENBARE VERGADERING WERKGROEP PROVINCIALE POLITIEK VAN D'66 VLISSINGEN Vrijdag komt de werkgroep provinciale politiek Zee land van de politieke partij D'66 in een openbare vergadering bijeen In .Het wapen van Breskens' te Bres kens. Na opening, besluitenlijst en behande ling van de ingekomen stukken zal de samenwerking met de statenfracties van de PvdA en de PPR worden besproken. Voorts staat op de agen da: verslag van de vertegenwoordiger van de bestuursvergadering Noord- Midden Zeeland, presentatie van de Brouwenaar Van de Kamer gaat noodgedwongen sluiten. Uw bekende en vertrouwde zaak gaat definitief verdwijnen. Maarniet zonder u tot slot te laten profiteren van een geweldige op heffingsuitverkoop. Het hele assortiment kwaliteitsartikelen praktisch allemaal bekende merkartikelen wordt u aangeboden tegen ongekend lage prijzen. 20 tot 33 1 /3 korting is normaal, kortingen tot 50 komen zelfs voor. Want u begrijpt het wij mogen NIETS OVERHOUDEN, ALLES MOET WEG Grijp deze unieke kans voor het te laat is. Let op onze advertentie van morgenen profiteer, zoals u nog nooit ge profiteerd hebt. Brouwenaar v. d. Kamer Langeviele 4-6-8/Pottenmarkt 22 - MIDDELBURG Telefoon 01180-2670 GOES Het ligt in de bedoeling van de Nederlandse Spoorwegen om het .bletenlijntje', een spoorlijn door de Zak van Zuid-Beveland. in dc loop van 1971 op te heffen. Momenteel doet de spoorlijn vooral dienst voor het vervoer van suikerbie ten tijdens de bietencampagne. De lijn loopt onder meer via Heinkenszand, Borssele, Oudelande. Hoedekenskerke naar Goes. De voorlichtingsdienst van de NS deelde mee dat de lijn onren dabel is. Volgens de dienst zal de lijn niet van vandaag op morgen worden opgeheven. Voor de volgende bieten campagne zal de minister van verkeer en waterstaat een beslissing nemen over het voortbestaan van de lijn. .Er zal dan moeten worden gezocht naar een alternatief vervoer van de suiker bieten', aldus de voorlichtingsdienst van de spoorwegen. kandiaten voor de le en 2e kamer op 12 december, een gedachten wisseling over gewestvorming en een n; schouwing op de statenvergaderingen van 16 en 26 oktober. Tijdens deze openbare vergadering zal worden ge sproken over het ontwerp gemeen schappelijke regeling Havenschap Vlisinen, terwijl men antwoord geven op gestelde vragen over begroting 1971. Na behandeling van provinciale begroting 1971 en de rond vraag wordt de vergadering gesloten. De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. SLUIS In de bovenzaal van hotel ,Het Hof van Brussel' hield de plaat selijke vereniging van kwekers van tropische vogels de jaarlijkse tentoon stelling en bij de opening daarvan kon de voorzitter, de heer B. de Graaf opmerken, dat zowel kwalitatief ais kwantitatief, van een groot succes ge sproken kon worden. Meer dan 250 inzendingen waren hier te bezichtigen, keurig en overzichtelijk opgesteld, waarbij alle aandacht was besteed aan de entourage die voor de vogels het meest geschikt was. Wethouder F. Cuelenaere, die namens het gemeentebestuur sprak, kon dan ook zeggen dat Tropika weer voor een succesvolle expositie had gezorgd en waarvoor veel werk belangeloos was verricht. Wel vond hij, dat ge tracht moest worden de jeugd wat meer belangstelling bij te brengen voor deze mooie en leerzame hobby. Mr H. P. L. van den Beid, burgemees ter van Sluis schreef in de handlei ding voor deze expositie een inleidend woord. Als keurmeester traden op D. R. Kraak uit Terneuzen, C. van de Watering uit Roosendaal, Chr. de Groot uit Bergen op Zoom en M. Oerlemans uit Steenbergen. De gede tailleerde uitslagen luiden: Hoofdgroep Kleurkanaris Groenserie: Staalblauw: M. Elfrink (le prijs) Groede. Oranjebrons: A. Bogaart Sluis (1) en L. Verhei je Sluis (2 keer 1). Goudgroen: A. Pleunis (Sas van Gent). Ivoor Oranje en Opaal: A. P. Kools, Zuidzande. Oranjerood-Agaat: A. Veraart, Bier vliet (stamprijs met 4 ex.). NOODZAAK GEBUNDELD AANBOD BLIJFT AANWEZIG MIDDELBURG De huidige maat schappij wordt gekenmerkt door een streven naar centralisatie. De nood zaak daartoe wordt ingegeven door economische motieven. Veelal wordt zij realiseerbaar onder meer door de groeiende mogelijkheden van admini stratieve technieken (bijvoorbeeld da taverwerking). Ook de toeristische sector wordt geconfronteerd met deze tendens. Zo had de provinciale Zeeuw se VW enige tijd geleden het voorne men om in de toekomst te gaan fungeren als centraal verhuurkantoor, van verbiljfsaccommodatïe voor ge heel Zeeland. op een schaal waarop zij realiseer baar is en da. is de plaatselijke schaal. Alleen een centrale verhuur door de plaatselijke VVV's heeft mo menteel enige kans van slagen. Als in de verschillende badplaatsen een der gelijk kantoor eenmaal goed draait kan over een verdergaand* :entralisa- tie worden gesproken. De belangrijk- ste taak van de provinciale VW is momenteel er zorg voor te dragen dat dergelijke kantoren tot stand ko men en werken volgens een uniform systeem. Het uniforme systeem maakt in een later stadium een gemakkelijke integratie mogelijk. Ten overvloede willen wij nog wijzen op de noodzaak van een con centratie van het aanbod van verblijfs- accommodatie, die uiteraard gepaard dient te gaan met een classificatie procedure door het oog van de huur der beziet, tot de conclusie komen dat hieraan nodig iets gedaan moet wor den. Een noodzakelijke en te verwe zenlijken oplossing lijkt ons de op richting van een verhuurkantoor op plaatselijke schaal. Dit kantoor dient onder gebracht te worden bij de plaatselijke VVV omdat de bemidde ling .oude stijl' voor verschillende ver- blijfsvormen gewoon door gaat. Zo doende blijft de totale bemiddeling in één hand. De werkwijze van een ver huurkantoor zou als volgt kunnen zijn. De verhuurder van gemeubileerde hui zen, bungalows, zomerhuizen en cara vans doen aan het begin van het jaar opgave van de accommodatie, de prijs en de condities aan het verhuurkan toor. Voor een bepaalde datum, bij zoals de provinciale VW zich deze! voorbeeld 1 maart, kunnen de ver- het oorstelt. Een concentratie aanbod mag men niet los zien van de ontwikkelingen die in de reisorganisa tie zijn waar te nemen. Het is bekend Op de ledenvergadering is hiertegen dat chartermaatschappijen en reisbu- centrale kantoor regelt dan de huur- nogal wat bezwaar gemaakt zodat dit1 •- --->-i J1-~ niet doorgaat. Bij de huidige stand zaken is dit ongetwijfeld een juis te beslissing. Om verschillende rede nen is een verhuurkantoor op provin ciale schaal nog niet haalbaar. De belangrijkste reden is wel dat de doorsnee verhuurder in een badplaats er nog helemaal niet aan toe is om zijn belangen in handen te leggen van een orgaan als de provinciale VVV. dat helaas voor velen nog een schim mig karakter heeft. Wie denkt dat de verhuurders zelf hun belangen op za kelijke wijze behartigen zit ver bezij den de waarheid. Emotie en blikver nauwing vieren hoogtij. Zelfs heel wat plaatselijke VW-besturen kunnen niet de ruimheid van visie opbrengen die de huidige problematiek vereist. Als men in een dergelijkse situatie toch over gaat tot een provinciale aanpak zal deze gedoemd zijn te mislukken. Concentratie Een en ander neemt niet weg, dat de noodzaak van een gebundeld aanbod van accommodatie aanwezig blijft en zelfs steeds dringender wordt. Deze bundeling moet doorgevoerd worden reau's hun zaken uitstekend op orde ppriode, de huurcontracten, de aanbe- hebben en steeds groter in aantal, taling en dergelijke. Dit systeem, dat •orden. Nog maar pas geleden heeft het grote Duitse postorderbedrijf Neckermann zich in Nederland gevestigd voor de verkoop van vliegreizen. Eén tele foontje naar een dergelijk bedrijf is voldoende voor een uitgebreide kleu- renfolder, die tot op de gulden nauw keurig informatie geeft. Een duidelijke omschrijving van de accommodatie en de voorwaarden sluit een teleur stelling praktisch uit. Tegen deze snleheid en zekerheid steekt de reservenngsprocedure die men moet volgen om een gemeubi leerd huis aan de Zeeuwse kust te bemachtigen, wel erg schril af. Ieder een die er mee te maken heeft, weet hoe de situatie is. Brieven liggen we ken lang onbeantwoord of worden helemaal niet beantwoord. Weinig ver huurders 2ijn in staat een nette brief in het Nederlands of het Duits, op te stellen en te typen. Als de potentiële huurder na veel heen en weer ge schrijf eindelijk tot zaken komt, heeft, hij meestal nog steeds geen zekerheid omtrent de kwaliteit van het gehuur de. Daarom zal iedereen, die deze verschillende badplaatsen in w< verschillende .produkten' zijn omdat zij veelal een eigen karakter hebben. Denk hierbij aan Zoutelande-familie- badplaats voor Nederlanders: Dom burg-Duitsers en wel gestelden: West- kapelle-sociaal toerisme met veel Duit sers. Een plaatselijk bureau heeft een beter overzicht en daardoor een bete re binding met de verhuurders. Dit is vooral in de startperiode erg belang rijk. Klachten van alle partijen kunnen plaatselijk worden behandeld. Een plaatselijk bureau kan iets soepeler optreden dan een provinciaal bureau. Zoals reeds is gezegd, de ver huur wordt nu eenmaal niet door alle verhuurders op even zakelijke wijze bedreven. Het spreekt vanzelf dat starten met een plaatselijk verhuurkantoor alleen dan zin heeft als vrijwel iedereen zijn accommodatie inbrengt. Hiervoor is het nodig dat iedereen overtuigd is van de noodzaak van centralisatie. Hopelijk is dat het geval voor het te laat is. Deze zomer heeft er heel wat accommodatie leeggestaan in een peri ode dat. redelijkerwijs gesproken, de ze eigenlijk bezet zou moeten zijn. De oorzaak ligt niet altijd in het ontbre- ken van de raag maar in het ontbre- yerlvuurder w» «H*,*»"?-; ken van een effectieve wijze van be- sg middelen. huurders nog proberen zaken te doen met hun klanten van vorige jaren. Na deze datum is alleen het centrale kan toor nog gerechtigd te verhuren. Het Voordelen pondentie af; hij ontvangt alleen de gasten en de huurpenningen. Het verhuurkantoor kan de schillende aanvragen beter inpassen en zodoende wordt er meer verhuurd. Nu komt het nog wel eens voor dat men niets kan vinden terwijl er toch nog wel iets vrij is. Er kan een belangrijke versnelling van de procedure optreden omdat de huurder telefonisch kan reserveren. Ook het feit dat men maar met één adres te maken heeft zal het aantal transacties vergroten. Er is een zekere prijscontrole mo gelijk. Dit zal vertrouwen wekken na al de negatieve berichten die in de pers zijn verschenen over het prijspeil aan de kust. Een plaatselijke aanpak heeft de volgende voordelen boven een provinciale aanpak. Een plaatselijke bundeling van het aanbod houdt er rekening mee dat de Oplossing De beste oplossing lijkt op dit mo ment. dat de provinciale WV eens pols welke plaatselijke VW's in over leg met hun leden, bereid zijn over te gaan tot de oprichting een verhuurkantoor. Ais we in Zee land eenmaal beschikken over enkele goed draaiende verhuurkantoren kan met dc opgedane ervaring het overige aanbod in Zeeland worden gecentrali seerd. Eventueel kan daarna een sa menwerking op provinciale schaal worden verkregen. De mogelijkheden van een provinciale centralisatie op aanvaardbare schaal, hangen echter ten nauwste samen met het succes van de plaatselijke verhuurkanto ren. L. Wouters. O. R. Agaat-schimmel: P. Morel. Bres kens (1), A. S. Coppens. Retranche- ment (3 keer 1) en I. Notebaert, Breskens (1). O. R. Bruin-schimmel: A. Pleunis (1). O. R. Isabel: P. Morel (4 keer 1 en kampioen OK). A. Veraart. Biervliet (1), W. Boeije, Oostburg (1) en C. Mookhoek, Breskens (3 keer 1). O. R. Isabel-Schimmel: J. Quaars, Breskens (1), A. Veraart (2 keer 1), P. Morel (2 keer 1). Oranje Rood: W. Boeije (1), M. J, Kieburg, Oostburg (1), L. van Belle- gem, Aardenburg (1), H. M. v. d. Weegen, Breskens (1), I. Notebaert 1en R. Maas, Breskens 1 Zalmkleur: W. Boeije (1), P. Morel (1), L. van Bellegem (1) en F. Monje, Breskens (2 keer 1), F. Monje (1), Iz. Notebaert (4 keer 1 en kampioen). Recessief-wit: H. M. van der Wegen (1). GEkuifde kanaries: R. van de Capelle Izegem, België (5 keer 1 en kampioen M. van de Waetere Kachten België (S keer 1 en kampioen, B. C. de Graaf Sluis (1). Kruising puterskanarie C. v. Renterghem, Groede (2 keer 1) en C. Mookhoek (1 en kampioen). Grasparkieten: E. Verhulst (1 en kam pioen). Grote Parkieten: E. Verheije, Sluis (1). Rosse-Collie: F. de Roos, Vlissingen (2 keer 1 en kampioen). Zebr3vinken: B. C. de Graaf, Sluis 5 keer 1, 2 keer kampioen en derby B. de Ruijter. Sluis (1), Iz. de Reu, Sas van Gent (2 keer 1). Tropische Vogels: J. D. Goulooze, Sluis (2 keer 1 en kampioen) F. de Roos (1) en W. J. Corijn, Oostburg (2 keer 1). J. de Graaf, Schoondijke (1). Tropische Duiven: F. Delnad, Oost burg (2 keer 1 en kampioen). Kwartels: F. Delnad (6 keer 1, kampi oen en stairiprijs). Stammen Kanaries: J. Quaars, Bres kens (1). P. Morel (1). A. Veraart (kampioen en F. Delnad (1). Grote Parkieten: E. Verheije (derby 2 keer 1 en kampioen voor bonds- kruis. B. C. de Graaf (1), W. Claer- houdt, Sluis (1). De prijzen bestonden uit medailles en werden beschikbaar gesteld door: Ned. Bond van Vogelliefhebbers (bondskruis) en bondsmedailes, ge meente Sluis. A. Bogaart, J. Goulooze, J. Duinink, B. de Graaf en W. Claer- houdt. Slachtoffertje verdrinking ter aarde besteld Onder grote belangstelling werd zater dagmiddag het stoffelijk overschot van de ruim anderhalf jarige Wim op 't Hof op de algemene begraafplaats te Nieuwerkerk, ter aarde besteld. Het knaapje was donderdagmorgen ten gevolge van een val in een koel bak voor melkbussen op de hoeve van zijn vader, door verdrinking om het leven gekomen. Aan de begrafenis ging een rouwdienst vooraf. Op het kerkhof sprak ds H. Favier. gerefor meerd predikant te Zierikzee. de Ne derlandse geloofsbelijdenis uit en bad het .Onze Vader. Een oom van de overledene sprak een kort dankwoord uit. KRUIM NGEN Maandagmorgen omstreeks elf uur heeft een uitwijken de vrachtwagencombinatie geladen met bieten op rijksweg 58 nabij Krul- ningen een ravage veroorzaakt. Deze ravage ontstond toen een perso nenauto. bestuurd door A. B. H. K. uit Goes, een voor hem rijdende vracht auto inhaalde. Op het linker wegge deelte zag hij een tegenligger komen, terwijl hij niet meer kon uitwijken. De tegenligger, een met bieten gela den vrachtwagencombinatie van de firma G. uit Nieuwdorp, kon een fron tale botsing voorkomen door de com binatie snel in de berm te rijden. Hierbij vielen bieten van de wagen op het wegdek, en werd een lichtmast geramd. De politie leidde het verkeer enige tijd over een rijstrook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4